'Bebouwing Broekpolder niet langer uitsluiten' Erwin van der Lee stroopt mouwen op h e t waaigat WATERWEG BRIEVEN SPORT Een garderobekast die al het goede in zich bergt Verhalen wedstrij d Konkrete kunst Tweede Rotary De rol van apothekers Rijksweg 19 'Afkoopsom Ernpeo was uiteindelijk goedkoper geweest' CDA vraagt onderzoeknaar oorzaken leegloop 'OUDSTE' PPSC-BELOFTE: 'BETAALDE CLUBS MOETEN MIJ MAAR OPZOEKEN' .00 wonen De vijfde schrijversavond van dit seizoen, die zater dag bij de Filmclub in de Nieuwstraat wordt gehou den, heeft dit keer een speciaal tintje. Die avond wor den de prijswinnaars bekend gemaakt van de jaar lijkse verhalenwedstrijd. De jury moet een winnaar kiezen uit de ruim vijftig verhalen, die door deelne mers uit de regio zijn ingezonden. Daarna wordt overgegaan tot de orde van de dag. Dat houdt in een lezing van de Indonesische schrijfster Paula Gomes. Zij vertelt over haar poëzie, romans en de literïare workshops die zij in Rotterdam leidt. De schrijversavond begint om half negen. Het is een indrukwekkende opsomming: construc ties, schilderijen, kleurverbindigen, Kchtobjecten, kinetisch en minimal werk. Vanaf zaterdag is in het Stedelijk Museum een maand lang de tentoonstelling Nederlandse Konkrete Kunst te bewonderen. De expositie, die in samenwerking met galerie l'Idee in Zoeterm eer is opgezet, bestaat uit werk van Har- men Abma, Joost Baljeu, Bob Bonies, Dik Box, Brott (het kunstenaarscollectief Brigitte Jansen en Otto Hamer), Peter Koorstra, Marus van der Made en Bernard Olsthoom. Tot 6 maart zijn in het museum ook nog de schilderij en te zien die Ton van Os de laatste driejaar maakte. De herdenkingstentoonstelling van de eind vorig jaar overleden Schiedamse beeldhouwer Piet van Stui venberg loopt nog tot 13 maart. De ruim een halve eeuw oude Rotary-club in Schie dam heeft sinds kort niet meer het alleenrecht ïn de stad. Onder voorzitterschap van ex-wethouder mr. ing. Cor van Tilborg is nu ook Rotary-club Schie- dam-de Veste actief. Voorlopig bestaat de nieuwe club, die onlangs in het Zwitserse Zurich de officiële Rotary-status kreeg, uit 23 leden, die allemaal een andere beroepsgroep heb ben. Of, zoals de Rotary in een. persbericht fijntjes aankondigt, een andere functie-classificatie. Het verschil met de eerste club is dat die op donder dagmiddag bijeenkomt, terwijl De Veste voor maan dagavondsessies in restaurant De Noordmolen heeft gekozen. De nieuwe club presenteert zich vrijdagavond 3 maart in het Stedelijk Museum aan de buitenwereld. Kort daarop maakt De Veste bekend, op welke ma nier zij hun maatschappelijke functie inhoud willen geven. Vlaardingse apothekers door de eeuwen heen, dat is het motto van een lezing die dinsdag door de Histori sche Vereniging Vlaardingen in de Bethelkerk wordt gehouden. Apotheker drs. E.V.A. Dekker ver telt aan de hand van een serie dia's uit het stadsar chief en het Streekmuseum Jan Anderson over de "lotgevallen van apothekers uit de haringstad. Ook hun maatschappelijke rol en de problemen,die zij 'soms ondervonden om zich te vestigen, passeren de "'revue. De bijeenkomst begint om half negen, direct 'na de jaarlijkse ledenvergadering die al om hlaf acht begint. Rijksweg 19 komt er dus. Dat kon iedereen weten. Wij -worden immers beheerst door de economie, die voor de zogenaamde welvaart zorgt? Natuurlijk ben ik te- gen alles wat ons milieu nog meer vervuilt. De grens is jaJ ver overschreden. Natuurlijk heb ik het protest gete kend. -jZelfs het alternatief van de tramlijn heeft niet geholpen. 7:Dat is begrijpelijk. Er is immers vrachtvervoer nodig "voor de'welvaart'? 