ii 'Visie? Visie heb ik zat! Centen moet ik hebben' Rijnmond met de Franse slag WATERWEE SPORT Verbouwing VFC is in juni klaar 'Ik kan nog op 25 komen' Maarleveld heeft handen vol aan fusie Hermes DVS doet 't slim Reijnhout sust Rosman Kinderkeuken wordt groter Wanneer West nu eens? Gediscrimineerd: klagen Jubileum Den Draak Presentatie popgroepen Hachmang en Moesman doeken galerie op Loting later NAPRATEN MET Rotterdams Nieuwsblad dinsdag KW 21 februari 1989 Een excuusbrief is het niet geworden, wel een toe lichting. DS6-fractieleider Adri Reijnhout heeft uit eengezet, dat bepaalde uitlatingen van hem in de juiste context moeten worden gezien. Zijn CDA-col- lega Siem Rosman had naar aanleiding van die uitla tingen schriftelijk excuses geeist. Reijnhout verweet de fractievoorzitter van het CDA anderhalve week geleden, dat deze er genoegen mee had genomen dat wethouder Luub Hadkamp slechts drie fractieleiders en niet alle zes op de hoogte stelde van een noodoplossing, die B en W hadden be dacht voor de expositie Bida i Koló. Maar Rosman zegt helemaal niet te hebben geweten, dat enkele fractieleiders niet door Hafkamp waren benaderd. Zelf is Rosman op een namiddag bij Haf kamp op de hoogte gesteld. Hij nam aan, dat zijn col lega's op gelijke wijze zouden worden behandeld. Toen hij eenmaal via de pers vernam dat de fractie leiders van D66, PSP/PPR en CPN 'vergeten' wa ren, vond Rosman dat vreemd. Het viel dan ook in verkeerde aarde, toen Reijnhout hem verweet dat hij daar niets aan gedaan had. In een open brief eiste Rosman excuses en inmiddels heeft Reijnhout met een kort schrijven daarop gerea geerd. Daar wil men het verder bij laten. Reijnhout vreest dat de aandacht van de hoofdzaak wordt afge leid, en dat is dat museumdirecteur Hans Paalman de organisatie van de Antilliaanse tentoonstelling niet alleen aan kon, dat er een noodoplossing werd be dacht die extra geld kostte én de inzet van topambte naar Ben Hakkenbroek, en dat de raad daarovéhniet werd ingelicht slechts drie fractieleiders, van PvdA, VVD en CDA. Morgen worden overigens de antwoorden verwacht op de schriftelijke vragen, die de linkse partijen aan B en W stelden. In gemeenteraadskringen vinden sommigen het niet snugger van de ambtenaar die het besluit van B en W formuleerde, om er als laatste punt in op te nemen dat slechts drie fractieleiders zouden worden inge licht. „Het was een volstrekt overbodige toevoeging. Als die zin was weggelaten, hadden we die hele rei niet gehad". Zoals bekend kwam het (geheime) be sluit van B en W de linkse partijen onder ogen door een '1 ekkend e' ambte n a ar. Het bestuur van wijkcentrum De Erker heeft tien duizend gulden uitgetrokken voor uitbreiding van de kinderkeuken. Eerdaags wordt deze geopend. De afgelopen dagen is er veel ouwd door de mede werkers. „Valt niet mee", zegt een van hen, Jan Harte. „Eerst heb je je gewone werk, daarna kun je meteen door naar De Erker om hier in de avonduren te verbou- wen. Soms heb je gewoon geen tijd om te eten. Ben je aan een keuken bezig!" Het is de bedoeling, dat kinderen uit de wijk hier kookles krijgen. Tegelijk heeft de uitgebreide kin derkeuken het voordeel, dat ze ook. bij andere gele genheden kan worden gebruikt Binnenkort houdt De Erker een rommelmarkt om de kosten te drukken van een overlevingstocht naar de Ardennen. Gisterochtend hield, in een ander deel van Schiedam, Kiubhuis Zuid een grote speelgoed - beurs. Hier wasgoede belangstelling voor. Uitbreiding