Grote Kerk hoopt op hulp van 'de stad' Kampioenseuforie niet aan Jaap Spijk besteed WATERWEG 15 SPORT ^HVO wint met 2-0 van RijsoorcP Laboratorium wil uniek goudleerbehang redden Vrijzinnige ex-jeugd 60 jaar getrouwd Artistieke handen ineen Itho op hoogste punt Reactor uit 't zicht? 1ST I ft' Kerkelijk bureau komt in de Waag Verflaagje verrijkt de akoestiek Protest tegen Juvenilis NAPRATEN MET ~T botterdame Nieuwsblad dinsdag 25 april 1989 Meer dan honderd remonstrantse jongeren van wel eer hebben elkaar voor het eerst sinds vijftig jaar weer ontmoet. In de Lijndraaier werd een reünie ge houden, waarbij soms heel oude VCJC'ers herinne ringen aan lang vervlogen dagen konden ophalen. Zelfs uit Engeland en Luxemburg kwamen de leden voor een genoeglijke dag met hun vroegere clubge noten. Organisatoren Kees Verhulst en Sjaak Zoutendijk vinden eigenlijk gewoon dat er geen Vrijzinnig Christelijke Jeugdcentrale (VCJC) meer bestaat. „Voor kerkelijk jeugdwerk is tegenwoordig geen. plaats meer", zegt Verhulst. „In sommige steden be staan nog afdelingen, maar in Vlaardingen werd de club begin jaren 60 al opgeheven. Alle kerken had den destijds eigen jeugdafdelingen, maar daaraan was op het laatst geen behoefte meer". In de jaren dertig echter bloeide het christelijk jeugd werk, De honderd bedaagde VCJC'ers bekeken me lancholiek lachend de foto's van toen en haalden herinneringen op aan toneelavonden, zomerkam pen, buïtendagen en de gezelligheid van het vooroor logse jeugdwerk. De Vlaardingse VCJC begon in 1915 op een zolder aan de Willem Beukelszoonstraat, waar de club een stormachtige groei beleefde. Boven de winkel van Verboon werden vele gedenkwaardige uurtjes be leefd. Gelachen werd er ook en dat bleken de leden na een halve eeuw niet verleerd. Eén van de reünis ten stelde tegen het eind van de bijeenkomst voor een regelmatig terugkerend feest te houden. „Het zou zonde zijn, ais we elkaar nu opnieuw uit het oog zouden verliezen", meende hij. Johan Maurits van Kessel en Trijntje Jacoba van Kessel-van der Krogt kregen gistermiddag burge meester Fred van Lieren diens echtgenote op visite. Het echtpaar, dat op 24 april 1929 in Rotterdam trouwde en tegenwoordig aan de Maasboulevard in Vlaardingen woont, werd gefeliciteerd methet60-ja- rig huwelijksjubileum. In de Margriethal hebben ongeveer 130 amateur kunstenaars uit het gehele land hun met liefde ge maakte kunstwerken ten toon gesteld. De manifesta tie Artistieke Handen trok veel andere creatieve hobbyisten aan, zodat er ervaringen en ideeën wer den uitgewisseld. Menig bezoeker stond perplex bij het zien van zoveel 'professionele' kunst voor zeer bescheiden prijzen. Maar om geld te verdienen ging het niet. Anneke Claassen, die in heel Nederland amateurkunst pro moot, benadrukt de zorgvuldige selectie. „Handela ren en beroepskunstenaars zijn van deelneming uit gesloten. Alleen de hobbyist, die wel eens wat anders dan de altijd lovende woorden van familie en beken den wil horen, mag mee doen. Meestal worden de werkstukken verkocht om nieuwe gereedschappen en materialen te kunnen kopen. Het laten zien van eigen werk geeft de deelnemers een kick". Zo'n 420 meter tafel stond vol met gegraveerd glas, schilderijen, poppen, sieraden, boetseerwerken en keramiek en werkte inspirerend voor andere crea- tieveli ngen- Ook Nelke van der Gaag uit Schiedam is voorzien van een stel artistieke handen en kwam kij ken. om te zien wat