Tankslag: Schiedam maakt schoon schip Hafkamp houdt slag om de arm WATERWEG COMMENTAAR Nieuwe cultuur is nog ver weg 15 SPORT UVG haalt zondag in ZEE MAN'S 'Die jonge binken hebben veel humor' Gidsje Wij zijn verhuisd; 's-Gravelandseweg 958 naast DIRCK III aan de Schie IJZERHANDEL B.V. Ten strijde tegen rottende reservoirs voor huisbrandolie Vlaardingen en Maassluis zijn al veel verder Nieuwbouw SW niet alleen afhankelijk van 'recht van opstal' Schiedam huldigt kampioenen NAPRATEN MET door AAD RIETVELD Zou het waar zijn? Hebben burgemeester Fred van Lier en. de wethouders Bas Goudriaan, Arij Maarle- veld en Jan Madern de Vlaardingse gemeenteraad gedwongen een eerste stap te zetten naar een nieuwe v «politieke cultuur, naar de zakelijke benadering van |«a^problemen, waar velen zo voor hebben gepleit? ►get had er vrijdagavond even alle schijn van. Van 'Xier hield de gemeenteraad voor, dat de PvdA-wet- 'Jaouders en hun WD-collega hun karwei wel met /z'n drietjes wilden afmaken, als de raadsleden be- loofden zich voortaan zakelijk op te stellen. V-Aan het einde van het debatje over de wethouders- vakature, die tenslotte niet werd vervuld, zei Van Lier; „Het college begrijpt dat de raad eenstemmig onze opinie overneemt". Om vervolgens zijn woorden te corrigeren: „Goed, met uitzondering van de SP". En aangezien de SP maar vijf van de 35 zetels in de gemeenteraad bezet, stemde een ruime meerderheid in met de voorwaarde van B en W, begreep Van Lier, ,*£o werd de verkiezing van een vierde wethouder "overbodig. V'Deze oplossing is, als hij werkbaar blijkt, verre te /yerkiezen boven het aanstellen van een wethouder »Voor een periode van vijf maanden", meent PvdA'er \John Ranshuijsen, kandidaat voor het wethouder schap- ."Ranshuijsen was verrast toen Van Lier verkondigde, vdat er voor de korte spanne tijds tot de verkiezingen 'geen vierde wethouder nodig was. Hij had uit contac- "ten met wethouders begrepen, dat een extra wethou der wel degelijk nodig was. „Maar ik was nietonaan- fenaam verrast", onderstreept Ranshuijsen. „Als ze et met drie wethouders afkunnen is dat prima. Wij hadden daar per slot van rekening zelf om ge- Nvraagd"- >Maar aan de voorwaarde die B en W stelden heeft de .PvdA geen boodschap, zegt Ranshuijsen. Hij noemt de 'voorwaarde vén en W' liever een 'werkaf spraak binnen B en W'. De oproep van de burge- Vtneester om voortaan zakelijk te zijn slaat naar zijn '"Jnening nergens op. ^„"Mijn partij is altijd zakelijk", zegt hij. „Het was een vreemde opmerking van de burgemeester. Nu er -drie wethouders zijn moet de raad opeens zakelijk zijn. Dus als er zes'wethouders zouden zitten mag je 'er maar op los oreren? Het lijkt mij toch van niet. Je moet altijd zakelijk zijn". Met die uitleg van PvdA'er Ranshuijsen staat de nieuwe zakelijkheid alweer op losse schroeven. De SP en de PvdA gaan niet met de voorwaarden ak koord. En het zijn juist de PvdA en de SP, die elkaar in de gemeenteraad vaak fel, en soms onzakelijk, be- 1 strijden. Zij proberen beide het socialistische kiezers- Ljvolk achter zich te krijgen. Met de verkiezingen in ijzichtzal die strijd eerder heftiger worden dan tot be daren komen. *T)e PvdA heeft bovendien nog een appeltje te schil- 7l"en met het CDA, dat aan het begin van de maand een poging deed om wethouder Bas Goudriaan been tje telichten. „Hier moet het CDA voor bloeden", zou -Ranshuijsen gezegd hebben. Het CDA is op zijn beurt boos op de PvdA vanwege haar onbuigzame hou ding. Het CDA is ook boos op d e WD, omdat de libe ralen een in 1986 gemaakte afspraak zouden hebben geschonden om steeds samen met de christen-demo craten op te trekken. Zo bezien was de oproep tot een zakelijke benadering van de politiek die Van Lier en de zijnen deden wel licht toch niet meer dan