Miüi 1! Pieter C. Scholten springt in het diepe Wolter Bos heeft geen vooroordelen SPORT Krabbendam: DRZ heeft niets te klage- AGENDA 'Zelfmoord is op toneel een even goed thema als liefde' '0* S-_ Bridgemarathon in de Koningshof VRSR: meer bevoegdheden Houtman en De Goey te gast bij WC Maassluis ~j ISCHIEDAM Kinderboerderij De kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark is klaar voor de jomerdrukte. Afgelopen winter heeft de boerderij een grote onderhoudsbeurt ondergaan. Er Kwamen nieuwe hekken en volières, er werden paden aangelegd en de dieren hebben nu eindelijk een rustweide voor momenten dat de menselijke be langstelling hen even te veel wordt. Vorig seizoen brachten ongeveer 35.000 grote en kleine Schiedammers een bezoek aan de levende have in het park. Beheerder Piet van Mil denkt ko mend seizoen minstens zoveel dierenvrienden te ontvangen. Er is een toenemende belangstelling voor-zijn' beesten, zegt hij. Hij denkt dat de kinder boerderij dat te danken heeft aan de zeldzame dier soorten, zoals een gelderse hangoorzeug en een ia- kenvelder koe. Rond Pasen worden de eerste kui kens verwacht \ran enkele Oudhollandse kippenras- sen die in het park bivakkeren Overigens kan Piet van Mil best nog wat hulp ge bruiken. Schiedammers die wekelijks een paar uur tjes op de boerderij aan de slag willen, kunnen zich aanmelden bij Gemeentewerken, groep natuur- en milieuzaken, telefoon 4260500, toestel 356. Chili-actie De Schfedamse afdeling van Amnesty International voert zaterdag actie m winkelcentrum Hof van Spa- land. Er wordt dan aandacht gevraagd voorde hon derden Chilenen, die onder het bewind van Pino chet zijn opgepakt door de militairen waarna nooit meer iets van hen werd vernomen Omdat het Zuidamenkaanse land sinds kort weer door een democratisch gekozen regering wordt be stuurd, wil Amnesty druk uitoefenen om alsnog een onderzoek m te stellen naar het lot van al die ver dwenen personen. Bij een stand kunnen voorgedrukte kaarten worden ondergetekend Die worden ter ondersteuning aan de familieleden van verdwenen personen gestuurd. Klaverjastoernooi In het kader van het 25-jarig jubileum houdt de St. Jan de Doperkerk zaterdagmiddag voor haar paro chianen een groot klaverjastoernooi. VanaE half twee worden in het onderkomen van St. Jan de Do per, tussen Parkweg 214 en 216, dne partijen van elk zestien ronden gespeeld. De netto opbrengst van het toernooi wordt in de kas van het jubileumfonds ge stort. Aquarellen 1 Deelnemers van de aquarelcursus exposeren vanaf 10 april hun werk in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avcnnesstraat. Aanvankelijk waren de cursisten niet van plan hun schilderijen aan een groot publiek te tonen. Vanwege de verrassende re sultaten is toch een selectie uit hun werk gemaakt. De figuratieve en abstracte schilderijen hebben alle maal betrekking op de thema's aarde, water, lucht en vuur. VLAARDÏNGËN 1 Aquarellen (2) De kunstenares Marja Wijnhorst exposeert tot 6 mei 'Vreemde vogels' in Het Zonnehuis Die titel is een verzamelnaam voor de aquarellen, die zij daar laat zien. Omdat zij een nogal abstracte manier van schilderen heeft, kost het soms moeite de vormen van vogels in haar schilderijen te ontdekken. De bedoeling van de kunstenares is om door middel van uitbundige kleurencombinaties haar publiek te dwingen de schilderijen te bekijken. Pergamano De in Colombia woonachtige mevrouw Verhoeff geeft zaterdag in boekhuis Den Draak