Mode als weerbericht WATERWEG 15] SPORT .«MBmI Fusieclub met twee afdelingen 'VDL speelt leuk voetbal' Paardenmarkt met extra's Wonen in Oost Anders tuinieren Meldpunt komt later Informatiemarkt De actuele kleding van Judith Peereboom Uitsluitend nog licht-alcoholisch Milieujaar Tijdstraffen nekken Hermes EK-bokaal bij PPSC Zware klus voor DWS RKWïK-SW morgenavond Bergkamp naar YFC SPORTAGENDA NAPRATEN MET Tijdens de in ere herstelde paardenmarkt, die vol gende week zaterdag in het centrum van Schiedam wordt gehouden, zullen niet alleen paarden van eige naar verwisselen. Ook bokken, geiten en ander kleinvee worden dan verhandeld. De markt, die vorig jaar voor het eerst in veertig jaar weer werd gehouden, wordt omlijst met een reeks aanverwante activiteiten zoals pony rijden op de Koemarkt en een optocht van oude rijtuigen, de Spa- land Ruiters, de paardetram en een trompetterkorps te paard. Verder houden de winkeliers in de Hoogstraat en de Lange Kerkstraat een braderie en is 's middags vanaf kwart over twee op de Grote Markt een demonstra tie ringsteken door de Spaïand Ruiters. Geïnteresseerden voor een woningwetwoning in het nieuwbouwplan Singel-Noord kunnen zich al aan melden bij bureau Huisvesting. Nog voor de bouw, waarmee in de tweede helft van dit jaar wordt be gonnen, zal een deel van de woningen al worden toe gewezen Zij zullen nog geruime tijd moeten wachten voordat ze hun nieuwe huis kunnen betrekken, want de oplevering wordt pas in de tweede helft van 1990 verwacht. Het project Singel-Noord bestaat uit veertig huurwo ningen met twee tot vijf kamers. Er kor \en acht een gezinswoningen en één minder-validemvoning in een gestapelde bouw van drie tot vier woonlagen. De woningen verrijzen aan de zuidoostzijde van de Sin gel, op de hoeken van de Oosterstraat, de Van Leeu- wenhoeckstraat en de Oostsingel. Bij de vervroegde toewijzing krijgen bewoners uit de buurt en het stadsvernieuwingsgebied Sehiedam- Oost voorrang. Daarna volgen de overige bewoners uit Oost. Belangstellenden moeten hun aanvraagformulier voor 28 april bij het bureau aan de 's-Gravelandse- weg inleveren. Na een lange voorbereiding gaat zaterdag het tuin- seizoen voor het project Anders Tuinieren van start. Milieuwethouder Chris Zijdeveld en PvdA-fractie- voorzitter Gé Brouwer, die tevens voorzitter is van de adviescommissie voor volkstuinen, verrichten om elf uur gezamenlijk een officiële handeling. Anders Tuinieren is vooral bedoeld voor mensen.die traditionele volkstuinen te groot of te bewerkelijk vinden. De 35 tuinders, die een lapje grond huren Op het gedempte gedeelte van de Poldervaart, tussen tennispark Spieringshoek en het vogelasiel, kunnen hun tuintjes een week later in gebruik nemen. Het project is opgezet om met name schoolverlaters, ouderen en gehandicapten een kans te geven hun hobby te beoefenen. Ook mensen, die voor een biolo- gisch-dynamisehe teelt kiezen, kunnen er terecht. Het eerste jaar heeft Anders Tuinieren nog een expe rimenteel karakter. De gemeente heeft zichzelf voorlopig een belangrijke rol toegedicht ten aanzien van beheer en organisatie van het complex. Volgend jaar is het de bedoeling een andere organisatievorm te kiezen Het verschil met andere volkstuincomplexen is dat er geen voorzieningen op het terrein zijn zoals een gemeenschappelijke ruimte, toiletten, waterleiding en elektriciteitsvoorzieningen. De huurders, die maximaal 35 gulden per jaar