een moedige poging. De con clusie van de burgemeester, dat met uitzondering 'van de SP alle politieke partijen zijn opinie tot de "hunne hadden gemaakt, was in elk geval voorbarig. VLAARDINGEN Chauffeurs geëerd Voor een zware busreis moet je de Adam Ooms en .Corstiaan Brussaard hebben, weten de touropera tors die zaken doen met het Vlaardïngse Toerwa- 'genbedrijf Evag. Dat zijn betrouwbare, ervaren chauffeurs. Ooms en Brussaard, allebei in dienst ge komen als leerling monteur/chauffeur, vierden in de zaal van café De Lijndraaijer hun 40-jarig diens- tjubileum. Directeur F.J.M. van der Beek speldde de jubilaris sen een koninklijke onderscheiding op: de ereme daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Brussaard heeft er eigenlijk nog geen veer tig jaar op zitten. Hij kwam op 28 februari 1950 in -dienst bij Evag. Maar orndat hij altijd samen met "•Ooms de bussen met vakantiegangers naar het zon nige zuiden brengt, kregen de twee ook op dezelfde dag hun onderscheiding. Ooms heeft de veertig jaar wel meer dan vol gemaakt. Hij trad op 20 juni 1949 in dienst van Evag. Met de nieuwste informatiegids kunnen ouderen 'een stuk wijzer worden over hetgeen er voor hun 'voorhanden is in hun gemeente. „Gebleken is",.laat .ouderenwerk-functionaris Marie-Josée Davids we ten, „dat ouderen in de praktijk vaak niet weten welke voorzieningen er zijn en waar ze allemaal te- jrecht kunnen". jDat was de reden om een wegwijzer samen te stel len. Davids, samensteller van het naslagwerkje: „De jgïds gaat uit van de wetenschap dat ouderen schrif telijke informatie wat moeilijker oppakken. Van daar dat het kort is en duidelijk aangeeft waar men. mondeling terecht kan". Alle Vlaardingse zestig-plussers krijgen de ouderen- wijzer van de Raad voor het Ouderenwerk thuis toe gestuurd. Maar pas nddat wethouder Jan Madern met zijn 61 jaar zelf ook tot de doelgroep behorend aanstaande donderdag 16 november in het gebouw van de Gezinsverzorging de eerste exemplaren aan de drie plaatselijke ouderenbonden heeft aangebo nden. "fcrtaardingen heeft er een nieuwe vorm van kinder opvang bij: de gastouderopvang. Ouders en gast ouders kunnen zich melden bij de Gastoudercentra- Ie (GOC), waar consulente Fennie Siekman vraag en aanbod op elkaar tracht af te stemmen. Ouders die opvang voor hun kinderen zoeken wor den door de Fennie Siekman in contact gebracht met ouders die opvang bieden. De consulente be zoekt alle ouders, zoekt 'gastouders' en 'vraagou- ders' bij elkaar en regelt het eerste contact. Als die kennismaking achter de rug is worden afspraken vastgelegd in een overeenkomst De eerste maand is een proefperiode, waarin de consulente richtlijnen .en adviezen geeft Na die eerste maand zijn de ou ders zelf verantwoordelijk voor de opvang, al kun- 'ilen zij altijd nog een beroep doen op de GOC. "De proef met gastouderopvang duurt voorlopig een -half jaar. Als blijkt dat de opvang in een behoefte "voorziet wordt het project voortgezet De opvang- Icentrale is te bereiken onder telefoonnummer 460.40.50. /p^Gravelandseweg 956, Schiedam. Tel. 010-4267594 j; Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 14 november 1999 Schiedam 'Overal in de stad liggen nog oude olie tanks ongebruikt onder de grond. Vooral voor de overschakeling op aardgas werden deze tanks ge bruikt voor de opslag van huisbrandolie. Misschien ligt er wel eentje bij uw huis. U moet dan beslist meedoen aan de actie 'tankslag', want deze tank bedreigt uw gezondheid en het milieu...'