Theater Overdag niet meer wég te denken I 15 VERBOUWINGS 1350.- het waaigat 'We winnen met 3-0 van HBSS' Afvallen Rotary Uitgesteld De voortrekkersrol van de Stadsgehoorzaal Maaslands museum in tv-programma Nieuw kinderdagverblijf in centrum Vlaardingen Open huis bij DHS en WK 3oac LUX CD CU CU CC, c tjcuxlüc CLUCUCUCC 3 CC aanbiedingi 3G3C (Zn Deense fauteuil op draai voet leren bekleding nu leverbaar: 9 - a houtwerk zwart/leer zwart houtwerk blauwbeuken/leer diverse kleuren dit is een speciale aanbieding haast u.... want op op Waai even aan.... Jan van der Velden: Weerzien met Hermes PPSC'er Meijboom: van flegmatieke aanvaller tot degebjke voorstopper SPORTAGENDA Jubileum van SFC wordt een knaller Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 16 febrtian 1990 SCHIEDAM Vrouwendag Om aan te tonen dat het de gemeente ernst is met de vrouwenemancipatie zouden alle vrouwelijke amb tenaren op 8 maart 's middags vrij moeten krijgen. Dan kunnen ze in De Teerstoof deelnemen aan de activiteiten die in het kader van de Internationale Vrouwendag worden gehouden. Emancipatiewerkster V. Wijnker heeft het college van B en W gevraagd dat gebaar te maken. Wijnker vindt het belangrijk dat de vrouwen dan de kans krijgen kennis te maken met de vrouwen die mee doen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Die verkiezingen staan centraal tijdens de festivitei ten, die behalve in De Teerstoof ook in het onderko men van de Filmclub worden gehouden. Het thema van de Vrouwendag is dit keer dan ook opmerkelijk dicht bij huis gezocht Stel eens een daad, kies een vrouw in de raad, is de slogan die als een rode draad door de activiteiten loopt. Een flink aantal kandidaat raadsleden zal zich van af 13.30 uur aan de bezoekers presenteren. Datzelfde doen ook de organisaties die samenwerken in de '8 maart-werkgroep'. Over die samenwerking is Wijnker zeer verheugd. Ze constateert dat de groep een steeds bredere sa menstelling krijgt. Inmiddels zijn al tien organisa ties bij de voorbereidingen betrokken. Naast de serieuzfe zaken die op 8 maart aan de orde worden gesteld, is er ook ruimte voor luchtige pro grammaonderdelen, zoals optredens van een Turk se volksdangroep, de Barbershop-singers en mei dentoneel Lekker Stuk. Ouderen die willen afvallen, kunnen zich daarover woensdagmorgen tussen tien e/i twaalf uur laten voorlichten. In Trefpunt Oost vertelt diëtiste J. Ver berg van het Kruiswerk Nieuwe Waterweg Noord over Verantwoord afvallen. Ze behandelt schadelij ke en niet schadelijke disten, afvallen na de feestda gen en hóeplaatselijk vet kan worden weggewerkt Publieksjury Op de schouders van de bezoekers van de open dag die modelspoorvereniging Schiespoor zaterdag 24 februari houdt rusteen zware taak. Zij moeten bepa len welk van de diorama's die de leden ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan hebben gemaakt de mooiste is. De fraaiste exemplaren worden in de etalages van de sponsors van de vereniging uitgestald en worden daarna meegenomen naar Dordrecht, waar ze in mei tijdens de manifestatie 'Dordt in stoom' zijn te bewonderen. VLAARDINGEN De.Rotary Club Vlaardingen 80 wil voorkomen dat bejaarden op 4 mei geen vervoer hebben, 2odat zij de dodenherdenking niet kunnen bijwonen. De Rotary wil daarom vervoer voor hen beschikbaar stellen. Omdat naast de vervoermiddelen nog verschillende andere zaken moeten worden geregeld, wilde servi ceclub nu al