Gymnasiasten doen aan oude sporten Nieuwe strandroute wacht op fietsers m DE KLIP Gemeenteraad kraakt meer- j arenbegroting mm Oost viert feest, maar is niet blij MEER RUIMTE, DUS MEER KEUS BIJ DE KLIP i Steendij kpolder roept Nijpels op tot strijd 22.950,- Zwembadplan is nagenoeg klaar lilAARDIISS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Massale steun voor buurtwerk 'Dit is een motie van wantrouwen' Ridderhof met toverstaf aangeraakt v-f_O. sh-*i - M Mogelijk laatste seizoen bad Groenoord Politie is onbereikbaar Mitsubishi Galant GLX Turbo Diesel DONDERDAG 11 MEI 1989 .PAGINA 17 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 400B, 3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066.4350557-sportredactie:4345209. Telefax: 010-4349754. Schiedam De Griekse god Zeus keurde het eerbetoon kennelijk goed. In weerwil van de weersvoorspellingen werden de Olympische Spe len naar Grieks model op het Schïedamse sportpark Harga gisteren onder een stralende zon afgewerkt 1 Olympische Spelen? Inderdaad. Tot dat spektakelstuk transfor meerden de gymnasiasten van, het Stedelijk hun jaarlijkse', sportdag.- - Anders dan in voorgaande jaren bestreden de leerlingen elkaar in takken van sport, die inmid dels al eeuwen in onbruik zijn geraakt Zo stonden krachtme tingen op het programma zoals wagenrennen in een arena tegen het decor van hoge tribunes. Dat de paarden van hout waren, kon Weinigen deren. Vliegend tapijt was nog zo'n onderdeel1,dat op papier meer spektakel deed ver- Eigenlijk waren die leerlingen in overtreding en hadden zij, al weer volgens afspraak, een tijdje vast moeten zitten in de schand paal. Dat ding stond er wel, maar moeden dan in de praktijk kohi-ijf.de leraren vonden kennelijk dat worden waargemaakt. De leer- 'iei; te veel overtreders rondliepen lingen moesten al springend op grote lappen plastic zo snel mo gelijk de overkant van het sport veld bereiken. De afspraak vooraf, dat alle gymnasiasten'in oude Griekse kleding (tunica's) aan de spelen zouden meedoen, werd lekker ruim geïnterpreteerd. De mees- ten hadden zich met een slordig verknipt laken omgord en som migen meenden zelfs dat een - witte sportbroek, met daarop pontificaal een merknaampje gestikt, tot de outfit van de oude Grieken behoorde. om hen allemaal die straf te la ten ondergaan. Borden bij de ingang van de vel den van Schïedamse Boys schreeuwden nog dat daar de nieuwste togamode in de kleu ren menhir-grijs en laurier- groen te koop was, maar daaraan wilde niemand z'n drachmen spenderen. - Gladiatoren hebben net hun gevecht in de arena gevoerd. Het publiek is enthousiast en geeft hen een staande ovatie- s Vlaardingen Buurthuis De Haverriheeft in korte tijd'2187 handtekeningen verzameld onder een petitie tegen de afbraak van het buurtwerk in het centrum. „Daar kunt u niet omheen", zeiden twee medewerkers van het buurthuis, die gisteravond de lijst met handtekeningen aan de gemeenteraad overhandig den., De Haven voert actie voor het behoud van een centrum voor oudèrenwerk en een goede peuterspeelzijn,in de binnenstad. Door 2e sloop van Het Weeshuis komen die voorzieningen in het gedrang. De Haven vindt een goede peuterspeelzaal bittere noodzaak en een oentrum voor ouderen uiterst belangrijk „in een 'buürt waar. seniorenwoningen als paddestoelen uit de grond schieten". In de handtekeningen zien. zij die mening on dersteund:.