De oerhollandse verrassing in 'n economisch hart 'Na de winterstop moet het gebeuren' WATERWEG SPORï 'Kampioenschap niet strikt noodzakelijk' VOORDELIG WINKELEN? KIJK WV-directeur PiUard gaat met Schiedam de hort op ff Schiedammer Harry Voorwald wil niets weten van degradatie SPORTAGENDA ÉlfSIlPd v-* r NAPRATEN MET Rotterdams Nieuwsblad J|| dinsdag J «K 9 januan 1990 BMI SCHIEDAM SCHAT-mannen Het Schiedams Collectief Historisch Amateur Thea ter (SCHAT) kan nog een groot aantal mannelijke figuranten gebruiken. Die kunnen op een klein rol letje rekenen in de historische openluchtproduktie 'Een brandende kwestie'. Het pretentieuze stuk wordt in mei bij de Appelmarktbrug opgevoerd. Geïnteresseerden kunnen zich tot 25 januari tijdens kantooruren aanmelden bij Corine Sey, telefoon 4260500, toestel 295. Ander spreekuur Het spreekuur van de patiënten belangenvereni ging Schiedam is gewijzigd. Voortaan kan men er op maandagochtend van negen tot tien uur terecht. Het telefoonnummer is ongewijzigd gebleven: 4731517, Wegwijzer Van 16 januari tot en met 6 maart worden in bejaar- densocieteit St. Jan de Doper aan de Parkweg elke dinsdagmiddag voorlichtingsbijeenkomsten belegd. Die sessies van half twee tot vier uur zijn bedoeld voor 55-pIussers. Onder de titel De Wegwijzer in praktijk worden steeds onderwerpen besproken die voor ouderen van belang kunnen zijn, zoals pensio nering, AOW, huisvesting, beweging, relaties en vrijetijdsbesteding. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Ellen van der Berg van het Gecoördineerd Ouderenwerk, telefoon 4731976. VLAARDINGEN Vertrouwde gezichten Anders dan de grote partijen, gaat de SGP/RPF/GPV-fractie de gemeenteraadsverkie zingen in zonder interne strubbelingen. De kandi datenlijst zal de kiezers van 'klein rechts* in maart vertrouwd voorkomen. De gezichten op de verkie zingsfolders zijn precies dezelfde als vier jaar gele den. De lijst wordt aangevoerd door Rien Lensvelt, een politiek veteraan die er al een jaar of zeventien op heeft zitten in de Vlaardingse raad. Nummer twee is Lensvelts huidige fractiegenoot Gerrit Wim van Veelen, nummer drie Cor de Jonge, eveneens sinds jaar en dag vertrouwd met het politieke hand werk. Bij de vorige verkiezingen kwam de confessionele combinatie slechts enkele tientallen stemmen tekort voor een derde zetel. Dit keer rekent de fractie erop wel voldoende stemmen te halen voor een derde man. Vrou*"en komen er op deze lijst niet aan te pas. Zestig jaar getrouwd Burgemeester Fred van Lier en zijn vrouw hebben gistermiddag het trouwfeest van het echtpaar Van Haren met hun aanwezigheid opgeluisterd. Francis- cus van Haren en Anna Maria Vink vierden hun zestigjarig huwelijksfeest aan de Willem de Zwijger laan 68. De geboren en getogen Vlaardingers kregen behalve gelukwensen nok een presentje van het ge meentebestuur. Ganzenkamp Vogelliefhebbers van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN), afdeling Nieuwe Water weg-Noord, slaan komend weekend hun kamp op in Stellendam. De jongeren willen daar van 12 tot en met 14 januari het doen en laten van verschillende ganzensoorten op Goeree bestuderen. Ze verwach ten meer inzicht te krijgen in het leven van de ij seend, brandgans, rotgans en rietgans en misschien zelfs van een bijzondere wintergast uit Oost-Europa. De NJN-jongeren vertrekken vrijdagmiddag om vier uur vanuit Vlaardingen en een uur later vanuit Maassluis. Opgeven voor het kamp kan bij Martijn Vogelaar, telefoon 4741651. Arme kant De werkgroep Arme kant van Vlaardingen gaat de plaatselijke politici zaterdag 24 februari aan de tand voelen over het minimabeleid, dat zij na de gemeen teraadsverkiezingen willen gaan voeren. Dat ge beurt tijdens een open dag in