TOPVORM IS HOOFDZAAK diLinio Gerestaureerde Balder eregast op Furie-ade 4650r w ENGELEN [WATERWEG Neonsticker laatste wapen in strijd tegen het zwerfvuil 19 'Muziek blijft voor mij altijd plezier' VTM na 25 jaar nog lang niet overbodig DEZE WEEK INKL PHILIPSK0ELKAST,0VEN, AFZUIG KAPEN KOOKPLAAT Op zoek naar kruiden Open dag scouting Wijkagent weg Grote klus kamerkoor Wegen afgesloten W£llA Jaap Klootwijk bleef altijd 'de meester' ivilf WÉÊMSSi )xe¥w;s:$SW: Wandelaars kunnen zondag in het Beatrixpark on der begeleiding van een natuurgids gaan speuren naar keuken- en geneeskrachtige kruiden. Dat ge beurt in het kader van de maandelijkse excursies in de heemtuin van het park. De natuurgids vertelt de deelnemers aan de wandeltocht over de toepassings mogelijkheden van de verschillende kruiden. Dat van kamille en munt thee kan worden getrokken, is genoegzaam bekend, maar hij legt die dag ook uitwat er zoal met brandnetels kan worden gedaan. Ook op de historie van kruidentuinen en beemtuinen wordt tijdens de excursie uitgebreid ingegaan. De scoutinggroep Franciscus Lodewijk viert haar 55- jang bestaan zaterdag met een open dag. Sinds kort heeft de scout!rtgverenigtng een eigen pand aan de Lange Haven, waarvandaan alle activiteiten van de vereniging momenteel worden gecoördineerd. Za terdag kunnen kinderen tusen de vijf en achttien jaar in het clubgebouw terecht voor tal van activitei ten. Tijdens de open dag zal het resultaat te zien zijn van een fotowedstrijd. De leden van de vier Schiedamse scoutinggroepen hebben in totaal 160 foto's ingezon den, die door een deskundige jury worden beoor deeld, De jury bestaat naast een medewerker van foto Van Der Waal onder andere uit Henk Vos, de bekende fotograaf van de Hoogstraat. Wijkagent Ed van Heese neemt donderdag 6 oktober tijdens een receptie in het stadhuis afscheid van het Vlaardïngse politiekorps. De 5?-jarïge Van Heese gaat met vuL Met name ïn het Centrum en de Indi sche Buurt is hij bepaald geen onbekende, want van af 1971 werkt hij daar als wijkagent. Aanvankelijk behoorde ook de Vettenoordsepolder tot zijn werk gebied. Dat veranderde met de herindeling van de verschillende wijken. Van Heese b eeft 33 jaar bij de "Vlaardingse politie ge werkt. Wie hem als wijkagent opvolgt is nog niet be kend. Het kamerkoor Magister Cantat staat aan de voora vond van een grote klus. ZaterdagS oktober wordt in de Grote Kerk de pretentieuze Messiah van Handel opgevoerd. Doorgaans wordt de Messiah grootscha lig aangepakt, maar Magister Cantat heeft voor een. kleine bezetting gekozen. Dat geeft de uitvoering in Vlaardingen een uniek karakter. Het koor, dat in het verleden bekendheid kreeg door de regelmatige medewerking aan het NCRV-radio- programma 'Woord op zondag* bestaal binnenkort tien jaar. De George Stephenson weg en een gedeelte van de Maassluissedijk en de Vlaardingerdijk in Maassluis is zondag tussen negen en één uur afgesloten voor doorgaand verkeer. Dan houdt wielervereniging De Coureur een koppel tijdritwedstrijd. Walt Disney-flim Oe kat uit de ruimte, Vredeskerfc {10.30 en 14.00 uur) en IchtuSkerk (13.00 uur). lilm Baby boom, Vredes kerk, 19.00 uur. open dag wijkcentrum De Heipaal, 10.00 tot 16.00 uur. Schiedam De Openbare Nutsbedrijven Schiedam hebben een nieuw wapen in de strijd tegen het zwerfvuil gegooid: de neonsticker. Het helrode, fluorescerende plakplaatje vervangt de gele en rode kaart die rommel- makers eerst in de bus kregen. De vorige, van het voetbal afgeleide vermaningen hadden wei nig effect Gezinnen die hun afval ordeloos op straat smeten of de .huisvalzak niet goed dichtbonden, kregen wel eens zo'n kaart in de bus, maar erg veel hielpen die waarschuwingen met. Kwam de vuilnisauto de volgende keer langs, dan was bet meestal weer een rotzooi. Met als gevolg dat of de