Nieuwland blij nu Centrum nog Ikkie en Pippeloentje in de wolken met gift s; I De Haven zint op acties PvdA irriteert raad met gespeelde kritiek Schaakkampioene ook dol op karate Islamitische school: 282 handtekeningen VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEBAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Go Ape dingt mee Info-avond werk in haven iiiuiiuiiii Bin i ii liiiiiiuiniai 111 m iimmiiiii iir Vat karbiet inslooppand Brand door gevallen kaars 'Ibis-hotel krijgt grond voor fancy prijs' VAN LOENEN VOOR VERF EN BEHANG VAN LOENEN VOOR VERF EN BEHANG VAN LOENEN VOOR VERF EN BEHANG Meest waarschijnlijk in Nieuwland 'Hand in hand voor 5 procent' Molengekken in 4 Molens PvdA wil besloten vergaderen beperken Lunchconcert drukker met duo Batendo Truck slipt 1311111!!! RgjjgggdgteByfc Havens,raat 6,3131 BC Vardingen. Postbus 4Q0B, 3130 KA Gaardingen. Teletoon: 010-4343a39,^^^7J^redac,ia: 4345209. Tele^O,0-43497.4, DONDERDAG 6 APRIL 1989 PAGINA 17- Maassluis De Maassluisse rockband Go Ape dingt zaterdag met een aantal andere groepen mee naar de eerste plaats in de muziekwedstrijd Popslag '89 van de NCRV-radio. De groep is rond het middaguur te besluïsteren in het op Radio 3 uit te zenden programma Paper clip. Gespeeld wordt het num mer 'What's gom' on', dat over twee weken op single uitkomt en waarvoor de hoes is ontworpen door Herman Brood, Luisteraars kunnen door het draaien van een speciaal tele foonnummer hun favoriete groep kenbaar maken. Ondanks de Maassluisse afkomst is Go Ape zaterdag niet te vin den in de plaatselijke jongeren- sociëteit Dug-Out, waar onder de noemer Westland-popmara- thon een groot aantal regionale bands het podium betreedt. 11 iiniiiininiiiiifiiiiiiiiiiBitimmHi iimnt mit Vlaardingen Watersporters, bedrijfsdirecteuren en bewoners komen vanavond bij elkaar in een directiekeet bij de spoorbrug voor een informatie-avond over het werk in de haven. De avond wordt georganiseerd door.' het hoogheemraadschap Delfland, dat tekst en uitleg zal geven over de bouw van de sluis, de nieuwe spoorbrug en de ver- keersbrug. Aanleiding voor de bijeenkomst is het feit, dat vanaf morgen de waterstanden in de haven weer door eb en vloed worden bepaald. Vanaf 14 april is er weer een vrije doorvaart voor de watersporters. De bijeenkomst begint van avond om 20.00 uur. Schiedam Met de vondst van een vat karbiet in een slooppand aan de Lange Achterweg heeft de politie de kans op een flinke explosie weggenomen. Karbiet heeft de eigenschap te ontplof fen als er water bij komt. In de lege woning was ongeveer zestig kilo opgeslagen. De brandweer laadde het karbiet over In een groter vat en bracht het naar de ONS voor verdere verwerking. Schiedam Een omgevallen brandende kaars heeft gister avond aanzienlijke brandschade veroorzaakt in een woning in de Geervlietsestraat Een opletten de overbuurman, die zag dat de gordijnen vlam "vatten, slaagde er niet de vlammen met zijn poe derblusser te doven. Uiteindelijk lukte dat de brandweer wel. De ramen van de woning waren toen al zwartgeblakerd. VlaardingenDe medewer kers van De Haven beraden zich op acties, nu duidelijk is geworden dat het buurthuis niet kan rekenen op een nieuw onderkomen aan de Billitonlaan. Doel van de ac ties, waarover maandag1 avond wordt vergaderd, is het behoud van een buurt huis in het centrum. De gemeente heeft het buurt huis, net als de andere huurders In het Weeshuis, per 1 januari van dit jaar de huur opgezegd. Maar waar de