Schiedammers hebben hun stad voor rampen behoed Honger Jeroen Ploeg wordt steeds groter WATERWEE 19 ÈS BRIEVEN SPORT Excelsior mist Cor van Hoeven Goud voor Hart Stoeltjesorkest Eierverven met Bor Feest bij Frankeland Vakantieactiviteiten Hillschool onbedreigd Wise women want work Broekpolder Geschiedenis van de Parel aan de Maas Jan van der Velden heeft ruimer aanbod Problemen Hermes DVS Van Hattem vervangt De Groot Van den Berg niet, maar Monkau wel SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 24 maart 1989 Abram Hart, die al 25 jaar eigenaar is van machinefa briek De Toekomst, is gisteren onderscheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hart werkt al 40 jaar bij het bedrijf, dat in 1921 doorzijn vader werd opgezet. Burgemees ter Fred van Lier spelde hem juist gisteren in het Schiedamse Novotel de versierselen op, omdat hij daar zijn 65ste verjaardag vierde. De Toekomst legde zich tot 1960 vooral toe op het ple gen van onderhoud op de Vlaardingse vissersvloot en het maken van ketels voor de plaatselijke indus trie. Met het verdwijnen van de visserij krimpte het personeelsbestand van het bedrijf in van 35 naar 10 man en ging watersport een steeds belangrijker rol spelen. Tegenwoordig is De Toekomst importeur van onder andere scheepsmotoren en opblaasboten. De streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord wil het vijfde festival voor drumfanfares, dat zater dag 15 april in het Passagetheater wordt gehouden, opluisteren met een slagwerk workshop en een stoeltjesorkest. Voor beide groepen moeten de deel nemers zich van te voren opgeven bij de streekmu ziekschool. Voor het stoeltjesorkest worden saxofonisten, koper blazers en slagwerkers uit de regio gezocht. Samen met het fanfarekorps der Genie zal 'ochtends wor den gestudeerd op enkele stukken, die 's middags zullen worden uitgevoerd. De workshop van de slagwerkers staat onder leiding van Sjoerd Westra, instructeur van het nationaal be kende Pasveerkorps uit Leeuwarden. Ook zij laten de resultaten van hun studie 's middags horen. GerritBor zal kinderen zaterdag vanaf 13.00 tot 16,00 uur in de kinderboerderij inwijden in de kunst van het eierverven. De eieren en de verf worden door de Schiedamse boerderij verstrekt Tevens laat beheer der Piet Mil de geïnteresseerden met behulp van een broedmachine het uitbroeden van een kuikentje Met de ingebruikname onlangs van de nieuwe be huizing voor de dagverzorging in verzorgingstehuis Frankeland besehikt het huis voorlopig over vol doende capaciteit De komende jaren kunnen we snel en adekwaat in de Schiedamse vraag voorzien, schat hoofd algemene zaken B.G. J. cle Koning in". De capaciteit is met het nieuwe onderkomen uitgebreid van 18 naar 28 deelnemers per dag. Hoewel de óffciéle opening van Frankeland pas voor de nazomer staat gepland, wil De Koning nu al een feestje vieren. Dat gebeurt vrijdag 31 maart tussen vier en half zes met een instuif. Bezoekers krijgen dan meteen de gelegenheid de nieuwe behuizing te bezichtigen. Kluphuis Oost houdt volgende week dinsdag tot en met donderdag vakantieactiviteiten voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar. Dinsdag om halt twee is er een voorstelling van poppentheater Globbedorus. Pannekoeken bakken en monsters maken staat voor woensdagmiddag op het programma. Tenslotte kun nen de kinderen zich donderdag laten schminken en wordteen speurtochtgehouden. Directeur J. van der Gaag van de Hoekse Hillschool heeft, evenals zijn collega van de'Prinses Beatrix- school in Schiedam, heel wat te stellen gehad met de berichten dal zijn school met ondergang werd be dreigd. Een vakorganisatie in het protestants-christelijk on derwijs kwam enige tijd geleden tot de