Meer verzet tegen Bïankenburgtunnel Elsevier koopt Studiecentrum I Honderd Maassluizers bekijken Koningshoek Kaarsj esavond wordt traditie Hoofdinspecteur stapt over naar bedrijfsleven Hosman Frères en Blaasbalg in Top 100 restaurants [dawli Sint in zwembad VIAAROINGS OABBLAD SCHIEBAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT EFABER smeden Inbreker steelt letters Stadhuis toe aan renovatie Huisraad gestolen Man loopt vijver in Inbrekers dol op diamant Straalgrit De Kleijn in Schiedam Internationale status VVV WOENSDAG 30 NOVEMBER 1988 PAGINA 16 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-43-13239. 4352066. 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Kaarsjesavond in Vlaardingen moet een tra ditie worden, net als m Gouda. Maar op-de 25.000 toeschou wers, die het ontsteken van de lichtjes in de kerstboom op de Markt daar elk jaar trekt, rekent de organisatie in Vlaardin gen wijselijk niet Zij hoopt wel op een sfeervolle entourage, als op 9 december voor de tweede keer kaarsjesavond wordt gehouden. Anders dan vorig jaar zullen, als burgemeester Fred van Lier die vrijdagavond het kerstevangelie leest, in bijna alle huizen aan de Markt en de straten rondom kaarsjes voor het raam staan. Aan bedrijven, die brandgevaar vrezen, leent de ge meente zevenarmige kandelaars met elektrische kaarsen uit. De luchters in de Grote Kerk zullen, branden en ook voor de glas-in-loodramen van het stadhuis staan die avond kaarsjes. Nadat hij het evangelie heeft gelezen ontsteekt de burge meester de lichtjes in de kerstboom. Van zeven tot acht uur is er een concert in de Grote Kerk en daarna worden er kerstliedjes gezongen op de Markt. Het mu ziekkorps van het Leger des Heils begeleidt die samenzang. Mensen, die hun handen widen warmen, kunnen terecht in de Waag, waar leden van scouting warme chocolademelk schenken. Maasland Er zijn nog meer bezwaren tegen de aanleg van de Blankenburgtunnel onder de Nieuwe Waterweg bij Maassluis te verwachten. Na protesten van gemeenten, actiecomités en stichtingen heeft ook de vereniging tot behoud van natuurmonu menten een -bezwaarschrift in de maak. Dat zei Jan-Willem van Rijn van Alkemade, de inspecteur van natuurmonumenten voor het district Zuid-West, tijdens de opening van de tentoonstelling Eend-en-kooi in het Maaslandse museum DeSehilpen. De inspecteur uitte zijn kritiek, omdat ook de eendenkooi in de Aalkeet-Buitenpolder tussen Waardingen en Maasland door de aanleg van de Blankenburg tunnel wordt bedreigd. De kool hoeft niet weg, maar zal als een landschappelijke voorziening onderaan het talud van de afslag naar die tunnel komen te liggen. „De manier waarop dit besluit van minister Smit-Kroes tot stand kwam wijst erop, dat het een zeer Impulsief en niet door dacht besluit is geweest". De in specteur van Natuurmonumen ten kondigde aan, dat zijn in stantie zich achter de gerechtelij ke stappen tegen het'besluit van d e m inister zal scharen Andere natuurorganisaties als de stichting Natuur Milieu, de stichting Vogel-Olieslachtoffers, de Milieufederatie Zuid-Holland en het actiecomité Behoudt Lic- kebaert gingen Natuurmonu menten. voor in hun steun aan het door het recreatieschap Mid den-Delfland aangekondigde kortgeding. De gemeente Vlaar dingen heeft zich daar eveneens acbtergeschaard. De reconstruc tiecommissie Midden-Delfland haakte af. De eendenkooi, één van de oud ste van de resterende honderd kooien in het land, vreest nog een aanslag op haar stiltegebied. - Het gemeentebestuur van Maas land heeft besloten tot de bouw van een boerderij, vlak naast de door de stichting voor Vogel- Olieslachtoffers beheerde kooi. De stichting heeft geen inspraak gehad en is tegen dat besluit in beroep gegaan. Schiedam Hosman Frères in Schiedam en de Blaasbalg in Hoek van Holland behoren tot de beste honderd restaurants van ons land. ServiceSerie Lekker, die de lijst jaarlijks sa menstelt, koos beide etablissementen met negen andere nieuw in de top van Nederland, Hosman Frères is het derde Schiedamse restaurant, dat die eer heeft verdiend, Beide