Sprekers eisen eerlijke informatie over rijksweg Hafkamp: sluit Sportfondsenbad Tankt u nog steeds super? Gondelvaart succesvolle start Brandersfeesten DIADORA Koster adiaas- 79.95 149. lIIBiÜïl illllll SCHIEDflMSt COURANT NIEUWE WATERWEG GOUBfiNT Zaterdag huwelijk niet populair Auto schept spelend kind Slimme dievegges Boten botsen 'f Tweede Walrus-alfa ire dreigt in Midden-Delfland Y7Mffw Sch,edarn ideale hii Raad laat burgemeester in de steek Teleurstellend welkom Filippijnse bisschop Esso Euro Loodvrij met garantie, t Is Esso die I doet. Idoet. n Buurt verlost van bijtende Mechelse herder Rijksweg afgesloten MAANDAG 19 SEPTEMBER PAGINA 9 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229. 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Het trouwen op zaterdag in het Vlaardingse stad huis is nog niet erg populair. Sinds de mogelijkheid voor het eerst in april dit jaar werd gebo den, hebben slechts drie echtpa ren daar gebruik van gemaakt. Burgemeester Fred van Lier, die het initiatief voor de zaterdag- huwelijken nam, geeft toe dat de belangstelling niet geweldig is. „Er zijn nog een paar aanvragen geboekt, maar erg druk is het in derdaad niet". Voor de zaterdaghuwelijken werden twee vrouwelijke amb tenaren. van de burgerlijke stand aangesteld. Maar de grijsblauwe toga's die speciaal voor hen wer- den ontworpen, worden door Nel van der Linden en Truus Bijnagte zelden uit de kast ge haald. Zij droegen het nieuwe uniform voor het eerstop 18 juni, toen twee Vlaardingse paren zich in de echt lieten verbinden. Sindsdien hebben de toga's slechts één keer dienst gedaan. SchiedamEen 6-jarige jongen, is vrijdag met een gebroken schouder en een hersenschud ding in het Schielandzïekenhuïs opgenomen. De jongen was bij de Horvathweg plotseling uit de bosjes de straat opgebold. Een 33-jange automobilist uit Vlaar dingen kon niet meer op tijd remmen en schepte het spelende kind. Op de Hargalaan deden zich za terdagmiddag kort na elkaar twee ongelukken voor. Bij een inhaalmanoeuvre op het fiets pad raakten een 40-jarige fietser uit Schiedam en een 19-jarige bromfietser uit Spïjkenisse el kaar. Zij zijn in het Schielandzïe kenhuïs opgenomen. Even later verzuimde een 22-ja- rige automobilist uit Schiedam voorrang te verlenen aan een 19- jarige bromfietser uit Vlaardin gen. Dat gebeurde op de kruising Hargalaan/Olympiaweg. De bromfietser werd aan een ge kneusde voet in het Holyzieken- huis behandeld. Zijn 18-jarige duo-passagiere, eveneens uit Vlaardingen, liep kneuzingen op aan voet en knie. Vlaardingen Drie dievegges hebben zaterdagmorgen m twee woningen in Vlaardingen siera den gestolen. Twee van de drie vrouwen belden aan bij het huis dat zij hadden uitgezocht, en ver telden dat zij een paar vragen wilden stellen. Zij gingen met hun slachtoffers mee naar bin nen en lieten de buitendeur op een. kier staan. De derde vrouw glipte naar binnen en doorzocht de lege kamers. In een van de twee huizen maakte zij voor 500 gulden aan sieraden buit. Wat er in de andere woning werd gesto len is nog niet bekend. Schiedam Twee boten van Rotterdammers zijn za terdagavond tijdens de gon delvaart in de Lange Haven zwaar beschadigd. Toen een 52-jarige Rotterdammer zijn boot Wendy probeerde te draaien, botste hij hard te gen de aan de wal afgemeer de boot Why not? van zijn stadsgenoot. door CAREL VAN D6R VELDEN Midden-Delfland Niet meer