een demon stratie pergamo- Pergamo is een in dat land ingebur gerde techniek om met behulp van perkament ver sieringen en kaarten te maken. Mevrouw Verhoeff zal proberen met dat eenvoudige materiaal meester werkjes te maken. De demonstratie begint om 10.00 uur. Diamant Rond het middaguur stapten burgemeester Fred van Lieren zijn echtgenote gisteren de woning van het echtpaar De Ligt binnen. Daar, aan de Chur- cbillsïngel, was het feest. De van origine Rotterdam se Jan en en liit Maasland afkomstige Christina had den elkaar exact zestig jaar geleden op het gemeen tehuis van Maasland het jawoord gegeven. Dat bete kende dinsdag dus een diamanten bruiloft voor de beide 85-jarigen. Gast- en vraagouders Flexibele kinderopvang, dat is het produkt van de Gastouder-Centrale in Vlaardmgen, die een half jaar geleden in het leven werd geroepen. De tijd van experimenteren is nu voorbij en dat xs voor de Cen trale aanleiding om via een informatie-avond naar buiten te treden. Op de avond van maandag 9 april worden potentiële gast- en vraagouders door consulente Fennie Siek- man voorgelicht over de mogelijkheden van de Centrale. Sinds vorig jaar oktober hebben zich al zestien ouders aangemeld die kinderopvang nodig hebben en 26 gastouders die voor kinderopvang kunnen zorgen. De Centrale brengt die partijen met elkaar in con tact. De gastouderopvang is bedoeld voor ouders wier werktijden niet aansluiten op de openingstijden van kinderdagverblijven, van wie het kind op de wacht lijst van een dagverblijf staat of die tijdelijk opvang nodig hebben. In het kantoor van de'Gastouder- Centrale aan de Groen van Prinstererstraat 91 wordt maandagavond informatie gegeven over de werkwijze van de Centrale. Er wordt een film ver toond en gast- en vraagouders vertellen over hun ervaringen m het afgelopen halve jaar. De bijeen komst begint om acht uur 's avonds. Verkeerde adres Een expositie van het Streekmuseum, dan moeten we naar de Kethelweg. Dat dachten tientallen men sen die de afgelopen weken de tentoonstelling die Jan Anderson maakte over de Tweede Wereldooor- log 'Nee, nee en nog eens nee', wilden bekijken. Maar die mensen kwamen aan het verkeerde adres. Deze tentoonstelling van Anderson is niet te zien in zijn eigen Streekmuseum, maar in de Burgerzaal van het stadhuis. De expositie trekt veel bezoekers. Voor degenen die overdag geen tijd hebben is de tentoonstelling voortaan ook op woensdagavond tussen zeven en negen uur te bezichtigen. WOII De gemeentebibliotheek in de Waalstraat besteedt deze maand en.de eerste week van mei opal haar af delingen aandacht aan de Tweede Wereldoorlog. Zowel de Duitse inval als de bevrijding komen aan bod. Met de tentoonstellingen, die de thema's ge weld, armoede, vervolging, hulp, verzet en bevrij ding omvatten, wordt aangesloten op twee school- projekten. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 4 epnl 1990 door PETER DE LANGE Vlaardingen Pieter C. Scholten ziet er een beetje uit als een figuur uit een stuk van Anton Tsjechow. Met dat fondsbrilletje, dat achteloze sjaaltje, dat oranje vest en die dasspeld op zijn hemd heeft hij veel weg van een Russische student uit de vorige eeuw. Een berooide student met grootse plannen, blakend van enthou siasme en wilskracht. Met op de achtergrond de permanente twijfel of niet alle moeite ver geefs zal 2ijn. Zwaarmoedig is hij, geheel volgens de traditie van Tqeehow. in ieder geval wèl. Maar niet overwegend. Schaken