anderen zoal maken. „Hier doe ik ideeen op voor mijn aquarellen en poppen". Een jbe- zoeker uit Nieuwerkerk aan de I Jssel kocht een kijk doos voor op de wc. „Het leek me leuk weer eens naar iets anders te kijken dan de verjaardagskalen der". Dat een hobby uit de hand kan lopen, ondervond Bas Verkade (32) uit Maassluis. Zijn olieverfschilderijen van pittoreske huizen in bergachtige landschappen spraken zoveel mensen aan, dat hij in een paar uur zes opdrachten verkreeg. Verkade, van beroep le raar, steekt veel tijd in zijn hobby. „De opdrachtge vers moeten wel even geduld hebben, want aan één schilderij werk ik elke avond, drie weken lang". Dat hij geen geldwolf is, blijkt wel uit de prijs van 200 gul den. Volgens Anneke Claassen fungeert de manifestatie regelmatig als springplank. „Er was eens een man die pentekeningen maakte van gebouwen. Niemand vond ze mooi totdat er een architect langs liep. Prompt werd hij aangenomen en we hebben hem nooit meer gezien". Bij Itho hangt de vlag in top. De bouw van het vier verdiepingen tellende bedrijfscomplex nabij Wilton- Fijenoord heeft het hoogste punt bereikt. Itho, nu nog gevestigd aan de Nieuwe Haven, zal het onder komen aan de Westfrankelandsedijk na de bouw vakvakantie in gebruik nemen. Itho is de Hollandse dochteronderneming van het wereldwijde Deense Danfoss-concern. Het bedrijf in Schiedam is gespecialiseerd in koel-, warmte- en ventilatietechniek. Er werken 180 mensen. Itho is de eerste onderneming die zich heeft geves tigd in het uit te breiden industriegebied langs de Westfrankelandsedijk. Met de bouw van het opval lend witte kantoorpand en de 5500 vierkante meter opslagruimte daarachter is een bedrag van 20 mil joen gulden gemoeid. De kernreactor van de Technische Universiteit in Delft verdwijnt wellicht uit het gezichtsveld van de gemeente Schiedam. Zowel de FNV als de Delftse commissie natuur &i milieu heeft ervoor gepleit het kernreactorinstituut te verplaatsen. Zij vinden het een belemmerende factor bij de verdere bedrijfsves tiging in het gebied tussen rijksweg 13 en deSehie. In Delft zijn momenteel stevige discussies aan de gang over de nota Zicht op Delft, die B en W van die gemeente hebben gepresenteerd. De kernreactor aan de rand van Midden-Delfland is al vanuit Kethel te zien. woensdag 26 april thema-avond over gerech tigheid In relatie tDt de Filip pijnen, VLOS-gebouw aan de dinsdag 25 april Comeiss Houtmanstraat, bingo-avond. Kluphuls 20.00 uur. Oost, 20.00 uur. dinsdag 25 april Vlaardingen In oude ansich ten: derde deel van een lezin gencyclus door C. van IJpe- ren, voor de Historische Ver- Vlaardingen, In zaal 'b Fransen- woensdag 26 april muziekavond met de dwarsfluitlste Ada Holleman, De Ark, 20.00 uur. informatie-avond over reu ma met reumatoloog W. van Goor in zaal Koningshoek, 19.30 uur. Schiedam Het bestuur van de Grote Kerk wil een beroep doen op het stadsvernieuwingsfonds voor de restauratie van de Waag, het historische pand op de hoek van Lange Kerkstraat en Nieuwstraat. AI sinds de jaren zestig worden po gingen in het werk gesteld om de Waag van verdere verpaupering te redden, maar eerst nu lijken die po gingen vruchten af te werpen. Het college van kerkvoogden heeft een bouwvergunning ingediend bij de gemeente Schiedam. „Dat moest in negerwoud'', zegt kerkvoogd drs.G. van derFeijst. Men durft tot de restauratie over te gaan, dankzij de opbrengsten die er zijn uit de verkoop van