Boeren boos op Braks -iÜüDE KLIP KOEVERMANS Korting moet ondernemers naar garage Afrol lokken Geen belemmering voor nieuwbouw Ridderstraat Boeren eisen sluiting AVR Mini-Eiffel bij Visbank Dop van fles knalt in oog VIAARDINGS DAGBLAD SCHSIOAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Rijk vergoedt alleen directe schade Aanhanger gekanteld Relletje in bejaardenflat 2x Opel Kadett caravan 1.3, Opel Kadett 1.6 diesel, Daihatsu 850 .Mazda 929 Racespecialist Wespen weg Man verzwijgt inkomen vrouw Klauteraar opgemerkt Wat verdienen de buren? Metamorfose nu gesloten Uitbreiding van kazerne WHERWEG fedactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008. 313Q KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066.4350557-sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754 s' DONDERDAG 27 JULI lcgg PAGINA 13 Maasland De veehouders in het door dioxine ge troffen gebied in de Lickebaert eisen van minister Braks sluiting van de Afvalverwerking Rijnmond (AVR). Dit vuilverwerktngsbedrijf zou het giftige dioxine over de polder hebben uitgestoten. De boeren namen gisteravond tijdens een vergade ring het besluit tot deze oproep. De AVR hoeft niet te sluiten, als de produktie van dioxine meteen kan worden 'geminimaliseerd'. Tot het zover is, zou de AVR dicht moeten en het afval moeten worden op geslagen, vinden de boeren, die door de vervuiling hun produkten niet meer mogen verkopen en feite lijk hun bedrijfsvoering hebben moeten stopzetten. Schiedam Een 22-jarige Dordtenaar is gistermid dag rond drie uur met zijn Volkswagenbus gekanteld in de Beneluxtunnel. De man, komend uit de rich ting Schiedam, reed met een aanhangwagen achter de bus. Toen de oplooprem van de aanhanger bij het remmen niet functioneerde, schaarde de combinatie en knalde ze tegen de tunnehvand. De politie beschouwt de zware lading als de oorzaak van bet ongeluk. De Dordtenaar haa zijn aanhang wagen beladen met een partij hout van 2000 kilo. Het type aanhangwagen achter ae bus was echter hoog uit geschikt voor 750 kilo. De takelwagen en de bus zijn total-loss afgevoerd door twee bergvoertuiger». Het ongeluk leidde tot ernstige opstoppingen voorde Beneluxtunnel. Vlaardingen Opstootje in de bejaardenflat aan de Billitoniaan: een 49-jarige Vlaardmger vernielde er huisraad en bedreigde de hoofd verpleger, sloeg hem ook in het gezicht. Hij had zich vreselijk opgewonden over een familiekwestie. De politie heeft de amok- maker opgesloten. AUTOBEDRIJF Boterstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 Boterstraat 14, Schiedam, tel, 010-4733271 Crtioën Axel TRS, 4 cit. '86 6.950,- VW Golf '85 11.950,- Nissan Stanza 1600 GL '86 10.950,- Renault 5 6TL, 1e eig. '86 10.950,- Renauil 11GTX, veel extra's '85 8.950,- Renault 5 GTL '86 9,950,- Toyota Ceiica 1600 ST '87 24.950,- Opel Ascona 1600 Travelier '87 14.950,- Opel Ascona 1600 Sedan '83 6.950,- Opel Ascona 1600 5-drs. '83 7.950,- Opel Ascona 1600 diesel Traveller '87 14.950,- Ope! Ascona 1600 div. uitv. '82/'83 6.950,- Opel Commodore Berina '82 6.950,- OpefCorsa '85 10.950,- Opel Rekord Traveller 2-0 S '06 13.950,- Opel Rekord 20 S bordeauxrood ipg '85 10.500,- Opel Ascona l600 Traveler aulom. '86 15.950- OpelKadettGT 18.000 km '88 21.950,- Opel Corsa .1200 Luxus 3-dfs.