Personeel S wart touw wil meer zekerheid RDTTflHMM Meer dan 600 bedrijven op Kontakt Dagen ROTTERDAMS NIEUWSBLAD 'Slopen woningen zien te vermijden' ^Waterstad ^yN^ht' Tweeduizend bridgers spekken Natuurfonds Over toekomst van bedrijf en werkgelegenheid Jongen zwaar gewond CUP Groep inbrekers aangehouden Theodora tankers koopt rederij in Italië Reeordpoging in Energiehal geslaagd Spoorwegen weigeren Porter Metro-tracés verder onderzocht Twee doden bij ongevallen Ir.H. Molenaar wil bemiddelen in massagoed Diergaarde start met bouw van 'Azië-continent' LOTINGEN NIEUWSBLAD CUP 1990 SENIOREN DINSDAG 24 APRIL 1990 Jt^gerda^r-Mét het ontsteken A'^de verlichting van het koop- ^vaa^ijmonoment De Boeg, van la.i op de Boompjes zelf en slotte ook van het verlich- Bngssysteem voor de twee pylo- toen van de Willemsbrug is zon dagavond de Boompjes-prome nade, in het hart van 'Water stad', officieel 'geopend'. Met de ingebruikneming van die verlichtingen is het eerste deel van het toeristische projeet 'Wa terstad by Night' werkelijkheid geworden. De openingshandeling het met lonten ontsteken van een "oud kanon en het afsteken van een klein vuurwerk werd verricht door wethouder drs.J. Laan en de heer H. Rootliep, voorzitter van de raad van be stuur van de Koninklijke Ned- Iloyd Groep, het concern dat de gemeente Rotterdam tachtig bo men voor de Boompjes-prome nade heeft geschonken. Ned- lloyd gaf dit cadeau ter gelegen heid van de opening van het nieuwe hoofdkantoor aan de Boompjes, in december 1968. j De Boompjes is als flaneerboule vard en toeristische verblijf plaats nu weer enigszins in oude glorie hersteld, zij 't in een ande re gedaante dan vóór de oorlog. Behalve dat er bomen zijn ge plant, is er eveneens een fietspad' aangelegd, is er een Maastribune (met 4000 plaatsen) gebouwd en is er een 225 meter lang 'frame- work'.verrrezen. Op de Boomp jeskade is een 600 meter lang trimpad aangelegd; 's avonds j wordt dit verlicht Later dit jaar komt er ook nog straatmeubilair op de promenade te staan. De gisteravond in gebruik ge stelde verlichtingen zullen elice avond tot twaalf uur branden; ze worden tegelijk met de openbare stadsverlichting ontstoken. Voor de verlichting van de Willems brug heeft Philips het nieuw ontwikkelde ArenaVision schijnwerpersysteem (lampen van 1800 watt) aan de gemeente Rotterdam geschonken. Het tweede deel van 'Waterstad by Night', dat in de loop van dit jaar gereed komt, zal bestaan uit het verlichten van objecten aan de Leuvebaven, Wijnhaven en de Oude Haven. Vóór en na de het in gebruik stellen van de verlichtingen wa ren er, op een podium aan de Boompjeskade, optredens van de drumband Excelsior, van de Swinging Soul Machine en van Joke Bruis plus Gerard Cox, Hellevoetsluis De politie van Hellevoetsluis heeft, naar nu pas bekend is gemaakt, de afgelopen twee weken vijf mannen en een vrouw aangehouden op verden king van handel in verdovende middelen, het ombouwen en in bezit hebben van vuurwapens, inbraken in auto's en woningen en het in bezit hebben van explo sieven. De zes hebben inmiddels bekend. Een 25-jarige Hellevoeter wordt bet verkopen van 300 gramn amfetamine ten laste gelegd. Zijn 22-jarige vriendin zou nog eens 120 gram van het goedje hebben verkocht. De groep, die in steeds wisselende samenstel ling opereerde, handelde verder in vuurwapens, munitie en ex plosieven. In de woning van een 37-jarige Rotterdammer aan de Taussent- straat werd een complete werk plaats voor het ombouwen van vuurwapens