wijkcentrum De Hei paal. De bijeenkomst wordt door de werkgroep ge zien als een logisch vervolg op een middag in april vorig jaar toen de problemen van de minima wer den geïnventariseerd. Eerder in februari zal de wergroep een notitie met aanbevelingen voor het te voeren minimabeleid uit brengen. Daarin worden voorstellen gedaan over een op te zetten sociaal- en voorzieningenfonds en over schuldsanering en woonlastenbeleid In de Arme kant van Vlaardingen werkt een groot aantal organisaties samen, zoals de Raad voor het Ouderenwerk, diverse kerkelijke groeperingen en het SISO. Magyarock De Hongaarse kunstenares Beaty Czeto exposeert van 13 januari tot en met 4 februari in muziekïnfor- matie- en documentatiecentrum Ton Stolk. De acrylschilderijen en etsen, die zij aan de Westhaven- kade laat zien, hebben als titel Magyarock. Die wer ken zijn geïnspireerd op twee rockopera's, die han delen over de geschiedenis van Hongarije en de zucht van haar inwoners naar meer vrijheid. MAASSLUIS Nieuwe agente Het Maassluisse politiekorps heeft er sinds begin, dit jaar een agente bij. Mevrouw M.J.C. Boumans is toe gevoegd aan de Surveillancedienst. Zij is in het ka der van het banenbemiddelïngsplan opgeleid aan de politieschool in Lochem. Mevrouw Boumans werd gistermiddag in de kantine van het politiebureau door burgemeester Hans vén Es geïnstalleerd. Schiedam donderdag 11 januari concert van de jazzforma tie Eilen H. Band, theaterca fé De Tender, 21.30 uur. cabaret program ma Har de stukjes van Verreck Pleijsier, theater De Teer- stoof, 20.30 uur. Ook vrij dag en zaterdag, vrijdag 12 januari toneelstuk De zaak Kenny over genetische manipula tie, Passagetheater, 20.15 uur. film The couch trip. Film huis, 21.30 uur. Vlaardingen j woensdag 10 januari meespeeltheater Van Ge baren en onzintaal. Harmo nie, 14.00 uur. flamenco dans in Rasta Ramenca '90, Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. donderdag 11 januari lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. toneelgroep De Appel speelt Plaats van bestem ming, Harmonie, 20.30 uur. film Midnight run, Harmo nie Filmzaal, 20.30 uur. Ook vrijdag (21.30 uur) en zater dag (20.30 uur). vrijdag 12 januari toneelstuk Playmates met Sylvia Millecam en Margot Keune, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. cabaretprogramma Pot ters dakterras van Morsige types. Harmonie, 20.30 uur. Ook zaterdag. ^aassjüis^^J donderdag 11 januari schrijversavond van Am nesty International voor ge wetensgevangenen, Imma- nuélkerK, 19.30 tot 21.30 uur. film License to kill, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. Schiedam Hij houdt-een slag om de arm. Staande in 2ijn kantoortje zegt de directeur van de VVV- Schiedam dat het natuurlijk nooit echt meetbaar is hoeveel toeristen en recreanten de stad hèt voorbije jaar hebben aangedaan. Je kunt elke passant moeilijk bij de ge meentegrens een. rugnummer op spelden, wil hij maar zeggen. „Maar", geeft Ruud Pillard na enig aandringen een schatting, „het zal in 1989 toch om minstens een half miljoen bezoekers zijn gegaan". Eèn ding staat voor hem als een paal boven water: het gaat goed met de bv Schiedam als toeristische trekpleister. Werd het woord 'pro motie' pas goed en wel ontdekt bij de onthulling van het beeld de Brandersknecht vijf jaar geleden, sindsdien heeft de VVV stevig aan de weg getimmerd. De omzet is ge stegen van een half miljoen gulden, naar zes ton in 1989 en aan de balies verschenen het afgelopen jaar een slordige 45.000 mensen (8000 meer dan in 1988); in het hoogseizoen wa ren datzo'n 130 klanten per dag. „En een veelvoud daarvan loopt daadwerkelijk in de stad rond. Want als er een bus met Engelse toeristen is, komt er één iemand een foldertje