dan honderd fietsers uit Schie dam, Delft en het Westland be zochten zaterdag de manifestatie tegen de aanleg van rijksweg 19. Halverwege Delft en Schiedam kwamen de actievoerders bijeen om te luisteren naar sprekers als Henk Tetteroo van de Werk groep Stop Rijksweg 19, PvdA- gedeputeerde Loudi Stolker van Zuid-Holland en de Delftse wet houder Mandos (CDA) van ruimtelijke ordening. De werkgroep Stop Rijksweg 19, die de manifestatie samen met de ENFB en de Zuïdhollandse Milieufederatie had georgani seerd, liet midden in de tot stilte- gebied uitgeroepen groene zóne zien en horen wat de gevolgen van de aanleg van rijksweg 19 zouden zijn. De 4.30 meter hoge geluidswal, die volgens minister Smit-Kroes (verkeer en water staat) nodig is om aan degestelde geluidsnormen te voldoen, werd midden in de polder nagebouwd. terwijl ook het te verwachten geluidsniveau werd nagebootst via luidsprekers. In de voorwaarden van de re constructiecommissie Midden- Delfland wordt er van uit ge gaan, dat op 250 meter afstand van de weg het geluidsniveau de veertig decibel niet mag over schrijden. Henk Tetteroo liet zijn gehoor zaterdag weten, dat mi nister Smit-Kroes zich op dit punt njk rekent. ,3Ü de bereke ningen van het geluidsniveau wordt uitgegaan van wel heel gunstige veronderstellingen", aldus Tetteroo. „Er wordt van een beperkt vrachtverkeer uitgegaan, terwijl de weg juist voor het vrachtver keer uit het Westland een grote betekenis moet krijgen. Verder zijn de berekeningen gebaseerd op de verwachte verkeersinten siteit in 1995. De Wet Geluids hinder eist dat het niveau van tien jaar nét de openstelling als uitgangspunt moet worden ge nomen. In miin berekeningen kom ik dan uit op het jaar 2005. De reden is duidelijk. Gebaseerd op de verkeersverwachtingen van dat jaar komt het te ver wachten aantal decibellen veel hoger uit". Studie Odk andere sprekers hadden ernstige kritiek op de wijze waarop rijkswaterstaat en 'het ministerie de aanleg van de weg er door proberen te drukken. Wethouder J.L.M. Mandos van Delft, sinds jaren lid van de re- constructiecommissie, laakte de wijze waarop er geknabbeld wordt aan de gestelde voorwaar den. „Eerst zou de weg op maai veld-niveau komen, en daar is nu dus al zestig centimeter bo venop gekomen. De commissie bepaalde bovendien, dat geluids wallen van drie meter dertig het absolute maximum waren. In de voorstellen zoals die nu op tafel liggen, worden deze wallen wéér een meter hoger". Volgens gedeputeerde Loudi Stolker heeft de reconstructie commissie deze aanpassing ech ter aan zichzelf te wijten. „Eerst bepaalt men dat drie meter der tig het absolute maximum is. Toen rijkswaterstaat met het voorstel van vier meter dertig kwam, had de reconstructiecom missie natuurlijk een veto moeten uitspreken. Door te vra gen om een ruimtelijk-visuele studie is de commissie feitelijk door de knieën gegaan". Alleen miiieuvertegenwoordi- ger Van Rijn van Alkemade en Mandos hebben tegen dat voor stel gestemd. Alle overige leden van de commissie, onder wie op vallenderwijs ook de Schiedam- se wethouder Luub Hafkamp, gingen met deze nadere studie akkoord. „De commissie heeft hiermee duidelijk de kaarten uit handen gegeven", aldus Mandos De enige hoop die de werkgroep Stop Rijksweg 19 nog rest, is een ommekeer in politiek Den Haag. „We moeten er gewoon op ha meren dat Smit-Kroes haar be loften nakomt", aldus Henk