w Meldpunt: niet dweilen met de kraan open Voetbalgala: avond om van te smullen WATERWEG SPORT L 'Tijd om oorzaken en niet symptomen te bestrijden' Groenendijk en Dingemans op herhaling Recreatieve triathlon in Vlaardingen BOTTEBDflMS NIEUWSBLAD i 5 £schiepam S SPORTAGENDA Gemeente Vlaardingen rekent volle prijs voor Stadsgehoorzaal Finale bij HBSS Grauwmeijer naar Frankrijk Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 8 mei 1990. ^SCHIEDAM Amnesty Op de Aleidafeesten is Amnesty International zater dag met een eigen stand aanwezig. Het gaat er de plaatselijke afdeling tijdens de festiviteiten vooral om meer bekendheid en tegelijkertijd meer leden te venverven. Ora de financiële middelen van Amnes ty iets te verruimen, zullen de leden het publiek tuïnplantjes trachten te verkopen. Orgelconcert - Mensen die het kunnen weten, vinden het een zeer bijzondere avond worden: het concert aanstaande vrijdagavond (aanvang acht uur) in de dorpskerk van Kethel. De liefhebbers van koor- en solozang en orgelspel zullen goperi aan hun trekken kunnen ko men tijdens het optreden van kerkkoor Groenoord. Zij hebben het initiatief voor deze avond genomen en de zangvereniging Kethel, mezzo-sopraan Elly Meijboom en organist Piet klootwijk uitgenodigd om er gevieren een 'onvergetelijk' concert van te maken. VLAARDINGEN Kleine Vera De stichting Coerke presenteert donderdag in haar ontmoetingscentrum in de P.K. Drossaartstraat de film 'Kleine Vera* van Vasiii Pitsjoel (27), De 130 mi nuten durende rolprent, in 1983 vanwege de voor de Sovjet-Unie revolutionaire naaktscènes een groot Russisch kassucces, beschrijft het leven van een meisje in Rusland, waarbij het vaak doelloze en troosteloze bestaan van veel Russische jongeren kenmerkend is. De plaats van handeling is een in dustriestadje aan de kust in het zuiden van de Sov jet-Unie. De twee voorstellingen zijn om 14.00 uur en 20.00 uur. Een toegangsbewijs kost een rijksdaal der. Gyi m-unicum „Wij zijn de eerste gymnastiekvereniging in de regio die een clubhuis bij de gymnastiekzaal heeft", zegt mevrouw A. Boog van Triade. Ex-wethouder Jan Madern (sportzaken) mag zaterdag dat clubhuis van Triade aan de Reigerlaan, waarvoor zwembad Holy een deel van zijn hal afstaat, officieel openen. „Madern heeft de hele gang van zaken van A tot Z meegemaakt", verklaart mevrouw Boog waarom de keuze viel op de ex-wethouder, en niet op zijn op volgster Agnes van Ardenne. „Bovendien, op het moment dat wij de wethouder uitnodigden was Ma dern dat nog". De gymnastiekvereniging, die rond de zevenhon derd leden heeft, verbouwde het stukje van de hal van het Holybad in eigen beheer. Nadat de vrijwilli gers begonnen te timmeren, kon de bestuurskamer twee dagen later al op slot. Het clubhuis omvat ver der een Bar en een keuken. De opening van het clubhuis vindt zaterdag om elf uurplaats. Van twaalf tot vijf uur houdt Triade open huis. De hele middag zijn er demonstraties van de jeugdleden. Fancy-fair Ondanks het mooie weer denkt scoutinggroep AI- lart van Heemstede al weer aan de winter. Met een fancy-fair hoopt de groep zaterdag voldoende geld te verdienen om centrale verwarming te kunnen betalen voor het clubhuis aan de Lemsterlandhoeve. Op de fancy-fair, die om tien uur wordt geopend door de Ravo-band, kan het publiek zich vermaken met een rad van avontuur, ballonscheren en taarten gooien. Ichthuskerk Het is deze maand 2 jaar geleden dat de Ichthuskerk aan de Van Maerlantlaan, ontworpen door architect xr.J.B. Baron van Asbeck, officieel werd geopend. In het gebouw, waarin behalve een kerkzaal en een kapel ook een toneelzaal en vergader- en clubruim ten zijn opgenomen, kerken