van De Erker is hard nodig, zeggen be- 'stuur en medewerkers al anderhalf jaar. De activitei ten namen, sinds de bouw van het wijkcentrum zien- derogen toe. „Er zijn hier meer activiteiten dan in alle andere wijkcentra van Schiedam bij elkaar", klinkt het dan ook geregeld in de ontmoetingsruimte van De Erker. Die drukte heeft zo'n uitstraling gehad op de rest van Schiedam, dat veel activiteiten al lang niet meer .wijkgebonden zijn. „Wanneer krijgt West nu eens een eigen wijkcentrum? Dit is intussen stedelijk. En zelfs niet stedelijk meer, de bezoekers komen zelfs uit Vlaardingen en Rotterdam". Het is bedoeld als grapje, maar met een serieuze on dertoon: De Erker wil er een Erkertje bij. Toch zal het succes van het wijkcentrum aan de Jan van Avennesstraat een beetje zuur overkomen in een .wijk als Oost, waar nog helemaal geen wijkcentrum ismaar wel de behoefte eraan. Het meldpunt voor klachten over discriminatie in Vlaardingen gaat op 21 maart aan het werk. Wie op grond van ras, geloof, handicap of sexe ongelijk is be handeld, kan-vanaf die dag een klacht indienen bij het meldpunt, dat wordt ondergebracht bij het Siso (stedelijk instituut voor samenlevingsopbouw). Het Siso zoekt vrijwilligers voor dat meldpunt. Van die vrijwilligers wordt verwacht, dat zij één dag in de week bij de telefoon zitten. De mensen van het meld punt kunnen thuis hun werk doen, want er wordt een doorschakelsysteem aangelegd. Van de vrijwilli gers wordt alleen verwacht dat zij de klachten note ren. Het Siso onderzoekt vervolgens die klachten en brengt ze onder de aandacht van de gemeente. Boekhuis Den Draak viert het 65-jarig bestaan dit jaar met een reeks activiteiten, die direct of indirect met het werk van de zaak te maken hebben. De eer- ste is op 24 en 25 februari, wanneer in de winkel een demonstratie wordt gegeven van het maken van porceleinen poppen. In maart heeft het boekhuis be- 1 moeïenïs met drie activiteiten, die in de Stadsgehoor- zaal worden gehouden. Op 7 maart wordt Hans Vis- ser, schrijver van het boek Brieven rond de Vestdijk- biografie, geïnterviewd door Pieter Grashoff. Drie i dagen later doet Jules Deelder de Stadsgehoorzaal ian en op 14 maart spreekt Jan de Hartog daar over zijn nieuwe boek Centurio. Fons Jansen leest 17 maart in de Harmonie vooruit eigen werk. De voor- jaarsactiviteiten worden 20 april afgerond. Dan sig- rieert oud-inspecteur Baantjer zijn nieuwste boek De Cock en moord eerste klas in de winkel aan het •-Veerplein. 'Öe stichting Popoverleg Vlaardingen verzorgt don- fderdag in samenwerking met de Zuidhollandse Po- ^punie een presentatie van popgroepen in De Harmo- crüe. Die avond treden drie hands gratis op. Het con- jchrt vindt plaats in het kader van het evenement Kunst Door Amateurs, dat ook vrijdag en zaterdag in De Harmonie en de Stadsgehoorzaal wordt gehou- *den_ Vanaf negen uur treden op Seabreeze (soul uit ^Vlaardingen met een etnisch tintje), Johnny The Fox (rock in de traditie van Thin Lizzy) en de Vlaarding- sé Sprouts (rhythm blues). >wo«nBd»g 22 februari ^marionettentheater Joost ♦Brugman speelt Stiekem »Naar Groenland, Passagelhe wer, 14.00 uur, donderdag 23 februari ^•jazzconcert van het Maar den van Norden Kwartet, cafó (pe-Tender, 21,30 uur. 'dinsdag 21 februari lezing over Viaardingsa ^apothekers door de eeuwen héén, door apotheker E.V.A. ■Dekker aansluitend op de al gemene ledenvergadering van de Historische Vereni ging Vlaardingen. in de Be- thelkerk aan de Burgemees ter Verkadesingel. woensdag 22 februari Kinderen spelen Op een Onbewoond Eiland tijdens measpeeltheater, jeugdthea ter Harmonie. 