13 StrtflCTB, Et Computer vertelt over huis en woonomgeving SDheSU •Tapijten^ Geen juridische stappen tegen Blankenburgtunnel puurt loopt uit voor ^Jeffrey van Loon Van Gij zen laakt inzameling op tv Brinkman neemt de twij fel niet weg Schepman nieuwe voorzitter WBS VLAARDINGS DAGBLAD SGHiEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Primeur voor Maassluis7 woningbedrijf Parkeermeters voor fietsen W. DE NIE Wilton neemt reddingsplan VOB serieus Rijksweg kwartier afgesloten Architect en wethouder spreken elkaar tegen Reconstructieconunissie vertrouwt op overleg l Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen, Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352QB6,4350557 - sportredactie: 4345209 DONDERDAG 27 OKTOBER 1988 PAGINA 17 Maassluis Als eerste ge meentelijk woningbedrijf in Nederland neemt het Maas- sluisse woningbedrijf bin nenkort het woningmarkt informatiesysteem in ge bruik. Met dat computersys teem moet het mogelijk worden een duidelijker beeld te krijgen van de exacte be hoeften van woningzoeken den. Voor de adspïrant-huurders heeft het systeem als voordeel dat zij, aan de hand van hun pak ket verlangens, inzicht krijgen in de mogelijkheden die er in Maassluis voor hen zijn. Waarnemend directeur Hans Ploeg ziet grote voordelen in de primeur, waarmee zijn bedrijf nog deze maand, of anders begin volgende maand, komt. „De tijd, dat woningzoekenden drie rijen dik op de stoep ston den, is voorbij. Wij willen op de vraag naar woningen een goed en passend antwoord klaar heb ben in de vorm van een woning, die mensen willen en die bij hun omstandigheden past," meent Ploeg. Met behulp van het computer systeem is een vracht aan infor matie op te vragen. Woningzoe kenden worden op hun wenken bediend als zij inzicht willen hebben in de huurprijs, de groot te van het huis en het type wo ning. Maar met het systeem is ook informatie op het scherm te toveren over de directe omge ving met bijbehorende voorzie ningen en over scholen, open baar vervoer, winkelcentra, het tijdsbestek, waarin men een huis wil en allerlei andere zaken die medebepalend kunnen zijn voor een woningkeuze. Maassluis gaat een jaar experi menteren met het systeem, waaraan de Landelijke Organi satie Belangengroepen Huisves ting (L.OBH) en stichting De Ombudsman onlangs de aan moedigingsprijs 1988 toekenden. Het 'zoekproces* van het compu tersysteem is zo simpel mogelijk gehouden en verluchtigd met een reeks dia's. De informatie kan thuis aan de hand van. een computeruitdraai nog eens rus tig worden bestudeerd en door gepraat. Ploegziet in het systeem een mo gelijkheid een klantvriendelij ker beleid te voeren. „Het zal zijn vruchten zeker afwerpen", zegt hij, vooruitlopend op de uit komsten van hetfcVperiment. Vlaardingen Na de par keerautomaten voor auto's krijgt Vlaardingen binnen kort ook parkeerautomaten voor fietsen. De produce rende firma Rebba spreekt van rijwiel- en bromfietsbe- waarautomaten. Bij wijze van experiment worden er vijftien van die automaten geplaatst op_ de Blokmakersplaats. De fïets- klemmen kunnen worden geopend door er een gulden in te stoppen. De fietser, die zijn rijwiel erin heeft ge stald, moet het sleuteltje van de klem meenemen. Voor een gulden kan de eigenaar zijn fiets laten staan zo lang hij wil. «^Vlaardingen Met emmers gen vuilniszakken vol confet ti'tï, met applaus en spreekko- •*ren werd hij gistermiddag 'l door 2ijn buren aan de Sper- werlaan ontvangen: Jeffrey %"van Loon (18), de Vlaarding- ^se held van de Paralympics. ^''Eerder was de zwemmer, die !-foij de Spelen in Seoel twee •Agouden en vier zilveren me- Z* dailies veroverde, op Schip- -;hol en op het Vlaardingse .