Klacht tegen de nachtbar Panda PvdA loopt in eigen val Jan John brengen Minnie tot leven Serenade voor de raad Rijk houdt nieuwe banen nog tegen VVD-er Jan Rulva werd toegang geweigerd Reorganisaties storen ambtenaren VIAAIUIH8S DAGBIAI SCHIEOAMSE GOURARI NIEUWE WATERWEG GOURAN De Kleine Visser wint eetwedstrijd :'v>- Amfetamine in mond verstopt Bouwvakker redt leven B en W: steigers voor toeristen SB!® ^ggjongleredactiKBrede^venstraat^s^l BCV.aardinger^Postbt^QOS,3130KA vlaardingen.Tyfoon* 010-4343229.4352066.4350557-sportredartiR-.1345209. Telefax: 010-43437FA VRIJDAG 30 JUNI 19a PAGINA l: Schiedam Ruim 800 regelma tige restaurantbezoek ers hebben de Schiedamse gasterij De Klei ne Visser uitgeroepen tot het beste restaurant van de Rijn mond. Uit een enquête onder le den van de culinaire Club Diner Voor 2 kwamen br diening, keu ken en sfeer van het Schiedamse etablissement als beste van de twaalf deelnemende restaurants uit debus. Het prijsniveau was het enige minpuntje dat de geênqueteer- den aangaven. Topatlete Elly van Hulst was gisteren aan de Lange Haven aanwezig om de oorkonde aan eigenaar Edwin Lansbergen te overhandigen. De gastheer van het restaurant was uiteraard zeer verguld met de onderscheiding, Temeer omdat hij het restaurant pas sinds okto ber van het vorige jaar bestiert. „Alle deelnemers zijn goede res taurants". vindt Lansbergen. „Maar ik denk dat het bij de be oordeling net op de details aan komt. Een glaasje water staat bij ons direct op tafel Die service weet de klant klaarblijkelijk te waarderen". Het restaurant, waar Lansber gen samen met chef-kok Rudo van Leeuwen de scepter zwaait, -TC*--il? werd het afgelopen jaar bezocht door2ÜG0 leden van de culinaire club. „Nu wordt het echt moelijk", zei restauranthouder Edwin Lans bergen toen hij de prijs in ont- vangst had genomen. „Immers, een prijs winnen schijnt niet zo moeilijk te zijn. Het is de kunst om de hoge kwaliteit vast te hou den". Chef-kok Rudo van Leeuwen en gastheer Edwin Lansbergen van restaurant de Kleine Visser zijn zeer verguld met de oorkonde, die Elly van Hulst (rechts)gisteren uitreikte. Vlaardingen De PvdA is gis teravond bij de stemming over het structuurplan in de Vlaar- dingse gemeenteraad in de val gelopen, die de partij zo slim voor CDA en WD had opgezet Via een truc dacht de PvdA het streefgetal van 75.000 inwoners uit het structuurplan te kunnen houden. CDA en VVD staken daar een stokje voor. Zo kende de discussie over het structuurplan, die twee avonden lang voortkabbelde, toch een zinderend slot SGP'er Rien Lensvelt werd zelfs aan het ein de van de avond uit een kerk vergadering gehaald, om met zijn stem nog wat gewicht in de schaal te leggen. En toen het op stemmen aankwam vroeg loco burgemeester Bas Goudriaan, PvdA-wethouder voor stadsont wikkeling: „Zit iedereen op z'n plaatsen? Het kan belangrijk zijn". De raad moest in het debat een keuze maken uit drié scenario's voor de toekomst van de stad, die de laatste jaren in snel tempo lee gloopt. Als die trend zich doorzet dan komt Vlaardingen uit op 65.000 inwonersin het jaar 2000. Dat kost de gemeente veel geld: de opbrengst van gemeentelijke belastingen en de inkomsten uit het gemeentefonds zouden da len. Daar was geen enkele partij voor. Om het inwonertal van onge veer 75.000 vast te houden moeten tot het jaar 2000 meer dan 2500 woningen worden ge bouwd. Wil Vlaardingen een stijgende lijn inzetten, op weg naar 80.000 inwoners, dan moeten er de komende jaren meer dan 3000 huizen worden gebouwd. Daarbij zou aan be bouwing van de Broekpolder niet te ontkomen zijn. Alleen het CDA wilde mikken op 80.000 inwoners. De WD pleitte voor het stabiliteïts-sce- nario, waarin de raad zich vast legt op een streven naar 75.000 inwoners, De PvdA koos ook voor stabiliteit, maar wenste daar geen getal aan te verbin den. „Het gaat niet om getallen, het gaat om