voor een perceeltje grond van tachtig vierkante meter betalen, mogen ook geen tuinhuisje bouwen. Het meldpunt discriminatie gaat in Vlaardingen niet vandaag, maar pas volgende week dinsdag van start. Het meldpunt wordt ondergebracht bij het Siso, dat dan aan de Oosthavenkade39 zal zijn gehuisvest. Het aanvankelijke plan was het meldpunt vandaag te introduceren, omdat deze dag door de Verenigde Naties is uitgeroepen tot de internationale dag ter be strijding van racisme en discriminatie. Ondanks de vertraging zal de telefoon bij het meldpunt door vol doende vrijwilligers kunnen worden bezet. Die vrij willigers hebben inmiddels een trainingsweekend achter de rug om zich op hun taak voor te bereiden. Turkse jongeren, die actief zijn in buurthuis De Ha ven en jongerencentrum Labyrinth, houdendonder- dag in het buurthuis een informatiemiddag en - avond voor jongeren. Zowel buitenlandse als Neder landsejongeren worden tussen twee en vijf en tussen acht en tien uur geïnformeerd over beroeps- en scho lingsmogelijkheden. De groep Muhabbet zorgt voor de muzikale omlijsting van de informatiedag. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 21 maart 1989 door PETER DE LANGE Vlaardingen Judith Peereboom heeft haar draai gevonden. Het meisje, dat nog jaren na de middelbare school 's nachts wakker schrok met het trauma dat ze de volgende dag examen moest doen, is een zelfbewuste vrouw gewor den. Als ze tegenwoordig het nacht lampje aanknipt, is het om een idee te noteren. Een ontwerp voor de ski-lijn van volgend jaar, een detail voor de zo- mermode van 1991. Die ontwikkeling van onzekere at heneumleerlinge tot trendgevoeli ge mode-oniwerpster is langzaam en aarzelend verlopen. Dat een tv- ster als Hans van der Togt ooit een van haar creaties zou dragen, kon Judith zich onmogelijk voorstellen toen ze op haar 16e haar eerste mi nirok naaide en haar vingers open haalde aan de veiligheidsspelden. „Ik kom uit een groot gezin waar mijn moeder het kiedinggeld pre cies afpaste. Ik ontdekte datje daar veel meer voor kon doen als je een lap stof kocht en je kleren zelf maakte. Die hobby, waar ik nu mijn werk van heb gemaakt, is dus eigenlijk uitnood geboren", vertelt de 35-jarige eouturière in haar ate lier. Aanvankelijk zag het er ook niet naar uit dat er een carrière in het mode wezen voor haar was wegge legd. Pogingen om de MO-oplei- ding handenarbeid aan de Rotter damse Nutsacademïe te volgen, le den tol drie keer toe schipbreuk en de school in Amersfoort, het mek- ka voor de grote talenten, was Ju dith net een stapje te ver. Het werd uiteindelijk een LO-opleiding in Delft. Het diploma bracht haar voor de klas op de Vlaardingse scholengemeenschap Wesdand- Zuid. De ervaring die ze daar als lerares opdeed komt Judith goed van pas bij de mode-opleiding die ze thuis is gestart. „Heerlijk, al die gemotiveerde mensen. Anders dan op school hoef ik niet te schreeu wen, zus en 20 moet het". Haar broer Peter, een beeldend kunstenaar van wie regelmatig nieuwe dessins te zien zijn in Ave nue en AvantGarde, hielp Judith over de laatste drempel heen. „Hij kwam hier op zekere dag binnen met een stapel stoffen en zei; kun jij daar iets van maken? Het is voor de tv. Ik dacht, dat kan ik nooit. Maar iedereen was heel erg te spreken over het resultaat. We doen nu vaker dingen samen, bin nenkort gaan we met een collectie stoffen naar Parijs. Ik moet er de Mode ontwerpster Judith