'De acties van de milieugroepen zijn te gedecentrali- .seerd, te braaf, te oubollig geweest. Fiatsclubjes met tentjes, hoe goed ze ook bedoeld zijn, helpen niet. Een vriendelijke brief van wethouder Zijdeveld aan minister Smit-Kroes in een hee! andere toonzetting dan waarin hij gewoonlijk de gemeenteraad toespreekt "helpt ook niet. -Eén machtige groep van kiezers, die met de vuist op de conferentietafel slaat, die is naar mijn mening nodig. "Anders gaat alles naar de bliksem. Wie begint ermee? ^De tijd is er rijp voor. De massa kan letterlijk stikken, in het belang van een •klein groepje, dat schermend met arbeidsplaatsen en welvaart steeds meer te vertellen krijgt, en dus ook steeds meer de kans krijgt het milieu te vergiftigen, 't "Zal ze een zorg rijn. Zelf vinden ze heus nog wel een duur gezond plekje om te wonen. Jaap Verweïj sr. SchiedamDe gemeenteraad had in 1976 be ter kunnen besluiten om het contract met pro jectontwikkelaar Empeo af te kopen. Dat had miljoenen gekost, maar uiteindelijk zou het veel goedkoper zijn geweest. Dat zegt PvdA- fractieleider Gé Brouwer. Het gemeentebestuur slaagde er jaren later wel in om van Empeo af te komen, zodat Schiedam zelf weer de handen vrij had om de plannen voor de binnenstad te ontwikkeien- Maar het gevolg van die moeizame onderhan delingen was wel, dat de planvorming voor het Stadserf jarenlange vertraging opliep, al dus Brouwer, Volgens hem is daardoor gedurende vijftien, jaar veel koopkracht afgevloeid naar de buur gemeenten Vlaardingen en Rotterdam. De trage planontwikkeling werkte in de hand, dat Schiedam geen uitstraling meer had op het grote publiek. „Klanten weg, winkeliers weg, inkomsten aan erfpacht weg, moetje eens na gaan wat dat de gemeente heeft gekost", zegt Brouwer. Onder burgemeester Harm Roelfsema en wet houder Cor Bolmers was Schiedam begin ja ren zeventig een contract aangegaan met 'be- tonboer' Empeo, een dochteronderneming van het Bredero-concem. Empeo mocht de binnenstadsplannen verwezenlijken. Daar za ten enorme constructies bij, zoals de verlen ging van de Passage tot aan de Hoogstraat, hoek Lange Achterweg. Maar staatssecretaris Jan Schaefer hechtte in 1976 geen goedkeu ring aan zulke geldverslindende prestige-ob- jecten. Voor Empeo werd Schiedam toen minder aan trekkelijk, maar het bedrijf bleef vasthouden aan het contract. In de gemeenteraad waren de ideeën over het stadshart intussen ingrij pend veranderd in een paar jaar tijd was er een ommezwaai naar een filosofie van klein schaligheid en met name de linkse partijen wilden van Empeo af. Wethouder Chris Zijdeveld slaagde er na zeer lange tijd in uit de greep van Empeo los te ko men. In ruil daarvoor moest een deel van de stadsuitbreiding in Woudhoek-Noord worden gegund aan een andere Breder-dochter, Urbi Bouw. Vanaf dat moment kon de gemeente een geheel nieuwe visie loslaten op Schiedams stadscentrum. Brouwer wijst echter op het wel zeer tijdro vende karakter van dit hernieuwde proces. Ondanks eerder beleidsuitspraken van zijn fractie is er nog steeds geen bebouwing op het Emmaplein. Alleen de kaalslag in het cen trum, rond voormalig weeshuis De Linden- hof, is gedurende de jaren tachtig volgebouwd. Dat magere resultaat brengt Brouwer op de gedachte, dat Schiedam destijds beter een smak geld ineens op tafel had kunnen leggen. Dat was inmiddels al ruimschoots terugver diend, meent hij. „Elk jaar, datje niet bouwt, kost het grondbedrijf handenvol geld", zegt hij. Het CDA en de PvdA kwamen de afgelopen .twee jaar elk met een notitie over het Stadserf (Emmaplein). De notitie van de PvdA heette: Een Sterke Stad. De notitie was bedoeld als re actie op het CDA-produkt en om wethouder Zijdeveld een signaal af te geven, dat er nu 'eens flinke haast moest worden gemaakt. Het hielp. Beoogd stadsarchitect Han de Kluyver liet enkele maanden geleden een eerste im pressie zien aan de raadsleden van wat