Nieuw zwembad in stroomversnelling :y-~- 'Eerst prestaties, dan pas uitspraken' WATERWEG 15 SPORT 'We knikkeren er niet meteen uit' J Hafkamp verwacht eerste paal eind 1990 'Van nieuw bad moet voorbeeld uit gaan' Ronald Groen (Excelsior'20) mikt op spoedige rentree NAPRATEN MET ^SCHIEDAM Belastinghulp Zowel de stichting gecoördineerd ouderenwerk als de FNV geven de komende weken hulp bij het in vullen van het belastingformulier. Woensdag kun nen ouderen zich inschrijven voor belastinghulp in dienstencentrum 4 Molens. Leden van de ouderen bonden kunnen op 13 en 16 maart vanaf negen uur 's morgens terecht in het Blaauwhuis. Leden van de FNV die hulp willen bij het invullen van het formu lier moeten zich zaterdag 24 februari aanmelden in het FNV-gebouw aan de Stadhouderslaan. Ook in Wijkpost Oost kunnen dwalenden in belastingland terecht met hun blanco formulieren. Kotterdams Nieuwsblad dinsdag 20 februan 1990 fVLAARDINGEN Steun voor Gorbatsjov Het Interkerkelijk vredesberaad in Vlaardingen wil meer doen dan vol spanning toekijken hoe het Mi- cha'il Gorbatsjov vergaat bij het doorvoeren van hervormingen in zijn land. De Sovjet-president kan binnenkort tal van brieven verwachten waarin Vlaardingers hun steun betuigen aan zijn beleid. De leden van het IKV liepen al een tijdje te denken over een manier waarop zij Gorbatsjov daadwerke lijk een steuntje in de rug kanden geven. Een Ame rikaanse zakenman, die een brief stuurde aan de Russische president, bracht hen op een idee. „Dat doen wij ook", dachten de IKV'ers. In de brief geven de schrijvers blijk van 'stijgende bewondering' voor de veranderingen die Gorbatsjov in gang zette. „Het idee is enthousiast ontvangen", vertelt Nel Zoutendijk. De eerste voorbeeldbrieven aan 'Mr. M. Gorbatsjov, Kremlin, Moscow, USSR' zijn anderhal ve week geleden uitgedeeld tijdens een Oost-Europa contactdag. Zondag werden de brieven verspreid in de Grote Kerk- Engelstalige voorbeeldbrieven lig gen onder meer klaar bij de Wereldwinkel aan de Hoogstraat- Het IKV-Vlaardïngen probeert ook an dere kringen van het Vredesberaad warm te maken voor het initiatief. Zaterdagse bruiloft goedkoper Trouwer» op zaterdag in het Vïaardingse stadhuis moet aanzienlijk goedkoper worden. De animo van aanstaande echtelieden bleef de afgelopen twee jaar beneden verwachting. De gemeente vermoedt dat de prijs van 76CTgulden trouwlustigen afschrikt. Sinds i maart 1988 hebben Nel van der Linden-van Dorp en Toos de Veer-Bijnagte, onbezoldigde amb tenaren van de burgerlijke stand, elf maal hun fraaie toga's aangetrokken om paren in de echt te verbinden. De gemeente had erop gerekend dat er per jaar wel twaalf huwelijken op zaterdag zouden worden gesloten. Een prijsverlaging van maar liefst 110 gulden zou de belangstelling wellicht wat kunnen aanwakkeren, meent C.A. Kalf, hoofd Burgerzaken van de ge meente. Er moet echter wel een groot prijsverschil blijven met de -tot nu toe duurste vrijdagmid dag. Anders gaat straks iedereen op zaterdag trou wen en dat is ook weer niet de bedoeling. Cursus slapen Tal van mensen hebben problemen met slapen. Het duurt uren voor zij inslapen, zij worden midden in de nacht wakker of zijn bij het opstaan nog niet echt uitgerust. Acht tot tien procent van alle Nederlan ders gebruikt slaapmiddelen. Mensen die minder of helemaal geen pillen meer willen gebruiken kunnen naar de cursus 'Slapen kun je leren' van