vuilophalers, of de straatvegers de handen uit de mouwen moesten steken om de troep op te ruimen. De ONS zijn die slordigheid zat Het moet voor het publiek toch een kleine moeite zijn, een huisvuïlzak goed af te sluiten, en geen dozen en kisten vol rommel lukraak meer op de stoep te zetten, redeneert chef reinigingsdienst PietHendriks. Ook de politiek heeft besloten de vervuilers 'harder' aan te pakken. Want niet alleen is een vuile straat geen gezicht, het opruimen van zwervend huisvuil kost onnodig veel geld. Het vegen van de straat kost de gemeente Schiedam jaarlijks ruim twee miljoen gulden, en een deel van dat bedrag kan beter worden besteed, vindt wethouder Aad Wiegman. De neonsticker die de nutsbedrijven nu nebben geïntrodu ceerd, moet het publiek wijzen op zijn eigen verantwoordelijk heid voor een schone omgeving. Het sticker-systeem werkt als volgt. De komende tijd rijden opzichters van het reinigingsbe- drijf en milïeucontroleur Jan van der Windt voor de vuilnis auto uit. Op iedere niet goed afgesloten vuilniszak wordt een sticker geplakt, en de zak wordt vervolgens achtergelaten als een toonbeeld van 'hoe het niet moet1. Een dubbele vermaning aan het adres van de vervuiler, want de nutsbedrijven hopen natuurlijk in stilte dat ook de buren de overtreder op zijn fout zullen aanspreken, •De campagne begint binnenkort in de wijk rond de Stadhou derslaan. Niet dat in deze buurt de meeste overtreders wonen: het zwerfvuilp rob-leem doet zich volgens de ONS in alle delen van de stad in gelijke mate voor, „Maar je moet ergens begin nen", aldus Hendriks. Tweede fase van de actie is, dat wie rom mel veroorzaakt, kan rekenen op vermanende woorden en eventueel een huisbezoek van Van der Windt Wiegman hoopt dat deze benadering van 'mens tot mens' meer succes heeft aan de voorbije, vrijblijvende kaarten-actie. De sticker is zo ongeveer het laatste wapen uit het arsenaal verma ningen van de ONS._ Hoewel de milieucontroleur bevoegd is, processen verbaal uit te delen, wordt van dat middel maar hoogst sporadisch gebruik gemaakt. Wiegman: „We voelen er niets voor om als politeagent ap te treden. Met bekeuringen be reik je waarschijnlijk precies het tegenovergestelde. Dan gaan mensen 's nachts illegaal hun vuilnis in de struiken dumpen. Daarmee raak je van de wal in de sloot". ICIUUI LC| ILI VW1 t lezing in het actie Bejaagd 1.00 tot 16.30 vrijdag 30 mept amber concert van de bluesrock groep rn© Detectives, café Podium, 22.30 uur. zaterdag 1 oktober Schiedamse toneelvereni ging Otheilo speelt 'Oscar', Passagetheatar, 20.15 uur. cJownsprogramma Zapza- rap, Teerst ooi, 13.30 uur. vrouwenfilm Uanna, Film club Schiedam, 21.00 uur. open dag In natuurcemrum de Boshoek met lezl kader van de actie zonder rBden, 11.00 uur. concert van de jazzrockfor- matie Crack a Jack, café Po dium, 22.30 uur. zondag 2 oktober excursie door de kruiden tuin van het Prinses Beatrix- park, 14.00 uur. concert van hat Woodwind ensemble van de streekmu- 1I ziekschool, dienstencentrum j de 4 molens. 14.00 uur. a zaterdag 1'oktober orgelconcert -van Koos Bons, Grote Kerk, 20.15 uur. zondag 2 oktober zaterdag 1 oktober pianist Sander Slttlg speelt wandelconcert verzorgd waric van Chopin en Shu- i door de organist Rob Thels- rnann, Schuurkerktheater, sen. Grote Kerk, 15.00 uur. 12.30 uur. Hans Llberg speelt Wortel, Bach, Live, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. film Slow out van Brian de Palma. Filmzaal Harmonie, 20.30 uur. Available Jelly speelt in het kader van Oktober Jazz maand, theatercafé Harmo nie, 23.00 uur. keuring van huisdieren en vogeltjesmarkt, hoek Mark- graahaan - Joubertslraat, 10 30 tot 15.30 uur. open dag bij de 15-Jarlge scoutmggroep Allart van Heemstede, Leemsterland- hoeve 70. VlaardingenWe zijn een kwarteeuw verder: Vlaardingen is niet