kwaliteit", zei PvdA'er John Ranshuijsen. De PvdA kwam met een amen dement, waarin geen streefgetal werd genoemd. De Broekpolder zou volgens dat amendement niet worden bebouwd. De WD kondigde aan het amendement te zullen steunen. SGP en D66 dienden ook een amendement in. Daarin werd het streefgetal van 75,000 ge noemd. Daar kon de VVD zich ook in vinden. „Als beide amen dementen worden aangenomen, dan stemmen wij voor het voor stel van B en W", kondigde Neijssel aan. Het CDA zou ook voor het amendement van SGP en D66 stemmen. „Omdat ons voorstel toch door niemand wordt ge steund. In dit amendement staat tenminste een streefgetal. Beter een half ei dan een lege dop", verklaarde fractieleider Leo de Snaijer van het CDA. Truc Het zag ernaar uit, dat beide amendementen zouden worden aangenomen, maar toen kwam de PvdA met een manoeuvre die door CDA en VVD werd om schreven als een truc. „Als met het eerste amendement zon der streefgetal wordt inge stemd, kan de raad zich niet via een volgend amendement weer uitspreken voor 75.000 inwo ners", zei PvdA-wethouder Bas Goudriaan. „Dat deel uit het amendement van SGP en D66 komt dan dus te vervallen". Zo zou de PvdA toch zijn zin krijgen: geen streefgetal in het raadsbesluit. Maar daar ging de VVD niet mee akkoord. „Wij hechten erg aan dat getal van 75.000", zei Neijssel. „Als steun aan het amendement van de PvdA betekent, dat het streefge tal in het amendement van SGP en D66 komt te vervallen, dat trekken wij onze steun aan het PvdA-voorstel in". Toen waren de kaarten geschud. Het voorstel van de PvdA zou worden verworpen, dat van SGP en D66 zou aangenomen worden. CDA'er De Snaijer zag aankomen dat de PvdA bakzeil ging halen en zei een tikje verge noegd: „Nou gaat het fout, oei, oei, oei". En zijn partijgenoot Aart Kool zei meesmuilend: „De PvdA valt in z'n eigen kuil. Het is wat!" Net als in de vorige raadsverga dering, toen het ging over de stort van gifgrond in de Broek polder, kreeg de PvdA niet zijn zin. Het voorstel werd naar de inzichten van D66, SGP, VVD en CDA veranderd en vervol gens, met de stemmen van PvdA, SP en PSP tegen, aange nomen. Tegen de zin van de PvdA sprak de raad uit, dat zij zal streven naar 75.000 inwoners in het jaar 2000. De PvdA-wet- houders hadden gisteravond geen machtsmiddelen om de raad onder druk te zetten. Zoals bekend hebben zij hun zetels al tijdens de vorige raadsvergade ring ter beschikking gesteld. Vlaardingen De Vlaardingse nachtbar Panda discrimineert. Dat zegt WD-raadslid Jan Bulva, die zondagnacht de toegang tot het nachtcafé werd geweigerd. Bulva, geboren en opgegroeid in Tsjechoslowakije, heeft een klacht ingediend bij het Meldpunt Discriminatie. Bulva en FSP'er Arnold" .van Kalken, die samen op stap wa- ren geweest, wilden zondag nacht om kwart voor één nog een pilsje drinken. De café's wa ren dicht. „Dan ga je toch naar de Panda", zei een cafébaas die op de Westhavenkade nog een praatje stond^e maken met één van zijn klanten. Bulva en Van Kalken kwamen de Panda echter niet in. „Dit is een besloten dub, hier komen al leen mensen met een pasje in", zei de uitsmijter aan de deur, herinnert Bulva zich. „Dat is niet waar, want er staat nergens sdat dit een besloten dub is", zei Bulva. „Hier komen alleen mensen die ik ken", zou de uitsmijter daarop hebben gezegd. Waarop de VVD'er zich beleefd voorstelde: „Mijn naam is Jan Bulva en ik ben lid van de gemeenteraad". Maar de beide raadsleden kwa men er niet in. Zij konden hun pilsje vergeten. „Dit is onwettig en ik zal hier melding van ma ken", probeerde Bulva nog, maar daaj- was de uitsmijter niet van onder de indruk. Bulva is'er stellig van overtuigd, dat hem de toegang werd gewei gerd op grond van zijn accent. „Andere keren ben ik wel in dat café geweest. Maar toen was ik met een gezelschap en hebben ze mij niet horen praten". Er was geen enkele reden oni hem