Hellwig voelt zich beledigd Taxichauffeurs voeren actie tegen collega's 'Oude' bibliotheek is nu al in trek SDhebQ 'Ambtenaar verdient pak op zijn donder' Paalman laat débat aan politici over Rosman boos op Reijnhout Beloning Hakkenbroek niet volgens reglement Nieuw land: dé bieb voor buitenlanders Kritiek steekt Arij Maarleveld Moord op katten in centrum onbewezen ^TAPIJTEU* IAA10I1GS DAGBLAD SGHIEDAMSE C0URAN1 NIEUWE WATERWEG COURAN1 Oud-gemeentesecretaris Blok over Reijnhouts klikspaan: r FIETS IN DE WEG Meeuw aan de haak Marineman fraudeert 40% KORTING ALLE TAPIJTEN 1e KÉUS miERWEB DONDERDAG 9 FEBRUARI i Regionale redactie: Brede Haven.tgat6.i131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229.4352066. 4350557 .sporlredamie- gjjjj 010-43497S4. PAGINA 13 Schiedam De ambtenaar, die D66-raadslid Adri Reijnhout vertrouwelijke stukken heeft toegespeeld over de museum af faire, verdient ontslag of ten minste verlaging in rang. Dat zegt oud-gemeentesecretaris mr. Melis Blok. De. voorganger van de huidige gemeentesecretaris mr. Arno Goiissen niet voor commen- taar bereikbaar zou de Mik kende ambtenaar „een pak op zijn donder geven voor zijn laak- Blok. zes jaar geleden met pen sioen gegaan, vindt dat het niet door de beugel kan als over heidsdienaren geheime infor matie laten uitlekken. „Als een ambtenaar in gewetensnood raakt, moet hij naar B en W stap pen en zeggen: dit beleid voer ik niet uit, de consequenties merk ik wel. Je moet de gevolgen van je daden willen nemen, niet stie kem doen en anoniem willen blijven terwijl je weet datje een politieke rel gaat veroorzaken". De onbekende bron van Reijn hout deed bij het raadslid een dossier in de bus waaruit bleek Schiedam „Ik heb weinig behoefte aan een nïetes-wel- 1 es-spelletje via de media", liet museumdirecteur Hans Paal man vanochtend weten, toen hem werd gevraagd zijn visie te geven op de perikelen rond de tentoonstelling Bida I Koló. De politici twisten over de rol van Paalman in de organisatie van de Antilliaanse tentoon stelling. De veroorzaker van de problemen doet er zelf lie ver het zwijgen toe. Volgens CDA-raadslid Els Hellwig bleef Paalman na het ontstaan van de problemen met volledige inzet aan de tot standkoming van de tentoon stelling werken. Via wethou der Luub Hafkamp kreeg rij echter het beeld van een mu seumdirecteur die de organi satie niet aan kon. Omdat de problemen Paalman boven het hoofd waren gegroeid, was» de organisatie aan cultuur- ambtenaar Ben Hakkenbroek overgedragen, De museumdirecteur ging in september met vakantie, op een moment dat de organisatie geheel spaak was gelopen. Paalman slaagde er niet in de financiering rond te krijgen van het project, dat in eerste instantie budgettair neutraal zou worden uitgevoerd. Naast subsidies van Sticusa, de stichting voor- culturele sa menwerking met de Antillen, noemde Paalman bij de pre sentatie jn eerste instantie het ministerie van WVC en ande re fondsen als belangrijkste fi nanciers. Uiteindelijk bleek de sponso ring niet te zijn geregeld, ter- wijlde problemen met de ver zending Paalman ook boven het hoofd groeiden. De ge meente besloot daarom 100.000 gulden te voteren om de organisatie alsnog rond te krijgen. Hellwig vindt dat Hafkamp door het benadruk ken van de problemen de be langrijke rol van Paalman voor de tentoonstelling ont kent. De hoofdrolspeler zelf kan geen uitsluitsel geven. „Pas in een later stadium geef ik mijn visie op de gebeurtenissen", laat Hans Paalman weten. dat B en W, zonder de voltallige gemeenteraad te informeren, 100.000 gulden had uitgetrokken om de tekorten rond een ten toonstelling van Antilliaanse kunst in het Stedelijk Museum te financieren. Zo'n