Duizendste bruidspaar in stadhuis Maasland Vlaardingen zoekt geld voor fietspad 'Nijntjes verhaal gaat beginnen' Schaalmodel Waterweg wordt opgedoekt Medicijnen terecht VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gemeenterekening wordt in het openbaar behandeld Twee keer raak met beschonken chauffeur Bouwkeet in brand Voet klem tussen deur Drukkerij Van Dooren blijft in Vlaardingen Instuif geslaagd hoewel Hobo faalt Scannerhumor Politieke avond van grote vier 'Ambtenaren' met sieraden aan de haal Kade krijgt beschoeiing ©©Kóst» WATERWEG MAANDAG 14 AUGUSTUS 1989 PAGINA 9 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Vlaardiogen. Telefoon: 010-4343229,4352066,4350557- sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754, Maasland In Maasland wor den de huwelijksvoltrekkingen al sinds 1973 niet meer door de ambtenaren van de gemeente verricht. Twee Maaslandse vrouwen, Lies Visser en Frieda Mattern, fungeren er als part time ambtenaar van de burgelij- ke stand. Ineke van Velzen en Ruud Paalvast vormden vrijdag het duizendste paar dat door hen in de echt werd verbonden. Het -aantal trouwlustigen in Maasland blijft stijgen. Evenals in 1988 zullen dit jaar naar ver wachting ongeveer 125 paren elkaar er het ja-woord geven. Lang niet alle bruidsparen ko men uit Maasland. In meer dan de helft van de gevallen komen de aanstaande echtgenoten uit een andere gemeente. Enkele ijaren geleden kon er voor Lies Visser en Frieda Mat tern nog geen tweede toga af. Tegenwoordig zouden beide da mes zich met slechts één ambts gewaad geen raad meer weten. Het aantal trouwerijen op het Maaslandse gemeentehuis stijgt sneller dan het landelijk gemid delde. Het schilderachtige decor van het Maaslandse raadhuis is waarschijnlijk de belangrijkste oorzaak, De trouwzaal ligt aan een rustiek vlietje, in het lieflij ke centrum van het op één na kleinste Westlandsedorp. Ook de zeer persoonlijke wijze waarop Lies visser en Friëda Mattern vanaf 1973 in Maasland vrijwel alle huwelijken voltrek-- ken, is onder de trouwlustige stelletjes in de wijde omtrek kennelijk niet onbekend geble ven. Het bruidspaar Paalvast-Van Velzen keek verrast op toen vrijdag een grote gemeentelijke delegatie de trouwzaal binnen stapte, gevolgd door heel wat meer fotografen dan er waren besteld. Niemand had Ineke en Ruud verteld dat zij een jubile um-bruidspaar waren. Mattern en Visser waren eerst zelf het middelpunt van de feestvreugde. Zij werden door de gemeentesecretaris toege sproken en in de bloemetjes ge zet. Vervolgens richtte de aan dacht zich op bruid en bruide gom. De 20-jarige bruid bleek de kleindochter van oud-gemeen teontvanger J.B. van Velzen, Ineke van De 21-jarige bruidegom bleekVelzen en bij wijze van uitzondering Ruud Paalvast eveneens uit Maasland afkom- vormden het stig. Het jonge paar kreeg van duizendste de jubilerende dames een ca- bruidspaar in deautje: een straatbezem, voor Maasland. Ze deze bijzondere gelegenheid werden voor met droogbloemen opgemaakt. deze speciale Aan de huwelijksvoltrekkingen gelegenheid in Maasland komt sinds jaar en geflankeerd dag geen manlijke ambtsdrager door beide meer te pas. Naast Lies Visser (part-time) en Frieda Mattern voltrekt bur- ambtenaren gemeester Mieke Bloemendaal van de burger een enkele keer een zogenaamd Hjke stand, 'verzoekhuwelijk'. „We hebben Frieda Mat- nog niet helemaal het alleen- tern (links) en recht", glimlacht Mattern. Lies Visser. Delft Het Waterloopkundig Laboratorium in Delft gaat de op schaal nagebootste delta van de Nieuwe Waterweg afbreken. Ook enkele andere grote water bouwkundige modellen worden opgedoekt. Het werken met schaalmodellen wordt in het lab als een verouderde methode be schouwd. Voor het berekenen van stromen en getijden bestaan tegenwoordig computerpro