De Spaland-pioniers moeten zich behelpen m Dolstra streeft naar perfectie Joannides neemt ontslag WATERWEG SPUI INCONTINENTIE... ER IS WAT AAN TE DOEN! SPORTAGENDA ISCHIEDAM 1 Afsluiting vlaardingenT ^Vlaardinger^ J Maassluis Veel zand, modder en een trage gemeente 'Sommige hebben de meubels op hun rug door de wijk gesjouwd' KRUISWERK NIEUWE WATERWEG NOORD - - «••••••«••I NAPRATEN MET 'Ik ben geen Maradona' Zure pen Bij het lezen van uw verslag van de Rita Younff- show bekroop mij het gevoel dat uw verslaggever for nlaatcofïïn non in nnKn kno l - k [ter plaatse zijn pen dn inkt i azijn had gedoopt in plaats v Gemiddeld zijn er 200 mensen aanwezig bij de Rita [Young-show. De afgelopen vijf jaar waren er in to taal 35 shows. Zo n dikke 7000 mensen hebben zich 'de laatste jaren kostelijk vermaakt '..Een pretentieloze show, waar voornamelijk vals wordt gezongen", schrijft uw verslaggever over de show. Daarmee bestempelt hij alle bezoekers tot pretentieloos publiek. Hiermee gaat hij voorbij aan het feit dat er onder de 7000 bezoekers ook talloze lezers en abonnees van het Rotterdams Nieuwsblad zijn. Bestaat er soms verband tussen pretentieloos publiek en uw lezers? Nee, mijne heren, stuurt u in het vervolg een be kwaam verslaggever en niet iemand die 's morgens >bij het ontbijt alleen citroensap heeft genuttigd. Mevr. Van Gerven, - Vlaardingen ^Voor het gedeelte van de Singel tussen de Professor .Kamérlingb Onneslaan en de Emmastraat, geldt ■vanaf eind januari tot eind 1990 eenrichtingsver keer voor motorvoertuigen. De doorgangen tussen ■de Singel en de Oosterstraat en de Oosterstraat en Oostsingel zijn dan afgesloten voor autoverkeer. Dit alles is nodig wegens bouwwerkzaamheden aan de Singel. Eind januari wordt gestart met de bouw van de veertig woningen aan de Singel, waardoor er op ver schillende plaatsen wegversmallingen en strem mingen zullen verschijnen. De bouwwerkzaamhe den aan de Singel zullen ongeveer driekwart jaar .duren. Touchdown [Touchdown zal aanstaande zaterdagavond 3 februa- 'ri een optreden verzorgen in sociëteit 'Maarten'. •Deze zevenmansformatie was al eerder te horen en 'te zien bij NCRV's Paperclip en als begeleidings band met Ricky de Vito. Sociëteit Maarten (Schie- damseweg 49) is vanaf 21,30 uur geopend. Van Mierlo Hans van Mierlo, voorzitter van de Tweede Kamer fractie, is 15 februari de eregast op het verkiezings- f eest van D66 in zaal Middelhuyse. [De plaatselijke afdeling is dolgelukkig met de komst van het landelijk boegbeeld van de partij. Van Mier lo bezoekt slechts vijf steden om plaatselijke cam pagnes van D66 voor de gemeenteraadsverkiezin- igen te steunen. „En daar is Vlaardingen er een van", i zegt d e plaatselijke lijsttrekker Wil van Rijn trots. D6S gokt in Vlaardingen volledig op de plaatselijke bekendheid van Van Rijn. Die was de afgelopen 'vier jaar fractieleider van de Democraten. In de fractie zat annvankelijk ook Atie Hoogenboom, maar die hield het in D66-Vlaardingen voorgezien, toen haar huwelijk met Pvd A'er John Ranshuijsen voor hevige beroering zorgde binnen de partij. Sindsdien is Van Rijn de enige vertegenwoordiger van D66 in de gemeenteraad. Van Rijn wordt gepresenteerd als dynamisch leider. Wie vooruitgang wil kiest Van Rijn, is de leuze waarmee D66 de verkiezingen ingaat. De lijsttrek ker geeft donderdag 15 februari