Rechtbank krijgt geen vat op dronken amokmaker Vlaardingse politiek: fatsoen is moeilijk Verkeersplan Ambacht wordt opnieuw bekeken Winkeliers: stem op SGP/RPF/GPV ^Taalkloof wordt op school nog groter' Monteurs: eerst Nederlands spreken VIAAROINGS OASBLAO SCHIEDAMS! COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Kind overleeft val van 9 meter Boekenbal in theater 'Kleindenkerij nekt zwemmers OOMT stelt langdurig werkloze migranten baan in vooruitzicht 'Oost wordt strijdbaar' .f<*ngen spekt temonnee DONDERDAG 15 MAART 1990 PAGINA 19 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus 4008,3130 KA Viaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066.4350557 - sportredactie: 4345209. Telefax: 010-4349754.- doorAAD RIETVELD Vlaardingen Rechtbankpresi dent mr.J.W. Heyman en offi cier van justitie mr.C.M.P. Flint wisten zich gisteren geen raad met de 37-jarige Vlaardingse verdachte, die terecht stond we gens diefstal van een PTT-busje en bedreiging van een RET- chauffeur. Mr. Heyman kreeg bij het verhoor geeh moment vat op de verdachte die al zo'n vijf jaar de gewoonte heeft minstens een fles jenever per dag leeg te drinken. Daardoor kwam hij in 1939 maar liefst 89 keer met de politie in aanraking. Mr. Flint wist niet welke straf zij moest eisen. „Je kunt wel zeg gen: ga maar zitten, maar dat lost niets op. Eens gaat voor deze verdachte de poort weer open en dan begint alles van voren af aan". Toch eiste zij twaalf maan den gevangenisstrat Al was het maar om de man van de straat te houden. En misschien was er een kans. dat een verblijf in de ge vangenis de man zou helpen zijn drankprobleem de baas te wor den, meende mr. Flint. De weinig spraakzame Vlaar- dinger zorgde voor een merk waardige zitting voor de recht bank. Bij sommige vragen bleef hij mr. Heyman alleen maar gla zig aankijken. „U kijkt alsof u het in Keulen hoort donderen", merkte de president een paar keer op. Als de man al eens ant woord gaf, leidde dat tot vreem de dialoogjes. „Kunt u zich nog iets herinneren over dat akke fietje met die bus", vroeg mr. Heyman. „Vertelt u het maar", mompelde de verdachte na lang nadenken. „Nee, want ik heb al leen maar verklaringen op pa pier, u hebt het meegemaakt", arong de president aan. „Wat is de aanklacht", wilde de ver dachte weten. En elke keer als mr. Heyman de Vlaardinger vroeg, of hij nog wist hoeveel drank hij die" avond precies ge nuttigd had zei de man: „Ik. dronk toen een fles jenever per dag". Twee misdrijven waren de Vlaardinger ten laste gelegd. Op 11 december van het vorig jaar, om elf uur 's avonds, ging hij er op de Frederïk Hendriklaan vandoor met de bestelbus van een PTT-beambte, die even ver derop doende was een brieven bus te legen. Dat busje reed hij even later op de snelweg total- loss. De verdachte vertelde dat hij de PTT'er simpelweg had gezegd: ..Ik leen je bus". Vervolgens was hij achter het stuur gestapt en weggereden. De rechtbankpre sident hield hem echter voor dat de PTT-beambte een heel ander verhaal had verteld. Mr. Hey man: „Die zei dat u voor hem kwam staan; met een hand in uw zak deed alsof u een pistool bij u had en zei: Wegwezen, anders gaatje kankerkop eraf.'" De ver dachte schrok zich een ongeluk, hij veerde overeind: „Wét heb ik gezegd?" üok over de ruzie tussen de ver dachte en een buschauffeur van de RET op 11 juni van het vorig jaar liepen de lezingen van de partijen uiteen. De verdachte was in de bus gestapt, had geld voor een kaartje betaald, maar de chauffeur had geweigerd hem een kaartje te geven, vertel de hij. De man was toch in de bus gaan zitten, maar er even later door poli tie-agenten weer uitge haald, zei hij. Volgens de chauffeur had de man hem bedreigd met een luchtdrukpistool. De chauffeur had de verdachte de toegang tot de bus geweigerd, omdat hij dronken was en zichzelf had be vuild. De man had echter geld neergelegd en was de