er zoal mogelijk is. Rotterdams Nieuwsblad vn;dag 17 februan 1989 Vlaardingen Het CDA in Vlaardingen vindt dat woningbouw in de Broekpolder niet langer geheel moet wor den uitgesloten. „Het moet, met het oog op het te ruglopend inwonertal van Vlaardingen, in elk geval be spreekbaar 2ijn", zegt fractielei der Leo de Snaijer. Hij vindt de leegloop van de stad 'beangsti gend'. „Burgemeester en wet houders moeten snel met een vi sie komen op dat probleem. Het roer moet heel snel om. Als we de uittocht niet indammen, glij den we als stad steeds verder af'. Visies op bebouwing van de Broekpolder moeten volgens De Snaijer mede inzet worden van de verkiezingen. Tot dusver heeft de politiek zich altijd een drachtig tegen woningbouw in de ernstig verontreinigde polder' verzet. Opeenvolgende colleges verwoordden dat verzet in hun beleidsprogramma's: de Broek polder blijft groen. Maar het CDA vinat, dat Vlaardingen zich dat standpunt niet meer kan veroorloven. „Een hele nieuwe wijk trekt veel meer mensen dan kleine bouwplannetjes hier en d aar", aldus De Snaijer. Hij vindt bouwen in de polder het overwe gen waard, „en dan denk ik aan ae niet verontreinigde delen". Een duidelijk standpunt heeft zijn fractie nog niet. Maar dat standpunt moet er wel zijn voor de verkiezingen van 1990. „Dan mogen de kiezers het zeggen". Het is alweer een jaar geleden dat het stedebouwkundig ad viesbureau Kuiper Compagnons een nota schreef over een nieuw structuurplan. In die nota staat, hoeveel huizen Vlaardingen moet bouwen om het inwonertal op peil te houden, of op te schroeven naar 80.000. Sinds het einde van de jaren zeventig, toen met 82.000 een mijlpaal werd be reikt, daalde het aantal Vlaar- dingers gestaag. Op 1 januari van dit jaar waren er nog maar 74.483. „Bijzonder verontrus tend", aldus De Snaijer. Een visie van Ben Wop het pro bleem heeft nu lang genoeg op zich laten wachten, vindt de CD A-voorman. De leegloop is al Leo de Snaijer: Bebouwing van de Broekpolder moet inzet worden van de verkiezingen". zo'n acht jaar aan de gang. „Alle grote politieke partijen kunnen zich dat aantrekken1'. Met name mensen uit de midden- en hoge re klasse kunnen volgens De Snaijer in Vlaardingen geen huis naar hun zin vinden. „Die raken we kwijt. Die mensen zoeken el ders een mooie koopwoning". Maar koopwoningen zijn schaars in Vlaardingen: slechts 26 pro cent van de woningvoorraad be staat uit koophuizen. In de pro vincie Zuid-Holland is dat 34 procent en over heel Nederland gerekend 42 procent. Daar ligt volgens het CDA de belangrijk ste oorzaak van de leegloop. Het CDA vindt dat er een onder zoek moei worden gedaan naar de beweegredenen van mensen, die de stad hebben verlaten. Op basis van zo'n onderzoek zou nog voor de zomervakantie een plan moeten worden gemaakt Het doel van dat plan moet volgens het CDA zijn, om Vlaardingen weer op 80.000 inwoners te bren gen. In de nota van Kuiper Com pagnons heet dat het allure-mo del. Volgens dat model moeten er de komende 13 jaar 4.900 wo ningen worden gebouwd. Halt De Snaijer meent dat een keuze voor het allure-model voor de hand ligt. „Ons hele voorzienin genpakket is gebaseerd op die 80.000 inwoners. Winkels, sport- accomodaties, het ambtelijk ap paraat: alles". Bij de besluiten die de gemeenteraad onlangs nam tot uitbreiding van winkelcen trum De Loper en vernieuwing van de binnenstad is ook uitge gaan van dat inwonertaL'„Er ko men winkels bij. Dat is een ont wikkeling die wij moeten onder- Steunen door meer inwoners naar de stad te halen". Het CDA zit met PvdA en WD in het college, maar tussen de coalitiepartners is het nieuwe structuurplan nog nauwelijks onderwerp van gesprek geweest. De Snaijer vermoedt dat Pvd A- wethouder Bas Goudriaan aan koerst op het