zijn visie op de toe komst van Vlaardingen, Van Mierlo spreekt over actuele politieke zaken. Het feestje van D66 begint om half acht. Ouder worden Bij het Algemeen Maatschappelijk Werk in Vlaar dingen start op 6 maart op de dinsdagmiddag een 'groep voor ouderen boven de zestig jaar, die met de vraag zitten hoe ze hun leven na het passeren van de zestigjarige leeftijd verder vorm en zin kunnen ge ven. Ze kunnen daarover praten met andere leef tijdgenoten onder begeleiding van maatschappelijk werkers. De meest uiteenlopende thema's kunnen aan de orde komen. De praatgroep zal acht weken langplaatsvinden aan de Oostha venkade 39 van twee tot vier uur. Deelne mers kunnen zich tot 15 februari opgeven bij Ruud banning of Linda Algra van het Algemeen Maat schappelijk Werk (tel. 4351022). film Do the right thing. Harmonie, 20.30 uur. woensdag 31 januari Hartzeer, Monique v.d. Ven en Th om Hoffman, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. film De grole kaasroof, Harmonie. 14.00 uur. donderdag 1 februari Een gat [n de lucht. Paul van Vliet. Stadsgehoorzaal, 20,15 uur. dinsdag 30 januari bingo, Koningshof, 20.30 uur. woensdag 31 januari film Sjakie en de chocola defabriek. Schuurkerkthea- ter, 14.00 uur en 16.15 uur. bruidsmodeshow, Ko- ntnashof, 20.00 uur. als je het niet meer ziet zitten plaatsje een advertentie in de krant. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 3D januari 1990 door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam Op een enkele af vallige dakpan na heeft de storm, zelfs die van orkaankali ber, geen noemenswaardige schade opgeleverd. Spaland, de Schiedamse nieuwbouwwijk in wording, blijkt tegen een stootje te kunnen. „Je kan veel zeg gen", lacht bewoner Ton Sens, „maar de huizen zijn in ieder ge val solide. Zijn buurman Jos Grootveld was zorgelijker ge stemd: „Stel dat één van die gro te hijskranen op je huis valt". Hijskranen, zand en modder. Het zijn de elementen die een nadruk kelijke rol spelen in de levens van de Spaland-pioniers. Kinderen spe len tussen enorme vrachtwagens, die af en aan rijden. Huismoeders, gestoken in kaplaarzen, trotseren manmoedig plassen en drap. Kost winners zoeken rond etenstijd hardnekkig naar een plek voor de auto. 'Toeristen' die het parade paardje van Schiedam komen be wonderen... Het zijn vertrouwde straattafere len, waaraan de eerste bewoners moeten geloven. „Ach", zegt Sens, „ik ben het wel gewend, omdat ik zelf in de bouw werk. Ik wil niet zeggen dat ik uit de klei ben getrok ken, maar ik sta toch iedere dag in het zand. Dus dan kan dit er ook nog wel bij". door een rondweg bereikbaar en daarop staan voortdurend grote vrachtwagens en kranen gepar keerd". Onvermijdelijk? Grootveld woont sinds anderhalve week in Spa!and. Sens al enkele weken en Bas de Koningh heeft pas een enkele dag zijn rijtjeshuis be- trokken. Stuk voor stuk noemen ze de huidige situatie 'niet aange naam'. De drie zijn lid van het be stuur van een van de verenigingen van Spalandse huiseigenaren. Alle 41 bewoners die in betzelfde huisty pe wonen, 2ijn aangesloten bij ae vereniging. Grootveld is voorzitter. De vraag is natuurlijk of het voorlo pige verblijf in modder en zand niet onvermijdelijk is? Grootveld is duidelijk: „Neen. Je kunt wel zeggen: we zijn de eerste „De gemeente is zo traag. Als je daarover naar het