combineert zijn melanch olie met warmte en levenslust. Dat gependel tussen hoop en wan hoop heeft misschien te maken met zijn calvinistische achter grond Tijdens zijn jeugd m Vlaar dingen mocht hij op zondag nooit buiten speien, en toen hij later meldde dat hij naar de toneel school wilde zeiden ze thuis: To neel is veel te onzeker. Ga eerst maar naar de pedagogische acade mie. Heb je tenminste iets om op te rug te vallen Na de p a. ging Pieter toch het ar tistieke paa op. Hij koos bij wijze van compromis voor de Akademie voor Expressie in Kampen, „een soort mengvorm tussen de kweek- g school en de toneelschool" Wie aan die academie afstudeert kan a óók leraar worden, drama-docent J bijvoorbeeld Toekomst alsnog verzekerd. Maar de Vlaardinger - wilde geen zekerheid. Hij stortte zich in het ongewisse, in de dans, in een speelfilm. Hij assisteerde bij vi deo-performances, deed eens een regie-tje. „Ik pakte alles aan wat maar voorradig was. Gewoon om in leven te blijven". Hij vestigde zich ui Amsterdam, maar zin om zich aan te sluiten bij een toneelgezelschap had Pieter niet. „Dan moet je je conformeren aan anderen Dat wilde ik niet. Vond ik zonde van m'n tijd. Wat ik wilde was mezelf en mijn eigen ideeën ontwikkelen". Die wens zette hij verbluffend snel om in da den, In 1989 verraste hij de thea terwereld met zijn solo-productie 'Zwelg, de laatste dag van Ludwig II van Beieren'. Het stuk werd uit gebracht door Zwaanproducties in Amsterdam, een door Scholten en enkele vrienden opgerichte stich ting, en grotendeels bekostigd uit Schol tens spaargeld. „Een sprong in het diepe, ja", geeft de 3Ö-jarige acteur/regisseur toe. Acteur/regisseur Pieter G, Schol ten is even terug in zijn geboorte plaats Vlaardinger. 'Ik mocht hier op zondag nooit buitenspelen'. Sommige toeschouwers waren ge schokt De indringende verbeel ding van de waanzinnige koning Ludwig, die op raadselachtige wij ze zelfmoord pleegt aan het slot van een hartstochtelijk, tragisch sprookjesleven was niet aan ieder een besteed. Anderen prezen de debutant de hemel in. Om zijn spel, zijn degelijke aanpak en de be heerste uitwerking van het thema. T-shirt Dat Scholten uitgerekend Ludwig II als hoofdpersoon koos was geen toeval. Hij vindt dat hij uiterlijk sterk lijkt op de laatste koning van Beieren. „Ik heb een T-shirt met zijn portret erop en het mijne. Elke keer vragen mijn vrienden: wie is nou Pieter?" Ook innerlijk zijn er veel overeenkomsten, meent de Vlaardinger. „Als ik in de vorige eeuw had ge leefd, en ik had ook zoveel geld ge had, dan was ik misschien wel net zo ver gegaan. Want Ludwig barst te van de creatieve ideeën. Hij was goed bevriend met de componist Richard Wagner, en stak een hoop geld in 2ijn muziek. Hij liet de prachtigste kastelen bouwen, zoals dat absurde Neuschwanstein. Vre selijke kitsch allemaal, de gekste stijlen door elkaar, compleet met een binnen meertje en een kunst matige maan en sterrenhemel en een Venetiaanse gondel. Aan de andere kant getuigt zijn leven na tuurlijk van een grote triestheid, van ontevredenheid om nooit je doel te bereiken. Kortom, zo ie mand is natuurlijk een prachtige theaterfiguur". Noodlot Goed beschouwd was het Scholten echter niet zozeer te doenbm de fi guur van Ludwig, als wel om diens noodlot. Want ook zijn tweede pro ductie, 'Thomas, Thomas' gaat over een tragisch mens. Scholten speelt daarin de rol van de 13e eeuwse Engelse dichter Thomas Chatter ton, die op zijn zeventiende