Breuk in samenwerking zet voortbestaan NOAD op tocht 15 SPORT WATERWEG "Oei zou mij verbazen als het Onze Vader nog wordt gebeden^ 'Oppassen voor nieuwe terugval* Veertig jaar dirigente Beurzen Hoe word ik clown Kantje Boord begonnen i Zestig jaar samen Hoveniers verhuizen Lokale omroep Enquête over gezondheid Katholiek onderwijs Schiedam viert morgen eeuwfeest Sint Jozef met 121 jaar oudste school Verlies voor Hennes DVS Van Nimwegen valt in en wordt kampioen NAPRATEN MET Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 26 september 1989 SCHIEDAM Het concert dat het Schiedams Vrouwenkoor vrij dag geeft in de Grote Kerk staat volledig in het te ken van de jubilerende dirigente RiaBorgmeijer. Zij is al veertig jaar dirigente van het koor. Op haar ver zoek worden vanaf 19.15 uur werken, uitgevoerd van onder andere Monteverdi. Debussy en Saint- Saëns. Ook tijdens een solo-optreden van de bas/bariton Frans Huijts is een belangrijke rol voor Borgmeijer weggelegd. Zij begeleidt hem daarbij op de vleugel. Clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat houdt aanstaande donderdag een kleding- en speelgoedbeurs. Deelne mers kunnen zich morgenochtend melden bij orga nisator André Woutersen, telefoon 4267297. De ruimte op de beurs is beperkt: per stand is plaats voor maximaal tien kledingstukken of setjes speel goed. De beurs wordt donderdag gehouden van half elf 's morgens tot drie uur. De Unie Van Vrijwilligers houdt met het oog op de komende winter eveneens een kleding- en speel goedbeurs. De spullen worden verhandeld in de Margriethal op woensdag 4 oktober. Inlichtingen: mevrouw Lef el, telefoon 4704134 of mevrouw Van Eijk, telefoon 4708240. Het ouderenwerk in de St. Jan de Doper-parochie gaat binnenkort ook kleding inzamelen. Het ingeza melde textiel wordt verkocht De opbrengst is be stemd voor het ouderenwerk. De inzamelingsactie wordt gehouden op zaterdag 7 oktober ap het kerk plein aan de Mgr. Nolenslaan, tussen tien en twaalf uur. Walther van den Heuvel is blijkbaar van mening dat Schiedammers over een goed ontwikkeld gevoel voor humor beschikken. Hij heeft een cursus opge zet voor mensen die clown willen worden. De deel nemers hoeven geen speciale vaardigheden of een uitgesproken komisch talent te hebben. Van den Heuvel zelf speelde vier jaar als de helft van. het clownsduo Woutje en Gapi. Hij heeft ruime speeler- varing op scholen en in theaters. De lessen worden gegeven tussen 20 en 22 oktober in de dansschool van Miranda van Oorschot aan de Vlaardingseweg. Meer inlichtingen: telefoon 4192449. VLAARDINGEN De Revue Kantje Boord, die volgend jaar april en mei tien keer in de Stadsgehoorzaal wordt opge voerd, heeft de eerste repetities achter de rug. Na een groot aantal audities zijn honderdveertig mede werkers aangetrokken. In totaal denkt producent Walter van Ginnenken driehonderd mensen nodig te hebben. Tot en met 9 oktober worden op maandag en don derdag met de complete cast zangrepetities gehou den, Dat gebeurt in het voormalig Windmill-recrea- tïegebouw aan de Westlandseweg. Daarna zal een voorlopige rolverdeling worden gemaakt en wor deneveneens op maandag en donderdagavond de verschillende scenes gerepeteerd. De stichting Bevrijdingsrevue 1990, die het preten tieuze theaterstuk mogelijk moet maken, kreeg on langs ferme kritiek van de Culturele Raad. Dat be trof de begroting die de stichting had ingediend. Omdat het stuk in de Tweede Wereldoolog speelt, was het de bedoeling vooroorlogse toegangsprijzen te vragen. De Culturele Raad vond dat onzin en gaf de stichting in overweging verschillende financiële bronnen aan te boren om de begroting sluitend te maken. Er zouden bij voorbeeld videofilms en pla ten van het project kunnen worden gemaakt en ver kocht. «MAASSLUIS I Burgemeester Hans van Es en zijn vrouw hebben g maandag een bezoek gebracht aan het echtpaar Pieksma-Albers aan de Merellaan. 