Een spreeuw als blatend schaap i m til VAN DER HOEK: WE HEBBEN HET LEK NIET BOVEN 15 WATERWEG Wijkagent van het eerste uur vertrekt Wiegman voorspelt zonnige toekomst SPORT ATLANTIC het waaigat VAN DER VELDEN ZET MES IN SW Muziekvespers Opdoffen in 20 weken Piano voor Andantino Weinig collectanten BEN AAN AS BESTUDEERT BIZARRE IMITATIES Cursus voor langdurig werklozen Bassant zet Van Harmeien op bank Hennes op jacht naar doelpunten Hofman en Gardeslen weer fit Excelsior vol zelfvertrouwen Wagemakers terug, Van Alphen libero Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 7 oktober 1988 De gereformeerde kerk en hervormde gemeente in Schiedam-Noord gaan roonns-kathclieke namiddag- diensten houden. Dat gebeurt tijdens de winter maanden steeds één keer in de Dorpskerk in Kethel. De eerste muziekvesper, zoals zo'n dienst in roomse kringen heet, wordt aanstaande zondag gehouden. De vesper begint om vijf uur, duurt een uur, en komt in de plaats van de gebruikelijke avonddienst. Zondag speelt het Haags Klein koorwerken, van Pur- cell, Schutz, Mendelsohn en Bruckner. Ds. N.K. Mos verzorgt de liturgie. Komende maanden wordt steeds een ander provinciaal ensemble naar Kethei gehaald. Twintig zondagmiddagen lang kunnen meisjes van 12 tot 15 jaar in wijkcentrum De Erker aan de gang zijn met hun uiterlijk. Tijdens het project Good Looking wordt aandacht besteed aan kleding, make up, sieraden en modereportages. Uiteindelijk doel is om volledig opgedoft aan vrienden, kennissen, ou ders en familie te tonen hoe good looking de cursis ten na twintig weken zijn geworden. Opgeven voor de cursus kan nog in het wijkcentrum. De vierde editie van de Naeht van de Mode kan het koor Andantino de zo fel begeerde nieuwe piano op leveren. Wethouder Jan Madern (maatschappelijke dienstverlening) start tijdens de Nacht een loterij, waarvan de opbrengst bestemd is voor de piano. Het koor Andantino wordt gevormd door bewoners van ouderenflat De Bolder aan de Westhavenkade. De Nacht van de Mode begint op 15 oktober om negen uur in dê tennishal aan de Zwaluwenlaan. De jaarlijkse m ionale collecte voor geestelijk gehan dicapten drev in grote delen van Maassluis niet te kunnen worden gehouden. Er zijn te weinig vrijwil ligers, die tussen 10 en 16 oktober met collectebussen langs de huizen willen gaan.. Opgeven kan nog bij E. Roza, Berliózstraat 29, telefoon 16064. vrijdag 7 oktober concert van The Duvel ('bierpop'). café Podium, 22.30 uur. zaterdag 8 oktober Qrri en Nijholt spelen Me moires, Passagetheater, 20.15 uur. poppentheater Marianne Rijpma speelt Het Leugen beest. 14.00 uur. laatste orgelconcert in de serie 198Ö verzorgd door Arte J. Keijzer, Grote Kerk, 20.15 uur. concert van Pater Moes- kroen -r ('Nederlandstalige pretpop'). café Podium. 22.30 uur- manifestatie in het Beatrix- park In het kader van wereld dierendag, 10.30 uur. rommelmarkt, waarvan de opbrengst wordt gebruikt voor de restauratie van het torenkruis van de Singelkerk, In de Wilgenburg in de tuin achter de kerk, 9.00 tot 17.00 uur; ook zondag. Katholieke Bond van Oude ren, afdeling Schiedam, be staat 35 jaar en viert dat met een eucharistieviering, een receptie en een optreden van het toneelgezelschap Alber- dmck Thym, aula scholenge meenschap Spieringshoek, 10.00 uur. I zondag 9 oktober concert van het trio A Cor- da Dolci met Paulien Kosten- se (barokviooi). Wilma van der Wardt (viola da gamba en cello) en Carien van de Beid (clavecimbel), aula van het Stedelijk Museum, 14.30 zaterdag 8 oktober Waardenburg De dong spelen De gekkengalerij, the ater Harmonie, 20.30 uur. vogelbeurs van vogelvere niging Icarus, Curacaolaan 1, 