'Koninklijke' heeft vorstelijke plannen 'Ik ga gewoon lekker verder' 15 WATERWEG SPORT Voetbalclubs zoeken steun bij de politiek Presentatoren belangrijker dan sporters Orpheus zoekt fabriek voor jubileumconcert Mannenkoor Orpheus jubileert twee keer Aanmoedigingsprijs voor jonge atlete Gabrie Heijster din& 1 Kampioenen Jolanda Droog naar Schiedam WOR: Jaco Vink heeft niet geschopt Rotterdams Nieuwsblad woensdag 1 november 1989 SCHIEDAM Premiewoningen De vereniging Eigen Huis gaat de Schiedamse be volking uitgebreid voorlichten over de koopvoor- waarden van premiewoningen. Het is de vereniging een doom in het oog dat veel kopers hun handteke ning zetten onder een contract ronder dat ze eerst de moeite hebben genomen alle gevolgen nuchter op een rijtje te zetten. De vereniging organiseert, met geld van de over heid, overal in Nederland voorlichtingsbijeenkom sten over de koop van premiewoningen. Op donder dag 16, dinsdag 21 en maandag 27 november is Schiedam aan de beurt. „Omdat Schiedam één van de gemeenten is waar nogal wat premiewoningen worden gebouwd", verklaart een woordvoerder van Eigen Huis. De gemeente Schiedam heeft 2000 gulden beschik baar gesteld voor de financiering van de drie bijeen komsten in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. Daardoor is deelname aan de 'cursus' betrekkelijk goedkoop. Adspïrant-kopers van premiewoningen krijgen voor éen tientje alle gewenste mondelinge en schriftelijke informatie. De bijeenkomsten be ginnen om 20.00 uur. VLAARDINGEN Tentoonstellingen Houtskool, acryl en olieverf zijn de voornaamste materialen waarmee de kunstenares Hedy Gubbels portretten tekent en schildert. In haar werken op papier komt zowel het spontane als het bespiegelen de aan bod, in haar schilderijen kiest zij een andere invalshoek en gaat zij uit van het kind, van 'de ver loren onschuld'. Werken van Hedy Gubbels zijn vanaf vrijdag tot en met 25 november te zien in de galerie/artotheek in het Hollandiagebouw, Ook de bibliotheek aan de Waalstraat pakt uit met verschillende tentoonstellingen. Van 1 toten met 23 november exposeert Wijna Zandvliet-Hoogendijk aquarellen over haar geliefkoosde onderwerpen: landschappen en bloemen. Gelijktijdig zijn werken te zien van Beaty Czeto, een Hongaarse beeldende kunstenares die zich liet inspireren door Nederland se vertellingen van gedichten uit haar vaderland. Het drama Othello van Shakespeare speelt een be langrijke rol in een derde expositie in de bieb, die al lerlei (audio) visuele variaties op het onsterfelijke stuk bijeenbracht, zoals de gelijknamige opera van Rossim. Tenslotte toont de bibliotheek de foto-expo sitie Derde Wereld naderbij van Peter Pennaerts, die al ruim 35 iaar door ontwikkelingslanden trekt om het dagelijks leven op de plaat vast te leggen. Othello en Derde Wereld naderbij zijn te zien tot eind november. Wandeling De provincie heeft samen met het Recreatieschap Midden-Delfland voor zondag 5 november een wandeling uitgezet door de Broekpolder en zijn wij de omgeving. Deelnemers kunnen kiezen uit afstan den van vijf, tienen twintig kilometer. Startplaats is het parkeerterrein aan de Broekpolderweg, tegen over het volkstuincomplex. Starten kan tussen tien en drie uur. In de provinciale recreatiebus worden folders verkocht en is een formulier verkrijgbaar voor deelname aan de 'groene' fotowedstrijd. Visserij Naast de expositie over het 85-jarig bestaan van het Vlaardingse koor Orpheus, trakteert het Streekmu seum Jan Anderson de bezoekers dit weekeinde op een film over de visserij. De film werd gemaakt door de NOS voor het programma "Van gewest tot ge west' en was afgelopen zomer te zien op tv. Onderwerp is de laatste Vlaardingse zeillogger, de totaal gerestaureerde VL 92 ofwel De Balder. Het filmpje is gelardeerd met opnamen