daad heeft iets van overspel, zegt Blok: „Het is net zo erg als wanneer je zou merken dat je vrouw met een ander naar bed gaat". Ambtena ren, redeneert de oud-gemeente secretaris, staan in dienst van het gemeentebestuur en dienen dus loyaal aan dat bestuur te 2ijn. Negeren zij dat gebod en Verko pen zij zichzelf aan de oppositie', dan komen ze in aanmerking voor een strafprocedure. Melis Blok kwam ooit zelf, in de periode van burgemeester Arie Lems, in verzet tegen een B en W besluit. „Ik zei tegen Lems: dit doe ik niet, dat is in strijd met mijn geweten. Lems dacht er over na en zei: Blok heeft gelijk, dit kan niet. Het besluit werd toen teruggedraaid". Op die ma nier had ook Reijnhouts zegs man moeten handelen, meent Blok. Overigens meent de oud-ge meentesecretaris dat in de jong ste museumrel geen sprake is van ondemocratisch optreden van B en W, zoals de linkse par tijen hebben gesuggereerd. Het sop is volgens Blok de kool niet waard. Dat het college alleen de voorzitters van de drie grote fracties (PvdA, WD en CDA) in vertrouwen nam is, zegt Blok, 'juist erg praktisch'. „Als een meerderheid bereid is politieke dekking te geven voor een uitga ve is er niets aan de hand. Die eenmansfracties teilen nu een maal niet wezenlijk mee in het bestuur. Ik sie hier niets laak baars in". Bovendien was de 'overboeking* van een ton vroeg of laat toch aan het licht gekomen, bij de be handeling van de begroting. „Wat B en W doen, komt altijd uit", aldus Blok. „Althans, als de raad goed oplet". 'Het sop is de kool niet waard', zegt oud- gemeente secretaris Melis Blok. Schiedam CD A-fractie voorzitter Siem Ros man heeft in een boos telefoontje rectificatie ge ëist van D66-fractievoorzitter Adri Reijnhout wegens een uitspraak in deze krant. Reijnhout zei gisteren in het RN het een schan de te vinden dat Rosman het niet informeren van drie fractieleiders had vergoeilijkt door te wijzen op 'de ongebruikelijke situatie' rond de extra 100.000 gulden voor de tentoonstelling Bida i Koló. 'Schiedam Ergerniswekkend moemt CDA-raadslid Els Hell- 'wig de voortdurende neiging bij 'Sommige wethouders om zaken achter gesloten deuren te behan- "f delen- De geheime besluitvor- mïng rond de Antilliaanse ten toonstelling Bida i Koló is voor haar de druppel, die de emmer doetoverlopen. Hellwig vindt het onfatsoenlijk, dat B en W de f, betrokken raadscommissies niet hebben gehoord. Zelf zit zij, onder meer, in de -* commissie cultuur onder voor- zïttersehap - van VVD-wethou- der Luub Hafkamp. Gisteren gaf zij uiting aan haar gramschap: „Ik voel mii als commissielid be- ledigd, omdat niet de commissie op de hoogte is gesteld, maar al leen de fractieleiders en dan nog half. Waar heb je nou commis sies voor, als je ze als wethouder maar in het vage laat?" Els Hellwig zegt zulke ervarin gen al eerder met Hafkamp te hebben gehad: „Pas hadden we het over de herstructurering van de diensten (de beoogde reorga nisatie bij cultuur, sport en wel zijn, red.) en we vroegen of dat tn de openbaarheid kon worden behandeld. Hafkamp wilde dat niet en zou in een besloten ver gadering zijn argumenten ge ven, waarom het niet openbaar kon. Nou, die argumenten wa ren niet steekhoudend. Dus gaan 'we toch openbaar vergaderen". Open kaart Volgens Hellwig stoort ook haar fractievoorzitter Slem Rosman zich aan de neiging van wethou ders om publiek te weren bij be langwekkende vergaderpunten. Het CDA-raadslid vindt, dat B 'en W open kaart hadden moeten spelen met de commissie cultuur in de affaire-Bida i Koló. Mu seumdirecteur Hans Paalman kreeg de organisatie niet rond en ambtenaar Ben Hakkenbroek werd aangewezen als crisisma nager. Hafkamp ontbood de fractieleiders