023 Dijkzigt neemt patiënt niet op Ahold ontkent druk op gemeente Schiedam No Problem nu op strategische plek Milieu als garnering van boodschappen doen Garage beter dan broeikas Achterban steunt bestuur van Zuid 'CDA in diskrediet' VLAARDINGS DAGBlfil SCHIEBAMSE COURANT NIEUWE WATERWEB COURANT Beheerder snackbar overvallen Man in cel na uitgeven van vals honderdje Inbreker betrapt Nepeontrole Man overlijdt in slagerij Inbrekers gepakt Blijvende invaliditeit dreigt voor 27-jarige Gambiaan Politiek geïrriteerd over ABC-winkel Post 'van hel in hemel' De Halte bij opening even druk als disco D66 Maassluis blikt vooruit Slingerend op de bon MAANDAG 23 JANUARI 1§89 PAGINA 9 Regionale redactie: Brede Ha«enslraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Poslbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredaciie: 4345209 Schiedam Een ongeveer 20- jarige man heeft zaterdagnacht de beheerder van een snackbar aan de Mgr. Nolenslaan in Schie dam overvallen. De dader ging met een geldcassette met 1500 gulden aan de haal. De beheerder werd op het mo ment dat hij in zijn auto wilde stappen, bedreigd met een zwart voorwerp. Hij kon de politie la ter niet vertellen of het mes of een vuurwapen was. De man probeerde de overvaller, nadat deze de geldkoffer uit zijn han den had gegrist, nog te achterha len Hij staakte zijn achtervol ging in de De Meesterstraat. Daar verdween de dader in de bosjes, De politie beschikt over een zeer summier signalement. De man had donker haar en had een zwarte, gebreide sjaal over zijn gezicht getrokken. Schiedam Wegens het uitge ven van vals geld heeft een man vrijdag enige tijd in een cel van het Schiedamse politiebureau doorgebracht. De man werd in gerekend nadat hij bij het Shell- bezinestaüon aan de Vlaardin- gerdijk met een vals brieve van honderd gulden had betaald. Hij verklaarde het bankbiljet op het postkantoor in Berkel en Roden rijs te hebben ontvangen. Hij sluit niet uit dat de pompbedien de het biljet per abuis heeft ver wisseld met een ander, omdat bet op postkantoren gebruikelijk is dat alle honderdjes onder een ultra-violette lamp worden ge controleerd. De politie om schrijft het bewuste biljet als 'een kermispapiertje'. Schiedam De bewoner van een pand aan de Tuinlaan heeft zondagmorgen vroeg een inbre ker in zijn keuken betrapt. Hij hoorde glasgerinkel en trof de man aan, die zonder buit de wo ning uitvluchtte. Ook een be woonster van het Frans Hals plein hoorde zaterdagnacht een inbreker. Zij dacht dat een huis genoot thuiskwam en hervatte de slaap. De volgende ochtend bleek duizend gulden en een fototoestel te zijn gestolen. Aan de Molensingel werden twee woningen bezocht. In beide gevallen werden sieraden gesto len. In jachthaven De Nieuwe Haven werd de stuurhut van een pleziervaartuig doorzocht. De buit is nog onbekend. Schiedam Twee mannen, die zich als cv-reparateurs uitgaven, hebben de woning van een be jaarde vrouw aan de 's-Grave- landseweg overhoop gehaald. De mannen vertelden de be woonster dat zij de centrale ver warming kwamen controleren en dat zij rustig op haar stoel kon blijven zitten, „We weten de weg", aldus de mannen. Nadat de nep-controleurs waren verdwenen, kwam de vrouw er pas achter dat baar woning was doorzocht. De politie weet nog niet wat er is gestolen. Vlaardingen De 71-jarige P. Haddeman uit Vlaardingen is vrijdagmiddag tijdens het bood schappen doen overleden. De man werd onwel, toen hij bij sla gerij Van Heijst in de Waalstraat op zijn beurt wachtte. Klanten legden hem op een bank in de winkel en belden een ambulan ce. Hulp mocht echter niet meer baten. De