«Bwa Rero doet geen knieval voor het 'grote geld' NOAD steunt op routiniers 17 sum Ton Si j brands speelt met Vlaardings hout ^SÊÊKfÊEmmT^ rÓpen dag bij Teerstoof Standwerkers Van den Hooven speelt Bach Rosenmöller op links festival Triathlon gaat toch door Samenwerking bouwt in Oost EEN HELE SHOWBOOM VOL TV'S EN VIDEOS» Maassluis' bureau promoot onbekende bands 3tSt Zijdeveld mijdt zakenlunches Rotarians op verkenning S W 2 betrokken bij kettingbotsing Erik Gouka in Oranje Gratis naar Emmeii-SVV Prestatieloop Lickebaertbos SPORTAGENDA Controlec- toernooi in Margriethal j ^-SCHIEDAM Rofferdams Nieuwsblad woensdag 16 augustus 1989 ^Sedert sociëteit QT in 1969 een ruimte kreeg in het "'pand Nieu wstraat 12 is het gebouw waarin sindsdien -ook theater De Teerstoof is gehuisvest, uitgegroeid tot een heus cultureel centrum. In verhand met het twintigjarig bestaan wordt zon dag 24 september tussen 12.00 en 17.00 uur een open dag gehouden. Ook de andere gebruikers van het pand presenteren zich dan, zoals de computerclub, het Filmhuis, de Vrienden van Delfts Aardewerk, Pottery Kati Lorand, poppenatelïer Mary en toneel- -groep Apollo, Het Filmhuis laat die middag geen gewone speelfilm zien, maar draait oude en nieuwe films die over Schiedam handelen. Theater De Teerstoof biedt ta lentvolle Schiedammers de kans zelf op te treden op het podium. Verder verzorgen allerlei groepen de monstratiesvan hun activiteiten. Ook dit jaar vormt de Schiedamse weekmarkt tij dens de Brandersfeesten weer het strijdtoneel van een standwerkersconcours. Dit concours, waarbij marktventers hun verbale verkoopkunsten met el kaar meten, wordt dit jaar voor de veertiende keer gehouden. Een jury bepaalt op vrijdag 22 september welke van de vijftien standwerkers dit jaar voor de hoofdprijs in aanmerking komt Bij de beoordeling let de jury- vooral op originaliteit, overtuigingskracht en s pr e ekva a rd ighei d De jury wordt voorgezeten door J. Willemse, de voormalig voorzitter van de landelijke centrale ver eniging voor de ambulante handel. Willemse wordt in zijn werk door een aantal Schiedammers geassis teerd. Onder anderen journalist Rein Wolters, raadslid M.C. Van Lambalgen en J. Michel van de winkeliersvereniging Schiedam-Noord hebben be loofd zitting te nemen in de jury. Na afsluiting van het concours worden de prijzen uitgereikt door wethouder Aad Wiegman. De orga nisatie van het standwerkersconcours is in handen van het marktbedrijf van de Openbare Nutsbedrij ven. Een dag later begeven de Brandersfeesten zich te water. Ongeveer 150 watersouts uit Maassluis, Vlaardingen en Schiedam nemen 's middags in de Lange en Korte Haven deel aan een vlottenrace. De vaartuigen bestaan uit hout, touw, autobanden en pallets Andere vreemsoortige scheepjes gaan onder de verzamelnaam pieremachochels diezelfde mid dag te water bij het Doeleplein voor een tochtje naar de Buitenhavenweg. Voor de ontwerper van het leukste doe-het-zelf bootje heeft de stichting Bran dersfeesten een prijs klaar liggen. Laatste zwemvierdaagse Zwemlustxgen kunnen tussen 21 en 24 augustus ver moedelijk voor de laatste maal deel nemen aan de zwemvierdaagse in het openluchtzwembad Groe- noord. Zoals bekend heeft de gemeente plannen het buitenbad met ingang van het nieuwe zwemseizoen te sluiten. Als de plannen van wethouder Luub Haf kamp doorgaan komtereen nieuw, overdekt