stadskantoor belt, krijg je te horen: 'ach meneer, we de eerste tijd in deze situatie le ven. Maar zo ligt het niet helemaal. Neem het voetpad voor onze hul zen. Dat ligt er pas. Het is belache- lijk dat het allemaal zo lang heeft Het wemelt van de ongemakken in geduurd. De gemeente is traag ge- bewoners en dan is het logisch dat ik heb maar twee man tot mijn be- I1 j Ha AAPctA fild n 1 CaKiI/VitiiY Tlnf lmlinU Spaland, waarvan het merendeel, zoals de bewoners ruiterlijk toege ven, inherent is aan de opbouw van de groene wijk. „Toch komen er problemen als bij voorbeeld je vrouw zwanger is en snel naar het ziekenhuis moet worden ver voerd", haalt Jos Grootveld een voorbeeld aan. „De wijk is slechts weest met het aanleggen van de in frastructuur. De coördinatie tussen de aannemer en de gemeente was niet optimaal. De één geeft de ander de schuld. Schiedam zegt gewoon dat de aannemer de huizen te vroeg heeft opgeleverd; de aannemer zegt dat de gemeente niet reageert op haar rapporten". schikking. Dat kan toch niet. Aan een project als Spaland moetje toch gelijk een horde mensen zetten. Ze ker bij een prestige-object dat Spa land toch voor de gemeente en wet houder Zijdeveld is". Sens: „Som mige bewoners konden met hun verhuiswagens niet eens bij hun ei gen voordeur komen. Hebben ze alle meubels op hun bult door de wijk moeten sjouwen". Toch is het Grootveld opgevallen dat de infra-structuur rond de hui zen, die vanaf de rondweg direct in het oog springen, wel goed is ver zorgd. „Dat zet je toch wel aan het denken. Bij de eerste huizen staan stukjes groen, lantaarnpalen en er ligt een goede bestrating. Als je ver der de wijk in trekt, zie je dat ner gens. Ook niet bij onze huizen. Dan ontstaat toch de indruk dat de ge meente het er vooraan goed uit wil laten zien. Voorde buitenwacht". De buitenstaanders. Zij hebben zich geen al te positieve mening over Spaland gevormd. De bewoners be rusten in het feit dat hun nieuwe woonomgeving in iedere discussie onmiddellijk met vervuild haven- slib wordt geassocieerd. „Als je op een feestje komt", aldus Grootveld. Ton Sens, één van de kinderen. Bas de Koningh en Jos Grootveld pionieren wat in Spaland. „dan hebben ze het altijd over Spa land, oh die gifwijk. In het begin ging je daar dan tegenin. Maar dat heb ik allang opgegeven". „Die slechte naam komt ook wel door de verslaggeving. Spaland wordt altijd afgeschilderd als een gifwijk. Maar dat is niet waar. Zoals ook niet de gehele Steenwjjkpolder is vervuild. Er ligt gif in Spaland. De gemeente heeft dat altijd ruiter lijk toegegeven. Maar de vervuilde grond ligt op de oostflank van de wijk, die nog niet is bebouwd. On der onze huizen, die op de westkant liggen, ligt geen gif. Dat heeft de ge meente Schiedam ons schriftelijk gegarandeerd. Door middel van een verklaring bij het koopcon tract Alleen vraag ik me sterk af of dat papiertje enige juridische be scherming biedt". Honderd procent zekerheid heb je nooit, erkent hij, „Ik zou me alleen behoorlijk belazerd voelen als blijkt dat er zich toch vervuild havenslib in de grond onder onze huizen Mgt Het liefst zou ik zelf een boring la ten verrichten, maar dat is voor ons niette betalen". Het trio eigenaren voorziet voor de toekomst een ander probleem: de parkeerruimte. In de huidige situa tie is het niet meer dan logisch dat de aangelegde