heer Haddeman kon nog juist één van de klanten zijn boodschappenbriefje in de hand drukken, voordat hij overleed. Een hartaanval is de doodsoor zaak. Vlaardingen De politie kreeg vannacht rond één uur melding van een inbraak in een snackbar aan de Van Hogendorplaan. De voordeur was reeds opengebro ken, toen de politie daar arri veerde. Drie personen kozen het hazepad door de achterdeur uit te rennen. Eén werd na een ach tervolging gepakt. Bij de auto van de arrestant werden de twee anderen en een vierde dader aangehouden. De daders zijn tus sen 16 en 19 jaar oud en afkom stig uit Rotterdam. -alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel, 010-473 82 22 Vlaardingen Een Gambiaan, die aan een ernstige botziekte in de rechterbovenarm lijdt, kan voorlopig niet worden opgeno men in het Dijkzigtziekenhuis. De kwaal van de 27-jarige La- min Singateh noemt medisch di recteur C.F.J. Minderop van Dijkzigt onvoldoende urgent om een kosteloze behandeling te rechtvaardigen. De kosteloze behandeling is no dig, doordat Singateh momen teel onverzekerd door het leven stapt. Singateh slaagde er tot dusver niet in werk te vinden. Als houder van een toeristenvi sum komt Singateh ook niet in aanmerking voor een sociale uit kering, waardoor de Gambiaan niet staat ingeschreven bij een ziekenfonds. Singateh kwam in Vlaardingen terecht via Will Lotten, die van uit de Haringstad betrokken is bij werkprojecten in Afrika. Sngateb vroeg Lotten of hij mee mocht reizen om werk te zoeken in Nederland. Lotten stemde toe, Singateh wel waarschuwend dat het niet eenvoudig zou zijn om een baan te vinden. Vrij kort na zijn aankomst kreeg Singateh, die gastvrij onderdak heeft gevonden bij African Baby Foundation, last van zijn arm. Uit onderzoeken door de Vlaar- dingse arts Bakker en directeur- arts E.H.E. Wolfs van de GGD bleek, dat de man aan een ernsti ge botziekte leed. Uit gesprek ken met Singateh maakte Wolfs op, dat de Gambiaan reeds op 17- jarige leeftijd een acute aanval van een virusziekte in zijn rech terbovenarm heeft gehad. Na operatie door een voodoo- dokter hervatte Singateh zijn werkzaamheden als machinist op een veerboot in de Gambia- rivier. Het virus sluimerde ech ter door in de rechterbovenarm. Kort na aankomst in Nederland speelde de arm zo op, dat gapen de wonden het gevolg waren. Vlaardinger Gerard Landheer trok zich de penibele situatie van Singateh aan. In eerste instantie trachte Landheer, die in Vlaar dingen een eigen bedrijf runt, de Gambiaan in dienst te nemen. Deze poging liep echter spaak op het arbeidsbureau. Landheer moest aan kunnen tonen, dat klanten van het arbeidsbureau over minder capaciteiten voor de vacature beschikten dan de Afrikaan. Een moeilijke en tijd rovende zaak, waardoor Singa teh nog steeds niet over een ar- bei ds vergunni ng beschikt. Uit de medische onderzoeken, die voorlopig door Landheer en wat kennissen worden gefinan cierd, valt af te leiden dat Singa teh, in tegenstelling tot de bewe ring van Dijkzïgt-directeur Min derop, nodig moet worden geo pereerd. GGD-directeur Wolfs trok de conclusie dat Singateh weliswaar niet in direct levens gevaar verkeert, maar dat blij vende invaliditeit op enige ter mijn zeker valt te verwachten als operatief ingrijpen uitblijft. Adequaat chirurgisch ingrijpen kan volgens Wolfe bovendien al leen plaatsvinden in een wel vaartsland als Nederland. De diagnose van behandelend geneesheer professor B. van Ltn- ee van het Dijkzigtziekenhuis komt in grote lijnen overeen met de visie van Wolfs. De hoogle raar zegde Landheer toe, dat Singateh kosteloos kon worden geopereerd in