'Een boom kan je alleen buigen als hij jong is' h IS WATERWEG ES BRIEVEN SPORT Juventus-jubileum deed het verleden even herleven RKWIK viert feest Contract Ebben niet verlengd NAPRATEN MET kotierdams Nieuwsblad dinsdag 5 september 1989 SCHIEDAM Toerclub 10 jaar Met een open dag, recreatieve fietstochten en pres tatietochten viert Toerclub Rijnmond zondag het 10-jarig bestaan. Op het wielerbaancomplex in sportpark Harga wordt die dag de Grote prijs van Rijnmond verreden, een baanwedstrijd achter der- nies. De kringgroep Schiedam van de Nederlandse Boxer Club, die vijf jaar bestaat, laat in de pauzes zien hoe gehoorzaam boxers zijn. Er is een braderie en voor de jeugd een ballonwedstrijd. De open dag op het complex aan de Olympiaweg duurt van acht tot vijf uur. Compositie met rozen 'Compositie met rozen' is de titel van een tentoon stelling annex installatie, die tot eind september in Jiet Stedelijk Museum is te zien Er is dan werk te zien van Schiedamse en Rotterdamse kunstenaars, die pretenderen samen een 'artistiek milieu' te vor men. De vier hebben bestaande beelden fotografisch be werkt of via schilderkunst gereproduceerd. Verder hebben zij geprobeerd met behulp van collages beel den ineen andere context te plaatsen. Demonstraties brandweer Wat doe je als de vlam in de pan slaat' Hoe wordt een ongeval met gevaarlijke stoffen ïn de praktijk aangepakt' Antwoorden op die vragen worden za terdag gegeven in de brandweerkazerne aan de Breedstraat. Dat gebeurt in het kader van de Natio nale Brandweerdag. Speciaal voor de kinderen is er die dag een spuitfes- tijn. De kleintjes kunnen ook een rondrit maken met een brandweervoertuig. De demonstraties en feestelijkheden beginnen om 13.00 uur. VLAARDINGEN Expositie Rode Kruis Dokumenten, brieven, foto's, onderscheidingste kens, uniformen en ander Rode-Kruis materiaal is vanaf zaterdag tot en met 14 oktober te zien in het Streekmuseum van Jan Anderson. Die expositie is opgezet met de bedoeling een beeld te géven van de Vlaardingse afdeling van het Rode Kruis. Die be staat dit jaar 50 jaar. In verband met het overlijden onlangs van de afde lingsvoorzitter J.W. Uittenbogaart gaat de officiële opening, die voor vrijdag stond gepland, niet door. Mammoet expositie De jaarlijkse groepstentoonstelling van Vlaardingse beeldende kunstenaars wordt van 8 tot en 30 sep tember in de galerie/artotheek ïn Hollandia aan ae Oosthavenkade gehouden. De mammoet-expositie geeft een goed beeld van de uiteenlopende kunstui tingen van Vlaardingse kunstenaars. Evenals in voorgaande jaren is de expositie een goe de gelegenheid voor kunstliefhebbers om goedkoop een kunstwerk te bemachtigen. De gemeente neemt, tot een maximum van 750 gulden, een kwart van de aankoopsom vóórhaar rekening. De groepstentoonstelling wordt vrijdagavond geo pend door directeur'Hans Paalman van het Stede lijk Museum in Schiedam. Hij is tevens voorzitter van de commissie voor beeldende kunst. Zomerweekend Nivon Het jaarlijkse zomer-weekend van de Vlaardingse afdeling van het Nivon staat van vrijdag tot en met zondag in hel teken van het Lickebaertgebied. Za terdagochtend wordt een fietsexcursie gehouden naar Oversehie en Schipluiden, 's Avonds is er in De Hoogkamer aan de Van Baerlestraat een dia-avond waarin wetenswaardigheden uit de Lickebaert en de Zuidbuurt in beeld worden gebracht Het week end wordt zondagmorgen afgesloten met een wan deling door het gebied rond De Hoogkamer. De deelnemers kunnen dan met eigen ogen zien welke ontwikkelingen het