. Dit is het inleidinkje van de folder die volgende week in grote delen van Schiedam zal worden ver spreid: het begin van een nieuwe campagne tegen een nieuwe ver vuiler. Eindelijk gaat ook Schiedam het gevecht aan dat andere ge meenten al eerder hebben gevoerd. Maar vanaf nu wordt het dan ook menens. Er wordt ten strijde ge trokken tegen de honderden olie tanks die ergens in één van de vele tuintjes rondzwerven. Actie Tank slag staat in de startblokken. De campagne lijkt het toontje van een schoolmeester te hebben mee gekregen. Mild aanvangend ('Mis schien ligt er wel eentje bij u'), wordt de noodzaak van een grote voorjaarsschoonmaak vervolgens nadrukkelijk onder de neus gewre ven ('Deze tank bedreigt uw ge zondheid en het milieu'). Want met de nieuwe lente moet de Actie Tankslag daadwerkelijk ontluiken. Schrobben Daartoe hebben medewerker bo- demsanerïngs- en lozingszaken Jan Meesters en zijn milieubaas, wet houder Chris Zijdeveld, gisteren het officiële startsein gegeven. Sa men schrobden, boenden en krab den zij de blubber van de eerste, le vensgrote tank (een inhoud van 4500 liter). Een bezigheid die niets met de daadwerkelijk schoonmaak heeft uit te staan, maar waardoor wel het motto voor de komende maanden bloot kwam te liggen: 'Oude tank onder de grond, slecht voor het milieu... en ongezond!' Het grootste probleem bij dit alles is dat niemand de sterkte van deze volksvijand kent en evenmin ie mand weet waar de tanks zich exact schuilhouden. Jan Meesters geeft het grif toe: „We hebben op dit moment niet voldoende kennis van zaken over het hoeveel en het waar". Hij gaat er vanuit dat er tussen de twee- en vierhonderd reservoirs Vlaardingen/Maassluis De gemeenten Vlaardingen en Maassluis zien de plotselinge ac tiviteit in Schiedam om schoon schip te maken met olietanks een beetje meewarig aan. Zo'n actie tankslag hoeft voor hen niet meer. „Wij zijn", laat de Vlaardingen bij voorbeeld we ten, „daar al sinds het begin van de jaren tachtig mee bezig. Het opsporen van tanks is onderdeel van ons beleid geworden". In beide Waterweg-steden zijn honderden olietanks opgespoord en verwijderd. In Maassluis denkt men er wel over nogmaals een poging te wagen een nieuwe reeks reservoirs te lokaliseren. „Vier jaar geleden deden we het voor de eerste keer. Anderhalf jaar geleden terug hebben we er een vervolg aan gegeven. En van de brandweercommandant is nu het voorstel gekomen een derde actie op touw te zetten. Het college van B en W moet daar echter nog een oordeel over moet geven", laat men in Maas sluis weten. voor hulsbrandolie onder de grond verborgen moeten zitten. Maar voor hetzelfde geld, erkent hij, kunnen dat er veel meer zijn. Hij heeft zich laten vertellen dat er in heel Nederland 185.000 tanks nog onder de aarde liggen verstopt. „We zijn vrij blanco. Daarom steken wij veel werk in de inventarisatie". Doorrotten Voor het eind van het jaar moet dat tot resultaat leiden, want ineens lijkt er haast geboden. Waar Vlaar dingen en Maassluis al lang en breed actie hebben ondernomen, heeft Schiedam gewacht op een seintje van de VNG, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De tanks moeten nu zo om en nabij de 25 jaar onder de grond liggen. Mees ters: „Ze staan op het punt door te rotten. Ik zeg niet dat het zo is, het kan". De medewerker duidt het gevaar voor de volksgezondheid aan. „Olie is een vervelende stof als het in het milieu komt Het kan een aardgas leiding aantasten en wat niet on waarschijnlijk is wortels van ap pel- of perenbomen kunnen die verontreiniging opnemen. Sommi ge tanks hebben door lekkage al problemen gegeven. Juist, omdat ze maar één of anderhalve meter on der het oppervlak liggen". Hij bekent het afgelopen jaar met zo'n acht gevallen in Schiedam te zijn opgezadeld. En dan is het leed meestentijds niet te overzien, juist omdat men er te laat bij is. Gevolg is dat bewoners duizenden guldens dienen te betalen voor het saneren van hun tuingrond- Dat moet, zegt Meesters, ook de belangrijkste drijf veer voor de bevolking zijn om alle