het Kruiswerk Nieuwe Waterweg- Noord. Daar leren zij dat slapen alles te maken heeft met je leefwijze. Als huiswerk krijgen de cursisten ademhalings- en ontspanningsoefeningen op, die zij thuis in de praktijk moeten brengen. Belangstellen den moeten zich voor 2 maart melden bij het Kruis werk aan de Galgkade 3. Heksepot In Maassluis zit de gemeente niet zo op uitbreiding van de horeca te wachten. Truus Verschoor kreeg in haar woonplaats geen poot aan de grond met het idee voor een smulcafé. Barman Luuk Tegelaar: „In Maassluis staat een heel grote kerk. Die houden ze het liefst in het midden". In Vlaardingen lukte het zonder veel moeite. Sinds begin februari heeft de Oostwijk zijn eigen café-restaurant: De Heksepot, in de Eendraehtstraat. Met haar onderneming lijkt Truus Verschoor eerder de buurt een dienst te willen bewijzen dan zichzelf. Ze is niet uit op winst maken, maar op het opbouwen van een gezellige klantenkring, zegt ze. Haar smul café stevent nu al af op de reputatie van een pleister plaats met een sociale functie. Zo komen regelmatig alleenstaanden bij haar tegen sterk gereduceerd ta riefeen hapje eten. Die sociale bewogenheid heeft ze meegenomen uit dik tien jaar vrijwilligerswerk voor wijkvereniging De Flat in Maassluis. In die 'baan' kreeg ze ook ple zier in koken voor grote groepen. Luuk Tegelaar, die tijdelijk in De Heksepot assisteert, is ook al zeer vertrouwd met maatschappelijk werk. Hij is voor zitter van het jongerenonderkomen pug Out in Maassluis en ook voorzitter van vormingscentrum De Toevlucht. De Heksepot lijkt prima te passen in een buurt, waar al veel kleine bedrijven zijn gehuisvest. Truus Ver schoor verwacht een deel van haar clientèle uit die hoek te kunnen betrekken. Verder mikt zij op het Stadsgehoorzaal-publiek, dat voor een voorstelling kan komen dineren. Of daarna een laatste glaasje drinken. MAASSLUIS .Muziekweek Meer dan 130 muzikanten zetten maandag, dinsdag en woensdag hun beste beentje voor tijdens de Maas- sluisse Muziekweek. Voor een aantal zijn de prijzen die door een deskundige jury worden uitgedeeld* het belangrijkst. Dat voor anderen de gezelligheid voor op staat blijkt uit het grote aantal aanmeldingen voor het gelegenheidsorkest onder leiding van Meeuwis Rebel. Zowel maandag als dinsdag overdag spelen jeugdige muzikanten in theater De Sehuurkerk. De organis ten komen dinsdagavond aan bod in de Maranatha- kerk. Woensdagmiddag om vijf uur worden de jury rapporten uitgedeeld. De winnaars moeten dan nog twee daagjes wachten op hun prijzen. Die worden vrijdagavond om half negen uitgereikt door burge meester Hans van £s_ gSCHIÉDAM j 1 VÏ-AARPINGEN j door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam De gezichten van de aanwezige ambtenaren en de wet houders Luub Hafkamp en Aad Wiegman vertrokken toen archi tect Peter Hooper ten tonele werd gevoerd. Onverwacht en vooral on gevraagd kwam de ontwerper van zwembaden in Leiderdorp uitleg gen hoe het zwemcomplex in die plaats uit zijn tekeningen was ont staan. Een delegatie van Schiedamse ambtenaren en politici streek daar neer tijdens de oriëntatiereis langs drie zwembaden in den lande. Hoo per refereerde aan de plannen voor het nieuw te bouwen zwembad in Schiedam-Noord, dat hij op de te kentafel al had uitgedacht. Plannen voor Schiedam? Eerst die vrijdagmorgen hadden de raadsle den van de commissie welzijn en cultuur per toeval vernomen