het ziekenhuis. Tevens verzocht Van Linge de directie van het academisch zie kenhuis om Singateh tegen gere duceerd tarief op te nemen. Vol gens Van Linge komt de ziekte zo zelden in Nederland voor, dat operatie grote betekenis heeft voor de medische opleiding aan de Erasmus Universiteit. Medisch directeur C.F. J. Minde rop liet Van Linge echter weten, dat het ziekenhuis geen fondsen heeft om kosteloze behandeling of behandeling tegen geredu ceerd tarief mogelijk te maken. Gerard Landheer werd bericht, dat de Gambiaan welkom was m het ziekenhuis als het tarief van 631 gulden per verpleegdag door zijn sympathisanten wordt be taald. „Naast de operatie, die dus kosteloos wordt uitgevoerd, is er ongeveer 10.000 gulden nodig om het verblijf en verdere medi sche zorg mogelijk te maken. Ik zou het graag betalen, maar ik heb het niet", laat Landheer we ten. Momenteel zoekt Gerard Land heer ijverig naar mogelijkheden om Singateh in het ziekenhuis te krijgen. „Verleden week heb ik nog met wethouder Van der Linden over de zaak gesproken, maar die liet weten dat de ge meente geen fondsen heeft om zulke operaties te financieren". Ook voert Gerard Landheer overleg met de sociale dienst, maar vooralsnog zonder veel succes. Een woordvoerder van de Sociale Dienst in Rotterdam laat in een reactie weten, dat dringende operaties van in Rot terdam verblijvende onverze- kerden bijna altijd worden uitge voerd. „Als de GGD beslist dat een operatie niet uitgesteld mag worden, dienen wij een verzoek tot operatie in bij het ministerie van WVC. Die betalen vervol gens de operatie, waarna men de kosten later op de patient tracht te verhalen". Nu de pogingen om de financie ring rond te krijgen spaak drei gen te lopen, doet Gerard Land heer een beroep op liefdadig heid. „Ik heb onder andere de Lionsclub aangeschreven. In nij pende gevalllen als deze willen die ook wel eens bijspringen". Landheer hoopt, dat de operatie snel kan plaatsvinden. „De kans dat Lamin zijn arm kan behou den wordt met de dag kleiner. Ik weet dat er meer van dit soort gevallen zijn, maar dat vind ik nog geen reden om iemand dan maar aan zijn lot over te laten". Schiedam Het Ahold-con- cern ontkent dat de vestiging van een ABC-winkel in Schiedam op de lange baan is geschoven. Berichten, dat Al- bert Heijn de gemeente Schiedam onder druk heeft gezet om de bouw van een nieuwe supermarkt van con current Bas van der Heijden te voorkomen, berusten vol gens een Ahold-woordvoer- der op onwaarheid. „We heb ben onze vestigingsplannen niet opgeschort benadrukt de zegsman van Nederlands grootste kruidenier. Schiedamse gemeenteraadsle den weten echter te vertellen, dat Ahold de directeur van ge meentewerken Harm de Block via de telefoon over de voorge nomen bouw van een nieuwe 'Bas' behoorlijk de mantel heeft uitgeveegd- Per brief zou de ABC-combinatie (Albert Heijn, Blokker en C A) vervolgens het college van burgemeester en wethouders nog eens hebben la ten weten bepaald niet blij te zijn met de gemeentelijke toestem ming om de concurrent te laten verhuizen van het Broersveld naar een splinternieuwe super markt aan de Buiten havenweg. Volgens Ahold is ABC echter lang niet zo ver gegaan. Er is wel een brief naar Schiedam ge stuurd, maar daarin ligt niet de nadruk op de positie van. concur rent Bas. „We hebben het college alleen inzage gevraagd in hun beleid voor de vestiging van de tailhandelszaken", aldus de woordvoerder. Shirtje Dat de vestiging van een ABC- winkel op de hoek van de Lange Kerkstraat en de Kreupelstraat niet op rolletjes verloopt, Is even wel overduidelijk. De eerste paal, die wethouder