inzicht hebben in de behoefte. Bejaarden die zelfstandig wonen en absoluut geen andere vervoersmogelijkheid hebben, kunnen zich telefonisch aanmelden (telefoon 4357311), Als eis stelt de Rotary verder dat zij nog redelijk goed ter been zijn. Zelfverdediging De stichtingGoerke start volgende week vrijdag een zelfverdedigingscursus voor vrouwen van vijftig jaar en ouder. De dames kunnen zich gedurende tien lessen van elk twee uur bekwamen in zelfver dediging. Voor meer informatie kan men op maan dag, dinsdag en donderdag bellen met Coerke, tele foon 4351280. MAASSLUIS De Pree Het Pvd A-Tweede Kamerlid Wilfried de Pree komt dinsdag naar Maassluis. De volksvertegenwoordi ger die is gespecialiseerd in volkshuisvesting spreekt dan de Pvd A-afdeling toe. Dat gebeurt tij dens een ledenvergadering in ontmoetingscentrum Koni ngshofdie meteen de start van de verkiezings campagne markeert. De Pree zal vanaf acht uur eerst enkele huishoude lijke zaken aanhoren waarna hij met de leden in dis cussie gaat over volkshuisvestingszaken. De informatiebijeenkomst voor kiesgerechtigde buitenlanders, die gisteren in het Maassluisse stad huis zou worden gehouden, is verzet naar woens dagavond? maart. Het gemeentebestuur besloot dat omdat het voorlichtingsmateriaal van het ministe rie van binnenlandse zaken niet op tijd klaar was. door COCK RUNEVEEN Vlaardingen Voor de start waren de problemen niet onaanzienlijk. Praten, nog eens een nachtje over slapen, verder praten, laten bezin ken om vervolgens het ideetje opr nieuw uit de kast te halen. Jaren en jaren zijn er op die manier verstre ken. Theaterdirecteuren verscho ten van kleur als ze aan de financië le consequenties dachten. Theater Overdag? Leuke suggestie hoor, maar ondoenlijk om van de grond te tillen. Maar ondertussen is het in één plaats in Zuid-Holland eigenlijk niet meer weg te denken: Vlaardin gen. Directeur Marten Putman gaat onverdroten- door, waar collega's hun handen nauwelijks aan vuil willen maken. Waar een cultuur stad als Leiden na* twee seizoenen afhaakte en Delft pas dit jaar een programma op een doordeweekse middag aandurft, daar zit Theater Overdag in Vlaardingen halverwe ge het derde seizoen. En hoewel de Culturele Raad z'n handen er van aftrekt, gaat de Stadsgehoorzaal volgend jaar op de ingeslagen weg verder. Want het gaat steeds beter, constateert Put man. „Ik ben alleszins content". Hij is al jaar en dag betrokken bij de ontwikkeling. Diept op dat er vanaf 1973 op papier al over wordt gedebatteerd. Tien jaar later kwam het plannetje opnieuw uit een la en sindsdien is hij er zelf als vertegen woordiger van de theaterdirecteu ren in Zuid-Holland bij betrokken. Nachtmerrie „Het heeft veel tijd gekost om het handjes en voetjes te geven", merkt hij op. Hamvraag en grootste pro bleem was wie het ging betalen, want kostendekkend kon theater overdag toch niet zijn? De financië le kant van dit initiatief is tenslotte nog steeds de nachtmerrie van me nig directeur. Want volle zalen werden niet verwacht en dus zou er handen vol geld bij moeten. Dat ar gument hoort hij nog met enige re gelmaat, maar Marten Putman weelbeter... Dat het bij het publiek aanslaat en dus kostendekkend kan zijn, is niet vanzelf gekomen. Het theatersei zoen '87-'88 was voor de middagedi tie de directeur hoedt zich er voor te spreken over 'matinee', want dat is het in zijn ogen zeker met niet direct een overweldi gend succes. „We