straten te vol staan met wagens. Veel (wel bewoonde) straten beschikken immers nog niet over parkeerplaatsen. Ton Sens denkt dat de kwestie zich van zelf zal oplossen. Grootveld is een andere mening toegedaan. „De gemeente heeft voor ieder huis in principe één parkeerplaats ge pland. Dat is sowieso niet genoeg, want veel mensen hebben twee wa gens". „Je moet ook geen feestje ge ven", voegt Bas de Koningh er aan toe, „anders blokkeren de gasten de hele straat, omdat er te weinig par keergelegenheid wordt aangelegd". De Spaland-pioniers zijn inmiddels geconfronteerd met een zich iedere weekeinde repeterend verschijnsel: het nieuwbouwtoerisme. Groot veld: „Je kan je horloge erop gelijk stellen. Iedere zondag komen de mensen, die wij gemakshalve maar 'nieuwbouwtoensten' noemen. Als je op zondag in Spaland een patat- kraam zou openen, loop je gelijk binnen. Hordes mensen, aie langs de tuintjes lopen en ongegeneerd door de ruiten staan te gluren. Dan ga ik zelf voor de ramen staan en kijk ze gewoon weg". Maassluis Yannis Joannides heeft met onmiddellijke ingang ontslag genomen als coach van basketbalvereniging Elemen- tum/Green Eagles. De Griekse coach zal tot het einde van dit seizoen worden vervangen door assistent-coach Henk van der Vaart. Joannides nam deze beslissing afgelopen zaterdagavond, na het verloren competi tieduel tegen Asvu. Een conflict met speler Peter van der Sluis, die de coach het mati ge presteren van Green Eagles in deze competitie verweet, was de druppel die bij Joannides de emmer deed overlopen. Joannides: „Er werden enkele argumen ten aangevoerd, waar ik het totaal niet mee eens was, maar die toch aangaven dat er twijfel was over mijn functioneren. Het team zou taktisch niet goed spelen, de coa ching zou tegen Asvu slecht zijn geweest en de spelers zouden de laatste anderhalf jaar niet beter geworden zijn. Ik ben het daar niet mee eens. Maar duidelijk was dat er iets moest gebeuren. En omdat niemand vanuit de vereniging het initiatief nam, heb ik zelf mijn ontslag aangeboden". Joannides was bezig aan zijn tweede sei zoen in Maassluis, Erg succesvol kan die periode niet genoemd worden. Vorig sei zoen degradeerde Green Eagles uit de pro motie-divisie en dit jaar vecht de Maas- si uisse ploeg tegen degradatie uit de eerste divisie. (ADVERTENTIE) door TON VAN WIERINGEN Schiedam Aanbiedingen genoeg. Wegracemonteur Fred Dolstra heeft de laatste jaren een uitstekende reputa tie opgebouwd. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de beste Nederlandse 250ee mo- torracingteams bij hem op de stoep stonden. De Schiedam mer, die van zijn hobby voor alsnog geen beroep wil ma ken, blijft echter het 19-jarige talent Jürgen van den Goor- bergh trouw, omdat de inzet en het karakter van de Bre- danaarhem zeer aanspreken. Dus visten het Sharp-Samson- team van kwartliterkampioen Wilco Zeeïenberg (Bleïswijk) en de Pennings-equipe van EK-uit- blinker Leon van der Heyden (Zaltbommel) achter het net Dolstra wimpelde de aanbiedin gen zonder moeite af. Hij zegt „Ik heb het bij de familie. Van den Goorbergh erg naar mijn s' zin. Hun gezelligheid spreekt me i aan, vooral ornaat ik voor mijn plezier sleutel". Dolstra erkent niettemin dat zijn hobby danig uit de hand is gelo pen. Tijdens het raceseizoen stopt de fulltime machinebank werker minstens veertig uur