- .Vlaardingen Zonder ook (maar het minste verweer ,op 'de vernietigende kritiek van' de gemeenteraad hebben burgemeester en wethouders yan Vlaardingen gisteravond hun meerjarenbegroting 1990-1993 ingetrokken. De oppositie was tegen, de coali tiepartijen wensten'niet inhou delijk op de meerjarenbegroting Wethouder Henk van der Lin- jden jCDA) ihcasseert de onge zouten kritiek van de raad op zijn (meerjarenbegroting. Maassluis Jaap en Mar griet van den Bos, de nieu we eigenaren van boerde rij-restaurant De Ridder hof, hebben de stichting Orion een geldbedrag ge schonken voor ontwikke lingswerk in Ghana. Het echtpaar overhandigde de gift onder couvert gisteren bij de officiële opening van hun restaurant aan Maas sluis' burgemeester Hans van Es. Het horeca-echtpaar kocht de 350 jaar oude boerderij onlangs van de gemeente. Zij hebben het pand ingrij pend gerenoveerd. „Het lijkt wel of de Ridderhof met een toverstaf is aange raakt", complimenteorde Van Es de familie Van den Bos met het resultaat van hun arbeid. De voorgan gers van het echtpaar, .die het restaurant van de ge meente pachtten, staken in de regel maar weinig geld in het onderhoud. Jaap en Margriet van den Bos hadden ook van de opening veel werk ge maakt. De burgemeester en zijn'echtgenote werden thuis door een open koets opgehaald en op het erf ontvangen door een gekos tumeerde ridder. Onder de kap van de hooiberg speel de een orkest. Na de toe spraak van Van Es werd met onbekrompen hand champagne geschonken. in te gaan voordat B en W het gat van 2,5 miljoen gulden in de be groting Voor 1990 hebben weten te dichten. Van de bezuinigingsvoorstellen, die het college gisteravond pre senteerde, lieten zowel de oppo sitie- als de coalitiepartijen geen spaan heel. „Eigenlijk hebben de coalitie partijen een motie van wantrou wen ingediend tegen hun eigen wethouders", vond oppositielei der Remi Poppe (SP). Maar zo wilden PvdA, CDA en VVD het niet zien. Zij geven hun wethou ders tot november de tijd om hun huiswerk over te maken. In de raadszaal noemden zij het eerste grote werkstuk van CDA-wet- houder voor financiën Henk van der Linden 'onvoldragen', 'on rijp' en 'onvolledig'. In de wan delgangen spraken raadsleden van de coalitiepartijen er schan de van, dat bet college zulk slecht werk had afgeleverd. Na drie uur van algemene be schouwingen door de fractie voorzitters konden de wethou ders Henk van der Linden, Bas Goudriaan (PvdA), Arij Maarle- veld (PvdA) en Jan Madern (VVD) de meerjarenbegroting weer in hun tas stoppen. Hun voorstel om een miljoen gulden te bezuinigen op het onderhoud van straten, parken en sportvel den, om het gat in de begroting wat kleiner te maken, was toen al door alle partijen gekraakt. Het voorstel om 900.000 gulden te bezuinigen op de personeels lasten van de gemeente werd als 'vaag' en 'onvoldoende onder bouwd' omschreven. Wethouder Van der Linden gaf de raad tijdens het halverwege afgebroken debat een onthut send kijkje in de keuken van het femeentebestuur. Al in juni 1988 ad het college een circulaire van het ministerie van binnen landse zaken in zijn bezit, waar uit bleek dat Vlaardingen voort aan 700.000 gulden per jaar min der krijgt uit het gemeentefonds. Pas onlangs kwam de gemeente raad dat te weten. Van der Lin den sprak simpelweg van een 'slip of the pen'. De circulaire was erg onduide lijk geweest, verontschuldigde de wethouder zich. Er waren -in september en december 1988 en in februari 1989- nog eens drie circulaires op gevolgd om de in houd van de circulaire van juni te verduidelijken. Maar ook van die circulaires was de raad niet op de hoogte gestald, „Dat had wel moeten gebeuren. Onze ex cuses daarvoor", zei Van der Linden. Geen van de partijen ging daar verder op in. Het was de wethouder voor stadsontwikkeling, PvdA'er Bas Goudriaan, die zich als enige verontschuldigde voor de hevig onder vuur genomen meerjaren begroting. „Wij kunnen ons de kritiek aantrekken", zei hij. „Wij zullen het in november beter doen". Zie ook pagina 19 Maassluis Maasslui- zers hebben er een nieu we fietsroute naar het •strand van Hoek van Holland bij. Het fiets pad, gistermiddag offi cieel in gebruik gesteld, voert de fietser van de Albert Schweizerdreef in de