gramma's. Het overschakelen op computer simulatie heeft tot gevolg dat er op korte termijn enkele hallen van het wereldboeroemde labo ratorium leeg komen te staan. Ook de Rijnmondhal, waar getij den en stromingen in het Water weggebied worden nagebootst, wordt ontruimd. De allergrootste hal, waar de wisselwerking van zoet en zout water wordt bestudeerd, blijft voorlopig wél in gebruik. Vlaardingen De pro vincie heeft een lelijke streep gehaald door het plan van de gemeente Vlaardingen om een fietspad aan te leggen op de Maassluissedijk. Vlaardingen ging er vanuit dat dé provincie het leeuwendeel van de kosten, ongeveer drie kwart miljoen gulden, voor zijn rekening zou nemen. Maar Den Haag heeft het tracé nog eens be studeerd en is tot de slotsom ge komen dat een groot deel van het rijwielpad binnen de be bouwde kom is geprojecteerd. Dat deel moet Vlaardingen vol gens de voorschriften zelf beta len. De Vlaardingse verkeersdes- Maassluïs De behandeling van de financiële afrekening van het begrotingsjaar vindt in het vervolg in het open baar plaats. Het Maassluisse college van B en W gaat hier mee in op een verzoek van de gemeenteraad om de jaarlijk se vergadering van de lijst van besloten bijeenkomsten af te halen. In deze vergadering bespreekt de cortfrnissie voor onderzoek van de gemeente- en bedrijfsre- keningen de boekhoudkundige afhandeling van het voorbije jaar. Leden van de commissie fnanciën bespraken de bevin dingen van hun onderzoek van de balans en de voorlopige jaar- rekening tot dusver achter ge sloten deuren. Dat is onnodig, lieten verschil lende leden van de onderzoeks commissie het college voor de vakantie weten. Hoewel de ver gadering kan worden aangegre pen om de nodige kritiek op het financieel beheer te uiten, is dit geen reden om de bevolking uit de vergaderzaal te weren, meen de financieel-spedalist Pieter Hoogenraad van de PvdA-frac- tie. In de meeste gemeenten is het gebruikelijk dat besloten verga deringen aan bepaalde voor waarden moeten voldoen. Al leen als er persoonlijke belangen worden besproken of de onder handelingspositie van de ge meente in het geding is, mag een dergelijke vergadering worden uitgeschreven. Bij de behandeling van de jaar rekening spelen deze zaken eeh- tergeen rol, meent de eommmis- sie. Het college van B en W blijkt nu voor deze argumenten te zijn gezwicht Ook buiten het politie ke circuit wordt in Maassluis overigens regelmatig geageerd tegen de waas van geheimzin nigheid, die buitenstaanders in het besluitvormingsproces me nen te ontwaren. Zo zijn bewo ners uit de omgeving van Station Maassluis-West momenteel he vig ontstemd over de nieuw- bouwplannen van een nieuw overdekt zwembad in hun woonomgeving. De bewoners menen, dat zij vooraf onvoldoen de in de plannen zijn gekend. Schiedam -Een 46-jarige Rot terdammer is zaterdagnacht twee keer gearresteerd voor rij den onder invloed. Nadat de po litie de man om twaalf uur een rijverbod had gegeven, bleek hij twee uur later weer achter het stuur te zijn gekropen In eerste instantie trok de man de aandacht van de politie toen hij hevig slingerend over de Horvathweg reed, Na een bloed- prïk op het Schiedams'e politie bureau kreeg hij een rijverbod voor dertien uur opgelegd. Twee uur later hield de politie de man opnieuw rijdend aan, dit maal op de oprit van rijksweg 20 ter hoogte van Vlaardingen. De politie ging toen over op hardere maatregelen: auto en rijbewijs werden in beslaggenomen. Vlaardingen Een 17-jarige en een 19-jarige Vlaardinger zijn gisteravond even na acht uur door de politie opgepakt, omdat zij tegen de wand van een bouw keet aan de Churchülstngel brand hadden gesticht De keet liep brandschade op. De politie was ingeseind door een omwonende, die zag hoe het duo, samen met een nog onbe kende vriend, een