bus in ge lopen. Even later was hij terug gekomen met het pistool en had de chauffeur toegebeten: „En nou geef je me een kaartje, of an ders...". De chauffeur had toen in arren moede maar een kaartje gege ven. waarop de dronken man tot zijn verbazing was uitgestapt. Buiten zou hij met het pistool op een reclamebord hebben gescho ten. Volgens de verdachte was dat absoluut met waar.De poli tie heeft mij uit de bus gehaald", bleef hij n^aar herhalen. Niet alleen de president en de of ficier slaagden er met in tot de verdachte door te dringen. Ook met de reclasseringsambtenaar had hij niet willen praten en aan onderzoeken van een psychiater en een psycholoog had hij zijn medewerking geweigerd. Hij had slechts gezegd dat hij zo snel mogelijk vrij wilde komen, het bezoek aan de twee zoontjes uit zijn stukgelopen huwelijk wilde hervatten en voortaan van de drank af zou blijven. De verde diger van de Vlaardinger vond datzijn client al lang genoeg ach ter sloten grendel had gezeten. Schiedam De driejarige Or lando uit Schiedam heeft giste ren een val van ongeveer negen meter overleefd. -Het jongetje viel uit het raam op de derde verdieping van een flatwoning aan de Nieuwe Damlaan. Orlando was in de vensterbank geklommen en had kans gezien het raam open te maken. De he vig geschrokken moeder pro beerde de kleuter uit de venster bank te halen, maar het kind verloor het evenwicht en stortte in de diepte. Wonder boven wonder bleek Orlando niets te hebben gebro ken Waarschijnlijk was het zijn redding dat hg niet op de straat terecht kwam, maar op het gras. Helemaal ongedeerd bleef het jochie overigens met. Schiedam De boekenweek wordt in Schiedam gevierd met een groot boekenbal in de Hoo Roosen-zaal van het Passagethe ater. Hoofdgast van het bal, dat morgenavond wordt gehouden, is de cabaretier en liedjeszanger Drs P. Andere artiesten die hun medewerking verlenen zijn de Vlaardingse dichter-muzikant Fred Piek en Jan Boerstoel. Piek is bekend van de folkgroep Fun gus en The Amazing Stroopwa fels, Boerstoel was één van de schrijvers van de Slratemaker- op-zee-show. Kaarten voor het boekenbal, een initiatief van de openbare biblio theek en twee plaatselijke boek handels, kosten vijf gulden. Le zers van de bieb krijgen één gul den korting, Het boekenbal be gint om acht uur. Daarmee is voor de Sehiedamse leesliefhebbers de koek echter nog niet op. Op 24 maart ont vangt de bibliotheek aan het Dr. Wibautplein de Turkse schrijver Muzaffer Izgu (aanvang acht uur 's avonds) en op dezelfde avond is de dichter Remco Campert te gast op een schrijversavond in gebouw De Teerstoof. Camperts voordracht begint rond half ne gen. In de Sehiedamse boekhandels en bibliotheken wordt vanaf vandaag tien dagen lang boe kenweek gevierd. Speciaal voor deze gelegenheid is een prijs vraag uitgeschreven, waarmee de kennis van de literatuur op de proef wordt gesteld. f Vlaardingen De winkeliersvereniging Vlaardinger-Am- bacht/Onder de molen heeft een hoogstongebruikelijke stap gezet in de campagne rond de raadsverkiezingen. De midden standers hebben alle inwoners van Vlaardinger-Ambacbt deze week in een grote advertentie in een huis-aan-huisblad geadviseerd op de SGP/RPF/GPV te stemmen. Als reden voor dit stemadvies geeft woordvoerder A. Ouwen- dijk van de winkeliersorganisatie op dat de confessionele combinatie onder leiding van Rien Lensvelt de enige partij is met een consequent en vooral aanvaardbaar verkeersbeleid voor de wijk. Zowel de bewoners als de middenstanders in Ambacht zijn het volgens Ouwendijk zat dat de grote partijen niet naar hen luisteren. De SGP/RPF?GPV (twee raadszetels) is tegen nog meer af sluitingen in de wijk. De partij wil het doorgaande verkeer met minder drastische ingrepen uit Ambacht weren. Die me thode spreekt de wijkbewoners zeer aan. Afsluitingen en Verkeerslussen', zoals de grote partijen willen, stuiten op gro te