kregen en krijgen duizend gulden subsidie per voor stelling van de Culturele Raad Zuid-Holland, maar toch moesten we het eerste jaar een bedrag van zes- zevenduizend gulden zelf op hoesten". Dat financiële aspect is bijvoor beeld de reden dat Leiden is wegge vallen. Het was vallen en opstaan, bekent hij. „Je had heel wonderlij ke verschillen. De ene keer zaten er twaalf mensen in de Stadsgehoor zaal, de andere keer driehonderd". Campagne Het gemiddelde voor de grote zaal bleef bij tachtig bezoekers steken. Het afgelopen seizoen ging het iets beter, maar waar het in den begin ne vooral aan schortte, was de juiste PR. Twee seizoenen lang wilde het niet erg vlotten met de publiciteit. Die is eigenlijk met ingang van het derde jaargang van Theater Over dag pas goed van de grond geko men. Een heus promotieteam dat voor elke voorstelling een plan de cam pagne opstelt, heeft het tij doen ke ren. De directeur: „Het bezoekers aantal is nu verdubbeld. We kun nen bogen op een gemiddelde van gen dat dit een forse stijging is", zo'n tweehonderd mensen; met en- Hij zwijgt even over zijn enige én kele uitschieters. Je mag wel zeg- jongste teleurstelling. 'Het Ware Westen' van Sam Shepard, dat vo rige week op de planken zou ko men, moest hij wegens gebrek aan Simone Kleinsma als Sweet Chari ty. Het wordt de uitsmijter van Thea ter Overdag, maar directeur Putman houdt zijn hart nog een beetje vast. 'Als ik zie dat er overdag geen pu bliek voor is, zal ik het om puur finan ciële reden annuleren'. belangstelling annuleren. „Een dis sonant, ja, Maar dat is in al die tijden echt de enige", haast hij zich op te merken. Want laat één ding duidelijk zijn, Marten Putman is in zijn nopjes met Theater Overdag. „Er is wel dege lijk pubhek voor Geheim Dat had onderzoek al aangetoond. Een aantal groepen moest toch warm te maken zijn voor middag voorstellingen op een doodgewone werkdag. Ouderen die 's avonds niet meer over straat durven, moe ders die geen kinderen hebben te verzorgen, mensen die buiten het arbeidsproces zijn geraakt en veel tijd tot hun beschikking hebben, ar beiders in ploegendiensten. Op dezecategoriën werd gerekend. Echter ook uit onverwachte hoek is toeloop ontstaan. Scholen haken in op het verschijnsel en via het Edu catief Centrum blijken eveneens steeds meer mensen op het spoor van Theater Overdag te worden ge zet. In het Delftse Waagtheater is men er zeer over te spreken, maar meer navolging in de provincie heeft de Vlaardingse voortrekkersrol nog niet teweeg gebracht. „Ik krijg wel adhesie van collega's. En ze vragen ook hoe ik dat financieel voor el kaar krijg...". Volgens hem moet je de beschik king hebben over een grote en een kleine zaal zoals de Stadsgehoor zaal, een lange adem hebben want het publiek laat zich niet éé-twee- drie lokken. En natuurlijk een beetje verstandig produkties inko pen, Dat is het hele 'geheim' van het suc ces. Maar je moet ook enige durf to nen, maakt Putman duidelijk. „Je moet", noemt hij het, „theater in het midden van de belangstelling houden". Charity... Cultuur als elitair goed spreekt hem niet zo aan. „Je bent ook bezig voor mensen met een krappere beurs". Theater Overdag biedt juist dat aantrekkelijke kantje: het prijsver schil Cabaretier Herman Pinkers is toch een gewild, maar niet goed koop avondje uit. Afgelopen no vember stond hii overdag op de planken met driehonderd man voor half geld in de zaal. „Dat was