249. Het echtpaar vierde daar hun zestigjarig huwelijksfeest. De bur gemeester overhandigde het echtpaar, dat destijds in Rotterdam in het huwelijk trad, namens het ge meentebestuur een cadeau. De Maassluïsse hoveniers gaan verhuizen naar een nieuw onderkomen. Het bedrijf van de tuinspecia- listen, dat deel uitmaakt van de sociale werkplaats de Dukdalf, was tot nu toe gehuisvest aan de Sport- laan in Maassluis-Oost. Morgen betrekken de hove niers een eigen gebouw op de hoek van de P-I. Troelstraweg en de Mozartlaan. Het wordt geopend door drs.M. J. Tas, rijksconsulent voor de sociale ze kerheid in deze regio. MAASLAND De gemeente Maasland zal de Westlandse Omroep Stichting (WOS) een eenmalige subsidie van drie kwartjes per inwoner verstrekken. Op meer hoeft de locale omroep beslist niet te rekenen, afgaande op de reacties vanuit de Maaslandse gemeenteraad. Ook de eenmalige subsidie had deze week niet de in stemming van' de gehele raad. Dc fractie van de Open Groepering stemde, behalve wethouder P. Houtenbos, tegen het voorstel. „We zouden een om roep subsidiëren", stelde fractievoorzitter D. Hane- maaijer, „waarop we echt niet zitten te wachten. Er zijn al genoeg omroepen in de lucht". De subsidie aan de WOS is bedoeld als tegemoetko ming in de kosten die de omroep vanaf het moment van de oprichting heeft gemaakt. De fracties van CDA, VVD en PvdA schaarden zich wel achter het voorstel. „Al hoop ik wel", aldus de liberale fractie voorzitter E.J. Groosman, „dat de nieuwe omroep wet een wat solidere basis voor het bestel zal geven". CD A-fractievoorzitter P. Quak stelde nadrukkelijk, dat de subsidie aan de WOS een eenmalig karakter moet hebben. Volgens hem heeft de Maaslandse raad maar heel weinig inzicht in het reilen en. zeilen van de omroep. het theater, Harmonie jeugdtheater, 14.00 uur. honkbal-instuif sportclub woensdag 27 september Vlaardmgan, 14.00 tot open huis stichting Eigen l6-0? uu,r- Werk, Overschlesestraat donderdag 28 september 44,10.00 tot 16.00 uur. Hoe heilig Is ons het le ven? Lezing door professor Musschenga, Oosterkerk, 20.00 uur. film Amadeus In filmhuis woenstiog 27 aeptemoer H!2fii3° uur' h .improviseren en verfde- fj,3ebouw den tijdens meespelen in Tr|angei. 20.00 our. f Schiedam Vlaardingen Schiedam/Vlaardingen/MaassluisOngeveer 1500 inwoners van de drie noordelijke Waterwegsteden krijgen deze week een vragenformulier over hun ge zondheid in de bus. De formulieren zijn afkomstig van de GGD die via een enquête wil uitvinden hoe gezond de bevolking in het Rijnmondgebied zich voelt Het onderzoek houdt geen verband met de toene mende milieuproblemen in de regio. De GGD stelt alleen vragen over alledaagse dingen zoals eetge woonten, sportbeoefening en doktersbezoek. Op het formulier staan ook vragen die betrekking hebben op de geestelijke gezondheid, bijvoorbeeld of men wel eens aanklopt bij een hulpverlenende instantie. De deelnemers hoeven op het formulier niet hun naam en adres te vermelden. De GGD zegt dat de re sultaten van het onderzoek kunnen leiden tot voor stellen om de gezondheidssituatie van delen van de bevolkingte verbeteren. door COCK RIJNEVEEN Schiedam „Het katholicisme was een aanvaarde, opgelegde situatie. De hele school dreunde 's morgens het ochtendgebed op. Men vond het allemaal heel normaal. Dat er veel werd gebe den, dat de pastoor zelf les kwam geven. Ja, de school", knikt John Lindeman bedacht zaam, „die was heel kerkgebon- den". Lindeman heeft het allemaal van nabij meegemaakt. Tot drie jaar ge leden was hij de eerste 'gewone man' die het voorzitterschap van de Sint Willibrordusstichting bekleed de: de instantie die zorg draagt voor het katholiek ondenvijs in Schie dam. In feite was zijn aantreden in 1957 een kentering. Een leek aan het hoofd na een reeks van pastores en dekens. Het betekende het einde van een zeer langdurige episode. Meer dan een eeuw katholiek on derwijs kent Schiedam. In het mid den van de negentiende eeuw moeizaam de kop opgestoken, maar pas daadwerkel ijk van de grond ge komen met de komst van de Sint Willibrordusstichting. En het is deze overkoepelende organisatie die morgen haar honderdste ver- jaardag viert. Er is, sinds de eerste bijzondere scholen van de grond kwamen, nogal wat veranderd. Het kerkelij ke stempel vervaagde mettertijd. 