conclusie, dat 37 kleine scholen in Rotterdam.en omgeving moes ten sluiten door de bezuinigingen van minister Deet- raan. Inmiddels heeft Deetman hiervan afgezien, maar al zou hij zijn plannen hebben doorgezet, dan nog kijkt Van der Gaag in Hoek van Holland op van de geruchtvorming. „Onze school heeft niets te vrezen. Ook het leerlin gaantal is van dien aard, dat een sluiting er voor ons met in zit", aldus Van der Gaag. Hoe krijgen tien assistent-managers wethouders en een kamerlid bij elkaar om hun certificaatuitreiking bn te wonen? Door hun flitsende dynamiek natuur lijk.. Dat stelt C.D.M, Brabander aan de vooravond van die uitreiking in het stadhuis van Maassluis. Me vrouw Brabander is één van de cursistes van het pro ject Wise Women Want Work. Tien vrouwen, die al lemaal ouder zijn dan 30 jaar, hebben het afgelopen jaar bij het Plaatselijk Educatief Centrum in Vlaar dingen een dagopleiding assistent-manager gevolgd. Zij gingen drie hele dagen in de week naar school 'niet de bedoeling de nieuwste ontwikkelingen en technieken op het gebied van management, organi satie, automatisering, sociale vaardigheden en infor- matika tot zich te nemen. Om hun cursus extra cachet te geven zullen de Maas- sluisse wethouder Liesbeth Snoeck en het PvdA-ka merlid Frans Moor op 7 april in het Maassluisse stad huis aanwezigzijn bij de certificaatuitreiking. Tot mijn genoegen Jas ik in uw krant van 21 dezer dat wethouder Goudriaan van .Vlaardingen er niet aan denkt medewerking te verlenen aan de bebouwing van de voormalige Broekpolder met (dure) vrije-sectorwo- nfngen. Overigens heeft het mij bij het lezen van hetzelfde arti kel zeer verbaasd dat Jan de Ligt, voormalig directeur van Patrimonium Woningen, nu ineens pleit voor vele (duizenden?) woningen in de polder. Iemand die er ambtshalve altijd aan heeft gewerkt om woningen in de sociale sector te bouwen, acht in zijn vut-periode ken nelijk nu de tijd gekomen om (via het CDA) een lans te breken voor dure vrije-sectorwoningen. Daar zitten de Vlaardingers toch niet om verlegen? Denkt De Ligt nu echt dat nlet-Vlaardingers staan te dringen om vlakbij het Waterweggebied met het na deel van stankoverlast, nota bene op vervuild haven- slib, te gaan wonen? Laat hij maar eens gaan informe ren bij de bewoners van de vrije-sectorwoningen in de Maassiuisse Steendijkpolder. Gelukkig zijn er voldoende nuchtere Vlaardingse raadsleden, die de drang om Vlaardingen te laten groeien tot een stad van 100.000 of meer inwoners kunnen weerstaan. Ook De Ligt zal er mee moeten le ren-leven. dat da Vlaardingers liever naar een stuk groen in de polder kijken dan naar de achtertuinen van dftre woningen. - A.ftoza door KOR KE6EL Schiedam Wat is Schie dam mooi gebleven! Hoe afgrijselijk had het er kunnen uitzien! Stel je voor dat al die plannen sinds 1949 waren uitge voerd, dan had er nu een metro onder de Lange Ha ven door gelopen; dan stond de binnenstad en heel Schiedam-Oost vol met flats; dan had er aan de rand van Woudhoek hoogbouw gestaan, langs rijksweg 24; en dan zou er een kilometers lange Chi nese Muur staan zowat van het Singelkwartier tot Kethel. Voor al die stedebouwkundige rampen hebben de Schiedammers zichzelf behoed, door in verzet te komen. Ze hebben keer op keer ge protesteerd. Tegen betonboeren. Tegen architecten, die dachten dat we in utopieen konden wonen in plaats van huizen. Tegen doordra vende stadsbestuurders. Die laat- sten vielen uiteindelijk nog mee. Ze stelden tenminste, onder druk weliswaar van de bevolking, steeds die maffe plannen bij. Ze moesten wel. Tegen wil en dank werden ze wijs. Nu is er ondanks de opstand der horden toch nog veel misgegaan, zodat Schiedam nog mooier had kunnen zijn (de Brandersbuurt bij