Chris Zijde veld, getooid in een ABC-shïrtje, anderhalf jaar geleden aankon digde, zit voorlopig nog niet in de grond. De architect heeft zijn ontwerp inmiddels terzijde ge legd om zich met dringender klussen bezig te houden. Een in formatieavond voor omwonen den is opgeschort „omdat er niets nieuws te melden valt". De onderhuidse irritatie in poli tieke kringen over de onduide lijke relatie tussen gemeente en ABC kwam tijdens de begro tingsdebatten eind vorig jaar al aan de oppervlakte. De kleine linkse partijen. D66, CPN en PSP/PPR verweten Zijdeveld geheimzinnigdoenerij. De PvdA-bestuurder bedisselde naar hun smaak teveel achter gesloten deuren. Links had .schoon genoeg van Zijdevelds gewoonte om de betrokken raadscommissies alleen in beslo tenheid nadere bijzonderheden over het ABC-warenhuis te ver schaffen. Uitbarsting Vorige week kwam het tot een openlijke uitbarsting. Ulferd Bruseker (CPN) en Bart de Lee- de (PSP/PPR) verlieten boos de vergadering van de commissie stadsontwikkeling, toen Zijde veld ziin ABC-interpretatie al leen achter gesloten deuren wil de afsteken. Volgens een spinnij dige Bart(de Leede gaat het niet aan de Schiedamse bevolking zo lang in het ongewisse te laten over de toekomst van een mar kant gebied als de Lange Kerk straat: „Trouwens, wat moeten we als raad met die besloten heid? Wij hebben nog nooit een formeel voorstel gezien om die winkel te bouwen". Nieuw sorteercentrmn bezorgt PTT bijna pleinvrees Vlaardingen De Vlaardingse posterijen zijn vandaag aan een nieuw tijdperk begonnen. Nog voor het krieken van de dag to gen vanmorgen enkele tiental len bestellers aan het werk in het vrijdag officieel geopende voor- sorteercentrum in de Taanderij- straat De eerste brieven van de in to taal 19 miljoen stuks, die de Vlaardingse PTT dit jaar denkt te verwerken, werden in gloed nieuwe vakken op straatnaam en postcode gelegd. De mede werkers van Tante Pos deden hun werk enigszins onwennig, maar met opmerkelijk enthou siasme. Want iedereen is het ero ver eens, dat de Taanderijstraat een ongekende verbetering be tekent ten opzichte van de be nauwde sorteerruimte aan de Westhavenkade. „We zijn van de hel in de hemel gekomen", meent directeur Wender de Beet. „Van 900 naar 2500 vierkante meter, tel uit je winst. Het is hier zo groot, we krijgen bijna pleinvrees". De feitelijke ingebruikname van Vlaardings nieuwe hoofdpost kantoor vanmorgen volgde op een weekend vol feestelijkhe den. Vrijdag stroomde de grote hal vol genodigden om vele van lof en complimenten bolstaande toespraken aan te horen en ver volgens te zien hoe directeur De Beet en wethouder Jan Madem eendrachtig een postkarretje voortduwden, ten teken dat de vernieuwde en verzelfstandigde PTT graag de handen uit de mouwen steekt en dat de ge meente daar graag een handje bij helpt. De soms harde onderhandelin gen, die beide partijen hebben gevoerd om de PTT aan een goe de lokatie te helpen, leken ver geten. Zaterdag was het opnieuw druk, toen honderden Vlaardingers ondanks het slechte weer het 'open huis' bezochten en zich lie ten uitleggen hoe een brief wordt verwerkt alvorens hij bij de geadresseerde in de bus valt. De Vlaardingse PTT heeft dit jaar nog meer te vieren. In au- Tijdens het druk bezochte open huis zaterdag gaven postbodes tekst en uitleg over het sorteren van brieven in het nieuwe hoofd kantoor aan de Taanderijstraat. gustus wordt het nieuwe loket- tenkantoor in de Waalstraat op geleverd, waarna definitief het doek valt voor de in 1939 in ge bruik genomen vestiging aan de Westhavenkade. Die wordt dan het privé-domein van PTT-Te- leeom. Ook