meer zo ongezond als het toen was. Voorzitter Hiep Boer- ma van de Vereniging Tegen Milieubederf blikt ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de vereniging in het blad Mi lieu-Actief terug op het droeve jaar 1963. „Er speelden hele praktische zaken, zoals slechte tv-ontvangst, omdat er altijd 2out op zat. Niet naar buiten kunnen kijken door de ramen, omdat die helemaal geëtst waren door het fluor van de kunstmestfabriek, het kapot gaan van nylonkousen die aan de waslijn hingen en mensen die hoestend van de fiets vie len vanwege de ammoniakconcentratie". Onder die omstandigheden was het niet zo vreemd dat een ver eniging als VTM moeiteloos van de grond werd getild. Zeker toen er vlak voor de oprichtingsvergadering brand uitbrak bij Deltachemie, zodat de hele dag kolkende bruine walmen langs de Vlaardingse Westwijkstroomden. Hoewel de milieu-ellende, zoals die door Boerma wordt ge schetst, grotendeels voltooid verleden tijd is, blijft de VTM het stadsbestuur 'hinderlijk volgen'. Inmiddels gebeurt dat al zo lang dat de VTM waarschijnlijk de oudste nog bestaande mi lieu-actiegroep in Nederland is. Het belang van de VTM wordt in hetzelfde blad door een groot aantal bestuurders breed uitgemeten. Vlaardings burgemees ter Fred van Lier constateert dat er helaas nog heel lang werk aan de winkel zal zijn voor de vereniging. „We moeten realis tisch zijn: we kunnen voorlopig niet zeggen dat er geen vuiltje meer aan de lucht is". Gedeputeerde Hans van der Vlist, die milieu in zijn portefeuille heeft, typeert de VTM als het gewe ten van de samenleving. De Maassluisse milieuwethouder Izadk van der Knaap, befaamd zondagsdichter, feliciteert de jarige in rijmvorm en besluit in de 38ste en laatste strophe met hetzelfde realistische toekomstbeeld als Van Lier:„...ik sluit af, want ik ben bang; U bestaat wellicht een mensenleven lang". □at geldt ook voor uw haar, want glanzend en gezond haar is het meest waardevolle sie raad van iedere vrouw. Daarom werken wij met System Professional. De exclusieve haarverzorgingsliin van Wella. Zowei voor de dagelijkse haar- verzorging als voor specifieke haarproblefnen heeft System Professional een uitgebalan ceerde produkt-komfcHnatie, Op eikaar afgestemde prepa raten garanderen optimaal resultaat. System Professional is exclusief verkrijgbaar bij: HAARMODE Schiedamseweg 3134 &J Vlaardingen Telefoon 010 - 4601880 Hooldstraat 79 2678 CG deüer Telefoon 01745 - 14242 Maasland Jaap Klootwijk, di recteur van de Maaslandse basis school 't Spreeuwenest, mag om twee redenen.vervroegd uittre den. Hij is 59 en zit deze m' 'and veertig jaar in het onderwijs. Morgen staat hij voor het laatst voor de klas, maar dan komt er van les geven niets meer. „Het dorp Maasland heeft zoveel te bieden dat ik nooitde behoefte heb gehad om weg te gaan", zegt Jaap Klootwijk. „Dit dorp gaat me zeer ter harte. Kijk, in elke appel zit een rimpeltje en aan elk brood zit een korst. Maar de voordelen van Maasland wegen verre op tegen de nadelen. Het is een fijn dorp om er je onderwijs in kwijt te kunnen". Directeur Klootwijk heeft eens uitgerekend hoeveel leerlingen hij heeft zien passeren. „Het zijn er meer dan duizend geweest. Daarvan is er een aantal zelfs al oma of opa van huidige leerlin gen „Ik heb mijn werk altijd met veel enthousiasme gedaan. Maar het is best vermoeiend geweest. Ik heb niet naar dit afscheid uit gezien, maar stap er nu toch vrij willig uit Ik voel me nog vrij vl- taal, zodat ik andere dingen kan gaan doen", zo stelt Klootwijk. De scheidende directeur noemt zichzelf een onderwijzer van de oude stempel. „Maar ik ben wel steeds meegegaan met de ont wikkelingen", glimlacht hij. „Ja, ik ben op school nog altijd mees ter Klootwijk. Zoals alle onder wijzers en leraressen hier nog meester en juffrouw zijn". Rotterdams