het kerke lijk bureau aan de overkant van het kerkplein. Voor de restauratie van de Waag is de, bij Monumentenzorg, welbe kende architect Van der Zwan uit Middelharnis ingeschakeld. „Hij is ons aanbevolen door de rijksdienst voor monumentenzorg in Zeist", al dus Van der Feijst. Half miljoen Met de restauratie van de Waag zal een bedrag zijn gemoeid van een half miljoen gulden. Omdat het be houd van dit historisch bouwwerk ook in het belang van Schiedam wordt geacht, hoopt de hervormde gemeente Schiedam op financiële hulp van het gemeentebestuur. „Wij hopen dat 'de stad' mee werkt", zeggen de woordvoerders van het kerkbestuur. De hoop is ge vestigd op een voorfinanciering, want met de eigen middelen redt het kerkbestuur bet niet Van der Feijst hoopt dat de restau ratie van de Waag eind van dit jaar gereed kan zijn. Tegen die tijd zal het gehele kerkgebouw grondige verbeteringen hebben ondergaan. De verfbeurt, die alle muren en pi laren hebben ondergaan, is name lijk slechts een voorproefje- Het noorderkoor krijgt een glazen over koepeling. die veel netter zal staan dan het provisorisch aangebrachte tentdoek. In deze oorspronkelijke Lieve Vrouwenkapel kunnen dan recepties plaatsvinden. In de ande re beuk van de kerk zijn kasten ge timmerd voor allerlei materiaal, van schoonmaakmiddelen voor koster M. Verlinde tot de Bijbels toe. Gerfkamer Ook de gerfkamer is gerenoveerd. e Een kijkje in de Grote Kerk vanaf de positie, waar organist André Verwoerd zich meestal bevindt. Het interieur heeft een verfje gehad. Achterin gaat een verbouwing plaatsvinden van hat noorderkoor. Dit is de vroegere verkleedruimte van de priesters (oorsponkelijk was het een rooms-katholieke kerk) aan de zijde van de Lange Kerk straat. Aan de zijde van het kerk plein, het Oude Kerkhof, bevindt zich de stijlkamer. In het zorgvul dig opknappen hiervan heeft het Laboratorium voor Goudleer inte resse getoond. !$i De Waag kan eindelijk worden gerestaureerd. Aan het hoekpand grenst de Grote Kerk. Schiedam Het Laboratorium voor Goudleer is zeer geïnteres seerd in het originele goudleren be hang, dat zich in de bestuurskamer van dc Grote Kerk in Schiedam be vindt. „Ze willen het haast nog lie ver restaureren dan wij", zegt drs.G. van der Feijst, voorzitter van het college van kerkvoogden. Het goudleerbehang in Schiedams oudste kerk is uniek in Nederland. Volgens Van der Feijst komt het verder nergens voor, dat het oor spronkelijke goudleer nog alle wanden van één en dezelfde ruimte beslaat. Het is in 1778 bevestigd en sindsdien heeft er geen verbouwing plaatsgevonden, waardoor het be hang kon worden beschadigd. Het is nog geheel in tact. Niettemin is restauratie dringend nodig. De houtworm heeft toegesla gen, blijkt uit de honderden gaatjes. Maar ook heeft een opknapbeurt, die in 1948 werd verricht, fatale ge volgen gehad. Het behang liet los en werd met koperkleurige kopspij kers aan de muren getimmerd. „Fout!" oordeelt Van der Feijst. „Dit behang is veerkrachtig en moet kunnen vibreren, het moet kunnen ademen, zoals men onder restaurateurs zegt". Maar de spij kers verhinderden dat en daardoor is het behang gaan scheuren. Gewild Het Laboratorium voor Goudleer ziet er nu een gewild project in. Res tauratie van alleen het behang komt al op 250.000 gulden, de helft van wat het kerkbestuur voor de Waag kwijt is. Die prijzen zijn nau welijks te vergelijken. „Het is klip en klaar dat wij er de financien