Peereboom; bepalen je eigen stijl presentatie verzorgen. Misschien rolt er een opdracht voor mij uit, dat zou voor mij echt een door braak betekenen". Future horizon Praten, maar vooral denken over mode is een dagtaak geworden voor Judith Peereboom. Terwijl buiten de lentezon probeert door te breken, zit Judith achter haar te kentafel te piekeren over de zomer van 1991. Welke garderobe wil de eigentijdse vrouw in dat jaar, hoe komt de trendy man straks het best tot zijn recht? In de filosofie van de mode-ontwerper weerspiegelt kle ding maatschappelijke denkpatro nen, en valt dat patroon door een beetje nadenken wel te voorspel len, net als het weer. In opdracht van Bob Molenaars fashion school in Amsterdam, waar ze bezig is een tweejarige vakopleiding te voltooien, voor spelde Judith Peereboom het 'weerbericht' voor 1991 als volgt: óf milieubewuste kleding komt in, óf het publiek grijpt terug op de ze kerheden van ae jaren veertig, óf de future horizon komt in beeld. Verklaring: „Het groeiende mi lieubesef kan er best toe leiden dat er een grote vraag komt naar na tuurlijke stoffen, naar zijde, linnen en katoen. Van de mens die daar entegen met beide benen in het he den staat mag je verwachten dat hij in het computertijdperk eeri voor keur heeft voor strakke, uiterst moderne kleren van de allerlaatste hi-tech vezels. En de liberation- trend, die hang naar de kleding van de eerste jaren van na de oor log, is op zich niet zo vreemd. In ie der modebeeld zie je die drie the ma's terug, het heden, de toekomst en het verleden". Omdat ontwerpers altijd vooruit moeten denken er gaat tenslotte enige tijd overheen voordat de fa brikanten hun ideeën hebben uit gevoerd en de modellen in de win kels hangen loopt de eonfeetie- industrie in wezen permanent ach- ter de feiten aan. „Alles watje op moment draagt, is een jaar gele- den uitgevonden", aldus Judith. „Goed beschouwd ben je altijd oudbakken". 'fff Draagbaarheid Het liefst bemoeit de Vlaardingse zich daarom niet al te veel met mo degrillen en streeft ze in de eerste plaats naar kwaliteit, naar kleding die een over een paar jaar nog 'ac tueel' is. „Alles in de mode is al eens geweest, 't gaat nu om de de tails waarmee je je eigen stijl kunt benadrukkem Ik ben vrij reeë! be zig, echt krankzinnige dingen doe ik niet Dat komt omdat ik destijds heb geleerd van weinig geld iets te maken. Los daarvan vind ik datje mode niet tot kunst moet verhef fen, Dat heeft niets meer met draagbaarheid te maken. Wat je aan hebt moet goed zitten, 't moet comfortabel zijn. Het moet de per soon omlijsten, het mag hem niet overheersen, niet te overdreven zijn". Aan de andere kant heeft Judith aan saaiheid een broertje dood. „Iets maken is altijd leuk, behalve als het voor de behoudende doel groep is. Voor de risicoloze zaken man. die helemaal op zeker gaat omdat er niets op hem aan te mer ken mag zijn. Of de college-school, dat is toch zum Kotzen? Natuurlijk, klassieke kleding is altijd goed, al leen, je durft niet, je hebt in feite geen smaak als je daar voor kiest". Omdat ontwerpen veel spannen der is dan kleding naaien en die vervolgens verkopen, zal Judith Peereboom niet snel een eigen mo dezaak beginnen. Wel wordt bin nenkort haar atelier aan de Wil- gendreef vergroot, om ruimte te scheppen voor de leerlingen van haar Fashion Studio. Eind augus tus begint ze met een nieuwe cur sus make and wear, een officiële opleiding tot