14.00 uur. film Ironweed. filmzaal Har monie. 20.30 uur. Ook don derdag 14.00 en 20.30 uur, vrijdag 21.30 uur en zaterdag 20.30 Uur. donderdag 23 februari lunchconcert Aad zotnerr- dljk. Grote Kerk, 12.45 uur. dinsdag 28 februari schrijfavond van Amnesty international, Nieuwe Kerk straat 3a. 19.30 uur. door AAD RIETVELD Vlaardingen De buurthui zen en jongerencentra moeten beter werk verrichten voor minder geld. Dat is de opdracht die verantwoordelijk wethou der Arij Maarleveld (PvdA) hen heeft gegeven. Of dat kan? ,,'t Mot", zegt Maarleveld bon- diS- Een fusie in het sociaal-cultureel werk is noodzaak. „Et moet een stevige organisatie komen, die en dat klinkt masochistisch", zegt Maarleveld, „het kan opnemen te gen de gemeente. Van bestuurtjes van buurthuizen heeft de gemeen te weinig weerwerk te verwach ten". Het stedelijk instituut voor samen levingsopbouw (Siso). dat met buurthuizen, jongerencentra en de vereniging voor administratieve dienstverlening (VAD) in gesprek is over een fusie, heeft ernstige kri tiek op de rol die de wethouder bij die fusie speelt. De deelnemers aan de fusiege- sprekken zijn in twee kampen ver deeld en Maarleveld zou verzui men om duidelijk partij te kiezen. „Hij wil iedereen te vriend hou den, de kool en de geit sparen", zei opbouwwerker George Herders onlangs. „Hij heeft geen visie". De wethouder vindt de kritiek vol komen onterecht. „Visie", roept hij, „visie heb ik zat! Centen moet ik hebben'" De gemeente heeft inderdaad posi tiegekozen tussen de twee kampen in het fusieproces: het Siso rnet een viertal buurthuizen aan do ene kant, die de overkoepelende orga nisatie veel macht willen geven, het Vad met drie buurthuizen aan de andere kant, die een grote auto nomie voor de buurthuizen beplei ten. „Wij zitten daar tussenin", geeft Maarleveld grif toe. Maar de wethouder ontkent dat hij op die manier de kool en de geit wil sparen. „Aan zo'n fusie heelt de ge meente haar handen vol. Als het lukt zijn wij een hele spekkoper. Als ik iedereen te vriend kan hou den, is dat alleen maar mooi. D'r vliegt er altijd wel één in de gordij nen". Dat bleek al tijdens het eerste fu siegesprok. „Dan begint het al. Ie dere organisatie heeft twee verte genwoordigers. Wacht even,_ zegt er dan één: wij zijn groter, wij wil len er drie". Het Siso zag graag, dat ook de kin deropvang en het maatschappelijk werk bij de fusie betrokken wer den. „Maar dan wordt het hele- fnaal een kakefonie", weet de Pvd A'er „Als zo'n fusie te groot en te ambitieus wordt opgezet, mis lukt ie". Zeer bewust heeft Maarleveld ge kozen voor 'de beheersbare opera tie'. „Ik heb idealisme zat, maar ik moet wel met mijn platte voeten op de grond blijven staan". Eén van de verbeteringen, die Maarleveld van een gefuseerde in stelling voor maatschappelijk werk verwacht, is dat het bestuur meer professioneel kan werken. „Er zijn mensen die kunnen bestu ren en er zijn mensen die kunnen pannekoeken bakken. En ik stel de een niet hoger dan de ander. Maar iemand die goed pannekoe ken kan bakken moet mee op kin derkamp, die moet niet in een be stuur zitten". Het bestuur van de fusie-organisa tie wordt de werkgever van op bouwwerkers en sociaal-cultureel werkers in vier steunpunten in de Wethouder Arij Maarleveld: „D'r vliegt er altijd wel één in de gordij nen". wijken. „Dat wordt een organisatie inde