aangetroffen. Daarnaast werd in de woning een grote hoeveelheid oefengra naten en dynamiet, dat vooral in de bouw- en sloperswereld wordt gebruikt, gevonden. fiet Spul is onlangs door het Explo sieven Opruimings Commando weggehaald uit de woning. De Hellevoeter, die door de politie als een van de hoofddaders wordt beschouwd, heeft met de explosieven in november vorig jaar een telefooncel laten ont ploffen op het winkelcentrum De Struytse Hoeck in zijn woon plaats. Met twee 23-jarige Hellevoeters en een 23-jarige Briellenaar pleegden de drie ook vijftien auto- en woninginbraken in Hellevoetsluis, Brielle, Vlaar- dingen en BarendrechL Daarbij werd voor zo'n 17.500 gulden buitgemaakt Het zestal is vrij dag voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. De vijf mannen zijn in verzekerde be waring gesteld. Rotterdam Het Fumess-con- cern heeft ten behoeve van haar rederij Theodora Tankers de Ita liaanse rederij Seran overgeno men. Dit in Ravenna gevestigde bedrijf heeft een vloot van twee i bitumen-tankers; de Franceses S. van 3680 ton laadvermogen en de Nelvina van 3340 ton. Theodora Tankers versterkt d.Opx deze overname haar positie. Meteen vloot van acht schepen js zg-marktlelder in het zeetran sport van vloeibare bitumen e.d. Rotterdams Nieuwsblad KZ/RW/RY/RV/ maandag 23 april 1990 Een fraai beeld van de Willemsbrug, onderdeel van de Boompjes-promenade. Rotterdam De vierde jaar gang van de Bedrijven Kon- takt Dagen in Ahoy' zal 640 bedrijven, gemeenten en overheidsinstellingen bij el kaar brengen. Uniek is de komst van Excelsior. De eerste divisieclub zet op de beurs haar onophoudelijke speurtocht naar sponsors voort. De kontaktdagen worden vol gende week dinsdag en woens dag gehouden. De voorzitter van de Kamer van Koophandel in Rotterdam, mr. R. de Bok, opent morgenmiddag de beurs, die vo rig jaar ruim 850.00Q bezoekers trok. De beurs is in de eerste plaats be doeld als ontmoetingsplaats voor regionale ondernemers. De or ganisatoren van de beurs gaan er vanuit dat veel ondernemers hun eigen buren nauwelijks of niet kennen. Vaak worden er bestellingen ver in het land ge daan,terwijl dezelfde produkten ook dicht bij huis, en dus goedko per, te verkrijgen zijn. De stands zijn wat betreft afme tingen en uiterlijk gelijk, 2odat er geen wezenlijk onderscheid is tussen grote en kleine bedrijven. Wel zijn er evenals afgelopen ja ren de straten en plein, waar ge meenten en verenigingen zich presenteren. Dit maal zijn er straten en pleinen vernoemd fiaar Krimpen aan den IJssel, Ridderkerk, Hoogvliet en Al- brands waard. Verder is er het Infoplein van de overheden, de Adviesstraat van de adviesbureau's die verbonden of aangesloten zijn bij de Kamer van Koophandel, de Logistiek- straat en de Vemes Trade Sup port, die wordt bevolkt door le den van de gelijknamige vereni ging- Tijdens de beursdagen wordt er ook een symposium gehouden over Interne Milieuzorg en Af valbeheer en is er tentoonstel ling te zien van Studio Aad Speksnijder over de fotograaf Cas Oorthuys, die zo juist het boek 'Rotterdam, Dynamische Stad' heeft doen verschijnen. Een tweede expositie betreft het project Vaartweg van de beel dend kunstenaar Hans van der Plas, die de stad vanuit de vier windrichtingen heeft vastgelegd op hei linnen doek. De Bedrijven Kontakt Dagen zijn zo wel morgen als woensdag van 14.00 tot 22.00 uurgeopend. Rotterdam Het personeel van het massagoed-overslagbe drijf Frans Swarttouw gaat de directie en de raad van com missarissen