over het vissers leven in Vlaardingen in de jaren twintig van deze eeuw. In beeld gebracht werden onder andereJiet uitzeilen van de schepen, het werk in de kuiperij en het bestaan van de 'bonbroodwinner', de torenkij ker die de binnenkomst van de schepen meldde. De openingstijden van het museum aan de Kethel- weg: zaterdag- en zondagmiddag van twee tot vier MAASSLUIS 'Pakkie brood...' Er is de Maassluisse zanger/tuinder Jaap Stolkes- tein alles aan gelegen door te breken in de showbizz. De presen tatïe van zijn nieuwe single 'Pakkie brood, pindakaas' wordt dan ook groots aangepakt. Dat ge beurt zaterdag 4 november met een showavond in gebouw De Vluchtheuvel in Maasdijk, gepresen teerd door Knjn Torringa. Tijdens die avond kun nen ook optredens worden verwacht van zangeres Colinda en het orkest Sus 5. Criminaliteit De Haagse politiecommissaris Anneke Visser komt haar Maassluisse collega's een lesje geven in crimi naliteitsbestrijding. Mevrouw Visser is de belang rijkste spreker op een voorlichtingsbijeenkomst over misdaadpreventie in het stadhuis op 7 novem ber. In de titel van haar lezing laat zij al doorscheme ren hoe haar aanpak er in de praktijk uitziet Haar voordracht heet: Criminaliteitspreventie, zonder in zet van burgers onbegonnen werk. De gemeente Maassluis heeft een forum samenge steld dat met commissaris Visser in debat zal gaan. In dat forum zitten onder anderen burgemeester Hans van Es, de Maassluise politiechef Cees van Nieuwkoop en mevrouw T. Luyten van het bureau voor alternatieve straffen Halt. Tijdens de bijeen- komslmaken jongeren opnamen voor de videofilm Vandalisme en leefbaarheid in Maassluis. Dit vide- oprojeet is een idee van de Stuurgroep kleine crimi naliteit De voorlichtingsbijeenkomst is een vervolg op een openbare discussie in 1987, toen professor Hoefna gels in Maassluis een inleiding hield over misdaad bestrijding. ^MAASLAND Eenrichtingverkeer De 's-Herenstraat in Maasland krijgt volledig èén- richtingverkeer. Die straat was al gedeeltelijk tussen de Doelstraat en de Molenweg alleen in één rijrichting voor motorverkeer toegankelijk. Binnenkort is dat ook voor het gedeelte tussen Ker- kweg en Doelstraat het geval. Met deze maatregel wil de gemeenteraad de veilig heid van voetgangers ve: beteren. Raadslid W. Gou- ma (PvdA) heeft onder de bevolking zelfs een en quête gehouden over het al dan niet instellen van eenrichtingverkeer. De meerderheid sprak zich uit voor een verkeersluwe straat. Dat doet ook wethou der P. Houtenbos. „We moeten de vaart uit het door gaande verkeer halen, maar daarbij wel de bereik baarheid voor de bedrijven en de middenstand ga randeren", Houtenbos verwacht dat van een ver keersdrempel en het eventueel vernauwen van de straat een ontmoedigend effect zal uitgaan. Gouma heeft van het mijden van het doorgaande verkeer niet zulke hoge verwachtingen. Volgens hem dient het begin van de 's-Herenstraat, tussen Kerkweg en Slot de Houvelaan, dan voor éénrich tingsverkeer in tegenoverstelde richting openge steld te worden. „Dat is cle enige mogelijkheid om het doorgaande verkeer te weren". In een later stadium zou de 's-Herenstraat dan nog verder kunnen worden aangepakt. Daarbij denkt Gouma aan een her bestrating, die beter bij de histo rische omgeving past. Schiedam Iedere dins dagavond opnieuw heerst in zaal Tivoli aan de Nieu we Haven dezelfde koor- stachtige bedrijvigheid. De wekelijkse repetities van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus staan al vele maanden in het teken van het 125-jarig bestaan dat in 1991 op grootste wijze zal worden gevierd. Orpheus heeft een serie opmerke lijke plannen op stapel staan. Het koor wil daarmee andermaal zijn koninklijke reputatie waarmaken. Het vorstelijk predikaat verwier ven de zangers in 1916 bij het