meeste huurders al een vervangend onderkomen hebben gevonden is voor De Ha ven de toekomst nog altijd onze ker. Het plan voor een fusie met buurthuis West in een voormali ge school aan de Billitonlaan heeft het bestuur van De Haven na twee jaar onderhandelen met de gemeente opgegeven Het buurthuis maakt zich vooral zorgen over het voortbestaan van peuterspeelzaal werk en ou derenwerk in het centrum. Voor ouderen en voor ouders met kleine kinderen moeten er voor zieningen in de buurt zijn, vin den de medewerkers. Peuter speelzaal Olleke Bolleke zit nog in het slooppand aan het Wees huisplein, maar heeft vervan gende ruimte aangeboden ge kregen in de Juliana van Stol- bergschool aan de Groen van PrmstererstraaL Ook die school staat echter op de nominatie voor de sloop. „Wij zijn niet van plan om ge dwee af te wachten wat er met het buurthuis en de peuterspeel zaal in de toekomst zal gebeu ren", aldus woordvoerster Erna Lohmann. „De situatie dreigt dat er in het centrum van Vlaar dingen geen enkele ruimte over blijft voor activiteiten. Wij vin den dat dat niet kan". Cor Putters: historische dag. Schiedam Bewonersvere niging Schiedam-Centrum kan rekenen op een eigen on derkomen. De binnenstads- dub krijgt de beschikking over het pand aan het Broers- veld, waar voorheen het werk uit de beeldende- kunstregeling (BKR) werd opgeslagen. Het is alleen nog niet bekend, wanneer Cen trum daarheen kan verhui- Schiedam Speelotheek Ik kie en peuterspeelzaal Pippe loentje kunnen weer even vooruit. Dank zij een gift van het "comité zomerzegels be schikt de Speelotheek van Ati Bastiaanse binnenkort over een nieuwe voorraad speel goed en kan Pippeloentje, ge leid door Ati's zus Yvon, een speelhuisje bouwen op het schoolplein. Mevrouw M.C. Brokerhof van. het plaatselijk zegelcomité kwam de zusjes Bastiaanse giste ren in hun onderkomen aan het Faassenplein verblijden met twee cheques van 1250 gulden. Het was de tweede keer in een paar jaar tijd dat Ikkie en Pippe loentje in de prijzen vielen. „Puur toeval", volgens me- n vrouw Brokerhof. De gelden worden verdeeld door de com- missaris van de koningin in 2 Zuid-Holland en de landelijke Jj stichting Zomerzegels in Utrecht De Schiedamse afde- 2 ling heeft daar geen enkele in vloed op. De dames van de Zomerzegels dronken gisteren gezellig koffie met de leiding van Ikkie en Pippeloentje. De jeugd vermaakte zich met andere bezigheden. Omdat zowel de peuterspeelzaal als de speelotheek door de ge meente Schiedam maar karig met subsidies worden bedacht, waren Ati en Yvon in de wol ken. „Anders hadden we voor de nieuwe spullen een flink aantal jaren moeten sparen". Dinsdag 11 april start de verkoop van de zomerzegels 1989, In Schiedam worden de eerste exemplaren 's morgens om ne- drijf Nicoverken, dat Van Krug- gen uur gekocht door Frans van ten de zomerzegels mag promo- Krugten, beter bekend als cara- ten. Op de zomerzegels staan dit navalsprins Frans II. Het is ech- jaar afbeeldingen van schepen, ter om zijn hoedanigheid als di recteur van scheepsreparatiebe- Vlaardingen Door vraagte kens te plaatsen bij de grond- transactie met het Ibis-concern heeft de PvdA de politieke te genstellingen in de Vlaardingse femeentèraad gisteravond ver- er op de spits gedreven. Eerst hield fractievoorzitter John Kanshuijsen ruim ander half uur lang vol, dat de Franse hotelketen de grond aan de Westlandseweg voor een „fancy prijs" heeft gekregen. Hij liet duidelijk doorschemeren dat zijn partij niet met die prijs