andere zijn La Duchesse en 't Oude Raedthuys in Kethel- Begin dit jaar was er sprake van enige paniek, omdat La Duchesse de kok van Hosman, het jonge ta lent Wieehert Steller, had 'weggekocht1. De nieuwe chef-kok van Hosman Frères wordt echter 'de ontdekking van het jaar' genoemd. Het is de pas 21-jarige Nils Kooyman, van wie veel wordt verwacht. In de Top 100 staan verder dnder meer De Zwethheul in De Zweth, In de Bernisse Molen in Geervliet, De Lickebaerts- hoeve in Maasland en De Casteilane, Parkheuvel en La Vilet- te in Rotterdam. Tot de beste 500 behoren ook Sans Rivale in Schiedam en D'Ouwe Haven in Vlaardingen. Beste restau rants in Nederland zijn ex aequo Corona in Den Haag, Villa Rozenrust in Leidschendam, De Bokkedoorns in Overveen en Prinses Juliana in het Limburgse Valkenburg. "Er zijn in Nederland in totaal 7750 restaurants ingeschreven bij het bedrijfschap Horeca. Hosman haalde al eens eerder de Top 100. Vlaardingen Het uit geversconcern Elsevier heeft het Nederlands Studiecentrum in Vlaar- dingen overgenomen. De twee oprichters van het NSC, de directeuren Dim Baars en Walter Brinks, zijn overeenge komen hun aandelen aan Elsevier te verko- pen. Baars en Brinks zouden met deze trans- actie 'een miljoenenslag' hebben geslagen. Zij blijven overigens met de dagelijkse leiding van de onderneming belast. Het Nederlands Studiecentrum, gehuisvest aan de Sehiedamse- weg, is gespecialiseerd in het or- ganiseren van congressen. Die l vorm van kennisoverdracht sluit volgens Elsevier goed aan. -"bij het uitgeven van boeken. Het studiecentrum wordt onderge bracht bij Elseviers Opleidingen, waarvan reeds 'onderwjjs'insti- Cuten als het PBNA en Elseviers Talen deel uitmaken. Elsevier was $1 geruim'e tijd op zoek naar een bedrijf, dat actief is op de congresmarkt. Naar ver luidt zou het uitgeversconcern de activiteiten van het NSC ge ruime tijd in het geheim hebben gevolgd, voordat een bod werd uitgebracht op de aandelen van Baars en Brinks. Bij het studiecentrum werken ongeveer 40 mensen. De overna me, die per 1 januari 1989 ingaat, heeft voor hen de eerstkomende jaren geen gevolgen. Wel wordt de kans op doorstroming voor het personeel vergroot. Omdat zij nu tot Elsevier behoren, krij gen de medewerkers voorrang' bij sollicitaties binnen het moe derbedrijf, Mogelijk worden zij ook betrokken bij het opzetten van een buitenlands filiaal van het studiecentrum. (Het in 1981 opgerichte Vlaar- dingse bedrijf, dat een omzet heeft van ongeveer 15 miljoen gulden, trekt de laatste tijd sterk de aandacht. Het NSC heeft ver schillende spraakmakende con- - gressen georganiseerd, onder meer rond beroemde politici als Henry Kissinger, de oud-minis ter van"buitenlandse 2aken van de VS. Kissinger komt op uitno diging van het NSC binnenkort opnieuw naar Nederland voor een congres met de voormalig bondskanselier van West-Duits- land, Helmut Schmidt. Het Nederlands Centrum voor Advies en Trainingsbegeleiding (NCATB), de dochteronderne- ming van het Nederlands Stu- diecentrum die eveneens ge- r huisvest Is aan de Sehiedamse- weg, is niet bij de overname be trokken. De NSC-directie wilde gisteren alleen een uiterst be knopt commentaar geven. Wal- ter Brinks: „We zijn beretrots, Dit is voor ons een enorm plat- 'vform om verder te kunnen groeien". CARINA CALLENBURGSTRAAT 60 VLWONGÉN - TEL 010-4343096 De baby's, peuters en kleuters, die gisteren zwemles kregen in zwembad Zuid, werden daar aan genaam verrast. Het gebeurt niet vaak dat Sinterklaas en zijn ge volg een zwembad bezoeken. Gisteren maakte hij daarop een uitzondering. Verschillende kleintjes lieten bij het zien van de goedheiligman het zwemwater-voor wat het was en kropen bij de Sint op schoot om een liedje te zingen. Toen de kin deren zich weer gingen aankle den, wachtte hen nog een verras sing. De zwarte Pielen hadden ca deautjes in hun schoentjes gede poneerd. Ceesvan Dongen Schiedam In navolging van adjudant Gerard Elder- kamp heeft hoofdinspecteur Cees van Dongen besloten de Schiedamse politie te verrui len voor het bedrijfsleven. Vertrok