zowel de gereformeer den als de hervormden in de Westwijk. De gelovi gen vieren het jubileumfeest zondag met een feeste lijke dienst om tien uur. Daaraan werkt het jonge renkoor Real Choice mee. Na de dienst kunnen de aanwezigen nog gezellig blijven napraten, 's Mid dags om vier uur is er nog een vesperdienst. Straatvoetbal De jeugdcommissie van w Zwaluwen houdt van 21 tot en met 30 mei het vierde straatvoetbaltoernooi voor jongens en meiges. De wedstrijden van het toernooi, waaraan vorig jaar 32 teams deelnamen, worden gespeeld op halve velden tussen 18.30 en 21.00 uur. Teams bestaande uit zeven spelers van 8 tot en met 17 jaar, kunnen zich inschrijven op het sportcomplex Holy-Zuïd, aan de Zwaluwlaan. I MAASSLUIS Schrijfavond Leden van Amnesty International in schrijven donderdagavond in de ïmmanuelkerk brieven voor de vrijlating van de Libiër Salih Omar al Qasbi en de Laotiaan Thit Meun. De Libiër zit al zeventien jaar gevangen in Tripoli op beschuldiging van geloofsafval en lidmaatschap van de islamiti sche bevrijdingspartij. Tegen oud-officier Meun, die al sinds 1975 vastzit op beschuldiging van opruiing, is nog nooit een officiële aanklacht ingediend. De schrijfavond begint om half acht. Dol-fijn En weer gaat het buitenbad van Dol-fijn open voor een nieuw zomerseizoen. Een besluit over een nieuw zwembad in Maassluis is nog altijd niet geno men en dus kunnen de liefhebbers van. buiten- zwemmen voorlopig nog terecht in het bad aan de Sportlaan. Zaterdag kunnen zwemmers al om half zeven een frisse duik nemen. Vroege vogels die tussen half ze ven en acht uur vijfhonderd meter zwemraen wor den door het badpersoneel getracteerd op een broodje kaas en een kopje koffie of thee. De toegangsprijs is laag op de openingsdag. Kinde ren onder de 4 jaar kunnen gratis naarbinnen, jeugd van 4 tot en met 15 jaar betalen een gulden, ouaeren 1,50 gulden. Koos Bons Koos Bons bespeelt zaterdag in de ïmmanuelkerk het Seifertorgel en doet dat met een 'Hollands tintje'. De reden om alleen maar werk to spelen van Neder landse componisten zijn de feest- en herdenkingsda gen in de maand mei. Vanaf kwart over acht speelt Bons zodoende stukken van bij voorbeeld Jan Swee- linck, Anthony van Noord en Samuel de Lange. vang 21.30 uur (ook zater- ap dezelfde tijd). woensdag 9 mei jeugdfilm Nieuwe avontu ren van Koenak, De Teer- stoof, 14.00 uur. donderdag 10 mei première "n Brandende Kwestie, openlucfmoneef. Vismarkt/Lange Haven, 22.00 uur. Ook voorstellin gen op 1112 en t3 mei. Liza Lee and tbs Laymen of Love, muzikaal program ma, theatercafé De Tender. 21.30 uur. jamsessie, café Podium, 22.30 uur. vrijdag 11 mei tienerdisco, buurthuis Nleuwland, 19.30 uur. Deejayturn, diskjockey draal* dansmuziek in café Podium, 22.30 uur. Jamas Bond-film License to Kil! in het FUmhuis, aan- VLAARDINGENI dinsdag 8 mei optreden popgroep Efgh- tmenout In O'Oude Stoep, aanvang 21.30 uur. donderdag 10 mei lunchconcert Aad Zouten dijk, 12.45 uur. film Een scherzo furfoso In filmzal Harmonie, 20.30 uur. vrijdag 11 meï film Een scherzo furioso En filmzal Harmonie, 21.30 uur. j MAASSLUIS ~~j donderdag 10 mei film Batman, Schuurkerk- theater, 14.00 en 20.30 uur. vrijdag 11 mei lezing parapsychologie, Koningshof, 20.00 uur. Vlaardingen - In het eer ste jaarverslag van het Meldpunt Dïskriminatie staat het niet met zoveel woorden, maar het bij het Siso ondergebrachte meld punt zal zich over enkele maanden opdoeken als het niet meer financiële arm slag krijgt. Hoewel het werk dat sinds de op richting op 21 maart vorig jaar is subsidies bijeen te sprokkelen", blikt Herders terug. Ranshuijsen wil nu eerst bekijken of die fragmentarische