\ '84 9.950,- OpeiCorsa 1200 3-drs. '83 7.950,- Opel Kadet!ri£0iesel '84 8.950,- Opel Kadelt 1600, sch.dak '66 14.950,- Ope! Kadett 1600 Sedan '86 14.950,- Opel Manta GT '84 10.950,- Opel Manta 1800 HB, 3-drs. '84 11.950,- Opel Omega 18 LS, ipg '87 23.950,- Opel Omega 20i GLS aut., veel extra's aug. '87 29.950,- Fiat Regata 85 S '87 13.950,- Fiat Panda 45 S '84 4.950,- Fiat Uno 45 (2 stuks) '85 7.950- Ford Sierra Le Mans utv., signa! rood, RS sportvelgen, centr.vergr. nov. '87 19.950,- Peugeol 205 1.3 schuifdak maart'85 9.950,- AUTO VAN DE WEEK FORD SIERRA 2.0 GL Sedan, zilvergrijs met., w.w.glas, aam centr. vergr., 5-versn. '88 hvOUj' Opel Kadett 1200/1300 div. uitv. Rat Panda '85/W87 v.a. 11.950,- '86 6.950,- STATÏONW AGENS 5-drs. Van uitv. W86 v.a. 11.950,- 'BB 7.950,- '85 9.950,- '85 10.650,- Inruil, financiering mogelijk T .Donderdagavond koopavond U kunt ons vinden 300 m van de Rijksweg Hoek van Hoitand-Schiedam, afslag Schiedam-centrum, achter de Hema autcm, station, sch.dak Vlaardingen/Maassluis De vee houders, die door het dioxine schandaal hun produkten niet meer mogen verkopen, zijn niet tevreden over de wijze waarop de regering de schade wil vergoeden. Dat bleek gisteravond op een besloten bijeen komst, waar vrijwel alle betrokken boeren uit Maassluis en omgeving aanwezig waren. De boeren toonden zich met name teleurgesteld over de in de regeling opgenomen formule ring, dat ze zullen afzien van verdere claims ten aanzien van het rijk, als ze schadeloos zijn gesteld voor de nu geconstateerde schade aan melk, vlees en andere produkten. De boeren vinden de beslissing in strijd met de beloften die minister Braks eerder deed. Bij de bekendmaking van de onderzoeksre sultaten zegde de minister van landbouw twee weken geleden toe, dat alle schade zou worden vergoed. De regeling, door de ministers Nijpels, Brink man en Braks opgesteld, loopt echter maar tot 1 november. Tot deze datum betaalt het rijk voor de produkten van de boeren de gebrui kelijke prijs Andere schade, zoals waarde vermindering van de grond, moeten de vee houders verhalen op de AVR, meent het mi nisterie. De AVR wordt gezien als de belang rijkste veroorzaker van de dioxine-uitstoot. De boeren krijgen contracten voorgelegd, waarin ze verklaren van verdere claims af te zien als ze de vergoeding voor de produkten hebben gekregen. Dat vinden de veehouders onaanvaardbaar. Het Landbouwschap en de belangenbehartigers van de boeren adviseren de gedupeerden vooralsnog niets te tekenen. Eerst moet er meer duidelijkheid komen, meent het schap, dat binnenkort opnieuw in debat gaat met de ministers. Protest Over de volledige vergoeding voor het inko mensverlies zijn de boeren wel te spreken, al loopt dc regeling slechts tot 1 november. Deze regeling kost het rijk naar schatting 16 mil joen gulden. Mochten de boeren de contracten niet onder tekenen, dan wordt de aangeboden vergoe ding niet uitgekeerd. Tekenen ze wel, dan zouden ze volgende week op het normale tijd stip geld krijgen voor de aan de Melkunie aangeleverde, maar niet verwerkte melk. Toen de tekst van de regeling gisteren bekend werd, stak er een storm van protest op bij de boeren. Niet alleen vanwege de gewraakte passage, ook omdat er andere onduidelijkhe den in de afspraken voor schadevergoeding staan. Dat de regeling slechts tot 1 november van kracht is, kan er bij de boeren niet in. Volgens de begeleidingscommissie van de 3 HLO, de landbouworganisaties, is er sprake van een minimale regeling. „Die datum, daar tillen we nu maar even niet te zwaar aan", al dus woordvoerder ir. A.C.M. WiJlemsens. „Volgens minister Braks komt er nog