^stadhuis feestelijk binnenge- jJhaaldti Maar de ontvangst '^door de buurt sloeg alles. /.Dagen tevoren waren Bewoners «yvan, de flat in Hoïy-Zuid bezig '«geweest om.slingers, vlaggen, /spandoeken en ballonnen te ver- zamelen, Alle galerijen waren ^gistermiddag versierd. Het J wachten op zijn aankomst werd ngedood met het knippen van*" ^'confetti uitkranten. £De hele flat leefde tijdens de Pa- Vralympïcs mee met de verrich- b,.tingen van de zwemmer. Dat 'j. vuurtje werd nog opgestookt vdoijr - vader en moeder Van /Loon, die de medaille-oogst van ^hun zoon bijhielden op een bord hvoor het raam. Zodat iedere ^/voorbijganger wist hoeveel rae- %dailles Jeffrey mee zou nemen naar huis en hoeveel Olympi sche en wereldzwemrecords er in de Zuidkoreaanse hoofdstad al waren gesneuveld. Gisteren reed Jeffrey van Loon van de ene ontvangst naar de an dere. Eerst was daar de aan komst met de Olympische ploeg op Schiphol, waar behalve de fa milie. de fans en staatssecretaris Dick Dees ook de Vlaardingse wethouder Jan Madem (sport) onder de wachtenden was. Ver volgens reed Jeffrey met zijn ou ders naar het Vlaardingse stad huis, waar hem een warm wel kom wachtte van vrienden van school, van de zwemvereniging VZC en de Delftse invaliden- sportclub Redeoss. In de voor invaliden niet be paald gemakkelijk toegankelijke Burgerzaal van het stadhuis ex cuseerde burgemeester Fred van Lier zich voor de georganiseerde rotzooi. Er werd 'Lang zal hij le ven' gezongen en 'For he's a jolly good fellow'. Van Lier zei dat hij het fijn vond, dat Vlaardingen zo met de sporter meeleefde en hij prees de prestaties van Van Loon. ,,'t Is alleen jammer dat wij er zo weinig van gezien heb ben". Dat was de grote klacht bij de huldiging van Jeffrey van Loon, het enige wolkje aan de helder blauwe lucht: ae pers had geen De bewoners van de Sperwer laan deelden in de vreugde over de zes medailles van zwemmer Jeffrey van Loon. aandacht aan de Spelen voor ge handicapten besteed. „Terwijl er op de Paralympics wereldpres taties zijn neergezet", zei een ontstemde Peter van Wilsem, lid van de Vlaardingse raad voor sporten recreatie. Van Wilsem vond dat het wat zei van onze maatschappij, dat het „blijkbaar nog steeds zo is, dat de prestaties van valide sporters breed worden uitgemeten, ter wijl aan de prestaties van invali de sporters nauwelijks aandacht wordt besteed". Het was ook de buren in de Sper werlaan opgevallen, dat er van Jeffrey van Loons prestaties op de Spelen weinig te zien was ge weest op de televisie en dat de kranten er nauwelijks over had den geschreven. „Niets op tv, met zes plakken toch tevree", stond er op een spandoek. En jo chies uit de straat zeiden mei, veel bravoure, dat zij opdracht hadden „om de pers uit ae straat te houden". Maar de desinteresse van de pers was het enige waar de supporters van Van Loon niet blij mee waren, KWALITEIT VAN FLEUR: 17 steken, waaronderalle praktische en stretch ste ken, zoals 3-vpudige zig-zag, overiocksteken en natuurlijk automatisch knoopsgat. En vele andere extra's ©Husqvama ƒ995,- Inruil bijv. 100r Hij kost u dus inleite ƒ895,- Oók voor kleinvak en knopen vhoek v.d. Driftstraat/ Schravendijkplein Vlaardingen Tel. 010-4341693 "N/et de actiewaarop ik zit te wachten Vlaardingen„Ik heb er moeite mee dat we vanavond weer op de tour gaan, dat we het toch allemaal zo leuk hebben. Bo vendien vind ik Mies Bouwman niet de geschikte persoon. Ik kan me nu al voor de geest halen, hoe zij rolstoelers met een meewaariige blik in de ogen benadert. Ik vind het heel jam mer da', we zo lang na de Open het Dorp-actie zo weinig ge leerd Lebben en het nog steeds verkeerd aanpakken". Evenals de gehandicaptenraad is ook secretaris Paul van Gij- ze.i van het Regionaal Overleg Revalidatie niet gelukkig met de inzamelingsactie, die vanavond door de AVRÖ-televisie wordt gehouden. De twintig miljoen gulden, die bijeen moet worden gebracht voor de Wereidspelen voor Gehandicapten in Assen, vindt hij „te veel ruiken naar een liefdadigheidsactie". Van Gijzen vindt het jammer dat is gekozen voor het oplossen van, wat hij noemt, een luxeprobleem voor een handjevol topsporters. „Met dat geld kunnen schrijnender problemen worden opgelost", meent Van Gijzen, die