Tet teroo. „De Tweede Kamer moet er op staan dat de ïnpassingsei- sen worden opgevolgd. Van de gevolgen voor het milieu, de vo gelstand en de geluidsoverlast moet een eerlijk plaatje op tafel komen. Bij een zo omstreden weg moet het parlement wel we ten waarover nu eigenlijk beslist wordt", aldus de immer strijd vaardige Henk Tetteroo. Volgens Tetteroo wordt rijksweg 19 'een tweede Walrus-affaire' omdat de kosten 'onbeheersbaar' zijn. Komt de minister aan de ge stelde inpasstngseisen tegemoet, dan wordt de weg veel duurder dan begroot. Volgens Tetteroo's berekeningen gaat het om enke- De Delftse CDA-wethouder J.H.L. Mandos was zaterdag één van de sprekers op de manifesta tie tegen rijksweg 19, le honderden miljoenen meer dan de 290 miljoen gulden die Smit-Kroes heeft berekend. De Lange Haven vormde het decor van de verlichte gondelvaart. Zeker vijfduizend mensen omzoomden zaterdag de oude gracht om het spektakel te aanschouwen. Schiedam Enkele uren na de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Seoel zijn zaterdagochtend de Schiedarr.se brandersfeesten begonnen. Veel slaperige hoofden zagen ambtenaar Annie Sebel van de dienst voor Sport en Recreatie met een brandende fakkel de Koemarkt oplopen, waarna loco-burgemeester Chris Zij develd het 'Olympische brandersvuur' ontstak. De d teren vriend liet ook nog wat duiven los, waarna het organisa tiecomité aan een rondje langs alle evenementen, begon. Met de Olympische Spelen heeft het evenement uiteraard weinig uit te staan, of het moesten de para plu's zijn die bij beide gelegenhe den werden meegevoerd. De Ne derlandse Olympische equipe m Seoel trok vrolijk zwaaiend met oranje paraplu's door het sta dion, in Schiedam overheersten bij de opening van de Branders- feesten de zwarte paraplu's. Dat beeld was gelukkig niet re presentatief voor het hele week einde. Later in de ochtend klaar de het op, waarna het verder droog bleef. Zijdeveld was met het loslaten van de duiven nog niet van zijn verplichtingen af. ilij opende ook het watersport- weekeinde middels het hijsen van een vlag. De wethouder noemde de Brandersfeesten bij die gelegenheid een enorme sti mulans voor het centrum. „Het brengt leven in de brouwerij en dat hoort volgens mij bij de cen trumfunctie", „Hé, dat lijkt Ton Sybrands wel", riep een dame, die de in de open lucht opgestelde dambor den naderde. Dat klopte, want de voormalige wereldkampioen damde op dat moment simultaan tegen een aantal Schiedammers op de Dam „Daar kun je toch met van winnen", liet haar man zich ontvallen. Dat bleek. De alle merken meestal ■klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 Stefan Ed berg 4 411 Q§ van 139.95 Hoogstraat 125 Tel. 010-4267982 loop-vrijetijdsschoen van 99^5- nu (GSBWFj ~SPÜRTS JQHNBOSMAN van 469r95 KRACHTSPORT- VELD-ZAALSPORTEN- SQUASH- BADMINTON- AGU en K-WAY TENNIS- REGENKLEDING Gewonden aanrijding Maasland Bij een verkeerson geluk op de krui sing van de Oude Veiling en de Korte Buurt in Maasland zijn twee gewonden gevallen. Een 14- jange fietser uit Maassluis stak zonder goed uit te kijken de weg over en werd aan gereden door een 38-jarige motorrij der uit Delft. De jongen is met ge broken onder- en sleutelbeen opge nomen in het Rei- nier de Graaf Gasthuis tn Delft. had een gebroken pols, maar kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. speler, die op dat moment met één steen achterstand nog op een eervolle nederlaag rekende, werd even later net als enkele lotgenoten volledig in de pan ge hakt. Op de Grote Markt vermaakten velen zich op dat moment met Jan Rietman, die een hele kara vaan Nederlandse artiesten had meegenomen. De Doetmchem- mer, die volgens critici aankon digt alsof de uitvinding van de microfoon aan hem is voorbijge gaan, begeleidde met de Los Vast Superband onder anderen Pist Veerman, Denny Christian en John Spencer. 