stabiliteïtsmodel, dat mikt op 76.000 inwoners in het jaar 1997. Maar zelfs in dat model moeten er 3.300 nieuwe huizen worden gebouwd. Volgens de-wethouder is er in de stad nog maar plaats voor 3.200 nieuwbouwhuizen. Maar om dat aantal te halen zouden nagenoeg alle open plekken in de stad moeten worden volgebouwd. En De Snaijer hoopt van harte dat het daar niet van komt. „Als je bewoners naar je stad wilt trekken moetje niet alleen den ken in aantallen huizen", zegt De Snaijer. ;,De leefbaarheid van de stad is minstens zo be langrijke Aan die verdichting zou al het groen en alle volk stuintjes moeten worden opgeof ferd. Dat heeft, andere steden hebben daar ervaring mee, nog meer leegloop tot gevolg". Een goed voorbeeld van hoe het wel moet is volgens de CDA'er 'de linkse gemeente' Rotterdam. „Daar hebben ze een andere weg gekozen dan in Vlaardingen. De stad wordt ruim gehouden, met -veel groen. Er worden grote hui zen gebouwd, met woonkamers van zo'n honderd vierkante me ter. Kijk, zo hou je de mensen uit de bovenlagen lekker in de stad". De Snaijer wijst bouwen in de binnenstad niet helemaal af. „Aan het Buizengat zouden prachtige huizen gebouwd kun nen worden, met steigers bij voorbeeld, voor mensen die een bootje hebben. Dat geeft meteen ook meer leven in de haven". Desastreus Kuiper Compagnons heeft bere keningen gemaakt voor een der de variant: het trend-scenario. Volgens dat draaiboek zou Vlaardingen zich neerleggen bij het voortduren van de leegloop. Het inwonertal zou dan in de ja ren negentig op 65.000 blijven steken. Maar de gevolgen van die koers zijn volgens De Snaijer helemaal desastreus: „De sport sector komt dan onder druk te staan, winkelbedrijven komen klem te zitten, de Stadsgehoor zaal wordt onrendabel, schoollo kalen worden overbodig en het ambtelijk apparaat zou moeten worden ingekrompen". De CDA'er vindt dat een af schrikwekkend vooruitzicht „En als er niet snel maatregelen worden genomen, dan is dat wat er gaat gebeuren. Het college moet opschieten, want elk jaai zakken we verder weg. Een nieuw structuurplan is een goe de gelegenheid om daar iets te gen fe doen". door SANDER S0NNEMAN5 Schiedam De Schie damse tweede klasser PPSC staat er, na de gevoe lige nederlaag van vorige week tegen Zwaluwen VI, alles behalve florissant voor. Morgen zullen Hans Bassant c.s. de sleutelwed strijd tegen Monster in winst om moeten zetten, willen zij zich de degrada- tieduivel voorlopig van het lijf kunnen houden. Als het aan de twintigjarige 'links- poot' Erwin van der Lee ligt ïser to taal geen reden tot paniek, „want", beredeneert de centrale midden velder, „we hebben DUNO s.en VVGZ nog onder ons en als we morgen het één plaats hoger geno teerde Monster pakken, kruipen we toch zo langzamerhand uit de beruchte gevarenzone". E rwin van der Lee speelt al vanaf zijn zesde jaar bij de blauw-witten waar ook zijn twee broers Arjan en Marlijn de voetbalsport bedrijven. De zeventienjarige Arjan acteert- sinds kort ook in de hoofdmacht, terwijl de dertienjarige Martijn nu al opvallend presteert in het eerste" C-elftal. „Dat is ieder weekeinde weer dol len, want als de jongste verloren heeft. Kunnen we hem met z'n tweëen flink treiteren, maar vorige week toen we met het eerste verlo ren en hij er voor zijn team twee in had getrapt waren wij aan de beurt en hebben we dat zaterdag en zon dag moeten horen. Ik hoop dat Ar jan en ik hem zaterdagavond weer eens kunnen aftroeven", lacht Van der Lee met glimmende pretoogjes. (ADVERTENTIE) De garderobewand - van Deens fabrikaat heeft alles méé; een schitterend natuurlijke vormgeving in diverse houtsoorten: grenen, eiken, teak. mahonie of wit; een prachtige 1 afwerking van het elegante, tijdloze J ontwerp; het soepele bedieningsgemak van de