nog geen tijd heeft gehad met zijn medebestuursleden een gezamenlijk stand- pun t te bepalen. Hij zou liever zien dat er geld komt voor ver betering van het openbaar vervoer, het toegankelijk maken van sportaccommodaties en het onderwijs voor genandicap- ten. „Zolang het nog zo is dat gehandicapte mensen in een zwembad gegooid moeten worden, is dit niet de actie waarop ik zit te wachten", aldus de secretaris van het ROB, Hij had liever gezien dat sponsors of de overheid de benodig de 20 miljoen hadden opgehoest om de spelen mogelijk te ma ken. Vlaardingen De Schie- damse werf Wilton-Fije- noord neemt het reddings plan voor de failliete werf Vlaardingen-Oost Bedrijven serieus. Dit plan van curator mr. E.W.J.H, de Liagre Böhl voorziet in een kleinere werf met plaats voor 150 werkne mers. De Schiedamse werfdirectie zal het plan op haalbaarheid beoor delen en met commentaar voor leggen aan de aandeelhouders. Dat zal op 3 november gebeuren. Wilton-Fijenoord heeft zich niet als koper gemeld, maar kreeg het reddingsplan eind vorige week wel toegestuurd. Er hebben zich verscheidene ge gadigden voor Vlaardingen- Oost gemeld. Onder meer is er interesse van Poolse zijde en van een Vlaardings metaalbedrijf. De vakbonden zijn niet gechar meerd van een Poolse overna me. De bedoeling van de Polen is om circa 40 Polen op de werf te plaatsen. Ook mr. De Liagre Bdhl voorziet sociale implicaties. De activa van Vlaardingen-Oost worden tussen 10 en 15 miljoen gulden geschat. Een koper zal volgens De Liagre Bdhl niet rijk worden van een, in afgeslankte vorm voortgezet, Vlaardingen Oost. Vlaardingen Met een stukje uit Paulus' brief aan de Romei nen opende CDJA-voorzitter Ron van Duffelen gisteravond de bijeenkomst van jonge Vlaar dingse christen-democraten. Al ruim voor achten stapte de spre ker van die avond de Bethelkerk binnen. Minister Brinkman had genoeg parkeerruimte voor zijn auto, want nauwelijks dertig mensen hadden hun weg naar de Verkadesingel gevonden. Wat zuilen wij dan tot deze din gen zeggen? Zo God voor ons is, wie zal tegen ons zijn?" citeerde Van Duffelen, en ook de minis ter moest het antwoord op deze bijbelse vraag schuldig blijven. Het CDJA bezint zich dit jaar op de positie van gehandicapten en belegt daartoe een aantal bijeen komsten. In het gehoor van de minister za ten diverse vertegenwoordigers van het Vlaardings Overleg Re validatie (VOR) en enkele raads leden. „Vooral gehandicapten krijgen steeds meer moeite met ons ondoordringbare oerwoud van regels", stelde Brinkman. De minister zag ook het gevaar in dat-een steeds grotere groep landgenoten 'ondergesneeuwd' raakt. In die groep zitten onver mijdelijk de gehandicapten. „Enerzijds willen we de gehan dicapte met de wet dichterbij la ten komen, maar aan de andere kant maken we de samenleving ontoegankelijk", zei de minister. Hij doelde op de wet Arbeids voorziening Gehandicapte Werknemers (WAGW), waar mee werkgevers verplicht worden ook gehandicapten in dienst te nemen. Ondanks cijfers en bedragen en een overzicht van alles wat de overheid al doet, kon de be windsman het beeld niet wegne men van een overheid, die met intentieverklaringen de zorgen van gehandicapten sust, maar die zich achter persoonlijke ver antwoordelijkheid van de bur gers verbergt Hel publiek leek niet overtuigd en in de vragen bleef de twijfel merkbaar. GRATIS VLOERBEDEKKING KAN NIETt WEL GEVEN WIJ TOT 40% KORTING op ALLE GEKENDE MERKEN zoals DESSO - 8ERQ0SS - BONAPARTE - TRETFORD - KVT - SILVESTER - HEUGA - LOUIS DE POORTERE etc. Gratis vrijblijvend huisbezoek I met complete sialencollectle. f Me tapijten GRATIS gelegd \DOCR HEEL NEDERLAND ALLE TAPIJTEN 1e KÉUS Tot 7 jaer schriftelijke garantie op alle bekende merken. Door enorme voorraad geen levertijden. Vraag altijd onze offerte, óók voor KARPETTEN. WIJ zijn beslist goedkoper dan anderen. GORDIJNEN en VITRAGES (w.o. Ado. Gardlsette etc.) GRATIS GENAAID. ^^0^ ST REKSINGEL165-189- R