weerstand. Ouwendijk ontkent dat de middenstanders een 'deal* met de kleine rechtse partij hebben gemaakt. „De advertentie wordt door ons betaald", zegt hij met grote nadruk, „Het idee daar voor is in een enthousiaste bui ontstaan". Meebetalen aan de verkiezingscampagne van één bepaalde partij behoort niet tot de gewoonten van zijn winkeliersvereniging, zegt Ouwen dijk. „Maar in dit geval gaat het om mensen die zien sterk ma ken voor ons. Wij willen gewoon een keertje iets voor hen te rugdoen". De middenstanders uit Ambacht voorspellen dat de Soeialis- tiese Partij van Remi Poppe zijn rol alsstemmentrekker voor ontevreden Vlaardingers bij de komende verkiezingen zal moeten afstaan aan de SGP/RPF/GPV. „In ieder geval in Ambacht". Ouwendijk: „Misschien halen ze wel vier of vijf zetels". Eenzaam achter de tafel, beraadt Arnold van Kalken van de eenmansfractie van Groen Links zich tijdens de pauze over de politieke verhoudingen in Viaardingen, Vlaardingen Eerlijkheid en fatsoen in de Vlaardingse ge meenteraad, daarover ging gis teren de slatavond van een 'cur sus' plaatselijke politiek in de Ni- von-boerderij. Zes fractievoor zitters beweerden om het hardst dat zij elkaar voortaan zakelijk en met respect zouden behande len en niet meer voor rotte vis uitmaken. Maar ze hadden het nog niet gezegd of ze vlogen el kaar al weer in de haren. Aan het begin van de avond wa ren alle sprekers het nog roe rend met elkaar eens. dat eeuwi ge 'gekissebis' in de raad moest maar eens afgelopen zijn. Het politieke geruzie heeft Vlaardin gen in den lande een slechte naam bezorgd. De belangstelling voor wat op het stadhuis gebeurt, verflauwt: het lokale elektoraat keert zijn volksvertegenwoordi gers 'vol walging', aldus VVD'er Bram Zonne de rug toe. Die eendrachtige belijdenis deed het propvolle zaaltje aanvanke lijk goed. Het kritische publiek kon echter niet voorkomen dat Remi Poppe (SP) het al snel op de vertrouwde manier aan de stok kreeg met John Ranshuij- sen (PvdA), dat Ranshuijsen verschillende keren een kat uit deelde aan Agnes van Ardenne (CDA) en dat Van Ardenne haar gramschap jegens Zonne niet on der stoelen of banken stak. Al leen Wil van Rijn (D66) en Ar nold van Kalken (Groen Links) hielden hun toon redelijk min zaam. „Ik ben hier met verbazing op visite", zei een al grijzende be zoeker. „Het is gewoon een klein raadsvergaderingetje hier. Ie dereen probeert zich netjes te houden, maar het gaat met vegï pijn". De man gooide vervolgens zelf olie op het vuur door alle partijen, zijn eigen PvdA uitge zonderd, eens uitgebreid te be schimpen. Poppe was 'levensge vaarlijk', Groen Links 'groen' in de oude betekenis van het woord onervaren en onwetend. Wat het CDA betreft merkte de man op dat het niet raadzaam was op die partij te stemmen: „Die ma ken onderling zoveel ruzie datje vandaag niet weet wie er mor gen indegemeenteraad zit". Burgemeester Fred van Lier, die als forumvoorzitter optrad, gaf zowel de politici als de bezoekers volop de ruimte. Die vrijheid werd echter vooral benut om de oude tegenstellingen nog eens op te rakelen. Inhoudelijke discus sies over de verkiezingspro gramma's waren zeldzaam. „Aile partijen willen voor tach tig procent het zelfde", meende Bram Zonne. „Het is vooral een kwestie van benadering', legde Agnes van Ardenne de kiezers uit. Vlaardingen De afsluiting van het Burgemeester de Bor desplein wordt ongedaan ge maakt en in april wordt een ex tra raadsvergadering gehouden over de verkeersproblemen in Vlaardinger-Ambacbt. Dat is het resultaat van een gistermid dag gehouden overleg tussen ac tievoerende bewoners, burge meester en wethouders en de fractieleider van de politieke partijen. De acties van de bewoners van Ambacht, die al drie keer in de nachtelijke uren de omstreden buss luis op de Anthony Knot tenbel tsingel sloopten, hebben resultaat gehad. De politiek, zo bleek gistermiddag