's Avonds vond het voorlopig hoogtepunt van de Branders feesten plaats. Naar schatting vijfduizend mensen omzoomden de Lange Haven om de door plaatselijke watersportvereni gingen georganiseerde gondel vaart te bekijken. Twee boten sprongen eruit, een piratenschïp, waarop Ravel's Bolero schalde en een carnavelsboot, waar schaars geklede dames een dans je uitvoerden. De eigenaren van deze samba-boot konden later op de avond de prijs in ontvangst nemen in zaal Sitton, waar nog urenlang werd doorgefeest door de watersporters. Schiedam Om geld vrij te maken voorde bouw van een overdekt zwembad in Schie- dam-Noord moet het Sport fondsenbad worden gesloten. Met die uitspraak in het me dedelingenblad van de WD- Schiedam lijkt wethouder Luub Hafkamp (sportzaken) de knoop door te hakken na een jarenlange discussie over de zwembadvoorzieningen in Schiedam. Hafkamp geeft twee redenen voor opheffing van het Sport fondsenbad aan de Burgemees ter Knappertlaan. In de eerste plaats is renovatie van het uit 1934 daterende bad te duur, in de tweede plaats ligt het op slechts een steenworp afstand van het veel nieuwere Bad Zuid aan de Westfrankelandsedijk. Hafkamp vindt twee overdekte baden zo dicht bij elkaar te veel van het goede. Volgens de wethouder levert de herverdeling van het zwemwa ter en sluiting van het Sport fondsen alleen maar geld op, zelfs als de gemeente bijspringt in de exploitatie van een ver nieuwd Bad Groenoord. De bouw van een nieuw zwembad in het noordelijk stadsdeel zou gefinancierd moeten worden dooreen particulier. Degemeen- te kan aan de uitvoering van dat overigens al jaren geleden ge opperde plan bijdragen door de grond op gunstige voorwaar den uit te geven en de zwem- kaartjes te subsidiëren. Behalve een 2wembad, zou het nieuwe complex in Groenoord, te bouwen op de plaats van de huidige accommodatie, nog an dere attractnes moeten bieden. Op welke voorzieningen Haf kamp doelt, iaat hij m het WD- blad in het midden, maar eerder sprak hij over een hotel en een congrescentrum. Vlaardingen Het bezoek van bisschop Antonio Fortich aan Vlaardingen is groten deels op een mislukking uit gelopen. Het moet zowel de Filippijnse geestelijke als zijn gastheren van de Vlos (Vlaardingen voor ontwik kelingssamenwerking) pijn lijk duidelijk zijn geworden, dat de vriendschapsband tus sen Bacolod en Vlaardingen, althans wat Vlaardingen be treft, weinig om het lijf heeft. Na een allerhartelijkste ont vangst in de remonstrantse kerk, waar Forüch vrijdaga vond de openingsviering van de Vredesweek bijwoonde, en de daarop volgende geanimeerde receptie in de Vlos-kantoren, volgde zaterdagochtend de ka ter. Bij de officële ontvangst op het stadhuis was slechts één ver tegenwoordiger van het ge meentebestuur aanwezig: burge meester Fred van Lier. Geen van de raadsleden had gehoor gegeven aan de uitnodiging, de buitenlandse gast te verwelko men. De burgemeester zat daar duide lijk mee