te weigeren, aldus Bulva: „Als ik daar nou ooit een vechtpartij be gonnen was of zo....". De VVD'er heeft het gesprekje met de uitsmijter op schrift ge steld en naar het Meldpunt Dis criminatie gestuurd om zijn klacht kracht bij te zetten. Bul va, lid van het stedelijk overleg migranten, zegt vaker klachten te hebben gehoord over de Pan da. „Maar niemand durft een klacht in te dienen bij het Meld punt. Ik doe dat wel". S Rotterdam/Gouda Een 21- jarige Schiedammer is door de Rotterdamse politierechter veroordeeld tot een boete voor het ïn bezit hebben van verdovende middelen. De man werd op 10 augustus vo rig jaar door de Goudse politie aangehouden op verdenking van een ander delict. Toen de man na het verhoor het bureau mocht verlaten haalde hij buiten een plastic zakje met wit poeder uit zijn mond tevoorschijn. De politie, die het tafereel gadesloeg, hield de man opnieuw aan. Hij bekende het zakje in zijn mond te hebben verstopt op het moment dat de politie hem aanhield. De man verklaarde het spul van een vriend te hebben ge kregen, omdat hij erg onrus tig was. De Schiedammer vermoedde, dat het om speed ging. Uit onderzoek op een labora torium bleek het zakje bijna drie gram amfetamine te be vatten. De Schiedammer werd gisteren veroordeeld tot een boete van vierhonderd gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk. Muziekkorps Liberté trekt door de Groeneweg. Links staat F. van Gooswlliigen, de grote man achter deacties tegen het sloopbesluit. Schiedam Een vloerenlegger uit Ermelo heeft gisteren door goed op te letten zijn leven ge red. De bouwvakker, actief in de nieuwbouw-in uitbreidingswijk Spaland, zag gisterochtend rond 10 uur dat een loodzware vloer plaat bij het omhoogtakelen plot seling uit de touwen schoot. De vloerenlegger, die zich pal onder de hijskraan bevond, nam een snoekduik, waarbij hij zijn middelvinger brak. Het duike lende gevaarte ontzette twee muren en sloeg een gat in de vloer van de begane grond. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in naar het incident. Schiedam Om het watertoe risme in de binnenhavens te be vorderen wil het Schiedamse ge meentebestuur aan weerszijden van de rolbrug over de Schie steigers aanleggen. Die steigers moeten een totale lengte van ze ventig meter krijgen. Burge meester en wethouders willen ook laten onderzoeken of het technisch en financieel mogelijk is ter hoogte van het VVV-kan- toor aan de Buitenhavenweg een steiger aan te leggen. Vlaardingen Met een serenade" door muziek korps Liberté verrasten de bewoners van Groe neweg en Wetering straat gisteravond de gemeenteraad. 'Zo blij waren zij, dat het besluit om hun huizen te slopen was teruggedraaid. Loco-burgemeester Bas Goudriaan onderbrak er zijn betoog voor. „Want dit gebeurt ons niet elke dag". Liberté bracht eerst een muzi kale hulde aan F. van Gooswll iigen, de man die namens de be woners de uiteindelijk succes volle strijd met de gemeente aanbond. De vlaggen wapper den en in de straat hing een. spandoek met de tekst, die Van Gooswiliigen zelf dikwijls ge bruikte: Wij laten ons niet weg jagen door de gemeenteraad. Vervolgens ging het in optocht naar het stadhuis, waar ae be woners beleefd verlet vroegen. Of de raadsleden even naar bui ten konden komen, wilden zij van gemeentesecretaris mr. M.M. Jacobs weten. „Meneer Goudriaan zit midden in een be toog", hield Jacobs aanvanke lijk de boot af. Maar de voorzit ter van de gemeenteraad bleek graag bereid dat betoog voor de bewoners te onderbreken. De raadsleden verschenen op de trappen van het stadhuis en Liberté speelde Lang zal hij le ven. Een jaar geleden waren de bewoners van de Groeneweg en de Weteringstraat nog auer- minst te spreken over de raad en over PvdA-wethouder Bas Goudriaan (stadsontwikkeling). Nadat bij twee hevige regenbui en de straten en sommige hui zen onder water waren gelopen besloot Goudriaan, dat