voorbeeld had Parijse kwaliteiten kunnen herbergen), maar het is niet vanuit die invalshoek dat in het Stedelijk Museum de tentoon stelling over de geschiedenis van de stad is opgezet. De invalshoek is een andere. De expositie bena drukt dat Schiedam zich het lot heeft bespaard om een soort Bijl mermeer te worden. De expositie laat zien. dat de gemeente en bur gerij in voortdurende wisselwer king met elkaar een leefbare stad hebben opgebouwd. Treur niet over sloop aan de Lange Haven! Het had alles veel erger kunnen zijn. Op de plaats van 't Vierkant, Het museum, het stadsarchief en gemeentewerken hebben hard ge werkt aan de tentoonstelling. Toen de fotograaf langs kwam, was de tentoonstelling nog in opbouw. Tegen de muur staan foto's van het oude Schiedam en ervoor ligt een step, die een plaatsje heeft gekregen in een nagebouwd straatje. nu bijkans een heilige plaats, had een flat kunnen staan! 'Een omgeving blij en licht van kleur' heet de tentoonstelling, evenals het boek van Hans van der Sloot dat gistermiddag werd gepre senteerd. Schiedam is blij en licht van kleur, het is geen Zwart Naza reth meer, en de tentoonstelling brengt onder de aandacht hoe dat Allerlei voertuigen uit vroeger tijden zijn gebruikt voor de expo sitie over de geschiedenis van Schiedam van de laatste veertig jaren. komt. Gemeenteraadsleden be vochten elkaar, de kritische gang makers der burgerij verzamelden zich in de Korenbeurs om een stug ge burgemeester te verstaan te ge ven dat projectontwikkelaars van hun stad moesten afblijven. Het zijn de inwoners dezer gemeente, die zelf hebben gezorgd dat teke ningen, waar Schiedam twintig hoog op gepland stond, ingrijpende wijzigingen ondergingen. Die ten toonstelling over de stad is in feite een tentoonstelling over de mu seumbezoekers. Horrorfilm Het is een tentoonstelling, waaro ver je heel bevlogen zou kunnen doen, zo blij en licht kun je je voe len omdat Schiedam zichzelf ge bleven is en uit de tengels is geble ven van bouwgiganten en asfalt- schuimers. En tegelijk, en om de zelfde reden, zou je de tentoonstel ling als een horrorfilm kunnen .zien. Wat hebben plannenmakers "ooit wanstaltige produkten kun- Deze plattegrond laat zien hoe Schiedam zich had kunnen ontwik kelen. Eronder ligt een kaart, waar op staat.hoe Schiedam werkelijk is geworden, en de transparante piaat die erop ligt laat zien hoe men de stad in 1949 had gedacht. nen leveren, wat wilden ze van prachtige stukjes stad een mon strum maken! De jaren rond 1949 moeten zo ongeveer de donkere Middeleeuwen van Schiedam zijn geweest. En toch bedoelden ze het goed, zegt Frans Griffioen vergoeilijkend. Ook hij, adjunct-directeur van ge meentewerken, is blij dat de stad beschaafd is gebleven, maar hij be grijpt heel goed waarom de archi tecten en stedebouwers destijds zo rechtlijnig dachten. Griffioen ver telt het aan de hand van een paar borden in de overloop van de mu seumaula naar de zaal over Schie dams toekomst. Op de borden kun je gegevens zien over het bevol kingsverloop. Schiedam telde der tigjaar geleden 69.000 inwoners en Groenoord -en Woudhoek waren er toen nog niet. Het typische is, dat de bebouwde kojm thans twee maal zo groot is, maar dat Schie- idam opnieuw 69.000 ingezetenen telt. Dat komt omdat hetgemiddel- de huishouden kleiner is gewor den, Vroeger had je grote gezinnen en tvetnig alleenstaanden en was de bezetting gemiddeld 4,2 bewo ners per huis. Nu is dat gemiddelde 2,2. Er is dus voor evenveel men sen een dubbele stad nodig. Maar kort na de oorloger was net een geboortegolf geweest zag het er- naar uit dat Schiedam geweldig zou groeien, tot 120.000 hoofden zou stijgen, en om te voorkomen dat ze allemaal als mieren over de grond zouden