niet voor hebben. Daarom is het een zaak voor het ministerie van WVC. Daar moet het geld vandaan ko men. Wij kunnen dat niet opbren gen", aldus Van der Feijst. Het goudleren behang uit 1778 is nodig aan restauratie toe. Het scheurt. Ook de houtworm houdt er stevig huis. Volgens de gepensioneerde stadsar chivaris is haast geboden. Afgaand op de economische ontwikkelin gen, in relatie tot de uitgaven voor cultuurbehoud, schat Van der Feijst, dat er over tien jaar geen fondsen meer zijn. waarover kan worden beschikt om dergelijke res tauraties uit te voeren. „Binnen tien jaar is het geld op. Dan zijn de fond sen uitgeput. Daarom zijn wij blij, dat het juist dat laboratorium is. dat de waarde van ons goudleerbehang onderkent. Van die kant hopen wij nu op actie". Van der Feijst was er onlangs bij, toen een Japanse delegatie een be zoek bracht aan de stijlkamer. Ook in Japan kent men goudleer, weet hij. En het frappeerde hem, hoe de Japanners tot tranen toe waren be wogen bij het zien van zoveel eeu wenoude schoonheid. Schiedam De Nederlands her vormde kerk heeft het kerkelijk bureau op de hoek van de Lange Kerkstraat en het Oude Kerk hof via een makelaar verkocht. Het bureau zal worden geves tigd in de Waag, aan de voorzij de van de Grote Kerk, nadat de restauratie is voltooid. Wat er gaat gebeuren met het hoekpand, waar ook de Wereld winkel ooit was gevestigd, is niet bekend. Maar het wordt ge handhaafd, dat is wel duidelijk er komt geen klein ABC'tje", volgens een woordvoerder van de kerk, doelend op de plannen voor een ABC-warenhuis aan de overzijde van de Lange Kerk straat, ten koste waarvan veel panden moeten worden ge sloopt. Het hoekpand, waar het kerke lijk bureau van oudsher domiei- lie koos, is geen monument Maar historische waarde heeft het. Architect J.J. Vormer liet het in 2892 bouwen. De Waag is wel een monument De gevel dateert van 1748, maar de eigenlijke Waag werd al in 1579 gevestigd in dé doopkapel naast de kerktoren. Schiedam De restauratie van de Grote Kerk heeft een onverwachts voordeel opgeleverd. De orgelklan- ken komen nu nog fraaier uit en duren gemiddeld twee seconden langer. „Er is nu sprake van een voortreffelijke akoestiek", aldus kerkvoogd drs.G. van der Feijst. „De akoestiek was toch al goed, en ons kerkorgel is het meest gewilde van de hele Rijnmond zo krijgen ook leerlingen van het Rotterdams conservatorium hier les maar het is er nu nog beter op geworden", zegt Van der Feijst. De verflaag, onlangs aangebracht, blijkt namelijk als een gordijn te werken. Er gaat een dempend ef fect vanuit, wat echter de klanken ten goede komt. Dat werd zaterdag middag bevestigd tijdens de open orgelmiddag m de Grote Kerk, waar onder anderen de vaste ker korganist André Verwoerd en de muzikale brandweercommandant A rie Metaal het orgel bespeelden in aanwezigheid van een omvangrijk en geïnteresseerd publiek. Maar de centrale verwarming was uit, dus het was wat koud, vond ook Verwoerd. Hij stond er handen wrijvend bij, hoewel het publiek goed had kunnen zien welk een be weeglijk leven een kerkorganist leidt. Want het bedienen van voet pedalen, toetsen en registerknop pen vergt even veel energie als een slagwerker nodig heeft voor een drumsolo. door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam De kapitein verlaat het schip nu de missie door zijn loods- werk is voltooid. De kapi tein is in dit geval Jaap Spijk, de bebaarde, wel bespraakte