recreatiegebied heeft doorge maakt. MAASSLUIS Dug Out blikt terug Jongerencentrum Dug Out start het nieuwe activi teitenseizoen zaterdag met een terugblik. Op een groot scherm is muziek uit de jaren zestig tezien. Die avond wordt ook louter muziek uit die tijd gedraaid. De organisatoren van deze nostalgische avond drukken de bezoekers wel op het hart om bloemen in het haar te dragen, want dat was in de periode van Flower Power te doen gebruikelijk. Op allerlei opmerkelijke zaken uit de sixties, zoals Hare Krisjhna, de kabouterbeweging en vredelie vende happenings, wordt dan teruggeblikt. Trimmen in Dol-fijn Het binnenbad van Dol-fijn heeft dit seizoen, datza- terdag van start is gegaan, voor twee groepen specia le activiteiten in petto. Voor het eerst is tijd gereser veerd voor het trimzwemmen voor jongeren. Elke zaterdag kunnen zij van 12.30 tot 13.15 uur terecht voor die speciale zwemïraining. Speciaal1* voor ouderen zijn de uurtjes water-gym- nastiek bedoeld. Zwemmen voor ouderen was vorig jaar zo'n groot succes, dat er nu twee gelegenheden zijn om daaraan mee te doen: op donderdag van 13.30 tot 14.00 uur en vrijdag van 15 00 tot 15.30 uur. Instuif in stadhuis Hetpersoneelsrestaurant van het stadhuis is woens dagavond de plaats waar de politieke kopstukken van Maassluis elkaar zullen treffen. Tijdens een po litieke instuif worden daar, vanaf waarschijnlijk acht uur, de uitslagen bekend gemaakt van de 23 Maassluisse stemlokalen. In verband met de verkiezingen kan men die dag op de afdeling burgerzaken alleen voor verkiezings aangelegenheden terecht. Op islamitische school hoort Sinterklaas niet thuis Erecode In een NCRV-documentaire over wonen en milieu is vori ge week het bouwproject Spaland in Schiedam behan deld. PvdA-wethouder Zijdeveld gaf daarbij uitvoerig toe lichting over hoe milieuvriendelijk deze modale nieuw bouwwijk zal worden. Met geen enkel woord werd er over gerept dat hier gebouwd gaat worden op h6t smerigste havensllb dat In Nederland geproduceerd is. Pure gif grond dus, met een laag zand erover. Er zijn al klachten betreffende het grondwater naast het project. De programmamaker, de heer Van Kampen van de NCRV, was hierover onder andere per aangetekende brief en ook telefonisch tot en met geïnformeerd. Deze eenzijdige voorlichting voldoet volgens mij op geen enkele manier aan de journalistieke erecode. Het zal de bouwers en financiers zéér welgevallig geweest zijn. Een bekende Schiedammer zei: „Zelfs m'n video moet hier van kotsen". De schijnheiligheid en misleiding in overtref fende trap. Wat is belangrijker, het geld van de investeerders veilig stellen of bouwen op gifgrond met demogelijkheid dat de toekomstige bewoners en de generatie daarna na een x aantal jaren kanker krijgen. Verder werd in het programma ais enige miskleun op energetisch gebied het project M.E.-wonlngen in Schie dam genoemd. Er zijn echter veel meer ongezonde en miljoenen kostende energetische mïskleunprojecten in Schiedam. De gemeenschap betaalt dus deze hobby's. Blijkbaar is er geen controle achteraf wat er met het sub sidiegeld gebeurd is. Naam en adres bij de redaktie bekend. door PETER DE LANGE Schiedam Slechts één keer valt correcte, uiterst beleef de V *uf özel uit zijn rol. Dat is op net moment dat begrippen als 'integratie' en 'isolement' ter sprake komen. „Nederlan ders willen dat de dingen altijd op hun manier gebeuren", zegt hij ongeduldig. „Wat is er op te gen als islamieten een eigen ba sisschool willen? Er zijn toch ook honderden katholieke