confectie-coupeuse. Afhankelijk van de belangstelling, verhuist de studio binnen afzien bare tijd naar de Vlaardingse bin nenstad. door C AREL VAN DER VELDEN MaassluisRollen de f-pupillen van Excelsior Maassluis binnen kort wekelijks van hun fietsjes, terwijl de opgeschoten jongeren van VDL na een inspannende wedstrijd hun huis niet meer te rugvinden? Het lijkt niet uitgesloten, nu de gemeente Maassluis eensklaps van haar alcohol-ontmoedi- gingskeleid lijkt te zijn afgestapt. De laatste jaren kreeg menigeen de indruk, dat de gemeente ernst wil maken met dit beleid, maar het tegendeel lijkt nu het geval. Met name voor de sportclubs zag Maassluis een belangrijke ról in sportkantines, waar onbedorven jongeren voor het eerst met de geneugten van de alcohol wor den geconfronteerd. Zelfs de beroemde Rotterdamse criminoloog Hoefnagels werd naar Maassluis gehaald om te verklaren „dat ae samenleving lichtelijk bezopen is Met de drinkgelagen na de wed strijd moet het maar eens afgelo pen zijn, liet de prof essor zijn ge hoor weten. Zuipende jongeren, die de babyfles in veel gevallen nog maar een paar jaar zijn ont groeid, bezorgen de samenleving veel overlast. Vandalisme en agressiviteit werden door Hoef nagels direct genoemd, terwijl hij nog niet eens uitwijdde over degevaren voor de gezondheid. Professoren worden zo nu en dan van stal gehaald om aan het geweten van beleidsmakers ie kietelen, maar het hoeft niet echt verbazing te wekken dat Hoefnagels aanbevelingen niet zijn overgenomen. Dat sport clubs hun bestaansrecht ontle nen aan het bevorderen van de fysieke en mentale gezondheid van hun leden, is immers een idee dat wel uit een heel grijs verleden moet stammen. Ér kwam dan ook een storm van protesten na het verhaal van Hoefnagels. Zo'n professor heeft mooi praten, vonden ze in Maas sluis Weet hij wel dat geen club nog kan bestaan zonder de ba- ropbrengst? Toch zullen zelfs de clubs ervan opkijken, hoe sterk de gemeente zich hun protesten heeft aange trokken. Wat lezen we in een persbericht van de gemeente „In deze inrichtingen mag in het vervolg nogslech ts lich t-alcoho- lische dranken worden ver strekt', schrijft de opsteller dood leuk. Een blikje limonade? Meenemen in de voetbaltas. Sommige ou ders hopen, dat dat hun kroost uit die verslavende voetbalkan tines kan houden. De Vrouwenraad in Maassluis heeft de periode van 15 maart 1989 tot 15 maart 1990 uitgeroepen tot mi lieujaar. De Vrouwenraad heeft als overkoepelend orgaan van een aantal vrouwenorganisaties een pro ject opgezet, dat aan die instellingen wordt aangebo den. Uitgangspunt van het project is, dat huishoudens een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan een beter milieubeleid. Het project is opgezet rond drie the ma's; compostering, chemisch afval en geluidhinder. Per thema zullen activiteiten worden opgezet, die in principe voor alle vrouwen in Maassluis zijn bedoeld. De bedoeling is steeds ongeveer drie maanden lang met zo'n thema bezig te zijn, waarna concrete aanbe velingen voor het gemeentelijk milieubeleid worden geformuleerd. De vrouwen buigen zich de komende maanden over het compostprobleem en brengen in dat kader op 25 april een bezoek aan het gemeentelijk compostbe- drijf in Purmerend. Voor meer informatie over de milieucursus kan contact worden gezocht met Wil Vermaas, telefoon 15774. Vlaardlngs havenhoofd, door archivist Malthijs A. Slruijs, voor de Historische Vereni ging