een knaller", blikt de directeur te rug. Het is niet zijn enige grote naam die hij voor zijn middageditie (maar vanzelfsprekend ook voor 's a- vonds) geprogrammeerd heeft staan. Met eerst nog Bram Vermeu len en Bert Visser, een cabaretier la Herman Finkers, heeft hij een ware uitsmijter ter afsluiting van het theaterseizoen binnengehaald: op 6 april Sweet Charity met Simo ne Kleinsma inde hoofdrol. Overtuigd van zijn keuze is hij zelf nog niet helemaal. Niet dat met de musical ook maar iets mis is; zijn zorgen betreffen de kosten. Waar het om geld gaat, heeft hij zijn nek nog niet zó ver uitgestoken. „We trekken er enorm aan, want er zit een bom van een risico onder. Het kost achtduizend gulden. Er moet dus zeker driehonderd man pu bliek op af komen. Als ik zie dat er overdag geen publiek voor is, waar ik overigens niet vanuit ga, dan zal ik Sweet Charity puur om financië le redenen laten annuleren". Maasland In het televisiepro gramma 'Van gewest tot gewest' wordt woensdagavond aandacht besteed aan het Maaslandse mu seum De Schilpen. De NOS maakte daarvoor deze week al opnamen. In De Schilpen opent de historische vereniging in april een expositie over het onderwerp 'Maasland in 1840'. De televisiebeelden betreffen voornamelijk de voorbereidingen op de tentoonstelling, die in nauwe samenwerking met medewerkers van De Schilpen wordt opgezet. In 1840, dit jaar precies 150 jaar ge leden. ontstonden de afzonderlijke provincies Noord- en Zuid-Hol land. Aan dit jubileum wordt op verschillende manieren aandacht besteed door allerlei historische verenigingen en werkgroepen in beide provincies. Eén van de leden van de Maasland- se vereniging, Teun van der Kooij, schreef een boekwerkje met de titel 'Maasland in 1840'. Hiermee dingt de vereniging mee naar een prijs wie het aardigst schrijft over de his torie van zijn of haar streek. Het boek zal nog dit jaar verschijnen. Eerderschreef Van der Kooij al het boek 'Dorp in rust en onrust, Maas land 1851-1897', dat tien jaar gele den verscheen. De tv-uitzending is woensdaga vond vanaf tien over zeven te zien op Nederland 3. Vlaardingen Een deel van het te kort aan plaatsen in de kinderop vang in Vlaardingen kaq worden ondervangen door de bouw van een nieuw dagverblijf in de binnenstad. De gemeente denkt aan een ge bouw op de plaats waar nu nog de gereformeerde Pnielkerk staat, In dat gebouw zouden behalve een dagverblijf ook een peuterspeel zaal, vergaderkamers en kantoren moeten komen. In het nieuwe opvangcentrum, waarmee een investering van ruim 1,2 miljoen gulden is gemoeid, zou den drie groepen van twaalf kinde ren kunnen worden opgevangen en zou bovendien plaats rijn voor een peuterspeelzaal met achttien plaat sen. Het centrum, dat op z'n vroegst eind volgend jaar klaar is, kan voor de helft worden betaald uit extra rijkssubsidie voor uitbreiding van kinderopvang. In totaal moet het aantal plaatsen in de kinderopvang de komende jaren met 62 worden uitgebreid. Behalve door nieuwbouw wordt die uitbrei ding bereikt door verbouwing van de dagverblijven Pino, Plukje en Harlekijn en door de start van een project gastouderopvang. Schiedam DHS en WK nemen zaterdag 10 maart hun nieuwe club gebouw in gebruik. Beide voetbalverenigin gen houden angstvallig geheim wie de officiële openingshandeling voor zijn of haar rekening neemt. Na dit gedeelte recipieren beide clubs en aanslui tend daarop houdt WK, dat dan voorgoed af