letofiEG w Tevopharm pakt de wereld in Bianca Stegeman doet troonsafstand 'Simon van Vliet is geen vriend van me' Voorlichters Lentefeest Schiedams bedrijf ziet toekomst in enorme expansie ï>y %-mm iVl^rdïngeP: Toernooi jubilerend Trefpunt SPORTAGENDA HBSS lonkt naar Jan van der Hoek .1 i SCHIEDAM Gratis haring Het bevrijdingsfeest in het winkelcentrum van Schiedam mikt 5 mei op twee grote publiekstrek kers. In het gebied tussen het Hemaplein, de Koemarkt en de Grote Markt staan die dag vijf kraampjes waar gratis haringen worden uitgedeeld. Dat gebeurt tus sen één en drie uur, maar de organiserende winke liersverenigingen verwachten dat de rauwe vis ruimschoots voor die tijd op is. Tweede hoogtepunt moet het straatmuzikantenfes tival worden. De winkeliers hopen zo veel mogelijk straatmuzikanten van heinde en verre naar Schie dam te trekken. De drie origineelste deelnemers kun,nen een prijs tegemoet zien. Geïnteresseerden kunnen 2ich telefonisch aanmelden bij winkeliers vereniging Hoogstraat: 4268383. Peppelaar beste ambtenaar Bewonersvereniging Schiedam-West overlaadt ambtenaar Jules Peppelaar dit jaar met superlatie ven. Hij zou de 'sturende kraeht' zijn achter wethou der Hans van Kleef en van 'groot belang' voor een aantal gunstige ontwikkelingen in de wijk. Omdat 'West' hun waardering ook tastbaar wil maken, krijgt Peppelaar woensdag m wijkcentrum De Er ker een oorkonde en een wisseïprijs, die beiden be horen bij zijn benoeming tot ambtenaar van het jaar. 'West' is vorig jaar begonnen met die benoeming. De bewonersvereniging wü daarmee doorgaan, omdat ze naast de vele kritiek op bestuurders en ambtena ren ook graag hun waardering willen laten horen. Mede aan Peppelaar wordt de voortvarende aanpak van de nieuwe inrichting van het Fabriplein toege schreven. Ook zijn rol in het oplossen van de reno- vatieproblemen van de Alejdastraat en de 213 St Jo- sefwoningen wordt geroemd. De gemeente Schiedam heeft twee nieuwe voorlich ters in dienst genomen. Sjaak Poppe (2?) wordt de opvolger van Bas van Bochove, die binnenkort met vut gaat. Anja Buurman (26) volgt Frans Thïjssen op. Deze zei de afdeling voorlichting enige tijd geleden vaarwel. Sjaak Poppe heeft al enige ervaring in het voorlieh- tersvak. Na zijn studie public relations in Utrecht werkte hij een poosje bij de gemeente Beuningen. Anja Buurman werkt momenteel nog als voorlichter bij de gemeente Delft Zij komt op I juni in Schiedam werken. Poppe treedt op 1 april in dienst. Hoofd van bureau voorlichting blijft Theo Reijman. IVLAARDINGEN De lente is voor verzorgingstehuis de Meerpaal im mer aanleiding voor een feest voor bewoners, fami lie en kennissen. Op dat ieest gaat het met alleen om de gezelligheid, maar ook om de centen. De stichting Vrienden van de Meerpaal verdient aan het feest geld, waarmee spullen worden gekocht die de bewoners het leven wat veraangenamen. Dit jaar staat een grootbeeld kleurentelevisie op het ver langlijstje. Zaterdag wordt de ontmoetingsruimte van de Meer paal gezellig aangekleed met een terras en kraamp jes. Op de rommelmarkt zijn vooral veel tweede hands boeken te koop, 's Middags is er een mode show van tweedehands kleding. Kleine kinderen kunnen zich uitleven in het sprookjesland en bij de grabbelton. Het lentefeest begint om tien uur. Come-back V W D.e Vlaardingse VVV is weer terug waar zij hoort: op een historisch plekje in de haringstad. Een nieuw kantoor, onder de trappen van het stadhuis. Na het gedwongen vertrek uit de Visbank, enkele jaren terug, heeft de WV een tijd een kommervol bestaan geleid. De informairices en hun foldermate riaal werden weggestopt in een uithoek van de hal van het stadskantoor. Veel klanten trok hun balie niet. Maar nu al valt, uit de bezoekcijfers