bad op de plaats van het 'oude' Groenoord. Om voor eert medaille in aanmerking te komen moeten deelnemers vier avonden lang een afstand van 500 meter zwemmen. Kinderen tot en met tien jaar krijgen het begeerde kleinood als zij onder de blote hemel per avond 250 meter in het water afleg gen. De zwemvierdaagse vindt elke avond plaats tussen 18 en 20 uur. Om de grote drukte te vermijden, raadt de organisatie oudere deelnemers aan niet voor ze ven uur te starten. In de voorverkoop zijn de deelna mekosten vijf gulden. Zwemmers die zich op pas op de eerste avond van de vierdaagse melden, betalen één gulden meer. De jaarlijkse Bachherdenking is eigenlijk al afgeslo ten, maar toch besteedt organist Nico van den Hoo ven op dinsdag 22 augustus uitgebreid aandacht aan de grote componist uit het land van Weimar. -In de Grote- of Sint Janskerk speelt Van den Hoo ven op deze dag koralen en eigen bewerkingen van stukken van Bach. Het concert wordt afgesloten met een vertolking van de Toccata en Fuga in F. Dat Van den Hooven in Schiedam zoveel aandacht aan Bach schenkt, is niet toevallig. Met name de laatste jaren heeft de 55-jarige organist zich teoge- legd op de bestudering van de orgelcomposities van Johann Sebastian Bach, Zowel in Nederland als in het buitenland geldt Van de Hooven tegenwoordig als een prominent vertolker van het werk van Bach. Als organist timmert Van den Hooven overigens al veel langer aan de weg. In de jaren zestig werd hij eerste tijdens het Nationaal Orgel Improvisatiecon cours, terwijl hij in deze tijd de Prix d' Excellence ook op zijn conduitestaat mocht bijschrijven. In Schiedam neemt Van den Hooven om kwart over acht plaats achter het orgel. De toegang bedraagt zes gulden. VLAARDINGEN De kleine linkse politieke partijen die in Vlaardin gen actief zijn, houden zaterdagmiddag op het Lies veld een Groen Links festival- In het kader van de verkiezingen voor de Tweede Kamer, die op 6 sep tember worden gehouden, spreekt kamerkandidaat Paul Rosenmöller over het programma van zijn par tij. Rosenmöller geniet landelijke bekendheid van wege zijn vakbondsactiviteiten in de Rotterdamse haven. De nieuwbakken politicus spreekt het publiek op het Liesveld drie keer toe. Zijn eerste toespraakje staat om twee uur gepland. Het Groen Links festival wordt muzikaal omlijst door optredens van de Ama zing Stroopwafels. Verder laat I. Bomhettï enkele acrobatische kunsten zien. Het festival begint om twaalf uur en duurt tot vier uur. De recreatieve triathlon die op 25 mei op het laatste moment wegens smogalarm moest worden afgebla zen, wordt nu op woensdag 30 augustus gehouden. Deelnemers die destijds al een kaartje hadoen ge kocht kunnen daarvan nu gewoon gebruik mal:- n De recreatieve triathlon, die door het bureau spor tieve recreatie van de gemeente is georganiseerd, begint om zes uur op het buitenterrein van het Kol- pabad. De deelnemers zullen eerst 550 meter zwem men. Aansluitend staan dertig kilometer fietsen en vier kilometer hardlopen op het programma. Deel nemers moeten minimaal 12 jaar jaar. Woningbouwvereniging Samenwerking '77 gaat in Vlaardingen-Oost 30 huurhuizen bouwen. De wo ningen zijn gepland aan de Tweede Van Leyden- Gaelstraat, waar eerder dit jaar een serie oude pan den van Samenwerking werd afgebroken. De kaal slag zal snel een ander aanzien krijgen. Dinsdag 29 augustus