per week in de racetechniek. Het ge wone sleutelwerk trekt Dolstra niet zozeer, maar wel het hoger gekwalificeerde ontwikkelings werk, zoals het veranderen van r carters, cylinders en carbura- vakkundigheid: tweevoudij derfands kampioen 5Q0cc Nieuwe mogelijkheid voor vrouwen om ongewild urineverlies tegen te gaan! Ongewild urine verliezen is lastig. Het kan iedereen overkomen. Zo'n 500.000 mensen in Nederland hebben met Incontinentie te maken. Een operatie of medicijnen kunnen de klachten soms wegnemen of verminderen. Opvangmateriaal kan het leven een stuk aangenamer maken. Maar ook een gerichte training kan vaak een oplossing biedent Een training kan helpen! Er zijn verschillende soorten incontinentie. Twee veel voorkomende soorten zijn „inspanningslncontlnentie" en „aandrangsinconti- nentie". Bij inspanningsincontfnentie wordt bij krachtsinspanning urine verloren. Dat kan al bij niezen, hoesten, lachen of tillen. Bij aandrangsïncontinentie waarschuwt de blaas niet op tijd dat er geplast moet worden. De blaas leegt zich dan In één keer. Vooral vrouwen hebben last van deze twee soorten incontinentie. Voor beide soorten kan een gerichte training een oplossing zijn. Het Kruiswerk organiseert daarom voor vrouwen een training ter bestrijding van ongewild urineverlies. Wat komt er aan bod? inspannings-, ontspannings- en ademhalingsoefeningen veel voorlichting en praktische tips oefeningen voor thuis fysiotherapeute begeleidt de training. De training staat open voor vrouwen uit de regio Nieuwe Waterweg-Noord. Vraag uw huisarts of de training geschikt voor u is. Meer weten ot aanmelden? Kruisgebouw Van Swmdenslngel 40. Schiedam, tel. 010 -473S900; maandag t/m vrijdag van 9.00 - 17.00 u. Ook voor een persoonlijk advies over opvangmatarlaal kunt u hier terecht. Stort 7 feb. 1990 van 9.30- 11.30 uur Plaats Kruisgebouw Van Swindensinge! 40, Schiedam Kosten: f 50.- voor leden van het Kruiswerk: f 65.,- voor niet-leden: bij deze prijs is een kursusboek inbegrepen. •MM teurs en het vervaardigen van cylïnderkoppen. Sneller Dit alles om de produktie van Yamaha sneller te maken, zon der risico's voor betrouwbaar heid en veiligheid. Dat lukte de afgelopen jaren steeds. Drie top- rijders profiteerden van Freds lenk van der Mark, Leon van der heyden en Jürgen van den Goorbergh. Boet van Duimen, die de prestaties van Van der Mark (Moordrecht) en Van der Heyden als teammanager op de voet volgde kreeg bewondering voor Dolstra. „Ik werkte enkele seizoenen nauw samen met een van de bes te monteurs Gerrït Veldschol- ten", aldus de 37-jarige Dolstra „Van hem leerde ik ontzettend veel". Twintig jaar geleden leek de Schiedammer een goede wie- iertoekomst tegemoet te gaan. Als nieuweling met een snelle ndsprint boekte hij een respec tabel aantal overwinnigen. Tot een schedelbasisfractuur de wie- lerdroom abrupt beëindigde. En kele jaren later raakte Fred, als toevallig bezoeker van een we grace, besmet het motorvirus. Het liet hem niet meer los. Tijdens een raceweekeinde laat de secure monteur niets aan het toeval over. Spanning bezorgt hem steevast een slechte nacht rust. Tot een kwartier voor elke race wordt er geestdriftig gesleu teld. „Het materiaal moet tiptop in Orde zijn", zegt Dolstra. „Een foutje kan vreselijke gevolgen hebben. Daarom loop ik de chec klist minstens twee keer na". Dankbaar