tijdens het gesprek, is ervan overtuigd dat er van het verkeersbeleid in Ambacht tot nu toe weinig heeft gedeugd. De bussluis in de Knottenbelt- singel, de korte omrijlus, de lan ge omrijlus: ze hebben voor de bewoners van Ambacht alle maal niet het gewenste resultaat gehad. Volgens bewonerswoord voerder O. van Asten zijn stank en lawaai alleen maar toegeno men. En tijdens het gesprek bleek, dat de politiek ook weinig gelukkig is met de maatregelen die zij de afgelopen jaren zelf heeft genomen om het door gaand verkeer uit de wijk te we- Van Asten uitte scherpe kritiek op de raadsleden. „Windhanen". noemde hij hen, „die een onfris spel hebben gespeeld". De bewo ners en bezoekers van Ambacht zouden daardoor in een onmoge lijke situatie zijn gebracht De PvdA, het CDA en Groen Links vonden, dat het oorspron kelijke verkeerscirculatieplan alsnog moet worden uitgevoerd. Dat zou betekenen dat de Knot tenbeltsingel bij Plein 1940 wordt afgesloten. Daarbij wil het CDA het Emaus in één richting openstellen voor het verkeer. Dat is een element van het plan van SGP'er Rien Lensvelt, die tijdens het gesprek steun kreeg van D66. SP'er Remi Popjse meende dat het probleem kon worden opgelost door bloemban ken te plaatsen op de Knotten- beltsingel en de VVD vond dat er nog maar eens gezocht moest worden naar andere oplossin- gen. De gemeente heeft zichzelf veer tien dagen de tijd gegeven om met een nieuw verkeersplan voor Ambacht te bomen. In de eerste week van april wordt dan opnieuw een gesprek gearran geerd tussen politiek en bewo ners In een extra commissiever gadering en een extra raadsver gadering worden vervolgens knopen doorgehakt. Met de verkiezingen in zicht zijn burgemeester en wethouders plotseling bereid ook over de verkeerssituatie op het Landje van Chardon kloeke besluiten te nemen. Twee dagen voor de ver kiezingen wordt de busbaan over dat laantje opengesteld, werd gisteravond gemeld op een forum in de Nivon-boerderij. Een groot aantal wijkbewoners is woedend over dat besluit. Bij de Raad van State loopt een be roepszaak tegen openstelling van het laantje. B en W hadden beloofd pas maatregelen te ne men als die beroepszaak was af gesloten VlaardingenDat iemands toe komst staat of valt al naar gelang de taal wordt beheerst, is wel lichtwat te sterk utgedrukt. Des alniettemin is het adequaat spre ken en begrijpen van de Neder landse taal voor migranten heel vaak van doorslaggevende bete kenis voor een carrière. "Wie op de basisschool reeds achterop raakt, krijgt er later een zware dobber aan zich staande te hou den in de maatschappij. Het onderwijs kan echter veel meer voor anderstaligen doen dan tot nu toe gebeurt. Drs. Jo Kloprogge, coordinator van het Onderwijs Voorrangs Beleid (OVB) in ons land, maakte gis termiddag in de Vlaardingse scholengemeenschap Casimir duidelijk dat de kloof tussen Ne derlandse en allochtone kinde ren aan het eind van de basis school zonder meer groter is ge worden. Niet zo zeer qua intelli gentie,. aJswel in een goede be heersing van de Nederlandse taal. Kloprogge stelde de bijna twee honderd deelnemers aan het symposium 'Voorrang aan Ne derlands als tweede taal' voor een schokkend feit. Antillianen en Turken, maar met name Kaapverdianen en Marokka nen, lopen tijdens de basisschool met hun taaivaardigheid een steeds grotere achterstand op in vergelijking met de doorsnee Nederlandse leerling. Daarom, betoogde Kloprogge, dient meer aandacht te worden gericht op het taalonderwijs. „De meeste scholen gebruiken hun faciliteiten om de klassen te ver kleinen. Dat heeft pas zin als je over klasse-verkleining tot vijf tien of minder kinderen spreekt. Maar anders maakt het voor de resultaten van leerlingen niets uit". Dr, Folkert Kuiken deed een duit in het zakje door te stellen dat „de moedertaal van weinig belang is voor het Ieren van een tweede taal". Het standpunt van andere