en zeker niet van een gebrek aan zelf vertrouwen te betichten volleybaltrainer, die de Rijnmond-dames dit sei zoen naar de derde divi sie loodste. Nu de doelstelling is bereikt, haakt Spijk af. Vlak voordat zijn wegen zich scheiden van die van Rijnmond, laat hij zijn licht nog eenmaal schijnen over het damesvol leybal in Schiedam. Geen verhaal met louter jubel over de titel, maar vol reali teitszin, zonder ook maar één seconde de zwakke plekken te verbloemen. Twee redenen voert Spijk aan voor zijn vertrek uit Sportzaal-Oost De werk zaamheden bij werkgever TNO en dan in het bijzonder het project in Dubai in de Arabische golf, en het feit dat Rijnmond in dëogen van Spijk een voor de coach ar beidsintensief team is. De combinatie Rijnmond TNO zou het komend sei zoen onmogelijk zijn ge weest. „Geestelijk moet een coach bij de Rijnmond-da- mes verschrikkelijk veel doen. Vooral - omdat het mentaal gezien geen sterke groep is. Daar heb ik de tijd niet meer voor en zeker geen zin meer in". Als geen ander ervoer Spijk in de afgelopen zeven maan den de geestelijke instabili teit van zijn discipelen, waarbij hij voor Carin de Leede, Daniëlle Bot en Desi- rée Ligtenberg een uitzon deringspositie claimt. „Deze drie zijn mijn beste speel sters", spreekt de scheiden de oefenmeester nog immer in de tegenwoordige tijd. „Qua mentaliteit, capaciteit en. collegialiteit, want die drie zaken wens ik nimmer te scheiden. De overige speelsters komen niet eens in de buurt van dit trio". „Dit Rijnmond heeft als in trinsieke eigenschap dat het Jaap Spijk: „Het eerste jaar bracht Jk de spelvreugde terug, dit jaar was het buigen of barsten". mentaal en fysiek zwak is. De praktijk heeft dat ook uitgewezen. In het vlagge- schip zitten een aantal speel sters bij wie de paniek toe slaat als het even tegenzit. Als het fout gaat, moeten speelsters niet op mij terug vallen. En dat heb ik duide lijk gemist". Waarbij we in het gesprek automatisch 2ijn aanbeland bij de eigen verantwoorde lijkheid, die Spijk centraal stelt in zijn wijze van coa chen. Omdat hij een harde hand nauwelijks hanteert om weinig gedisciplineerde speelsters terecht te wijzen, werd hem softheid verwe ten. Hij weigert echter de de politieagent uit te hangen. „Ik laen een 'laissez faire'- trainer. Het moet uit jezelf komen. Neem zo'n Desirée Ligtenberg. Natuurlijk heeft zij als aanvoerster niet geéxcelleerd in het controle ren van haar medespeel sters. Zorgen dat iedereen zijn best doet. Daar is ze toch te lief voor. Maar Desirée is een meisje dat zich in een wedstrijd altijd voor hon derd procent geeft. Die ver wacht gewoon dat anderen dat ook doen, dat is ze zo ge wend. En dat bleek dus niet zo te zijn". Titel Ondanks al deze minpunten werd het kampioenschap toch redelijk overtuigend binnengehaald (62 punten uit 22 wedstrijden). Wat Spijk al voortdurend be weerde, kwam dus uit De competitie moest nog begin nen of de Delftenaar repte reeds over de titel. Met één spijkerharde voorwaarde: het team moest compleet en blessurevrij blijven. Dat vereiste dus met name op de trainingen een milde hand omdat ae Rijnmond-selectie naar zijn mening fysiek zwak in elkaar steekt, Toch heeft het hem verbaasd dat weinig tegenstanders in de promotieklasse de bestaan- Schiedam - Het treffen tussen de basketbaldames van Juventus en BOB 2 krijgt een staartje. Juvemus won met 60-58, maar BOB diende na afloop protest in omdat Juventus-coach Peter