dat twee architectenbureaus Hooper en Koppert Koenis hun afzon derlijke tekeningen al op het stads kantoor hadden ingeleverd. NV Sportfondsen, de organisator van de excursie en participant in het Schiedamse project, had de ar chitectenbureaus niet uitgenodigd voor de rondgang langs de door hen ontworpen zwembaden in Heem stede (Koenis), Leiderdorp (Hoo per) en Ridderkerk (Koenis). Juist om valse concurrentie tussen Peter Hooper en Johann Koenis te voor komen. Onuitgenodigd En nu dook Hooper dan toch onuit genodigd op. Hij had van de leiding van het zwembad in Leiderdorp ge hoord dat vertegenwoordigers uit Schiedam, die binnenkort beslissen wie de order voor het nieuwe j| zwembad krijgt, kwamen buurten. St En passant legde hij ook nog zijn plan voor Schiedam op tafel. Vrij voor een ieder die het maar wilde zien. Dat bracht het ambtelijke gedeelte "S van de Schiedamse delegatie in een netelige situatie. De tekening werd dan ook snel weggemoffeld en wet houder Hafkamp bekende eerlijk dat hij pijnlijk was verrast. Desgevraagd reageert concurrent Johann Koenis: „Ach, dat moet me neer Hooper zelf maar weten. Ik ben van mening dat de tekening voor zich spreekt. Daar hoef je in principe alleen een toelichting op te geven wanneer daar om wordt ge vraagd. Ik wacht rustig de beslis sing van de Schiedamse politiële af". Een incidentje op een excursiereis die met name de politici een betere achtergrond moest geven over de materie, waarop zij binnenkort een oordeel moeten vellen. Want de discussie rond een nieuw te bouwen zwembad in Schiedam-Noord na dert zijn afronding. Najaar Toen Rob Schouten tien jaar gele den manager werd van het Sport- fondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan werd hem al te ver staan gegeven dat het niet lang meer zou duren voordat zijn zwem bad dicht zou gaan. Luub Hafkamp herinnert zich glashelder dat de discussie over een nieuw zwembad ïn Schiedam-Noord al gaande was toen hij in 1982 als wethouder aan trad. Sindsdien volgden de plannen el kaar op. Na jaren onderhandelen bleek een zwemcomplex met aan grenzend hotel en congrescentrum niet haalbaar. Toen de belangrijk ste financier, de Mercury-hotel- groep zich terugtrok, vonden de raadscommissie en Hafkamp het welletjes. In december vroeg de ge meente Schiedam de architecten bureaus Hooper en Koppert Koe nis meteen tekening te komen. Nu die ontwerpen op het bestuurs- bolwerk in het Stadskantoor zijn gearriveerd, is de afronding van de ellenlange procedure in zicht Op 6 maart zal de raadscommissie voor welzijn en cultuur zich buigen over de beide tekeningen, die deze week naar de leden worden opgestuurd. Wethouder Hafkamp verwacht dat het definitieve plan nog in zijn tweede ambtstermijn in gang zal worden gezet. Vermoedelijk gaat de eerste paal in het najaar de grond in. Op de plaats waar nu zwembad Groenoord staat Beweegbaar Het zwemcomplex dat in Groe noord gaat verrijzen zal in ieder ge val twee gescheiden bassins bevat ten. Een 25-meter bad met een be weegbare bodem, dat zowel voor instructielessen als voor officiële zwem- en waterpolowedstrijden Het buitenbad Groenoord. Na deze zomer is dat verleden tijd. Op die plaats in Schiedam-Noord ver- i ijst een nieuw zwemcomplex, waar over het definitieve raadsbesluit aanstaande Is. kan worden aangewend. Daarnaast een recreatiebaa dat met water kreek, sproeiers, stroomversnellin gen en andere attributen tot