van PvdA, WD en CDA om ze van de problemen op de hoogte te stellen. De linkse partijen in de raad kregen niets te horen. Na zijn bezoek aan Hafkamp in formeerde Rosman de CDA- fractie, en Hellwig liet weten be hoefte te hebben aan informatie 'van twee kanten. Zij heeft de er- 'varing dat Hafkamp eenzijdige Informatie, verstrekt Zij nam 'dan ook contact op met museum directeur Paalman en kreeg te horen dat er keihard gewerkt 'werd om de problemen met de 'expositie op te lossen. „Ook Paal man heeft zich, met Hakken broek, twee- tot driehonderd procent ingezet om op tijd alles ;klaar te krijgen, vóór-de komst van de koningin". Verbaasd Hellwig was dan ook verbaasd, dat Hakkenbroek ineens op reis was naar de Antillen. Zij stelde er vragen over. „Ik beschouwde dat als een op zichzelf staande zaak. Los van de problemen, die er waren geweest, vraag ik mij af waarom een ambtenaar twee boekjes moet gaan brengen aan de overkapt van de oceaan. Dat ik naar de redenen vroeg, had dus niets te maken met vergee tachtigheid of naïviteit, zoals ge suggereerd is. Als raadslid be hoor je daarnaar te vragen. Juist als je dat niet doet zitje te slapen. En wat ik helemaal naar vond om te lezen, was de suggestie dat ik de poten onder de stoel van Paalman wou wegzagen. Hele maal niet. Wij gaan juist heel an ders met Paalman om. Ik wil dat volgende week op de fractiever gadering goed duidelijk maken aan mijn partijgenoten Schiedam Een veertiendaags reisje naar de Antillen, zoals de chef van de afdeling culturele zaken Ben Hakkenbroek onlangs mocht maken voor rekening van de ge meente Schiedam, behoort niet tot de gebruikelijke beloningen voor ambtenaren die een bijzondere prestatie hebben geleverd. In de regel wordt daarvoor een gratificatie uitgekeerd van maximaal 1650 gulden. „Maar dat gebeurt alleen in zéér uitzonderlijke gevallen", aldus Hans Klop, directeur van de dienst Personeel Organisatie van de gemeente Schiedam. Uitkeringen voor bijzondere prestaties zijn volgens het arbeïdsvoorwaardenreglement voor alle ambte naren bij Nederlandse gemeenten gelijk. De gratificaties worden eens per jaar verre kend. Gewoonlijk gaat het om een be drag van 850 gulden netto, wat staat voor een kwart van een ge middeld bruto ambtenarensala ris. Een overheidsdienaar komt daarvoor in aanmerking, als hij hij voorbeeld langdurig een zie ke collega heeft vervangen Een ander geval, waarin ambte naren recht hebben op een ex traatje, is als zij werk moeten verrichten in de buitenlucht tij dens een zeer strenge winter. De hogere gratificatie van 1650 gul den wordt maar zelden uitge| keerd. „Alleen als iemand bui ten kantoortijd een nieuwe werkmethode heeft ontwikkeld; waar de gemeente haar voordeel mee kan doen, of als hij zeer op lettend is geweest en daarmee schade voor de gemeente heeft weten te voorkomen", aldus Klop. Reijnhout kan geen kranten lezen, zegt Ros man. Het RN schreef namelijk dat Rosman vond: „Natuurlijk had het college alle fractie voorzitters moeten inlichten". Die uitspraak was correct geciteerd, schrijft Rosman nijdig in een brief aan Reijnhout. De CDA'er vindt dat hij 'alle recht en reden' heeft van de D66-voorman te eisen diens uit spraak, die zowat op het tegendeel neerkomt, recht te zetten. Schiedam Ongeveer vijftig Rotterdamse taxichauffeurs hebben gisteravond vanaf ze ven uur het Stationsplein met hun auto's bevolkt. De actie, die ongeveer een uur duurde, was'gerieht tegen hun Schie damse collega's. Aanvankelijk sloten zij de rij baan af, maar de Schiedamse po litie maakte daar een einde aan. De politie was, met name van wege de toen al dichte mist, bang dat er ongelukken zouden kun nen gebeuren. De Rotterdamse beroepschauf