halen en de rest zie je niet". Het gaat dus niet slecht. Ze ker niet, wanneer de directeur er later aan toevoegt te voorzien dat zijn bureau voor toerisme en infor matie meer dan 50.000 bezoekers waarschijnlijk niet eens aan zal kunnen. Kan beter De Brandersfeesten als grootste at tractie, maar natuurlijk ook histori sche monumenten als de Koren beurs, het Zakkendragershuisje en de molens kortom: de jenever geschiedenis van. de stad zorgen voorde run op Schiedam. Zoals het nu gaat, is het allemaal leuk en aar dig. Maar, vinden de promotors van de stad, het kan beter. Oftewel: Schiedam moet eveneens op het ge bied van toerisme opstoten in de vaart der volkeren... Dat betekent dat de gemeente met haar imago de hort op moet. En gaat. Daarvoor deed directeur Pil lard m het VVV-kantoor gister middag uit de doeken hoe de strate gie er voor het komende jaar uitziet. Het lijkt er min of meer op dat nu ook hier het wiel is uitgevonden. Want die 'positieve actie' bestaat vooral uit werving en promotie in plaats van toe te kijken hoe dagjes mensen op hun eigen houtje de Brandersstad vinden. Met het ingaan van dit decennium slaat de VVV dan ook wegen in die In het achterkamertje klonken de hoge heren op het toeristisch succes van Schiedam. De medewerksters van de VVV deden dat bij de balie, waar zij afgelopen jaar zo'n 45.000 bezoekers te woord stonden. nog niet eerder werden bewandeld. Zo maakt de stad zijn opwachting in het Engelstalige zakenhandboek van de provinciale VVV, de Travel Trade Manual, en is het tevens voor het eerst onder nummer 85 terug te vinden bij de groepsdagtoehten voor Nederland. Champagne Nee, daarvoor alleen had de VVV'er niet iedereen opgetrom meld. De champagne bleek ge schonken te worden voor het ten doop houden van de allereerste fol der over Schiedam, Molens, musea en het culinaire hart van de Rijn mond. In woord en beeld worden de belangwekkende zaken en ge bouwen gepresenteerd, waarbij het op de foto's opvalt hoe prachtig blauw de lucht met een echt Hol lands wolkje boven de Branders- stad is Het is een boekwerkje dat Schie dam dit jaar op de toeristische beur zen van Utrecht, Antwerpen en Es sen—en in 1991 ook in Engeland als een warm broodje over de toon bank moet doen gaan. En niet meer zo zeer als stad van distilleerders, hoewel de slotkreet van de folder als vanouds luidt dat 'Schiedam meer schenkt dan u denkt'. Het beeld voor de jaren negentig is op gepoetst en heeft een andere invals hoek gekresen. 'Een oerhollandse verrassing in het economisch hart van Nederland'. Dat is de nieuwe terminologie, waarmee de folder bij de bezoeker wordt geïntroduceerd. Het is een eigen equivalent voor een bekende reclame-slogan. Met andere woorden: wat Bounty denkt te zijn voor chocola, dat is Schiedam in de toeristische versie van de spot. Wedijveren De bv Schiedam op een presenteer blaadje. De stad als produkt dat na drukkelijker aan de man dient te worden gebracht. Sales-manager is in dit geval de WV-directeur. En aan zoiets hoor je blijkbaar in bij passende taal uitdrukking te geven. Zodoende heeft Pillard net m zijn toespraakje plotsklaps over 'een re creatief produkt dat in potentie meer toeristen moet kunnen aan trekken'. Met een grote stad als Rotterdam moetje niet willen wedijveren. Op het terrein van Delft, Leiden en Dordrecht die ie boek staan als ka rakteristieke oud-Hollandse ste den, kan het bijna 715-jarige Schie dam zich evenmin begeven. Of... Pillard; „Toch willen, wij ook m dat rijtje worden genoemd. Niet als oud-Hollands, maar als oerhol- lands". „Molens, grachten en monumen ten. Daarin hebben wij zoveel te bieden. Wie oerhollands zoekt, vindt meer in Schiedam dan in Rot terdam met z'n Delfshaven. Dat is niks nieuws