lijn van het Siso", aldus Maar leveld. Dat Siso wordt er door be stuurders van andere instellingen van verdacht, dat het de macht in de sociaal-culturele sector naar zich toe wil trekken. De wethou der is zich daarvan bewust. „Het wordt geen Siso-nieuwe-stijl. Ja? Géén Siso-nieuwe-stijl". Hij schuift wat met papiertjes: „Het is niet zo van: hier heb je het Siso en de rest mag erbij komen zitten". In een nota, die het Siso heeft ge schreven. staat dat het welzijns werk een erkende plaats heeft In de samenleving. De wethouder, sinds 1984 verantwoordelijk voor het sociaal-cultureel werk, heeft daar zo zijn twijfels over. „Of het welzijnswerk een erkende plaats heeft? Dat ware te wensen, ik ben van mening dat het erg belangrijk is, maar die mening wordt lang niet door iedereen gedeeld". Oeverloos Maarleveld kan zich wel voorstel len, dat welzijnswerk lang niet door iedereen positief wordt be oordeeld: „In dat werk is me wat afgeouwehoerd, oeverloos! Ik zeg dat ze voor hun erkenning moeten knokken. Dat blijft vechten. De sportsector bijvoorbeeld is ijzer- sterk georganiseerd. De welzijns sector veel minder". Een plaats in de maatschappij ziet hij wel voor het sociaal-cultureel werk. „Mensen die van de ene op de andere dag werkloos zijn kun nen in die sector zinnig bezig zijn. Prachtig! In buurthuis De Pijpe- laar hebben ze een discootje voor de jeugd uit de buurt. Dat is een rotpokkenklereherrie, maar die kunnen ze beter in het buurthuis maken dan thuis, waar het gehorig is. Prachtig! De bouwspeelplaats, waar vrijwilligers in de vakantie weken kindertjes bezig houden? Da's hartstikke fijn!" „Het sociaal-cultureel werk, wha tever that may be, heeft ook een taak in het signaleren van proble men", vindt Maarleveld. „Ik denk dat er noden zijn, die ik bevroed, die scherp onder de aandacht van de gemeente moeten worden ge bracht". De wethouder weet echt wel waar hij naartoe wil. „Er moeten vier wijkcentra komen. Goeie, stenen gebouwen. Daar moeten compu ters staan. Want daar heefteen bij standsmoeder geen geld voor". Het sociaal-cultureel werk is er voor mensen die het „qua wonen, wer ken en gezondheid toch al niet zo gemakkelijk hebben. Dat werk lost problemen op, al was het maar door mensen door te verwijzen. Mensen die geld hebben, die een speldje van Rotary op hun revers hebben, die kunnen een hoop pro blemen zelf wel oplossen". Schiedam Juist op het moment dat in de Branderssteeg een nieu we galerie wordt geopend, is be kend geworden dat de befaamde galerie Hachmang en Moesman aan de Lange Haven definitief is opgeheven. Na het beëindigen van de samenwerking tussen Jos Hachmang en Martin Moesman heeft de laatste de galerie als ate lier in gebruik genomen. Jos Hachmang neemt binnenkort de wijk naar Noordwijkerhout, waar hij naast een woning voorlo pig ook een atelier heeft gehuurd. Hachmang en Moesman combi neerden hun kunstenaarschap en kele jaren met de galerie. Noorse, Engelse en Italiaanse kunstenaars exposeerden in de loop der ja ren in de galerie, terwijl Schiedammers als Diet Wiegman en Henny van Leeuwen ook hun werk lieten zien aan de Lange Haven. Algemeen wordt aangenomen, dat een conflict tussen de kunstenaars de oorzaak is voor het opheffen van de galerie. Jos Hachmang wil niet al te veel kwijt over de achter gronden van de zakelijke schei ding. Wel laat hij doorschemeren, dat hij ontevreden was over de in zet van Martin Moesman,3tjna al het werk dat met het runnen van de galerie samenhing, kwam- op