Snel halverwege de wedstrijd alsnog een speelster op het wedstrijdformulier had ge schreven. Officieel moeten alle speelsters, die meedoen voordat de wedstrijd begint, op het formulier staan. Snel had ver zuimd Ingrid van der Leij op hét „sheet" te zetten en deed dat in de achttiende minuut alsnog nadat de scheidsrechters het verzuim hadden geconstateerd. de zwakheden van zijn ploeg hebben uitgebuit „Terwijl ik altijd het motto 'wie niet sterk is. moet slim zijn' hanteer. Vandaar dat Rijnmond volgend seizoen niet hoeft te degraderen, als zij daadwerketijk de zwak ste ploeg zou blijken ie zijn. Als je maar slimmer bent dan een paar van de andere ploegen". Spijk ('Nee, ik heb zeker geer gebrek aan zelfver trouwen, je zou me eerder enige bluf kunnen verwij ten') stelt dat als aan zijn verblijf in Schiedam een derde episode zou worden toegevoegd, het derde divi sieschap volgend seizoen ze ker geen gevaar zou lopen. Absolute voorwaarde is de komst van een speiverdeel ster. „Winnie Dijksman heeft dit seizoen meerdere malen aangegeven dat dit haar laatste jaar was. Ik weet niet of zij hierop terug komt, maar uitbreiding is hoe dan ook noodzakelijk. Voor het overige had deze ploeg, als ik was gebleven, bij elkaar gebleven met vooral uitbreiding in de breedte. Want het landelijke niveau vereist meer training en dus meer belasting". „Toch", vervolgt Spijk, „moet Rijnmond goed na gaan of de damesafdeling een zinvolle investering is. Teveel trainingen dit jaar werden bezocht door maar vier personen in plaats van acht Als een aantal speel sters er te gemakkelijk over denkt, is het weggegooid geld". Bovendien zal Rijnmond in de derde divisie in aanval lend opzicht meer moeten bieden dan dit jaar. waarin het offensieve repertoire ei genlijk alleen de orthodoxe aanval over de zijkanten bood. Met de overstap naar andere en vooral snellere aanvalssystemen is Spijk de laatste weken begonnen. Waarom niet eerder? „Dat ligt aan de capaciteiten van de speiverdeelster. Winnie heeft daarnaast vrij veel trainingen gemist en trainen zonder speiverdeelster is waardeloos. Een ander facet was de doelstelling. We hoefden niet mooi kam pioen te worden als we het maar wel zouden worden. Waarom zouden we dan een andere aanval spelen als het toch wel lukt". Opboksen „In hel eerste jaar hadden we zes goede speelsters en daarachter zat mets. Dit sei zoen was de selectie breder. Ik haalde Danielle Bot ('een gouden speelster voor een team') en Marieke de Willi gen naar het eerste en toen heb tk samen met mijn assis tent Remco van Oerle tegen de hele vereniging moeten opboksen. Alleen wij twee- en zagen m Danielle en Ma rieke goede eerste-team- speelsters. Volgens de ken ners langs de kant. en dat zijn er bij Rijnmond velen, was dat onmogelijk. Het doet me dan ook genoegen dal Daniëlle en Marieke ons juist in de kampioenswed strijd tegen TOP over het dooie punt heen hielpen". Twee seizoenen verbleef Spijk bij Rijnmond. „Het eerste jaar bracht ik de ver loren gegane spelvreugde terug, dit jaar was het bui gen of barsten". De Sehie- damse episode wordt in de plakboeken opgeborgen naast eerdere werkgevers als Tornado, Alexandria, Berkel, PVC/Blokkeer, Van Santen/Haag en VVV. Spijk is in onderhandeling met andere, 'minder ar beidsintensieve ploegen'. Eind deze maand volgt de beslissing. GLENN BROWN (20) vormt «amen mol Maic Maalsen een razond»no! duo in de voorhoede van HVO. Wellicht dal hij rijn