slaat Bas Goudriaan er de zoveelste eerste paal uit zijn lange carrière als wethouder stadsont wikkeling. Hij wordt daarbij geassisteerd door H. Westenberg van deprojektgroep Oostwijk. In da nieuwe winkel ven Ser vice Spijk vindt u een Mt showroom vol tv"* an vh Öao'S- Verder bant u ook voor ai uw reparaties san tv en video-bij Service Spijk sshhl jutetendrpg. a VoonS gratU prijs opgave - peen voorrijkostan f "'"Garantie op reparatie en - Verkoop van onderdeien Eirittfcfas kliaraa tv's visit 250,- niet 3 maanden garantie. 1 Dam 19 - Settled®"1 Vel, 4271074=1 01830-139*5 Maassluis In een tijd dat alles massale en onpersoonlijke vormen aanneemt, verdienen kleinschali ge initiatieven des te meer aan dachten waardering. Dat geldt ook voor Rero, een Maassluis' bureau dat de boekingen, promotie en marketing verzorgt van zo'n dertig binnen- en buitenlandse bands uit het clubcircuit, zoals Spasmodicjue, Plastic Dolls en Sister Ray. De naam Rero is een samentrek kingvan de voornamen van de op richters: Ron Mansveld en zijn zwager René de Heij. Ze begonnen in 1984 in de huiskamer van Mans veld en verhuisden twee jaar gele den naar een professioneler onder komen, boven de brandweerka zerne in Maassluis, De Heij heeft zich inmiddels teruggetrokken om als manager van de band Xymox te gaan werken, maar Mansveld werkt er nog steeds, samen met en kele hulpkrachten. „We doen absoluut geen dingen waar we niet achter staan", meldt één van hen, Hans Boudri (38). „Als een band zo commercieel zou gaan werken dat ik me er niet meer mee kan verenigen, trek ik mijn handen er vanaf. Met com mercieel bedoel ik dat een leuke, ruige rockband opeens een soort Abba wordt. Als Spasmodique met een miljoencontract gewoon Spas modique blijft, heb ik er niets op te gen. Hoewel ik nog moet zien hoe onafhankelijk een hand blijft als ze opeens 60.000 platen verkoopt". Mansveld (29): „Wij doen geen knieval voor het grote geld. An ders kies je hier niet voor. Tenslot te is het windhandel: mensen kun nen ook zonder jouw bandje, het is geen eerste levensbehoefte"- Sluitpost Dat kan wel zo zijn, maar toch wordt er handenvol geld aan mu ziek uitgegeven. „Dat is waar, er wordt godsgruwelijk veel geld aan verdiend. Het is een industrie ge worden, die elke maand honderd tot honderdvijftig plaatjes produ ceert. Die kunnen de media niet al lemaal beluisteren, dus selecteren ze op hoes en artiest voordat ze nog maar een plaat op de draaitafel hebben gelegd". w Op die manier wordt het moeilijk g om bands te promoten, vertel t> Mansveld. Met dat probleem heeft c» hij direct te maken, omdat hij zich bij Rero met promotie en marke-g ting bezighoudt. „Hoe strenger de o selectie, hoe eerder onbekende 3? bands afvallen. Met een heieboe] materiaal hoef ik dan ook niet bij de TROS aan te komen". Daarom is Mansveld erg kieskeu rig met het toesturen van geluids dragers, in tegenstelling tot de Hil- versumse promotors, die ladingen promotiemateriaal kunnen uïtae- w lÉil len. Hun budget is ook een stuk groter dan dat van Rero. „Bij veel independan t bands is pro motie de sluitpost op de begroting. Maar het hoort er wel bij, want je moet plaatjes verkopen om uit de kosten te komen. Daarom is het niet genoeg om een elpeehoes in een platenzaak op te hangen, je moet het ook aan de media laten weten". Trechter Een andere manier om bands on- Hans Boudri