Maassluisse Steen- dijkpolder dwars door dè Oranjepolder in een vrijwel rechte lijn naar het Staelduinsebos. In de nabijheid van het bos sluit het 4,6 kilometer lange traject aan op eerder aangelegde fiets routes naar het strand. Zover Op geleende fietsen begint het gezelschap hoogwaardigheidsbekleders aan de fietstocht over het nieuwe fietspad. Op kop rijden van links naar rechts wethouder Wustrow, gedeputeerde Jansen en voorzitter De Lint van deelgemeente Hoek van Holland. Schiedam De overeenkomst tussen de gemeente Schiedam en een projectontwikkelaar voor de bouw van een nieuw, overdekt zwembad in Groenoord is zo goed als rond. Eind mei hoopt wethouder Luub Hafkamp (WD, sportzaken) een kant en klaar plan op tafel te leggen. Daarin is ook de bouw van een hotel annex congrescentrum op genomen. In het ontwerp wordt uitgegaan van een bad van 25 meter dat ge schikt is voor wedstrijdzwem- men. Daarnaast is ongeveer 450 vierkante meter 'recreatiewater' gepland met speciale voorzie ningen als een glijbaan en stroomversnellingen. De gemeente, die de naam van de projectontwikkelaar nog niet bekend wil maken, heeft als har de eis gesteld dat de prijs van een zwembadkaartje voor iedereen betaalbaar blijft Daarom is de exploitatie van het bad gekop peld aan de opbrengst van het hotel en congrescentrum. Aan de bouw van die twee voorzie ningen betaalt de gemeente ove rigens niet mee. De kosten van het bad, dat de gemeente wel helpt financieren, worden ge schat op 8miljoen gulden. Als de onderhandelingen met succes worden afgerond, gaat het huidige Bad Groenoord aan het einde van dit seizoen dicht. Verensgingen, die het bad afhu ren voor trainingen, zijn van die eventuele sluiting al op de hoog te gesteld. Zodra de bouw van het nieuwe zwembad is voltooid, wordt het sterk verouderde Sportfondsenbad aan de Burge meester Knappertlaan gesloten. brachten de hoogwaardigheids bekleders het gisteren niet, maar het traject werd wel op gepaste wijze, en dus fietsend ingewijd. Nr -jat gedeputeerde T.F.J. Jan sen. voorzitter Pieter de Lint Vün deelgemeente Hoek van Holland en burgemeester Hans van Es en wethouder Anton Wu strow van Maassluis het fietspad met het doorknippen van een lint hadden geopend, stapte het gezelschap op de grijze Gazelle- fiets, Alleen op het eiland Texel ble ken voldoende fietsen te huur om het omvangrijke gezelschap in het zadel te kunnen helpen. De fietsen werden voor de ope ning uit een grote truck geladen. De bolides van de hoogwaardig heidsbekleders, variërend van goede middenklassers tot topmo dellen, bleven voor de gelegen heid op de parkeerplaats van de Wethouder Smithal staan. Het gezelschap, aangevoerd door Wustrow, kon tijdens de fiets tocht met eigen ogen zien, dat de provincie grote moeite heeft om wonen, werken en recreëren in dit gebied met elkaar te laten harmoniëren. Het nieuwe fiets pad biedt de fietser weliswaar rusten het nodige groen, maar in de directe omgeving zijn de ro kende schoorsteenpijpen van de Maasvlakteen de kassen, opruk kend vanuit het Westland, goed zichtbaar. Het traject vormt het laatste deel van het provinciale fietspad 42 tussen Hoek van Holland en Maassluis. In totaal heeft de pro vincie in de laatste jaren ruim 220 kilometer vrijliggend fiets pad aangelegd. Naast de recreatieve functie kan de nieuwe route ook een rol gaan vervullen in het woon/werk- en woon/sehoolverkeer tussen Hoek van Holland en Maassluis. Gedeputeerde Jansen legde gis teren na de fietstocht uit, dat het aanleggen van vrijliggende fiets paden een prima manier is om de veiligheid van de fietser te ver beteren. Schiedam Ofschoon zij voor dinsdag 16 mei een heus jubileumfeest in elkaar hebben ge draaid, vinden bestuurs leden van bewonersver eniging Schiedam-Oost dat er gezien de toestand van hun wijk eigenlijk niets té vieren