deskundigen, migranten eerst hun moedertaal (Turks of Arabisch) aan te Ieren om hen van daaruit kennis van het Ne- der lands bij te brengen ook wethouder A rij Maarleveld roerde dat in zijn openingswoord aan veegde Kuiken in een veel te la ng betoog van tafel. Workshops Omdat de betweters' zicfj^ heel vaak onderscheiden door eikaar tegen te spreken, doken de toe hoorders na deze inleidingen in zeven workshops onder. Zo gaf bij voorbeeld Hanneke Vossen - van het onderwijsvoorrangsge- bied Schiedam een uitéénzetting over het daar onlangs gestarte Spelproject en sprak directeur Yvonne van der Grijp van de Sehiedamse basisschool Kamele on over de voor- en nadelen van meerta 1 ig onderwijs. De studiemiddag m het Casimir was georganiseerd door de on- derw ijsvoo rra ngsgebieden Schiedam en Viaardingen en de on derwijsbegeleid i ngsdienst (OBD) Nieuwe Waterweg Noord en had een zeer regionaal karak ter. De betrokken wethouders Arij Maarleveld en Hans van Kleef waren present, onderwijs- consulent Lex Tigges van de ge meente Schiedam rondde het. symposium af en een Maassluis- se afgevaardigde overhandigde de Vlaardingse wethouder de handleiding van een door de OBD vervaardigd prentenboek voor peuters. Vlaardingen Zwemmend Vlaardingen gaat de boot missen als niet onmiddellijk een knoop wordt doorge hakt over de toekomst van het Kolpabad. Nieuwbouw of renovatie: die beslissing moet nu worden genomen. Tot die conclusie komt voor zitter Jan Edelijn van de Vlaardingse Zwemclub. Tij'- dens de jaarvergadering van VZC hekelde hij met name 'de besluiteloosheid en kleindenkerij' van het ge meentebestuur. De Vlaar dingse bestuurders zouden onvoldoende onderkennen dat er niet genoeg zwemwa ter in de stad is. Vlaardingen kent een rijke zwemtradttie maar zal, zoals het er nu uitziet, snel door Maassluis en Schiedam wor den overvleugeld. De capaciteit in Vlaardin gen is al zo gering dat Vlaar dingse zwemverenigingen voor waterpolo- en zwem wedstrijden regelmatig moeten uitwijken naar Delft, Spïjkenïsse en Gouda. V2C maakt zich ook zorgen over de Zwemvierdaagse. Dit jaar gaat het evenement nog gewoon door, maar dat is voor 1991 nog allerminst zeker. De gemeente wil van het gedeelde financiële risi co af als de vierdaagse door slecht weer niet kan door gaan. VZC betwijfelt af het wel verantwoord is het eve nement volledig voor haar rekening te nemen. Automonteur worden. Een aantal langdurig werklozen uit de regio bekwaamt zich in garage Van der Berg in dit vak met de zekerheid straks een baan te hebben. Vlaardingen Gezien de aan tallen is het niet meer dan een druppel op de gloeiende plaat. Zeven van de ongeveer 3100 langdurig werklozen in de regio Nieuwe Waterweg-Noord zijn dankzij een. speciaal project als automonteur aan de slag gegaan. Een nieuwe lichting van zo'n tien werkzoekenden gaat zich Schiedam Een betere plek was nauwelijks denkbaar voor het politieke forum, dat de be wonersvereniging Schiedam- Oost gisteren hield. Oost wilde graag het nijpende gebrek aan voorzieningen in de wijk onder de aandacht brengen. Door te vergaderen in kluphuis Oost, dat nog het meest aan een voor oorlogse kazerne doet denken, slaagde deze opzet uitstekend. Wijkbewoners venveerden zich fel tegen de politici, die te veel in mooie woorden bleven steken. Ondanks jaren soebat ten moet de wijk het nog steeds zonder jongerenhonk stellen, bivakkeert de bewonersvere niging in een sïooprijp pand en zit de buurt nog immer zonder fatsoenlijke ouderenvoorzie ning. Lijsttrekker Bart de Leede van Groen Links voelde de stem ming het best aan. Hij poneerde dat de mooie beloften van zijn collega's verdacht veel over eenkomsten met vier jaar gele den vertoonden. „Ook toen be loofden de politici, dat er snel wat zou gebeuren in de wijk. Vandaag beweren ze hetzelf de". PvdA-lijsttrekker Aad Wieg man kreeg het het hardst voor zijn kiezen. Hij moest maar eens uitleggen