een zwemparadijs moet uitgroeien. Om de regionale zuigkracht op zwemmers uit Vlaardingen en Maassluis te vergroten, behoren ook een horecagedeelte, een sauna en een fitnesszaal tot de mogelijk heden. Beide gemeenten hebben overigens plannen om ook een mo dern vembad te bouwèn, Of daarnaast in Groenoord ook een buitenbad komt, is volgens sport ambtenaar Jan Tjassens vooral een politieke kwestie. Mocht een open lucht zwemvoorziening in de plan nen worden opgenomen, dan zal deze niet al te groot uitvallen, ver wacht Tjassens. Het is in ieder geval zeker dat er geen nieuwe sporthal bij het bad zal worden opgetrokken, zoals in Heemstede, Leiderdorp en Ridderkerk. Zwembad De Fakkel, de derde lo catie die het gezelschap tijdens de studiedag aandeed, viel bij de aan wezigen het meest in de smaak. „Het bad past ook het best bij de Schiedamse situatie", meende Coby de la Rie (D66). Speels De enige nadelen aan de accommo datie in Ridderkerk zijn volgens haar het ontbreken van een be weegbare vloer en een fitness ruimte. Maar het ruime en door ar chitect Koenis zeer speels aange klede recreatiebassin zal volgens De la Rie perfect in de Schiedamse situatie kunnen worden geko- pieerd. Het CDA-raadslid Els Hellwig is vooral geïnteresseerd in goede voorzieningen voor minder-vali- den. Een speciale brede ingangs poort voor gehandicapten, een spe ciale ingang naar het bassin en aan gepaste toiletten en kleedkamers zijn zaken, waarop zij nadrukkelijk zal hameren. „Desnoods", aldus Hellwig, „kan dit via particulier initiatief gebeuren. Sponsorgelden kunnen worden aangewend om te zorgen dat de accommodatie niet al leen aan de wettelijke regeltjes vol doet. Ik vind dat het nieuwe bad toch wel een voorbeeldfunctie mag uitstralen op het gebied van de voorzieningen voor minder-vali- den". J. Groen, binnen de Schiedamse sportraad belast met de sector wa tersport, meent dat in het nieuwe zwemcomplex een aparte ruimte gecreëerd dient te worden voor de diverse watersportverenigingen. woen&dag 21 februari CNV-spreekuur voor mensen met problemen ten aanzien van studiefinancie ring, subsidies, uitkeringen en ontslag, CSB-zalencen- trum aan de Lange Haven, 14.00 tot 15.00 uur. donderdag 22 februari demonstratieles volks dansgroep dienstencen- trum De Woudhoek, 10.15 uur. burgemeester Relnfer Scbeeres te gast bij de ai- gemene Nederlandse bond voor ouderen, dienstencen trum 4 Molens, 10.00 uur. bioemenseance Loes Hof, wijkcentrum Nieuwiand, 20.00 uur. •jazzkwartet Dick deGraaf- /Mlscha Mengelberg, thea tercafé De Tender, 2 f.30 uur. woensdag 21 februari Mees peettheater met Van vrekken en bluffers, Harmo nie, 14.00 uur. verkiezingsavond met Kees van der Windt (PvdA), Nivon-boerderij, 19.30 uur. donderdag 22 februari lunchconcert Aad Zouten dijk. Grote Kerk, 12.45 uur. trim Dangerous liaisons, filmhuis Harmonie, 20.30 uur. concert van de Vïaarding se coverband Jack in the Box, café D'Oude Stoep, 21.30 uur. j MAASSLUIS donderdag 22 februari film Witness, Schuurkerk- theater, 14.00 en 20.30 uur. politiek forum voor Ma rokkaanse Maassiulzers, Koningshof, 20,00 uur. door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam Ronald Groen zou de volgorde liever omdraaien. Eerst prestaties en dan pas de publieke aspiraties. De strijdwijze van Ed van der Roer, die voorafgaan de aan het huidige voet balseizoen het kampioen schap als absolute 'must' voor Excelsior'20 de we