wordt dit jaar een begin ge maakt met bet vernieuwen van de overige Vlaardingse postkan toren. Sinds de verzelfstandi ging van het staatsbedrijf per X januari is de strategie van de pos terijen volgens De Beet gericht op verregaande uitbreiding van de serviceverlening. Schiedam No Problem heeft een nieuw onder komen. Het mode-atelier voor werkloze meiden, dat voorheen aan de Havendijk was gevestigd, zag vrijdag de nieuwe winkel in de Passage officieel geopend. „Een hele verbetering," vond Marieke Gels, projectleidster van No Problem. „In de Gorzen zaten we te afgelegen, er kwamen verdwaalde klanten binnen. De winkel aan de Ha vendijk was slecht bereikbaar, ook reed er geen bus langs. Nu is No Problem goed bereikbaar, cen traal gelegen voor alle meiden uit Schiedam. Drie komen er al uit Groenoord". Wendy en Pluk be vestigen dab „Hartstikke leuk, veel groter, meer ruimte. En er komen hier veel meer mensen langs". Pluk werkt al twee jaar bij No Problem. Met de verhuizing is ook de opzet van het leer- /werkprojeet veranderd. Marieke: „Op de Haven- dijk was kleding maken en geld verdienen doel op zich". Dat is inmiddels veranderd. Naast kleding maken en de verkoop in de winkel worden er nu andere cursussen gegeven: kapperscursus, uiterlij ke verzorging, winkelvaardigheden, etaleren. Kleding maken is niet meer doel, maar middel om werkervaring op te doen. Veel van de cursussen worden opgezet in samenwerking met streek school Rijnmond-Noord, in de Lïduinastraat Inmiddels hebben zes meiden werk gevonden. In de loop van het jaar komen er weer acht deelneem sters van de streekschool Rijnmond bij. In totaal werken er nu 31 meiden bij No Problem. Marieke: „No Problem is dus juist bedoeld vooralle meiden, die aan een baan willen komen". No Problem werd dit jaar gefinancierd via het budget van de sociale dienst, waarmee ook het kringloopproject op het Dr. Wibautplein is opgezet, de winkel en werkplaats voor hergebruik van goe deren. Met eventuele sloop van de Passage zou No Pro blem opnieuw moeten verhuizen. Niemand wil daaraan denken, bovendien is die beslissing nog niet genomen. Er loopt wel een nieuw onderzoek naar de funderingen, waar de Passage vanaf zou glijden. Bovendien denkt men In de politiek aan een nieuw theater. Als het aan de meiden van No Problem lag, zouden ze het wel weten: „Het zou leuk zijn als de Hema naar de Passage kwam. Veel meer mensen zouden dan langs de winkel lopen". Vanaf woensdag gaat de winkel van No Problem open. De kleding wordt in het atelier ontworpen, onder de winkel. Maassluis Echt geslaagd kan de jongste poging van winkel centrum Koningshoek om een steentje bij te dragen aan een be ter milieubesef niet worden ge noemd. De voor zaterdag als groots aangekondigde 'milieu- dag' in het overdekte kooppara dijs in Maassluis-West had maar weinig om het lijf. Wegens de ultrakorte voorberei dingstijd kon slechts een handje vol natuurorganisaties een af vaardiging sturen. Om het nog wat te laten lijken, schoven zij hun kraampjes bij elkaar in de centrale hal, maar evengoed liep het gros van het publiek aan hun brochures en folders voorbij. De aanschaf van levensmiddelen genoot bij de overgrote meerder heid een hogere prioriteit dan een button van Greenpeace. „We staan hier hooguit het bood schappen doen wat te gameren", stelde Piet Kleywegt van Mi lieudefensie teleurgesteld vast, „Ja, en onze boodschap kunnen we niet kwijt", vulden Jon van de Weetering en Vera Schijve aan. Zij waren speciaal uit Rot terdam gekomen om klanten te werven voor de voorlichtingsa vonden, die Milieudefensie op verzoek organiseert, Maar