valt. Zij menen dan ook dat burge meester Scheeres de huidige si tuatie niet goed weergeeft in zijn voorwoord van het jubileum boek 'Oost in beeld', waarvan de eerste exemplaren tijdens het ju bileum feest officieel zullen wor den overhandigd aan wethouder Hans van Kleef en aan een niet nader genoemde bewoner, die vanaf de oprichting lid is van de vereniging. Scheeres schrijft: „Momenteel mag Schiedam- Oost gezien worden als één van de voorlopers op het gebied van de stadsvernieuwing en is de achterstand ten opzichte van an dere stadsvernieuwingsgebie den ruimschoots ingehaald De BVSO neemt de tekst van Scheeres dan wel integraal over, maar is het er duidelijk niet mee eens. Met name op het gebied van de voorzieningen komt Schiedam-Oost er uiterst be kaaid af, meldt bestuurslid Aad de Wolf. Dit punt is dan ook het voornaamste speerpunt in de toekomst en zal duidelijk naar voren komen in de gesprekken, die het bestuur van de bewo nersvereniging de komende maanden zal hebben met diverse politieke partijen. Zo was gister avond de Partij van de Arbeid in het wïjkgebouw en op 23 april volgt de VVD. Met name met wethouder Hafkamp wil men grondig praten over de voorzieningen voor de jeugd in de wijk. Ook zijn er wensen aan gaande een grotere groenvoor ziening dan in de plannen van de gemeente is opgenomen. De bewonersvereniging heeft geen goed woord over voor de stadsvernieuwingsplannen van de gemeente. „Het ontbreekt de gemeente aan een visie", vindt opbouwwerker Frans Klijzen. Als voorbeeld noemt hij de plan nen voor het Stadserf, dat in de ogen van de gemeente „de huis kamer van Schiedam" moet worden. „Waarom is de Singel daar niet bij betrokken?" vraagt Klijzen zich af. Hij meent dat ie der project apart wordt bekeken en dat de samenhang ontbreekt. Overigens was de BVSO toch al niet gelukkig met de plannen voor het Stadserf. Oost vreest de parkeerplaats van Schiedam te worden. De Wolf: „Als dat Stad serf er toch moet komen, maak dan ook voor de wijk Oost de no dige voorzieningen. Anders ko men wij in een wijk vol blik te wonen, dat achter de muur van het Stadserf leeft". Desalniettemin zal de BVSO het derde lustrum vieren. Eigenlijk als verzetje voor de leden, want de toestand is allerminst aange naam. is de achterliggende ge dachte. Op 16 mei zal er in Tref punt Oost na speeches van voor- zitter-ad-interim Nico Verwijs en mede-oprichter Herman Noordegraaf en de aanbieding van het jubileumboek, een re ceptie zijn voor leden, politici en andere organisaties. Maassluis -y- Het slaan van een tien meter diepe damwand nond de twee flats aan de Albert Schweizerdreef is onvoldoende om de gezondheid van de flatbe woners in de toekomst te kun nen waarborgen. Dat stélt de commissie Bodemsanering Steendijkpolder in een brief aan demissionair minister Ed Nijpels van milieu. De flatbewoners, die overigens niet op de beruchte havensliblo- katie wonen maar op een voor malige vuilstort, streven een in tegrale sanering van de gehele Steendijkpolder na. De damwand moet voorkomen dat het ernstig verontreinigde grondwater van de voormalige vuilstort doorsijpelt naar andere delen van de wijk. De ernstigste vervuiling komt voor op diepten tussen de 1 en 3 meter, maar ook in de afdeklaag zijn verontreini gingen gesignaleerd van vluch tige en mobiele stoffen. Op sommige plekken is de af deklaag maar dertig centimeter dik, voert de CBS in haar brief aan. Onder de kruipruimten van de flats ontbreekt de afdeklaag helemaal, terwijl onderzoek van de provincie heeft aangetoond dat de grond in het gebied fors inklinkt. Door dit inklinken komt het verontreinigde grond water steeds dichter bij de opper vlakte, vreest voorzitter Harm Woudstra. De provincie Zuid-Holland Stel de onlangs voor het grondwater van de vuilstort op te pompen en af te voeren naar een