feurs waren naar Schiedam ge komen om uiting te geven aan hun angst, dat Schiedammers standplaatsen in de havenstad zouden inpikken. Woordvoerder Martin Huizer van Eurotax schrijft de wilde ac tie toe aan een slechte communi catie in de Rotterdamse taxiwe reld. „We hebben enkele maan den geleden met elkaar al af spraken gemaakt, dat we niet op eikaars standplaats zouden gaan staan. Wij hebben die afspraak altijd geëerbiedigd, omdat we in middels zo'n grote klantenkring hebben opgebouwd, dat het voor ons niet nodig is klanten op bij voorbeeld het Centraal Station van Rotterdam op te pikken". Huizer 2egt de Rotterdamse chauffeurs gisteravond de eer dere afspraak in herinnering te hebben geroepen. „Ik heb hen ook gevraagd hun bazen daar van op de hoogte te stellen en het aan collega-chauffeurs door te geven- Anders krijgen we straks weer zo'n actie van ten onrechte verontruste taxichauffeurs". Heb je zo'n mooi scherm om de zaak te beveiligen en dan blijkt het niet helemaal dicht te kunnen, omdat er een fiets In de weg staat. Da's fastig. Of was de ondernemer in de Brede Havenstraat even een straatje omgegaan en zou hij nog terugkomen? In dat geval komt het wel handig uit, ais er een fiets fout geparkeerd wordt. Schiedam Het bibliotheekfili aal in wijkcentrum Nieuwland gaat er prat op: nergens in de stad zijn zoveel boeken, tijd schriften, kranten en cassettes in het Turks en Arabisch als bij ons. Nergens ook worden zoveel acti viteiten voor migranten georga niseerd, zoals verschillende taal groepen. Logisch dus, dat bij de viering volgende week van het eerste lu strum van de bibliotheek de et nische groeperingen in Schie dam niet worden vergeten. Op woensdagmiddag treedt de Turk Recep Alug met een schim menspel op voor de kinderen uit de wijk. Het cijfer vijf speelt tijdens de ju- bileumweek op meerdere fron ten een belangrijke roL Tijdens de vijf feestdagen kan voor vijf gulden een jaarabonnement worden aangeschaft Voor reserveringen voorhoeken en boetes hoeft maar vijf cent te worden betaald. Heel toevallig verwacht de bi bliotheek aan het Dr. Wibaut- plein volgende week ook de vijf honderd duizendste uitlening te kunnen vieren. De bibliotheek denkt dinsdag om half drie die klant in het zon netje te kunnen zetten. Een sterk vermagerde meeuw is gistermorgen dank zij de Inzet van de brandweer en het vogelasiel In Schiedam van een hinderlijke en onge twijfeld pijnlijke last verlost. Bewoners van de Johan de Wittstraat in Vlaardingen za gen dat het arme dier vastzat in een boom en alarmeerden de brandweer. Zij moesten een tak wegzagen om het dier uitzijn benarde positie te be vrijden. Maar ook toen was het leed voor de vogel nog niet geleden. De jonge meeuw had een vishaak in de bek, waaraan een zes meter lange vislijn was bevestigd. In het Schiedamse vogelasiel werd uiteindelijk die 'bagage' weg gehaald. Het zal nog enioetijd duren voordat het dier weer voldoende hersteld is om te worden vrijgelaten, want de haak was behalve door zijn bek ook door een oog ge gaan. Vlaardingen Er is veel be langstelling voor het huidige ge bouw van de gemeentebiblio theek aan de Fransenstraat. De Vlaardïngse ouderenbonden en buurthuis De Haven bevinden zich onder degenen, die hebben gevraagd voor het gebouw in aanmerking te mogen komen, als de bibliotheek over een paar maanden verhuist naar het gloednieuwe gebouw op het Veerplein. Veel kans maken zij niet Burgemeester en wethou ders zijn van plan het nog uiterst solide gebouw te verkopen. De drie Vlaardingse ouderen bonden hebben B en W in een brief gewezen op het ontbreken van een dienstencentrum in de binnenstad. De huidige biblio theek is weliswaar moeilijk toe gankelijk, maar met