en protestantse scholen? De wet staat ons toe een school op te richten. Waarom zouden wij van die mogelijkheid geen ge bruik mogen maken?" Özel is voorzitter van de stichting Islamitisch College. Begin dit jaar diende hij namens 300 ouders uit Schiedam en omstreken een ver zoek in tot het oprichten van een school op islamitische grondslag. Gisteren keurde de gemeenteraad die aanvraag goed, maar van harte ging het niet. De politiek vreest dat migranten-kinderen door apart onderwijs van hun Nederlandse leeftijdgenootjes zullen vervreem den. Van het streven om verschil lende culturen al op school aan el kaar te laten wennen en zo voor oordelen de wereld uit te helpen komt op die manier niets terecht, redeneert de raad. Yusuf Özel vindt dat een eenzijdi ge benadering. Het verhaal heeft, zegt hij, ook een andere kant. Ne derlanders vergeten gemakshalve maar al te vaak dat ook islamieten recht hebben op een eigen identi teit. özel: „In Nederland groeit een generatie op met een islamitische achtergrond, terwijl die generatie niet van plan is terug te gaan naar Turkije of Marokko. Een bestaan in hun eigen land is met meer haal baar. Ze zullen als moslim in Ne derland blijven leven. Wat willen veel ouders daarom? Eén: dat hun kinderen goed onderwijs volgen, zodat ze hogerop kunnen en twee: dat hun kinderen de islamitische identiteit behouden". Sinterklaas Kinderen die niet weten tot welke groep ze behoren, die niet zijn op gevoed met duidelijk omlijnde geestelijke waarden, lopen volgens Özel de kans om tussen wal en schip te raken. En dat is precies wat er op grote schaal gebeurt het feit dat van de ongeveer 200.000 Turken in Nederland er niet meer dan 15D"een hogere opleiding vol gen, beschouwt özel als een teken aan de wand. „Als het Nederlandse onderwijs 20 goed was voor die groep, zouden er wel meer kinde ren verder komen". Beste leerling Schiedam Yusuf özel (2C), voorzitter van de stichting Is lamitisch Colege, is één van de weinige migranten die in Ne derland een hogere opleiding heeft gevolgd. Özel is van Turkse afkomst. Hij studeerde vorig jaar af als elektrotech nisch ingenieur aan de hts in Rotterdam Özel kwam op zijn tiende jaar naar Nederland en doorliep de laatste twee klas sen van een lagere schooi in Schiedam voordat hij zich liet inschrijven op de lts in Vlaar- dingen. Daar werd hij tot tweemaal toe uilgeroepen als de beste leerling van de school. Op de mts in Schiedam was hij de eerste Turkse leerling die het diploma behaalde. Door een motorongeluk in de exa- menweek duurde zijn studie twee jaar langer dan voorzien: hij moest niet alleen het exa menjaar overdoen maar ook het stagejaar, dat hij eerder had mogen overslaan. Özel overweegt nu een part-time studie aan de TU in Delft. Daarmee dopft özel niet op de kwaliteit van het onderwijs. Het is de Nederlandse cultuur die veel moslims in verwarring brengt. Leerlingen die thuis met de Koran worden grootgebracht, moeten zich op school aanpassen aan chris telijke gebruiken. „Ze moeten Kerstmis vieren en komen thuis met Sinlerklaastekeningen. Hun ouders worden dat ook een beetje zat. Op die manier weten kinderen niet meer waar ze bij horen, en daar krijgen ze later grote proble men mee. Een islamitische school is er in de eerste plaats om die kin deren zelfbewust te maken. We sluiten ons niet af, we willen onze kinderen op eigen benen Ieren staan zodat ze verder kunnen, 't Wordt niks als het verschil tussen school en thuis te groot is". De moslim-school, die in augustus 1990 zijn