mijn schouders terecht. Op den duur is dat een onhoudbare situa tie". Jos Hachmang, die de laatste tijd d ruk in de weer is om zijn carrière als kunstenaar verder uit te bou wen, noemt zijn gezinssituatie als een andere reden om uit Schiedam te vertrekken. Hachmang is sinds enige tijd vader van een tweeling. „Zelf ben ik opgegroeid in Noord- wijkerhout. Ik wil mijn kinderen graag ook een onbezorgde jeugd geven". Na het opheffen van de galerie vindt Hachmang, dat hij als kun stenaar ook niet meer zo veel te zoeken heeft in Schiedam. „Alles watje hier als kunstenaar kunt be reiken, heb ik gedaan. Ik heb ver schillende objecten in de stad ge maakt Verder heb ik vier keer ge ëxposeerd in het Stedelijk Mu seum, dat onlangs nog een werk van mij aankocht. In dat opzicht is het tijd voor een nieuwe Uitda ag" Hachmang, die zijn activiteiten als zelfstandig kunstenaar combineert met het docentschap aan de Ko ninklijke Academie in Den Haag, riet zijn toekomst als kunstenaar rooskleurig tegemoet. Hachmang heeft op tijdelijke basis een atelier gehuurd in Noordwijkerhout, dat echter tamelijk kostbaar is. „Ik sluit dan ook niet uit, dat ik na ver loop van tijd op zoek ga naar een ander onderkomen. Dat zal waar schijnlijk ook in Noordwijkerhout zijn, want Schiedam is voor mij nu een gesloten boek". door DONALD BAX Schiedam De handen devoot fevouwen onder de kin, zag aap Spijk het geklungel van Lekkerkerk met een meewarige blik aan. Het leven mag welis waar goed zijn in de landelijke Krimpenerwaard de gezond heid straalde van de stevig ge bouwde ploeg aftechnisch ge zien waren de bezoeksters op alle fronten de mindere van het veel frivoler acterende Rijn mond. De Schiedamse volleybal- sters, fier de ranglijst van de pro motieklasse aanvoerend, had den slechts iets meer dan zestig minuten nodig om orde op zaken te stellen: 3-0 (15-12,15-11,15-5). Een forse stap op weg naar de titel? Coach Spijk haalde heel eventjes de wenkbrauwen op en stak vervol gens een mini-tirade af over de han del en wandel van Flits. Het komt er op neer dat Rijnmond zaterdag 25 maart tegen Flits moet spelen. Oor- sponkelijk was het paasweekeinde vrijgehouden, zodat vier speelsters (Winnie Dijksman, Daniëlle Bot, Marieke de Willigen, Carin de Lee- de) een korte wintersportvakantie hadden gepland, Zo'n zes weken ge leden echter verschoof Flits dit duel naar paaszaterdag. De speelsters van Flits waren Rijnmond goedgezind en waren bereid de tweekamp te verzetten, maar de coach wilde van geen medewerking weten. „Die wedstrijd heb ik eigenlijk al op gegeven'1, aldus Spijk, die tegen Lekkerkerk de aanvallend goed doorkomende Linda Schafer te Tang op de bank liet zitten. „Dan komt het dus op de allerlaatste wedstrijd van het seizoen aan, uit tegen TOP, onze enige concurrent". De ploeg uit Spij- kenisse staat op drie punten van Rijnmond, maar wordt stiiaan uitge hold. Het merendeel van de speel sters van TOP is in verwachting, waardoor Spijk nu van harte hoopt dat aan het einde van de competitie een aantal van hen niet meer mag volleyballen. „Het is niet fijn als de competitie op zo'n manier wordt be slist. Dit heeft niets met sportiviteit te maken", meende Spijk. Marieke de Willigen slaat in haar eentje een aanval van Lekkerkerk ad. De assistentie van Desiree Lichten berg (links) is overbodig. Tegen het zieltogende Lekkerkerk kon Spijk het zich veroorloven een 'sociaal' wisselbeleid te voeren. De rustiek bebaarde Delftenaar begon zonder zijn