11.00 uur. film De Stadplraten, Mtd- delhuyse (10.30 uur), zaal Tri angel (13.30 uur) en zaal Le ger des Heïls fn de Spoorwijk (14.30 uur). James" Bondfilm The Spy Who Loved Me, zaal Triangel, 10.30 45 uur. film .Fatal Attraction, zaal Triangel 20,45 uur.. zondag 9 oktober excursie van de Vlaarding- se afdeling van de Neder landse Jeugdbond voor Na tuurstudie na ar landgoed Den Donck bij Slikkerveer; daar worden paddestoelen gedetermineerd, vertrek om 8.30 uur bij moten Aeolus en om 9,00 uur vanaf de Koe markt in Schiedam. VlaardingenBen van As luis tert al jaren gefascineerd naar het bizarre zanggedrag van spreeuwen. Eind december 1985 begon de beheerder van het wijkpark Holy-No' d te turven, tot welke knappe nabootsingen van andere dieren spreeuwen in staat zijn, In de laatste uitga ve van het blad De Zwanebloem van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) doet hij zijn opmerkelijke bevindin gen uit de doeken. „Van één spreeuw heb ik in twee dagen veertien verschillende vogeli mitaties mogen horen. Alleen de wielewaal was wat ver vormd". Van As is er, soms tot zijn eigen ver bazing, achtergekomen dat spreeu wen een breed scab, a<m dierenge luiden beheersen. De meeste dieren beperken zich tot het nabootsen van vogelgeluiden, die zij in hun di recte omgeving kunnen horen. Maar in sommige gevallen stuitte Van As op een "wel erg creatieve spreeuw. Zo noteerde hij een exem plaar. dat een winter lang een bla tend schaap imiteerde. En bij werd ook op het verkeerde been gezet door spreeuwen, die hem de indruk gaven dat er een kip, lammetje of de exotische zangvogel de cetti in de buurt vertoefden. ïn zijn onderzoek stuitte Van As op tenminste 29 imitaties. Het is hem daarbij opgevallen, dat de vogels in de zomermaanden veel minder vaak in de huid van een ander krui pen dan in andere jaargetijden. „Ik sluit niet uit dat het broedseizoen daar voer een deel de oorzaak van is", concludeert hij. Favoriete nabootsingen zijn die van de merel, kip, huismus, kauw, bui zerd en grutto. Het geluid van de merel blijken spreeuwen vaak tot in de puntjes te beheersen. Ze draai en hun klauw er niet voor om het dier in zowel zang als sïaaproep en alarmroep perfect na te doen. Dat spreeuwen zich vooral laten in spireren door vogels die in redelijk grote aantallen in de buurt aanwe zig zijn, staat voor Van As als een paal boven water. Zo nam hij wiele waal-imitaties uitsluitend aan de rand van het Staelduinse bos waar. Juist daar komen wielewalen vaak voor. De kuifleeuwerik hoorde hij alleen binnen gehoorafstand van een broedend paartje. Op 4 maart 1986 stuitte hij in wijk park Holy-Noord op een zeer op merkelijk geval; een spreeuw pro duceerde een opvallend harde, enigszins kruïsbekaehtige kjep- kjep-kjep-roep, die zo indringend was dat medespreeuwen ervoor op de vlucht gingen. „Het dier maakte geen enkel ander geluid dan dit ge- kjep. De vogel had tijdens het roe pen een horizontale houding en schokte heftig met het hele lijf tij dens het uitstoten van deze klan ken". Twee jaar later hoorde hij het dier weer. Dit keer was het volume minder en accepteerden normaal gebekte soortgenoten zijn aanwe zigheid weL zatardag 8 oktober orgelconcert van Charles de Wolff, Grote Kerk, 19.30 uur. regionale poslzegeïruil- beurs, Koningshof, 10.00 tot 17.00 uur. concert van de reggae-for- matie Roots Syndicate, jon gerencentrum Dug Out, 22.00 uur. historische kilometer, par keerterrein achter de Nleuw- straat/ZuIdvfiet, 10.30 uur. Vlaardingen De laatste Vlaar- dingse wijkagent van het eerste uur is weg. Ed van Heese (57) nam gis termiddag afscheid van zijn colle ga's bij de Vhardingse