hoor, want dat heeft Constantijn Huygens ai geschre ven". Het klinkt fraai, zonder meer. Maar het toensme-bureau is realist ge noeg niet naast de schoenen te gaan lopen. „We moeten niet vergeten dat er nog veel moet gebeuren", maakt Pillard duidelijk. „Het lijkt veel, maar het zijn pas onze eerste, bescheiden stappen". Langslopen De directeur geeft grif toe dat het nog niet zo is zoals hij het zich wenst Hij zegt: „Wat er echt moet komen, is een goed geoutilleerd Na tionaal Gedistilleerd Museum, Ik heb niet het idee dat we dit jaar de bezoekers al in een nieuw gebouw kunnen ontvangen, maar wij zullen er als VVV wel* alle power achter zetten om tot besluitvorming over de financiën te komen". Er lijken meer haken en ogen te kleven aan die oerhollandse type ring. Een uitgelezen stukje stad is natuurlijk de Lange Haven. Maar wie in bewondering opziet naar de oude pakhuizen of de andere bouw werken uit verloren eeuwen, zou wel eens hardhandig kunnen te rugkeren in de realiteit en ónder een auto. En binnen een kijkje ne men, kan al helemaal niet. Voor dit argument, zegt de stad- spromotor, „ben ik niet zo bang voor. Ja, je kunt er alleen maar langslopen. Dat vinden wij, de in woners. Voor veel toeristen is dat echter voldoende. Die hoeven niet zonodig naar binnen. Ze maken van alle kanten foto's en hebben het dan wel gezien". Dat neemt niet weg dat hij de Ko renbeurs en het Zakkendragers huisje graag voor een breder pu bliek zag opengesteld, „Ik denk", houdt Ruud Pillard het op een vage voorspelling, „dat daar op den duur zeker oog voor is". door SANDER SONNEM ANS Schiedam De huldiging voor zijn vierhonderdste competitieduel in het stan daardteam van de voetbal vereniging Schiedam staat in schril contrast met de plaats die de vierde klasser op de ranglijst inneemt. De ploeg van de aan het einde van dit seizoen vertrekkende trainer Hans Ruytenberg staat er met slechts vijf punten op de laatste plaats allerbelab berdst voor. Als één speler beseft dat een uitblijvende ommekeer desastreuze ge volgen zal hebben voor de Harga-club, is het Harry Voorwald wel. „Na de winterstop zullen we er met z'n allen flink de schouders onder moeten zetten", blikt de robuuste voorstopper vooruit. „Dan zullen we echt voor de punten moeten gaan en zal het voetbal op de tweede plaats ko men. Anders redden we het niet". Dat Voorwald, die op zijn achtste jaar voor het eerst het geel-zwar- te tenue aantrok, zijn zinnen heeft gezet op de tweede compe titiehelft, is niet zozeer geba seerd op de teleurstellende resul taten, maar heeft eerder betrek king op zijn eigen persoontje, „Juist in mijnjubileumweustrijd werd ik uit de partij geschopt. Tips voor deze rubriek kunt udoor geven aan da sportredaktïe van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktie ia overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 01C- 4056509. WOENSDAG 10 JANUARI Voetbal: 19.00 SfC—Monster (kunst grasveld Asvion); Basketbal: 20.30 RZ 2—Juventus (h); Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21,00 DVO'32—SQV, 21,40 RKWIK—SC Botlek, 22.20 BKB-GSS. DONDERDAG 11 JANUARI Zaalvoetbal: Margrlotha! Schiedam veld 2:21.00 H BSS—DOTO (d). VRIJDAG 12 JANUARI Hockey: Landman Winterstop Bo kaal, terrein Evergreen Maassluis: 19.30 EvergreenHOM 2. 