reld inschalde, is niet de zijne. De uitspraken van de technisch coördinator van de Schiedamse derde klasser worden vandaag de dag alleen nog in lacherige gesprekken aangehaald. Met de werkelijkheid, voor S Excelsior'20 met acht pun- ten uit elf wedstrijden nogal wrang, hebben de titelaspi- raties niets meer van doen. Gezien de tiende plaats op g-i de ranglijst is een aftocht w naar de vierde klasse aanne- is meiijker dan de opwaarde- S. ring tot tweede klasser. „We moesten kampioen worden, want Excelsior'20 was immers een grote club. Het waren zijn woorden, waarbij ik kanttekeningen plaatste", aldus Groen, die dit seizoen na een absentie van zes jaar (hij was onder meer vier jaar lang derde keeper bij Sparta) als opvol ger van Jan. van Veen zijn (kortstondige) rentree maakte, maar al snel in de blsessureboeg verdween. „Je kunt nooit over een kampioenschap praten als het seizoen nog niet eens ïs begonnen. Dat kun je pas voorzichtig gaan doen na de winterstop als er in het eer ste deel van de competitie een solide basis is gelegd. En dan nog ben je zo afhanke lijk van factoren als blessu res en schorsingen, dat je dergelijke verwachtingen binnenskamers moet hou den, In het vervolg moeten de prestaties voor de grote mond komen. Elke tegen stander is nu extra gemoti veerd om tegen Excelsior te voetballen. Want die ploeg zou wel effe kampioen wor den". «r - Achterhaald Ook een andere doelstelling van het duo Kloppers—Van der Roer, namelijk aanval lend voetbal met een in schuivende libero en ook een aanvallende doelman, is volgens Groen achterhaald. Niet dat hij ïelf in het ver volg niet meer buiten de zes tienmeter zal verschijnen. Dat zit namelijk in zijn aard. „Ik ben nu eenmaal een aanvallende keeper, 2eker geen lijnkeeper. Sinds Jo- han Cruyff bij Ajax Stanley Menzo liet meevoetballen, praat iedereen er over, maar op mijn achttiende speelde ik al zo in het eerste van Ex celsior'20. En Jan Jongbloed deed hetïn 1974 al". „Nee, als geheel zal Excel sior'20 niet meer zo aanval lend moeten, spelen. Het is een gevaarlijk systeem, dat in het begin van het seizoen ten koste van de punten is gegaan. Daar is in de groep over gepraat en er was over eenstemming dat het anders moest. Er wordt nu voor het resultaat gekozen- Elk punt telt. Want als Excelsior naar de vierde klasse terug gaat, dan is het einde zoek". „Toch zijn die uitspraken van Ed van der Roer wel te begrijpen. Hij heeft zelf be taald voetbal gespeeld, nu traint hij ook de keepers van Sparta. Ik heb zelf rondgelo pen in het betaalde voetbal, dus ik weet hoe het daar werkt Bij Sparta bij voor beeld is het logisch dat er naar het hoogst haalbare wordt gestreefd. Dat is in het amateurvoetbal vaak een tikje anders". Zeker bij Excelsior'20, dat zich nog altijd graag op de borst laat slaan de grootste feestclub uit het Waterweg gebied te zijn. Over de peni bele situatie van het vlagge- schip wordt in De Toekomst nauwelijks de noodklok ge luid. Dat het carnavals weekeinde is aangebroken heeftop Thurlede de priori teit. „Tachtig procent van Excel sior'20", doet Groen nog een milde schatting, „vindt het voetbal wel leuk en aardig, maar het gaat hen ook om de feesten en het biertje na de training. Ze trainen twee keer per week en ze spe'en op zondag hun wedstrijdje, maar meer ook niet Dat geeft ook helemaal niet, dat zit er bij Excelsior namelijk zo diep ingebakken. Alleen moetje dan niet