vuurtje maakte. Uit onderzoek is geble ken dat de knapen kort daarvoor de bouwkeet hadden opengebro ken. Schiedam Een achtjarig jon getje, dat zondagavond met zijn voet klem kwam te zitten tussen, de draaideur van de Z-flat aan het Chopinplein, is met een ge broken enkel overgebracht naar het SchieJand-ziekenhuis. Na mislukte pogingen van om standers en de politie moest de brandweer er aan te pas komen om de jongen uit zijn benarde po sitie te bevrijden. Dat lukte door gebruik xe maken van pneuma tische apparatuur. kundigen zijn niet blij met die mededeling van de provincie. Er zou slechts circa 200.000 subsidie overschieten, het resterende half miljoen zou de gemeente zelf op tafel moeten leggen. Dat geld is in de toch al zwaar onder druk staande begroting niet te vinden „De provincie moet voor deze ene keer maar een uitzon dering maken", vindt de chef van de afdeling verkeer, Roel Blom. Blom noemt een fietspad over de dijk van groot belang, vooral omdat hel Maassluisse deel van de verbinding er al ligt. Maar dat fietspad eindigt precies op de ge meentegrens. Voor de resteren de kilometers naar Vlaardingen kunnen wielrijders kiezen uit twee routes: via de verkeersweg over de dijk, of via het fietspad doorhet Lïckebaertbos. De eerste route is niet aantrek kelijk vanwege het drukke auto verkeer, de tweede route is voor velen alleen overdag een bruik baar alternatief. „*s Avonds heb ben veel mensen in het Licke- baertbos toch een wat angstig ge voel", aldus Blom. Een goed ver licht, vrij liggend fietspad in de berm van de dijk blijft in Vlaar dingen de voorkeur houden. De kinderen voelden zich dadelijk op hun gemak in dagverblijf Nijntje van Yvette Vervoort. Schiedam Het nieuwe kinder dagverblijf Nijntje aan de Peter van Anrooylaan in Schiedam- Groenoord is zaterdagmiddag zonder veel plichtplegingen geo pend. Nijntje is gevestigd in een leegstaande kleuterschool. On der de belangstellenden was wethouder Hans Van Kleef (on derwijs), die veel lof had voor de opzet van Nijntje en initiatief neemster Yvette Vervoort. „Yvette had een goed doordacht plan met een keurige begroting. We hebben daarom twee school lokalen beschikbaar gesteld. Wanneer het storm blijkt te gaan lopen in Nijntje, zal ik Yvette ze ker proberen te helpen aan een. derde lokaal. Wij, als gemeente, hebben er natuurlijk zelf ook be lang bij. Dit gedeelte van de Groenoordschool is nog te nieuw om afgebroken te worden. Nu hebben wij er dankzij Yvette weer een goede bestemming voor". De vraag of de wethouder ook zijn eigen kinderen naar Nijnjte zou doen liet hij onbeantwoord. Wel was zijn echtgenote met één van de kinderen aanwezig om een kijkje te nemen in het dag verblijf. Yvette Vervoort heeft samen met haar man Aad een maand hard gewerkt om de schoolloka len te verbouwen en in te rich ten. Het resultaat: een fijne speelruimte en een gezamenlijke slaapkamer voor de allerklein sten. De naam van het kinder dagverblijf is ontleend aan het konijntje uit de boekjes van Dick Bruna. Voordat Nijntje werd geopend voor belangstellenden, was er eerder op de dag een. kennisma kingsuurtje voor de ouders die hun kinderen al opgegeven heb ben voor Nijntje. Terwijl Yvette van de kleuters hun bijzonder heden, zoals de slaaptsjden en het eventueel gebruik van medi cijnen, noteerde hield één van begeleidsters, Hilda, de eerste negen klantjes gezellig bezig. Zij gingen naar huis met een zelfge maakte Nijntjeshoed. Ook net splinternieuwe speelgoed werd met gretige handjes in gebruik genomen De speelweide en de fietsjes met vielen eveneens bij hei grut in de smaak. Voor een officiële opening voel de Yvette Vervoort niet. „Een lintje doorknippen vind ik maar duf, ik gooi gewoon de deur open", zei ze Maar toen de mees te genodigden een paar uurtjes binnen waren wilde de vader