krioelen wilden de plannenmakers Schiedam de lucht in tillen. Flats! De bevolking moest opgestapeld worden, dan bleef er beneden wat ruimte over voor parkjes. Het was bovendien een periode, waarin talloze gemeenten tot hoogbouw overgingen. Schiedam wilde mee in de vaart der volke ren, alsof ze toen al wisten dat het 1992 zou worden, en zo trots waren de plannenmakers op hun papie ren wolkenkrabbers dat ze Schie dam de bijnaam gaven van Parel aan de Maas. Nee, het is geen horrorfilm. Het is een slapstick. Schuddebuiken van het lachen kun je in het museum, en dat tot 23 april, want dan komt er weer een nieuwe expositie. Schiedam Het is niet uitgesloten dat het SVV dat maandagmiddag (tweede paasdag) als gastheer optreedt voor SC Heracles op een aan tal plaatsen zal worden gewijzigd. Trainer Jan van der Velden, die door een flinke griepaan val pas gisteravond voor het eerst op Harga aanwezig was, kan weer beschikken over Ro bin van der Laan, Virgil Breetveld en Jan Loh- man. Dit drietal heeft geen terugslag onder vonden na de wedstrijd die zij zij dinsdagavond met het tweede elftal tegen Haarlem hebben gespeeld. Vraagtekens zijn er rond doelman Péter Ge- rards (griep, traint vandaag voor het eerst met Van der Velden), Chris Verkaik (heeft de hele week aangepast getraind) en Ard Oosterlee (liesblessure). Van der Velden: „Zaterdagoch tend hebben we nog een training en dan moet de ploeg er staan. Ik hoop tegen Heracles een scherp team terug te zien. We waren goed be zig, maar die nederlagen tegen AZ en Heeren veen zijn voor mij moeilijk te verteren. Het gaat gewoon om mentaliteit en karakter. Daar moet iedereen eens goed van doordrongen zijn,,. Schiedam In het cruciale paasdubbel (morgen Slikkerveer thiuis en maandag HMSH uit) moet Her mes DVS het stellen zonder Rob van der Tuyn (spierscheuring, voor drie weken uitge schakeld), Andrê Al- torf (gescheurde knie banden) en Hans de Roos (ouders veertig jaar getrouwd). Roy van Duppen keert hierdoor in elk geval terug als centrale mid denvelder, terwijl trai ner Geert Meijer ook weer een plaatsje zal inruimen voor de ui terst beschaafde voor stopper Ben Lansber gen. „Het is jammer dat je moet gaan schuiven op het moment dat de kar weer aardig op de rails staat", aldus Meijer, die met Hermes zes punten haalde uit de laatste vier wedstrij den. „Daarom is het wel fijn dat Hoy weer helemaal op kracht is. Ik ga voor dit week einde van twee punten uit. Dan blijf je in elk geval een stevige mid denmoter. Pak je een punt, dan zit je volop in de problemen en pakje er vier, tja, maar zo praat iedere trainer. Het is erg gemakkelijk om naar jezelf toe te rekenen". Maassluis Excelsior M kan de komende we ken de borst nat maken. De eerste klasser uit Maassluis speelt morgen in Katwijk tegen Quick Boys, ontvangt tweede paasdag koplo per Heeijansdam, reist een week later af naar Kijnsburgse Boys en bekert dinsdag 4 april thuis tegen DHC. Trainer Eric Gudde kan dit dubbele weekein de geen beroep doen op Cor van Hoeven en René van Zijl, die beiden geblesseerd op de tri buneplaats nemen. Gudde vult zijn selectie aan met de van een schorsing verloste Wim Put en de polyvalente Gert-Jan Vreugdenhü. Het is Gudde ditmaal niet direct te doen om de resultaten, maar vooral om het doorzetten van de vormverbetering die tegen RKAVIC (7-1 winst) werd ingezet. „En wat de uitslagen zijn", aldus Gudde, „dat zien we maandagmiddag dan wel". door SANDER SONNEMANS Vlaardingen Als het aan de 22-jarige Jeroen Ploeg ligt, maakt hij zo snel mogelijk zijn ren tree in de hoofdmacht van RKWIK. De Vlaar dingse centrale midden velder raakte in een voorbereidende oefen wedstrijd ernstig gebles seerd (kuitbeenbreuk) en hoopt na het revali- datieproces, dat