Veertig banen op de tocht I Ik kom u graag het ROTTERDAMS NIEUWSBLAD bezorgen 'Ik had graag nog een rondje gelopen' Bezwaren tegen plan Nieuwland niet openbaar Stichting Transportcentrum beraadt zich over toekomst SSSSTder i VLAARDINSS DAGBLAD SCHIEDAMSE GODRANI NIEUWE WATERWEG COURANT Bejaardenzorg in Viaardingen ongerust 'Maasland wacht op nieuwe voorstellen' AL VERANDERT BE MODI NOG ZO SNEL. DE KRANT, DIE ACHTERHAALT HAAR WEL. Hei stelling valt om: geen gewonden College op toernee in de Westwijk Bel: 010-4004.444 Aanbieding: goedkoper paspoort Serieuze wedstrijd van 'heftruckers' Greep in de kassa VRIJDAG 23 SEPTEMBER PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Viaardingen. Postbus 110, 3150 AC Viaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066,4350557 - sportredactie: 4345209 SEOEL'38 YVONNE BIJ TER raakt in Seoel met uitge keken op de Olympische Spelen. De 29-ja- rige Schiedam- se geniet met volle teugen van de vierjaar lijkse happe ning. De tweede doelvrouwe van het Nederlands hockeyteam komt eigenlijk ogen en oren te kort om alle in drukken te kun nen verwerken. Het verdriet haar alleen een beetje dat de contacten met sporters uit an dere landen slechts moei zaam tot stand komen. Wet de tegenstandsters uit de poule waarin Oranje is ingedeeld, wordt zelfs niet eens het klein ste woordje ge wisseld. Onder ling is het in' de ruim tweehon derd sporters en bobo's tellende Nederlandse de legatie in elk. geval wèl dikke pret. „Maar", zegt zij, luttele minuten nadat zij de Rotter damse bokser Regilio Tuur opnieuw vernie tigend heeft zien uithalen, „de prestaties staan natuur lijk op de eerste plaats". door DONALD BAX „We hebben zo juist met de hele Nederlandse ploeg op de televisie naar Regilio Tuur zitten kijken. Opnieuw een uitstekende prestatie van die knul, zoals eigenlijk alles hier fantastisch is. Het olympisch dorp is prima, de kamers zijn uitstekend en we hebben het vreselijk goed naar onze zin. De complete Nederlandse olympische ploeg is in twee grote flatgebouwen onderge bracht We hebben de oranje Yvonne Buter rust uit op een Schiedams terrasje. In Seoel heeft de hockeykeepster daar geen tijd voor. „Hier staan de prestaties op de eerste plaats", zegtzfj. paraplu's, die we tijdens de openingsceremonie hadden opgestoken, nu uit de ramen gehangen. Dat is een heel leuk gezicht. In de olympi sche krant, die elke dag ver schijnt, heeft daarover zelfs een grote reportage gestaan" „Voor mij is het de eerste keer dat ik bij de Olympische Spelen ben. Ik had me al bij voorbaat verheugd op de openingscere monie en dat is inderdaad een geweldig feest geworden. Ons rondje door het stadion was ei genlijk veel te snel afgelopen. Ik had graag nog een rondje gelo pen om nog langer te kunnen ge nieten. Toen we dinsdag tegen de Verenigde Staten moesten spelen en we het stadion binnen kwamen, kreeg ik het zelfde ge voel- Het was weliswaar niet zo druk, maar toch deed het me wel wat Op de tv leek het wel alsof er helemaal niemand was, maar het grootste deel van de toe schouwers zat in de schaduw, precies aan de kant van de tv-ca mera's". „We hebben dus met 3-1 van de Verenigde Staten gewonnen. Ik vond dat we voor rust heel erg goed speelden. De tweede helft was wat minder, maar zo'n pe riode hebben we altijd. Dan val len we ineens een stuk weg. Ge lukkig maakten we nog net op tijd 3-L. Van de favortetenrol merken we hier niet zo veel. Dat komt ook doordat we weinig contact hebben met de pers. De journalisten mogen ons alleen huiten het olympisch dorp inter viewen en eerlijk gezegd zoeken wij die publiciteit ook niet. Het is wel fijn dat de pers niet constant op je lip zit. Misschien dat we met die druk wat meer moeite zou den hebben als er grote stukken in de kranten stonden. Trou wens, ik heb hier nog niet één Nederlandse