«Bin PvdA wil dynamiek terug in discussies i SPORT Asvion en Spirit hebben grote zorgen ?Het kan niet meer misgaan" itf NK in de Margriethal SPORTAGENDA Heden en verleden NJN zoekt verschillen Drs. M.J.C.A.'Somers Twee jaar Chili Foto's en schilderijen Ouderen 'J/r kom liever zweterig een vergadering uit 1 i[cA Scholen verlenen H welzijn onderdak 4k Kwart eeuw TV Maasland NAPRATEN MET Leerlingen van de christelijke basisschool Het Mo zaïek houden zich op school tot 9 maart be2ig met een speciaal project: het heden en verleden van Vlaar- dingen. Vorige week werd het project gestart door een echtpaar, dat zich speciaal voor die gelegenheid in oude klederdracht had gehesen. Zij lieten zich in die outfit samen met een fiets uit 1850 vereeuwigen. De komende weken dujken de leerlingen in het ver leden met bezoeken aan het Visserijmuseum, de ar- cheoruïmte, een molen en een visverwerkingsbe- drijf. Tijdens verschillende lessen zullen gastspre kers verhalen uit het verleden vertellen. Het project wordt 9 maart afgesloten met een ten- toonstellingsavondwaarbij werkstukken worden geëxposeerd. Tevens is er dan een demonstratie van oude ambachten. e Gen Vlaardïngs echtpaar heeft in het kader van het schoolproject kleding van vroeger aan getrokken. Modellen van de eerste haringloggers, een scheeps- type dat in 1866 werd geïntroduceerd, zijn te zien op een tentoonstelling in het Visserijmuseum. Drieen twintig Vlaardingse leden van de Nederlandse vere niging van Modelbouwers hebben vijf jaar lang ge werkt aan de reconstructie van die eerste loggers. Zij hebben twee driemastloggers de Schevenïngen en de Holland minutieus nagebouwd in een schaal van 1 op 20. J. Ploeg, de oud-voorzitter van de afde ling Vlaardïngen van de NVM, had de leiding bij het project. Hij schreef ook het boek bii de tentoonstel ling: een 70 pagina's tellend, rijk geïllustreerd werkje dat voor 7,50 gulden in het museum te koop is. De tentoonstelling is tot 13 april te bezichtigen in de bo venzaal van het museum. De afdeling Vlaardingen/Schiedam van de Neder landse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) is een zogenaamd fenologie-onderzoek gestart. De bedoe ling van dat onderzoek is na te gaan of planten in verschillende gebieden ook een andere bloeitijd heb ben. De NJN haakt daarmee in op vergelijkbare onder zoeken, die door andere afdelingen worden uitge voerd. De verschillende resultaten zullen met elkaar worden vergeleken. .,Misschien stuiten we op die manier op leuke resultaten", zegt Ronald Jacobs van de Vlaardingse afdeling. Het onderzoek heeft vol gens hem al een leuke waarneming opgeleverd: een bloeiende pastinaak. „Dat is normaal gesproken toch een najaarsbloeier11, verduidelijkt Jacobs. Schiedammer drs. M.J.C.A. Somers is benoemd tot hoofd van de afdeling financien van de gemeente Vlaardïngen. Somers volgt in die functie A. van Beu- zekom op, die onlangs werd benoemd tot gemeente secretaris van Vlaardïngen. De nieuwe topman van de afdeling financiën was tot voor kort plaatsver vangend hoofd van de Inspectie Financiën Lagere Overheden bij het ministerie van binnenlandse za ken. De Schiedamse afdeling van Amnesty International at zich de komende twee jaar inzetten voor gewe isgevangenen in Chili. Die speerpufitactie is mo- lijk geworden, omdat onlangs twee door de afde- ig geadopteerde gevangenen uit Zuid-Korea wer den vrijgelaten. Dat was voor