ih nylon rails gevatte schuifdeuren. De kasten zijn leverbaar met verschillende fronten b. v. glad of regelwerk of - touvredeuren. Deze kasten zijn verkrijgbaar in de hoogten 178/226 ■^en 239 en in de breedte van 100 tot 238 cm, diep 60 cm. Verder kan de inrichting van de kasten gewijzigd en aangepast worden, om - tegemoet te komen aan uw individuele wensen. Met zijn vele - loepassings- smogelijkheden past deze kast ook in uw interieur. ua° Dü bbü 88BBB □ZCD rnarkt 57 vlaardingen 010-4343685 Van der Lee, die zich al enkele ja ren als 'talent' betiteld weet en moet uitkijken om niet als 'eeuwig talent' door het leven te moeten gaan, werd vorig seizoen door de toenmalige trainer Toon Brakus naar het eerste elftal gehaald om er naast de spelbepalende Ron de Bruijn op het middenveld te acte ren. Bij het vertrek van De Bruijn rekende de ambitieuze gymnasiast dit seizoen op de centrale plaats, maar moest hij van Hans Bassant naar de linkerflank verhuizen om dat de oefenmeester de jeugdige op bouwer een 'pure linksh alf vond. Gelijk „Daar was ik helemaal niet blij mee", steekt de donker gekrulde balgoochelaar van wal. „Ik had veel van Ron de Bruijn geleerd en rekende min of meer op zijn 'plek- kie'. Toen de oefenwedstrijden niet zo lekker Hepen, probeerde de trai ner mij tenslotte toch in het midden en het ging direct een stuk beter. Sindsdien speel ik op mijn favoriete plaats en heb ik dus eigelijk toch op sportieve wijze het gelijk aan mijn kant gekregen". „Het loopt echter nog niet helemaal naar mijn 2in en dat komt onder meer door de taktïek die Arnold Lobman (hij nam na het gedwon gen vertrek van Brakus de honeurs waar, red.) vorig seizoen hanteerde We moesten de tegenstander laten komen om met lange halen te kun nen counteren. Helaas gebeurt het nog steeds dat in bepaalde situaties de ballen hoog over mij heen zeilen, zodat er van opbouwen geen sprake is. Maar gelukkig wordt dat steeds minder". Dat Erwin van der Lee, die zich de avond voor de wedstrijd niet be paald voorbereidt maar zich naar eigen zeggen bezig houdt met 'rot zooien' met zijn vriendin Eleonora, als een getalenteerde balvirtuoos wordt beschouwd, blijkt wel uit de belangstelling die hij vorig jaar van Feyenoord genoot „Ik kreeg een uitnodiging van Fey enoord om een oefenduel met het .tweede elftal mee te spelen en dat ging dacht ik wel aardig. Met de med edeling dat ik nog wel van Fey enoord zou horen, ging ik toch wel hoopvol naar huis. Het duurde wel zes weken eer ik wat van de sta dionclub hoorde. Op het moment dat ik nergens meer op rekende werd ik door de scout gebeld met de mededeling dat er al enkele weken een brief op de administratie had gelegen die om onverklaarbare re denen niet was verstuurd". Conclusie „Daaruit trok ik mijn conclusie. Erwin van der Lee.„'Het is fantas tisch dat een trainer extra tijd vrij maakt soor een speler'... maar echt balen deed ik niet Per slot van rekening heb ik het bij PPSC prima naar mijn. zin en ik hoef niet per se weg. Ik ambieer wel een club als SVV,.Sparta of Ex celsior Rotterdam maar ik zoek ze niet op. Ze moeten mij maar opzoe ken als ik inderdaad zo goed ben als de mensen beweren", blikt de door SVV's technisch directeur Wim Jansen gevolgde Van der Lee terug op het eenmalige uitstapje naar de- havenstad. Het feit dat de Thurlede-formatïe met enkele zware uitwedstrijden in het verschiet nog een moeilijke tijd wacht, kan de toekomstig student rechten geen slapeloze nachten be zorgen. „Ik zie mezelf als een speler van het Johan Neeskens-type en schakel als het technisch niet gaat moeite loos over op werkvoetoaL Ik speel dan ook het liefst zonder scheenbe schermers, dat zijn 'ondingen', met de kousen omlaag, het shirt uit de broek en ga door tot ik er bij neer val. als