en Ron Mansveld van het Maassluise boekingsbureau Rero: 'Wij doen absoluut geen din gen waar we niet achter staan'. der de aandacht te brengen, is Net work. Dat is een overlegorgaan, waarbij 35 boekingsbureaus uit Europa zijn aangesloten. Elk half jaar vergaderen deze in een Euro pees land. De volgende bijeen komst wordt in oktober in Rotter dam gehouden. Mansveld: „Engeland wordt ge zien als het land waarde kennis zit, daarom vind je daar ook de meeste bureaus. Die hebben een enorm aanbod van bands, maar slechts een klein gedeelte sijpelt door. Er zijn'ook groepen die niet zo lang willen of kunnen wachten en die klimmen uit de toeter van die trechter en komen bij ons terecht". Of een groep ook wordt opgeno men in het bestand van Rero, is af hankelijk van de mogelijkheden die de medewerkers enn zien.Jk houd niet van alles wat we in huis hebben, maar dat hoeft ook niet. Als een ander het een interessante band vindt en zich daar ook voor wil inzettenkan dat Hoewel we er wel iets van zullen zeggen als ie mand met Saskia en Serge aan komt", aid1 is Mansveld. Weggekaapt Paradepaardjes heeft Rero niet in de stal, beweert Mansveld. „Dat vind ik zo eng. Ze verdienen alle maal evenveel aandacht, Een band die minder goed draait omdat de muziek heel extreem is, krijgt juist extra aandacht. De noise-act Chambre Jaune bij voorbeeld. Als je met zo'n band aan de slag gaat, kost het tijd voordat je wat hebt be reikt". In de toekomst wil Rero minder bands aantrekken, maar deze wel intensiever gaan promoten. Mo menteel boekt Rero ongeveer 250 optredens per jaar in dit getal zijn de buitenlandse concerten niet opgenomen tegen vijftien pro cent per boeking. Daarnaast gaan Mansveld en co hun pakket uitbreiden met aan verwante activiteiten. Met het la bel Puller is daarmee onlangs een begin gemaakt. Dit label moet een springplank worden voor aanko mende bands. De eerste die een cd op Pulier zou uitbrengen Hi Ho Silver is al bijna weggekaapt Max Mollinger en Robert-Jan Stips zijn bezig om deze groep bij een Europees label onder te bren gen. Is het verkennende werk van Rero niet ondankbaar als anderen met de eer gaan strijken? Mansveld: „Gaan we katten? Nee, ik zou nooit willen doen wat Mojo doet. Zij hu ren een stadion af en regelen alles er omheen. Ik blijf liever bij de kern en dat is de muziek. Ik wil met de bands meedenken en mee- plannen. Mijn werk is als een hob by ontstaan, dus mijn uitgangspunt is heel anders". Schiedam De Schiedamse wet houder Chris Zijdeveld heeft „gi gantisch de pest aan zakenlun ches". „De laatste keer dat ik met een projectontwikkelaar ging lun chen was ongeveer tweeënhalf jaar geleden, en ik heb geprobeerd dat zo beperkt mogelijk te hou den", aldus de wethouder. Zijdeveld zegt dit in een reactie op een artikel in het Rotterdams Nieuwsblad van woensdag 9 ai/- gustus, waarin gesteld wordt dï projectontwikkelaar George Toth een zodanige verstandhouding heeft met de gemeente Schiedam dat hij niet snel voor een zaken- lunch met 'de wethouder' zal wor den uitgenodigd. Chris Zijdeveld wil voorkomen dat de indruk ontstaat dat hij die wet» houder is en regelmatig met bouw ers en financiers uit eten gaat om plannen voor nieuwe projecten in Schiedam te bespreken. „Ik pro beer zulke besprekingen altijd in een zo zakelijk mogelijke sfeer te houden", zegt de bestuurder. Hij benadrukt dat hij