Amnesty Schiedam re den dat dossier te sluiten. De afdeling richt zich nu op Chili, omdat in dat Zuid- amerikaanse land martelingen en verdwijningen sinds de staatsgreep van 1973 aan de orde van de dag zijn geweest. Met informatiestands, tentoonstellin gen en het schrijven van brieven hopen de plaatselij ke activisten gerechtigheid te krijgen voor een aantal van die politieke gevangenen. De actie in Schiedam wordt gecoördineerd door Gwênaele Diascorn. Bij haar kan men ook voor meer informatie terecht, te lefoon 4732690. De Schieland Galerie exposeert in de 2iekenhuisves- tigingen in de Stadshouderslaan en de BK-laan tot eind maart foto's van Tim Hielkema en schilderijen van Stef Bos. De Rotterdamse fotograaf Hielkema laat foto's zien, die vorig jaar ook in het boek 'Schie- dam-Holland' werden afgedrukt. De expositie is be doeld om op on-alledaag5e manier het alledaagse le ven in Schiedam te laten zien. De foto's van Hielke ma kenmerken zich door hun eerlijkheid. „Ik maak het niet mooier dan het is, dat weiger ik", aldus de fo tograaf. Van de hand van Stef Bos zijn landschappen en stadsgezichten te zien. De tentoongestelde werken zijn het resultaat van jarenlang experimenteren met kleuren. De Algemene Bond voor Ouderen vindt het de hoog ste tijd voor een discussie over het gementelijk beleid voor Schiedammers vanaf 50 jaar. Morgen houdt de ANBO een bijeenkomst over dit onderwerp met als sprekers wethouder Luub Hafkamp (VVD) en ge meenteraadslid Arie van Loenen (PvdA). Van Loe- nen is ook bestuurslid van de ANBO en samensteller van de PvdA-nota 'Ouder in 2000'. De toegang tot deze bijeenkomst in dienstencentrum Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan is gratis. Aanvang 10,00 uur. donderdag 2 maart dominee WJ.P. Meines verteii in wijkcentrum Nieuw- land voor da religieus spiritis tische vereniging Harmonia over het mythische eiland At lantis, 19.30 uur. mi. Harmonie filmzaal, 20.30 uur. Ook donderdag (14.00 en 20.30 uur) en vrijdag (21.30 uur), donderdag 2 maart toneelstuk Jeanne d'Arc, een dramatische kroniek door George Bernard Shaw, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. kledmgruilbeurs. wijkcen trum De Heipaal. 13.45 uur. lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. woensdag 1 maart concert van de gltaarvir- tuoos Paco Pena (flamenco- donderdag 2 maan muziek), Stadsgehoorzaal. film The China Syndrome, 20.15 uur. Schuurkerktheater, 14.00 en film Tampopo van Juzo Ita- 20.30 uur. succes oogstten a weet niet half hoe handig'n dagblad-advertentie is. Rotterdams Nieuwsblad woensdag I maart 1989 door KOR KEGEL Schiedam De PvdA- fractie in de Schiedamse gemeenteraad zou zelf meer initiatief mogen to nen in het ter discussie stellen van het gevoerde beleid, en zo nodig tot bij stelling daarvan moeten overgaan in volle open baarheid. Dat is één van de in het oog sprin gende aanbevelingen, die een werkgroep uit de partij de 16 leden tellende fractie heeft gedaan. Het contact met maatschappelijke or ganisaties in Schiedam dient drin gend te worden verbeterd. De werkgroep geeft ook het afde lingsbestuur enkele suggesties mee. Doelgroepen van Schiedamse burgers moeten via open discussies worden betrokken bij het opstellen van het verkiezingsprogramma voor 1990 en daarna. En om de re- latie met de achterban te verstevi gen zullen voor nieuwe leden scho- lings- en kennismakingsbïjeen- 1 komsten