het maar beter was de huizen te slopen en te vervangen door nieuwbouw. De meerderheid van de raad volgde aanvankelijk dat'besluit. Van Gooswiliigen kwam erach ter, dat die avonden het riool niet goed had gewerkt. Hij mo biliseerde de buurt. Na vele de batten kwam de raad op haar besluit terug. „Dat besluit om te slopen was in de waan van de dag genomen", zei PvdA'er Leo ten Have gisteravond. En dat vonden de bewoners van de twee straten nu zo mooi: dat de raad bereid was geweest om een fout toe te geven. Dat vonden zij wel een serenade waard. door CAREL VAN DER VELDEN Vlaardingen Gelukkig liep het met zanger Jan Hofman be ter af dan met de hoofdpersoon uit het nummer Minnie The Moucher. Als we het Vlaarding se zangduo Jan John moeten geloven viel de nachtclubzange res uit de befaamde Cotton-Club in Harlem dood ter aarde na en kele capriolen op een barkruk. Zo niet Hofman. Direct nadat hij enkele capriolen op de bar van café d' Oude Stoep had uitge haald, vervolgde de zanger met een nonchalant gebaar zijn op treden op het reguliere podium. Minnie The Moucher is de titel van de nieuwe single van Jan John, die woensdag in het Vlaar dingse etablissement ten doop werd gehouden. Hoewel de klas sieker al zestig jaar oud is, bleek bijna elke cafébezoeker nog steeds in staat het nummer uit volle borst mee te brullen. Daarmee voldoet het nummer aan een van de eisen, die Jan John voor zichzelf aan de single stelden. Herkenbaarheid staat voor de Vlaardingers voorop, terwijl het nieuwe reportoire zich moet lenen voor een grappi ge presentatie. Bij Jan John ligt de nadruk duidelijk op het visuele aspect. Muzikale vernieuwingen hoef men niet te verwachten, maar M. zulke pretenties zijn het duo ge- 2 lukkig ook vreemd. De grappige J danspasjes, de mimiek en de kor- o te sketchjes bepalen de sfeer. Voor het succes van de single zullen Jan John dan ook in eerste instantie afhankelijk zijn van televisieoptredens. Of die er komen moet even wor den afgewacht, maar via platen maatschappij Time Records zit het duo in ieder geval dicht bij het vuur. ïn de studio van Dan ny de Heer en Hans van Vronde- len, bekend van The Shorts, wordt het geluid opgenomen voor televisieprogramma's ,als G'oud En Nieuw van de NCRV en Nederland Muziekland. Door de inspanningen van pla tenbazen haalde de vorige plaat van de Vlaardingers ook regel matig radio en televisie. Who Put The Bomb, net als Minnie The Moucher een remake van een zwarte klassieker, werd geen hit. Het enthousiasme van Jan John biedt echter vol doende perspectieven om door te gaan, vindt Jack de Heer. „Of deze plaat het gaat maken durf ik niet te zeggen. Maar er liggen voldoende mogelijkheden". In het Vlaardingse nachtleven kunnen Jan John in ieder ge val geen kwaad meer doen. Het zangduo, dat destijds een talen tenjacht in café de Arepol won, is regelmatig in de café's te bewon- Jan John deren. Niet alleen als Jan John overigens. Zo maakt Jan Hof man deel uit van Between The Sheets, terwijl beidé heren een week voor de singlepresentatie nog :n d' Oude Stoep te zien wa ren als zangers van de Vlaar dingse coverband Jack in the Box, Vanaf nu richt alle aandacht zich voorlopig even op de pro motie van de nieuwe single. In Vlaardingen treedt bet tweetal volgende week vrijdag weer op. Minnie The Moucher wordt dan ten gehore gebracht in disco theek My Way, waar Jan Hof man ter visuele ondersteuning ongetwijfeld weer over de bar zal lopen. Vlaardingen De Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren is de reorganisafies ïn de ambte lijke structuur van Vlaardingen zat. De eerste heroriëntatie is ,nog niet eens achter de rug, of er wordt alweer een Werkgroep Verandering Bestuursstructuur ingesteld. Dat kan niet, vindt de NBvG. De bond vindt dat er door het ge meentebestuur neerbuigend over ambtenaren en hun werk wordt gesproken. „Met vage voorbeelden wordt het beeld op- MaassluisDe gemeen te Maassluis wil graag 25 langdurig werklozen aan een baan helpen, maar de gemeente wordt in dit streven voorlopig gedwars boomd door het rijk. Doordat de wet Werker varingsplaatsen nog niet door de Tweede Kamer is aangenomen, kunnen de gemeenten niet over de benodigde middelen beschikken. De wet is bedoeld om langdurig werklozen van alle leeftijden aan een voorlopig arbeidscon tract te helpen.