DAM-H'3ERG Tel 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 Vrijdag lol 91< geopend 's Maandags gesloten op deze post zal volgend jaar zijn verminderd tot 25.000gulden. Schiedam Hans Brokerhof heeft gisteren de voorzittersha- mer van de Woningbouwvereni- Doordat de exploitatierekening ging Schiedam overgedragen een positief beeld van 1,3 miljoen aan Gerrit-Jan Schepman. De" gulden ophwerb gaat de verent- bestuurswisseling vindt plaats op een moment dat de vereni ging volgens Brokerhof 'lang zaam uit een diep dal kruipt'. De Woningbouwvereniging Schiedam was twee jaar geleden het resultaat van een fusie van de vijf woningbouwverenigin gen. De nieuwe vereniging werd opgezadeld met de exploitatiete korten van deze clubs, die in de miljoenen guldens liepen. Met name de vereniging Volkshuis vesting had in de jaren voor de fusie een enorme schuld opge bouwd. Directeur Fanny de Graaf ging gisteren uitgebreid in op de fi nanciële positie van de woning bouwvereniging. De Graaf legde uit dat het resultaat van het alge meen beheer, waarin posten zijn opgenomen als personeels-, be- stuurskosten en. materiaalge bruik naar verwachting In 1889 een beter resultaat zal geven. Het verlies van 450.000 gulden ging er in financiële zin op voor uit. Over de structurele positie van de vereniging bestaat mo menteel overigens nog steeds weinig duidelijkheid. De vereni ging ontbeert nog steeds een ge consolideerde balans en een meerjarenbegroting, waarop de financiële ramingen op lange termijn worden verwerkt. Brokerhof roemde in rijn slot- speech het financieel zuinige be leid van de vereniging en dankte daarvoor directeur Fanny de Graaf. Gerrit-Jan Schepman, die na de stemming de voorzittershamer van Brokerhof overnam, liet weten dat het aftreden van Bro kerhof eigenlijk in een te vroeg stadium vindt komen: „De eerste projecten van onze vereniging bevinden zich in een eindstadi um. Binnenkort worden tal van Gerrit-Jan Schepman. huizen in Woudhoek en het Bachplein door de gemeente aan de vereniging overgedragen". Voor de toekomst noemde de op volger van Brokerhof, die overi gens vrijwillig afstand doet van. zijn voorzittershamer, een ver dere stroomlijning van de orga nisatie als de grootste uitdaging, „Zodat we optimaal gereed kun nen staan voor onze huurders", aldus Schepman, die in het dage lijks leven scheepbouwkundig ingenieur is. VlaardingenDe aanleg van een viaduct over rijksweg 20, ten westen van Vlaardingen. zal zaterdagmogelijk tot ver keersopstoppingen leiden, 's Morgens tussen zeven en tien uur en 's middags tussen twee en zes uur worden liggers bo ven het wegdek Maassluis- Vlaardingen aangebracht. Tijdens die werkzaamheden is slechts één rijstrook be schikbaar. Af en toe zal ook die ene baan voor ongeveer een kwartier worden afgeslo ten. Bij slecht weer kan dat langer gaan duren. Het nieuwe viaduct wordt aangesloten op de Broekpol derweg. Schiedam „Absurd en zwak zinnig", noemt PSP/PPR-raads- lid Bart de Leede het besloten uitstapje, dat de commissie stads ontwikkeling op 19 september naar Noordwijk heeft gemaakt De Leede is nog steeds kwaad dat de pers er niet bij mocht zijn. toen raadsleden en ambtenaren bij architectenbureau Van Ma nen het ontwerp voor de ABC- winkel aan de Lange Kerkstraat gingen bekijken. „Op die manier blijven plannen uit de krant en kan de bevolking niet mee dis cussiëren". Volgens wethouder Zijdeveld had architect Kees van Velzen die beslotenheid bedongen. Maar Van Velzen beweert het omgekeerde. De presentatie van het ABC-ontwerp vindt ergens half november plaats. De Leede verwacht niet, dat de reacties erg positief zullen uitvallen: „Ik vond het helemaal geen mooi plan, en ik was bepaald de enige niet. Zelfs fervente voorstanders van een ABC-warenhuis hadden hun bedenkingen". Van Velzen heeft de winkel een Jugendstil achtig karakter gegeven, „een aardig idee, maar niet geschikt voor de Lange Kerkstraat", al dus De Leede. De Leede maakte zich