worden gehouden. j De werkgroep, die verder enkele voorzetten geeft voor het verkie zingsprogramma ('het zijn slechts bouwstenen'), was door het be stuur van de Pvd A-afdeling Schie dam in het leven geroepen, omdat de actieve kern te weinig feedback kreeg van de achterban en van an dere groeperingen in de stad. Jam mer vindt Brouwer het, dat de helft van de werkgroep bestond uit fractieleden. Hij had liever meer gewone leden erin gezien. Maar het is het zoveelste signaal, dat de fractie vaker een handreiking zal moeten doen aan diegenen, die nu politiek passief zijn. Peilen „In deze kamer hier" fractielei der Gé Brouwer doelde gistermid dag op de PvdA-fractiekamer in het stadhuis „wordt het beleid gemaakt. Vervolgens voert het col lege dat beleid uit. Maar bij de in spraak daarna komt het op de ambtenaren aan om de reacties op dat beleid te peilen. Dat is indirect. Dat moeten wij als partij ook zelf kunnen". Oppositiepartijen horen volgens hem doorgaans eerder kritiek op het beleid dan degenen die het uit voeren. „Het zou dan ook voor de PvdA gemakkelijker zijn om eens een tijdje in de oppositie te zitten", zegt Brouwer. „Ik zeg nadrukke lijk: het zou gemakkelijker zijn. Maar voor de gemeente Schiedam Vertegenwoordigers van de PvdA-werkgroep lichtten gisteren hun rapport over de toekomst toe. is het natuurlijk beter als wij wél in het college zijn vertegenwoor digd". Werkgroepslid Maarten Reude- rink: „De PvdA verwijt landelijk het CDA gouvernementeel hande len. Voordat wij plaatselijk in een vergelnkbare situatie komen, om dat de PvdA al zolang de dienst uit maakt, willen we een kritische zel freflectie houden. Als er kritiek op ons is, laten wij dan zelf de eerste zijn die het formuleert. Dan kun nen we er ook meteen wat aan doen". Gé Brouwer: „Wij denken wel links, we doen wel links, maar de vraag is of het ook als zodanig wordt herkend. Komt het op de mensen zo over?" Toekomst In het stadhuis gaf de werkgroep een toelichting op haar rapport, ge titeld: 'De toekomst van de Partij van de Arbeid in Schiedam'. Die toekomst wordt anders: de PvdA slaat nieuwe wegen in. Landelijk speelt die discussie in de partij, ook de afdeling Schiedam is daar nu aan toe. Dat het rapport in eerste instantie spreekt van meer aan dacht voor achtergestelde groepen, voor meer werkgelegenheid, voor meer groen, enzovoorts, mag geen verwondering wekken, maar de PvdA wil samen met anderen daar een nadere onderbouwing aan ge ven. Het verkiezingsprogramma zal concreter dan ooit zijn. Dat is het doel: een duidelijk en herkenbaar beleid uitstippelen, dat de Schie dammers aanspreekt. „Aan volzin nen, die voor drieërlei uitleg vat baar zijn, heeft niemand iets. Het moet scherper worden verwoord", aldus Peter Stadhouder Wat de PvdA nog no* .lijk heeft gedaan, is het oude program toetsen en kijken waartoe het alle maal heeft geleid. Dat gaat de par tij nu wel doen, voor het eerst. Brouwer: „Schiedam is qua inko menspositie een vrij arme gemeen te. Het ligt voor de hand, dat een flink percentage dan PvdA stemt. Toch kunnen wij plaatselijk daar weinig aan doen. Ons accent moet liggen op die punten, waarop wij ouderen, jongeren, migranten, werklozen, vrouwen, wel tege moet kunnen komen maar dan ook liefst samen met die groepen. Dat vraagt om een meer actieve sa menspraak". Botsingen De PvdA kan terugzien op een woelig verleden. De jaren zeventig en de