politie. Ze ventien jaar lang was Van Heese het gezicht van de politie in het cen- tr tm en de Indische buurt. In 1956 kwam Ed van Heese bsj het Viaardingse korps. Toen in 1971 de wijkdienst werd opgericht, was hij een van de eerste drie wijkagenten. Van Heese solliciteerde met, hij werd gevraagd, net als de twee an deren. En ook nu ïs de belangstel ling voor de wijkdienst nog gering. De scheidende agent wist daar wel een oplossing voor: „Geef die jon gens een leuke salarisverhoging en u zult zien: ze staan in de rij". Wim Zwikker, voorzitter van de Viaardingse afdeling van de Neder landse Politiebond, herinnerde zich Van Heese als een strijdbaar lid. „Hij heeft mij nogal eens benaderd met het verzoek om harde actie. Nou Eduard, je mag nu een werk onderbreking van drie jaar hou den", zei Zwikker, doelend op het feit dat Van Heese vrijwillig ver vroegd uittreedt „Dat is nog eens een sterke individuele actie". De wijkdienst had een surprise meegenomen voor de scheidende collega: een vliegtuigbom, die op 5 een karretje de kantine van het stadhuis werd binnengereden, Eén van de laatste klussen van Van f Heese was hel horen van oude Vlaardingers die antwoord konden nieuwe politiebureau is de heier op het grijze explosief.. „Dat is Duits geven op de vraag of er aan de dit projectiel gestuit", zei wijkagent voor 'voorzichtig, niet schudden", Delftse Veer een niet geexplodeer- Leo Buijnsters, voorde gelegenheid legde Butjnsters uit. Van Heese de- de vliegtuigbom lag. in militair uniform gestoken. 'Vor- monsterde het projectiel en vond ,3ij het slaan van de palen voor het sicht, nicht sehüueln', stond er op er een fles jenever, een Luchtfoto De scheidende wijkagent Ed van Heese demonteert de bom. van het oude politiebureau en een bos bloemen voor zijn vrouw in. Schiedam De financieel ex perts van de gemeente Schie dam zien de toekomst zonnig in. Waren bezuinigen en 'gaten dichten op de begroting tot nu toe het parool, voor de jaren ne gentig profeteert PvdA-wet houder Aad Wiegman een sta biele periode. „Ik heb de indruk dat, wat de kortingen van het rijk betreft, het ergste leed is ge leden". De kalme jaren wil de gemeente gebruiken om haar eigen activi teitenpakket onder de loep te nemen en waar nodig reorgani saties door te voeren. Die stroomlijning zal volgens Wieg man leiden tot automatisering op grote schaal, zonder d at daar bij ontslagen hoeven te vallen. Vijf jaar herschikken en hero verwegen moeten in 1993 een stuwmeer van maar liefst 9,5 miljoen gulden voor nieuw be leid hebben opgeleverd. Meevallers Dat Schiedam in rustiger vaar water i3 beland, dankt de ge meente ook aan meevallers. Door dure leningen om te zetten in leningen met een lagere ren te, kon alleen al voor volgend jaar twee miljoen gulden worden vrijgemaakt. Verder stelde de RET een kwart mil joen beschikbaar voor het on derhoud van het Schiedamse tramtracê en kwam er een ge lijk bedrag aan investeringsgel- den van het rijk binnen. Met ingang van volgend jaar komt daar nog eens structureel ruim twee ton bij, die gereser veerd waren voor de herplaat sing van Rijnmond-personeel. Omdat de medewerkers van het opgeheven openbaar lichaam elders onderdak hebben gevon den, kan Schiedam dat geld nu aan andere zaken uitgeven. Een niet onaanzienlijke bijdrage le veren voor 1989 ook de nutsbe drijven, met een onvoorziene overwinst van één miljoen. Door bovendien oude voorne mens te schrapper, kon de ge meente het tekort, dat was op gelopen tot ongeveer 7 miljoen gulden, wegwerken. Verdeelsleutel Voordelig voor Schiedam is niet in de laatste plaats de nieuwe verdeelsleutel voorde uitkering uit het gemeentefonds. Het