i'alont volgend «eizoen in de twee de kltsse kan tonen. Mei medewerking van DVO'32, dat Rijloord een punt al- snoepte, kwamen de Vlaardingera door een 2-1 overwinning op Smita- hoek ia de ilotronde van de competitie In 3B langzfj Ri|>oord. Glenn Brown scoorde In de tweede helft vanaf de rand van de 16-meter het tweede HVO- doelpunt en voerde daarmee zijn per soonlijke totaal op tol negentien. Aan staande zaterdag spelen HVO en Rl]«- oord in IJsselmonde de beslissings wedstrijd om de tileLBrownheetlgeen enkele twijfel over de afloop, want: Zaterdag tegen Smitshoek was het een merkwaardige wed strijd. Het had 6-1 kunnen wor den maar net zo gemakkelijk 2- 2. „Ja, vooral in de tweede helft was het spannend. We gingen met dezelfde instelling het veld in als in de eerste helftWe wis ten gewoon dat we zo genoeg kansen zouden creeren en dat gebeurde ook, maar bij ons ach terin ging het op een gegeven moment steeds rommeliger. We kwamen een aantal keren goed weg en dat hadden we van Smitshoek niet verwacht. Maar aan de andere kant, wij hadden zelf ook veel meer kunnen scoren". Mare en jij vormen in het veld een prima aan vallend duo. „Mare en ik voelen elkaar per fect aan. Ik weet precies waar hij heen gaat en hoe hij de bal aangespeeld wil krijgen. En dat geldt ook voor Marc, die voelt mij ook weer uitstekend aan. Dat is lekker voetballen zo". Zaterdag de beslissingswed strijd tegen Rijsoord. Welke ploeg is het sterkst? „HVO. Zonder meer. Ik vind dat Rijsoord dit seizoen al veel te veel geluk heeft gehad. Wij speelden uit tegen hun en ston den met 2-1 voor. De scheids rechter liet toen zeven minuten in blessuretijd doorspelen en het werd 2-2. Thuis hetzelfde liedje. Tot vijf minuten voor tijd stonden .we met 1-0 voor en toen kopte Kees Schilder in ei gen goal. Werd het 1-1 met on gelooflijk veel mazzel. Ik vind dat het met dat geluk van Rijs oord maar eens afgelopen moet zijn", Ken prognose.... „Het wordt 2-0 voor ons, als het niet meer wordt". En wie scoren er? „Dat weet ik niet, ik hoop Mare en ik". Met 19 doelpunten maakje zeil een goed seizoen door. „Inderdaad. Dit seizoen is mijn tweede in het eerste team van HVO. Vorig seizoen maakte ik zeven doelpunten, nu heb ik er 19 gescoord en is mijn spel ook beier. Ik heb blijkbaar moeten wennen aan het voetballen in het eerste en aan het niveau in de derde klasse. Maar nu de scherpte er eenmaal is, lukt het ook prima". Als jouw voorspelling uitkomt en HVO gaat naar de tweede klasse, kan déze ploeg zich daarin'handha ven? „Dacht het wel. De aanval en de verdediging kunnen zeker zo naar de tweede klasse. Al leen op het middenveld zou dat nog problemen geven. Daar gaat het alleen te gehaast en ontbreekt het overzicht. Kijk, Ed van Zelm is een goede voet baller maar het echte overzicht heeft hij als middenvelder niet. En Alewijn Smal staat er eigen lijk om de tegenstander tegen te houden", Over volgend seizoen gespro kenblijf jij bij HVO? „Dat weet ik nog niet. Dat zie ik nog wel. Als ik naar een andere club ga, moet die vereniging wel hoger spelen. Dus dat moet dan waarschijnlijk wel eerste klasse worden. Of ik dat aan kan? Dat weet ik niet. Met een goede trainer moet dat toch wel lukken. Of Mare Maatsen blijft? Ook dat is nog twijfel achtig". Heb je dan al aanbiedingen van andere ploegen opzak? (Lachend:) „Dat weet ik niet, daar houd ik me helemaal niet meebe2ig".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2