Elderkamp eerder dit jaar naar de Schiedamse drukker en paspoortprodu cent KEP, Van Dongen ruilt zijn bestaan als politieman in voor een managersfunctie bij het beveiligingsbedrijf Ran- don, een werkmaatschappij van de Randstad-holding. Van Dongen noemt 'de uitda ging van een managementsfunc- tie', de belangrijkste reden voor de overstap. Van Dongen krijgt bij Randon onder meer de ver antwoordelijkheid voor het per soneelsbeleid en de acquisitie van nieuwe klanten. De scheidende inspecteur ont kent, dat ontevredenheid over zijn werk bij de politie zijn over stap heeft bevorderd. „Ik kan niet zeggen dat rancune of onte vredenheid over mijn werk een rol bij mijn overgang hebben ge speeld. Ook bij de politie ver diende ik een redelijk salaris, terwijl het werk best veel te bie den heeft". Van Dongen is overigens wel van mening, dat de politie het gelijk aan haar zijde had met de gevoerde acties voor salarisver hoging. „Met name agenten mo gen best aanspraak maken op een hoger salaris. Persoonlijk was ik echter bepaald niet onte vreden". De hoofdinspecteur merkt op, dat hij bij Randon „geen giganti sche bedragen gaat verdienen". Van Dongen laat wel doorsche-, meren, dat zijn overstap een zij het geringe financiële vooruitgang betekent. De trend, dat steeds meer hoger politiepersoneel de dienst ver laat, is Cees van Dongen niet ontgaan. Van Dongen gelooft niet dat er structurele oorzaken voor de toenemende uittreding bestaat. „Binnen de Nederlandse politie is men gewoon niet vies van een overstap naar het bedrijfsleven. Als er leuke of in teressante aanbiedingen zijn, zullen er altijd agenten zijn die erop ingaan. Agenten zijn im mers niet met de politie ge trouwd". Maassluis Bescheiden als zij 2ijn, toonden de medewerkers van de afdeling voorlichting zich gisteravond niet ontevreden met de opkomst tijdens de open dag in het Stadhuis. Ter ere van het tienjarig bestaan van het stadhuis in de Konings hoek waren alle deuren van het stadhuis gisteravond geopend, en ruim honderd Maassluizers maakten van de gelegenheid ge bruik om het gebouw eens te be- kijken. Menig Maassluizen be zoekt natuurlijk best wel de af deling Burgerzaken of het bu reau van de VVV, maar de ka mers van burgemeester en wet houders blijven normaliter voor het grootste deel van de bevol king verborgen. Gemeentevoorlichtster Gerrie Hanneman-de Jong leidde ver schillende groepen door het stadhuis rond. De raadszaal, de burgerzaal en verschillende kleinere vergaderzalen werden aan de bezoekers getoond. Met name bij de kerkklok m de hal, afkomstig uit de Kleine Kerk, die tot de jaren zestig in de Hoogstraat stond, bleven veel bezoekers even stilstaan. Hanneman vertelde ook uitge breid over de verschillende kunstwerken, die het stadhuis opsieren. Welwillend luisterde men toe, maar de grootste be langstelling bleek toch wel uitte gaan naar de onderkomens van burgemeester Hans van Es en zijn wethouders. Met bewondering stond men stil bij de ruime, luxe werkkamer van de burgervader. Het hoog polige tapijt, het leren zithoekje en de fraaie klok trokken veel bekijks. Hanneman toonde ook Het Maassluisse stadhuis werd gisteravond bezocht door ruim honderd inwoners. Het gebouw, dat volgens burgemeester Hans van Es een mengeling tussen een stadhuis en een stadskantoor is, bestaat deze maand tien jaar. de 'verborgen' toiletkamer, die tevoorschijn komt na het weg schuiven van een wand De Coppelstockzaal en de Cam- panjezaal, net als alle andere za len verwijzend naar de scheep vaart, trok ook veel bekijks. Gerrie Hanneman greep degele- genheid aan om nog maar eens uit te leggen, dat Coppelstock niet in Maassluis heeft gewoond. „Hij logeerde er wel eens, maar hij woonde in Brielle". Beneden maakte de plaatselijke politiek er een gezellig onder onsje van. Weinig 'burgers', zoals de bevolking door raadsleden nog steeds plechtig worden aan geduid, maakten van de gele genheid gebruik om eens een met een volksvertegenwoordi ger te praten, „Je ziet dat we een rustige ge meente zijn", aldus raadslid Ro bert Punt. Met de opmerking