Vlaardingen, in zaai Drieèn-Huysen aan de Wil lem de Zwijgerlaan. bingo in wijkcentrum De Heipaal, 20.00 uur. concert van de Chevy Cats, café D'Oude Sloep, 21.30 uur. donderdag 23 maart lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. dinsdag 21 maart loneel, dia's, zang en mu ziek van drie Nicaraguaanse jongeren in het Vlos-Derde Wereldcentrum, 20.00 uur. wo«nsd»g 22 maart De Zwarte Hand speelt Ridder Unkenstein, Passa getheater, 14.00 uur. donderdag 23 maart modeshow, dienstencen trum De Woudhoek, 10.00 Jr. muzikale poëzie en poéti- sche muziek van Pro Kon- J 'tra Vers, café De Tender, Kld, café Po- woengdao 22 „aart dium, 22.30 uur. open podiumavond met dans, muziek en theater, Schuurkerktheater, 20X0 Schiedam Een aantal dubieuze tijdstraffen lag ten grondslag aan de 2-6 nederlaag van Hennes DVS tegen Datagold. De Schiedam mers zaalvoetbaliers reageerden emotioneel op twijfelachtige beslissingen van de arbiter en omdat dergeljke spontane uitingen in de zaal nu eenmaal uit den boze zijn, viel er voor Her mes geen eer te behalen op de momenten dat het weer in haar spel kwam. Qndanks het verlies van gisteravond is Hermes DVS vrijwel in veilige haven. Het heeft vijf punten voorsprong op Den Dam Monshouwer en vierpunten op SC HoogenbooiTi, welk twee tal nog drie weastrijden heeft te gaan. De be slissing over de tweede degradant valt zeer waarschijnlijk morgenavond als Den Dam en SC Hoogenboom elkaar ontmoeten. „Ons doel is bijna bereikt en dat is handhaving", aldus Hermes-coach Aat van der Voort. Dank zij een treffer van Roel Liefden bleef Hermes DVS tot aan de rust (1-1) in het spoor van de bezoekers. Met een man minder moes ten de Schiedammers vervolgens toestaan, dat Datagold wegliep naar 1-4. Fred Langhorst maakte 2-4 (eveneens uit een numerieke meer derheid) en Hermes DVS.rook meer. Omdat Hans Meijer te luid reageerde op een tegen Hennes DVS gegeven vrije trap en dus voor twee minuten werd weggezonden, kwam Da tagold niet meer in moeilijkheden; 2-6. Schiedam De her inneringen aan vori ge zomer, toen Oran je zich in München na de 2-0 overwin ning op de Sovjetu nie tot Europa's sterkste liet kronen, kunnen morgen in het clubgebouw van PPSC uitgebreid worden opgehaald. De bij de Europese titel behorende bo kaal is zowel 's mid dags (14.00-17.00 uur) als 's avonds (19.00-20.30 uur) te bewonderen in Thuriede. En of dat alleen al niet genoeg is, kunnen groot en klein ook nog met de bokaal op de foto. Kijken kost niets, meldt het bestuur van PPSC, en met de cup op de kiek kost een daalder. SchiedamHet damesteam van DWS komt in de volgende bekerronde uit tegen het sterke Datateam 1 Foreholtedat in de parallel klasse (eerste divisie) de ranglijst aanvoert. Het be treft opnieuw een uitwedstrijd voor de Schie- damse handbalsters, die donderdag 30 maart om 20.30 uur in sporthal' De Gaasbak te Voor hout worden verwacht. De bekendste narden bij Foreholte zijn die van voormalig bonds coach Jan Kecskemethy en de oud-intematio- nals Chrstien Knigge en Marianne Bult. donderdag 23 maert dinsdag 21 maart film Spoorloos, Schuurke- lezing met. dia's over nuheater. 