liefst vijf maanden in beslag nam, dit seizoen toch nog in aktie te kunnen komen. Hij heeft er inmiddels drie potjes in het tweede opzitten en zodra -g trainer Jan Baksteen ervan. M overtuigd is dat alle naweeen zijn verdwenen, zal hij hem be- g slistweer onder de wapenen roe- üïl pen. „Als je zo lang aan de kant zit", fe verzucht de tengere spelverde- Ier, „wordt de honger naar de bal 3 steeds groter. Je moet natuurlijk niet- overhaast te werk gaan, want dan kunnen de gevolgen desastreus zijn. Je moet geduld hebben, maar eens raakt het echt op"! Jeroen Ploeg, die zijn carrière al op zevenjarige leeftijd bij de Nieuwelant-ciub begon, kan zich de fatale aktie die hem acht weken in het gips bracht nog als de dag van gisteren her inneren. „We oefenden in de voorberei ding tegen RKSVM uit Mon ster', blikt hij met ongenoegen terug. „Ik zette een sliding in om de bal te veroveren, maar kwam helemaal verkeerd neer. Mijn voet bleef staan en ik vloog er met mijn hele lichaam overheen, waardoor de enkel uit de kom schoot, de banden scheurden en het kuitbeen brak. Door de schuine breuk in het onderbeen moesten er twee schroeven in, waarna ik vervolgens van boven tot onder in het gips werd gezet". Terwijl Ploeg, die op steenworp afstand van het WIK-terreïn .woont, de twaalf centimeter lan ge ritssluiting in zijn linkerbeen toont, vervolgt hij zijn trieste re laas. „Na twee maanden mocht het gips eraf en kwam ik onder behandeling bij een physiothe- rapeut die me vier weken heeft aangepakt, omdat de enkel muurvast zat en enkele banden gescheurd en verrekt waren. Het kapsel is nu weer in orde, maar als ik het te zwaar belast, raakt het toch weer geïrriteerd. Een bevriende masseur is weke lijks met mii bezig geweest, zodat ik nu eindelijk weer voorzichtig kan trainen", verhaalt hij zijn lij densweg. Selectie Jeroen Ploeg doorliep bij RKWIK alle eerste jeugdelftal- len en werd na een half seizoen in AI te hebben gespeeld door de toenmalige trainer Jan van 't Hof naar de selectie gehaald. Dat Jeroen Ploeg als vedergewicht zeker niet als de ideale centrale man en gangmaker gezien mag worden, bestrijdt hij ten zeerste. „Omdat ik niet al te stevig ge bouwd ben, hoef ik het niet 'in mijn hoofd te halen de bal lang bij me te houden. Dat wil ik ook niet, want ik speel de bal het liefst zo snel mogelijk rond", legt de licht besnorde Ploeg zijn ma nier van spelen uit. Dat RKWIK in de vierde klasse geen opzienbare prestaties levert en derhalve nog immer met een schuin oog naar beneden dient te kijken, is volgens Ploeg, die sinds de winterstop weer met de groep traint, geen zaak om wak ker van te liggen. „We degrade ren onder geen beding. Dat is ze ker. Maar we hadden er wel wat rianter voor kunnen staan als we bepaalde potjes, tegen Martinit, VDL en VFC bij voorbeeld, niet hadden weggegeven. Op het mo ment dat we de wedstrijd In han den hadden verzuimden we te scoren waarna we tenslotte toch nog door een tegentreffer 'de teil' in - gingen, relativeert Ploeg, die ooit eens de Vlaar dingse penalty-bokaal won, voortdurend in de 'wij-vorm' sprekend. „We pakken te weinig punten, omdat we geen uitgebalanceerd team hebben. We hebben te vaal te kampen met schorsingen en blessures. Het is de taak van de trainer om een hecht team te for meren, maar met dat soort te genslagen kun je natuurlijk blij ven sleutelen. Hij probeert dat tijdens de wedstrijd wei op te Jeroen Ploeg...'Het wordt hoog tijd dat RKWIK wat ambitieuzer wordt'... vangen door lekker fel te coa chen, waardoor je vanzelf toch een stappie harder loopt", spreekt de strafschop-specialist zijn waardering voor de blijven de Jan Baksteen uit. Ambitieus „Al met al wordt het wel hoog tijd dat er kolen op het vuur