de hele ploeg die vechtêrs- mentaliteit in de resterende wed strijden op kan brengen hoeven we ons echt nergens zorgen over te ma ken", blikt de welbespraakte Van der Lee, die op initiatief van Hans Bassant elke donderdag een uurtje eerder komt om speciaal met zijn .'chocolade' rechterbeen te trainen, hoopvol vooruit. „Het is natuurlijk fantastisch dat een trainer wat extra tijd vrij maakt voor een speler. Zo kun je zien dat hij met het elftal bezig is. Niets ten nadele van Brakus, maar Bassant is in zijn hele benadering veel per soonlijker en goudeerlijk^ Hij zegt waar het op staat en laat niet alleen weten als je slecht gespeeld hebt. Hij geeft je ook een pluim als je be hoorlijk werk hebt afgeleverd. Dan weet je tenminste waar je aan toe bent en dat speelt uiteraard weer door in wedstrijd". Blessures „Dat wij tot nu toe vrijwel onder de maat zijn gebleven, ligt echt niet aan de training maar aan de veie blessures waar we toch wel vaak mee te kampen hebben. Nu weer is onze laatste man Rob de Nijs van wege een meniscus uitgeschakeld en ook zijn broer Erik zit met een maag-hernia in de ziekenboeg. Zo blijft het maar behelpen en is de trainer telkens weer genoodzaakt te blijven sleutelen om toch met een volwaardig team op de grasmat te verschijnen". „Tenslotte moeten we toch zien dat we die broodnodige punten uit het vuur weten te slepen en als je het mij vraagt,ïs er nog lang geen man over boord. Ik heb er het volste ver trouwen in dat we het hoofd boven water houden. Alleen zullen de mouwtjes opgestroopt moeten wor den en daar ben ik persoonlijk niet Lohmann uitgeschakeld Schiedam Jan van der Velden kan zondag in en tegen Wage- ningen niet over de SVV'ers Loovens (amandelen), Osehner (rug), Salari en Wildenberg (bei den geschorst) beschikken. Jan Lohmann raakte dinsdag tegen Ajax 2 wederom geblesseerd aan de knie. Opstelling: Gerards; Stokmans of Rietbroek, Mole naar, Verkaik, Dumee; Ooster- lee, Goree, Ridderhof, Kaiser; Van derLaan, Rietbroek. Lansbergen niet Schiedam Hermes DVS-trai- ner Geert Meijer kan zondag te gen SVW niet beschikken over voorstopper Ben Lansbergen, die vandaag op huwelijksreis is vertrokken. Ook Rob van der Tuyn heeft vanwege een blessu re moeten afzeggen. Hermes DVS zal in Gormchem in elk ge val een punt moeten halen om uit de degradatieproblemen te blijven. Schaap twijfelt Schiedam Voor SFC staat zondagde topper tegen nummer twee, Rood en burg, op het pro gramma. Aan deze opponent be waart SFC slechte herinnerin gen, want de eerste wedstrijd verloor de Schiedamse club met 4-2 van deze tegenstander. Trai ner Martin Schaap wacht nog even met het bekend maken van zijn samensteHing. Fortunaop scherp Vlaardingen Na het ongeluk kige verlies afgelopen zondag te gen De Musschen (0-1), heeft oe fenmeester Koos de Gooner zijn team op scherp staan. Voor de komende wedstrijd tegen het één plaats hoger geklasseerde HOV is de selectie van Fortuna Vlaardingen compleet. Gooijer kan daarbij tevens weer be schikken over verdediger Aijan van der Slot, die terugkeert na een blessure. Rik Kramer terug Maassluis Excelsior Maas sluis-oefen meester Eric Gudde zal voor de zware uitwedstrijd tegen Rijnsburgse Boys Fred Rij nenburg moeten missen, wegens een schorsing. Daarentegen ke ren Rik' Kramer en Robert de Reus weer terug in de basis. Ho pelijk voor Gudde, kunnen deze spelers de vonk weer in het team terugbrengen, na de povere prestaties van de afgelopen we ken. Opschoof hersteld Vlaardingen Voor de uitwed strijd tegen SC Everstein zal het team van Zwaluwen Vlaardin gen slechts één wijziging onder gaan. John Lodders zal worden vervangen door Joop Opschoor, die vorige week afwezig was we gens een gebroken neus.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2