20.30 uur. 7 L -Vlaardingen De wegens de slechte situatie van het veld al twee maal afgelaste voetbal wedstrijd tussen RKWXK en SVV is nu voor morgenavond vastgesteld. Hoewel de Vlaar dingse vierde klasser twee weken geleden de lichtinstallatie wel symbolisch in gebruik na men, wilde voorzitter Jan Remmerswaal deze handeling toch nog een officieel tintje geven. Het duel tegen de (semi)profs uit Schiedam be gint om 19.30 uur. De E-pupillen van beide dubs spelen een voorwedstrijd. si? De Hollandiaan-voorzitter Herman Berkhout Is optimistisch gestemd over de afloop van de fusiebesprekingen met Satelliet. Vlaardingen In een zes pagina's tellende brief heeft het bestuur van De Hollandiaan de leden in gelicht over het fusieplan dat de Vlaardingse zon dag vierdeklasser is overeengekomen met Satelliet Satelliet zal deze week via het clubblad informatie verstrekken. Het is de bedoeling dat de nieuwe fu- sieelub, die uit een zaterdag- en een zondagafdeling zal bestaan, vanaf 1 juni onder de naam HSC (Hol landiaan Satelliet Combinatie) door het leven zal gaan. In de herstructeringsplannen van de gemeente "Vlaardingen was voor De Hollandiaan al een f(laats op het complex van Satel- iet, dat zich op een steenworpaf stand van het De Hollandiaan- complex in 't Nieuwelant be vindt, weggelegd. Daaruit ont stond het idee voor een fusie, „want", zo legt Hollandiaan- voorzitter Herman Berkhout uit, „alleen samenwonen op één ter rein met een gezamenlijke kan tine was voor ons niet bespreek baar". Omdat De Hollandiaan de huidi ge kantine in sportpark 't Nieu welant op huurbasis bezit, ont vangt het alleen een vergoeding voor de verhuiskosten van 32.000 gulden. Volgens Berkhout is dat te weinig is. Satelliet, een vereniging zonder jeugdleden, hoopt door de fusie een finan cieel gezondere vereniging te worden, Het is de bedoeling dat HSC vol gend seizoen zowel met een eer ste team op zaterdag als op zon dag in de vierde klasse uitkomt Overigens hebben de leden van beide verenigingen het laatste woord. Zoveel De Hollandiaan als Satelliet zJ. in de eerste twee weken van mei een algemene le denvergadering beleggen, waar in over de fusie-overeenkomst zal worden gestemd. Herman Berkhout: „Ik ver wacht niet dat de leden van De Hollandiaan en Satelliet het plan zullen afwijzen". Vlaardingen Na Bennie Wijn stekers, Regie Blinker en Joop Hiele is ditmaal Dennis Berg kamp binnenkort te gast bij de Vlaardingse voetbalvereniging VFC. De even snelle als geslepen Aja- cied assisteert woensdag 19 april de trainersstaf van VFC tijdens een open dag voor de jeugd van 6 tot 14 jaar. Het bestuur van VFC zal in Vlaardingen huis aan huis ongeveer 12,000 folders bezor gen, waarin melding wordt ge maakt van deze activiteiten. Op deze manier hoopt VFC de jeug dafdeling van nieuw bloed te kunnen voorzien. Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de eportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- DINSDAG 21 MAART Vetbal: 1930 SW 2—Haarlem 2. WOENSDAG 22 MAART Voetbal: 19.30 RKWIKSW, 20.00 Ver gadering sektla 1 Sell ledam se sportraad In clubgebouw Ofympus S: Zuhroafbaf: WsstwIjkhBi Vlaardingen: 21.00 RKWIK— Schiedamse Boys, 21.40 DVO'32—HVO. DONDERDAG 23 MAART Zaalvoetbal: AJexandarpoldar Rotterdam: 19.45 Zwarte PijlMW27 (d); Energiehal Rotterdam veld 1: 19.00 NeptunusVFC (dj; idem veld 2; 19.00 Groenoord—C. Por- tugues fcfh Idem veld 3: 20.40 SVOPW— PPSC. JOHN VAN DER MEIJ (27) begon zijn voetbalcarrière op zevenjarig» leeftijd bij VOL en verruilde deze club in zijn tienertijd voor Ëxcetaior M voor een periode van zavan jaar. Toen Wim Pou lus Sr. trainer bij VDL was, werd hij ver bannen naar hel tweede team. De voorkeur ging toen uil naar Wim Pou- lua jr. Door de nieuwe trainer Rob