scheid heeft genomen van sportpark Bijdorp, open huis. Bij DHS zijn leden en donateurs een avond eerder van harte welkom. -]j—ir~n •markt 57 viaardingen 010-4343685 Schiedam De geschie denis herhaalt zich voor Jan van der Velden. Liet de toenmalige assistent trainer van SW in het voorjaar van 1981 zijn oog vallen op een functie als hoofdtrainer bij Hermes DVS, ditmaal heeft Van der Velden opnieuw doelbewust voor een zelf standige baan bij de Schiedamese eersteklas sergekozen. De huidige rechterhand van Dick Advocaat was eerder in het seizoen 1981-1982 en 1982-1983 werkzaam op het 'ande re' Harga. In die periode gaf Hermes DVS zelfs de toon aan de eerste klasse. Onder leiding van Van der Velden, die toen kon beschikken over onder anderen Bob Molendijk, Co Goudriaan, Jan den Tuinder, Wim de Haan en Fred Meerhof, een tweede en een derde Dat het Hermes DVS de laatste zeven jaren niet zo voor de wind gaat, be schouwt Van der Velden als een extra uitdaging. „De naam van Hermes is_ in heel Nederland be-" kend", zegt hij. „De club heeft een bepaalde uit straling. Ik heb er twee fijne jaren gehad. Ik heb ze dit seizoen twee keer zien spelen. Ik wil er weer een ploeg van ma ken die in de top van de eerste klasse meedraait". Tip» voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de «portredaktle van deze krant, pottbua 4008,3130 KC Vlaardingan. De tporlredaktie fa overdag telefonisch bereikbaar onder nummar 010-4345209 en in de avonduren ondernummer 010-4056509. VRIJDAG 16 FEBRUARI Volleybal: 19.45 Holy— MVC (h), 81.30 Astrea 2Sfioli <h>, 21.00 Holy—Kangöfiröes3(d); Biljarten: 19.30 Eindstrijd Heto-bokoalincafó De Kroont" ZATERDAG 17FEBRUARt GravenzandseSV, 14.30 DVO'32Hoekse Boys, 14.00 PPSC—HBSS, 14.30 ADO—MW'27, 1430 SVDPW—HSC'89, 14,30 Vlaardingen— BVCB, 14 30 PlershDDSS'26; RVB-voetfaal:14.30 Hermandad— GTB, RVB-beken 14 30 Zwarte PijJ—ClON, 14.30 Goudswaardse Boys—WK; Dameevoetbel; 14,30 HBSS—Stodoco, 11.00 Spirit PPSC. 12 30 Excelstor'20— RWH 2, 11.00 Rozenburg—MW27 (be kert Raaketba 1:18.4 5 Elem entu m/Green Eagles— Manudax/Rash <d), 20 30 Ekimentum/Graan Eagles—Festo BW, 17.30 C1000/B08 2 Juventus 'dj, 19.00 KLS Trotters—Juventus(h); Volleybal: 14.00 Nas- hua/VCG z- Rijnmond (h), 15.00 LeythonRijnmond (d), 13.00 Flits— MVC(d). 20 90 VoVoRo 3—Shell (d>, Zaalkorfbal: 19.00 ONDO—Oran je Nassau, 1fr.45 ODF—ZKV; Biljarten: 12.30 Eindstrijd Hato-bokaal In café De Kroon te vlaardingen, ZONDAG, 18 FEBRUARI KriVE voetbal: 14 00 Hermes DVS—Slikkerveer, 14,30 Qud-Beijer- landFortuna VI, 14.30 Dubbeldam—SFC, 14.00 HBS—Hoek van Hol land, 14.00 Excelslor'20VDL, 14.00 DHS—SW (om). 14.30 VFC— Schiedam. 14.00 HSC'89—EDS. 14.30 SMV— RKWJK, UOOMartinlt— Steeds Hoog er; R VB-voetbal (bekar): 14.30 SlODDemos, 14,30 Scfiïedamse Boys—SC R/Zwart Wit, 14.30 MSV'?1—AVS, 14.30 SVDPW—Real Parbo, 14.30 Olympus S— RET. 14.30 SCV Garuda— DRZ; Dameavoetbat: 11.30 HSC'89—Hellevoetsluis. 12,00 Spar- taan'20—VDL, 14.45 OS Badlos—VFC, 14.30 Hermes DVS— HllleslUls (beker). 14,30 Belvedère—MSV'71 (beker); Zaalhandbal: 1330 Van der Voort/Quintus—UVG (d). 13.10 VGZ/Sittardier-OWS (dj. 13,50 WIK—Delta Sport (h), 12.30 UVG—Van der Vliet/De Treffers (h). 