1 De catechismus verdween. Aan het 1 leren van waarden en normen v wordt nu meer waarde gehecht dan aan de band met meneer pastoor. En de kwaliteit van het basisonder- wijs is van groter en doorslaggeven- der betekenis dan de godsdienstige v* achtergrond van de juf of meester voor de klas. -g Identiteit i „Of het Onze Vader voor het begin - van de les nog wordt gebeden?" Ben Geerts, sinds drie jaar de nieuwe voorzitter en opvolger van Linde man, fronst de wenkbrauwen. „Ik geloof het niet", zegt hij dan om er eerlijk aan toe te voegen: „Het zou me verbazen. Al is er natuurlijk wel een dagopening". Wie echter beweert dat het reli gieuze karakter van een basisschool vandaag de dag eigenlijk nauwe lijks meer telt, vindt Geerts tegen over zich. Hij wil best toegeven dat men aanzienlijk soepeler is gewor den. Goed, de beleving van het ge loof wordt niet meer opgelegd, maar aan het goeddunken van een ieder overgelaten. Dat neemt niet weg, maakt hij duidelijk, dat de Sint Willibrordusstichting nog altijd waakt over de identiteit van de acnt katholieke basisscholen. John Lindeman (rechts) en Ben Geerts. Binnen deze koepel is het laatste jaar uitgebreid gediscussieerd over de levensbeschouwelijk opvattin gen. En al is het katholiek onder wijs in de jeneverstad dan deels ge sticht door de Broeders van Maas tricht; de visie van de Sint Willi brordusstichting kan een klap in het gezicht worden genoemd van de strenge Limburgse bisschop Gij- sen. Gijsen Het team bepaalt zelf hoe er invul ling wordt gegeven aan de religieu ze uitstraling; al is de school wel ten alle tijde aanspreekbaar op dat punt. De leerkracht hoeft ook niet per definitie van kerkelijke huize te zijn. Een beleid dat door streng- kerks opgevoede gelovigen, zoals Gijsen dat verwoordt, waarschijn lijk onverbiddelijk van de hand zou worden gewezen. John Lindeman: „Wij delen zijn denkbeelden niet. Die zijn zo uit de tijd. Hij wil de klok twintig of dertig jaar terugdraaien. Als ouders daar om vragen, prima, maar je moet het niet opdringen". Ben Geerts denkt een moment na over de vraag hoe zijn acht basis scholen in Schiedam zich dan profi leren. „De één meer dan de ander", denkt hij. Hij noemt de geformu leerde uitgangspunten 'positief kri tisch' en wijst erop dat bisschop Bar van Rotterdam, die morgenochtend voorgaat bij de bijzondere eucher- astieviering, het beleid onder schrijft. Terug naar de vraagstelling. Of an ders gesteld: is de katholieke school niet verworden tot elke andere buurtschool die ouders juist kiezen omdat het lekker dichtbij is? De voorzitter: „Dat is niet helemaal waar...". Bewust Hij noemt als voorbeeld de oecume nische basisschool De Regenboog in de nieuwbouwwijk Woudhoek. „Die staat direct naast een openba re, maar De Regenboogschool trekt evenveel of meer leerlingen. Je merkt daaruit dat veel ouders be wust kiezen voor bijzonder onder wijs". De reden? „Die is misschien het best als volgt te omschrijven. Naast vaardigheden als lezen, rekenen en schrijven krijgen de kinderen bij ons nog Iets anders mee: kennis van normen en waarden. Dat wordt ook door ouders die niet naar de kerk gaan belangrijk gevonden". Zo zijn er, zegt hij, meer voorbeel den in de stad waar openbaar en bij zonder onderwijs naast elkaar staan. „Door de goede spreiding van de scholen hoeven de mensen zich niet op zo maar de dichtstbijzijnde school te richten". Geerts heldert nog een puntje op: „Het echte gods dienstonderwijs vindt tegenwoor dig natuurlijk niet meer op school "Meer dan een eeuw katholiek on derwijs in Schiedam'. Zo heet het boekje dal de honderdjarige Sint