periode duurde tot 1982 werd gekenmerkt door talrijke botsingen, tussen afdelingsbestuur en fractie, maar ook binnen de fractie en in de achterban. In 1982 probeerde de linkervleugel een coup te plegen, maar die werkte averechts uit:'spraakmakende fi guren als Nikolaj Dielemans en Hans Konings verdwenen defini tief van het toneel en voor een san- tal was het verstandiger om zich even koest te houden. Zo konden Hans Bakker en Ton de Vos na een acclimatiseren van vier jaar terug keren in de gemeenteraad. Alleen was het effect van al dat tumult, dat de meeste partijleden zich lie ver op de vlakte hielden, en voor een periode die tot op heden duurt Brouwer: „Nog steeds steekt ieder een z'n kop in het zand. Men is be ducht voor confrontaties, ook bin nen de achterban. Als dat lang duurt, is dat niet goed voor een partij. Ik zou liever zweterig uit een vergadering komen, dat je strijd hebt geleverd, en dat het ie dereen duidelijk is waar je voor staat, dan dat je van alles en nog wat probeert en dat men het dan kennelijk wel mooi vindt. Het pro bleem is: we hóren niet wat men ervan vindt. Dat moet anders. Wij moeten ons beleid actief naar bui ten gaan brengen. Want als je dat niet actief doet, krijg je toch een soort schijnbeslotenheid". Brouwer wil dat bereiken door va ker in contact te treden met andere groeperingen. „Wij worden nu wel eens vereenzelvigd met het ge meentebestuur, in plaats van dat men ons ziet als de rode familie, maar natuurlijk is de PvdA de ge meente niet. Alleen, ons beleid wordt naar buiten gebracht door de wethouders, zij voeren het. be leid uit, dus zij halen dagelijks de pers en van de fractie hoor je niks. Dat is niet de beste manier". Vergaderingetje Werkgroepslid Menno Siljee: „Nu springen wij er een beetje uit, en lijkt het alsof de PvdA het moeilijk heeft Maar zie het eens ruimer. Van welke partij in Schiedam hoor je nou wel wat? De VVD? Die houdt twee keer ïn het jaar of zo een ledenvergaderingetje* en dan heb je als bestuur natuurlijk veel te vertellen.'Maar wij voelen er na tuurlijk niet voor om minder te gaan vergaderen, dan doe je de in spraak helemaal geen recht. Het CDA, daar hoor je ook niet zo vaak van. En houdt D66 elke maand een drukbezochte ledenvergadering, waar het er stevig aan toe gaat? Vergadert de CPN wel eens?" j Schiedam Basisscho ol; len waar door een te- \"4 ruglopend leerlings- Jgf naantal een of meer lo- ljfj£ kalen leegstaan, zijn voortaan veiplicht soci- aai-culturele instellin- gen onderdak te verle- Burgemeester en wet- houders van Schiedam £d -hebben dat besloten. Ze l£< willen de leegstand op een positieve manier ilf uitbuiten. Instellingen S|s voor bijvoorbeeld buurtwerk of kinderop- 0{ vang kunnen aart- spraak maken op een ifl leeg lokaal als ze in gro- te ruimteproblemen zit- p.f, ten. „Zo slaan we twee vliegen in één klap. De lokalen worden nuttig 0, gebruikt en de instellin- pl gen zijn onderdak", al- 3? dus een woordvoerder „gé van de afdeling onder la wijs. De alarmerende leeg- 1 loop van scholen lijkt in p Schiedam overigens y over zijn hoogtepunt p. heen. Tussen eind 1980 en eind vorig jaar moes je ten zeven basisscholen hun deuren sluiten we- gens een tekort aan leerlingen, De klappen p kwamen het hardste aan bij het bijzonder (protestants-christelijk en rooms-kathohek) on- derwijs. Deze relatief V kleine scholen zakten eerder door het wette- lijk voorgeschreven