vijf tigjarig bestaan. Die eervolle toe voeging aan de naam verplicht de Schiedammers telkens opnieuw tot op de bodem van hun kunnen te gaan. Het koor ziet daar niet tegenop, in tegendeel. „We proberen graag ons een beetje koninklijk te gedragen", vertelt Piet Smit (71), die jarenlang voorzitter was van Orpheus en nu de jubileumkas beheert. Dat Orp heus wel degelijk enig blauw bloed in d'aderen heeft, blijkt uit de vele positieve reacties, die van heinde en verre binnenkomen. Zo heeft het vorstenpaar van het miniatuur-staatje Liechtenstein de zangers uitgenodigd om in het voorjaar van 1992 een concert te ko men geven. De Schiedammers heb ben die invitatie met beide handen aangegrepen Zingen op de binnen plaats van een slot, zo'n buiten-' kansje willen de heren en hun dames die hen als vanouds op reis vergezellen natuurlijk voor geen goud missen. 1 Brecht Het koor vormt al vele jaren een hechte eenheid. „Blijf je langer dan een jaar-dan blijf ie voor je leven", zegt nestor Piet Voogd (85). En hij kan het weten. Hij heeft niet alleen alle leden zien komen, maar ook vijf dirigenten meegemaakt. De koorleden zijn het er over eens; de dirigent die ze nu hebben, Richard Ram, is de beste. Ram kennen ze al tien jaar en met hem heeft Orpheus zichzelf al vele malen overtroffen. Het is Rams gewoonte zeer uiteen lopende werken te kiezen, werken die vaak ook behoorlijk moeilijk zijn. Dat belooft wat voor 1991. Orp heus opent het jubileumjaar met een concert in een fabriek. Een gro te ruimte en een goede akoestiek waren de motieven Dm voor een Schïedam/Vlaardingen Dat Orpheus jubileert wel erg vaak, zullen sommige muzieklief hebbers onwillekeurig gaan denken. Twee weken berichtte deze krant uitvoerig over het jubileum van het 85-jarige mannenkoor Orpheus, terwijl onze kolommen vandaag wor den gesierd met een verhaal over... het 125-jarige jubileren de Orpheus. Het is geen ommissïe, maar voor de duidelijkheid lijkt eni ge toelichting toch op zijn plaats. Want zoals meerdere hondjes Fikkie heten, zo bedie nen twee eerbiedwaardige mannenkoren uit deze regio in Schiedam èn Vlaardingen zich van dezelfde naam. En als beide koren dan ook nog een jublileum te vieren hebben, dan kan het gebeuren dat de krant binnen een kort tijdsbe stek tweemaal aandacht be steed aan Orpheus. Viert het Vlaardingse Orpheus dit jaar het 85-jarig bestaan, in Schiedam maakt het in stem mig zwart optredende gezel schap zich op voor het 125-jarig bestaan in 1991. En zonder de muzikale prestaties van het Vlaardingse koor in twijfel te willen trekken is het een feit dat de Schiedamse naamgenoot sinds het eeuwfeest in 1966 het predikaat 'koninklijk' draagt. Met angst en beven zien som migen het jaar 2004 tegemoet, waarin het Vlaardingse Orp heus eveneens een eeuw be staat. Als het voormalige mid denstandskoor dan ook het predikaat koninklijk krijgt op gespeld, verdwijnt het laatste onderscheid in de naamsaan- duiding van beide koren. Piet Smit (rechts) bekijkt samen met dirigent Richard Ram (tweede van links) en Orpheus-bestuursleden de Jubileumplannen. Gezien de zor gelijke gezichten, zitten er hier en daar nog wat hiaten in het overigens klinkende feestprogramma. dergelijke ongebruikelijke ïokatie te kiezen. Er worden twee werken van Kurt Weil ten gehore gebracht: het Berliner Requiem en Die sieben Totsunden. Orpheus zoekt voor dat concert nog een vrouwelijke soliste. „Het moet een gekke combinatie zijn van ie mand, die kan voordragen de teksten zijn van Bertold Brecht en die kan zingen". Piet Smit zou heel blij zijn met Nelleke Verburg. Verder is het een 'zuiver' Orpheus- eoncert met het stemgeluid van 68 Schiedamse mannen. Overigens is de locatie nog niet gevonden. Partners Het tweede concert krijgt een inter nationaal karakter. Het vindt plaats op 11 