Willibrordusstichting morgen op de markt brengt. In feite, zo blijkt, kent de Brandersstad al honderd jaar katholiek onderwijs, want op 8 april 1839 stichtte onderwijzer Mendel aan de Nieuwstraat de eer ste bijzondere school. Het ging snel ter ziele, omdat de meester op rijke- luis kindertjes mikte. De katholie ke Scbiedammmers behoorden echter voor het merendeel jot de armen. Een tweede poging was eveneens geen lang leven bescho ren. De initiatieven van de zusters Do minicanessen voor de meisjesschool f1853) en de Broeders van Maas tricht vooreen jongensschool (1868) hadden meer realiteitszin. „De bis schoppen waren in 1854 weer in ons land genomen", verklaart de huidi ge eerste man van de Willibrordus stichting. Ben Geerts, deels het suc ces. En od aandringen van de bis schop kwamen de katholieke scho len van Schiedam op 27 september 1889 onder één bestuur terecht. Heden ten dage heeft de stichting nog acht basisscholen en ruim vijf tienhonderd leerlingen onder zich: de Sint Bernardus, de Domenico Savio, de Sint Jozef (met 121 jaren verreweg de oudste), de Sint J an, de Sint Willibrordus, de Albertus Magnus, De Notenkraker en lom school Rijnmond. Daarnaast wordt het beheer gedeeld van de twee oe cumenische samenwerkingsscho len De Regenboog en de Sauer- Bekkersen de mik. Het hoogtepunt voor de Sint Willi brordus lag direct na de Tweede Wereldoorlog, toen meer dan een derde van de Sehiedammertjes op een rlc-school 2ai. Sinds de jaren tachtig zijn de verhoudingen sta biel: zo'n 27 procent van de kinde ren bezoekt één van de acht scholen die onder de stichting resorteren. plaats Iets als de eerste communie wordt nu aan de kerk en de ouders overgelaten, al komt het in de klas wel ter sprake". De voorzitter van de Sint Willi brordusstichting moet één ding van het hart. Wit, zwart, katholiek, pro testant of openbaarvoor een goe de school telt maar één ding. Ben Geerts: „Het gaat altijd om de kwa liteit en stabiliteit van het onder wijs. Dat kiezen de ouders in de eer ste plaats. En dan heb je nog on weegbare dingen als de praatjes die er in de wijk over scholen rond gaan". Maasdam De landelijk spelende zaalvoetballers van De Maas hebben Her mes DVS gisteravond op een 5-3 (2-1) nederlaag getrak teerd. De in de beginfase on fortuinlijke Hoekschewaar- ders namen door een treffer van Peter Roos de leiding. John van de Toorn maakte vervolgens gelijk waarna Henk Klomp de ruststand dp 2-1 bepaalde. Na de her vatting was het score verloop als volgt: 2-2 Hans de Roos, 3-2 Jan Akkerman, 4-2 Ser ge Lopes (eigen doel), 4-3 Wim Horbach en 5-3 Jan Akkerman. Vlaardingen Henk van Nimwegen heeft op overtui gende wijze de districtstitel derde klasse driebanden klein veroverd. De biljarter van het Vlaardingse De Kroon, in welk gelijknamig café de eindstrijd werd ge houden, was eigenlijk eerste reserve, maar verscheen door het uitvallen van Leen de Nooijer toch achter de ta fel. Van Nimwegen leed in zeven wedstrijden slechts één nederlaag en promo veerde op basis van zijn al gemeen gemiddelde (0.411) tevens naar de tweede klas se van het district Nieuwe Waterweg Noord. Van Nim wegen eindigde op twaalf punten, fabriceerde 130 ca ramboles in 316 beurten en had een hoogste sere van drie. De als tweede eindigende Rinus Joosten, die het Vlaardingse DVK vertegen woordigde, legde met twee punten minder beslag op de tweede plaats. Hij stootte in 351 beurten 134 caramboles bijeen, goed voor een moy enne van 0.381. Aart Ko- nings deed van zich spreken door in zijn eerste partij op het enorme hoge moyenne van 0.740 te finishen. door DONALD BAX Schiedam Het samen werkingsverband tussen de twee Schiedamse ta feltennisverenigingen De Korenbeurs en NOAD, dreigt schip breuk te lijdend Als uiter ste redmiddel zou alleen een ijlings ingestelde 'commissie van wijze mannen' nog met een op lossing kunnen komen om het uiteen vallen te voorkomen. De twee verenigingen ken nen al enkele jaren een sa