een einde maakt aan een veelbelo vend leven. Voor volgend jaar staal, om de suïcide-serie compleet te maken, een Nederlandse bewer king van de 'Zelfmoordkamedïe' van de Rus Nicolai Erdman op sta pel. „Ik volg alle zelfmoordenaars door de eeuwen heen", grinnikt de theatermaker. Waarom hij zich juist tot het thema van de vrijwillige dood zo voelt aangetrokken kan Pieter Scholten moeilijk onder woorden brengen. Wat hem fascineert is het proces in de menselijke geest dat leidt tot het besluit een einde te maken aan het leven. „Dat onderwerp", is hij zich bewust, „ligt niet goed in in de markt. Zeker niet in Nederland, dat nauwelijks een 'zelfmoordtra- ditïe' heeft". Maar een geldigen af wisselend thema voor het theater is het zijns inziens zeer zeker. „Daarin verschilt het in niets van de liefde. Opfhoeveel manieren is dat onderwerp niet op de planken gezet?" Trouwens, het is allerminst zijn be doeling het publiek een zwartgalli ge avond te bezorgen. Scholten: „In 'Zwelg' ben ik er misschien niet in geslaagd voldoende humor aan te brengen. Ik heb er alles aan gedaan dat loodzware te doorbre ken, bijvoorbeeld door een paar keer bewust uit mijn rol te vallen, naar de rand van het toneel te lo pen en wat anekdotes te vertellen. In 'Thomas, Thomas' gaat het al anders: daar zet ik naast die dich ter een alter ego neer, een zanger die de zonnige kant van het leven laat zien. Maar in de 'Zelfmoord- komedie' wordt het eeht lachen, gieren, brullen". Dat is geen spot en ook geen loze belofte. Scholten zag het stuk in Londen en daar lag het publiek dubbel van het lachen. „Je moetje voorstellen dat iemand van plan is zelfmoord te plegen en dat ieder een die daad wil claimen. Zijn vriendin vraagt of hij een briefje wil nalaten: 'Ik deed het voor Na- tasja', zodat ze een uitkering kan aanvragen De mtelligentia die het op dat moment heel moeilijk bad in Rusland vraagt of hij niet op het briefje wil zetten- 'Ik deed het voor de intelligentia', zodat zij met hun problemen in de schijn werper komen te staan. En zo gaat dat maar door, het wordt steeds grotesker". De komedie van Erdman, stelt Pie ter Scholten zich voor, moet een echt spektakelstuk worden, een productie waarin wordt gedanst, gezongen en geacteerd Op papier is het plan al min of meer rond. Al leen de financiering is nog een pro bleem Een subsidie-aanvraag bij het ministerie van welzijn, volks gezondheid en cultuur is afgewe zen. De gemeente Amsterdam, waar ook een aanvraag ligt, heeft nog niet gereageerd. Scholten heeft de oorspronkelijke begroting van een ton nu al moeten halver en. Geld blijft het belangrijkste strui kelblok voor Zwaanproducties, want aan ideeen ontbreekt het het zes medewerkers tellende produc tiebureau niet. Pieter Scholten heeft zichzelf vijfjaar de tijd gege ven. Zijn er dan niet voldoende succesen geboekt, dan zal hij het over een andere boeg moeten gooi en. Maar voorlopig zijn er zes nieu we voorstellingen van 'Zwelg' ge boekt na een eerste serie van vijf en staat de datum van de première van 'Thomas, Thomas' al vast. Die eerste voorstelling vindt plaats op 26 mei in de Harmonie in Vlaardingen. „Leuk om die première te geven in mijn oude woonplaats", zegt Pieter Scholten, „Ik heb goede herinne ringen aan de Harmonie en de Stadsgehoorzaal. "Daar heb ik als I3-jange mijn eerste rol gespeeld, in de revue 'Even"goeie maatjes' van Walter van Ginniken. Welke rol dat was? Ik was de schutsengel van Vlaardingen. Ik zweefde