subsidiëring niet beter kan worden gestroom lijnd. Verder zal hij in het college van B en W bespreken of er binnen de beperkte ruimte voor nieuw be leid geld vooreen ADB kan worden vrijgemaakt. Op de uitkomsten van die gesprekken wilde hij niet voor uitlopen, Mulli-cultureel verricht niet geheel zinloos wordt genoemd, hebben bij George Her ders toch vooral begrippen als Maar hoop mag het meldpunt zei destilleren uit het beleidsplan genoemd, 'symptoombestrijding' en 'dweilen met de kraan open' de overhand. Die teleurstelling klonk gisteren door bij de presentatie van het ver slag. Ten overstaan van wethouder John Ranshuijsen, die het eerste exemplaar in ontvangst nam, oor deelde Herders dat het Meldpunt slechts in de marges mag romme len. Aan preventief werk, zoals aan voorlichting en publiciteit, is de or ganisatie bij gebrek aan mankracht nietof nauwelijks toegekomen. Hoewel Ranshuijsen toegaf dat het belangrijker is discriminatie te voorkomen dan het te registreren, kon hij nog geen toezegging doen over de marsroute zoals het meld punt die wenst af te leggenHet Siso wil het meldpunt ombouwen tot een Vlaardings Anti-Discrimina- tiehureau (ADB). Op die manier zou eindelijk aandacht kunnen worden besteed aan het 'opsporen en bestrijden van structurele patro nen van discriminatie'. Belang Het wordt, meent Herders, hoog tijd dat het gemeentebestuur het belang van het Meldpunt gaat on derkennen. „We hebben sinds 1983 vijf tot zes jaar lopen leuren om dit experiment te kunnen starten. Al die tijd zei de gemeente steeds: toon eerst maar eens aan dat er sprake is van racisme en discriminatie. Men had het gevoel dat het zo'n vaart niet liep in Vlaardingen". Pas vorig jaar ging de kogel door de kerk. Uitgerekend op de Interna tionale Dag ter Bestrijding en Ra cisme trok het Meldpunt in bij het Siso aan de Oosthavenkade. Echt gelukkig was het meldpunt daar niet mee, want ze mocht niet zelf standig opereren en moest met een minimale subsidie —goed voor een povere negen uur beroepsmatige ondersteuning aan de slag. „Bo vendien hebben we verschrikke lijk veel tijd moeten hesteden om allerlei kleine bedragen aan extra >unt zeker van het pas gekozen college van B en W. Daarin dicht de gemeente zich een actievere rol in de bestrijding van discriminatie en racisme toe. „In onze uitgangspunten staat het heel helder verwoord: Vlaardingen is een multi-culturele samenleving. Wij wilden het per se niet schimmig omschrijven en hebben bewust voor het woord is gekozen", aldus Ranshuijsen. Belangrijker is wellicht dat de le den van de begeleidingscommissie van het meldpunt meer vertrou wen in Ranshuijsen hebben dan in zijn voorganger Ary Maarleveld. „Hij is", zegt Ed Spa die namens het Stedelijk Overleg Migranten naar de commissie is afgevaardigd, „ten minste een man die keuzes maakt". Ook Herders verhult niet dat hij van Ranshuijsen meer daadkracht verwacht. Dat moet ook wel, voegt hij eraan toe, want van de 58 klach ten die van maart toten met decem ber vorig jaar zijn geturfd, hadden er maar liefst 19 betrekking op een slechte behandeling door de over heid. „Het is inderdaad zaak dat er in ei gen huis wordt gewerkt aan een mentaliteitsverbetering", geeft Ranshuijsen toe. Frisse wind „Ik heb de indruk dat ambtenaren zelden bewust discriminerend han delen, maar helaas gebeurt het soms wel. Het is een beetje in hun gedrag ingebakken. Zoals dat na- s tuurlljk bij de meeste mensen het is geval is". Om dat probleem het hoofd te bieden, zal hij diensthoof- g den instrueren daarover met hun c ondergeschikten te gaan praten. Ranshuijsen: „En als Wachten één 5 bepaalde richting opgaan, zal ik ze- J> ker