mi- nimum aantal leerlin- gen dan de iets grotere 'l openbare scholen De afdeling onderwijs verwacht de eerstko mende vier jaar geen fjt' schools] uitingen meer. Van de 34 scholen die er vV in 1980 in Schiedam stonden zijn er nu nog igv 29 over. De sluiting van '|S' zeven scholen werd voor een deel gecom- pf penseerd door de bouw p£|, van twee nieuwe scho- j&v len in Woudhoek. V. i Maasland Op 10 maart is het 25 jaar geleden dat Tennisvereniging Maas land (TVM) werd opge richt. Dit zilveren jubileum loopt komend seizoen ook als een rede draad door het pro gramma van de tennisvere niging, die tevens een jubi leumboekje heeft uitgege ven. Dit boekje geeft een uitge breid overzicht van een kwart eeuw TVM. De eerste aktiviteit is de jubileumre ceptie, die op 10 maart van 17.00 tot 20.00 uur wordt ge houden in het clubgebouw aan de Molenweide. TVM heeft hiertoe de leden, oud leden en relaties uitgeno digd. De vereniging stelt het op prijs om zo veel mogelijk oud-leden weer eens te ont moeten. Door verhuizing en andere oorzaken is het adres van alle oud-leden niet meer bekend. Het bestuur doet daarom een beroep op de le den en oud-leden om zoveel mogelijk oud-leden op de re ceptie van 10 maart te atten deren. Voor die oud-leden die niet met een uitnodiging konden worden bereikt, is er op de receptie een jubi leumboekje beschikbaar. Schiedam De Margriethal vormt zaterdag 18 maart het decor voor het Nederlands kampioenschap voor af- delings senioren zaalkorfbal. Er wordt in heide hallen gespeeld door de kampioenen van de tien afdelin gen van het KNRV. Het evenement begint om 10.30 uur en de finale staat voor 15.45 uur op het program ma. Tips voor daze rubri«k kunt u doorgaven aan de sportredaktie van d«e krant, postbus 110,3130 AC Vlaardingen. Da aportradafcUa la overdag telefonisch bereikbaar onder num mer 010-4345209 en in de avonduren onder n ummer 010-4056509, WOENSDAG 1 MAART Zeeivoe tbali 21.00 Vteard I ngen 2—VFC (dj. DONDERDAG 2 MAART Volleybal: 19.00 Alcazar—MVC(h). VRIJDAG 3 MAART Volleybal: 19.45 Holy—PeVecon/TOP (h). 21.00 HoiyHJPV2(d). Vlaardingen Voor de dames teams van Asvion, Spirit (beide in de eerste klasse) en Pollux (derde klasse) belooft de tweede helft van de hockeycompetitie, die zondag wordt hervat, bijzon der interessant te worden. As vion en Spirit moeten het vege lijf zien te redden, terwijl Pollux na de degradatie van vorig jaar hard op weg is dat verloren ge- gane terrein in een seizoen te heroveren. Het naar de tweede klasse gepromoveerde Ever green kan met een veilige ze vende plaats niets meer gebeu ren. Het Schiedamse Spirit staat op de achtste plaats in de derde klasse. De ploeg staat sinds twee jaar onder lei ding van de vriendelijke John Kloos, een bijzondere persoonlijk heid in het hockeywereldje. Hij praat niet veel over spelsystemen en vindt dat hij er nog niet In is ge slaagd is zijn ploeg op het voor de eerste klasse benodigde niveau te la ten spelen. „We hebben", zegt Kloos, „nogal wat moeite met het niveauverschil. Mijn enige doel is dan ook handha ven. We zullen direct na de winter stop punten moeten pakken, anders zal de spanning te hoog oplopen. Het grote probleem waar ik mee kamp, is de collectieve inzet. Met andere woorden hoe krijg je iedereen boven zijn eigen grens, want als we die grens niet kunnen verleggen krij gen we grote problemen om ons te handhaven", aldus Kloos, die