zeker met Toth niet snel aan een restaurant tafeltje zal worden gezien. Voor overleg over zijn plannen met het Bols/Lanvas-terrein in Nieuw- land, waar Toth een handelscen trum wil vestigen, is Zijdevelds collega Hans van Kleef de aange wezen persoon. Zijdeveld' 'doei* stadsontwikkeling, Van Kleef stads vernieuwing. En van dat laat* ste is in Nieuwland sprake. I Zijdeveld betreurt het dat hij als niet-verantwoordelijk portéïeuil-» lehouder in-verband is gebracht met de ontwikkelingen rond Bols* /Lan vas en de houding die het col lege van burgemeester en wethou ders aanneemt ten opzichte van George Toth. VlaardingenStudenten en schol lieren uit elf Europese landen Hel pen gisterochtend wat onwennig door de Vlaardingse binnenstad. De jongeren zijn in het kader van een internationale uitwisseling te gast bij de plaatselijke Rotary- clubs. Na de aankomst op maandag had den zij geen gelegenheid hun gast stad te verkennen, omdat er eerst een bezoek aan de veiling in Hon- selersdijk op hetprogramma stond. Maar gisteren konden ziï hun hart ophalen aan typisch Vlaardingse attracties. Voor een eerste blik op de oude Haringstad beklommen zij de korenmolen Aelos op de Korte- dijk. Vandaar daalden zij af naar de nabijgelegen bakkerij van Frans Hazenberg om de Vlaar dingse ijzerkoekjes le proeven. J. Culinaire genoegens nemen een belangrijke plaatsin tijdens het be zoek van de jonge Rotarians. door SANDER SONNEMANS Vlaardingen.De ex-wereldkampioen dammen Ton Sijbrands was gisteren te t in de ambachtelijke houtdraaierij de Eenhoorn welke is gevestigd in de Landstraat. Sijbrands vereerde het Vlaardingse eenmansbedrijfje van Pe ter Maarleveld met een bezoek om de stenen en het bord uit te zoeken waar mee hij de tweekamp tegen de Rus Ana- toly Gartwarg zal spelen. De finale match die van II tot en met 19 septem ber in de schouwburg van Deventer wordt gepeeld gaat over zes partijen en de winnaar van die krachtmeting zal automatisch tegen de huidige Russische wereldkampioen Tsizjov uitkomen. Die wereldkampioenschappen zullen be staan uit 20 partijen. De fijn-houtbewerkers Verharten Koe ne, die ook muzïekintrumenten fabrice ren, stellen het bord beschikbaar terwijl Maarleveld de schijven zaj sponsoren. Uit eerbetoon voor Ton Sijbrands die in zowel 1972 als in 1973 wereldkampioen werd, zullen beide Vlaardingse bedrij ven het unieke damspel van zeldzame houtsoorten vervaardigen. De in Voorst woonachtige Sijbrands kwam speciaal met zijn vrouw naar Vlaardingen om er hoogst persoonlijk de voor ae schijven en het bord te ge bruiken houtsoorten uitte zoeken. „Voor de zwarte schijven zal palissan der worden gebruikt en de witte schij ven zullen van palmhout vervaardigd worden", maakte Sijbrands tenslotte zijn keus. „Het is overigens wel uniek dat er speciaal voor een tweekamp een compleet damspel wordt vervaardigd. Ik heb dat nog nooit meegemaakt". Sijbrands zal met het speciale spel dat een waarde van rond de tweeduizend gulden vertegenwoordigt, de tweestrijd aangaan tegen zijn. Russische opponent. De winnaar van de finale-match ont vangt tenslotte het door de Vlaardin- gers beschikbaar gestelde damspel. Het had overigens niet veel gescheeld of Sijbrands had de tweekamp met Gart- wag aan zijn neus voorbij zien gaan. De Nederlandse dambond kreeg geen geld bij elkaar om de finale-match te finan cieren en zodoende werd