menwerkingsverband voor de hoogst spelende jeugd. Met veel succes, want onder leiding van Hans en Emma Hingen spelen er inmiddels al drie jeugdteams op lande lijk niveau. De jongens ken nen zelfs al een team in de hoogste A-groep. Die gecombineerde jeugd teams komen in deze com petitie uit onder de naam Kono (samenvoeging van Korenbeurs en NOAD). Zonder dat er sprake is van een fusie, zou die samenwer king ook voor de landelijk spelende senioren worden doorgevoerd. „Om de continuïteit voor het landelijk spelen op een behoorlijk niveau te hou den", licht NOAD-aanvoer- der Jan Simons nader toe. „Die samenwerking aan de top is de enige redding voor beide verenigingen. „Doe je dat niet, dan loop je lang zaam leeg. Doorgaan in deze spiraal houdt naar mijn me ning in, dat het binnen een aantal jaren afgelopen is met NOAD. Een vereniging die al veertig jaar bestaat". Simons is bang voor het ef fect zoals dat bij het Vlaar dingse Radio Molenaar en het .Rotterdamse Elan heeft gewerkt. Gevestigde vere nigingen die door het ge brek van aanvulling ophiel den te bestaan. Simons, die zelf al zestien jaar op lande- lijkl niveau tafeltennist, verwacht dat die landelijke Kono-top uit zo'n vijftien twintig spelers zou bestaan, naar sterkte in de diverse di visies ingedeeld. "Voor het overige zouden De Koren beurs en NOAD onder hun eigen naam met hun eigen instructeur en identiteit blij ven bestaan. „Daarbij is geen sprake van een fusie", benadrukt Si mons. „We moeten wel wat doen, want in het huidige toptafeltennis is vier vijf keer trainen per week een vereiste. Daarnaast kan het gestructureerd inpassen van jeugdspelers tussen ervaren spelers veel beter tot stand komen. Dank zij die opzet en aanpak van Hans Lingen dient de eerste jeugd om zich te mixen met de routine al aan". In tegenstelling tot de leden vergadering van De Koren beurs, heeft de vergadering van NOAD de in 1990 voor gestelde uitbreiding in de sa menwerking tot de senio ren, echter afgewezen. Bij De Korenbeurs was de ver gadering unaniem voor, maar bij de stadgenoot wa ren er van de 51 uitgebrach te stemmen 28 tegen, 18 voor en 5 blanco. Het niet doorgaan van die samenwerking houdt auto matisch in dat ook het Kono-verband bij de jeugd moet worden afgebroken. „Als dat gebeurt", aldus de in de uitspraak van zijn ei gen vereniging NOAD he vig teleurgestelde Simons, „gooi je al die schitterende resultaten van Hans Lingen zomaar weg". „We stonden als eerste team volledig achter die samen werking", vervolgt deal wat eerder uit het bestuur opge stapte Simons. „Het wordt vooral voor mij en Ron van der Wijk toch tijd om onze plaats eens aan een ander over ie dragen". Simons en Van der Wijk overwegen nu om er aan het eind van deze competitie of anders na de voorjaarscompetitie een punt achter te zetten. Geen animo „Dit besluit bij NOAD heeft mijn animo voor 99 procent .weggenomen. Wat heeft het voor ons nou nog voor zin om tot in lengte van iaren door ie gaan, zonder dat er uitzicht op aanvulling is. Ik heb er nog niet echt over na gedacht", stelt Simons, „maar dit zou wel eens het einde van mijn carrière kunnen zijn". De gedreven tafeltennisser, die al een bestuursfunktie bij handbalvereniging UVG vervult, hoopt evenwel dat het niet zover hoeft te ko men. Hij zou met zijn routi ne nog wel even door willen gaan teneinde de jeugd in te passen. „Ik schat de kansen van het terugdraaien van de NOAD-beslissing echter niet zo groot", ziet Simons het onderzoek van de 'wijze mannen' (erelid en oprich ter Cees Marijnen, erelid Piet Joose, erelid en oud voorzitter Marcel Hoogtweg en Hans Dronkers als meer dan dertigjarig verenigings- lid) met belangstelling tege moet. Die commissie heeft tevens tot taak NOAD uit de be stuurscrisis te helpen, want die is er inmiddels wel ont staan. Van de vijf bestuurs leden waren er vier voor en één (voorzitter Dick Kuiper) tegen. Zij hebben hun func tie ter beschikking gesteld, maar