een de finitieve regeling. Maar het feit dat de over heid zo voorzichtig en terughoudend is, vin den wij teleurstellend". Vlaardingen De Eiffelto- ren krijgt, in miniatuurfor maat, een plaatsje in Vlaar dingen. In verband met het eerste lustrum van cultureel café D'Oude Stoep zal Ben Vuyk in september een tien meter hoge Eïffeltoren plaat sen op de hoek van Smalle en Brede Havenstraat, tegen over de Visbank. Gisteren is Vuyk druk in de weer ge weest met het rondkrijgen van vergunningen. „Ik kwam op het idee, omdat het Rotterdams Nieuwsblad dit stukje Vlaardingen altijd verge lijkt met Parijs. Net zoveel cafés als op Montmartre en Place du Tertre. las ik laatst in het RN. Nou, dacht ik, dan laten we het ook echt een beetje op Parijs lij ken", aldus Ben Vuyk, De Eiffeltoren wordt feestelijk verlicht en zal gedurende een week in Vlaardingen te zien zijn. Een soortgelijk geval of is het dezelfde is momenteel te zien naast de Euromast In Rotterdam. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen kan de toekomstige bewoners van de Ridderstraat en het Weeshuisplein geruststel len met de mededeling, dat de grond in het gebied niet is ver ontreinigd. Bij sommige bewo ners leefde enige tijd het idee, dat het wél mis was met de bo demgesteldheid. De bewoners leidden dat af uit het feit, dat de noodzakelijke grondwerkzaamheden enige tijd geleden werden stilgelegd. De maatregel voedde de gedachte, dat de grondwerkers giftige stof fen in de hodem hadden aange troffen. In een brief aan de Vereniging Eigen Huis laat de gemeente nu weten, dat er geen milieuhygië nische bezwaren tegen de nieuwbouw zijn aan te voeren. Die conclusie trokken milieu deskundigen al in een eerder stadium, meldt het college van B en W. Dat de grondwerkzaamheden enige vertraging hebben opgelo pen, is volgens de gemeente uit sluitend toe te schrijven aan het stortverbod, dat enige tijd gele den voor de Broekpolder werd afgekondigd. Op deze stortplaats, die bedoeld is voor puin van nieuwe bouwlo- katies, kwam enige tijd geleden per abuis ernstig verontreinigde grond uit de Boterstraat terecht. Het college van B en W, dat over deze affaire struikelde, verbood in mei voorlopig alle stort. Het afval van de Ridderstraat en het Weeshuisplein konden als ge volgvan deze maatregel ook niet meer worden afgevoerd. Om stagnatie in de nieuwbouw te voorkomen mag er nu weer worden gestort in de Broekpol der. Verscherpte interne richtlij nen moeten voorkomen dat er nieuwe incidenten ontstaan. De directeur van Gemeentewerken is te verstaan gegeven, dat hij de nieuwe normen nauwkeurig in acht nemen. De grond in de Ridderstraat mag dan voldoen aan de eisen, "brandschoon' is de bodem niet. In een iets verhoogd gehalte werd lood aangetroffen. Ver moedelijk heeft dat te maken met het feit, dat de huidige bouwlokatie lange tijd dienst deed als parkeerplaats. Om elk risico te voorkomen worden de tuinen en het openbare groen binnenkort opgenoogd met een schone laag grond. Ook voor dit deel van het cen trum geldt nog, onderne mers kor ting krijgen als zij in de Afrol-gara- gaan parkeren. In het mid den de kerktoren van Cuy- pers: in de omgeving staan par- keerme- ters, al kan er vrij ge parkeerd worden het wa ter van de Oude Ha ven, nabij desluizen. luchtfoto Roel Dijk stra Vlaardingen Twee weken lang had een fles cola op de vensterbank gestaan, in de brandende zon, maar Robin van Vliet had er geen erg in dat daardoor een enor me luchtdruk