in het kader van de veiligstelling, van werkgele genheid een aantal eisen stellen. Als daar vóór 7 mei geen bevre digend antwoord op is gekomen, zal tijdens ledenvergaderingen van de Vervoersbonden FNV en CNV worden bekeken wat daar tegen zal worden gedaan. FNV-bestuurder Koos van der Linden: „En iedereen kan raden wat dat zou kunnen inhouden. We wachten voorlopig af. Tot die tijd blijven acties in elk geval uit". Het personeel, de onderne mingsraad en de vakbonden zijn ongerust over de afkalving van activiteiten bij Frans Swart touw. Binnen twee jaar 2ullen bijvoorbeeld 120 medewerkers overgaan naar het Europees Massagoed Overslagbedrijf, dat de in aanbouw zijnde kolen- en ertsterminal van Frans Swart touw op de Maasvlakte over neemt. Gisteren heeft het personeel, tij dens een bijeenkomst in een zaal van het Engels-complex, beslo ten tot de indiening van het ei senpakket Er waren daar onge veer 500 man bij aanwezig. De eisen houden onder meer in; het maken van een toekomst plan; andere bedrijven moeten daar eventueel bij worden be trokken als ook zij goede ideeën hebben over de toekomst van het massagoed; er mag geen inte gratie komen met de Graan Ele vator Maatschappij; op de huidi ge drie terminals van Frans Swarttouw mag de capaciteit niet verder worden uitgebreid; er dienen afspraken te worden gemaakt met andere massagoed- bedrijven om mogelijke samen werkingsverbanden aan te gaan. De Energiehal op zaterdag. Tweeduizend bridgers op weg naar een vermelding in het Guiness Book of Records. Rotterdam Het record is binnen. Afgelopen zaterdag speelden maar liefs tweedui zend bridgers gezamenlijk hun voor buitenstaanders zo ingewikkelde spel en vestig den aldus een wereldrecord 'aantal bridgeparen in één ruimte'. Die ruimte was de grootste sport hal van Nederland, de Energie hal aan de Abraham van Stolk- weg. Normaal op zaterdagavond het decor van een stampende rollerskate-disco, maar afgelo pen weekend heerste er een se rene rust. Gezeten aan vijfhon derd klaptafels streden de twee duizend bridgers, van hoofd klassers tot de zogenaamde 'thuisbridgers', om de hoofdprijs, een kloeke beker- Het spectaculaire mammoet- toumooi was georganiseerd on der auspïciënwan de Nederland se Bridgebond en had vooral tot doel de kas van het Wereld Na tuur Fonds te spekken. Daarin is men geslaagd, want met dé vij fentwintigduizend gulden op brengst, het inschrijfgeld van de duizend paren, bereikte men het beste resultaat van de afgelopen jaren. Voorlichter Kees van Zwieten moet tot 1986 teruggaan om een nog groter sukses te vin den. „We hadden toen een vei ling georganiseerd in het beurs gebouw met Mies Bouwman als veilingmeester. Toen haalden we een ton op". De bridgewedstrijd in de Ener giehal is een logisch vervolg van een traditie die in 1984 begon. Toen vond in de Blijdorpse Ri vier ah al de eerste WNF bridge drive plaats, met 46 paren. Per jaar is het aantal deelnemers ge groeid en in 1989 bereikte men de grens van de mogelijkheden in de wintertuin van de dier gaarde. Van Zwieten: „De men sen zaten overal, in de Rivièra- hal, de terraszaal en het kleine restaurant. Met driehonderdvijf tig paren zat het propvol en we hebben nog honderden mensen moeten teleurstellen. En toen we zaten na te denken over iets echt groots, hebben we er maar met een een grandioos festijn van ge maakt hier in de Energiehal. Vooral dankzij de sponsors heb ben we er zo'n mooi feest van kunnen maken. Zij hebben alle kosten voor hun rekening geno men en