enige aan passingen toch geschikt te ma ken als centrum voor ouderen, menen de bonden. Zij zijn bang dat, als alle nieuwbouw in de binnenstad van Vlaardingen klaar is, er geen ruimte meer Vlaardingen Wethouder Arij Maarleveld is ontstemd over de klacht van de begeleidingscom missie zwerfgroepenproject, dat er onvoldoende geld beschik baar is. De PvdA'er vindt de kri tiek onterecht. Hij trekt zich die persoonlijk aan. „Het gaat niet aan om met het vingertje te wij zen naar de man die verant woordelijk is. Dat heb ik niet verdiena", aldus Maarleveld. De wethouder vindt dat de ge meente wel degelijk een goed jeugdbeleid voert, „ondanks het feit dat de gemeente Vlaardin gen hier en daar bezuinigt". Hij noemt de heropening van jonge rencentrum Labyrint, een nieuw jeugdhonk aan de Brus- selweg in Holy en de studie naar de mogelijkheid om ook in de West wijk zo'n centrum te vesti gen. „En dan is er bij de behan deling van de begroting in no vember ook nog geld vrijge maakt om een dienstweigeraar in dienst te nemen voor het werk met zwerfgroepen. Omdat de ge meenteraad dat belangrijk vindt". Cock Paardekam, jongerenwer ker bij Labyrint, besteedt twin tig uur in de week aan het werk met zogenaamde zwerfgroepen, jongeren die hun vertier op straat zoeken en zich vaak schul dig maken aan vernieling en vandalisme. „Maar een budget voor organisatiekosten heeft hij niet", klaagde de begeleidings commissie. „Die moet hij uit ei gen zak betalen". Maarleveld vindt dat de com missie met die kritiek een verte kend beeld geeft. „Paardekam heeft twee besturen boven zich. Hij is in dienst bij het stedelijk instituut voor samenlevingsop bouw en werkt bij Labyrint. Die instellingen hebben allebei een budget Ik heb tegen die bestu ren gezegd: laat de begroting maar zien, dan kunnen wij er misschien een mouw aan passen. Het gaat ora een paar duizend gulden. Die kan ik niet zomaar uit mijn zak toveren". 5PECIAUST IN SANITAIR EN TEGELS Bader* Van der Moejd ontwerpt en mttalleert met 24 maanden garantie. Een speoaateaak met uitsluitend eemekbs merken Oa SpLnx, F. Grohe. Vento. Koralle, GedK. B*06. Octnaci, AquagUs. Obent, Pressatt «k. INFORMATIE VERKOOP SERVICE VAN DER MOEZEL Sdue 40-52. 3111 PN SCHIEDAM Telefoon 0104732077 Schiedam De bewonersvere niging Schiedam-Centrum waarschuwt dat een onbekende dierenhater vergiftigd voedsel strooit om de zwerfkatten in de binenstad uitte roeien. De BVSC verspreidt in het centrum affi ches met doodskoppen en de tekst 'let op uw huisdier'. Volgens een woordvoerder heb ben al een stuk of twaalf katten het loodje gelegd. De bewoners vereniging is bang dat ook kin deren het slachtoffer kunnen worden van hetgif. De politie zegt echter nog geen signalen te hebben ontvangen van een georganiseerde katten moord. Ook medewerkers van dierenasiel De Hargahoeve gelo ven dat het zo'n vaart niet loopt „Vergiftiging is moeilijk aan toonbaar. Er zijn de laatste tijd wat katten in het centrum dood gegaan, maar dat kan ook een gevolg znn van niesziekte". De BVSC ging tot actie over, na dat dierenvrienden, die de zwerfkatten in het centrum van voedsel voorzien, plotseling minder beesten onder hun vaste klantjes telden. De juistheid van de mededeling op de affiches dat 'veel huisdieren al het slachtof fer zijn geworden' kon echter nog niet worden bewezen. Maassluis De Maassluïsse politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een 65-jarige stadgenoot, die de gemeentelijke sociale dienst voor ongeveer 65.000 gulden heeft opgelicht De man genoot sinds een jaar of vijf een uitkering, maar had tegelijkertijd een pensioen dat hij voor ae sociale dienst verzweeg. Zijn vroege pensionering dankte de op steunfraude