afvalwa terzuiveringsinstallatie. De ge meente Maassluis werd in over weging gegeven met het plaat sen van de damwand de afdek laag enigszins te verbeteren. Tegen het provinciale uitvoe- ringsvoorstel protesteert de commissie Bodemsanering nu bij de demissionaire minister, ver antwoordelijk voor het sane- ringsbeleid. Net als de CBS streeft de gemeente, die als be heerder van de vuilstort wordt gezien als de hoofdverantwoor delijke voor de vervuiling in de Albert Schweizerdreef, een inte grale sanering van het gebied tot een diepte van 1 meter 75 na. Buiten zorg voor de gezondheid van de bewoners zou het volgens Harm Woudstra ook vanuit tac tisch oogpunt verstandig zijn als de overheid het maximale sane ringsvoorstel overneemt. „Het algemene rechtsgevoel zal be vredigd worden als de overheid haar juridische strijdmiddelen tegen de grove aantasting van het milieu rigoureus en zonder voorbehoud inzet", aldus Woud stra. „Afdingen daarop zal het gehalte van de vorderingen van uw landsadvocaat in de te voe ren procesen tegen particuliere vervuilers zeker kunnen scha den", waarschuwt de voorzitter van de CBS. Schiedam De Schïe damse politie was vanmor gen geruime tijd van de buitenwereld afgesneden. Vele bellers probeerden te vergeefs het hoofdbureau te bereiken. Schiedam mers, die probeerden via het alarmnummer tot het korps door te dringen, werden veelal afgescheept Zeker als hun telefoontje geen spoedeisend karakter had. Wat de oorzaak is van de telefoonstoring is niet bekend. Citroén Axel, 4 cil, blauw met. '87 7.950,- Citroén Axel TRS, 4 al' ■86 6.950,- Ford Besla 11 Bravo '83 7.950,- Fiat Uno fliallo aug.'86 '85 '85 9.950.* Mitsubishi Sapporo 1600 GLX Peugeot 505 Gl, LPG 9.350,- 8.950, Peugeot 505 GL '83 4.950, Peugeot 205 XE '86 12.950,- Renault 5 Le Car '84 6.950.- Subaru 1.3 DL HB, 3-drs. '85 8.950,- Seat Fixa GL '85 6.950,- Nissan Slanza 1600 GL '86 10.950, Toyota Tercel 1300 '83 7.950, Talbot Solara 1600 GIS, veel extra's '85 8.950,- Renauli 20 TS, stuurbekr., slektr. sdiurtd.+ ramen ■84 8.950, Opel Mania 1800 H8,3-drs. '84 11.950,- Opel Senator 25 E, aut., schtifüek ■85 16.950, Opel Omega 16 LS, LPG '87 23.950, Opel Rekord 2.0 S Traveileruitv. '86 13.950, Opel Rekord 2.0 S Luxus '85 12.950, Opel Ascona 1600 Diesel, 5-drs. nw. mode! '86 18.950, Opel Ascona 1600, tSv. uitv. '82/'83 va 6.950,- Bij het kopen van een auto wilt u natuurlijk keus hebben, 't liefst véél keus zelfs. Daarom hebben wij goed nieuws voor u: behalve in de Boterstraat 4 kunt u voortaan ook in de Boterstraat 14 bij Autobedrijf De Klip terecht. Meer ruimte, dus meer keus. Kom eens kijken! Opel Ascona 1600 JLS-uitv, '84 8.950, Opel Kaden 1200 LS Sedan, LPG, 5 versn. '87 15.950, Opel Kadett 1600 Diesel, 5-drs, sepl.'SB 13550, Opel Kadett 1600,5-drs. '84 8.950,- Opel Kadett 1200/1300 div. UÜv. '85/W87 v.a, 11.950,- Opel Kadell GT, rood '86 16.950,- Opel Corsa 1200,3-drs.. zwart, spec, uitv. '86 13.950,- Opel Corsa 1200 TR, LPG '87 14.500,- Opel Corsa 1200 TH, 3-drs. '84 v.a. 7.950,- Ford Escort Laser ulv., elektr.dak '85 9.950,- Opel Rekord 2.2i, div. extra's, schtsfdak '86 14.950,- Rat Regata 85 S. blauw met. elekir. ramen, een Ir. vergr,, w.w. glas '86 9.950,- Suzuki Allo GA nv» model '86 9.950.- Opel Senator 30 E autom. veel extra's '85 17.950.- Auto van de week: blauw met. '88 STATIONWAGENS Opel Rekord Caravan '83 6.950,- Opel Kadett 1200 Caravan 4 stuks div. uitv. '85/'86 v.a. 12.950,- Volvo 245 DL Station '83 1Q.95Q,- Inruil» financiering mogelijk Donderdagavond koopavond U kunt ons vinden 300 m. van de Rijksweg Hoek van Holland - Schiedam, afsiag Schiédam-centrum, achter de Hema. AUTOBEDRIJF Boterstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 Boterstraat 14, Schiedam, tel. 010-4733271

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1