13,40 EHGDWS(h), 15.30 De Hollandiaan—Alomium(d), 16.45 DaHoIlan- diaan—Ancora (h); Zaalkorfbal: 14.20 Vlaa/dlngen—De Bermen; Bil jarten: 12.30 Eindstrijd Het o- bokaal in café De Kroon te Vlaardingen. Schiedam De feestavond ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van SFC wordt een enorme knaller. Een tien personen tellende jubileumcommissie heeft voor zaterdag 31 maart een programma in elkaar ge timmerd dat klinkt als een klok. Hoewel de organisatoren, onder de dynamische lei ding van 'wielerfanaat' Hans Verhagen, er voor wa ken nu al iets van de aktiviteiten te laten doorsijpelen, zijn al twee bekende artiesten vastgelegd. André Hazes en Nico Haak treden in elk geval op in de MargriethaJ, die die avond tot een zeer intiem onder komen zal worden omgetoverd. De muzikale begelei ding is in handen van een 'big band', terwijl ook een Braziliaanse Lambadagroep zal optreden. dOOrSANDERSQNNEMANS Schiedam De aanwezig heid van trainer André Staf- leu heeft het vorig jaar naar de derde klasse gedegradeer de PPSC naar ongekende hoogte gestuwd. Aangezien Seheveningen, de on geslagen koploper, zaterdag een verrassende nederlaag leed te gen Hoekse Boys en de Thurle- de-formatie zelf na de winter stop in een blakende vorm steekt, krijgt 'PP' niet geheel on verwacht en onterecht het pre dikaat 'kampioenskandidaat' opgespeld. Voor 'Staffie' en zijn manschappen Is het nog veel te vroeg om zich daar nu al op te oriënteren, want morgen staat de ontmoeting met stadgenoot HBSS op het programma. PPSC's voorstopper Wijnand Meijboom is wat betreft de af loop van de beladen derby wel heel erg zeker van zijn zaak. „We winnen dat potje met 3-0", trapt de besnorde verdediger stnjd vaardig af. „De eerste wed strijd tegen HBSS eindigde wel iswaar in 1-0, maar wij speelden stukken beter en creeërden ver reweg de meeste kansen. We maakten ze alleen niet af. HBSS liep aardig te schoppen en speel de laf. Die gasten liepen voort- d urend op de counter te loeren „Voor een derby ben ik normali ter niet extra gemotiveerd maar bij HBSS ligt dat anders", open baart 'rechtspoot' Meijboom zijn instelling. „Hoe dat komt weetik niet, maar dat zit er van oudsher al ingebakken. En niet alleen bij onze spelersgroep, maar ook bij de lagere elftallen zie je die ei genaardige rivaliteit. Daarbij komt ook nog eens dat we perio dekampioen kunnen worden, dus de trainer hoeft ons niet te motiveren. Dat doen we zelf wel". Je kunt do 25-jange Meijboom niet bepaald als het prototype van een 'voetbaldier' te betite len, Na eerst de korfbalsport te hebben bedreven, legde hij zich vervolgens toe op iudo en tur nen. Pas zes jaar geleden liet hij voor het eerst het blauwe tricot over zijn schouders glijden Trouwpartijen Na een wedstrijd in het zevende elftal te hebben gespeeld, pro moveerde de toenmalige aanval ler naar het derde team, om een jaar later zijn debuut te maken in de hoofdmacht. Prompt werd de nimmer fragile puinruimer als de 'nieuwe ontdekking van PPSC' betiteld en hij heeft nu dan wel drs. op rijn naambordje staan, maar door zijn medespe lers wordt hij nog steeds gek- m CwZfifofiSC.'? 'itiidrSisS/C ,,Joh", schatert Wijnand Meijboom, „het draait lekker bij PPSC. Na de training eten we met z'n allen een happie en drinken we een biertje. Wat wil je nog meer?" scherend 'de koning der trouw partijen' genoemd. „Haha, die trouwfeesten", lacht Meijboom, een 'pijpje' bier tot zich nemend. „Ik zal dat gelijk maar voor eens en altijd uit de wereld helpen. Vorig seizoen trouwden er een stuk of vijf stu dievrienden en toevallig vielen die feestjes allemaal samen met trainingsavonden. Als het dan toevallig nog hard regent