blijven als demissio nair bestuur aan tot de ver moedelijk half oktober te houden buitengewone le denvergadering. RON BERVELING (28) maakt mot Ex celsior Maassluis goeds tijden door. Do door Eric Gudde getrainde eerste klasser lijkt het lek boven te hebben. Er werd begonnen mat veriias tegen Bennekom en een deling tegen Heer- jansdam, maar vervolgens werd Ro zenburg (4-0) en Zwart Wif-28 (ao) gedecideerd asn da kant gezet. Tegen de roemruchte Rotterdammers was het zonder meer de wedstrijd van do gebroeders Berveling. Flankaanvaller Ron opende met een strafschop de score en zijn broer Edwin zorgde na goed aangeven van Ron voer de twee overige treffers. Vooral Ron Berveling gaat door op de manier waarmee hij vorig jaar de competitie afsloot: sco ren. Na vier wedstrijden staan er at vijl trefers achter zijn naam. door SANDER SONNEMANS In de laatste twee wedstrijden scoorden jullie zeven maal. Heeft Excelsior z'n draai ge vonden? „Vanaf het begin van het sei zoen spelen we lekker. Alleen liet de aanval het in de eerste twee wedstrijden afweten, We kregen volop kansen, maar we misten een afmaker. Tegen Bennekom kregen we zo'n vijf opgelegde kansen en tegen Heerjansdam kwamen we vier keer alleen voor de keeper. Maar ja, die ballen werden er niet ingeschept. Delensief zit het wel snor en ik ben blij dat de aanval nu ook presteert". Tegen Zwart Wit'28 drukte jij met je broer een aardige stem - pel op de wedstrijd. Er is trou wens nogal wat gebeurd in die wedstrijd. „We waren lekker op dreef. Ik opende de score met een straf schop, nadat mijn broer was aangetikt. Later maakte Ed win er zelf ook nog eens twee. Je hebt altijd een lekker ge voel als je hebt gewonnen, maar deze keer gaf het een ex tra kick. Ik vina het wel jam mer dat die gasten hun kop kwijt raakten. De aanvoerder moest na twee keer voor aan merkingen op de leiding geno teerd te zijn gaan douchen en een andere speler werd weg gezonden naaat hij had nage trapt Er gebeurde van alles en de wedstrijd moest zelfs wor den gestaakt. Er wai. heel wat publiek, een mannetje of twaalfhonderd, maar dat heeft na de hervatting nauwelijks nog kunnen genieten". Excelsior staat nu derde. Blijft het daar bij? Sinds de komst van trainer Erie Gudde, die nu al aan zijn vijfde seizoen bij ons bezig, is heeft Excelsior geen asngst meer voor degradatie en draaien we lekker mee in de sub-top. Na vier wedstrijden hebben we acht- doelpunten voor en er slechts twee tegen. In vergelijking met vorig sei zoen is dat een ongekende weelde. We moeten er voor zorgen dat we niet weer, net als vorig jaar, een terugval krijgen waardoor de punten achterwege blijven". Wat was de oorzaak van die te rugval waar je nu ook bang voor bent? „Vorig seizoen hadden we een vrij zware voorbereiding ge had met oefenwedstrijden waarbij alles uit de kast moest. Dit jaar hebben we het wat rustiger aangedaan, waardoor we hopelijk op het huidige ni veau kunnen doorgaan". Is er sprake van een uitgeba lanceerd team? „Doordat het verdedigend al lemaal goed in elkaar zit, wordt er op alle posities beter gespeeld. We weten elkaar aardig te vinden en dat komt weer tot uitdrukking in het aantal doelpunten". Je speelt nu je tweede seizoen als rechtsbuiten bij Excelsior. Ben je altijd aanvaller ge weest? „Toen ik bij Fortuna Vlaar dingen speelde, liep ik altijd op het middenveld, maar Gudde heeft me omgebouwd tot 'han gende' rechtsbuiten. Mijn broer Edwin speelt vlak ach ter me, zodat ik hem diep kan sturen en ikzelf voor het doel kan opduiken. Die speelstijl bevalt mij prima". Zaterdag gaan jullie naar NSW dat met een punt voor sprong de eerste plaats deelt met Spijkenisse. Hoe denk je over die wedstrijd? „We zijn nu aardig op dreef en ik kan wel zeggen dat het hele team klaar is voor de ontmoe ting met NSW. We voelen, ons lekker en de sfeer is goed. We gaan dan ook vol vertrou wen naar N umansdorp".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1