alles in een keer willen veranderen. Niet proberen om gelijk óp de prestatxeve toer te gaan. Dat lukt hier niet. Je kunt geen spelers plotseling din gen laten doen die ze kever niet doen". Degradatie Met zijn 26 jaar behoort Groen tot de oudere garde in de spelersgroep, waarvan de gemiddelde leeftijd rond de twintig schommelt. Niet pcht een ideale situatie om in de komende elf wedstrij den tegen de degradatie te vechten. Het gebrek aan lei derschap doet zich gelden. „Deze ploeg te jong? De leef tijd maakt in principe niet uit. Jongens als Edgar van der Roer en Daniël Bak boord speelden vorig sei zoen nögraet Al in de eerste afdeling tegen ploegen als Spijkenisse en De Spartaan. Dus die weten heus wel wat bikkelen is. Alleen ze mis sen de ervaring, die noodza kelijk is als de stand 1-0 of 1- 1 is. Excelsior'20 mist ge woon een leider. Ik praat veel als keeper, maar ik kan dingen op het middenveld of in de voorhoede natuur lijk niet bijsturen. Rob Glimmerveen zou dat in principe moeten doen, maar hij doet dat te weinig". Ook over zijn eigen spel is de HEAO-stuaent niet echt te spreken. Niet dat Groen echt veel heeft gespeeld dit seizoen, want een liesblessu re heeft hem een groot aan tal wedstrijden aan de kant gehouden. Over de duels, die hij daadwerkelijk heeft afgewerkt, zegt hij: „Ik heb niet optimaal gefunctio neerd. Ik heb teveel gelet op de dingen die bij anderen fout gingen, waardoor mijn eigen spel er onder leed". Nummer één Groen is inmiddels bezig zijn conditionele achter stand weg te werken en ver wacht binnenkort zijn plek Nee, dit is geen poging van Excel sior'20 om het aantal tegen doelpunten tot het minimum te beperken, Het was de recente orkaan, die de 7.32x2.44 var» het trainings- doel heeft ver woest. Ronald Groen lijkt deze beschadi ging van zijn 'heiligdom' niet zo ernstig te vinden. Aan andere schen dingen van zijn domein heeft de sluitpost echter een im mense hekel. onder de lat weer in te" ne men. Dat gaat in dat geval ten koste van de jeugdige Ronald Bunte, die hem steeds verving. Op een con currentieslag tussen beide goalies zal het niet uitlopen, verwacht Groen. „John Kloppers heeft mij voor het seizoen medegedeeld dat ik nummer één was en dat Ro nald mij bij een blessure zou vervangen. Ik ga er vanuit dat die constructie niet ge wijzigd is. Als ik weer hele maal fit ben, sta ik gewoon onder de lat". Dat neemt niet weg dat de trainer van alle juniorkee- pertjes van Excelsior'20 gro te waardering heeft voor Ronald Bunte. Groen: „Bun- te is een ontzettend goede keeper. Hij dwong vorig sei zoen toch respect af toen hij van de A-junioren ineens in het eerste kwam en sterk speelde in de degradatie wedstrijden. Ik geeft Ronald wel adviezen. Toen ik ge blesseerd was, heb ik vaak tegen 'm gezegd dat hij juist rust moest brengen als Ex celsior onder druk stond. Dat deed-ie nog onvoldoen de. Ed van der Roer is zijn en mijn trainer en met hem zit ik wat dat betreft op de zelf de lijn. Ik ben er van over tuigd dat Bunte in de toe komst een grote waarde voor Excelsior'20 zal wor den". JOS LUHUKAY (26) b«flonzijn voetbal carrière in Vento, Na een jaar bij de amateurs van VVV te hebben ge spoeld, ward hem op zestienjarige leeftijd een contract aangeboden bij de betaalde afdeling van de eerste di- visieclub. Vervolgens speelde hij er ze ven aeizoenen in de hoofdmacht, hoe wel hij twee keer tussentijd» verdween naar de