van de laat ste dagen, te concluderen dat de huisvesting in het voormalige politiebureau onder het stadhuis een goede keuze is geweest. De WV heeft er veel aan loop. De tijd dat Vlaardingen er 'op een slof en een oude schoen' een VW-tje op nahield, is volgens burge meester Van Lier voorgoed voorbij. Met een nieuwe directeur en een stichtingsbestuur, dat de toeristi sche instelling gaat begeleiden, kan de functie van de VVV verder worden uitgebouwd, verwacht de burgemeester. door COCK RIJNEVEEN Schiedam Op het eerste gezicht hebben ze nauwe lijks iets met elkaar ge meen. Kit Kat, Stimerol, Milka, Toblerone of TUC- biscuitjes; het lijkt hooguit een willekeurige greep uit het aanbod van smakelij ke snoepartikelen die de schappen van elke krui denier en supermarkt vul len. Noch merkfabrikan ten als Mora Snacks, Dou- we Egberts, Unox, Pola roid en Liga schijnen meer gemeen te hebben dan de voortdurende concurren tiestrijd om de gunst van de consument. En toch is er meer... Het is de ver pakking waar het in alle gevallen om draait. Niet zo zeer het lila koetje van die ene chocoladegigant of het streepjespapier van die an dere kauwgom-fabrikant. Nee, het is de manier waarop al die lekker nijen in hun fraaie omhulsels wor den gestoken. Dat is het terrein, waar de TEch- niek voor Voedingsmiddelen en PHARMaci om de hoek komt kij ken. Kortweg Tevopharm ge naamd, een Schiedams bedrijf dat internationaal aan de absolute top meedraait als het gaat om het ont werpen van machines die vlie gensvlug zo veel en vooral dus zo handig mogelijk snoepjes of andersoortige artikelen weten in te pakken. Expansie Het gaat hen zo goed af dat de 'ex pansiedrift' de komende jaren gi gantische vormen aan gaat nemen. Directeur ing. J. van Kogelenberg heeft een plan de campagne voor zich op bureau liggen, waarbij het lijkt of het personeel straks niet valt aan te dragen. De zestien vaca tures van het moment lijken wel licht veel, maar steken schril af bij de aantallen die op termijn binnen de poort dienen rond te lopen. In de toekomstvisie is ruimte ge schapen voor liefst honderdvijftig tot tweehonderd nieuwe arbeids plaatsen. Op zoek naar geschoold personeel omschreef Tevopharm bv zich onlangs tijdens een open dag als 'het Mekka voor technici'. Want elke afdeling van het bedrijf van de mensen van de onderde- lenfabrieage en de tekenkamer tot en met de verkopers en financiële administratie staat aanzienlijke uitbreiding te wachten. Van Kogelenberg. „We willen een stapsgewijze groei. We zijn een personeelspian voor de komende vijfjaar aan het ontwikkelen". Met vandaag de dag zo'n 250 man in dienst weet hij wat dat betekent: „Inderdaad, het gaat om bijna een verdubbeling van het huidige per soneelsbestand". Studievrienden Tevopharm. Het is een zelfstandi ge tak van de Westduitse Otto Hansel Groep dat weer deel uit maakt van het wereldwijde con cern Klöekner Werke. Op het Schïedamse bedrijventerrein 's- Graveland is het één van de vele, te anonieme werkgevers. Dertig jaar geleden begon het aan de Westfrankelandseweg in een schuurtje op een binnenplaats. Het gat in de markt dat twee stu dievrienden voor zichzelf ontdek ten, een zogenaamde tabletten- hardheidsmeter, blijkt nu te zijn uitgegroeid tot 'big business'. Het is het bedrijf aan de buitenkant niet eens aan te zien. Maar in de loop der jaren zijn heel wat pandjes van voormalige buren opgekocht en werd ook een hal aan de overkant van de straat betrokken, waar nu Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 3 öpnl 1990 r Directeur Van Kogelenberg (rechts) en marketing-manager Van den Houdt bespreken het resultaat van een snoepjes-ïnpakmachine. 