maal aan de actie tankslag deel te nemen. Indicatie In 1990 treedt een nieuwe milieu wet inwerking: het Besluit onder grondse opslag in tanks. Wie dan wordt 'gesnapt', gaat de verwijde ring van de vervuiling minimaal zesduizend gulden kosten. „Daar om bewegen we particulieren nu mee te doen. Bij ons aangemelde tanks maken wij in het voorjaar on schadelijk door de olieresten te ver wijderen. Dat kost de gemeente 850 gulden per tank, terwijl de particu lier een eigen bijdrage betaalt van honderd vijftig gulden". Voor de verandering hoeven bewo ners van de nieuwbouwwijken zich eens niet ongerust te maken. Is de preciese locatie van de huisbrando lietanks onbekend, Jan Meesters heeft wel een indicatie waar hij het moet zoeken; de wat grotere eenge zinswoningen die in de jaren zestig zijn gebouwd. Na een moment in gedachten te zijn verzonken, somt hij wat straatnamen op waar onge twijfeld tanks zullen liggen: „De Buïjs Ballotsingel, de Stadhouders- laan, ja, de Tuinlaan en in Ke- thél... Addertje Hij wijst er op dat in het overgrote deel van de gevallen helemaal geen sprake is van boze opzetal zijn er een paar gekken geweest, zoals wethouder Zijdeveld hen om schrijft, die rond de tijd van de olie crisis die tanks met benzine hebben laten vollopen. Dat gaat om een on bezonnen enkeling. De meeste ei genaren zullen, toen de huisbrand olie door de komst van het aardgas uit de gratie raakte, hun tuintank Jan Meesters in zijn mlileubaas, wethouder Chris Zijdeveld, gaven gisteren het officiële startsein voor de aktie 'Tankslag'. Samen krabden zij de blubber van een tank. best wel eerst hebben leeggestookt, Daar komt echter het addertje on der het gras tevoorschijn. Met de diepste polder van Nederland als bodem zijn. ongetwijfeld een fiks aantal tanks in de loop der jaren weggezakt. Gevolg: het reservoir leek dan wel leeg, maar is het in praktijk niet. „De kans is groot", al dus de man op het stadskantoor, „dat die tanks nu scheef liggen en dat er onderin nog een aantal hon derden liters zit". Na de inventarisatie wil de ge meente die restanten in de lente la ten verwijderen. De opslagtanks zelf zullen onder de grond blijven liggen. „Die spuiten we vol met zand. Waarom? Zo'n tank gaat toch een keer doorroesten. Stort je het niet vol, dan zou je alsnog een keer een omvangrijk gat in je tuin krij gen". door DONALD BAX Schiedam John van Dijk be hoeft er niet op te rekenen dat de gemeente Schiedam zonder slag of stoot het 'recht van opstal' aan SW zal overdragen. Luub Haf kamp, wethouder Van onder meer sportzaken, zal de voorzit ter van de ambitieuze eerste di visieclub eerst dan voor een ge sprek uitnodigen als alle 'zaken scherp op een rijtje zijn gezet'. Het is wel het streven van Haf kamp om de voorzitter van SW nog voor de jaarwisseling te la ten weten in hoeverre de voor zichtig in gang gezette bouw plannen concreet uitgewerkt kunnen worden. Hafkamp is in geen geval van plan zich door de onlangs verzonden brief van D66 tot een grotere toege eflijkheid te laten verleiden. De be windvoerder meent dat die strategie wel erg goedkoop zou zijn. Hafkamp vindt dat D66 op doorzichtige wijze gebruik heeft gemaakt van de golf positieve publiciteit die SVV de af gelopen maanden ten deel is geval len. „Een mooie brief', aldus Haf kamp, „maar er wordt tegelijkertijd in vermeld gemeentelijke steun aan SVV de gemeente geen geld mag kosten". j Het verdriet Hafkamp een beetje dat de communicatie over SVV's nieu we accommodatie via de media is gelopen en niet in rechtstreekse ge sprekken. „De heer Van Dijk kent het standpunt van de gemeente", meent Hafkamp. „Wij kunnen SVV niet zo maar het recht van opstal ge ven, omdat wij alle verenigingen op dezelfde wijze willen behandelen. Dat recht van opstal heeft nadruk kelijk