krantgelezen". Ontlopen „Het verbaast me wel dat we zo weinig contact hebben met de andere hockeyteams. Ook niet- met Groot-Brittannie en Austra lië, onze tegenstandsters in de poule. Tijdens de laatste Europe se en de wereldkampioenschap pen zaten we wel regelmatig met elkaar te praten, maar nu lijkt het alsof we elkaar bewust ontlo pen. Een oorzaak kan zijn dat we eigenlijk uitsluitend in onze ei gen ruimten verblijven en met de andere landen sowieso weinig contact hebben. Aan de andere kant denk ik dat het voor ons een goede 2aak is. Het is jammer dat de mannen van Australië hebben verloren. Ach, drama tisch, dat zegt in feite nog niet zo veel. Goed, ze hebben het niet meer zelf in de hand, maar ze zijn nog lang niet uitgescha keld". „We weten niet goed wa t er alle maal gebeurt Tijd om iets anders te doen, hebben we bijna niet We rijn hier natuurlijk op de eerste plaats om te presteren en watje extra kunt doen, is alleen maar meegenomen- Bovendien is het heel moeilijk aan kaartjes te komen, als je van plan zou zijn om naar een andere sport te gaan kijken om een landgenoot aan te moedigen. De voorbereidingen op de wedstrijd houden je in we zen de hele dag bezig. Vandaag hebben we weer hard getraind en we zijn nu al volop bezig met de wedstrijd van morgen tegen Groot-Brittannie. In een van de flatgebouwen hebben we een ge zellig Nederlands hoekje inge richt. Er zijn genoeg televisie toestellen, ook op onze kamers, d us missen we met veel'". Geduld achterban (bijna) op doorFREOIVENS Westland De Stichting Trans portcentrum. Westland (STW) beraadt zich volgende week over de toekomst Het bestuur wil dan van de steeds luider morrender achterban weten hoe lang het nog met de voorbereiding van de plannen magdoorgaan. Twee van de negentien bedrij ven hebben inmiddels afge haakt, omdat het in hun ogen al lemaal al veel te lang duurt, De stichting isin april 1986 naar bui ten getreden met het plan te ko- men tot de oprichting van een groot regionaal transportcen trum. Voorzitter Aad van Daalen: „De afspraak was destijds dat in het eerste kwartaal van 1988 de be slissing zou worden genomen of we de plannen al dan niet zou den doorzetten. Wel, we zijn nu Burgemeester Bloemen daal: Maasland Het vastlopen van de besprekingen met de Stichti ng Transportcentrum Westland is deze week uit gebreid door het Maaslandse college besproken. „Wij hebben niet het gevoel-in' een patstelling te zitten", re ageert burgemeester Mieke Bloemendaal op het stopge zette overleg. Dat overleg blokkeerde toen het stichtingsbestuur per brief meldde 2ich niet be voegd te achten beslissingen te nemen ten aanzien van de financiële consequenties over het oprichten van het transportcentrum. „Dan moeten die bevoegdheden maar worden uitgebreid", meent mevrouw Bloemen daal, die wel vindt dat 'de meest geëigende locatie is gevonden'. De gedeputeerde Loudi Stolker heeft al aangeboden met beide partijen om de ta fel te gaan zitten. „Het colle ge is van menmg, dat de kos ten moeten worden gedra gen door de stichting, en niet door de Maaslandse bevol king- Wjj verlangen dus fi nanciële garanties. Op het moment kunnen wjj niets doen. Het wachten is nu op voorstellen van een stich tingsbestuur dat wèl be voegd is om die beslissingen te nemen", aldus de burge meester. al een half jaar verder. Onze mensen willen daarom wel eens weten waar ze aan toe zijn, heb ben behoefte aan duidelijkheid. Vandaar dat we 2e als bestuur de vraag zullen voorleggen of we nog even mogen doorgaan of dat hun geduld echtop is", „Ten slotte is 19S2 onze deadline. Ik heb begrepen dat het proce dureel allemaal nog wel haal baar is, maar het wordt zo lang zamerhand wel kort dag. Aan de andere kant moet er natuurlijk "wel wat gebeuren, zeker door alle milieu-eisen van de laatste tijd. Dan kan je als transportbe drijf niet in