Alle coureurs zijn de 'techneut' dankbaar, want nooit vielen zij uit als gevolg van een technisch mankement Een uitzondering in deze niet van risico's ontblote mechanische sport Jürgen van den Goorbergh biedt Fred nu een nieuwe uitdaging. De jonge Brabande- denkt met succes te kunnen deelnemen aan het Eu- Fred Dolstra (gehurkt) en Jür gen van den Goorbergh inspecte ren hun motor. ropees kampioenschap, hoewel hij slechts over een niet opge voerde produktie Yamaha be schikt. Geschikt om hoog te eindigen in het nederlands kampioenschap, maar niet geschikt voor een top tienklassering op de Europese ranglijst. Dolstra, desondanks optimistisch: „Er zal het nodige veranderd moeteri>v worden, maar ik reken er op dafdat lukt. In maart staat er een snelle Ya maha klaar voor de eerste EK- race in het Spaanse Jerez. Aan mij zal het nietliggen" Aan Van den Goorbergh waar schijnlijk ook niet. Hij beschikt over voldoende kwaliteiten en een royale sponsor: Docshop- Doesburg. Zijn eerste seizoen bij de kwartliters 250ce verliep be paald verrassend: derde in het Nederlands kampioenschap ach ter Zeeïenberg en meer gerouti neerde broer Patrick van den Goorbergh: winnaar van alle na tionale races en elfde in de EK- wedstrijd op Hoekenheim. Bewondering Van den Goorbergh steekt zijn bewondering voor Dolstra steekt niet onder stoelen of banken. „We voelen elkaar perfect aan- Een betere monteur kan ik me niet wensen". Van den Goor bergh heeft niet de gemakkelijk ste klasse gekozen. De 250cc-ca- tegorie staat bekend als de sterkst en drukst bezette klasse. „Wij laten het publiek de boei endste races zien", verklaart de Docshop-piloot zonder te liegen. Het wordt spannend in 1990 voorspelt Fred. Niet alleen op Grand Prix en Europees niveau, maar ook in Nederland. Dank zij de prestaties van Hans Baan, Wilco Zeeïenberg, Leon van der Heyden, Patrick en Jürgen van den Goorbergh klimt de Neder landse racenj in snel tempo uit een diep dal. „Ik draag daar graag een steentje aan bij", be sluit Dolstra. ROBIN VAN OER LAAN (21) trapte op 6-jarige leeftijd in de 'pepernoten', een pup! lien team van OHS, voor het eerat tegen de bal. Na twee seizoenen «tapte hij over naar Excelsior'20 Waar bij regelmatig als jeugdspeler deel uitmaakte van de hoofdmacht. De ge talenteerde gangmaker werd echter angelrokken door SW. Uitgerekend in het jaar dat de Schiedammers lij ken Ie oogsten en da star van Van der Laan begon Ie rijzen, werd de blonde krachtbron door SW emotieloos overgedaan aan het lot einde zijn komst noodlijdende FC Wageningen. Zondag veroverde Van der Laan met de Bergbewoners dank zij een 0-1 zege op Excelsior zijn tweede peHo- detltel in deze competitie. door SANDER SONNEMANS Je klinkt nogal schor. Boe komt dat? „We hebben zondagavond een feestje gehad, hè. Eerst rijke lijk de champagne laten vloei en en daarna zijn we met de spelersbus naar het spelersho me gegaan om daar het feest met de supporters voort te zet ten. Ook kregen we nog een diner aangeboden. Daarna hebben we het feest in Arn hem afgemaakt. Ik ben pas om een uuur of vijf m'n bed inge doken, dus ik voel me nu nog niet zo tof". Sinds jij bij Wageningen speelt, gaa t het ineens erg goed met de club. „Dat komt, omdat met mijn komst de speelstijl is veran derd. Er wordt nu keihard ge werkt Het is allemaal niet even mooi meer, maar we pak