'Het inpakken is niet het probleem. Waar wij het van moeten hebben, zijn de apparaten erom heen'. uit cilinders staal en kunststof worden vervaardigd. Veel groter kan Tevopharm op deze locatie niet groeien; een moeilijkheid, waarmee in het toekomstplan nog geen rekening is gehouden. Kon de fabriek in 1982 nog uit de voeten met honderdtachtig werk nemers, nu staan er inclusief de uitzendkrachten zo'n honderd twintig meer op de loonlijst. Hal verwege de jaren negentig moeten zeker vierhonderd mensen hun brood direct of indirect kunnen verdienen met het ontwerpen en vervolmaken van inpakmachines. Hi-tech In de werkruimte staan snoepjes machines voor een klant in Azië. In anderhalfjaar is het de twintig ste order. Elders wordt een vol automatisch apparaat uitgetest, dat chocoladetabletten met pindakaas inpakt voor de Amerikanen; een opdracht waarmee zes miljoen gul den is gemoeid. Van de klandizie zit 95 procent (ver) over de grenzen van ons land. Ing. Van Kogelen berg: „Te verpakken valt er gigan tisch veel. Het veld is heel breed en internationaal. En we zijn met z'n vijven op de wereld voor de moei lijke verpakkingen". In Schiedam is het hi-tech gewor den. „Hier in Nederland is er nie mand die dit type machine bouwt. Wij praten over duizend pakketjes per mmuut zonder dat er iets met de hand moet worden klaarge legd". Op een beurs in DUsseldorf, waar de crème de la crème in deze branche binnenkort toont wat ze waard is, zal Tevopharm met 'we reldprimeurs' komen. „Wij den ken vijftig tot zestig procent sneller te kunnen gaan dan onze concur renten". Het gaat er niet alleen om hoe je een zuurtje, chocolaatje of koekje inpakt, benadrukt de directeur op het hoofdkantoor, het is tevens van belang hoe een dergelijke in- pakmachine wordt bestuurd. Het verpakken op zich is niet het pro bleem. „Eén zuurtje inpakken, kan iedereen". Multipak Waar Tevopharm zich op richt, wordt door Van Kogelenberg en zijn marketing-manager Ron van den Houdt 'multipak' genoemd: na een snoepgoedje in zijn eigen wik kel te hebben gestopt, worden de versnaperingen ook nog eens aan de lopende band in grotere hoe veelheden bij elkaar verpakt. Daar ligt de winst. In Nederland kent het systeem z'n weerga niet. De concurrentie is so wieso klein. Tevopharm bestrijkt de hele aardbol en heeft in de we reld van verpakkingen slechts te duchten van tegenstrevers uit Zwitserland, Italië, Engeland en de Verenigde Staten. „Het is harde concurrentie", erkent de directeur, de woorden tweemaal benadruk kend. Dat bet ongemeen goed gaat, is bij na een understatement. Ing. Van Kogelenberg heeft er een 'Japanse verklaring' voor. Tekent op papier aan de top een mannetje met een groot hoofd en klein lichaam, ver volgens een poppetje met normale proporties en onderaan uiteinde lijk een arbeider met een groot li chaam maar zonder hoofd. In Europese bedrijven gaat het zijns inziens te vaak op die ver keerde manier. Hij verlangt dat iedereen meedenkt én meedoet. Ervaring moet doorstromen, vindt hij, want dat komt de sfeer alleen maar ten goede en dus het product. „Het leuke is bij ons is dat een man op de werkvloer tegen een teke naar kan zeggen: kom es hier, zou het zo niet beter kunnen". De informatrices Joke van Leeuwen en Karianne Unck zijn in hun nopjes met het nieuwe onderkomen. Medicijnavond De Algemene Patiëntenvereniging Vlaardingen be legt donderdag in wijkcentrum De Heipaal een the ma-avond over medicijnen. Bezoekers kunnen van af acht uur met deskundigen praten over allerlei as pecten van tnedicijnengebruik- Reden voor de bij eenkomst is dat de patiëntenvereniging vindt dat er nogal, wat schort aan de voorlichting. Twee exposities in bieb Behalve om boeken te lenen, kan het publiek deze maand in de bibliotheek aan de Waalstraat ook te recht voor twee exposities. Aan de hand van teke ningen schetst Georgine Overwater een beeld van pleegzorg. De expositie, die is getiteld 'Ouders - pleegouders - pleegkinderen', probeert een beeld te geven van de verschillende vormen van pleegzorg. De tentoonstel ling is een initiatief van de Centrale voor Pleegzorg Zuid-Holland /Zeeland. Gelijktijdig zijn op een andere plek in de bibliotheek foto's te zien, die de Rotterdamse fotograaf Chris van Son in Marokko maakte. 