heteentrum van een dorpskom blijven zitten", aldus Aad van Daalen, die zelf in het hartje van Naaldwijk kantoor houdt Meest haalbare plaats van vesti ging lijkt op dit moment de Oude Campspolaer-Zuid. Deze locatie langs de A20 is zo'n 33 hectare groot, inclusief het zuidelijke ge deelte van het toekomstige Westlandse bedrijfsterrein bij De Nol. Het bestuur van de STW had graag gezien dat de gemeen teraad van Maasland hierover in de vergadering van vanavond een principe-besluit zou hebhen genomen. Dit punt is echter van de agenda geschrapt, doordat beide partijen niet tot overeen stemming konden komen. Volgens Van Daalen komt het er op neer dat de STW zich nu al vast op allerlei details zou moeten vastleggen. „Het gaat in feite om de volgorde van de te volgen marsroute. Wat Maas land van ons verlangt is echter onmogelijk, want daartoe heeft deze stichting niet de (finanïële) bevoegdheid. Eerst moet een nieuwe rechtspersoon worden op-gericht, wat echter pas kan gebeuren als er voldoende ze kerheid is dat het transportcen trum er kan komen". De voorzitter spreekt over een 'patstelling' maar is persoonlijk bereid nog even af te wachten of Maasland alsnog een principe besluit wil nemen. „Het gaat ten slotte ook om een zaak van alge meen belang. Naar de logistieke activiteiten, die in het transport centrum zullen worden ontwik keld, kijkt niet alleen de trans portwereld maar ook bij voor beeld de Bloemenveiling West land met belangstelling uit". De provincie verwacht dit on derwerp nog deze maand alvast in commissieverband te kunnen bespreken.' Dat is wel een maand later dan aanvankelijk de bedoeling was, Eind oktober kan dan tot een definitieve keu zebepaling worden gekomen. Dan nog is er geen definitief groen licht voor de komst van het transportcentrum, omdat de reconstructiecommissïe Midden- Delfland door bezwaar aan te te kenen de zaak in elk geval kan ophouden. Schiedam De bezwaarschrif ten die ondernemers en omwo nenden hebben ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan voor Nieuwland-zuidoost in Schiedam, zullen in een besloten hoorzitting worden behandeld. Het gemeentebestuur wil de in dieners eerst gelegenheid geven, hun bezwaren mondeling en achter gesloten deuren toe te lichten, voordat op papier een Bij het slaan van een Keerwand op het Landje van Bis in Schie dam is gistermiddag een heistel ling omgevallen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Hoe het kon gebeuren dat het gevaarte omkukelde, wordt vandaag door de arbeidsinspec- tleonderzocht. Hoofdaannemer SSN, die het werk in opdracht van gemeente werken uitvoert, heeft glstermid- 'dag direct een brief bezorgd bij de omwonenden. Dat vond hij no dig, omdat tot middernacht met man en macht moest worden ge werkt om de heistelling weer overeind te krijgen. Viaardingen Het Vlaardingse college van B en W trekt dins dagmiddag wandelend door de Westwijk en de Indische Buurt om daar problemen van bewo ners aan te horen. Tijdens het wijkbezoek kan het college re kenen op klachten over sluip- verkeer in de Indische Buurt. De bewoners vinden dat er maatre gelen tegen dat verkeer nodig zijn. Het ontsieren van wonin gen aan de Prof. Rutgersstraat met graffiti zit hen eveneens flink dwars. Daar komt bij dat daar ook het vandalisme welig tiert De bestuurders wandelen ook door de Heemtuin. Een mooi stukje Viaardingen, maar buurt bewoners ervaren het heem tuinpad en omgeving *s avonds als onveilig. Er moet betere ver lichting komen, vinden de buurtbewoners. later te publiceren samenvat ting wordt gemaakt voor de ge meenteraad. De raad js de in stantie die het definitieve be stemmingsplan te zijner tijd moet vaststellen. Hoewel het ontwerp-bestem mingsplan al wel openbaar is ge maakt, is de gemeente van me ning dat de bezwaren daartegen beter geheim kunnen blijven. De gemeente