Nieuwsblad donderdag seplember 19S8 door CARELVAN DHR VELDEN Maassluis Ooit telde Nederland zeshonderd zeüloggers, die vanuit plaatsen als Scheveilingen, Katwijk, Noordwijk en Vlaardingen de Noordzee opvoeren om vis te van gen. Seeds ïn de jaren twintig werd de laatste logger gebouwd, en door de jaren heen is het aantal van deze his torische zeilboten sterk gereduceerd. De in 1912 in Vlaardingen gebouw-de haringlogger Balder VL 92 is de eni ge in zijn soort, die na een zorgvuldi ge restauratie weer in oude glorie te bezichtigen is. Verantwoordelijk voor die restaura tie is Sybe de Jong, die zich de laatste acht jaar heeft ontpopt tot een ken ner hij uitstek van de visserstraditie in deze regio. Heeft, want toen De Jong in 1979 directeur Van Hazel- hoff Roelfsema var» het Nederlands Scheepvaart Museum tijdens een vaarweekeindje tegen het lijf liep, wist hij weinig van het specifieke ka rakter van de logger. Nu, negen jaar later, gaat De Jong door voor de grootste expert op het gebied van de logger vaart. Voor de onderzoeken, die De Jong uitvoerde c om tot een verantwoorde restauratie te komen, vertoefde hij regelmatig in i- Vlaardingen. 1 Hij sprak met oude vissers, en via hun verhalen slaagde De Jong erin de originele staat van de boot te. re- -2 construeren. Door de vele omzwer- vingen en veranderingen van func- z tie en eigenaar was de Balder op dat moment getransformeerd in een schip, dat nog maar in weinig deed denken aan het schip zoals dat in 1912 van de helling moet zijn gerold. Sommige Vlaardingers zal het spij ten, maar Maassluis is er als eerste gemeente in geslaagd de boot buiten het museum en binnen de stadsgren zen van de Eerste Stad aan de Water weg te krijgen. Momenteel wordt de boot richting Maassluis gesleept en als bet goed is, arriveert hij in de loop van de vrijdag, waarna de logger tij dens de Furie-ade in de oude haven zal liggen te pronken. Nadat De Jong in 1979 de klus voor het scheepvaartmuseum bad aan vaard, begon hij fanatiek te zoeken naar aanknopingspunten voor de restauratie. Een leek op het gebied van de scheepsvaart was De Jong al lerminst, maar veel details op het ge bied van houten en ijzeren zeülog- gers waren perfectionist De Jong niet bekend. „En dan sta je direct al voor een groot probleem", 20 blikt Sybe de Jong te rug. „Hoe vind je mensen terug die iets van die boten afweten, terwijl het al tientallen jaren geleden is dat de Balder voor het laatst dienst deed als vissersboot?" De Jong kwam als vanzelf in Vlaardingen terecht, waar hij op goed geluk mensen ging bellen wier achternaam overeenkwam met namen in oudelogboeken. „Zo ben ik ïn contact gekomen met Fraai ligt het görestaureerdeschlp erbij. Daan de Roo en Arie van Roon, Die wisten mii nog de prachtigste verha len over het varen op de logger te vertellen". Naast inzicht in de ge schiedenis van de boot kreeg De Jong via de oude vissers veel infor matie over hoe de boot er van oor sprong uit heeft gezien. „Dat ging. heel leuk", aldus Sybe de Jong. „Arie Penning vertelde hoe het eruit zag, waarop ik ging tekenen. Daarna ging- ik langs bij Daan de Roo om te vra gen of mijn voorstelling klopte. Ik bleef net zo lang tekenen en heen en weer gaan tussen die twee tot ze bei den zeiden: ja, zo zag de Balder er uit". Met het speurwerk in talrijke archie ven erbij slaagde De Jong erin het beeld var» de originele logger voor zichzelf te reconstrueren. „Het enige probleem was, dat ik nooit een scheepsbouwer van een logger ben tegengekomen. Vreemd is dat overi gens niet, want de boten worden al zestig jaar niet meer gebouwd. En bo tenbouwers worden niet oud. Vooral in die tijd was het een heel zwaar beroep". Nadat de boot in 1911 van de helling rolde, deed het schip tot 1922 dienst in de haringvaart. Met wisselend succes, want reeds bij de