een organisa- tieeommité in het leven geroepen die wel het benodigde bedrag van 85.000 gulden bijeen wist te schrapen. De Rus Gartwag is zeker geen onbeken de voor dam-grootmeester Sijbrands. De twee denksporters zaten reeds 25 keer tegenover elkaar. Maar liefst 22 maal eindigde de partij in remise, twee keer won Sijbrands en een maal zege vierde Gartwag. Schiedam De oefenwedstrijd van het tweede elftal van SW in en tegen 's-Gravendeel is gis teravond niet doorgegaan. Een gedeelte van de Schiedamse formatie raakte bij het uitrijden van de Heinenoordtunneï betrokken bij een kettingbotsing. Doelman Eric Tanis was de eerste die een medeweggebruiker tegen zijn kofferbak voelde aanrijden. Jerry Simons en elftalleider Peter Daalman raakten met hun auto's ook betrokken bij de daaropvolgende ra vage. Jerry Bendt en Brian Tjon-a-Fon werden door verzorger Rinus Kerskens voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek dat zij geen gevolgen hadden ondervonden van de botsing. Schiedam Erik Gouka, enkelvoudig in ternational, is wederom geselecteerd voor het Nederlands cricket-elftal dat vandaag en morgen tegen Engeland speelt De 19-jarige openings-batman van Excel sior is een van de zes Nederlanders die op het Amstelveense complex van VRA aan treedt. Naast captain Steven Lubbers, Robert Lift man, Roland Lefebvre (beiden VOC), Kees Ruskamp (KUD) en Floris Jansen (Kam pong) maken ook de 'buitenlanders' Apo- nso (HBS), Clarke (Q.Hg.), Gomes (VRA), Holland (Bloemendaal) en Edwards (Kam pong) deel uit van de in de iCC-opStelling spelende oranje-ploeg. Schiedam De winkeliers van het Broersveld bieden de supporters van SVV zaterdag de mogelijkheid gratis de bus reis mee te maken naar de wedstrijd Emmen-SVY. Men kan zich voor de rit op geven in café de Zon in het Broersveld tussen 19.00 en 20-oor uur. De vier beschikba re bussen vertrekken zater dagmiddag om 14.30 uur van af het Broersveld. De reizi gers dienen wel zelf voor een toegangsbewijs te zorgen. Vlaardingen Atletiekvereni ging Fortuna hervat op woens dagavond -23 augustus het pres- tatieloopprogramma met een loop in het Lickebaertbos. De start vindt plaats om 19.15 uur vanaf de parkeerplaats bij res taurant 't O e verbos, waar ook in geschreven kan worden voor deelname. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven voor een loop van 6,11,5,16 of 20 kilo meter. Schiedam Tafelten nisvereniging NOAD moet het ook de komen de competitie nog doen met de routine van Jan Simons, Eon van der Wijk en Wim Bongers. Hoewel de jeugdaanpak van Hans Lingen met drie landelijke teams reeds zijn vruchten af werpt, zijn de jongelui nog niet zover om nu al in het eerste team inge past te worden. NOAD speelt na de degradatie in de tweede divisie en dat is uitein delijk toch altijd nog in de subtop van de nationale tafeltenniscom- petitie. Maar de tijd dat Simons c.s. een stapje terug moeten doen, lijkt niet zo ver meer weg. De Schiedammers zijn in groep drie van de tweede divisie inge deeld met Besbo Irene 2 (Til burg), Combi '67 (Krommenie), Shot (Soest), DOV (Heerhugo- waard) en het gepromoveerde GKB All Stars (Wateringen). NOAD begint de najaarscompe titie op 16 September met de uit wedstrijd bij Irene. Terugkeer Wat de sterkte van de tegenstan ders betreft, behoeft NOAD geen degradatieplaats te vrezen. De Schiedammers lijken eerder bovenin een rol te gaan spelen, al zit een snelle terugkeer naar de eerste divisie er op voorhand niet direct in. Daarvoor lijkt de tegenstand van Combi '67 met de Tip# voor deze rubriek kun! u door geven aan de sportredaktia van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. WOENSDAG 16 AUGUSTUS Tennï»;Open toernooi Holy In Vlaardingen (B1, B2.C1, C2. Dl);Voett»*b 19.00 Fortu na VI—Voorburg, 19.00 VDL—Oud inter- nallonalsiRolary-wedstrild). 