akkoord zou gaan. Uiteindelijk trok de PvdA-voorman zijn kritiek weer in, zonder daar een verkla ring voor te geven. Dat kwam hem op afkeurende kreten uit andere fracties te staan. „Toneel spel, poppenkast!" riep een boze Wil van Rijn (D66), die had ge hoopt dat de raad eindelijk eens vroeg naar huis kon. Het Ibis-concern betaalt voor de 6500 vierkante meter grond, waarop het een hotel met 90 ka mers wil bouwen, een erfpacht ssom van ongeveer 600.000 gul den. Die prijs spraken de wet houders Jan Madem (VVD), Bas Goudriaan (PvdA) en Chris van Roon (CDA; inmiddels afgetre den) in mei 1987 af met het Fran se bedrijf. Ranshuijsen probeerde dat als een regelrechte misser te kwali ficeren. Een dergelijke toploka- tie had volgens hem veel meer kunnen opbrengen. Overduide lijk was dat hij de vertegenwoor digers van de coalitiepartijen, Madem en Van Roon, verant woordelijk achtte voor die finan ciële blunder. Goudriaan ging volgens Ranshuijsen vrijuit: de PvdA-wethouder zou destijds wel de besprekingen hebben bij gewoond, maar zich welbewust niet met de prijsafspraken heb ben bemoeid. Maar Madern en Van Roons op volger Henk van der Linden lie ten zich niet de zwarte piet toe spelen. Vlaardingen mocht met het bereikte onderhandelingsre sultaat 2ijn handen stijf dicht knijpen, maakte Madem duide lijk: „We spraken destijds over een verloren stukje grond, waar van we dachten: hoe kunnen we dat kwijt?" Dat de gemeente sinds kort eige naar is van het aangrenzende landgoed van wijlen Cornelis Moerman, waardoor de grond aan de Westlandseweg'aanzien- Üjk in waarde is gestegen, mag volgens Madern niet inhouden dat de gemeente de onderhande lingen met het hotelconcem nu moet heropenen. WD, CDA en D66 delen die mening. „Anders is voortaan elke afspraak waar de naam van de gemeente Vlaar dingen onder staat waardeloos", aldus Van Rijn. Het debat bracht de raad wel tot de unanieme uitspraak, dat B en W snel met een totaalplan voor de Gouden Driehoek het ge bied tussen de Westlandseweg, de Marathonweg en de Vlaar dingse Vaart moeten komen. Zolang dat plan er niet is, mag er geen grond meer worden uitge geven, vinden alle fracties. Maan, die opinie is mosterd na de maal-1 tijd. Het college kondigde enige tijd geleden 5 een beleidsplan voor het gebied aan. Volgens de SP ligt er al sinds juni '88 een geheim plan klaar. Een motie om het aan de raad voor te leggen werd verworpen. B en W blijven ontkennen dat er, zoals de SP beweert, al vastomlijnde ideeën voor de Gouden Drie hoek op papier staan. BEHANG... Eiffiitger, Raach-Borger», Graacher, Novo Wallco, Rath-Doodehoofver, Sandera, Piekert 4 Siebort... 7 beftangrabrtkantan die eik een uitmuntende kcXteklJe behang op de markt brengen; eigentijds en toonaangevend. De kol lekt te van dia 7 fabrikanten !s samengevat In 40 staalboeken. heeft al die boeken in buis. Voor U om in te kijken en uit te kopen. heeft eüeen het betere behang met bijpassende gordijnstof, behangranden en vort In de juists Weur met het GRATIS gebruik van behangafatomw, plaktafel en CltJn tapljtrelnlger. Ook voor behangwerk vindt u geen beter adres. Dam 43, Schiedam, tel. 4266192 „Nu alleen Centrum nog", zei den ambtenaren tegen elkaar, toen dinsdagmiddag de officiële opening werd gevierd van het fonkelnieuwe kantoor van de wijk- en bewonersvereniging Wonen Leven in Nieuwland. De ambtenaren bedoelden, dat op Centrum na nu alle serieuze bewonersorganisaties in Schie dam over een eigen accommoda tie beschikken. De wijk- en