te maken met de grondpoli- tiek van de gemeente Schiedam en ook op dat punt wordt er door de ge meente één lijn gevoerd. Dat hebben wij Van Dijk duidelijk laten weten, maar daarna hebben wij van SVV niets meer vernomen". Het is de wethouder volslagen onbe kend dat SVV in geval van nood een andere lokatie in Schiedam voor ogen heeft. Die nood wordt overi gens steeds groter, nu de zaterdaga vond eens in de twee weken een 'uitje* is geworden voor de plaatselij ke bevolking en vijfduizend toe schouwers eerder regel dan uitzon dering is. Er worden vandaag de dag beduidend meer eisen gesteld aan een voetbalstadion. Naast de als maar strenger wordende veiligheid seisen, die na promotie naar de ere divisie nog veelomvattender zullen worden, gaal het ook om de service naar het publiek, toe- en afvoerwe- gen en parkeergelegenheid. Die voorwaarden zijn in sportpark Har- ga minimaal en kunnen onder de Luub Hafkamp...'Tweede Beneiux-tunrel een heet hangijzer'... huidige omstandigheden niet verbe terd worden. Tunnel De positie van SW kan volgens Hafkamp niet los worden gezien van een aantal andere zaken. De ge meente besloot onlangs bijna een half miljoen gulden te reserveren voor het opknappen van de trai ningsvelden, terwijl op de achter grond de problematiek rond de tweede Benelux-tunnel een niet on belangrijke factor vormt. Hafkamp heeft over dat laatste nog steeds niets van Rijkswaterstaat verno men. „Een heet hangijzer in de hele materie", aldus Hafkamp. „Wij tas ten op dat punt nog volledig in het duister. Ik heb alleen recent ge hoord dat Rijkswaterstaat met wat vingeroefeningen bezig is. Wij hou den dat nauwlettend in degaten". Hafkamp kan het volledig billijken dat Van Dijk niet van plan is nieuwe opstallen te bouwen ,op een stuk grond dat niet zijn eigendom is. „Maar men moet zich wei realiseren dat het recht van opstal meer in houdt dan alleen het in eigendom hebben van", vindt Hafkamp. „Ik heb de indruk dat dat recht van op stal door SW meer als een groot ob stakel wordt gezien dan door het ge meentebestuur. Ik zal binnenkort beslist contact opnemen met de heer Van Dijk en hem uitnodigen voor een persoonlijk gesprek. Dan moet ik eerst intern de zaken uitpluizen en ook de laatste informatie over de Benelux-tunnel hebben. Ook de sportraad zal daarbij betrokken worden" Schiedam UVG komt zondag weer in aktie. De Schiedamse handbalsters, die zondag vrij waren omdat het Nederlands team in Noorwegen met zon der succes aan de Polar Cup deelnam, spelen thuis tegen het Emdhovense PSV. In de Margriethal wordt zondagmiddag om 16.10 uur 'afgetrapt Nu Oranje zich op de valreep heeft geplaatst voor het wk-kwalificatietoer- nooi dat van 1 tot en met 10 december in Denemarken wordt gehouden, E het voor zondag 10 december vastgestelde competitie-programma (UVG thuis tegen Swift Arnhem) in z'n geheel verschoven 3 en 4 februari. Schiedam De jaarlijkse huldiging van Schiedamse sportkampioenen wordt vrijdag 1 december gehouden in de recreatiezaal van het stadskan toor. Burgemeester Reinier Sehee- res en wethouder Luub Hafkamp zullen die avond niet alleen fraaie plaquettes uitdelen aan de succes volle sporters en teams, maar tevens zal bekend worden gemaakt wie de sportprijs van de stad Schiedam overneemt van de voetbalvereni- gingSFC. De spoeling lijkt op dat punt dunner dan in voorgaande jaren. De voet balclub SVDPW stak met kampi oenschappen yoor zowel de zater dag- als de zondagafdeling haar neus aan het venster; de standaard teams van de basketbalvereniging Juventus grepen de titel; de uitver kiezing van Ingrid Dulfer en Sonia van Velzen in het Nederlands hand bal team heeft voor de stad Schie dam een grote propagandistische waarde, maar het meest in het oog springt natuurlijk de niet te stoppen wederopstanding van SW. MARCEL VAN DER MEER (21) «pwiit al vijftien Jaar bij Excelsior'20, «sar hljala piepjong in de E-afdeling be gon, Als middenvelder doorkap hljallo jeugdselectie-teams, waarna bil dria Jear In hel schaduwelftal acteerde. Nu John Kloppers na hel plotselinge ver trek van John Carver de scepter over de derde klesser zwaait, maakt h!