rijk bepaalt dat bedrag in het ver volg op basis van het woningbe stand, en niet meer aan de hand van het aantal inwoners. Door de groeiende woningvoorraad, die uiteraard ook meer onroe- rend-goedbelasting oplevert, komt Schiedam in 1993 uit op bijna vijf miljoen extra. Desondanks is het niet allemaal goud wat er blinkt De Schie damse burger kan in de nabije toekomst een nog onbekende verhoging van de reinigings rechten tegemoet zien. Alarme rend in de begroting is ook het zinnetje „dat de schuldhulpver lening aan de Schiedamse bur ger-, die niet in staat blijken h'jr, uitgaven in overeenstem ming te brengen met hun in komsten, steeds meer aandacht vraagt". En indirect worden de minima nog eens getroffen door een bezuiniging van drie ton op bet welzijnswerk. Veel van dte voorzieningen (emancipatiewerk, jongeren werk, onderwijsvoorrang) zul len hun bestaansrecht 'ondub belzinnig duidebjk moeten ma ken'. De financiële positie van de gemeente mag er dan roos kleuriger uitzien dan voorheen, niet alle inwoners zullen daar in gelijke mate van profiteren. 'iiiiiiiiiuiiiiiiitiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiimiis Schiedam/Vlaardïngen/Maassluis werklozen enigszins te kunnen Langdurig werklozen in de Wa- verkleinen, terwegsteden kunnen vanaf vol- Uit recente maandcijfers (augustus) gende week een cursus solliciteren van het gewestelijk arbeidsbureau volgen. in Schiedam blijkt dat het werk- De cursus duurt drie weken loosheidseijfer onder langdurig en is bedoeld voor mensen, die al werklozen nog steeds stijgt. Zij vor- drie jaar of langer geen baan heb- men ongeveer 15 procent van het ben. Elke ochtend worden tussen totale bestand werklozen. In Vlaar- half tien en twaalf uur lessen gege- dingen gaat het om 490 mensen, in. ven in het pand van de stichting Be- Schiedam om 496 en in Maassluis roepseducatie Nieuwe Waterweg in om 108. de Cornells Houtmanstraat 2a in De werkloosheid bleef over de ge- viaardingen. Daar kan men zich hele linie gelijk met die in juli en nog opgeven voor deelname: tele- heeft zich in de Waterweg-regio ge- foon 4600859. Met de cursus hoopt stabiliseerd op iets minder dan de stichting het leger langdurig 9000. liiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiuiiiiuiniiitiHiiiiiiiiiiuiiuiiMiiiiiiKmiiiiiiiiittiiiiiiiuiimiiiiiiiiiiiiiitui Schiedam Het uitblijven van doel punten heeft Eric van Harmeien de kop gekast. Hans Bassant, de oefen- meester van PPSC, geeft voor de thuis wedstrijd tegen Monster in de punt van de aanval de voorkeur aan Mar co Eshuis, wiens schorsing achter de rugh is. Zelfs op het mid denveld heeft de oud-speler van Ex celsior geen plaatsje ingeruimd voor Van Harmeien. „Eric kan het wel, maar het komt er niet uit", aldus Bas sant. „Met Eshuis hebben we voorin een speler die oor log maakt en die kunnen we best ge bruiken". Db opstolling van PPSC: Suurmond, Alders, Son- neveld, De NijB, Weatar- veld, Van der Velde, Van der Lea, Van Lelieveld, Moyboom, Eshuis en KoFmeyer. Schiedam Geert Meijer wil een aantal midweekse oefen duels inpassen om het 'scorend vermogen' van Hermes DVS op te voeren. De oefenmeester van de Schiedamse eerste klasser is wel tevreden over de speeltrant en de geschapen kansen. Zondag speelt Hermes DVS thuis tegen RKAW en dat is op het eerste gezicht een tegenstan der die zich voor een positief re sultaat leent. Meijer verkeert in de gelukkige omstandigheid uit een topfitie selectie te kunnen putten en brengt derhalve geen wijzigingen aan. „Dat geeft ver trouwen", aldus Meijer. De opstelling van Hermes DVS: Eggel- meijer, Marlens, Bijl, Lansbergen, Rit- man, Grimmius, Bakker, Van