in zijn maag. Hij maakte een vaag excuus over de drukke bezigheden van de Vlaardingse bevolking op zaterdagochtend. Fortich hoorde die verontschul diging welwillend glimlachend aan, maar Vlos-voorzitter Kees Clement was nijdig: „Héél slecht. Vlaardingen onderhoudt al drie jaar een vriendschapsband met Bacolod, en als we dan iemand uit die stad op bezoek krijgen, komt er niemand opdagen "."Cle ment, die onlangs de Filipijnen bezocht, kon zien van zijn eigen ontvangst m Bacolod nog herin neren aat de halve stad was uit gelopen om hem te begroeten. Dat de Vlaardingse politiek geen belangstelling heeft voor Baco lod op de Filippijnen, waarmee de raad toch zelf een relatie is aangegaan, en wél staat te trap pelen om een reis te maken naar Nablus om het Palestijnse vraag stuk te bestuderen, vindt Cle ment 'schizofreen': „Het zal wel komen doordat de Filippijnen letterlijk en figuurlijk te ver weg zijn". Ook Han Raeijmaekers, die de ontvangst van de bisschop begeleidde namens de Vlaar dingse Vastenactie, was diep te- In de wereldwinkel zocht bis schop Fortich een passend sou venir uit voor zijn bezoek aan Vlaardingen. leurgesteld over de politieke de sinteresse. De 75-jarige Fortich maakte er evenwel geen ophef over. In de luchtbrug op het stadhuis be zichtigde hij met veel belangstel ling een kunstwerk dat gewijd is aan de relatie Vlaardingen-Ba- colod, en via de daaronder gele gen 'Bacolod-passage' begaf hij zich vervolgens naar het cen trum voor een bezoek aan de we reldwinkel en de Vredesmarkt. Ondanks de geringe solidariteit onder de Vlaardingse bevolking, hebben Vlos en Vastenactie be sloten, het ontwikkelingswerk op de Filippijnen voort te zetten. Vrijdag werd overeengekomen dat er de komende jaren geld in gezameld zal worden voor enke le landbouwprojecten in Baco lod. Esso Euro Loodvrij Garantie Bent u een van die vele honderdduizenden auto mobilisten die nog steeds superbenzine tanken? Dan is de kans groot dat u zonder problemen over kunt schakelen op Esso Euro Loodvrij. Dat bespaart u veel geld en u levert daarmee ook nog eens een wezenlijke bijdrage aan het behoud van ons milieu. Wanneer u vandaag nog even naar een Esso-station rijdt en het garantieformulier invult, weet u snel of uw auto geschikt is voor het rij den op Esso Euro Loodvrij. Is dat het geval, dan ontvangtu van Esso een op uw naam gesteld garan tiebewijs dat 3 jaar geldig blijft. Zeg eens eerlijk. Kunt u zich nog meer zeker heid wensen? Schiedam Bewoners uit de Galilelstraat zijn blij dat een Me chelse herder eindelijk naar een asiel is gebracht Zij klaagden al enige tijd dat het dier, dat onaan- gelijnd werd uitgelaten, steeds de rijbaan opholde en "bijtend ged ra g1 vertoonde. De eigenaar van het dier was al enkele malen gewaarschuwd door de politie. Vrijdagavond werd de politie gevraagd op te treden. Een hondengeleider wist het dier te vangen, waarbij de hond hem enkele malen in zijn laars beet. Volgens de politie bijt het dier uit angst. Schiedam Op rijksweg 19 is zaterdagavond tussen negen en half tien een flinke file ontstaan, toen de Schiedamse politie op verzoek van hun Rotterdamse collega's, alle rijbanen afsloot Dat gebeurde in verband met een aanvaring in de Tweede Pe troleumhaven. Door de aanva ring kwamen gevaarlijke gassen vrij. Na een half uur was de lucht weer voldoende gezuiverd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1