Schalke werd de PTTer teruggehaald onder de lat. Het la nog steede moge tijk dat Van der Meij na drie achtereen volgende kampioenschappen In VDL-2 dit seizoen opnieuw een titel (en pro motie naar de derde klasse) mee maakt In de door derby's opgesierde vierde ki«»a G gaat de strijd alleen nog lussen VDL, dat zondag met 4-2 won bij Martfnit, en het Dolftse Con dordia dat met één punt voorsprong aan de leiding gaat door PAUL VAN DEN BOSCH VDL won zondag met 4-2 bij Martirut Dat was de zoveelste derby die jullie dit jaar afwer ken. „Het is heel gek, maar we heb ben de punten die we dit jaar hebben laten liggen, en dat zijn er tien, allemaal verspeeld óf in een derby óf tegen de ploegen, die onderaan de ranglijst staan. Van koploper Concordia wonnen we twee keer maar tegen Steeds Hoog- er, en die ploeg staat laatste, verloren we een punt. Om op de derby's terug te komen: Zjj blijven altijd gevaarlijk, maar persoonlijk vind ik ze wel leuk.' Lekker veel publiek en zo, dat spreekt me wel aan". Wat is VDl, *oor een ploeg? „VDL is een heel leuk spelen de 'ploeg. Heel jong ook, met slechts twee, drie ouderen, zo als Hans Bos en jkzell VDL speelt aanvallend, héél erg aanvallend kun je wel zeg gen". Je speelde eerst onder Ger Robbemond en vervolgens vervolgens twee jaar onder Wim Poulus sr. in het eerste team, waarna je in diens derde jaar bij VDL moest wijken voor diens zoon, Wim jr. „Toen ik twee jaar onder Pou lus had gekeept, vroeg ik over schrijving aan naar Fortuna VI. Maar ik raakte al snel ge blesseerd, waarna ik besloot terug te keren naar VDL Pou lus had toen echter zijn zoon al gehaald en zond mij naar het tweede. Ik ben vervolgens niet meer in het eerste opgesteld geweest. Kijk, Ik wil bena drukken dat Wim Poulus een heel aardige man is, maar Wim jr. blijft natuurlijk z'n zoon. Die moest blijkbaar spe len. Dat zei iedereen ook tegen mij en ik dacht het ook, maar ja, bewijs het maar eens- De samenwerking met Rob Schalke lijkt op rolletjes te lo pen. „Rob is een positieve trainer. Zijn training zijn gevarieerd en dat waren we niet meer ge wend. Want om op Poulus te rug te komen, die liet ons altijd maar partijtjes spelen. We kwamen toen altijd conditie te kort. Wat? Poulus een lange afstandsloper? Daar hebben wij bij VDL op de training niet veel van gemerkt! Ik krijg als keeper nu voor het tweede sei zoen speciale training van Cees. van Eijk, die hier jaren lang onder de lat heeft ge staan". Nog vijf wedstrijden, de ont knoping nadert eindelijk in deze loodzware competitie. Wie wordt er kampioen, VDL of Concordia? „Dat is moeilijk te zeggen. Ik doe daar liever geen uitspraak over. We hopen bij VDL na tuurlijk van harte dat we kam pioen worden, maar we heb ben het niet in eigen hand. Als we de komende vijf wedstrij den winnen en zij ook, dan blijft het verschil dat ene pun tje. We hadden gehoopt dat DHS van Concordia zou win nen, maar ik las in de krant dat ze volledig kansloos wa ren. dat feest ging voor ons dus mooi niet door. Is VDL klaar voorpromotie? Mocht het toch lukken, dan heeft VDL volgens mij een goed elftal voor de derde klas se. Als je deze ploeg'vergelijkt met die uit het jaar 1986, toen VDL uit de derde klasse de gradeerde, levert dat een ver schil van dag en nacht op. Toen was het 'lange halen, snel thuis'. Nu is het spel veel verzorgder met een opbouw over de verschillende linies". M><}ï

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2