19.03 Demos- Schiedamse Boys, 19.03 Stri|en—Schie dam {toernooi Ventura Sport In Strijen). 19 00 Demos—Schiedamse Boys, HSC—OR2. DONDERDAG 17 AUGUSTUS Tanni»: Open loerrtooi Holy in Vlaardingen {81, B2,C1.C2, Dl); Voetbal: RKWIKWl- CO (NKS-toemool), 19.00 GSS—Ursus, 19.00 Vïerpolders—-Olympus S, 19.00 HBSS neemt deel aan toernooi Lyra, 19.00 CapeUe)—SVDPW {zal). 19.00 VOSSVDPW (zon), Otympta'60—HVO. VRUDAG18 AUGUSTUS Tennis; Open toernooi Holy in Waardingen (81. 02. Cl. C2, D1); Voetbat.' 14.30 MSV71 neemt deel aan toernooi 's-Grs- venzande. 19.00 DHS—Combinatie SW. voormalige Tempo Team-spe lers Erik Winnubst en Peter Du- doek en de van Spaame overge komen Ron van der Burg te sterk. Landelijk Stadgenoot De Korenbeurs speelt weer landelijk in de vier de divisie. Het eerste team was weliswaar gedegradeerd, maar door het kampioenschap van het tweede team werd dat weer goed gemaakt Dit seizoen heeft competitinlei der Rob Peters De Korenbeurs in één van de vier poules van ze ven ingedeeld. Dat betekent der halve twaalf wedstrijden voorde tafeltennissers van De Koren beurs, terwijl de overige twaalf afdelingen uit zes teams bestaan en tien wedstrijden spelen. Voor De Korenbeurs houdt die inde ling in dat de competitie al op 2 september begint. De Schiedam mers spelen dan Ln Oegstgseest tegen BT Lifters 4. De overige tegenstanders zijn Vrienden schaar (Gouda), Mahdo-SVE 5 <Utrecht), Good Luck(Naarden), WPK/SVN (Naaldwijk) en Wi- bats (Den Haag). Ten opzichte van vorig seizoen is het team van Dè Korenbeurs nogal gewijzigd. Van het oude trio is nog slechts John Buyk be schikbaar omdat Ronald van Kampen naar Dordrecht is ver huisd en Patrick Barkey is ge stopt. De Korenbeurs speelt nu in een viermansteam, waarin Buyk de uit het tweede gekomen Wim van der Poort en Hans Zui- derwïjk en de weer begonnen Richard van der Toom naast zich krijgt. Damesteam Voor het eerst sinds jaren heeft De Korenbeurs ook weer een landelijk spelend damesteam. Vier uit de jeugd komend e speel sters: Linda Willemse, Jolanda Vuyk, Stefanie van de Burg en de van De Reling overgekomen Maggie Schoenmakers nemen het in de vierde divisie op tegen HTC (Hoofddorp), Spaarne 3 (Haarlem), Markiezaat (Bergen op Zoom), Smash '70 (Staandaar- buiten) en Treffers (Roelofsa- rendsveen). De Schiedamse da mes maken hun landelijke de buut op 16 september in Bergen op Zoom tegen Markiezaat Jan Simons zal ook in de ko mende tafeltenniscompetitie uit komen in het eerste team van NOAD. Schiedam Op zaterdaga-% vond 26 augustus vindt in»1 sporthal Margriet het door»; zaalvoetbalvereniging Groenoord georganiseerde^ controlec-toernooi plaats.* Een groot aantal zaalvoet-^ bal teams waaronder Her-y mes DVS en Ursus zullen* gaan strijden om de wissel-*, trofee die nu nog in handen* is van FC Torna uit Moor-» drecht. De aftrap wordt ver-* richt door wethouder Luub* Hafkamp.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2