basiskrachten Carin de Leede en Janet de Jonge en haalde op z'n enige spel verdeelster Winnie Dijksman, Desiree Lichtenberg en Marieke de Willigen na iedereen- voor een korte spanne naar de banki Die 'Franse slag' is eigenlijk teke nend voor de kwaliteet van de pro motieklasse, die steeds harder ach teruit holt. Zonder de inspanningen van. Rijnmond te kort te willen doen, heeft het. er toch alle schijn van dat in het lafid der blinden een oog binnenkort koningin is... Katwijk Ineens ziet de wereld er heel anders uit voor de zaalvoetballers van Hermes DVS. Gesterkt door het 14-3 verlies van Den Dam/Monshou- vver tegen Van der Plas, slaagden de Schiedammers er gisteravond in het op de derde plaats bivakkerende Glasbergen/De Best een punt te ontfutselen (4-4). Met nog vijf wedstrijden te gaan, heeft Hermes DVS drie punten meer dan Den Dam. zodat verlenging van het verblijf in de landelijke klasse zeer beslist mogelijk is. Hermes-coacn Aat van der Voort, die de vonge week weggelopen Gerald Baars voor één wedstrijd had geschorst, had de enig juiste. behoudende tak- tiek uitgestippeld. Hermes liet Glasbergen komen en weigerde zelf de aan val te kiezen. Onder leiding van Hans de Roos, Fred Langhorst en Roel Liefden zij kregen van Van der Voort de meeste speelminuten— bleef het evenwicht intact. Voor Hermes DVS doelpuntten Hans de Roos (3x) en Roel Liefden. Vlaardingen VFC hoopt zichzelf nog voor het einde van dit voetbal seizoen in een nieuw jasje te kunnen steken. Momenteel wordt met man en macht gewerkt aan het derde veld, dat door de verd wijni ng van de trainingsaccommodatie tussen het VFC-terrein en de rijksweg het nieuwe trainingsveld wordt. Naar verwachting zijn deze werkzaamhe den, inclusief ae plaatsing van vier lichtmasten, over twee weken klaar. Begin maart wordt begonnen met het bouwrijp maken van het stuk grond naast de tribune aan de kleed - kamerkant. Hoewel VFC zes kleed kamers heeft gepland, is de kans groot dat er acht kleedkamers zullen verrijzen. Indien dat financieel haalbaar is, zullen de bestaande kleedruimten in de gewelven van de tribune worden gerenoveerd. Daar zullen tweescheidsrechlerska- mers, een massagekamer en een ar chiefruimte worden ondergebracht. Tevens zal de bestuurskamer aan zienlijk worden vergroot. Het Is de bedoeling dat de nieuwe opstallen in juni worden opgeleverd. Twee-derde van de totale kosten (trainingsveld en nieuwbouw) ko men voor kosten van de gemeente Vlaardingen. Het resterende derde gedeelte wordt door VFC uit eigen middelen voldaan. De kas van het speciaal hiervoor in het leven geroe pen bouwfonds ziet er volgens voor zitter Bram den Hamer redelijk flo rissant uit. Met het voeren van een aantal akties hoopt VFC het geheel kosten dekkend te maken. Schiedam De loting voor het der de voetbalkampioenschap van Schiedam is verplaatst van woens dag 22 februari naar woensdag 8 maart. Plaats van handeling (club gebouw) en tijdstip (20.00 uur) blij ven ongewijzigd, Het organisatie-co mité, dat bestaat uit Aad Gudde (SFC), Ton de Hoedt (HBSS), Nico Kolmeyer (PPSC), Henk Schutter (Ursus) en Doek de Jong (SSV), buigt zich vanavond in De Amstel- bron over de laatste organisatori sche oneffenheden. ARO OOSTERLEE (22) h»«ft tlccMs iel» meer dan tww salzoanen nodig gehad om uit te groeien lot **n van da betere (vleugel)eplUen in da ««rata di visie. Da student rechten uit Alphan aan da Rijn, die bij ARC z'n voetbal- opleiding kreeg, mag zich in doze tu multueuze Jaargang SWa topscorer noemen. Hoewel de voormalig jeug- dinternaliona! (zeven Interlands met do UEFA'e) al vijl weken niet heelt ge scoord, voert hij in Groot Rotterdam toch de ranglijst aan met negen doel- 5 punten, Incluslel vier strafschoppen, Zaterdag, in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap, scoort Oosterlee in geen geval. Hij moet den In bet mooie 2 donkerblauwe clubkostuum op de ti- bune z'n zonden overdenken ne drie A gele kaarten. 