ingrijpen". Vooral dergelijke uitspraken voe- S den bii Herders het idee dat er in Vlaardingen een frisse wind gaat waaien. „Ik ben blij met het beleid van sociale vernieuwing zoals dat ook in het beleidsplan van het col lege is verwoord. Ten aanzien van de afgelopen jaren bespeur ik toch een kentering. Er wordt nu ten minste onderkend dat het beleid op een aantal punten heeft gefaald". Het Siso hoopt dat de zelfkritiek van de gemeente er uiteindelijk toe leidt dat de voedingsbodem voor ui- den van de jaren zeventig regelma- tra-rechtse partijen zoals de Cen- tig met discriminatie is geconfron- trum Democraten verdwijnt. De teerd. vindt dat vooral overheden Surinamer Ed Spa, die sinds zijn meer rekening met het volk moe komst naar Nederland in het mia- ten houden. George Herders: 'De gemeente moet het werk van het meldpunt nu echt serieuzer gaan nemen'. „De kwaliteit van hun beslissingen deugt vaak niet. Daar begint de el lende. Volgens mij ziin de meeste CD-stemmers dan ook geen racis ten. Hun stem komt meestal voort uit frustraties. Hoe moet je anders verklaren dat ook veel buitenlan ders op de CD hebben gestemd?", aldus Spa. Herders kan zich wel vinden in die analyse. „Het beleid van de over heid heeft vaak tot gevolg dat de so ciaal zwakkeren in de samenleving een concurrentiestrijd met elkaar moeten aangaan om bij voorbeeld een baan te bemachtigen. Die com petitie tussen Nederlanders en bui tenlanders werkt de onverdraag zaamheid in de hand", meent Her ders. Hij vindt dat er in de toekomst dan ook meer aandacht moet komen voor de oorzaken van allerlei erger nissen. „Als buren het niet goed met elkaar kunnen vinden, omdat hun huizen te gehorig zijn en ze dus overlast van elkaar hebben, moeten we duidelijk maken dat de schuld niet bij hen legt Het is in dan soort situaties veel wezenlijker de krach ten te bundelen en betere behuizing af te dwingen dan met elkaar te ru ziën". Trainingen Het meldpunt verwacht dan ook veel van de trainingen, die beroeps kracht Elke Wolfangel in het soci aal-cultureel werk en het onderwijs aan werkers wil geven. In de soci aal- culturele sector heeft zij al in formatie gegeven over de diverse theoriën van waaruit verschijnse len als discriminatie, racisme, fas cisme en sexisme worden ver klaard. Die informatie kan, meent Elke Wolfangel, in het werk door klinken. Ook trainingen in ge- spreks- en luïstervaardïgheoen moeten leiden tot een betere hou ding van beroepskrachten ten op zichte van hun publiek, zodat onno dige irritaties en frustraties kunnen worden voorkomen. Inmiddels is voor Herders het mo ment van de waarheid aangebro ken. „De gemeente moet het werk van het meldpunt nu echtserieuzer gaan nemen. Tot nu toe is het steeds zo geweest dat we gingen overleg gen over de problemen die bij ons werden aangekaart. Als de ge meente niet met extra geld over de brug komt, gaan we meer druk uit oefenen. Dan wordt onze opstelling minder genuanceerd en zullen we eerder de publiciteit zoeken". Schiedam Het squash- en tenniscentrum Klaverstede vormt vrijdag, zaterdag en zondag het decor voor de open Schiedamse squash- kampïoenschappen. De zesde aflevering van het aoor de tweehonderd leden tellende squa- shclub Klaverstede georganiseerde toernooi, zal een kleine honderd deelnemers naar de de Brauwweg trekken. Clubvoorzitter Erzsike Euwe, die een maand geleden Lesley Toorop opvolgde, rekent erop dat het toernooi ondanks net mooie zomerweer door enkele regionale toppers het in drie cate- goriën verdeelae toernooi zal worden bezet „In elk geval geven de titelverdedigers van het hoogste niveau van vorig jaar, Frits Groenen dijk (squashdub Papendrecht) en Marjan Din gemans (De Leyers), acte de presence. Mede door hun aanwezigheid belooft het een aan trekkelijk toernooi te worden", aldus de prae- ses. De finales beginnen zondagochtend om 11.00 uur, waarna de prijsuitreiking rond de Mok van vijven plaats heeft. Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) tekent donderdag 17 mei alweer voor de vierde keer voor de or ganisatie van een recreatieve triathlon. Voor een redelijk getrainde atleet moeten de af te leggen afstanden (550 meter zwemmen, 30 ki lometer fietsen en 4 kilometer hardlopen) geen probleem zijn. De centrale plaats is het buitenbad van het Kol- pabad. Het startschot wordt om 18.00 uur gelost door Agnes van Ardenne, de nieuwe sportwet houder van Vlaardingen. Er kan tot 18.45 uur worden gestart. In verband met het recreatieve karakter, kan tot ruim na sluiten van het start bureau worden gefinished. De kosten aan dit sfeervolle en uitdagende eve nement bedragen 3,50 gulden. Deelnemers kaarten en routebeschrijvingen zijn onder meer verkrijgbaar bij de VW en de zwemba den Holy en Kolpa. Vgrdere informatie wordt verstrekt door de gemeentelijke dienst van sport en recreatie (010-4455573, 4455583, 4455593). Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaklie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De portredaktie is overdag telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. DINSDAG 8 MEI DsniMMftbjl: 20.00 Staller/Terraavogels—Wilton Rje- noorö/Schledam: Voetbal: 19.00 De Meem—SW; Hah» fi nale Nlaewiblad Cup: 19.30 OCV—CHS. 19.00 PPSC—WK. DONDERDAG 10 MEI Voetbal: 19.00 SVDPW—Stellendam (beslissingswedstrijd om degradatie naar al deling op terrein WFW in Brieile* Hnfva final* Visarding* kampioenschap; 16.45 VFCFortune Vt door DONALD BAX Vlaardingen Aan het suc ces wordt niet getwijfeld. Omdat een feest voor en door voetballers al op voorhand borg staat voor gezelligheid en sfeer, maken Hans van der Ende, John de Lange, Ben Vuyk, Krijn van Noord en Cor Huis in 't Veld zich geen zorgen over de goede af loop van het eerste Vlaar dingse Voetbalgala. Zelfs een gebrek aan financiële steun van de plaatselijke over heid, die dit lovenswaardige.ini tiatief inderdaad best op ae een of andere manier had mogen be lonen, laat de tevreden glimlach niet van hun gezichten verdwij nen. Het wordt, zeggen zij in koor, in de Stadsgehoorzaal za terdag 19 mei een 'dijk' van een avond. Heel even slechts wijkt het opti misme als de rol van de gemeen te Vlaardingen ter sprake komt. De stichting VJaardings Voet balgala kreeg nul op het request toen de gemeente werd bena derd voor een subsidie-aan vraag, Dat zelfde negatieve ant woord viel voorzitter Hans van der Ende eveneens ten deel toen hij met het voorstel kwam om de Stadsgehoorzaal gratis ter be schikking te stellen voor deze avond. En dat er ook over een flinke korting van de huurprijs niet viel te discussiëren, doet vermoeden dat de gemeente Vlaardingen niet beseft van wel ke waarde de voetballerij voor haar inwoners is. Het zou het nieuwe gemeentebestuur sieren als het die beslissingen terug draaide. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Het uitblijven van een gemeen telijke handreiking is eigenlijk het enige kleine minpuntje. Het programma klinkt als een Mok. De spreiding tussen de optredens van de artiesten (Martin Eden, Jan en John, Glenda Peters, De Flamingo's, Trio de Janeiro, The Tracks, een Zuidamerikaans showballet en een surprise-act) en de uitreiking van de prijzen (beste speler zaterdag en zondag, topscorer, beste club en voetbal- Ier van het jaar) zal door 'coordi nator' Ben Vuyk ongetwijfeld op de juiste wijze in het vat worden gegoten. Met