april 1992 in het Passagethea ter. Koren uit Italië, Frankrijk en West-Duitsland zullen hieraan meewerken. Door zijn bestuursfunctie bij de Stichting Nederlandse Korenorga nisaties kan kasbeheerder Smit vrij gemakkelijk contacten leggen met buitenlandse koren. Orpheus neemt graag een kijkje over de landsgrenzen. Al 25 jaar geleden werd de eerste buitenlandse reis ge maakt Dat was op uitnodiging van de burgemeester van Esskngen (West-Duitsland), een stad bij Stutt gart waarmee Schiedam sindsdien nauwe vriendschapsbanden onder houdt. „Al wilde onze toenmalige burgemeester Peek daar eigenlijk niet zoveel van weten. Gelukkig was de wethouder van cultuur, Sa bel, wel enthousiast". Later kwamen er ook partnerste den uit andere landen bij. Zo zullen voor dit tweede jubileumconcert koren uit de partnersteden Udine (Italië), Vienne (Frankrijk) en na tuurlijk Esslingen overkomen. Het derde en laatste concert vindt plaats in september in sporthal Margriet Dat is de enige ruimte in Schiedam waar grote muzikale ge zelschappen uit de voeten kunnen. Diverse Schiedamse koren zullen eraan meewerken. Ze worden be geleid door het Gelders Orkest. Voor de pauze wordt het Te Deum van De Klerk ten gehore gebracht, na de pauze Carmina Burana van Orf. Dirigent Ram noemt dit con certeen belangrijk zangersfestijn. Zangersstad In aansluiting op het slotconcert wordt in zaal Tivoli Orpheus' thuisbasis een groot feest gehou den. De populariteit van het koor moet dan intussen zo gestegen zijn dat voorzitter Smit durft te voor spellen dat de Branders- en Aleida- feesten ooit omgezet zullen worden in Zangersfeesten. Geld voor het jubileum tracht Orp heus in te zamelen met een loterij er worden 'slechts' duizend loten verkocht van honderd gulden en met sponsorwerving onder bedrij ven en middenstand. Het loopt im mers fli nk in de papieren, zo'n jaar tje feest Gelukkig, zegt Piet Smit, hebben de leden zelf ook flink gespaard. Bo vendien brengt de verkoop van compact-discs en platen en de in middels bekende Orpheus-wijn ook een aardig sommetje op. Dne jaar geleden werd een speciale stichting in het leven geroepen om de jubi leumkas te beneren. Want Orpheus wil zich wel verzekeren van een feestelijke kroon op het werk. door SANDER SONNEMANS Vlaardingen „Zelfs toen die meneer met de mi crofoon mijn geboortedatum voorlas had ik niet eens door dat het om mij ging", was het verraste commentaar van Gabrie Heijster nadat zij uit han den van de wethouder van sportzaken, Jan Madera, de aanmoedigings-sportprijs van de gemeente Vlaardingen in ontvangst had genomen. gen al eerder deze onderschei- I Na in 1985 al opmerkelijke pres- taties op de 600 en 1000 meter te s hebben geleverd, sloot de vijf- J tienjarige atlete van atietiekver- g- eniging Fortuna het vorige sei-5 zoen af met indrukwekkende s resultaten. De MAVO-scholïere die op achtjarige leeftijd haar| eerste 'afstandjes' liep ('Dat stel- de niet veel voor, want toen deed ik maar wat',) bereikte met haar tijd op de 100Q meter de eerste plaats op de nationale ranglijst voor de meisjes tot 15 jaar. Tevens mocht 2ij bij de Neder landse C-kampioenschappen (13-14 jaar) op de afstanden 600 en 1000 meter de zilveren me daille om haar nek hangen. Bij Door haar opmerkelijke presta ties werd zij door de gezamehjke sportpers gekozen als de meest belovende sporter van het afge lopen seizoen. Zwemster Sonja Stein, atleet Michel de Maat, wij len wielrenster Conny Meyer en tennister Caroline Vis ontvin- Vlaardingen In de recre atiezaal van het bejaarden tehuis Drieen-Huysen ont vingen de volgende sporters gisteravond niet alleen een frisse bloemenruiker, maar tevens als blijvende her innering— een handdoek: Individueel: Huib Nelisse (rolstoelatleet), Caroline Vis (tennis), Teo Maat (atletiek), Jeffrey van Loon (gehandi capten sport). Damesteam golfclub Broekpolder, Vlaardingse Redingsbrigade (onderwater hockey), heren veteranen Fortuna (atle tiek), Wilhelmina (schieten), Joanne en Eerde van. Leeu wen (ijsdansen), Boy van Heemstede Obelt (atletiek), Joanne Kaptein (atletiek), Gabrie Heijster (atletiek), Arjen Hoogerwerf (doven zwemmen), Els Overdiek- Nieuwstraten (zwemmen), Gaby van Leenen (zwem men), Sonja Stein (zwem men), Karin Stein (zwem men), Roy Onderdelinden (zwemmen), Haryati van Lankeren (zwemmen), Mar- tijn van den Maagdenberg (zwemmen), Germaine Gel derblom (paardesport), Su san BrockJing (paardesport), Yvette Voogd (paardesport): Teams: Die Flardingba Rui ters (paardesport), Vlaardin gen Holy (heren softbal), WIK (waterpolo dames), Natsec (kano polo), HVO (voetbal), Vlaardingen (korfbal) en DVO'32 (voet bal! Schiedam De softbalselectie van Wilton Fijenoord/Schiedam heeft op de valreep een niet on aanzienlijke versterking onder gaan. Hoewel de besprekingen met catcher Jolanda Droog in eerste aanleg op niets waren uit gelopen, omdat zij volgend sei zoen vier maanden naar de Ver enigde Staten zou gaan, komt de voormalig jeugdinternational in het nieuwe seizoen toch voor Schiedam uit nu zij niet naar het andv.re werelddeel gaat. De 21-jarige Jolanda Droog speelde vorig jaar bij het Haar lemse Onze Gezellen, nadat zij eerder de kleuren had verdedigd van ADO en Storks. De aan winst moet bij Schiedam de con currentiestrijd aangaan met de gevestigde orde (Ludy Salo mons) en het prille talent(Gysel- le Korpel). Eerder al slaagde Schiedam er in de zusjes Sanne en Simone 't Hart van Gophers aan te trekken, terwijl ook werp ster Nicole Posno op het oude nest terugkeerde. Coach Ton Eb ben wordt opgevolgd door oud gediende Kees Bol jr. de interland tegen Duitsland veroverde de donkergekrulde hardloopster de eerste plaats op de 1000 meter en moest zij zich bij slechts één van de twintig sei zoenwedstrijden gewonnen ge ven. Terecht Men zou dus van een terechte uitverkiezing kunnen spreken, maar die bewering laat de dol- blijde Gabrie voorlopig nog in het midden. „Ik weet het niet, maar het zal wel 20 zijn", liet zij uitgelaten weten. „Op dat podi um was het best wel een beetje eng, maar toch ook wel leuk toen ik dat de hele zaal voor mij zat te klappen. Het is in elk geval wel een hele grote verrassing voor me". „Wanneer ik écht met lopen ben begonnen? Toen ik twaalf jaar was, ben ik pas serieus gaan sporten. Vanaf die tijd haeft Bri an Collier mij onder zijn hoede en hij is ongetwijfeld mijn grote inspirator. We trainen nu drie keer per week; een maal met de jongens, dan kan ik kijken hoe ver ik ben, en drie keer indivi- duel", schetst de glimmende at- Gabrie Heijster...dromen var Europese titel... lete in de dop haar wekelijkse trainingsprogramma. „Die meneer van wie ik de bloe men kreeg zei wel dat er nu veel van mij wordt verwacht en dal begrijp ik best wel. Daarom zei ik ook tegen hem dat ik wil door schieten naar de top. Mijn droom is toch wel om ooit eens Euro pees- of wereldkampioenne te worden. Met school gaat het ook best goed, dus ik ga gewoon lek ker verder zoals ik nu bezie ben". Vlaardingen De elf Vlaar dingse voetbalverenigingen hebben de noodklok geluid. In een schrijven aan alle gemeente- raadsfrakties van de politieke partijen laten zij gezamenlijk zeer beslist weten dat een nieu we bezuiniging op onderhoud van 60.000 gulden volstrekt on aanvaardbaar is. De clubs hadden eerder al hun bezwaren geuit via de sektie voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Hoewel het bestuur van de VRSR had toegezegd er bij de wethouder op aan te dringen dit voorstel terug te nemen, hebben de clubs toch tot deze stap beslo ten. Het verbaast hen dat na de her structurering opnieuw de voet balsport de dupe wordt