daardoor komt elke gul den inschrijfgeld ten goede aan het Natuurfonds". Mede-organisator Kees van Zwieten was na afloop zeer ge lukkig, „Alles is perfect gelopen en we hebben niets dan compli mentjes gekregen. De winnaars? De heren S. Wesseling en R. Meijer uit Spijkenisse. Maar daar ging het eigenlijk niet om. Het was gewoon een geweldige avond". Schiedam De Porter, de herdenkïngsmunt bij het 650-jarig be staan van Rotterdam, wordt niet overal geaccepteerd als wettig be taalmiddel. Een 20-jarige man uit Capelle aan den IJssel die zaterdag met de munt, die 5 gulden waard is, in Rotterdam een treinkaartje wilde kopen kon er niet mee betalen. De Capellenaar werd in Schie dam door de politie uit de trein gehaald omdat hij zonder kaartje was ingestapt. De man kreeg een bekeuring. Rotterdam Bij de aanleg van een nieuw metrotracé naar de Noordrand van Rot terdam moet worden ge tracht het slopen van wonin gen zoveel mogelijk te beper ken. Dat is een van de aanbevelingen van de Commissie Openbaar Vervoer (COV), na een uitge breide consultatieronde over de drie nieuwe Rotterdamse metro tracés. Toeneming van het aantal me troreizigers zal de noord zuid- lijn zodanig belasten dat moet worden gedacht aan aanleg van een tweede lijn op dit tracé. „Bestuurlijk, zowel op het ni veau van buurgemeenten als van deelgemeenten, lijkt er een breed draagvlak te bestaan voor de projecten", concludeert COV- voorzitter Bas de Koning, direc teur van de Rotterdamse Ver keersdienst in zijn vandaag ge presenteerde rapport. De drie nieuwe metrolijnen moeten lopen vanaf het Centraal Station naar de Noordrand, van af Marconïpiein naar Schiedam en vanaf Zuidplein naar de Be verwaard. Voor elke lijn zijn verschillende tracés nader uitge werkt, met uitzondering van de lijn naar Schiedam. Over deze laatste uitbreiding van het metronet is nog nader overleg nodig met Schiedam en NS over de oplossing voor het station Schiedam/Rotterdam West. Verder wordt hier geke ken of de metro nog verder kan worden doorgetrokken naar Schiedam Noord en de Benelux- tunnel. Noordrand Voor de lijn naar de Noordrand wordt gedacht aan een tracé over de Noordhavenkade en de Statenweg. Het tracé dat de voorkeur heeft van de deelge meente Overschie is buiten be schouwing gelaten, omdat dit volgenshetCOV niet aansluit op de Noordrand-plannen. Voor de metrolijn naar de Beverwaard moeten tracés over Oldegaarde en Slinge én langs Ahoy', Zui derpark en Oldegaarde worden onderzocht. Bekeken moet wor den of het gedeelte door IJssel- monde ondergronds kan lopen. Ridderkerk studeert al op plan nen de metro naar de wijk Drie- vliet door te trekken. De kosten van de metro-uitbrei dingen belopen zo'n 1,4 miljard gulden. Wethouder Jan Laan (ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer) hoopt dit geld bij het rijk los te kunnen peuteren, vooral nu het beschikbare be drag voor verbetering van het openbaar vervoer van 20 miljard gulden is verhoogd tot 28 mil jard. Vervoersysteem Naast dit COV-rapport kreeg wethouder Laan vanmorgen ook nog een eerste aanzet gepre senteerd voor een integraal ver voersysteem in de regio Rotter-, dam. Deze 'Structuurvisie Open baar Vervoer' moet het uit gangspunt worden voor de on langs opgerichte Vervoerregio Oude en Nieuwe Maas, waaraan 27 gemeenten deelnemen. Bedoeling is een netwerk van openbaar vervoer op te zetten, waarbij spoor- en metrolijnen naadloos op elkaar aansluiten. Tram en bus dienen in dit sy steem, dat de automobiliteit moet