deze week tijdens de begrotingsbe handeling herhaaldelijk kwaad over de 'geheimzinnigdoenerij' van burgemeester en wethou ders, die alles op eigen houlje zouden bedisselen en daardoor de gemeenteraad telkens voor voldongen feiten plaatsen. .Tij dens de slotdebatten van de be grotingsmarathon zal de PPR/PSP vanavond opnieuw het eigenmachtig optreden van B en W aan de kaak stellen. Vooral wethouder Chris Zijde veld wordt het mikpunt van De Leed es kritiek: „Want het is wel opvallend, dat die trend om te vergaderen in beslotenheid in veel gevallen betrekking heeft op teikens dezelfde portfeuille- houder". Maasland De reconstructie- commissie Midden-Delfland heeft gisteren met de kleinst mo gelijke meerderheid besloten geen juridische stappen te ne men tegen de partiële herziening van het structuurschema-Ver voer. Verleden week kondigde het recreatieschap Midden-Delf land aan wél te procederen tegen de ministeriele herziening, die bedoeld is om een snelle komst van de Blankenburgtunnel mo gelijk te maken. De leden van de reconstructie commissie bleken gisteren wel unaniem van mening, dat zo'n ingrijpende beslissingals de aan leg van een Blankenburgtunnel niet gebaseerd mag worden op een partiële herziening. De meerderheid van de commissie vond echter, dat juridische stap pen niet het geëigende middel voor de reconstructiecommissie zijn. Burgemeester Mieke Bloemen- daal van Maasland voerde aan, dat de commissie allerlei kana len heeft om haar protest ken baar te maken. De commissie en het Bureau van Uitvoering heb ben regelmatig overleg met de verantwoordelijke autoriteiten, aldus Bloemendaal. „Voor ons ligt het dus wat anders dan voor het recreatieschap. Die moeten het gebied straks gaan beheren. terwijl wij nu onze invloed kun nen aanwenden op de inrich ting". Eenrichtingsverkeer De vertegenwoordigers van de gc-meenten Schiedam, Vlaardin gen en Delft voerden echter aan, dat er op het moment amper sprake is van reëel overleg tus sen de commissie en minister Smit-Kroes. „Tussen het minis terie en ons is er momenteel dui delijk sprake van eenrichtings verkeer", betoogde de Schie damse wethouder Luub Haf kamp. „Daarom wordt het tijd dat we ook juridisch een vuist gaan maken Ook zijn Delftse collega Jan- Bart Mandos maakte, net zich, net als wethouder Jan Madem van Vlaardingen, sterk voor een kort geding, dat dan in samen spraak met het recreatieschap zou kunnen worden aangespan nen. Natuurbeschermer Jan-Willem van Rïin van Alkemade waar schuwde voor het effect van de partiële herziening op het werk van de reconstructiecommissie. .Hierdoor worden veel wapens uitbanden van de commissie af geslagen", aldus Van Rijn van Alkemade. „Bij een integrale herziening, zoa&wij die beplei ten, stelt de commissie de inpas- singsvoorwaarden. Bij een par tiele herziening staan wij veel meer aan de zijlijn", aldus de vertegenwoordiger van de na tuurbeschermingsorganisaties. Eigenaardig Van Rijn van Alkemade noemt het eigenaardig dat er geen tracé-nota bestaat, die de komst van een extra Beneluxtunnel en een Blankenburgtunnel recht vaardigt. Het doorzetten van de partiële herziening kan volgens Van Rijn van Alkemade een precedent scheppen, dat wel eens fnuikend kan zijn voor het gehele reconstructieprogramma. „Want als de komst van de Bene luxtunnel erdoorheen wordt ge drukt, wat let de minister dan om via een andere partiële her ziening een aansluiting van het Blankenburgtracé op de A 13, dwars door Midden-Delfland, te bepleiten?" vroeg Van Rijn van Alkemade zich af. Zijn ongerustheid werd gedeeld door veel leden van de recon structiecommissie, maar rijn wens om „alle mogelijkheden aan te grijpen om het onheil te voorkomen" werd niet overge nomen door de commissie. De commissie beperkt zich voorlo pig tot een. brief aan de minister, waarin duidelijk stelling wordt genomen tegen een partiële her ziening van het structuursche ma-Vervoer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1