'Marokko in kleur' probeert de diversiteit van deze Noordafrikaanse cultuur te vatten. Van Son fotogra feerde in de natuur van het indrukwekkende Rifge bergte, maar legde ook uiteenlopende klederdrach ten en de vaak barre leefomstandigheden vast Behalve foto's uit Marokko zijn in de bibliotheek ook gebruiksvoorwerpen, video's en documentatiemap pen te zien. jSCHIEDAM j woensdag 4 april Thest er Snater speelt Pie rewaaien, Passage theater, 14.00 uur. woensdag 4 april De grote meneer Kaktus jsbow, Harmonie Jeugdthe ater, 14.00 uur. fteisenktjkmlddag bij het politiebureau, 13.30 tot 15:30 uur. donderdag 5 april film Het Rode Korenveld van de Chinese cineast Zhang Yimou, Harmonie Filmzaal, 20,30 uur. Ook vrijdag (21.30 uur) en zater dag (20-30 uurj- lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. ^MAASSLUIS donderdag 5 april film Indiana Jones and the last crusade, Schuurkerk- theater, 14.00 en 20.30 uur. Eunice Bakker en Ronald Beiio (links) verloren in de finale van het gemengddubbel van Henny Magreeen Eric Abresch. Bakker en Belio eigenden zich in groep 1 wel de Vlaardingse titel in het enkelspel toa__ door SANDER SONNEMANS Vlaardïngeh De negende editie van het in de West- wijkhal afgwerkte Vlaar dingse badmintonkampi oenschap heeft voor de no dige verrassingen gezorgd. De meest opvallende was de finale in het damesenkel spel tussen Bianca Stege man en Eunice Bakker. Tweevoudig titel houdster Bianca Stegeman dacht haar trilogie te kun nen voltooien, maar Eunice Bakker —met haar opponent uitkomend in het dubbelspelschudde de voort durend op zichzelf foeterende kam pioene vrijwel moeiteloos van zich af. Zij had aan twee sets (11-9,12-10) genoeg om de titel in de wacht te sle pen. In de finale gemengd dubbel verloor zij met haar partner Ronald Bello van het duo Henny Magree/ Eric Abresch met 2-1. De 26-jarige Ronald Bello ontpopte zich als de absolute topper van bad mintonclub Vijfsluizen. Na Denno Nyland en Reso Tanesie (beiden Holy) te hebben uitgeschakeld, bond hij Henk Born in de finale aan. zijn persoonlijke zegekar. Met twee sets (15-11, 15-14) zette hij zijn teamge noot aan de kant waarmee de beker, door de derde toernooizege op rij, zijr» eigendom werd. „Echt moeilijk was het niet", conclu deerde Bello na afloop. .Hoewel de sterkste groep wel wat groter was dan vorig jaar, had ik weinig weer stand. Maar er lopen heel wat geta lenteerde jeugdspelers rond die bin nenkort zullen doorstoten. Dat zal ten goede komen aan de bezetting van het toernooi", sprak de finalist zijn hoop uit Bianca Stegeman verliet de West- wijkhal met een flinke kater. „Mijn slechte voorbereiding heeft me de ti tel gekost", baalde ze. „Ik heb niet speciaal voor dit evenement getraind en ging de avond voor het toernooi eigenlijk veel te laat naar bed. Daar door had ik'nu moeite met de con centratie. Mijn conditie was ook al niet wat het geweest is", gaf ze de oorzaak van haar uitschakeling aan. „Ik", reageerde Eunice, die Bianca Stegeman moeiteloos achter zich liet, „heb echt het idee Bianca onttroond te hebben. En neem maar van mij aan dat het een lekker gevoel is", lachte zij opgelucht. Toemooileider Rob .van Putten, die zeer te spreken was over het verloop, had bij de prijsuitreiking een pri meur in petto. Voor het eerst in het bestaan van de Vlaardingse badmin tonkampioenschappen