ken er wel punten en een pe ri odetitel mee. Ik zie mezelf niet als de verlosser en ik ben ook geen Maradona. Het is na tuurlijk wel leuk dat het stuk ken beter gaat met Wagenin gen sinds ik er speel". Waarom ben je eigenlijk bij SVV weggegaan? „Ik kreeg van Wageningen een goede aanbieding, terwijl SVV niet over de brug wilde komen. Toen ik van meneer Van Dijk hoorde dat ik weg mocht als ik wilde, wist ik ge noeg. Tenslotte ging ik er flink op vooruit, dus hoefde ik niet lang te twijfelen. Mijn zaak waarnemer Peter Gerards (verdedigde vorig jaar nog het doel van SVV, red.) heeft de transfer toen snel afgerond". Jij maakte jouw tweede perio dekampioenschap in één sei zoen mee. Dat is een unicum. „Zo zie je maar weer dat voet bal een gek spelletje is. En, een feestje op z'n tijd is ook nooit weg. Al is het wel veel leuker om in een thuiswedstrijd de periodetitel in huis te halen. Je weet trouwens maar nooit hoe we straks met Wageningen uit de na-competitie rollen. Daar houden we ons nog lang niet mee bezig. We richten ons vol ledig op de competitie, omdat we van de tiende plaats naar de zesde willen kruipen. En dat moet mogelijk zijn Waar feesten ze beter. In Schiedam of in Wageningen? „In Schiedam hadden we de mazzel dat we thuis kampioen werden en direct de boel op stelten konden zetten. Met Wageningen hadden we het nadeel dat we tegen Excelsior in Rotterdam de vierde perio de pakten. Bij SVV kregen we een week later ook nog eens een grandioze feestavond aan geboden. Toen hebben we chi que gegeten in Rotterdam en traden Wim Koopmans en Frizzle Sizzle op. Dat was best lachen". SVV komt nog naar Wagenin gen toe. Kijk jij al naar die wedstrijd uit? „Laat ik voorop stellen dat ik niet rancuneus ben. Ik heb het bij Wageninghen prima naar mijn zin. Het is natuurlijk wel logisch dat ik die pot wil win nen en het liefst scoor ik dan de winnende treffer. Er zullen zeker veel SVV-supporters komen en een stelletje goede bekenden. Dat zal zeker een extra stimulans zijn". Maar wie gaat die wedstrijd winn ,Ik sprekend ïijkbeid niet uit, omdat SVV steeds meer moeite krijgt met de favorietenrol. SW heeft qua spelersmatriaal de beste ploeg van de eerste divisie. Maar als het even niet loopt, voetballen ze snel tegen zich zelf. Ondanks alles zullen we SVV wel een handje helpen, want we krijgen ook NAC nog op bezoek". Hoe zie jij jouw toekomst in de voetballerij? „Ik ben nu veel meer met het voetbal bezig dan vroeger en wil het zover mogelijk schop pen in het betaalde voetbal. Het zou wel aardig zijn als we via de nacompetitie naar de eredivisie promoveren, maar dat is nog zo ver weg. Het be hoort in elk geval wel tot de mogelijkheden". (Jop wij. Dat is vanzelf- na. Ik sluit die moge- Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de «portredaklie van dezo krant postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaklle ia overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345203 en in de avonduren onder nummer 010- 4C56509. DINSDAG 30 JANUARI Voetbal: 19.30 Haariem 2SW2. WOENSDAG 31 JANUARI Zaalvoetbal: Westwljkhal Vlaardin gen: 21.00 Vlaardingen—HSC'89 (d), 21.40 DVO'32Schiedam. DONDERDAG 1 FEBRUARI Volleybal: 21.15 Shell—MVC 3(d). VRIJDAG 2 FEBRUARI Volleybal: 19.45 Holy—Ekspalvo 4 (h). 21.00 HolyKeyzer/V 2 (d).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2