van Y vette de open dag toch niet geheel onofficieel voorbij laten gaan. Hij overhandigde zijn dcchter een Nijntjesboek in reu ze uitvoering en sprak daarbij de plechtige woorden: „Het verhaal van Nijntje gaat beginnen". Vlaardingen Drukkerij Van Dooren blijft in Vlaardingen ge vestigd. Het in 1893 opgerichte bedrijf en de zusteronderneming Handelsdrukkerij Doorenboom verhuizen in juni volgend jaaar naar industriegebied Het Scheur. Eerder overwoog de di rectie beide ondernemingen, waar ruim 60 mensen werken, te verplaatsen naar een andere ge meente in het Rijnmondgebied. Vlaardingen bleek uiteindelijk toch de gunstigste voorwaarden te bieden. Van Dooren heeft in Het Scheur 5500 vierkante meter grond ge kocht. In tegenstelling tot wat directeur Walter Bijl verwacht te. viel met de gemeente Vlaar dingen geen 'deal' te sluiten over de leegkomende bedrijfspanden op de noek van de Oosterstraat en de Maasstraat. Bijl hoopte die panden aan de gemeente te kun nen overdoen. Maar die heeft er geen belangstelling voor, on danks de oprukkende stadsver nieuwing in de Oostwijk. Van Dooren gaat nu intern over leggen wat er straks met de oude drukkerij moet gebeuren. Moge lijk blijven de panden nog een tijdje in gebruik als opslagplaats. Maassluis'Als je gek doet dan gooi ik je weg'. Zo heette het stuk dat vrijdag door kindertheater groep Hobo werd opgevoerd. Dat gebeurde ter afsluiting van de jaarlijkse kinderinstuif in de Koningshof. Ook dit jaar waren de twee insiuifweken een door slaand succes. Alleen het 'toneel stukje' viel tegen. Geen bal aan. Dat was de essentie van het meest gehoorde commentaar van de kinderen. Wim Maagdenburg, één van de organisatoren van de instuif, is het met de kinderen eens. „Die theatergroep is een verkeerde keus geweest", vindt hij. „Ik snap ook niet wat de titel met de inhoud te maken heeft". Over het totale programma van de twee weken is Maagdenburg echter zeer tevreden. De kinde ren zijn het met hem eens. Een gemiddelde van 460 kinderen per dag en veel enthousiaste ver halen zijn het bewijs. Een jongetje van zes onder streept dat door apetrots zijn Krimpie dinkie te tonen. Tijdens de instuif heeft hij het glasachti ge poppetje gemaakt. Het hangt aan een kettinkje om zijn nek. Het procédé blijkt eenvoudig te zijn. Dinkie is een flinke kerel van een soort plastic. Stop je hem in de oven, dan komt hij er ge krompen uit, De button op zijn jasje is zo mogelijk nog mooier. „Ook zelf gemaakt", zegt hij' glimmend. Er staat op 'I iove you'. Hij zegt 'niet precies' te we ten wat het opschrift betekent. Het is dan ook niet zelf verzon nen, maar hij heeft het bij andere kinderen gezien. De andere instuivers hebben de instuif ook leuk gevonden. Be- scbuitfluiten, chips maken en schminken zijn goed voor heel wat levendige verslagen. Een verrassend succes zijn de zak doekzakjes geweest. „Van lapjes wordt een zakje gemaakt - met kant afwerken, dal is pas span nend - en daar past precies een pakketje papierenzakdoekjes in",Iegt Wim Maagdenburg uit. De ideeën komen van een crea tief team. Rien Koene, creatief handvaardigheidstherapeut, werkt net als Maagdenburg bij de gemeente Maassluis. Hij werkt samen met Ina van de Lely, Trude Wiüemstijn en Ma rian Wuepkïng: alle dne huis vrouw en boordevol ideeën. Verder is er een team van bege leiders. Dit jaar heeft een veer tigtal vrijwilligers meegewerkt. Eén daarvan is Sascha Schellen (17), 7e doet voor de derde ach tereenvolgende keer mee. Sa scha heeft een beknopte aerobic cursus gegeven en daar heeft ze heel wat kleine fans aan over ge houden. Over het slotevene- ment, het kindertheater, zegt Sa scha: „De kinderen liepen door de zaal en praten overal door heen. Totaal geen betrokken heid. Gelukkig hebben ze zich tijdens de andere dagen wel con stant vermaakt En ik