21.00 As- V!0n—Rotterdam 2. Leen Koiengevel had iemand een flinke zaaier verkocht en die gozer was op wraak uit. Toen ik tussen twee tegenstanders door ging schopte hij me van achteren neer. Ik denk dat hij zich in de dader vergiste maar ik kon wel met een zwaar gekneusde enkel het veld uit", beschrijft Voor wald, sinds vier maanden de trotse vader van zoon Ricardo, zijn uitschakeling. „Na de win terstop hoop ik er weer bij te zijn, want aan moet het echt gaan ge beuren". Onvrede Doordat zijn vader er voetbalde, kwam de 28-jarige Harry Voor wald bijna vanzelfsprekend bij Schiedam terecht. Door onvrede met het jeugdbestuur verhuisde de Schiedammer naar Martimt, maar vijfjaar later zocht hij toch weer zijn oude club op. Voorwald: „Jongens als Enk KoJmeyer en Danny Herfst, met wie ik al heel wat jaartjes voet balde, gingen over naar de C-af- deling, terwijl ik nog een jaar bij de D-tjes moest blijven ballen. Toen de wedstrijdsecretaris mijn verzoek om met die gasten mee mogen te gaan niet accepteerde, kreeg ik ruzie en stapte over naar Martinit, omdat daar toch ook wel wat vrienden speelden. Toen Kolmeyer, mijn maatje uit die tijd, vroeg of ik weer bij Schiedam kwam spelen, ben ik maar teruggegaan, want daar voetbalde toch ook zo'n beetje mijn hele familie. Ik kwam in het tweede terecht en vierde meteen de promotie naar de KNVB". Het daaropvolgende seizoen maakte Voorwald zijn opwach ting in het vlaggeschip en hij is er sindsdien niet meer uit ge weest. Onder trainer Jack Lam mere beleefde Voorwald met het kampioenschap van de vierde klasse zijn beste tijd. Nu lijken hij en Schiedam echter op een waar dieptepunt te zijn beland. Schie dam is hekkesluiter met vijf punten uit elf wedstrijden. Onsamenhangend „Dat zit mij ook niet lekker", onthult Voorwald op strijdvaar dige toon. „We scoren te weinig en krijgen teveel doelpunten te gen. Dat is natuurlijk heel simpel gesteld, maar het is niet anders. Vroeger toen ik met Peter de Hey achterin liep, werd er lek- WteaRS,*.: 5if8ilii®f§K Harry Voorwald: 'Bij een verhui zing ga ik gewoon met de inboe del mee..." ker opbouwend gevoetbald. Ik betreur nog steeds dat hij naar SFC is gegaan, want hij stak echt met kop en schouders boven de rest uit. Nu is het meer dat onsa menhangende 'lange halen gauw thuis-voetbal' en daar baal ik best wel van". „Of ïk de leidersrol op me zou moeten nemen? Dat is heel moeilijk want die jonge gasten zijn vreselijk eigenwijs. Ze gaan zaterdagavond gewoon tot diep in de nacht op stap en stellen zich niet meer beschikbaar als ze eens een keertje bij het eerste moeten banken en niet in hoeven te val len. Nee. de mentaliteit laat veel te wensen over". Alsof de malaise waarin Schie dam momenteel verkeert nog met genoeg was, maakte trainer Hans Ruytenberg in een wel erg vroeg stadium bekend na hetsei- zoen op te zullen stappen. Maar van het feit dat de oefen meester het al voor gezien zou houden, is geenszins sprake. „Het besluit van Ruytenberg heeft geen negatieve uitwerking gehad op de spelersgroep. Het loopt gewoon niet en we hebben een paar keer ongelukkig verlo ren. Aan de trainer ligt het mët, want hij heeft zelfs een extra trainmgsavond ingelast, speci fiek voor het afwerken op het doel. Nee, die Ruytenberg is er nog steeds voor de volle honderd procent mee bezig" Uitkomst De winterstop moet dus uit komst bicden. „We moeten alles op een rijtje zetten en zullen in vanaf januari uit een ander vaa tje moeten tappen", gaat Voor wald verder. „De spelers moeten meer voor elkaar over hebben zonder bij het minste geringste tegen elkaar tekeer te gaan. We zullen de beuk erin moeten gooi en, maar dan dient ook de instel ling te veranderen". „Als", zegt hij zelfbewust, „tk dan fit ben, zal ik zeker het goe de voorbeeld geven. Degradatie rnag met gebeuren, want ik vrees dat de club dan leegloopt. Op mij kan Schiedam echter al tijd blijven rekenen, want ik heb het er goed naar mijn zin. Ook als de club door de komst van de tweede Beneluxtunnel moet verhuizen, ga ik gewoon met de inboedel mee...". ERIK PASSCHIER (20) kwam op achtja rige leeftijd bij het Maaslandae ODO in aanraking met korfbal. Zijn moeder be dreet namelijk die sport. Na