zij hadden tegen hei middaguur nog geen enkele naam op de in tekenlijst genoteerd. De gemeente Maassluis, ook aan wezig op de eerste miiieudag in Koningshoek, schreef wat gega digden in voor een natuurvrien delijk compostvat, maar kon ook niet echt juichen over de belang stelling. „Hopelijk doen er vol gende keer meer organisaties mee", klonk het in de gemeente lijke kraam. Een redelijk goede afzet had de informatiestand van de vereni ging Vrienden van het Stael- iuinse Bos. Bij de jeugd bleken vooral vogelplaatjes 2eer in trek. De veronderstelling van de deel nemers, dat de Maassluisse be volking door de vele gevallen van bodemverontreiniging ex tra alert is op mileubehoud, bleek echter niet te kloppen met de feiten. Arie Kleywegt: „Ook hier moet je geen discussie uitlokken over het autogebruik. Dat is nog steeds de heilige koe, daar moet je afblijven". Cor Westerhof, de vutter die de stand van stichting Het Zuidhol lands Landschap beheerde, zag het allemaal niet zo somber in. „Druk of niet, staan doe ik hier toch", filosofeerde hij. „Ik denk dat de mensen die hier voorbijlo pen toch ook wel vroeg of laat zullen beseffen, dat we iets aan natuur voor het nageslacht moeten achterlaten". Vlaardingen Onder overwel digende belangstelling is zater dag door Vluchtelingenwerk Vlaardingen De Halte in ge bruik genomen. Het ontmoe tingscentrum voor asielzoekers aan de Callenburgstraat was te klein om alle belangstellenden te herbergen, zodat de drukte bij de ingang wel iets weg had van een discotheek. Nieuwe bezoe kers werden pas toegelaten als andere waren vertrokken. De massale opkomst deed be stuursleden en vrijwilligers zichtbaar goed. De grote bezoe- kersschare leverde onweerleg baar het bewijs, dat Vlaardingen ook veel inwoners telt met hart voor het vluchtelingenwerk. Want de ervaring van veel vluchtelingenhelpers is oat de bevolking vaak afwijzend tegen over asielzoekers staat. „Die ko men hier alleen maar om van onze sociale voorzieningen te profiteren", luidt steevast de kri tiek. Voorzitter Arie Warnaar liet al eerder blijken dat hij schoon ge noeg heeft van die geluiden. Asielzoekers komen uit nood hierheen, niet voor hun plezier, ze worden in hun eigen land met de dood of mei gevangenisstraf bedreigd, moet hij telkens uitleg gen. Zaterdag formuleerde hij het wat scherper: „Een samenle ving, die op eigen benen kan staan, moet de asielzoeker niet op zijn tenen gaan staan". „Tra gisch, zoveel onbegrip voor een medemens in nood", memoreer de ook wethouder Jan Madern nog maar eens. Dat waren zo'n beetje de enige ernstige mededelingen. De Halte volgens een kleurig spandoek 'een plaats om bij stil te staan' vierde .vooral feest. Met uit heemse hapjes, vaderlandse 'jus' en Max Havelaar-koffie. En met muziek van de Latïjnsameri- kaanse zanger Eduardo en een groep uit Eritrea, die in authen tiek gewaad maar geschoeid met pumps en gympies een rituele dans uitvoerde. Voordat De Halte officieel zijn deuren opende, werd het vorige kantoor van Vluchtelingenwerk Vlaardingen in het Weeshuis voorgoed op slot gedraaid. De nieuwe administratieruimte neemt overigens in De Halte maar een beperkt plaatsje in. De meeste vierkante meters zijn ge reserveerd voor asielzoekers, die hier lotgenoten kunnen treffen. De Halte is ook ui tgerust met een wasserette, een extra stimulans om de doelgroep over de drem pel te krijgen. Want ondervin ding wijst uit dat asielzoekers doorgaans nauwelijks de straat op gaan. De Halte, 'een plaats om bij stil te staan', werd geopend met een reuzesleutel. Knallende ballonnen zora- der voor het bijpassende vuurwerk. a Maasland