ook, na tuurlijk. Volgend jaar doe ik weer mee". Vlaardingen Gesprekken die via de scanner tussen twee politieagenten kunnen worden beluisterd, staan er om bekend koel, zakelijk er. doorgaans uiterst saai te zijn. Af en toe en vaak onbedoeld, wordt zo'n gesprek met hu mor doorspekt. Zoals dit gesprek dat twee agenten voerden: - Hier het HB (hoofdbureau) over. - Jawel HB zegt u het maar. - Rijdt u even naar school De Open Vensters. Daar staat een raam open. Vlaardingen Met het oog op de naderende kamerverkiezin gen wordt woensdag 30 augustus in zaal Triangel een discussiea vond belegd met vertegenwoor digers van de vier grootste poli tieke partijen. De heren Frinking (CDA), De Visser (PvdA), Blaauw (VVD) en Langenberg (D66) gaan met elkaar in de slag met als inzet de verkiezingsprogramma's van hun partijen. Onder leiding van burgemeester Fred van Lier wordt met name gesproken over de volgende the ma's: de verhouding tussen Oost en West en arm en rijk en de zorg voor het milieu. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Vlaardingen 'Wij zijn van het gasbedrijf. Mogen we even bin nen komen'. Die mededeling was vrijmiddag vooreen nog on bekend duo voldoende om toegang te krijgen tot een wo ning aan de Dirk de Derdelaan. Toen de 'ambtenaren' weg wa ren, kreeg de bewoonster door dat d e twee haar iets op de mouw hadden gespeld. Terwijl één van de mannen haar aan de praat hield, wist de ander een doosje met gouden sieraden te stelen. Bij een inbraak in een kelderbox aan de F. Seholtenstraat is vrij dagnacht een fiets en een grote hoeveelheid gereedschap gesto len. De eigenaar werd voor on geveer 1000 gulden gedupeerd. Uit een woning aan de Petunia- straat werd, na de voordeur te hebben geforceerd, voor onge veer 185 gulden aan sieraden ontvreemd. Maassluis De aanstaande sloop van de voormalige Groen van Prinstererschool dwingt de gemeente tot aanvullende maat regelen. Het bouwverkeer gaat bij de sloop van het complex en de er op volgende nieuwbouw aanzienlijke vormen aannemen. Naar verwachting is de oude be schoeiing van de Groen van Prïnstererkade niet opgewassen tegen dit zware verkeer. Het col lege van B en W stelt daarom voor om de beschoeiing, die in een later stadium zou worden vervangen, eerder onder han den te nemen. Met de ingreep is 568.000 gulden gemoeid. Het college van B en W wil nu dat de gemeenteraad dit krediet eerder dan gepland be schikbaar stelt. De werkzaamhe den aan de kade kunnen dan nog voor 1 november worden uitge voerd, waarna de bouwstroom zonder gevaar voor schade aan de kade op gang kan komen. Een duiker is bezig één van de dozen uit de Voorhaven te vissen. Schiedam De twee vermiste dozen met gevaarlijke medicij nen zijn terecht. Eén van de do zen, die vrijdagochtend uit een m de Nieuwpoortweg gepar keerde vrachtauto werd gesto len, vond de politie terug in Rot terdam, terwijl het restant van de medicijnen zaterdagmiddag in de Sehtedamsc- Voorhaven bleek te drijven Direct nadat de medicijnen wer den ontvreemd, sloeg de politie vrijdag alarm. In de dozen be vond zich het levensgevaarlijke medicijn Sotacor, een middel te gen hartritmestoornissen. Dit medicijn kan levensgevaarlijk zijn bij inname. Ook andere medicijnen, die in de dozen waren verpakt, baarde de- politie zorgen. Naast ongevaar lijke ampullen Mucomyst be vonden zich in de dozen poeders en flesjes met een anti-hepatitus- serum, dat bij gebruik door kin deren dodelijk is. De politie vermoedt, dat de da der de dozen op eigen gelegen heid heeft weggegooid. De lange, bl onde man. die zich over de me dicijnen ontfermde, is nog voort vluchtig. (ADVERTENTIE) alle merken meestal klaar terwijl u wacht da s pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010 - 473 82 22

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1