werd er een verenigïngsbokaal uitgereikt. DVO, de club met de meest gewonnen sets, ging met die eer strijken. Dö winnaars: Klasse 1. Heran enkel: Ronald Bel lo, dames enkel: Eunice Bakker, heren dubbel; Henk Bom/Eric Abresch, dames dubbel: Henny M agree/Conny van dö Enden, gemengd dubbel: Henny Magree/Eric Abresch. Kloste 2. heren enkei: Chris Matla, dames enkel: Stella Schol te, heren dubbel: Han Wledya/Remco Hakhoff, da mes dubbel: Phia van den Dungen/h.aria Sonne, gemengd dubbel: Maria Sonne/Mtehaek den Bakker. Klost* 3. heren enkel: Erwin Kipperman, dames enkel: Debby Toutenberg, heren dubbel: Laurent Franken/Jan Willem da Jong, dames dubbel. Hellen van den Dungen/Pauia van We zel, gemend dubbel: Debby Toutenberg/Chrls van oe Knaap. Klost* 4. Heren enkel: Ervrin Ar- keboui, dames enkel: Msrga Bot, heren dubbel: Leo Brinkman/Leen van Rossum, dam»dubbel: Marleen Paalman/Ella Nooy, gemengd dubbel; Marga Bot/EmleJ van da Undt, Vlaardingen De scherm vereni ging Trefpunt, die dit jaar een kwart eeuw bestaat, tekent zaterdag voor de organisatie van het Lentedegen- toernooi. Het evenement, dat wordt gehouden in de spelhai van het vlaardingse Lijnbaancomplex, be gint om elf uur. De verwachting is dat de prijzen tussen vijf en zes uur worden uitgereikt. Het Vlaardingse Trefpunt grijpt dit toernooi tevens aan om de populari teit van het schermen te vergroten. Voorzitter Jan Buijsse en penning meester Pamela Russell zullen zater dag aanwezig zijn om belangstellen den inlichtingen te geven. Voorts kunnen geïnteresseerden op dins dag- en donderdagavond in de gym zaal aan de Thorbeckestraat met deze sport kennismaken Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven san de aportradaklie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaklle Is overdag telefonisch bereikbaar order num mer 010-4345209 en in de avonduren Onder nummer 01D-405Ö509- VANDAAG Voetbal: 10.30 SW-A2,19 00 DRZ-Lan(lelijks jeugd Sparta (jubllegmduel DRZ), 18.30 Hermes DVs—SW(amy, Nieuwsblad Cup: 18.30 Excel sior MGSS. MORGEN Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam: 19.40 Oldi—VFC (d); Margriethal Schiedam veld 1: 19.00 WK—ONS, 19.45 Marllnlt—Olympus S, 20.30 SDVSchiedam Se Boys, 21.15 SPSV— Schiedam; Westwtjkha! Vlaardlngarv 21.40 RKWIKHVO. DONDERDAG Voetbal: 19,30 SW 2—Feyenoord 2; Zaalvoet bal: Margriethal Schiedam: 19,00 HBSS—SVDP 2(d). VRUDAG Volleybal: 19.45 Holy—YUM 2 (h), 21.00 Rijn mond 7—Shell (b), 21.00 Holy—Var el/CW 2(d). Schiedam Het bestuur van HBSS heeft de stilte rond Jan van der Hoek doorbroken. In de weekbrief van de Schiedamse derde klasser, die woensdag bij de leden in de bus valt, meldt secretaris Wim de Wolff dat er weliswaar besprekingen zijn ge voerd met Van der Hoek, maar dat er noch door HBSS noch door de oefen- meester een contract is getekend. Die gesprekken hebben, aldus De Wolff, een bijzonder plezierig karak ter gehadHet heeft er ook alle schijn van dat beide partijen elkaar zullen vinden. De definitieve beslissing wordt echter pas genomen zodra voorótter Rien Klink terug is van een buitenlandse zakenreis. De kans dat Van der Hoek als opvolger van Ger Pijl bij HBSS in dienst treedt, is meer dan negentig procent Van der Hoek is in het Waterweg-ge bied geen onbekende. Hij was drie seizoenen werkzaam bij Zwaluwen VI, dat hij van de derde naar de twee de klasse loodste. Dit seizoen stond Van der Hoek op de loonlijst van WCR. Omdat er volgens hem door de almaar verslechterende verstand houding met het bestuur geen basis was om verder te gaan, besloot Van der Hoek eind vorige week op staan de voet ontslag te nemen. RËNÉ GRIMMIUS (21) apeelt al vijltien jaar bij Herme# 0VS. Al* klein* jongen wat hij al ragelmaiig op het terrein van de Hargaclub la