Ouppen, De Roo, Oscar Biesheuvel en Van Buren. typisch lichte Skandmavische boerenstijl met eenvoudige en klare lijnen. Een zeer kompleet programma voor iedere smaak, met vele modellen in 3 variaties o.a, grenen naturel, geloogd en kalkzeep behandeld. Kom het zelf zien, ontdekken en beleven 0D ögB eesae I. j-1m a ncnnnn grenen markt 57 vlaardingen 010-4343685 Schiedam De 6-0 nederlaag tegen Ajax is niet zon der gevolgen gebleven. Jan van der Velden heeft in een aantal persoonlijke gesprekken onomwonden verteld dat hij niet schroomt het mes in z'n selectie te zetten als de spelers niet de gewenste instelling kun nen opbrengen. „Instelling en kracht, daar draait het om", aldus Van der Velden. „We hebben die kater be gin deze week weggepraat en daarna zijn we meteen overgegaan tot de orde van de dag". De opbouwend matige Peter van Geene, de veel te veel op zijn bevliegingen terende Virgil Breetveld en de tegen Ajax op een afschuwelijke manier door het ijs zakkende Frank Roosa zijn de eerste slachtoffers van de robuuste aanpak van de SW-trainer, die morgen avond in Almelo de 17-jarige Winston Bogarde (tegen Ajax invaller) goed genoeg bevindt voor een plaats in de startende elf. Tegen Heracles zullen voorts Hans Loovens en Eddy Ridder hof van positie wisselen. Met die laatste ingreep hoopt Van der Velden achterin meer organisatie te krijgen ('Ridderhof is meer een prater dan Loovens') en meer evenwicht op het middenveld ('Loovens kan ook beter het spel verplaatsen'). Van der Velden: „Te gen Ajax klopte de organisatie totaal niet. Vooral aan de zijkanten deugde er niet veel". „In de eerste divisie", weet Van der Velden, „draait het zeventig procent om karakter en dertig procent om het voetbal. Ik wil die verhoudingen wat meer naar elkaar toe laten groeien. Ook om die reden heb ik Bogarde bij de selectie gehaald. Die jongen heeft iets, is sterk ïn de lucht en kan over de grond wat. De ande ren moeten via het tweede elftal terug zien te komen". Ds o pats Hing van SW:Tani«; Stokman*, Ridderhol, Salari, Dumw»; Rletbroek, Loovens, Lohman, Gcrrs; Oostsrlse en Bogarde. Vlaardingen Koos de Gooijer komt stilaan wat ruimer in z'n spelers te zitten. In de uitwedstrijd tegen 's-Gravendeel ma ken Ron Hofman en Ru- dolfo Gardeslen hun op wachting in de basis. De eveneens herstelde Ruud Hendriks moet in het tweede elftal z'n rit me terugvinden. De trai ner van Fortuna VI laat zondaa tevens de 19-jari- ge Robin Klok debute ren. „Het zou aardig zijn als we een keer wonnen", aldus De Goöijer. „Dat heeft de ploeg hard no dig. De aanwezigheid van Ron Hofman is niet onbelangrijk". Db opstelling van Fortuna VI: Do Herder, Van Box am, Van den Berg, Jan HoKman, Van der Slot, Klok, Bnahuizen,Teu- nlsea. Ron Holman, Visser an Giardeslan. Jan van der Hoek verlaat met gemengde gevoelens het veld na de wedstrijd tegen het toen al gedeqra- deerde RCL. Zo goed als het vorig seizoen met Zwaluwen Vi ging, zo moeizaam vergaat het de Vlaardinqers nu. „Die stand op de ranglijst is echt geen gezicht", vindt Van der Hoek. Maassluis Gesterkt door een 3-0 bekerzege op EDS en een 7-0 oefenwinst op Hoek van Hol land, is Excelsior M stellig van plan morgenmiddag het bezoe kende RKAVIC een kopje klei ner tc maken. „Laat ik het zo zeggen", wil trainer Eric Gudde het liefst met beide benen op de grond blijven staan, „RKAVIC moet ïe kloppen zijn voor een Excelsior in goede doen. Met twee punten uit vier wedstrijden is er voor ons geen enkele reden om hard van de daken te gaan schreeuwen". Wel heeft Gudde deze week met de spelers uitgebreid de start van de competitie doorgenomen. Daarbij zijn geen harde noten gekraakt, zijn