eerste vaart had de Balder een aanvaring. Na vijftig etmalen op zee liep het schip bovendien met weinig vis de haven in. In 1918 werd de boot beschoten ten noordwesten van het vuurschip bij de Sehellingerbank. Ook deze aan slag overleefde de Balder, maar vier jaar later werd hij toch uit de vaart genomen in verband met de crisis in de haringvaart. Later werd de boot verkocht aan Arie van de Zwaan uit Scheveningen, die de boot ombouw de totmotoriogger. Na gevorderd te zijn geweest door de Duitse bezetter deed het schip nog vijftien jaar dienst als vissersschip, waarna het tot 1976 als instructie- schip fungeerde bij de visserijschool te Scheveningen, onder de naam Zeearend. Het schip werd verkocht aan het museum, waarna De Jong alle bouwkundige aanpassingen met veel precisie ongedaan maakte. „Maar toen ik na veel inspanningen de benodigde informatie optafel had, moest het eigenlijke werk nog begin nen", aldus Sybe de Jong, die voor hij de klus aannam betrokken was bij het opgraven van antieke Romeinse schepen in de Zuiderzee. Eerst bouwde De Jong een model, dat als uitgangspunt diende voor het restauratiewerk. Naast een authen tiek fornuis kwamen er authentieke lenspompen terug in de boot en wer den de verblijven getimmerd. Ook moesten grote delen van het hout werk opnieuw worden gemaakt. Dit gebeurde hij G.S. Kroes in Kampen. „Verder zitten er nieuwe masten, dekbakken, tuigen en ïeilen op de boot", vertelt Sïebe de Jong. „Alles zoals het vroeger was, want bij dit soort restauraties moet je geen con cessies doen vind ik". Naast bezoekers van de Furie-ade verwacht De Jong zaterdag zeker ook enkele familieleden van oude schippers uit de regio. „De schippers zelf zijn helaas bijna allemaal overle den, maar voorde familieleden is het natuurlijk ook interessant om de boot te zien". -Als de boot volgende week in Am sterdam is teruggekeerd, denkt De Jong nog ongeveer een half jaar no dig te hebben om de bootde finishing touch te geven. „Er moet nog een stoomketel in", zegt Siebe de Jong, die onvermoeibaar verder restau reert Niet alleen voor 2ijn werk, want ook al De JongS vrije tijd gaat in het herstel of de bouw van oude bo ten zitten. „Tja", zegt Sybe de Jong zonder blikken of blozen, „sommi gen zeggen datje maar één keer in je leven een schip bouwt, maar dit is toch echt al mijn twaalfde". door MARI TIMMERMANS Maassluis Gerrit de Jager is bet roerend met zijn vrouw eens: het mooiste van de afgelopen feestavond was de aanwezigheid van hun 2oon Henk. Hij woont in een verpleeghuis in Monster erv komt normaal alleen in de weekeinden naar Maassluis. Voor beiden was het de grootste ver rassing, dat hij nu op eigen initiatief was gekomen. Burgemeester Hans van Es neemt na Henk zonder meer de tweede plaats in. Hij overhandigde de jubilerende organist de zilveren medaille, beho rende bij de orde van Oranje-Nassau. De Jager beroert al vijftig jaar de toetsen, waarvan de laatste 31 jaar in diverse Maassluisse kerken. Mevrouw de Jager vestigtmeteen de aandacht op de vele prachtige bloe men. De woonkamer van de familie is er zelfs wat te klein voor, „Eigen lijk had ik niet eens tijd om feest te vieren", verklaart de jubilaris. „Met het koor van de katholieke kerk ben ik de Deutsche Messe van Schubert aan bet instuderen en dat kost veel tijd". Dat de 72-jarige organist er dinsdag avond toch bij was, hadden de feest gangers in De Ark vooral aan me vrouw De Jager te danken. „Donder dagavond is Gerrit altijd met het koor bezig en op die avonden heb ik het feest met het kerkbestuur zitten voorbereiden. Gerrit wist daar niets van". Hei feest werd zelfs voor haar nog een verrassing: „Het werd alle maal veel grootser en mooier dan ik gedacht had. Echt, een dag om nooit meer te vergeten". Zonder onderbreking De man, om wie het ging, zit er met een