doelde hij kennelijk op het ge brek aan hete politieke onder werpen, die de bevolking tot nauwere betrokkenheid zou kunnen verleiden. De belang stelling voor de open dag viel het sociaal-democratische raadslid echter ook enigszins tegen. Vlaardingen Een inbreker heeft in de nacht van maandag op dinsdag uit een winkel aan de Van Hogendorplaan lekkers voor het Sint Nicolaasfeest k. huis gehaald. Bij een inbraak verdwenen uit de winkel choco ladeletters, speculaas en bon bons- De buit had een waarde van 850 gulden. De inbreker kwam binnen door een ruit van de toegangsdeur in te gooien. Schiedam Een technisch ad viesbureau gaat de bouwkundi ge staat van het Schiedamse stadhuis onderzoeken. Het zes- tiende-eeuwse monument op de Grote Markt begint de laatste ja ren gebreken te vertonen. Op de meerjarenbegroting stond al een bedrag van 175.000gulden om de linkerzijde van het dak te vernieuwen: een aantal leien Is daar losgeraakt. Naar nu blijkt, moet ook het voegwerk in de ge vel worden geïnspecteerd en mogelijk vernieuwd. Enkele muurankers zitten los en diverse zandstenen ornamenten hebben ernstig te lijden van de invloed van weer en wind. Het gereserveerde bedrag is waarschijnlijk niet toereikend om al het herstelwerk te betalen. Het stadhuis staat op de monu mentenlijst. Volgens oude kro nieken stond er op de plaats van het huidige gebouw reeds in de middeleeuwen een stadhuis. Schiedam Uit een woning aan de Julianaiaan zijn een tv, ste reo-installatie, videorecorder en een geldkistje met onbekende inhoud ontvreemd. Men kwam binnen door het deurslot te for ceren Ook in de Burgemeester Stule- meijerlaan werd ingebroken. Daar werd aan de achterkant van de woning een gat in de ruit gesneden, waarna een stereo-in stallatie werd meegenomen. Schiedam Een 49-jange Schiedammer is vannacht om half vier pardoes de vijver bij de Fazantlaan ingelopen. Toen de politie arriveerde, die door een nog onbekend persoon werd ge alarmeerd, was.de man alweer op het droge. De voetganger had volgens een politiewoordvoer der te diep in het glaasje geke ken. Nadat hij op het politiebu reau een warme douche had ge nomen, mocht hij weer naar huis. Maassluis—Het kan geen toeval zijn. Tot die slotsom kwam de Maassluisse politie gisteren, toen twee aangiften van inbraken werden verwerkt, waarbij wa- tergekoelde diamantzagen wa ren ontvreemd. Dat dure ge reedschap werd weggenomen uit een doehetzelf-zaak aan de Troelstraweg en vanaf een bouwplaats aan de Noordvliet, De gestolen zagen zijn respectie velijk 4000 en 3000 gulden waard. Schiedam Straalgrit De Kleijn BV opent 16 december een filiaal aan de Couwenho- venstraat. Het in Heerewaarden gevestigde bedrijf komt naar Schiedam, omdat een groot deel van de Nederlandse afnemers in de Randstad zit. De Kleijn produceert en levert straajgnt en conservenngsappa- ratuur aan bedrijven op ver- scb ülende continenten. Tot de klantenkring behoren de scheepsbouwïndustrie, metaal verwerkende bedrijven en spui- terijen. In de weg- en water bouw worden de produkten van het nieuwe Schiedamse bedrijf gebruikt bij wegmarkerings werkzaamheden. Burgemeester Reinier Scheeres verricht de openingshandeling. Schiedam De VVV in Schie dam heeft de I-status gekregen, aldus heeft directeur Ruud Pü- lard bekend gemaakt. Het bete kent dat de VVV aan de Buiten havenweg voortaan ook op in ternationaal gebied informatie kan verschaffen. De VVV wordt nu ook aangeslo ten op een landelijk netwerk om vragen over hei buitenland te kunnen beantwoorden.De I-sta tus heeft meer voordelen. In de Rijnmond hebben" ver der alleen Rotterdam en Hoek van Holland een dergelijke status. 1 Om voor die status in aanmer king te komen moet een VVV aan enkele criteria voldoen, zo als bijvoorbeeld een openingstijd op zaterdag, al is het maar een paar uur. De VVV heeft nu wat te vieren, besprak Pillard met zijn voorzit ter Klaas van de Geest (net terug uit Kenia). Op 8 december is er een feestje van de WV in het museum, waarvoor onderne mers uit de stad uitgenodigd zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1