betrapte Maassluizer aan zijn dienstver band bij de Koninklijke Marine. overschiet voor een diensten centrum. De projectgroep voor stadsver nieuwing-in het centrum vindt, dat in het gebouw aan de Fran senstraat een peuterspeelzaal ge huisvest moet worden. Als het Weeshuis wordt afgebroken, wordt behalve buurthuis De Ha ven ook peuterspeelzaal Olleke r Bolleke daldoos. De gemeente is nog op zoek naar vervangende huisvesting. De oude bibliotheek is geschikt, meent de project groep. „Er zijn heel veel instellingen die hun vinger opsteken voor dat gebouw", weet wethouder Arij Maarleveld. „Hetzelfde geldt voor het huidige gebouw van de fonotheek aan de Hoog straat". Maar ook dat gebouw zal waarschijnlijk worden verkocht. De gemeente heeft het geld hard nodig, dat zij voor de gebouwen van fonotheek en bibliotheek' krijgt. De nieuwe bibliotheek aan het Veerplein kost vijf mil joen gulden, Redden Hakkenbroek dankte zijn ver blijf op de Antillen aan zijn inzei om de tentoonstelling Bida j Koló in het Stedelijk Museum Schiedam te redden. Die exposi tie dreigde te mislukken, omdat museumdirecteur Hans PaaU man de organisatie niet rond kreeg. Schiedam zou daardoor een flater slaan tegenover het koninklijk huis: koningin Bea trix was immers uitgenodigd de opening bij te wonen en zij had al 'ja'f Hans Klop laat zich er liever niet over uit of het in Hakkenbroeks geval gaat om een passende daft wel een buitensporige beloning* „Een dergelijk reisje behoort ip elk geval niet tot het arbeids voor waar denbelèid", zegt hij formeel. „Voor de rest is het een zaak van burgemeester en wet houders". Hakkenbroek zelf weigert ieder commentaar. Hij wil noch over de gemaakte kosten op de Antil len noch over de aard van zijn missie enige mededeling doen. Officieel reisde de topambtenaar naar de West om twee catalogi van de tentoonstelling te bezor gen, Vragen of hij daar twee we ken voor nodig had, en of een postbode die taak niet net zo goed op zich had kunnen nemen/ vindt Hakkenbroek niet relet vant. Voor een antwoord ver wijst de ambtenaar, die zijn afde ling doorgaans bestempelt als 'ïeer open', naar het. college van B en W. Dat beraadt 2ïch mo menteel op een reactie, D66, PSP/PPR en CPN hebben schriftelijke vragen over de af faire gesteld. Goedkoper Duidelijk is wel dat de PTT Hak- kenbroeks missie aanzienlijk goedkoper had kunnen uitvoe ren. Het versturen van de catalo gi en de bijbehorende bedank brieven per aangetekende post naar Curagao en Aruba had de gemeente Schiedam 29,40 ge kost. Een veertiendaagse reis naar Curasao per KLM, inclu sief hotel en ontbijt, maar exclu sief lunch en diner en de over steek naar Aruba, kost minimaal 4000 gulden. SPECIALIST IN CV. Bodtne Van der Moezel is speoalist m verkoop en instal latie van CV'» Wij verstrekken u graag alle infonnatie over capaciteit en energieverbruik 24 maanden schriftelijke garant* INFORMATIE VERKOOP SERVICE VAN DER MOEZEL Schie 40-52,3111 PN SCHIEDAM Telefoon 0104732077 GRATIS VLOERBEDEKKING KAN NIET! WEL GEVEN WU TOT op ALLE BEKENDE MERKEN zoals DESSO - BERGOSS - BONAPARTE - TRETFORD - KVT - SILVESTER - HEUGA - LOUIS DE POORTERE etc. Gratis vrijblijvend huisbezoek j met complete stalencollectle. Affe tapijten GRATIS gelegd \DOORHEEL NEDERLAND Tot 7 jaar schriftelijke garantie op alle bekende merken. Door enorme voorTaad geen levertijden. Vraag altijd onze offerte, óók voor KARPETTEN. WIJ zijn beslist goedkoper dan anderen. GORDIJNEN en VITRAGES (w.o. Ado, Gardlsetta etc.) GRATIS GENAAID. STREKSINGEL 165-109 - R'DAM-H'BERG Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 Vrijdag tol 9 u geopend - 's Maandags gesloten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1