wor den gegooid, want doordat Bak steen in Vlaardingen zeker geen onbekende is, komen er toch wel aardig wat mensen kijken en die moet je dan wel een leuke mid dag bezorgen. Als je het mij vraagt wordt het hoog tijd dat WIK wat ambitieuzer wordt. Ik heb dan ook het idee dat het be stuur de zaak te weinig 'pusht'. Een etentje of een avondje bow len kweekt toch de saamhorig heid die je in het veld nodig hebt", spreekt de introverte Ploeg rijn hoop op een stukje be geleiding uit. „Er moet maar eens iemand op staan die zegt dat het volgend jaar moet gebeuren: kampioen worden", zet hij zijn betoog voort. „Ik weet niet of we er de ploeg voor hebben, maar het is te proberen. Hoe hoger je speelt hoe meer publiek er langs het veld staat. WIK hangt er maar een beetje bij. Het is altijd Zwalu wen, VFC en Fortuna dat de klok slaat en daar zou ik nou wel eens vanaf willen. Ik wil met WIK dolgraag hoger voetballen. Dat is toch een gezonde instel ling? Of dat haalbaar is, moet de toekomst tiitwijzen. Het belang- rijkste is dat ik zo snel mogelijk weer speel, want van het niets doen word ik zo langzamerhand wel een beetje gek...' Schiedam Martin Schaap blikt al heel voorzichtig naar het einde van de competitie. De trai ner van SFC heeft uitgerekend dat de Schiedammers een goede kans op de vierde titel in vijfjaar maken als zij dertien punten vergaren uit de laatste negen ontmoetingen. De door een enkelbreuk uitge schakelde Dirk de Groot wordt in hetdubbelvveekeinde(SJC uit en Quick uit) vervangen door Marcel van Hattem. Schaap geeft toe dat hij hierdoor vooral aan loopvermogen moet inleve ren, maar de oefenmeester voelt er niet veel voor nog meer te gaan schuiven. Schaap heeft voor zaterdag en maandag een begroting opge steld, waarin in drie punten is voorzien. „Ik denk dat we dan goede zaken kunnen doen, om dat het programma voor de con currentie niet erg eenvoudig is", zegt de trainer van de koploper in de tweede klasse A. Vlaardingen Fortuna VI doet er goed aan de immense domper van het schandalige 1-0 verlies tegen 'kelderploeg' DFC zo snel mogelijk weg te spoelen. De Vlaardingers gaan morgen op bezoek bij Dubbeldam en ont vangen maandag Zwijndreeht. Dat zijn beide middenmaters, zo dat Fortuna met de maximale score van vier punten royaal af stand neemt van. de gevarenzo ne. Bij Dubbeldam moet Fortuna het doen zonder de voor een wedstrijd geschorste Wim van den Berg, die vorige week in Dordrecht z'n derde boeking ontving. Zijn plaats wordt zeer waarschijnlijk ingenomen door Eric Teunisse. Tegenover de af wezigheid van Van den Berg slaat de rentree van Jerry Mon kau, waardoor trainer Koos de Gooijer aanvallend meer moge lijkheden heeft Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de aportredaktie van deze krant, poatbu» 110,3130 AC Vlaardingen. De aportredaktie is overdag tele fonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. 14.00 PKC'85—SVDPW(beker), l400"*; n en oordGSSX (beker); 10.30 Oranje Wil—HBSS, 12.30 ExceH sior'20—OVO'32; Volleybal: 13.00 FIKS— Rijnmond (d), MAANDAG 27 MAART KNVB-voetbal: 17.00 Excelsior M—Höer- Jansdam, 14.00 HMSHHermos DVS, 14,00 Quick—SFC, 14.00 Fortune VI— Zwijndreeht. 14.30 Groeneweo-ExcsH stor*20; RVB-voetbal: 14.30 Real Paröo— SVDPW. 14.00 VDLBsmisso. ZATERDAG 25 MAART KNVB-voetbal: 19.30 SW—SC Hara- Cies74, 15.00 Quick BoysExcelsior M, 17.00 Hennes DVS—Slikkerveer, 17.00 SJCSFC, 17.00 DubbeldamFortuna VI, 17.00 Hoek van HollandDen Hoom, 17,00 Excetólor'20SMV, 17.00 Qutnlus SW, 17.00 DHSSV Schipluiden, 17.00 De Honand laan—VDL, 17.00 StBeds Hoog- erRKWIK. 17.00 Schiedam—VFC, 17.00 MartinitVOB; RVB-voelbaJ: 13.45 FC MalukuGTB (restant op terrein GTB),

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2