in de fles ontstaat. De 20-jarige Vlaardinger kwam van vakantie te rug, dorstig, draaide de dop van de fles af toen de dop in zijn linkeroog sprong. De GGD heeft Robin met oogletsel naar het Holyziekenhuis overgebracht. Wielersport of trimmen begint bij" Koevermans! Ook voor ATB-fietsen, merken als: Koga Myata - Colnago - Peugeot - Concorde - Raleigh Gazelle - Giant Tevens grote sortering sportvoeding en kleding! Rotterdamseweg 2 - Vlaardingen - Tel. 010-4343644 op o.a. damesmode, baby- en kinderkleding. op overhemden met korte mouw. Vlaardingen De zoveelste po ging om auto's in de parkeerga rage te krijgen: burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben besloten om onderne mers, die voortaan in de Afrol ■willen parkeren, een korting van twintig procent te geven. De reductie geldt voor een maand abonnement van vijftig gulden. B en W draaien er niet om heen, dat die korting bedoeld is om de garage Afrol nu eindelijk eens wat voller te krijgen. In stad huistaal spreken ze van „ons streven het gebruik te bevor deren". Eerder werd dat gepro beerd met een dagje gratis par keren (tijdens het Haring- Bierfeest) en met geregelde her inneringen aan de voordelen die de parkeergarage biedt. Toch noemen B en W het vol krijgen van de Afrol, ofwel het beperken van het exploitatie verlies, niet als het belangrijkste argument om korting te verle nen. Het college komt met een klantvriendelijke motivering: het centrum van Vlaardingen zou veel prettiger worden voor winkelende mensen, als de on dernemers en hun personeel in de Afrol gaan parkeren. Nu is het vaak zo, dat dezen hun auto's neerzetten op plekjes, waar de gemeente met vergun ningen en ontheffingen werkt. Elk bedrijf in het centrum heeft recht op eén vergunning. Perso nen, die in het centrum werken, kunnen een ontheffing krijgen. Dat systeem, aangeduid als de belanghebbendenregeling, geldt bijvoorbeeld op het Liesveldvia duct. De gemeente lijkt nog niet van plan om aan deze regeling te tor nen. Eerst zal worden afgewacht of de ondernemers positief rea geren op de aangeboden korting. Vooral de winkeliers staan met hun auto's de eigen klanten in de weg, daar komt het verhaal van B en W op neer. Als de winke liers nu eens zouden besluiten van de Afrol-garage gebruik te maken, dan zouden er voor de bezoekers van het centrum meer plaatsen vrijkomen bij parkeer- meters en -automaten. Overi gens kunnen ook bezoekers in de parkeergarage op de Afrol te recht. Ben W brengen maar weer eens de 'gunstige tarieven' onder de aandacht. Parkeren ir de Afrol kost vijf kwartjes per uur, met een maximum van vijf gulden per dag. Het maandabonnement, inclusief BTW, zal voor onder nemers in het centrum veertig gulden gaan kosten. Dat geldt ook voor andere mensen, die in het centrum werken. Overigens is het dezer dagen geen enkel probleem een parkeerplekje in het centrum te bemachtigen. Automobilisten kunnen goed merken dat er veel medewegge bruikers met vakantie zijn. GELDIG OP ARTIKELEN VOORZIEN VAN KORTINGSLABELS Vlaardingen Gemeentewer ken heeft in de Antonie Duyk- straat een wespennest verwij derd. Een meisje had het nest op de zolder van haar ouderlijk huis ontdekt. Vlaardingen Een 21-jarige Vlaardinger heeft bekend frau de te hebben gepleegd door bij de sociale dienst de inkomsten van zijn vrouw te verzwijgen. Re chercheurs van van de sociale dienst hadden de man in de ga ten gehouden en gemerkt,dat hij klaarblijkelijk valsheid in ge