zegt daarmee de be langen van de indieners te wil len beschermen. Inmiddels is wel duidelijk, dat het bestemmingsplan voor het gebied tussen grofweg de Park weg, de Noordvestsingel, de Sehie, de Delflandseweg en de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan vooral bij de bedrijven die gehuisvest zijn in de Éols-silo niet in goede aarde is gevallen. De gemeente zou de mogelijkhe den en activiteiten van deze be drijven in de toekomst streng willen beperken. De gezamenlij ke huurders van George Toth en Ad Kurstjens, eigenaren van het voormalige Bolsterrein, hebben het Rotterdamse advocatenkan toor Bakker Cleton in de arm genomen. Bezwaarschriften zijn ook inge diend door drankenfabrikant Uto Nederland en de bewoners- vereniging Delflandseweg. De bezwaren van de Uto zijn onbe kend. De Delflandseweg is fel gekant tegen de mogelijkheid dat er op het driehoekvormige terrein achter de 's Gravel andse- weg kantoren en bedrijven ge huisvest kunnen worden. Hoe wel het ontwerp-bestemmings plan ook ruimte laat voor wo ningbouw, hadden de bewoners van de Delflandseweg liever uit sluitend huizen gezien. „Bedrijven en kantoren trekken verkeer aan en scheppen par keerproblemen. We hebben al genoeg overlast. Er wonen hier hoofdzakelijk bejaarden en die mensen mogen niet opgescheept worden met nog meer drukte", aldus een woordvoerder van de bewonersvereniging. De besloten hoorzitting wordt donderdagmiddag gehouden in het stadskantoor. Met brandweerauto en dan ja zeggen Jack var der Grijp wist niet beter of hij zou gisteren samen met zijn bruid Diana van der Heiden per bakfiets naar het gemeentehuis van Schiedam worden gebracht. De brandwacht tweede klas had zich geschikt in het ludieke plan dat zijn collega's voer hun bruiloft hadden uitgedacht. Wat de 24-jarïgeSchledammer niet wist was dat zijn mede-spuügasten in het geheim een ander transportmiddel op de kop hadden getikt: een ongeveer 20 Jaar oude, kleine brandweerwagen. De auto was geleend van de Vlaardingse brandweer en door de Schie dammers weer toonbaar gemaakt. Jack en Diana nestelden zich dan ook verrast in het karretje waarin Zij, geheel volgens de gewoonten van toen, buiten moesten zitten. Bij het stadhuis werd het prille paar opgewacht door brandweerlieden, die met eén ladderwagen en en een tankautospuit waren uitgerukt. Viaardingen De commis sie voor Maatschappelijke dienstverlening heeft giste ren haar verontrusting geuit over de gevolgen van een nieuw budgetteringssysteem voor de bejaardentehuizen. Uit berekeningen van direc teur Beeke van bejaarden centrum De Meerpaal blijkt dat een nieuwe provinciale regeling er toe zou kunnen leiden, dat mogelijk veertig plaatsen in de Vlaardingse gezondheidszorg verloren gaan. De provincie studeert al enige tijd op een nieuw arbeidskosten budgetteringssysteem, Sinds kort ligt er een ambtelijk advies op tafel, ijyaar gedeputeerde sta ten zich binnenkort over moeten gaan buigen. Directeur Beeke van De Meerpaal legde onlangs de hand op het advies, waarna hij direct de gemeente Viaardin gen inseinde. In de commissie voor Maat schappelijke Dienstverlening werd gisteren al duchtig gefilo sofeerd over de gevolgen van de provinciale maatregel voor de dienstverlening aan bejaarden in de stad. „Veel commissieleden noemden de gevolgen van het voorstel gisteravond onaan vaardbaar", aldus een gemeen tewoordvoerder. „Daarnaast zou de maatregel natuurlijk desas treuze gevolgen kunnen hebben voor de werkgelegenheid in de bejaardenzorg". De gemeente heeft besloten haar bezorgdheid over het advies bij de provincie te uiten. Veel meer kan zij niet doen, want de exploi tatie van de bejaardenhuizen is een zaak tussen provincie en be jaardenhuizen. Als je gebonden bcm aan de plaats waarin jc woont, moet je precies weten wat dóór en in wijde omgeving gaande is. Die