amateurclubs Ven ray en VOS. SWs technisch directeur Wïm Jansen plukte hem deze zomer bij VVV van daan. Zaterdag vierde Luhukay de een malige terugkeer In het Limburgse land met een IJzersterke wedstrijd en nam hij (evens het belangrijke ope ningsdoelpunt voor zijn rekening. doorSANDERSONNEMANS Die zege op ie oude club zal je wel een lekker gevoel hebben gegeven? „Uiteraard. Na een gewonnen wedstrijd heb je altijd een vol daan gevoel, maar ditmaal was het wel iets anders. Ik heb ze ven. jaar voor VVV gespeeld, dus ik speelde eigenlijk voor mijn eigen publiek. Dat gaf een extra stimulans. En als je dan ook nog eens de openingstref fer binnen schiet, kun je na tuurlijk niet meerstuk". Je werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd - „Ik speelde zeker geen slechte partij en dat doelpunt zal ook wel een rol hebben gespeeld. Maar de prestatie is neergezet door het hele team. We hebben een goede indruk achtergela ten in Venlo". Na een zwakke periode begin je de laatste weken steeds beter te spelen. „Dé eerste wedstrijden na de winterstop speelde ik inder daad wat minder goede wed- „We leven van wedstrijd naar wedstrijd maar het lijkt me in elk geval wel fantastisch om dadelijk het kampioenschap te kunnen vieren. Als je pas bij een nieuwe club bent en het gaat zo goed, heb je natuurlijk niets te klagen". Wat is het geheim van trainer Dick Advocaat? „Advocaat is er bij het begin van de competitie al in ge slaagd om de groep tot een een heid te smeden. De sfeer tussen de trainer en spelers is uitste kend. Door de goede resultaten zijn, de spelers steeds meer naar elkaar gegroeid, waardoor we als één groep opereren. SVV is geen ploeg die het van een of twee uitblinkers moet hebben. De ene keer vervult Peter van Velzen de hoofdrol, de andere keer is het Zier Tebbenhoff- Tegen W V was ik dus aan de beurt". Kan S Wzo de eredivisie in? „Jazeker. Omdat onze huidige tegenstanders vaak voor één punt spelen, moeten wij het strijden. Daar heb fk me over- ff maten. In de eredivisie zal J dat met het geval zijn, zodat we heen moeten vechten en dat is gelukt. Ik leg me nooit bij een zwakke prestatie neer. Als je bereid bent om te knokken, komt de rest vanzelf wel". Niets lijkt het kampioenschap van SVV nog in de weg te zeker geen slecht figuur zullen slaan. Onze ploeg bestaat uit nogal wat jonge spelers en die kunnen alleen nog maar ster ker worden. De aanwezigheid van enkele routiniers, die het klappen van de zweep kennen, is daarbij onontbeerlijk. Ik ■weet zeker dat we er in het eer ste seizoen niet gelijk uit wor den geknikkerd". staan „Nu NAC tegen Eindhoven twee punten liet liggen, is er een gat van zes punten ont staan- De druk die al vanaf de seizoenstart op onze groep ligt, is daardoor niet minder groot Zie jijde eredivisie als een mo-- geworden. Elke wedstrijd speel gelijkheid om jezelf te etaleren? je met het gegeven geen punten „Als voetballer ml Ahet hoog te mogen verliezen, omdat ste^ bereiken. Ik heb daar alles NAC dan dichterbij komt. voor over. Omdat ik met VVV Maar nu ga ik wel met een ge- al °P hef hoogste niveau heb ruststellend gevoel de wed- gevoetbald, hoef ik mezelf niet strijd in. En dan speel ik van- te bewijzen. Voor SVV is het zelf iets makkelijker". een schitterende .beloning, Maar wordt SVV nu kampioen, véam er wordt keihard ge- ofniet? werkt om dat te bereiken

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2