terugdringen, als verdere ondersteuning. om het De totaal vernielde wagen, waarin de 33-jarïge T. Soeters om het le ven kwam. Rotterdam Bij ongevallen op twee haventerreinen in Rotterdam zijn twee mannen om het leven gekomen. Zaterdagmorgen overleed de 36- jarige C. Noordennen uit Maas sluis, toen hij op een vorkhef truck aan het werk was op een haventerrein aan de Quebeo- straat. Door nog onbekende oor zaak kantelde de truck en kwam het slachtoffer onder het gevaar te terecht. Hij overleed ter plek ke. De 33-jarige T. Soeters uit Rot terdam overleed gisteren bij een ongeval op de Gerbrandyweg. Het slachtoffer kwam met zijn personenauto in botsing met een vrachtwagen en raakte bekneld. Nadat hij door de brandweer uit het wrak was gezaagd werd hij met spoed overgebracht naar het Zuiderziekenhuis. Bij aankomst daar bleek hij te zijn overleden. Nederlek Bij een aanrij ding op de dijk Noord in Krimpen aan de Lek is een jongen uit Rotterdam dit weekeinde zwaargewond ge raakt. De jongen stapte uit de bus en wilde de weg oversteken. Hij werd daarbij aangereden door een personenauto die de bus wil de passeren. De automobilist was afkomstig uit Nieuw Lekker- land. Het slachtoffer werd in eerste instantie overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam. Daar bleek hij zwaarder gewond dan men aanvankelijk dacht. De jongen werd met een gebroken bekken, en zware her senschudding en verwondingen aan het hoofd overgebracht naar het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam. Rotterdam Directeur ir. Henk Molenaar van het ge meentelijk havenbedrijf wil als bemiddelaar op zo kort mogelijke termijn een ge sprek organiseren tussen alle partijen die betrokken zijn bij de overslag van massagoed in de Rotterdamse haven. In deze sector gaat een aantal ge ruchten over overnames en ver mindering van werkgelegen heid. Het verzoek aan ir. Molenaar is afkomstig van de Vervoersbond CNV, die de zaak als zeer ernstig beschouwd en niet uitsluit dat er acties zullen volgen als er geen oplossing voor het massagoed wordt gevonden. Er is vooral on rust bij Frans Swarttouw en de Graan Elevator Maatschappij (GEM). Molenaar en enkele functiona rissen van het gemeentelijk ha venbedrijf zijn reeds begonnen met de voorbereidingen voor een totaal-overleg. Er zijn en worden contacten gelegd met alle bedrijven en werknemers organisaties. Molenaar hoo^l binnen enkele dagen duidelijk heid te hebben of een dergelijk overleg zin heeft en tot welke doelstellingen zoiets zou moeten leiden. De Vervoersbonden CNV én FNV trekken wat deze zaak bé- treft gezamenlijk op. ,'j -t 3 Rotterdam De heer Jad- ques Schoufour, de scheiden de voorzitter van de Stichting Diergaarde Blijdorp, slaat morgenmiddag om drie ui|r in de diergaarde de eerste paal voor het 'Azië-conti nent'. Met deze handeling begint offi cieel de uitvoering van het zogè- naamde masterplan. Naar ver wachting zal komende herfst daarvan de eerste fase kunnen worden geopend: het moerasbos, twee grote vliegvolières, een grot met vrij rondvliegende vleermuizen en een Mongoolse steppe. 19 9 0 KNVB Districtv.v. D.J.S. Terrein Laag Zestienhoven (naast V.O.C.) Mokweg 2 Deze loting wordt verricht door: Dave Morrison - IJshockeyinternational DistrictII: v.v. S.V.S. Capelseweg 31 Capelle a.d. IJssel Deze loting wordt verricht door: Cor Pot, trainer NAC. De lotingen vinden plaats na afloop van de wedstrijden om circa 21.30 uur. ORANJEBOOM RON KOEBRUGGE fi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2