| deel uil van de A-»eleclle. Zondag stond da 'coverboy' —zijn foto siert de katt van het clubbladechter pas voor de tweede keer in de basIsSlf. Excel- slor'20 won met S-1 van c W en lijkt In- middels heel voorzichtig uit het da! ta klauteren. door SANDER SONNEMANS Er werd tegen CVV nogal be hoorlijk geschopt. „Dat klopt, maar wèl van één kant. Die gasten waren vrese lijk agressief en de scheidsrech ter trad daar helaas niet tegen op". Jullie hielden je goed staande en wonnen met 3-1, hoewel het verschil toch groter had moeten zijn. „Misschien wel. Bij de 3-1 stand kregen we nog wel wat kansen, maar die werden niet benut. Als het gelijk is of ie staat ach ter, dan maak je je daar natuur lijk wel druk over. We stonden nu eenmaal al voor en achterin zat het goed dicht, dus sta je daar niet zo bij stil". Wat was de oorzaak van de ui- terma te zwakke seizoenstart? „Naast het feit dat er enkele spelers waren vertrokken, kre gen we ook nog eens met tame lijk wat blessures en schorsin gen te maken. Dan is de trainer genoodzaakt om te gaan schui ven en zo iets komt het resul taat natuurlijk niet altijd ten goede". Hoe was de sfeer onder die te gen vallende prestaties? ,Haha, die is altijd al goed ge weest. Die Daniël Bakboord en Edgar van der Roer zijn de smaakmakers ïn het kleedlo kaal. Van der Roer brengt zelfs een enorme ghetto-blaster mee naar de training- Die ventjes zijn pas zeventien jaar, maar hebben een partij humor, dat houd je niet voor mogelijk. Nee dat zit wel goed bij Excelsior". Over leeftijden gesproken. Ex celsior'20 heeft een zeer jong team. Heeft Kloppers daar be wust voor gekozen? „Ik denk dat er weinig moge lijkheden overbleven. Doordat er wat ouderen wegvielen, moest John wel gaan verjon gen. Ik weet niet of hij dat an ders ook had gedaan. Het zou best kunnen dat het de opzet is, "want er loopt natuurlijk niet voor niets een elfta1 van spelers tussen de lfi en 23 jaar te voet ballen". Je speelde tegen CVV pas je tweede wedstrijd in het eerste elftal. Waar was je al die tijd? „Dat is vrij simpel, De vorm was ver te zoeken bij mij. Wat daar de oorzaak van was, kan ik ie helaas niet vertellen. Als ik het wel zou weten, had ik er tenminste wat aan kunnen doen". Heeft het huidige Excelsior'20 een eerste elftal waar men later de vruchten van kan plukken? „Dat is ongetwijfeld de bedoe ling. Als de geblesseerde en ge schorste spelers straks terug zijn, wordt de concurrentie groter en dat is alleen maar po sitief te noemen. Al zal ik zelf misschien ook wel voor mijn plekkie moeten gaan knokken. Maar dat zie ik dan wel weer". Dat is geen antwoord op de vraag. „Met dit jonge team moeten we inderdaad wat jaartjes vooruit kunnen. Wel is het belangrijk dat sommigen wat meer ver trouwen krijgen. Er sluipt nog te snel onrust in de ploeg. Dat was zondag bij ons ook het ge val. Gelukkig hebben we ons in de tweede helft danig hersteld" Voor er ook maar een wedstrijd gespeeld was, weid er al gezegd dat Excelsior'20 kampioen moest worden. Daar wordt nu toch wel anders over gedacht „Over een kampioenschap wordt nauwelijks nog gespro ken, dus er wordt minder druk op ons uitgeoefend. Voorlopig moeten we de weg naar boven inslaan. We staan nu op de achtste plaats met zes punten én een wedstrijd minder dan de koploper. Ik weet dat het een cliché is, maar er is dus echt nog van alles mogelijk".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1989 | | pagina 2