Na alle problemen over de bouwkosten kon wet houder Piet Houtenbos vrijdag meedelen dat de nieuwe garage van gemeentewerken Maasland financieel binnen de perken is gebleven. Het was ook Houten- bos, die vier maanden geleden de eerste paal sloeg aan de Mo- lenweide. Vrijdag reed hij verge- zeld van chef buitendienst Hans Poot met een vrachtwagen door een papieren wand naar buiten. De oude garage dateerde van 1962. Daarna volgde uitbreiding met aanbouwtjes en schuren. Zelfs moesten de werkzaamhe den in een oude broeikas worden verricht. Schiedam Van de achterban kreeg het bestuur van de bewo nersvereniging Schiedam-Zuxd dit weekend op de jaarvergade ring veel bijval, toen de recon structie In de Groenelaan aan de orde kwam. De leden konden zich geheel vinden in het stand punt dat voetgangers hun gezel lige winkelstraat moeten behou den en dat het autoverkeer daar geen afbreuk aan mag doen. En kele wijkbewoners gingen zelfs nog een stap verder: „Maak van de Groenelaan maar een voet gangersgebied net zoals de Hoog straat Dat zie ik liever dan een tweede Havendijk, zoals de win keliers willen". Voorzitter Albert Bons hamerde de agendapunten er vlot door heen, waarna een twee uur du rende dia-presentatie volgde van alle veranderingen in de Gorzen gedurende de afgelopen vijfjaar. De bewonersvereniging legt de hele wijk op dia's vast en daarvan liet Kor Kegel er vrij dag 350 zien. „Het lijkt allemaal zoveel langer geleden, dat dat er nog stond", verzuchtten wijkbe woners bij het terugzien van verdwenen gebouwen, Vlaardingen Het CDA moet zich beraden op de vraag, welke raadsleden na de perikelen rond ex-wethouder Chris van Roon in 1990 nog in aanmerking komen voor een plaatsje op de verkie zingslijst. Dat schrijft Ron van Duffelen, voorzitter van de jon gerenafdeling van het CDA, in het onlangs verschenen partij blad. De raadsfractie heeft ae partij ernstig in diskrediet ge bracht, vindt Van Duffelen. De storm rond Van Roon, die eind vorig jaar niet alleen de wethouder, maar ook fractie voorzitter Aart Kool en raadslid Cees Bot hun positie kostte, kan volgens de CDJ A-voorzitter niet zonder gevolgen blijven. Gevoe lens van mensen zijn gekwetst en de politieke slagvaardigheid is geschaad, meent Van Duffe len. Hij stelt voor om alle CDA- leden te vragen, wie er van de huidige zeven raadsleden in 1990 mbgen terugkeren in de ge meenteraad. Maassluis - De afdeling Maas sluis van D66 kijkt woensdag vooruit en over de grenzen. De democraten houden een thema avond over het Europa van 1992 en later. Voor deze bijeenkomst heeft D66 een expert aangetrokken: Axjen Bouter, voormalig beleids medewerker defensie en buiten landse zaken bij de Tweede-Ka merfractie van de partij. 'Euro- pa' kent Bouter echter vooral van zijn tijd als medewerker bij het Europees Parlement, een or gaan waarvoor hij zichzelf ook kandidaat heeft gesteld. De Europa-bijeenkomst in Maassluis wordt gehouden In de Koningshoek. Na wat huishou delijke mededelingen voor par tijleden komt Bouter omstreeks negen uur aan het woord. De avond is ook voor niet-leden van D66 toegankelijk. Vlaardingen In Vlaardingen zijn dit weekeinde vier automo bilisten aangehouden wegens rijden onder invloed. Op de Oosthavenkade rekende de politie een 37-jarige bestuur der in, die met drank op achter het stuur was gekropen. Zondag ochtend om half zes ging een 32- jarige vrouw uit Maassluis op de Parallelweg om dezelfde reden op de bon. Een kwartier later be keurde de politie op de Floris de Vijfdelaan een 50-jarige Vlaar dinger, die ook te diep' in het

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1