deuren opent aan de Ed. van Beinumlaan, zal op verschil lende manieren afwijken van de gewone Schiedamse basisscholen. In plaats van kerstmis wordt er de ramadan gevierd, de vrije woens dagmiddag wordt verschoven naar de vrijdag de islamitische 'zon dag'. Over het geheel genomen zullen de vakanties iets anders val len. Ook zullen in de geest van de Koran de jongens en meisjes tij dens de gym- en zwemlessen de jongens en meisjes streng worden gescheiden. Doodnormaal Verder, verzekert Yusuf Özel, wordt het een doodnormale school, die voldoet aan alle eisen van de onderwijswet. Een van die eisen is dat de lessen in het Nederlands worden gegeven. Levert dat geen moeilijkheden op? Veel migran ten-kinderen beheersen die taal Immers niet. özel, beslist: „De taal is geen punt. Kinderen leren snel. Dat heb ik aan mezelf gemerkt toen ik op mijn tiende in de vijfde klas terecht kwam. Ik sprak bijna geen Nederlands, maar binnen een paar maanden had ik het redelijk onder de knie. De leerlingen zul len best begrijpen wat de meester of juffrouw zegt, daar ben ik niet bang voor". Ook het vinden van leerkrachten zal de stichting Islamitisch College niet voor onoverkomelijke proble men plaatsen, verwacht de voor zitter Hij veronderstelt dat er vooral Nederlandse onderwijzers voor de klas konien te staan zo ging het ook op de Ai Ghazah- school in Spangen. Van de negen teamleden daar zijn er zeven van Nederlandse afkomst. „Maar", zegt Özel, „het hoeven niet per se Ne derlanders te zijn Surinaamse, Turkse of Marokkaanse onderwij zers zijn ook welkom Als ze het Nederlands maar perfect beheer sen". Enige affiniteit met de islam is natuurlijk wel gewenst, voegt Özel er volledigheidshalve aan toe. Over het door tegenstanders naar voren gebrachte bezwaar dat een islamitische school wel eens een ernstige bedreiging kan vormen voor de werkgelegenheid bij het openbare en bijzondere onderwijs in Schiedam haait Özel de schou ders op. Misschien, geeft hij toe, zakken andere scholen onder de bestaansnorm als moslim-kinde ren straks massaal overstappen naar de nieuwe school in Groe- noord „Maar wij zorgen ook weer voor nieuwe banen. Trouwens, de capaciteit van on2e school is maar Yusuf Ozel (met zijn 3-jarige zoon Ahmed): 'Als het Nederlandse on derwijs zo goed was voor migran ten, zouden wei meer kinderen ver- derkomen'. beperkt Meer dan tweehonderd leerlingen kunnen we niet kwijt". Bovendien moet het bestaande on derwijs de schuld in de eerste plaats bij zich zelf zoeken, vindt hij: „Er bestaan scholen met zo'n 70 procent buitenlandse leerlingen. Toch heten die nog steeds christe lijke scholen, waar Sinterklaas wordt gevierd Dan zeggen wij- wij zijn moslims, geen christenen, wij willen een eigen school" Moskeeën Özel haalt tegelijkertijd nog een ar gument van de tegenstanders on deruit, het bezuinigmgs-argumeni zoals onderwijsconsulent Lex Tig- ges dat onlangs verwoordde. Door de kortingen in het onderwijs is het volgens Tigges onverstandig nieuwe scholen te stichten die maken de spoeling nog dunner dan hij al is. „Eén school erbij, zou dat zoveel uitmaken?" vraagt özel rhetonsch Om te voorkomen dat de islamiti sche school in Groenoord een al te Turks stempel krijgt opgedrukt, gaat de stichting op zoek naar Ma rokkanen die de vijf Turkse be stuursleden moeten aanvullen. Ook al is de vraag naar een eigen school m de eerste plaats afkomstig uit de Turkse gemeenschap, Ma rokkanen en Pakistanen zijn van harte welkom, en hebben zich al in grote aantallen ingeschreven. Zelfs