Rapi dity en Asvion als toekomstige tweede klasse rs tipt Dit in tegenstelling tot zijn Asvion- collega Michiel deBaare, die dit jaar het roer van de ook bij Ring Pass zo succesvolle Rein Grippeling over nam. De Baare lijkt iets te hoog ge grepen te hebben met de Schiedam- sen. Hij had verwacht, dat zij elf punten uit de eerste elf duels zouden pakken, maar vooralsnog bivak keert Asvion met vier punten min der op de laatste plaats in de eerste klasse. De Baare veranderde veel in de opstelling, wat de resultaten nog niet ten goede is gekomen. Verder liet hij de strafcomers niet meer in slaan door het kanon Yvonne Ja cobs. „Dit team speelt al heel lang samen en is nog niet bereid om veranderin gen door te voeren", aldus De Baare, die voortdurend beweert dat er 'een stukje surplus' in de ploeg ontbreekt. De Baare is bijzonder ontevreden over de aanvallende capaciteiten van zijn ploeg en zal daaraan in de winterstop veel aandacht hebben besteed. De Baare, die Rapidity en Leiden als degradanten ziet, zal het moeilijk krijgen om zijn woorden waar te maken, want het ziet ernaar uit dat hij tot nu toe zijn ploeg iets heeft overschat. Naar behoren De dames van Evergreen presteren naar behoren in de tweede klasse. De ploeg uit Maassluis, die voorna melijk steunt op Margot Ouwekerk, Asvion (Loes Jorissen, ffnks) en Spi rit (Caroline Nobel) zij aan zij. Zo ziet de ranglijst er ook uit, want beide ploegen beginnen zondag met een al lerminst gerust gevoel aan de tweede helft van de competitie. Esther Slier en doel vrouwe Nathalie de Vries, wordt getraind door HDM- speelster Trlx Hoppenbrouwers en gecoacht door Heino Norp. Hoewel ae ploeg volgens Norp minder goed speelt dan vorig jaar, werden er met name tegen de hoger gerangschikte ploegen veel punten behaald. Norp ziet voor zijn ploeg goede kan sen om in de toekomst in de top van de tweede klasse te gaan draaien. Het ziet ernaar uit dat hij in zijn op zet zal slagen, want de gemiddelde leeftijd bij de ploeg uit Maassluis is niet hoog. Wel maakt hij zich er zor gen over dat zijn ploeg nog altijd niet bij machte is echt 'kunstgrashockey' te spelen. Dit is eigenlijk hetzelfde probleem waar zijn Pollux-colJega Lucas Adrïaansens mee kampL Hij zag twee geroutineerde speelsters door zwangerschap afhaken, terwijl Ka rin Diepenmaat (ziekte) en Marjo lein Tasche (drukte) ook niet meer in actie zullen komen. Dit betekent dat Adriaansens noodgedwongen enkele A-juniores moet inpassen. Pollux staat met slechts enkele pun ten achterstand in een kansrijke po sitie voor het kampioenschap, maar het gebrek aan routine zal de ploeg in de tweede seizoenhelft waar schijnlijk enkele belangrijke punten kosten. Ook Pollux ondervindt dat het spelen op kunstgras een geheel andere techniek en taktiek vereist, maar gezien het feit dat de gemid delde leeftijd van de ploeg rond de twintig jaar ligt, moeten er in de ko mende jaren mogelijkheden zijn voor Pollux om een klasse hoger te bereiken. META BOT (2S) speell als achtBiapeel- ster waterpolo bij WIK, dat op het punt staat het Kampioenschap In da aerele v klasse van de zwemkring Hotlardam binnen te halen. Zelfs het misstapje van afgelopen weekeinde, het 2-3 ver- j lies in de uitwedstrijd tegen ZPB 3, zal c de Vlaardingsen niet ven promotie 2 naar het landelijke niveau kunnen af- houden. Mei veertig treffer# ïn vijftien f duel# ia Mela Bot lopscooraler en rug- a