bewonersvereniging Wonen Leven in Nieuwland wethouder Hans van Kleef mocht dan de nieuwe behuizing aan de Nieuwe Damlaan openen, maar hij pleitte wel voor een kortere benaming van de orga nisatie. Bewonersvereniging Nieuwland bijvoorbeeld. Van Kleef liet weten, dat ze op het stadskantoor zulke lange namen maar onhandelbaar vinden. Cor Putters, voorzitter van "de vereniging, sprak van een histo rische dag voor Nieuwland. De flatwijk uit de jaren vijftig krijgt een facelift, nu de stadsvernieu wing naar dit deel van Schiedam oprukt Werkgroepen van bewo ners zullen deelnemen aan het inspraakproces en de centrale vergaderruimte is nu dus aan de Nieuwe Damlaan, waar zich de bewonersorganisatie en het pro jectteam bevinden. Huisarts Ab Korsten was destijds op het idee gekomen om de on derdoorgangen van de flats aan de Nieuwe Damlaan niet als ga rage te gebruiken, maar als kan toorruimte. De huisartsengroep Gorzen/NieuwJand heeft nu de beschikking over net zo'n prak tijkruimte als de actieve Nieuw- landers. ,,'t Is een uitkomst", zei opbouwwerker Maarten van Öt- terdijk. Hij herinnerde eraan, dat in bet verleden wel vergade ringen moesten worden verzet, eenvoudig omdat er geen zaaltje verkrijgbaar was. Wethouder Van Kleef noemde die onderdoorgangen maar een enge plek, en hij was blij dat Nieuwland er van af was. „Zo moeten we al die enge plekken behandelen", 2ei hij. Nieuwland-secretaris Wim El- gers hoop* dat zijn organisatie bijdraagt tot het weer aantrek kelijk maken van de wijk, zodat de mensen er weer willen wo nen, „net als vroeger". Terwijl de klok tikt, denkt Angela geconcentreerd na over baar vol gende zet. De hele familie Van Loenen heeft een 'schaaktlk'. Schiedam Schaken is volgens Angela van Loenen gewoon een kwestie van goed nadenken. Af gelopen weekeinde behaalde de 11-jarige Schiedamse dank zij die nuchtere stelregel in Nijme gen een nationale titel. Ze werd Nederlands kampioene in de ca tegorie meiges tot 12 jaar. Geen wonder eigenlijk. Angela en haar familie staan in Schie dam bekend als fanatieke scha kers. Haar ouders, Els en Daan, leerden elkaar kennen achter het schaakbord. Oom Ben is een verwoed en zeer bekend speler en ook Angela's oudere broer Daniël (15) en jongere zusje Dia na (9) zijn verslingerd aan de no bele denksport. Allemaal bij Het Zwarte Paard/Schiedam. Angela kreeg de smaak te pak ken op haar achtste. Door spraakmakende overwinningen op regionale en landelijke toer nooien behoorde ze al snel tot de top In haar leeftijdscategorie. Eerzucht kwam daar nauwelijks aan te pas. „Ik hoef niet de beste te zijn, ik vind schaken alleen maar leuk", zegt de leerlinge van de Dominicus Savioschool, die Volgend jaar overstapt naar de brugklas van Spiermgshoek. Tijd om te schaken zal er ook op de middelbare school nog wel zijn. En om aan andere sporten te doen, zoals karate, Angela's nieuwste liefhebberij. Want ze is niet van plan haar hele leven uitsluitend aan het schaken te wijden. „Gelukkig niet", zegt haar moeder. „Het is een fijn spel, maar het speelt geen over heersende rol in ons gezin. Bui ten de toernooien doen we er bij na niets aan. Dat willen we graag Zo houden. Er zijn per slot van rekening nog veel meer leuke dingen in het leven". Schiedam Voorzitter mr, ing. Y. Ozal van de stichting Islami tisch College Basisonderwijs heeft de gemeente Schiedam be naderd met het verzoek mee te werken aan de .oprichting van een islamitische school. Ozal stuurde 282 handtekenin gen mee om aan te tonen, dat