waarom het jon gerenhonk zo lang op zich laat wachten. Wiegman, die zich als wethouder financiën inzet voor een jongerenboot in de Schie: „Het project loopt. Op korte termijn heb ik overleg met de jongerenwerkers. Daar na moeten we de bevindingen onderzoeken". De jonge wijkbewoonster Mi randa van Vliet vond de uitleg maar mager. „Waarom weer een onderzoek? Volgens mij ligt er al een onderzoek van 100.000 gulden. Nog even ge duld en we zitten in het bejaar dentehuis". Discussieleider Ron van der Ree verleidde de politici tot het noemen van een streefdatum. CDA, Groen- Links en D66 vonden dat het krediet voor de zomer moet worden verstrekt. Wiegman hield het erop, dat het geld er dit najaar moet 2ijn. De bewoners gaven blijk van een strijdbare houding. Vol gens opbouwwerker Frans Klijzen wordt Oost de komen de jaren een wijk om rekening mee te houden. „Het ledental van f de bewonersvereniging groeit zienderogen en daarmee ook de strijdbaarheid. Binnen kort gaat deze wijk echt een vuist maken". binnenkort in dat zogenaamde OOMT-project scholen met de garantie straks ook verzekerd te zijn van een heuse baan. „Grote aantallen zijn ook niet het belangrijkste", stelde burge meester Relnier Scheeres van Schiedam gistermiddag bij de presentatie van het project. Scheeres is voorzitter vairde ad viescommissie van het arbeids bureau en wees er in de Vlaar dingse garage Van der Berg op „dat het erom gaat mensen weer uitzicht te geven op een toe komst". Cao-afspraak OOMT, dat staat voor Oplei- dings- en Ontwikkelingsfonds voor Motorvoertuigen- en, Tweewielerbranche, is het re sultaat van een cao-afspraak. Werkgevers en vakbonden zijn overeengekomen geld opzij te leggen om de groep langdurig werklozen te helpen. Daarbij gaat het heel vaak om migran ten, van wie er nu dus zeven werk hebben gevonden als-mon teur in. Schiedam, Vlaardingen. Maassluis en Rotterdam. De voorzichtige start van dit project was in juli vorig jaar. Nu het succes echter daar is, gaf voorzitter Boot van de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Water weg aan, „is er aanleiding uit voeriger stil te staan bij de start van het tweede project. Op die manter kunnen we duidelijk maken dat er wel degelijk gemo tiveerde langdurig werkloden zijn die aan de slag willen. En om langdurig werklozen duideli k te I maken dat dit soort projecten I echt betaafde banen bieden" Probleem In de garage uitte burgeme' Scheeres niet alleen love..— woorden. Hij signaleerde ook een probleem. „Voor mensen van buitenlandse afkomst, di e de Nederlandse taal onvoldoi nde beheersen, zijn taalcursusser i no dig". Op zich is dat heel goed. Maar. betoogde Scheeres. in de praktijk levert dat moeilijkhe den op, omdat de onderwijs -apa- citeit voor taallessen te ger ng is. „Het is toch te gek dat eenverk- loze, die staat te popelen o n aan het project deel te nemereerst maanden moet wachten om een taalcursus te volgen. Ondanks alle goede bedoelingen zij n we er nog lang niet". De aanwezigen waren zich er van bewust dat de autobranche nogal een mannenwereld is. Zo wel de stichting OOMT als de Bovag wees erop dat vrouwen straks dezelfde kansen krijgen. Een emancipatieproject, waar aan eveneens een baan is gekop peld, moet mettertijd het licht zien. Vlaardingen Twee bewopers van de Sprinterplaats gaven gis teravond argeloos geld aan een jeugdige Vlaardinger, die. be weerde dat hij geld inzamelde voor ontwikkelingslanden. Zijn school. Buiten de Veste in Schie dam, zou binnenkort een spon sorloop houden, vertelde hij, Maar dat was een leugentje. De sponsorloop waar hij op doelde was driejaar geleden gehouden, Toen de politie, gealarmeerd door argwanende bewoners, de zeven tienjarige jongen aanhield,- had zijn actie al een aardig zak centje opgeleverd. Hij had 75 gulden ontvangen.Tegen de jon geman is proces-verbaal opge maakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1