vinden, omdat zijn va der daar voetbalde. Eenmaal de ge rechtigde leeftijd bereikt, werd Re- neefje aangemeld als F-pupil, Onder trainer Kan» Kostenae maakte hij alt rechtsback zijn debuut In de hoofd macht Sindsdiean la hij nfel meer uit de basiself weggeweest. Nu, met de scheldende oefenmeeater Simon van Vliet, lijkt de blonde middenvelder voor het eerst In zijn carrfre een degra datie mee te maken. Het was tegen Slikkerveer weer het oude liedje. Kansen zat, maar doelpun ten... „Dat kun je wel stellen. In de eerste twintig minuten kregen we vier uitgespeelde kansen, die weer niet werden benut. Eén uitval van die gasten en het was gelijk raak. Dat is de laatste weken steeds het geval. Tegen Sparta en Unitas gaven we in de laatste minuut zelfs een voorsprong uit handen. Daar word je wel goed ziek van". Het manco ligt dus bij de voor hoede? „Juist niet. In het begin van de competitie creëerden we te weinig kansen en dat is nu wel het geval. Alleen, vergeten we de ballen erin te schoppen". Waar ligt het dan aan? „De verdediging. Die draait verre van geweldig. Voetbal lend zit het op het middenveld en voorin wel goed, maar de fensief schieten we tekort. Er wordt gewoon slecht verde digd. Ben Lansbergen, die in de ■tien jaar dat hij in het eerste speelt altijd een zeer verdien stelijk voorstopper is geweest, kan niet altijd meer meeko men. Hij heeft karakter ge noeg, maar soms komt hij toch wel wat tekort. Ik zeg niet dat het aan hem ligt. Dat zou onre delijk zijn. De hele defensie faalt". Is dat de enige oorzaak van de geen vertrouwen in hem te hebben. Dat was natuurlijk niet voor niets. Eigenlijk zou Van Vliet nog een jaar blijven, maar gelukkig is daar een stok je voor „Ons team vormt geen een heid. Hoewel weal heel wat ja ren met een vaste kern spelen, bleek onze trainer Simon van Vliet niet in staat om een hecht team te smeden. Met zijn voor ganger, Geert Meijer, liep ie dereen weg en dat was terug te vinden in de resultaten, We eindigden toen zonder proble men ergens in de midden moot". Er is geen vertrouwen in de huidige trainer? „De spelersgroep heeft tijdens dit seizoen unaniem gezegd Simon van Vliet is kennelijk geen vriend van je? „Neen. Vanaf het begin van het seizoen merkte ik al dat het tus sen ons niet klikte. In de voor bereiding ontsnapten we uit het trainingskamp om lekker te gaan stappen. Dat werd ons niet in dank afgenomen. Roy van Duppen en Oscar Biesheu vel waren er ook bij, maar al leen ik werd als zondebok aan gewezen. Ja, en als de oefenstof ook al niet is om over naar huis te schrijven, is het niet moeilijk om je voor te stellen hoe ik over de trainer denk". Vertel eens. „Joh, als je tijdens de trainin gen oefeningen krijgt voorge schoteld die niet eens bij de ju- pillen op z'n plaats zouden zijn, ga je niet echt fluitend naar de training toe. En Van Vliet is veel te lief. Hij durft de spelers niet aan te pakken. Toen ik in dienst zat, miste ik heel wat trainingen en stond ik niet al tijd in de basis. Dat is logisch. Maar toen ik eenmaal was af gezwaaid liet hij me ook buiten de basis. De spelersgroep was het daar niet mee eens en prompt stelde hij me op. Dat te kent zijn zwakte. Naar zijn zeg gen had van Vliet de beste op stelling samengesteld, maar toch zette hij me erbij. Waar blijf je dan als trainer?". Gaat een en ander ook ten kos- te van de sfeer? „Het klinkt gek, maar die is heel goed. Ik heb het idee dat sommige spelers die al wat ke ren tegen degradatie hebben moeten knokken, nu beseffen dat het eindelijk zo ver is. Mis schien denken ze al aan vol gend seizoen, als Jan van der Velden, de trainer is. Ik ken hem niet, maar om beter te zijn dan Simon van. Vliet, is ecnt niet veel nodig".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2