2 door DONALD BAX Zondag hebben jullie met 2-0 van Wageningen gewonnen. Heeft SVV nu het lek boven „Dat is moeilijk te zeggen. Wa geningen speelde ontzettend zwak en de prestatie van ons was ook verre van groots. Dat het maar 2-0 is geworden, moeten we uitsluitend ons zelf verwijten. We moeten nu alles op zaterdag zetten". Prestaties, daar draait het om. Maar ondanks alle aankopen wordt wisselvalligheid op Har- ga nog steeds in hoofdletters geschreven. „Er is veel veranderd. De eer ste twee jaar dat ik bij SVV speelde, kon er helemaal niets en nu is bijna alles mogelijk. Hel is wel twee jaar onwijs ge zellig geweest en dat mis ik een beetje door al die nieuwe spe lers. De echte teamsfeer is er nog niet, al wordt dat steeds be ter Gezelligheid in het betaald voetbal... ..Natuurlijk vind ik ook dat het spelen van betaald voetbal je werk is, maar ik neem aan dat iedereen het liefst met plezier naar z'n werk gaat. Ik denk dat dat een goede basis is voor pres taties". Door de komst van Pier Tol is jouw inbreng ietwat naar de achtergrond verschoven. „We spelen nu met Pier Tol en Robin van der Laan in de spits, waardoor ik hangend op rechts sta. Mijn primaire taak is nu de ballen voorgeven en dan zo goed dat daaruit kan worden gescoord. Zondag tegen Wage ningen was ik bij beide treffers betrokken. Scoren is fijn, maar aangeven geeft net zo'n lekker gevoel". Dat je vijf weken niet hebt ge scoord, is dat een gevolg van de veranderde speel wijze? „Eigenlijk sta ik nu meer op het middenveld, waardoor de af stand naar het vijandelijke doel groter is geworden. Ik moet nu meer aan de discipline denken en in dienst van het elftal spe len. Maar als mijn medespelers wat meer uit hun ooghoeken kijken, dan kan ik dit seizoen nog aan 25 goals komen, want ik sta bijna altijd vrij. Soms hebben wii te veel spelers met een eigen bv-tje, terwijl je het toch met z'n allen moet doen". Juli ie voorzitter-sponsor John van Dijk steekt niet onder stoe len of banken dat hij over een jaar of twee in de eredi visie wil spelen. Zul jij daaraan je steen tje bijdragen of ben je al eerder vertrokken? „Ik had tussentijds al wegge- kund naar een club uit de eer ste divisie, maar men was niet bereid een hoge afkoopsom te betalen aan S vv. Nee, de naam van die club noem ik niet. Ik hoef ook helemaal niet weg bij SVV. In Schiedam heeft men mij de kans gegeven betaald voetbal te spelen en als ik daar voor iets kan terugdoen in de vorm van promotie naar de eredivisie, dan doe ik dat graag". Met behulp van je 'klauwtje' dat ie altijd naar achteren houdt om verdedigers op af stand te houden? ,,Oh, begin jij er nu ook al over. Dat is een automatisme gewor den. De verdedigers kunnen op die manier nooit bij de bal ko men, omdat ze eerst om me heen moeten. Gek hè, ik heb nog nooit ernstige blessures ge had. Ik heb alleen een keer m'n middenhandsbeentje gebroken en m'n vinger is uit de kom ge schoten. Zou dat soms met dat 'klawtje1 te maken hebben,..".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2