geen puntjes op de i gezet en zijn ook niet de neuzen in dezelfde richting geplaatst „Maar de?e twee overwinningen geven het zelfvertrouwen na tuurlijk wel een geweldige op kikker", aldus Gucfde, die voor morgen geen personele proble men kent. „Tegen RKAVIC moeten we aantonen of dat ook de werkelijkheid is". De «electie v«n Ëxceltior M: Van Eljk, Rijnenberg, Rut, Kramer, Bunt, Van Stra ten, Edwin BerveIJng, Van den Bergh, Heua. Lispel der, Van Hoeven, Ron Serve- ling en Van der Meer. Vlaardingen In de plakboeken die Jan van der Hoek zeer nauwgezet bij houdt, wordt het seizoen 1988-1989 voorlopig niet opgesierd met toeters en bellen. Hoewel Zwaluwen VI jongstleden zaterdag het eerste 'degra datieduel' tot een goed einde bracht, is ei; voor de blond gelokte trainer geen enkele reden om hoog van de toren te blazen. „We hebben het lek absoluut niet boven", beklemtoont hij op de van hem bekende manier elke letter greep. Zwaluwen speelt morgen thuis tegen SC Everstein en dat is een verre van aansprekende naam. Van. der Hoek heeft deze week wat informatie inge wonnen bij DSVP-trainer Joop Korevaar, die Everstein de slechtste ploeg noemde waar hij ooit tegen had gespeeld, „Maar de uitslag was wel 1-1", wil Van der Hoek van geen enkele onderschatting weten. „Wij moeten gewoon winnen. Die stand op de ranglijst is echt geen gezicht. We vallen bijna de krant uit...". In z'n achterhoofd rekent Van der Hoek er op morgen toch een beroep te kunnen doen op Henk Sigmond, De vrije verdediger heeft hoger beroep aangetekend tegen z'n schorsing van vier wedstrij den, maar had tot gisteren geen bericht ontvangen. Van der Hoek: „Er is contact geweest met Zeist Wij zouden een procedurefout hebben gemaakt, omdat we niet om opschorting van de straf hebben gevraagd. Maar als je in beroep gaat vecht je de schuld aan, dus is het logisch dat destraf wordt uit gesteld". De trainer wil niet prijsgeven wie voor Sigmond moet wijken, indien hij alsnog speelgerechtigd wordt verklaard. „Sigmond speelt zeker. Hij is or ganisatorisch zo'n grootheid, we kunnen hem niet missen. Eerlijk gezegd ben ik er nog niet uit wie ik in dat geval laat vallen. Het is geen automatisme dat ik Leen Pijpers op de bank zet". Wie wel op de bank begint, is Harry Boekholt. De opportunisti sche aanvaller is hersteld van een enkelblessure, maar de tegen zijn oude club PPSC goed spelende Jan 'tHoen krijgt terecht de voorkeur. Da Mlectia var» Zwaluwen VI: KWnJan, Faalden, Rijpen, Sïfl- mond, De Bruin, Opaehoor, Wijn and». Konijnen burg. Van Voel en, Romeijn, Malend Ijk, 'I Hoen en Boekholt. Schiedam De van een schor sing verloste René Wagemakers keert zondag terug in de basisop stelling van SFC. Trainer Martin Schaap laat hem in de uitwed strijd tegen Altior in de laatste lijn de plaats innemen van Mi chael van Alphen, die als vrije verdediger de taak van Hans Vorstenbos overneemt. Op het middenveld vervangt De Lima de van een blessure herstelde Rob Kieberl. Ter voorbereiding op het treffen met Altior oefende SFC begin deze week tegen SC Feyenoord. Het gelijkspel (3-3) stemde Schaap slechts tot gedeeltelijke tevredenheid. Het bevalt hem nog steeds niet dat er veel per soonlijke fouten worden ge maakt. Tegen Altior wil hij Van Alphen zo veel mogelijk laten inschuiven, maar dan zullen de mandekkers Wagemakers, Van Hattem en Van Leeuwen zich voor de volle honderd procent van hun taak moeten kwijten. Pa aalacHa von SFC: Marmot, Van At- cphen, Waflomakar», Van Ha Hom. Van Leeuwen, Rob Ooi terwaal, Ven Kapel, Do Lima, Do Groot, Meerhof, Ooatardljk, iKiabarL Hekman en Hoot.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 3