van een volgende bezuinigïngs operatie. De voetbalsector meent echter dat zij de afgelopen tijd al vol doende haar steentje heeft bijge dragen en zelfs meer dan dat. Als de gemeentelijke plantsoe nendienst door deze bezuiniging niet aan haar werkzaamheden toekomt, zal de kwaliteit van de voetbavelden alsmaar afbrokke len, vrezen de clubs. Zij vinden terecht dat een goed en bnes- peelbaar veld een primaire be hoefte is voor hun sport Rotterdam De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft gister avond nog geen beslissing geno men in de zaak Jaco Vink. De speler van DVO'32 werd op 16 september in de wedstrijd tegen WOR weggezonden, omdat hij scheidsrechter Adrie Letterman zou hebben geschopt. Gisteravond moesten de bestu ren van DVO'32 en WOR, de arbiter, de rapporteur en Vink een mondelinge toelichting ge ven. Het bestuur van WOR on derstreepte de al op schrift ge stelde visie dat Vink niet de boosdoener was geweest, welke stelling ook door de rapporteur werd verwoord. Het is de bedoeling dat de tueht- commissie in de loop van vol gende week uitspraak doet door DONALD BAX Vlaardingen Zo lang Sjaak Maat en Pe ter Spek, de 'Snabbel en Babbel' van de Vlaardingse sportwereld, de kampioenen- huldiging presenteren, zal het nooit iets worden. Het na een onderbreking van een jaar op de kalender teruggekeerde evene ment, verpakt in een nietszeggend sfeertje van zalvende kneuterigheid, was gister- a vond niet meer dan een ontzettend verve lende praatshow voor twee heren, waarbij burgemeester Fred van Lier slechts dienst deed als 'voice over'. Na de huldiging van 1987kwam een aantal heldere geesten tot de conclusie dat de bij eenkomsten in die vorm geen enkele zin hadden. Er werd besloten om een jaar he lemaal niets te doen, zodat alle koppen bij elkaar konden worden gestoken om deze festiviteit nieuw leven in te blazen. Helaas moet worden geconstateerd dat deze po gingen op niets zijn uitgelopen. Ook de Ïo katie, de recreatiezaal van het bejaardente huis Drieën -Huysen, was er bepaald niet eentje om in gezwinde pas de polonaise te lopen. De Sjaak-cn-Peter-op-dinsdag-show had opgesierd moeten worden met een lezing van Bram Leeuwenhoek, chef de mission van de Nederlandse olympische ploeg in 1972,1976en 1980, en een educatieve voor dracht van atleet Michel de Maat Maar ook de causerie van Leeuwenhoek, die in z 'n eentje wèl een goed en boeiend verhaal had kunnen brengenwerd getorpedeerd door de domme vraagjes van Spek. Ieder gezeten op een kruk ontstond aldus de in druk dat het publiek een noodzakelijk kwaad was en dat er maar een persoon de ster van de avond was. Juist, Peter Spek dus, die zo de studio kan induiken om de Muzikale Fruitmand te presenteren. Informatie De informatie die De Maat verstrekte over sport en voeding, inclusief een onduidelij ke dia-presentatie, was volgens verwach ting lang niet aan iedereen besteedHoe goed bedoeld ook, van een voetballer als Ed van Zelm, die later zowel met zijn eigen ploeg HVO als met DVO '32 het podium be klom, mag niet worden verlangd dat hij hier zeer geboeid naar luistert. Een kampi oenenhuldiging is er voor iedereen en niet voor een select groepje individuele spor ters da t toch al weet dat drank en vrouwen niet bevorderlijk is vooreen topprestatie. De gemeen te Vlaardingen doet er goed aan dit evenement voor eens en altijd te schrappen. Het onduidelijke optreden van Van Lier, die in 'Keek op de Weekvorm de plaatselijke problemen nog even onder de Joep nam, de vluchtige aanwezigheid van sportwethouder Jan Madem en het overbodige gezwets van Maat en Spek dat alles bezorgde veel teamjsporters na een dikke drie uur het onbestemde gevoel dat zij hun vrije tijd beter ergens anders aan hadden kunnen besteden...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 1