gegrasd van de ploeg, die dit jaar lielst v acht derby'a moe»t afwerken. Nasal WIK komen ook VZC (tweede plaats), S Shell, Viking en het Schiedamse SZC c indeoersteklaoaeuit. c door PAUL VAN DEN BOSCH Na dertien overwinningen en één gelijkspel de eerste neder laag tegen ZPB 3. Een slordig heidje? „Inderdaad. Iedereen vroeg zich al af wanneer we het kam pioensfeest gaan vieren en nu zijn we met de neus op de feiten gedrukt. WIK is zich er nu weer van bewust dat we er nog niet zijn. 2PB 3 heefteen fysiek zwaardere ploeg en is zeer er varen. Ze hebben perfect ge bruik gemaakt van ons slordige spel". Een misstapje, maar het kan toch eigenlijk niet meer mis gaan? „Het kan nie. i.veer misgaan, zou je zo zeggen. Als we het nu nog verspelen, dan weet ik het ook niet meer. We hebben nog drie punten uit drie wedstrij den nodig. Nautilus krijgen we nog en dat is altijd een lastige tegenstander. Die speelt het zelfde spelletje als ZPB. Het hangt van het verloop van de wedstrijd af of we winnen. De overige twee tegenstanders kunnen we gemakkelijk pak ken. Als we maar niet zo slor dig spelen als zaterdag". WIK probeert aljaren de eerste klasse te ontvluchten. „Vorig jaar werden wij tweede, het jaar daarvoor derae. Vaak, in de grote wedstrijden, verlo ren we belangrijke punten en vaak was de spirit er aan het eind van het seizoen zodanig uit, dat we uiterst ongemoti veerd de competitie afmaak ten. Dit jaar bleef dat vroegtij dige puntenverlies achterwege, waardoor we steeds gemoti veerder zijn gaan spelen, waar bij er een extra uitging van het steeds groeiende aantal toe schouwers, dat naar de thuis wedstrijden kwam kijken. De eerste plaats trekt aan' Ditjaar hebben jullie een apar te trainer, Dick Schoffelmeer, en daarnaast een aparte coach in de persoon van eerste team- speler Meindert Prins. Is dat goed verlopen „Meindert Prins als coach was in feite een noodgreep. Zelf maakte hij al duidelijk dat het geen ideale situatie was en dat WIK volgend seizoen beter een één trainer-coach kan hebben. Hoewel de coördinatie tussen Dick en Meindert goed is verlo pen is het toch handig als een persoon de trainïngleidt en ook tijdens de wedstrijd de leiding heeft. In dat geval kunnen din gen, die in ae wedstrijd fout gaan, in de training geoefend worden. We zijn dan ook 2eer gelukkig dat Dick Schoffel- meer heeft toegezegd volgend seizoen zowel als trainer én als coach op te zullen treden". Wat vind jij van die vele der by's? „Eerlijk gezegd ben ik blij dat we daar volgend seizoen van-af zijn. Het is wel leuk, spelen te gen ploegen die je goed kent, maar het gaat ook wel eens ver velen. Het enige is dat er meer publiek langs de kant zit. Vol gend seizoen spelen we, als we inderdaad kampioen worden maar daar ga ik van uiti te gen onbekende teams en dat zorgt voor een nieuwe uitda- ging"- Wordt dameswa terpolo naar jouw mening werkelijk serieus genomen? „Ik vind van wel. Zeker in Vlaardingen waar vier ploegen tegen elkaar uitkomen. Dit jaar heeft deze indeling spannende derby's opgeleverd, waar bo vendien veel publiek op af is gekomen. Ook binnen de vere niging wordt dameswaterpolo zeker voor vol aangezien. En vergeet natuurlijk niet dat Ne derland wel het sterkste water- polo-land bij de dames is. Ne derland is wereldkampioen, hoewel ik wel moet toegeven dat de tegenstand niet eent ge weldig is".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2