Nederlandse ouaers mogen hun kinderen als leerling opgeven, zegt Özel, ook als de Koran geen enkele rol speelt in hun leven. „En misschien doen ze dat ook wel, ge woon omdat de school voor hen dichtbij is"1 Die Nederlandse leerlingen zullen er alleen aan moeten wennen dat de lessen godsdienst niet in het te ken zullen staan van de Here Je zus, maar van de profeet Moham med Diens woord is op de moslim school het hoogste gezag, en de verbreiding er van het belangrijk ste doel Of, zoals Yusuf özel zegt. „We kunnen onze kinderen beter van klein at aan met de islam op voeden, dan dat ze de islamitische rituelen pas leren na de school Vaak is hei dan te laat. Wij hebben er een spreekwoord voor; een boom kan je alleen maar buigen als hijjong is En je kan duizend mos keeën bouwen, als mensen geen moslim-opvoed mg hebben gehad komt er niemand". Vlaardingen RKWIK viert aanstaande woensdag haar vijfenvijftigste verjaardag. „Niet officieel maar in de vorm van een ver jaardagspartijtje waarbij alle familieleden van RKWIK zijn uitgenodigd", zo betitelt organisa tor en oud-voorzitter Remmerswaal de activi teiten, die morgen vanaf drie uur op het RKWlK-terrein in sportpark 't4 Nieuwlant plaatsvinden. Voor alle leden heeft RKWIK onderlinge wed strijden georganiseerd. Voor de jeugdleden in de middag, voor de seniorenelftallen een licht- wedstrijd in de avonduren. De interne feestdag wordt afgesloten met een barbeque. Indien de interland Nederland-De nemarken recht streeks zal worden uitgezonden, zal RKWIK op haar terretn een groot televisiescherm neer zetten zodat de leden niets van het duel hoeven te missen. RKWIK beraadt zich nog over de vraag of het elfde lustrum ook op officiële wijze zal worden gevierd.. Ebben Schiedam Ton Ebben keert volgende zomer niet terug als softbalcoach van Schiedam. Zijn contract wordt door het be stuur van de hoofdklasser niet verlengd. Volgens Schiedam-voorzitter Geïstdörfer zijn Ebben en Schiedam in goede harmo nie uit elkaar gegaan. Geïstdörfer heeft de afgelopen weken met ieder lid van de softbalselectie oriënteren de gesprekken over volgend seizoen ge voerd. De speelsters stonden niet erg wil- vvillend ten opzichte van een nieuw sei zoen onder Ebben, die twee jaar bij Schie dam heeft gewerkt. „De speelsters willen weer 'ns iemand anders. Uit de gesprekken bleek bovendien dat ze nu eigenlijk een coach van buiten de vereniging willen", al dus Geistdörfer, Ebben bevestigt dat zijn wegen en die van Schiedam zich zonder rancunes scheiden. Ook Ebben zelf zette grote vraagtekens achter een nieuw sei zoen bij Schiedam. Hij wil meer tijd aan zijn gezin gaan spenderen en 2a] om die re den waarschijnlijk niet met een andere ploeg voor volgend seizoen in zee gaan. SchLedam heeft nog geen contacten gelegd met kandidaten voor de opvolging van Eb ben. Kees Bol, die z'n functie als jeugdcoör- dinator bij Schiedam heeft neergelegd, zal de komende maanden naar een nieuwe technische man op zoek gaan. Bezoekers aan de feestelijkheden rond het 25-jarig bestaan van Juventus. In totaal kwamen dit weekeinde ongeveer driehonderd leden, oud-ieden en andere geïnteresseerden naar Sportzaal-Oost. Schiedam Oude tijden keerden weer even terug, afgelopen weekeinde in Sportzaal-Oost in Schiedam. De viering van het 25-jarig bestaan van Juventus bracht talloze herinneringen aan de oppervlakte uit de tijd, dat basketbal in Schiedam nog niet zoals anno 1989 het geval is in de anonimiteit ver keerde. De reünie, die zaterdag plaats vond, lokte rond de driehonderd