er Sympathie Van Lier voor acties VlaardingenDe acties van het verplegend personeel van het Holyziekenhuis worden 'ietsje harder'. Dat zei Bert van Huizen vanmorgen, voordat hij zich met het actiecomité ging beraden over het vervolg op de eerste ac tieweek. Over de inhoud van de nieuwe acties kon Van Huizen nog niets zeggen. Gistermiddag hield het personeel een demon stratieve optocht door de stad. Achter een ambulance met loei ende sirene ging het verplegend personeel van het Holyzieken huis met spandoeken de straat op. Hun collega's van de verzor gingstehuizen Vaartland, Meer paal, Zonnehuis en Drieën-Huy- sen sloten zich bij de optocht aan. Voorbijgangers zwaaiden naar de stoet en staken hun duim op naar de zingende verplegers. „Geen woorden maar daden, geef ons vijf procent", zongen zij. Het verplegend personeel van Holy, dat de ambtenarenstatus bezit, heeft zelf geen direct be lang bij de acties voor vijf pro cent salarisverhoging. „Dus als wij dat zingen, doen wij dat uit solidariteit met het personeel van de cao-ziekenhuizen", aldus Van Huizen, Op het stadhuis namen burge meester Fred van Lier en CDA'er Henk van der Linden, wethouder van volksgezondheid en voorzitter van het bestuur van het Holyziekenhuis, een pe titie van het personeel in ont vangst. Van Lier betuigde zijn sympathie met de acties. De sala rissen van het verplegend perso neel moeten omhoog, vond de burgemeester. Maar hij liet zich niet uit over de vraag, of die sala rissen „met x of met y procent" omhoog moeten. Schiedam Niet alleen Schie dammers zijn molengek, zegt de organisatie van het Schiedams Molenfestival. Zaterdag 20 mei verzamelen zich molenliefheb bers uit het hele land in dien stencentrum 4 Molens om er al lerlei verzamelingen te tonen. Er komt iemand die honderd mi niatuurmolentjes heeft, maar er zijn ook molens op theelepeltjes, sigarenbanden en postzegels. Schilderclubs Vreelust en Ka meleon nemen molenschilderij en mee. Achtereen ambulance met loeiende sirene ging een optocht van verplegend personeel zingend loordestad. Maassluis Als er geen stringenter voor waarden komen voor het houden van beslo ten commissievergaderingen, weigert de PvdA deze bijeenkomsten in het vervolg bij te wonen. Dat dreigement uit fractiesecreta ris Pieter Hoogenraad in een gepeperde brief aan het college van burgemeester en wethou ders. De toenemende neiging van het college van B en W om zaken achter gesloten deuren te bekoksto ven, vormt de aanleiding van de brief. De PvdA vindt, dat het college de laatste tijd wel erg gemak kelijk naar het middel van besloten vergaderingen grijpt Besloten besluitvorming staat op gespannen voet met de spelregels in een open democratie, schnjft de PvdA in haar brief. Alleen als de persoonlijke levenssfeer van derden of de onderhandelingspo sitievan degemeentein het geding is, valt vertrou welijk vergaderen volgens de PvdA te verdedigen. In Maassluis wordt met name de laatste maanden regelmatig in beslotenheid vergaderd. Zo kwam het meningsverschil tussen PvdA-wethouder An ton W us trow en een deel van de raad over de ar chitectenkeuze voor een woningbouwcomplex in het Dennendal alleen door de loslippigheid van enkele raadsleden naar buiten. Ook twee weken geleden was het raak. Over het opstellen van een brief in de affaire-Steendijkpol- der ging de commissie voor milieu achter gesloten deuren in conclaaf. Twee dagen later informeerde PvdA-wethouder Anton Wus trow in vertrouwen de commissie voor ruimtelijke