mengeling van trots en ernst bij. De kersverse gedecoreerde zit de Gerrit Jan de Jager: „Muziek moet plezier blijven. Daarom ben ik nooit beroeps geworden". vele eerbewijzen nog te verwerken: „Het was de bedoeling dat ik ook nog een en ander zou spelen, maar ik wil de het alleen als ik zonder onderbre- king alles na elkaar kon spelen". Zodoende speelde De Jager tussen de liederen van het Nimrodkoor en de feestrede van de burgemeester drie orgelwerken, „In Maassluis hoort een werk van Feike Asma er zeker bij. Verder een aria van Scholze en een Fuga van Bach". „Voor een organist is een ouderwets pijporgel het mooist, maar dat zie je steeds minder. In De Ark staat ook zo'n elektronisch orgel. Niet slecht hoor, maar ïk moest er in het begin wel aan wennen". Gerrit De Jager vindt het Instrument ook een beetje te groot voor de zaal. „In de katholieke kerk staat wel een pijporgel, maar daar Is de akoestiek niet ideaal". Een man met vijftig jaar kerkorgelèrvaring ontwikkelt na- tuurijk een kritisch gehoor en daar maakt hij geen geheim van. In 1938 begon de 23-jarige hulporga nist te spelen op het orgel van de Kampense Burgwalkerk. Tot hal verwege de oorlog bleef hij in die kerk, maar in 1943 stapte hij over naar de Nieuwe Kerk in hetzelfde christelijk bolwerk aan de monding van delJsek Iedere zondag opnieuw was hij paraat: de ene keer als orga nist, de andere keer als vaste inval ler. Naast alle muzikale bezigheden reis de De Jager voor zijn levensonder houd het land af met banketbakker- sprodukten. In die functie kwam hij ook in Maassluis. In 1957 verwisselde het gezin De Jager de IJselmond voor de Rijnmond en vestigde het zich in Maassluis. Gerrit nam s'n de Nederlands gereformeerde kerk de functie van organist op zich. „Nooit heb ik de behoefte gehad voor mijn beroep te gaan spelen. Ik vind dat muziek plezier moet blijven en dat gaat eraf als je er vierentwintig uur per dag mee bezig moet zijn". Be roepsmusici kennen volgens aejóbi- lerende organist nooit rust en verlie zen op die manier de liefde voor het vak. „Nee, ik speel nog altijd met ple zier en ik ben nog altijd amateur". Krulliger Na enkele jaren nam De Jager ook de functie van organist voor de katho lieke kerk in Maassluis op zich. „Wel wennen, hoor, in het begin". De *krullige' liturgie van de katholieken vergt een heel' andere toonzetting dan die van gereformeerden. „In middels ben ik er aan gewend, maar het verschil is nog steeds merkbaar". Een organist bepaalt het zangtempo in 'zijn' kerk. De Jager: „Bij katholie ken ligt het tempo beduidend hoger, maar ook tussen de verschillende ge reformeerde kerken is nog veel ver schil. Er zijn mensen voor wie je het nooit goed doet, maar ik geloof dat men wel tevreden is". Hoe tevreden Maassluis is, onder vond Gerrit Jan de Jager dinsdag avond in de Ark. Behalve de gerefor meerde en katholieke kerkbesturen waren er vertegenwoordigers uit de kunst, de politiek en uit het onder wijs. „Iedere zondag spelen? Nee, we hebben een goed rouleersysteem en af en toe kunnen we best wel een weekendje weg". Mevrouw De Jager reageert: „J? maar niet meer zo vaak als vóór zijn pensioen". Moderne kunsbtof keuken met pvc omranding leverboorin driekleuren. Wandkasten 100 cm hoog. Kompleet mei Philip: inoouwapparatuur, Blad en spoelbak. 270 cm NOG TIENTALLEN ANDERE LAAGGEPRIJSDE AANBIEDINGEN Koroiforcrte loanuKn en lri|k u n[t fii|Engeie^ Keukens Tegels Sjmun beüJliu «ooriwliteiNllijd*eel(roeier. GfiDIÊ X£US IN TKaSÉNPlMUllÉN V k 29.95PEA K2ïovttóief GRATIS SfLEGO final ?5m2 KEUKENS TEGELS SANITAIR ROTTERDAM 283, iel 010-4673044. GORINCHÊM SdwBuimeïttool 36, («f,01030-36422. SRJKENISSE :Ob«ron~ec 28, (eindpunt melro) tel ()1830-38003. VLAARDINGEN:HoofcerUroa) UfrMoitSonden MeuWuod}, td. 010-4350028.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2