mensen, waaronder ongeveer 120 oud-leden, naar de Schie damse Fahrenheitstraat. Aan wezig waren bijvoorbeeld Dick van der Reyden, Fred van Toorn, Ed de Vries en Jan-Wil lem Engelsman, die gezamenlijk in 1964 als beginnende twinti gers aan de basis lagen van de oprichting van Juventus, En ook Ruud Skala wandelde rond in de tot feesttent inclusief twee muziekbands omgetoverde speelzaal. Skala was degene die tot zijn vertrek naar Groningen in 1971 bijna de gehele vereni ging op de been hield. Als voor zitter, secretaris en trainer- coach van de dames- en herense lecties was Skala in de jaren'60 continu het gezicht van Juven tus. Excelsior'20 naar Schiermonnikoog Schiedam Een team van Ex celsior'20 reist op 15 september af naar Schiermonnikoog waar op het strand aldaar de eerste Open Kampioenschappen Strandcricket gehouden wor den. De cricketsport heeft altijd al iets elitairs gehad, maar op 15, 16 en 17 september zal de rustie ke ambiance waarin de 'King of Sports' altijd gehuld is, ver te zoeken zijn. De strand wedstrij den worden gespeeld op speciaal aangelegde pitches en voor het toernooi, uniek voor Nederland se begrippen, zijn speciaal gepre pareerde 'windballs' ontwik keld. Strandcricket is immens populair in West-Indië waar spe lers op zeer jonge leeftijd op de stranden het zogenaamde 'Ca- pypso-cricket' leren spelen. Naast vertegenwoordigende teams van Rood Sc Wit, VRA, KZKC, P.W.,Hercules, CCCS, CCW, DCC, Le Quichet. Ko ninklijke UD en HCC neemt ook een gelegenheidsteam van Ex- celsior'20 aan het evenement deel Het elftal dat voornamelijk bestaat uit vierde elftalspelers beschikt over international Enk Dulfer terwijl Henny van Gel deren van Hermes DVS als gast- speler acte de presence geeft. De internationals, die Juventus voortbracht kwamen tevens naar Schiedam. Uit de tijd dat Juventus kon bogen op een ere- divisieploeg bij de dames en daarnaast ook nog een door me nige ploeg gevreesde heren-eer- ste-divisionist op de betonnen vloer van de Margriethal had staan. Eric van Woerkom, die als basketballer z'n glorietijd bij het Delftse Punch beleefde, en Syl- vie Franzen, de beste speelster die ooit in Schiedam speelde, tra den m hun Juventus-tijd in het Nederlands team aan. Apetrots De jubileumcommissie van Ju ventus is uitermate content over de verloop van het jubileum- weekeinde, waarvan de voorbe reiding ruim een jaar heeft ge vergd „We zijn zelfs apetrots", aldus mede-organisator Nico van Putten. Het jubileum werd op zondag afgesloten met onder linge wedstrijden tussen oud-le den. Vijf teams van negen spe lers schreven zich voor het toer- Over 25 jaar Juventus isdoor en kele leden van Juventus ook een boek geschreven. Het verhaalt in anecdotische vorm over de ge schiedenis van Se' ledams enige basketbalclub. Het eerste exem plaar werd uitgereikt aan wet houder Luub Hafkampen hoog ste sportambtenaar Jan 'Ijassens HARRYBOEKHOLT (25) apeelt al achttien |aar bij Zwaluwen VI. De laatste zes jaar fungeert hij sla aanvalsleider in de Vlaardingse hoofd macht. Nu Danny Molendijk na hetvertrek Jan van der Hook als trainer de scepter zweelt over do derde-klassor voelt Boekhoft zich meer in zijn element den voorheen. In de eer* ste competitiewedetnid tegen het Haagse "5 DUNO zoogde Boekholt, die veelvuldig op de 't enkels werd geattaqueerd, mei zijn trefter voor do eersla winstpunten van hot 'gloed- a nieuwe*Zwaluwen VI. 