ordening over de laatste ontwikkelingen rond de bouw van het nieuwe zwembad Wethouder Anton Wustrow voerde onlangs ter motivering aan, dat de informatie over het zwem bad 'niet rijp was voor de openbaarheid'. De ge meente onderhandelt nog met een aantal zakelijke partners. Als er teveel informatie naar buiten komt, kan dit de positie van de gemeente volgens Wustrow ernstig schaden. De PvdA schrijft nu, dat het geheim houden van ïjkheden tot een farce informatie de insp w maken. Als een besluit naar buiten komt op het moment dat de zaak in kannen en Ipuiken Is, valt er in veel gevallen weinig meer in te spreken, vreest de PvdA Volgens de PvdA-fractïe is het in zulke gevallen zeer wel mogelijk de eventueel gevoelige aspecten aan zo'n zaak afzonderlijk te behandelen, In grote lijnen kan de informatie vervolgens voor openbare discussie beschikbaar worden gesteld. De PvdA hoopt, dat het college de suggesties van de raadsfractie overneemt en duidelijker richtlij nen voor het houden van besloten vergaderen op stelt duidelijk behoefte is aan zo'n school in Schiedam, die overi gens een streekfunctie zou kun nen hebben. De handtekenin genlijst is ook ondertekend door inwoners van Spijkenisse, Maas sluis en Rotterdam. De meest waarschijnlijke plaats voor zo'n school is in wijk Nieuwland, kwam gistermiddag naar voren tijdens een vergade ring van de onderwijscommissie. Het Turkse PvdA-raadslid Ma- hir Engin probeerde de onge rustheid bij sommige commissie leden wat weg te nemen. Vol gens hem zullen de gevolgen van zo'n school voor de andere scho len best meevallen. Maar met name Ineke de Jong (VVD) wil de wel eens op papier aangege ven zien, wat de consequenties voor bestaande scholen kunnen zijn. Mogelijk komen deze hier door onder het vereiste mini mumniveau van 100 leerlingen. Wethouder Hans van Kleef zeg de tóe, dat hij de gevolgen in ver schillende scenario's zal probe ren aan te geven. Het Islamitische College Basis onderwijs zou de Schiedamse school willen openen per 1 au gustus 1990. In Rotterdam is ook een school gesticht uitgaande van de Koran, de Al-Ghazali- school. Er zouden bier kinderen op zitten, die straks waarschijn lijk liever in Schiedam school gaan: dat is voor hen dichterbij. SchiedamDe lunchconcerten, die de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schie dam nu al 35 jaar organiseert, trekken de laatste tijd weer meer publiek. G'stermiddag speelde het duo Batendo in de museu maula, die gezellig druk bezet was. Gitaristen Ton Hijsman en Sjaak van Vugt lieten Spaanse en Zuidamerikaanse composities horen van Manuel de Falla, Ma rio Castelnuevo-Tedeseo, Chelso Machado en J. Martinez Zarate, en het ging om opwekkende mu ziek. Dat kon je ook zien aan de bezoekers, die na afloop met blije gezichten de aula verlieten. Huijsman en Van Vugt speelden enkele preludes en fuga's van hun dubbel-lp, die zij alweer ge ruime tijd geleden maakten. De twee, tamelijk bekend in gitaar- kringen, traden gisteren voor het eerst sinds anderhalf jaar weer samen op. Maar ze leken nog steeds goed op elkaar inge speeld. Schiedam Twee Schiedam mers zijn gewond geraakt bij een aanrijding in Capelle aan de IJs- sel. Een 46-jarige bestuurder van een vrachtauto slipte over de weg en botste frontaal tegen de auto van een 67-jarige Schie dammer en zijn echtgenote. Met lichte verwondingen zijn zij naar het Dijkzigt-zlekenhuis overge bracht Beide voertuigen wer den weggesleept.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1