alle jeugd- teams doorlopen te hebben, debuteer de hij in 2ijn zeventiende levensjaar In het eerste veidteam, momenteel koplo per in de eerste klasse. Een jaar later maakte hij zijn opwachting in het atan- daardteam in de zaal, waarvan hij nu al drie jaar deel uit maakt. Mede door zijn inbreng hij scoorde in zeven wed strijden vijfendertig maal deelt ODO de koppositie met VES uit Den Haag. door SANDER SQNNEMANS Met vijf treffers had je een flink aandeel m de overwinning op kop loper VES. Was het jouw wedstrijd? „VES is een sterk aanvallende ploeg en daar kan je alleen van winnen als het verdedigend goed ui elkaar steekt, We stonden bij de rust nog wel achter maar daarna heeft de verdediging geen steekje meer laten vallen. Het perfekte verdedigende spel heeft voor ons de overwinning opgeleverd". Maar je hebt toch belangrijke tref fers gescoord? „Door twee treffers van mij werd de achterstand weggewerkt en dat was misschien wel de ommekeer. Maar ik blijf erbij dat de basis van de over winning geiegd is door de perfekte uitvoering van het tactisch concept. Vooral op defensief gebied". Je bent één van de jongste spelers. Toch druk je min of meereen beslis sende stempel op het team. Al is het alleen maar door het aantal treffers van jouw hand. „Ik houd me het liefst bezig met de aanval en dat gaat me lekker af. In de eerste helft van deze competitie, en dat zijn zeven wedstrijden, heb ik vijfendertig maal gescoord. Maar daar zitten ook de strafworpen bij. Want die neem tk ook allemaal". Het gaai ODO aardig voor de wind. Zowel op hei veld als in de zaal. „Inderdaad. In de veldcompetitie staan we ongeslagen bovenaan met vier punten meer dan de nummer twee en nu in de zaal delen we door de winst op VES de koppositie. De zaalcompetitie is wat zwaarder. Want VES en Vlaardingen, dat zelf op de derde plaats staat, zijn sterke tegenstanders, Al met al hebben we geen klagen". Gaat het allemaal niet te snel voor jullie? „Bij de aanvang van het seizoen hadden we bij geen van beide com petities de intentie om kamptoen te worden, maar nu we er zo goed voor staan moeten we in één geval die kans wel pakken. In de zaalcompeti tie is de concurrentie vrij groot. We zullen het best nog wel moeilijk krij gen. Maar op het veld moet het kam pioenschap haalbaar zijn. Daar ligt momenteel in ieder geval de priori teit Vorig seizoen zijn we samen met ONDO uit *s-Gravenzande ge promoveerd en we geven ook nu weer de toon aan". Onder Je]le Ram, jullie voormalig trainer, promoveerden zowel het zaal- als veidteam binnen twee sei zoenen naar de eerste klasse. Kwam zijn opvolger, Bram Rog, dus op een gespreid bedje terecht? „Rog had natuurlijk wel het voor deel dat hij gelijk in de eerste klasse aan het werk kon, maar hij moest het wel voor elkaar zien te krijgen dat die stijgende lijn werd doorge trokken. Aanvankelijk was zijn doelstelling om te handhaven maar het loopt tot nu toe even iets anders. Kampioen worden is geen noodzaak maar wel aardig meegenomen. We zullen er voor gaan, maar als we het niet halen is er niemand die treurt". Vergelijk Bram Rog eens met Jelle Ram. „Niets ten nadele van Ram hoor, maar Rog heeft een andere aanpak, die ons wel bevalt. Hij wil dat we zijn speltype uitvoeren en tramt daarom dan ook meer op spelpatronen. Wat betreft zijn werkwijze zorgt hij voor een aangename overschakeling". Hoe zie je de toekomst van ODO? „ODO heeft Op technisch gebied de zaakjes prima voor elkaar. Door de inbreng van de tweede trainer pres teren het tweede, derde en vierde team ook beter. Mede daardoor is er de laatste jaren duidelijk een stijgen de lijn waar te nemen. En dat ambi tieuze bevalt mij \yel"! VnZ-'-it'vt-a-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2