informatie haait u uit de krant. Niet zomaar een krant, maar een wereld stadskrant. De krant voor je eigen stukje Nederland. Boordevol nieuws op elk niveau. internatlonaal, nationaal, regionaal, plaatse lijk. stralelijk. Wal u ook maar bedenkt; er wordt wel over geschreven. Sport, cultuur, wetenschap, feiten, menin gen, achtergronden. Allemaal uit uw eigen perspectief: objectief en onafhankelijk. Ik nodig u uit om nu de telefoon te pakken en het nummer van de afdeling Lezersservice te bellen Ik zorg dat u voortaan uw RN keu rig op tijd in de bus heeft Elke middag. Het maakt niet uit of het regent, sneeuwt, hagelt of stormt Weer of geen weer. Ik (en mijn col lega-bezorgers) doe die kleine moeite graag voor u. Tot zjens en hartelijk dank voor uw tele foontje. ma t/m vrij. 08.30 - 16,30 uur, of .stuur de ingevulde voorpaginabon op. 4 - Maassluis Als één van de wei nige gemeenten in Nederland meet Maassluis met twee maten als het gaat om de tarieven voor paspoorten. Vanaf 1 oktobertot 1 april geldt het goedkope winter- tarïef. Een paspoort kost dan 70 gulden, een jeugdpaspoort voor kinderen tot en met 15 jaar 43 gulden en een zakenpaspoort 95 gulden. Het zomertarief ligt per paspoort 5,50 gulden hoger. Maassluis hanteert al enkele ja ren verschillende prijzen Daar toe is destijds besloten om de toe loop bij de afdeling burgerzaken, enigszins te spreiden. De winter maanden zijn op de afdeling veel rustiger dan de zomermaanden. Met de korting wordt het aantal klanten iets gelijkmatiger over het hele jaar verspreid- Viaardingen Heftruckrijders uit onder andere Den Haag, Ter- neuzen, Zwijndrecht en Zaan dam komen zaterdag naar Viaardingen om elkaar te be strijden in een behendigheids- wedstrijd. Die regionale wed strijden worden gehoudenop het terrein van. Lever BV aan de Deltaweg 150. Van Lever doen ook enkele 'heftruckers' mee aan de wedstrijd, die door de Al gemene Verladers- en Eigen Vervoer Organisatie (EVO) is uitgeschreven. In totaal 27 deelnemers strijden om een finaleplaats. De win naars van twee eerdere ontmoe tingen in IJsseimuiden en Don gen en de beste in Viaardingen treffen elkaar op 8 oktober in de Jaarbeurs tijdens de beurs Logis- ttca. Initiatiefnemer tot de heftruc kwedstrijden Is bedrijfsadviseur Pieter den Ouden van de EVO. Hij wil daarmee een oud gebruik weer in ere herstellen. „Vroeger, zo'n twintig jaar geleden", ver telt Den Ouden, „werden derge lijke ontmoetingen regelmatig gehouden. Juist omdat het vak niet zo in aanzien staat, vond ik het goed die wedstrijden nieuw leven in te blazen". Den Ouden wil van zijn g kind dan ook een serieus treffen maken, waarbij zowel aan de be hendigheid als het tempo van de 'heftruckers' wordt geappel leerd. „Het wordt zeker geen on- derbroekenlol waarbij de man nen het risico lopen met emmers water te worden overgoten. De bedoeling is dat die mannen de erkenning krijgen die zij verdie nen. Het beroep van heftruck chauffeur is namelijk niet 20 makkelijk als het lijkt. Er gebeu ren jaarlijks ongeveer 1.000 ern stige ongelukben met die din gen, waarvan rond 12 met dode lijke afloop". Vreemde vondst Schiedam Een lö-jarïg jonge tje deed gisteren een vreemde vondst in een schuurtje bij een leegstaande woning aan de Qud- dorpsestraat Daar lag een nog zo goed als nieuw kunstbeen. De politie heeft het voorwerp bij de gevonden voorwerpen gedepo neerd. SchiedamUit de kassa van su permarkt Edah op het Nieuw- landplein hebben twee mannen UOO gulden gestolen. Zij deden een greep in de kassa toen de cas- sière even achterom keek. De diefstal werd ontdekt toen zij al waren verdwenen. Bij een sigarenmagazijn aan de Rotterdamsedijk ja voor on ge- veer 1.000 gulden aan buskaar- ten gestolen. De eigenaar heeft feen idee hoe de diefstal heeft unnen plaatsvinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1