op een wit wolkje, hoog boven het to neel". Hij grijnst: „Na zo'n debuut ben je natuurlijk voorde rest van je leven verknocht aan het theater". De eerstvolgende voorstelling van Pieter C. Scholten is een op voering van 'Zwelg' in 't Kapel- let je In Rotterdam op 20 april. In de bibliotheek worden bovendien regelmatig de videofilms 'Ooriogsgetuigen' en 'Kind In de oorlog' gedraaid. Dat zijn ook de titels van de schoolprojec ten, die door de Anne Frank Stichting zijn opgezet. door DONALD BAX Vlaardingen De beslissing van het bestuur was unaniem. Hoewel de spelersgroep van Vlaardingen haar voorkeur had uitgesproken voor een Vreem de' trainer, staat de fusieclub Deltasport komend seizoen toch onder de technische leiding van WolterBos, De huidige oefen meester van DSS'26, de club die over enkele maanden met Vlaardingen opgaat in Deltasport, maakte deel uit van een acht personen tellende carrou sel. De grote ervaring van Bos, als mede zijn houding ten opzichte van de samensmelting en zijn brede be langstelling voor de jeugd, zorgden er voor dat de andere zeven sollici tanten van de lijst werden ge schrapt. „Deltasport was het enige ijzer dat ik in het vuur had", aldus Bos, „Ik had wei wat aanbiedingen op zak, maar daar was ik sowieso niet op in gegaan. Als Deltasport voor een an- 2 der had gekozen, was ik er waar- J[ schijnlijk mee gestopt. Toen ik vo- 3 rig jaar mijn contract met DSS'26 g verlengde, spraken we af dat het niet bij één seizoen zou blijven. Dat g ik nu met Deltasport in zee ga, staat daar volledig los van. Ik heb bewust op deze vacture gereageerd, omdat ik het helemaal zie zitten bij deze o| nieuwe club. Er staat een schrtte- rende accommodatie en ik kan H straks putten uit een hele brede se- m Een Joast öp <je goede afloop. John de Lange, Wolter Bos en Sjaak Maat (van links naar rechts) zien de sportieve lectie. Het streven is er op gericht toekomst van de fusieclub Deltasport met optimisme tegemoet, om zo snel mogelijk door te stoten naar de derde klasse". Bos roemt ook de wijze waarop de besturen van Vlaardingen en DSS'26 de fusie hebben aangepakt. Hij wil op het sportieve vlak een flink steentje bijdragen aan de uit straling van Deltasport. Bos: „Del tasport is een club met een uitste kende financiële basis. Er zijn geen schulden en we spelen op een prachtig complex. Het is ook ontzet tend belangrijk dat er een goede on- DmniiuMl Maassluis De algemene bridge- vereniging Maassluis tekent za terdag voor de organisatie van de Maeslanden marathon. Aan dit toernooi, dat wordt gehouden in de Koningshof (Uiverlaan 20), is tevens een 'open dag' gekoppeld om de bridgesport meer bekend heid te geven. De marathon, die duurt van 10.80 tot 22-30 uur, bestaat uit drie ron den van 24 spellen. Het inschrijf geld bedraagt 37,50 gulden per paar, inclusief een warme maal tijd tussen de tweede en derde ronde. Voor de beste drie paren liggen geldprijzen van 500,300 en 200 gulden klaar. Het Maassluise paar dat het hoogst eindigt, ont vangt een speciale prijs. Bereke ning en uitslag worden door de computer vervaardigd. De 'open dag" begint eveneens om 10 uur en is om 17.30 uur afgelo pen. Belangstellenden zullen wor den overladen met een enorm in formatie-pakket. Liesbeth Snoeck, wethouder sportzaken, verricht de openingshandeling. Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) heeft de nieuw gekozen raadsleden verzocht zich sterk te maken voor een grotere bevoegd heid voor deze raad. Het algemeen bestuur meent dat de VRSR bereid is een algemene bij drage te leveren aan het gemeente lijk sport- en recreatiebeleid, maar dat de laatste jaren is gebleken dat een eigen inbreng vanuit de sport en recreatie te beperkt is. De VRSft vindt het een goede zaak als hiermee tijdens de komende col lege-onderhandelingen rekening wordt gehouden. Volgens Jan Ma- dern (als wethouder voorzitter van de VRSR) en Teun Goedknegt (se cretaris VRSR) komt het zoge naamde OO-proces (organisatie en ontwikkeling) binnen de gemeente Vlaardingen prima overeen met deze ideeen. Het streven van de VRSR is gericht op uitbreiding van de verantwoordelijkheden en de verdere verzelfstandiging. De VRSR denkt hierbij aan zaken als meerjarenplanning, investerin gen, onderhoud en beleidsontwik keling. Verzocht wordt nu om in het beleidsprogramma van het nieuwe college van b en w een pas sage op te nemen, waarin dit tot uit drukking komt wordt gegeven. Ik zal dat graag doen. Vlaardingen toont de laatste weken aan dat de groep wel dege lijk potentie heeft. Als je dat aan vult met hetgeen DSS'26 heeft te bieden, krijg je een in de breedte hele sterke groep en word je ook sterker met je eerste". viBos tilt er niet aan dat de spelers dersteuning aan de jeugdopleiding van Vlaardingen liever een 'onbe schreven blad' als trainer hadden gehas. Hij zegt: „Ik denk juist dat het voor de spelers van DSS'26 wat gevoeliger ligt. Als er nieuwe spe lers bij een club komen, krijgen die in de regel meer kansen dan de jon gens die er al langer zijn. Van Vlaardingen-zijde behoeft men niet bang te zijn- Zodra ze mij drie we ken hebben meegemaakt, weten ze wat voor vlees ze in de kuip heb ben. Ik ben een trainer die respect, discipline en eerlijkheid hoog in het vaandel heeft staan". In die mening wordt Bos gesteund door Sjaak Maat, de voorzitter van Vlaardin gen. „Ik heb de selectie van Vlaar dingen precies uitgelegd waarom we voor Wolter Bos hebben geko zen. Ik geloof er niet in dat er spe lers zijn die ons om die reden zullen verlaten", aldus Maat. Vlaardingen De jeugdafdeling Jong, Ad de Jong, John van Mil, Ab van de Vlaardingse Football Club Schierboom, Ed Hoogendam, Rob (VFC) heeft voor de maand mei een flink aantal aktiviteiten op stapel staan. Verreweg de belangrijkste is de promotiedag op woensdag 16 mei, als de Spartanen Peter Hout man en Ed de Goey een volledige training verzorgen. De profs worden geassisteerd door de VFC-jeugdtrainers Paul de Robbemond, Frans Stans, Jan Struijs en John Sam-Sin. Ook de voor de senioren verant woordelijke oefenmeesters Wim Tijl en Pim van de Burg zullen hun steentje bijdragen. SCHIEDAM woensdag 4 april jaarvergadering van de Patiënten Belangen Vereni ging met een lezing over na tuurgeneeskunde door de gezondheidstherapeut A. Vreeman, Lentefeest {Tuln- laan}, 20.oa uur. vrijdag Bapi II paasklaverjastoernooi, dienstencentrum De Woud- hoek, i3.oo uur. ook vrij dag 13 april. mandollneconcert Onl, Passagetheater, 20.00 uur. film A short film about kil ling, Filmhuis, 21.30 uur. donderdag 5 april korendag van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, Koningshof, 10 00 uur. door SANDER SOMNEMANS Schiedam „DRZ schaart zich als 60-jarige onder tie groep verenigin gen die bewezen hebben een be staansrecht waard te zijn" Met deze woorden complimenteer de wethouder Luub Hafkamp het jubilerende DRZ in haar jubileum- blad. Als er iemand trots is op die lo vende woorden is het