* De voorbereidin gen vcor wetgeving waren in een vergevorderd stadium, maar de kabinetscrisis heeft roet in het eten gegooid. Nu het kabinet demissionair is, wordt er ernstig aan getwijfeld of de wet op korte termijn in behandeling wordt genomen. Wat Maassluis betreft kan de wet niet snel genoeg worden be krachtigd. Reeds de volgende week neemt de gemeenteraad een raadsvoorstel in behande ling om het benodigde gemeen tekrediet veilig te stellen. In de nieuwe wet worden de ar beidskosten gedeeltelijk door het rijk betaald. De werkgever, ïn dit geval de dient het resterende bedrag op tafel te leggen. Als de overheids bijdragen beschikbaar komen, wil Maassluis direct een aantal banen kunnen aanbieden. Van daar dat reeds nu de benodigde fondsen worden gezocht. De gemeente Maassluis wil bij het aannemen van langdurig werklozen de zogenaamde vijf- procentsnorm hanteren. Dat be tekent dat in totaal ongeveer 25 mensen via de maatregel aan het werk kunnen worden geholpen. In tegenstelling tot andere sti muleringsprojecten krijgen de werknemers via het Werkerva ringsplan een volwaardig salaris uitbetaald. Voor de regeling ko men in eerste instantie langdu rig werklozen in aanmerking, die zich via de gemeentelijke so ciale diensten het arbeidsbureau hebben laten omscholen. „Juist voor deze mensen is het belangrijk, dat de gemeente hen na de opleiding iets kan bieden", aldus gemeentevoorlichtster Le- lia van der Tak. „Daarom is het sneu dat de wetgeving nog niet rond is". Net als bij het jeugdwerkgaran tieplan dienen de arbeidsplaat sen uitsluitend om werklozen er varing op te laten doen. De ge meente Maassluis, die werklozen werk aan wil bieden bij de socia le dienst, de bibliotheek, de kin deropvang en in dienstencen trum Driemaashave, gaat werk lozen uitsluitend tijdelijke ar beidscontracten aanbieden. Via het jeugdwerkgarantieplan biedt Maassluis een aantal jeug dige werklozen nu al een baan aan. Voor jongeren tussen de 18 en 21 jaar zijn bij de gemeente acht vacatures beschikbaar. geroepen, dat de gemeente klant-onvriendelijk en ineffi ciënt te werk zou gaan". Alleen op grond van die vage voorbeel den heeft het gemeentebestuur geconcludeerd, dat er vele knel punten bestaan, schrijft de bond in een brief aan deleden. De NBvG verwijst naar een uit spraakvan CDA-raadslid Leo de Snaayer over werknemers van de gemeentereiniging, die zou den weigeren een papiertje in een plantsoen op te rapen, „om dat dat functioneel ressorteert onder de afdeling plantsoenen". Een ander zou gezegd hebben, dat ambtenaren adviesnota's vaak voor een groot deel over schrijven van andere ambtena ren en dat dat „in de moderne sa menleving natuurlijk niet kan". De bond is moe van woorden als overleg, inspraak, problemen in ventariseren, samen oplossingen bedenken, top-down benade ring, bottom-up werkwijze en nieuw elan. De gemeente mag niet van de ambtenaren ver wachten, vindt de NBvG, dat zij opnieuw meewerken aan een re organisatie. „Het werk, dat met steeds minder personeel moet worden gedaan, gaat door en daar zal toch aandacht voor moeten zijn". Ondanks het protest van de bond stelde de raad vannacht geld beschikbaar voor de-werk groep verandering bestuurs structuur. Alleen de SP liet bij mond van Remi Poppe weten geen behoefte te hebben aan „weer een werkgroep met weer een doctorandus in de sociologie die weer een nieuwe structuur gaat bedenken".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2