'Publiek wordt grote winnaar' door SANDER SONNEMANS Trainer Danny Molendijk ver klaarde na de wedstrijd dat jij 'een hele grote' wordt Hoe denk jij over die beloftevolle uitspraak? „Of ik een hele grote wordt, durf ik niet ie zeggen. Maar ik ben er wel keihard mee bezig om mezelf meer te laten gelden in het team. De taak van de spits is het maken van doelpun ten en ik hoop dan ook dat tk in dat opzicht waardevol zal zijn dit seizoen. Ik heb het vertrou wen van de spelers en de trai ner, dus ik kan er met volle overgave tegenaan. Molendijk is natuurlijk ook altijd spits ge weest dus hg weet dondersgoed wat ik daar voorin doormaak". Zaterdag tegen DUNO wonnen jullie met 1-0 en uitgerekend jij scoorde de enige treffer Ja. iedereen dacht dat het een mazzelgoal was maar dat is met waar Wij kregen net buiten het strafschopgebied een vrije schop toegekend. Ik zag het schot van Peter Romeijn af zwaaien en zette, met mijn rug naar het doel, mijn hoofd onder de bal en gelukkig ging-ie er toch in Achteraf gezien was het een zeer belangrijk doel punt". Wanneer wordt je nu eens top scorer „Ik heb er een paar keer dicht-f bij gezeten. Maar door blessu res heb ik ieder seizoen wel een paar wedstrijden gemist. Na tuurlijk wil een spits scoren. Maar als anderen het doen en als Zwaluwen wint, maakt het mij echt niet. Het clubbelang staat voorop". Je hebt drie seizoen onder trai ner Jan van der Hoek gespeeld en nu heeft Danny Molendijk, die vorig seizoen nog met jou in de aanval voetbaldehet voor het zeggen. Hoe bevalt dat? „Doordat Jan van der Hoek al tijd vanuit de verdediging speelde en Danny nu juist voor puur aanvallend voetbal kiest was het een hele omschakeling voor ons team. Er waren zater dag al verdedigers die in één I wedstrijd meer voor het vijan- I riet ijk doel zijn geweest dan bij Van der Hoek m een heel sei zoen. Door ons aanvallend spelsysteem wordt het publiek dit seizoen absoluut de grote Is Zwaluwen een kampioens kandidaat of gaan jullie slechts uit van handhaving? „We zijn dit seizoen helemaal opnieuw begonnen omdat er een vijftal nieuwe spelers bij 15 gekomen en Danny met een ander systeem wil spelen. We moeten onze spelwijze met ge duld opbouwen en de zaak niet overhaasten Ik kijk niet voor uit maar leef van wedstrijd naar wedstrijd en zie wel waar we eindigen. In ieder geval bij de sub-top Dat is zeker". Ben jij de man waar alles om draait bij Zwaluwen? „Toen ik nog met Molendijk in de aanval liep wilde hij me al anders zien spelen. Maar Van der Hoek had het toen voor het zeggen. Nü is Danny wel in staat om mij zijn opvattingen op te leggen en hij stemt het elf tal dan ook op mij af Ik zeg niet dat ik de enige steunpilaar van het team moet zijn maar omdat Danny nu eenmaal voor een aanvallend concept gekozen heeft is het logisch dat ik een vrij belangrijke rol speel in het geheel. Ik hoef van hem niet altijd te scoren maar doordat ik de defensie voortdurend bezig houd, schep ik toch ook weer scoringsmogelijkheden voor de anderen". .Vijf nieuwe, jonge spelers en een enkele routinier in de ba siself. Is het een fijne groep om in te voetballen? „Het grote voordeel van Mo lendijk is dat hij de jongens kent omdat hij vorig seizoen zelf nog in het eerste speelde. Niets ten nadele van Van der Hoek hoor, maar de sfeer in de ploeg is beter geworden. Daar pluk je in de wedstrijd vanzelf sprekend de vruchten van. Door de nieuwe speelstijl wordt het niet alleen voor de spelers maar ook voor het publiek veel leuker. Het loopt op sommige plaatsen nog niet helemaal naar wens maar dat is slechts een kwestie van gewenning".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1