ook, wordt er al gauw gedold met het feit dat ik niet zo gek was op trai nen in slecht weer". Verkering „Toen ik pas bij PPSC speelde", vervolgt hij zijn relaas, „was ik altijd met voetbal bezig. Ik kwam steevast ruim op tijd, maar toen ik verkering kreeg, moest ik soms in het veld wat bij slapen. Het komt nu ook nog wel eens voor dat ik me moet naas ten om op tijd te zijn. Tja, vroeger liet ik mijn weekend door een nederlaag vergallen. Ik kan niet tegen mijn verlies, maar nu zal ik er niet echt meer van wakker liggen". In de vijf jaar datMeijboom nu in het vlaggeschip acteert, maakte hij twee maal een degradatie mee. Onder Cor Habermehl zak te 'PP' na een beslissingswed strijd een. nïveautje en Arnold Lobman (hij verving de in zijn tweede seizoen vroegtijdig ver trokken trainer Toon Brakus, red.) moest er aan te pas komen om het loerende degradatie spook te verjagen. Hans Bassant, Stafleu's voorganger, kon niet voorkomen dat de Thurlede- dub naar de derde klasse afzak te. Bluffer „Die Brakus was echt zo'n Haag se bluffer met gladde praatjes. Hij deed rich als een gentleman voor, maar wij wisten, wel be ter", loopt Meijboom het rijtje voorgangers van Stafleu zonder schroom langs, „Op Lobman viel niets aan te merken. Hij wist ie dereen te motiveren en had alles onder controle. Dat is bij Stafleu ook hel geval, Bassant wilde met het spelletje van Lobman afre kenen, maar kon dat niet over brengen op de groep. Bij hem kon je de kantjes eraf lopen". „Over Stafleu hoor je mij niet klagen. Zijn trainingen bevatten altijd wedstrijdelementen en bij na alles wordt met de bal gedaan. Wij zijn gericht bezig, waardoor je nooit het gevoel hebt met nut teloze oefeningen bezig te zijn. Dat bevalt mij pnma. Znn komst heeft wel wat omschakelingen veroorzaakt, maar het kv/am ons spel ten goede. Kijk maar op het standenbord", schakelt Meij boom, die met zijn vriendin El len frequent de bioscoop be zoekt, over naar het heden. Omschakelen „Het elftal ïs veranderd en ook ik moest omschakelen. Stafleu heeft diverse spelers op een an dere positie gezet. Ik ben. begon nen als spits, maar speel nu als voorstopper. Ik ben nog steeds een snelle jongen, hoor", bena drukt hij glimlachend. „Vroeger won ik op Koninginnedag altijd de hardloopwedstrijden, maar als spits heb ik nooit aan de lo pende band gescoord. Verder zijn Martin Vermeulen, die lager wilde gaan voetballen, Arjan van der Lee en Sjean van der Wal bij de ploeg gehaald". „Met mijn plaats ben ik meer dan tevreden, want ik vervul een belangrijke rol. Ten eerste moetje de spits uitschakelen en doelpunten voorkomen. Ik sta er niet alleen om puin te ruimen, want met hoekschoppen ga ik mee naar voren. Ik ben niet het type voetballer van wie je tech nische hoogstandjes moet ver wachten. Doordat ik puur rechts ben, speet ik zelfs ballen die lmks van mij komen met de bui tenkant rechts". Iiappie Joh", besluit hij rijn betoog om zich weer tussen rijn 'maatjes' te scharen, „op alle fronten draait het hier lekker bij PPSC. Er wordt stevig getraind en toch staat gezelligheid hoog in het vaandel. Na de training eten we met z'n allen een happie en drin ken we een biertje. Wat wil je nog meer? Ja, winnen van HBSS. Het is jaren geleden dat we met die ploeg in dezelfde af deling zaten. Ik hoop dat dat vol gend jaar anders is. Dat betekent dat we dit seizoen kampioen moeten worden".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2