schrifte moest hebben gepleegd toen hij een steunaanvraag in diende. De rechercheurs van de sociale dienst verhoorden hem op het politiebureau, waar pro ces-verbaal is opgemaakt. Vlaardingen Een 'oplettende Vlaardinger tipte vannacht de politie, toen hij op de Westha venplaats een man door een keu kenraam zag klimmen. De agen ten zagen bij hun komst een man vluchtten, maar konden hem na een korte achtervolging arreste ren. De 27-jarige Rotterdammer voldeed aan het signalement dat de Vlaardinger had opgegeven. Vlaardingen Hoeveel mensen wonen er in uw straat? En hoe oud zijn zij? Met kinderen, zonder? Stu deren ze? En hoe oud zijn de woningen? Zijn die gere noveerd? En hoe schat u de inkomenspositie van de be woners? Modaal, beneden- of bovenmodaal? Dergelijke vragen vuurt het Amsterdamse bureau Inter view nu al een jaar af op men sen in heel Nederland, en gis teren kwamen ze terecht in de Brede Havenstraat in Vlaar dingen. Doorgaans geeft men netjes antwoord. De mevrouw van Interview doet dat zelf ook, als haér gevraagd wordt waarom al die vragen worden gesteld. Zij zegt dat InterView bezig is aan een marktonder zoek, in opdracht van Geo Marktprofiel, die in het hele land een goed overzicht wil krijgen van woonbuurten, wat betreft prijsstelling en leefmi lieu. „Wonen er mensen van buitenlandse afkomst in uw straat?" „Liggen er tuinen aan de huizen?" Het onderzoeksbureau stroopt het hele land af. Dat gebeurt aan de hand van de postcodes, straat voor straat, en de dame van InterView denkt zelf dat heel Vlaardingen wel aan de beurt komt. Maar dat kan nog geruime tijd in beslag nemen. Mevrouw is niet de enige die eraan werkt, zij maakt deel uit van een team. Aan de Brede Havenstraat hebben ze in ie der geval een makkie. Daar wonen maar een paar mensen, aan de even kant, en verder gaat het otn bedrijfspanden. Een café. Een etalage van een fotozaak om de hoek. De Wa terweg-redactie van deze krant. Een café in aanbouw. Een kapper. Een Grieks res taurant. Een schoenengigant. Met de Brede Havenstraat is InterView zo klaar. Maar nu de rest van de bin nenstad nog, en zolang het on derzoek duurt, kunnen de Vlaardingers dus vragen ver wachten over hun buren. Wat ze zo ongeveer verdienen. Of ze alleen wonen of samen. Of ze al aan de AOW toe zijn. Via deze big-brother-is-watching- you-methode krijgt Geo Marktprofiel straks een keu rig totaalbeeld. Zou Vlaardingen in de markt liggen? Zeg dan dat uw buren tien keer zoveel verdienen als in werkelijkheid het geval is. Schiedam Op last van de bur gemeester heeft de politie gister middag om half zes de koffie shop Metamorfose gesloten. De zaak gaf veel overlast. Zowel buurtbewoners als voorbijgan gers in de Branderssteeg klaag den over agressieve en luidruch tige jongeren, die er hasj ge bruikten. De eigenaar had geen horecavergunning. Oorspronke lijk ging het om een 'galerie'. Vlaardingen Brandweercom mandant mg. J.W. van Es is ver heugd. De datum is rond, waarop de eerste paal kan worden gesla gen voor de uitbreiding van zijn kazerne aan de Hofiaan. Van Es heeft de burgemeester bereid ge vonden aan het heien een offi ciële start re geven. Mr. Fred van Lier slaat de eerste paal op woensdag 23 augustus. Het bouwplan ontzenuwt ge ruchten, dat de gemeente Vlaar dingen van de gebouwen bij het Oranjepark en het Hof af zou willen, om die grond te betrek; ken bij de ontwikkeling van het Buizengat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1