voorzitter Gerrit Krabbedam wel. De 59-jari- ge praeses, bezig aan zijn derde ambtsperiode, is al zevenveertig jaar iid van de RVB-hoofdklasser, en zal dat altijd blijven ook, „Want", zo zegt hij, „de club leeft en heeft niets te klagen". Gerrit Krabbedam is niet het type voorzitter dat zich in een driedelig maatkostuum manifesteert en met fraaie babbels zijn vereniging in de etalage wil zetten. Hij is een gewone man met duidelijke, niets verhul lende uitspraken. Dat blijkt wel als hij de historie van 'zijn' club, de revu laat passeren. „Ik ben nu voor cte derde keer voorzitter", zegt hij uitbundig, „en ik heb er nog nooit spijt van gehad. De Roode Zon is gewoon een hele fijne club. Kijk nou eens om je heen. Alleen al hoe de kantine eruit ziet. Verkregen door zelfwerkzaamheid van onze leden. Dat is toch prach tig! Ik was erbij toen ze de nieuwe kozijnen met dubbele beglazing erin zetten. Man, ons clubhuis hing van de verf aan elkaar. Als we er niets aan hadden gedaan, was het hele zaakie allang in elkaar gestort, We hebben het te danken aan on2e sponsor. Die man heeft alles bekos tigd. Kan je nagaan wat deze club voor die man betekent!". Terwijl Krabbendam vanachter een raam de jubileumwedstrijd van het eerste elftal tegen een Kaapver- diaanse selectie gadeslaat, vertelt hij volkomen tevreden te zijn. Ook over het feit dat DRZ vooralsnog geen slachtoffer is geworden van de herstructureringsplannen van de Schiedamse sportraad. „We zitten in de wachtkamer en dat vind ik helemaal niet erg", ver telt hij na afloop van de wedstrijd die door vier doelpunten van Ri chard Lecker en eentje van Cor de Snaayermet een 5-3 overwin ning wordt afgesloten. „We zitten hier al 38 jaar en van mij hoeven we hier niet weg. Als de ge meente met een plan komt, valt er natuurlijk altijd te praten. Zo zijn we ook wel weer. Als we er maar beter van worden", lacht hij. „Het mooiste jubileumcadeau had promotie naar de KNVB kunnen zijn. Maar helaas zijn de kansen op het kampioenschap verkeken. Ik sta daar echter niet te lang bij stil, want ik vind het belangrijker dat onze leden het naar hun zin heb ben. En dat blijkt wel. We hebben er dit seizoen twee elftallen bij ge kregen en lopen ook nog eens met drie zaalteams te ballen. Nee, dat zit wel snor", uit hij zijn genoegen. „Ik", komt trainer Cock de Jong tussenbeide, „wil het jubileumjaar toch met een kampioenschap af sluiten. Het is gebleken dat we te gen hoger geklasseerde ploegen voor verrassingen kunnen zorgen. Vorig jaar haalden we de finale van de RN-cup, en vorige week scha kelden we VDL (zon) uit. Dit jaar gaan we voor het kampioenschap, en je moet niet gék opkijken als we dat toch nog voor elkaar boksen". Tips voor deze rubriek kunt u doorge ven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 4008,3130 KC Vlaardin gen. De sportredaktie is overdag tele fonisch bereikbaar onder nummer 010- 434520S en fn de avonduren onder n u m m er 010-4056509. VANDAAG Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam: 19.40 Oldi—VFC (d); Margrlethat Schie dam veld 1:19.00 WK—DHS, 19.45 Mar- tfnit—Olympus S. 20.30 SDV—Schie damse Boys, 21.15 SPSV—Schlodam; Westwijkhal Vlaardingen: 21.40 RKWIK—HVO. MORGEN Voetbal: 19.30 SW 2—Feyenoord 2; Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam: 19.00 HBSS—SVDP 2{d). VRIJDAG Volleybal: 19.45 Holy—YUM 2 (b), 21.00 Rijnmond 7—Shell (h), 21.00 Holy—Va- rel/C W 2(d).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2