de aanwezigheid van de Spartanen René van der Gijp en Ed de Goey, die de prijs uitreiking veneorgen, is dus daadwerkelijk alles tot in de puntjes geregeld. Met dit gala is een budget ge moeid van 15.000 gulden, dat wordt opgehoest door een twaalftal -sponsors. „De eerste keer is altijd de moeilijstek", zegt Van der Ende. „Dan staan de sponsors nog niet in de rij. Het is dus zaak om een zo goed mogelij ke presentatie neer te zetten. Ik moetje eerlijk zeggen dat wij er trots op zijn dat we dit voor el kaar hebben gekregen. We ziin er h 'rd tegenaan gegaan om dit I. .u.seren.maaraldatwerkis niet vergeefs geweest. Binnen het stichtingsbestuur hebben we als een goed team geopereerd, Ook de animo bij de clubs is groot. Ons enthousiasme is op de verengingen overgeslagen. Ik denk dat dit voor Nederlandse begrippen een uniek evenement De hoogtepunten van de avond moeten uiteraard de winnaars van de vijf prijzen worden. Eén winnaar is al bij voorbaat be kend en dat is de topscorer van Vlaardingen. Die onderschei ding, alsmede een sportw&arde- bon van 250 gulden en een door de kunstenares Annette Braad vervaardigd beeldje, is wegge legd voor Glenn Brown. De aan valler vara HVO bleef met zes tien doelpunten zijn clubgenoot Mare Maatsen vier treffers voor. Op de derde plaats eindigde Ro nald Schotel (DSS'26) die elf doelpunten maakte. Voorde res terende vier categorieën zijn slechts de nominaties bekend, zoals dat bij een uitreiking op ni veau behoort. De Lange: „Noem het maar de Vlaardingse voet bal-Oscars". Wim Vuyk (DVO'32). Mare Maatsen (HVO), Edwin Schrij vershof (CION) en Ronald Scho tel (DSS'26) komen in aanmer king voor de titel beste zaterdag voetballer van Vlaardingen. Na mens de zondagclubs zijn voor- tedragen John Samsin, Jan truis. Ad de Jong (allen VFC) en Martin Zagwijn (HSC'89), Een van deze acht spelers zal Ia- ter op de avond tot de beste voet baller van Vlaardingen worden uitgeroepen. Voor de beste dub van Vlaardingen in het seizoen 1989-1990 wordt een keuze ge maakt tussen VFC, Fortuna VI en HVO. Deze laatste prys wordt uigereikt door Wil van Rijn (D66), die de verhinderde burge meester Fred van Lier vervangt. Projectie De prijsuitreiking wordt omlijst met een levensgrote video-pro jectie van de kandidaten. Niet al leen de topscorer ontvangt een waardebon van 250 gulden, een zelfde douceurtje is er ook voor de beste zaterdag- en zondagspe- Ier. Die drie winnaars mogen te- De organisatoren van het Vlaar dingse Voetbalgala proosten op de goede afloop. Van rechts naar links Hans van der Ende. Ben Vuyk, Krijn van Noord en John de Lange. Op deze foto ontbreekt CorHuisln'tVeld. vens voor honderd gulden tapijt kopen bij een van de sponsors. De absolute winnaar van beide eategoriëen steekt tevens een reischeque van duizend gulden op zak. Voor de beste club ligt er aan het einde van de rit een waardebon van 500 gulden te wachten. Om tot een exacte en objectieve cijferwaardering te komen, zijn de afgelopen maan den liefst vijfentwintig door Krijn van Noord gerecruteerde rapporteurs de velden langs ge weest. In de Stadsgehoorzaal is ruimte voor zeshonderd personen, waarvan honderd plaatsen zijn gereserveerd voor genodigden. Een aantal kaarten is in de losse verkoop verkrijgbaar en kosten tien gulden per stuk. Belangstel lenden kunnen in het bekende etablissement d'Oude Stoep en bij Hans van der Ende (Ö1Ü- 4709088, na 22.00 uur) kaarten bestellen. .Maar", voegt Van der Ende er met een knipoog aan toe, „men moet wel snel zijn, want ik verwacht dat het storm zal lopen". Schiedam De finale van de Nieuwsblad Cup in het district 2 wordt dinsdag 15 mei gespeeld op het terrein van HBSS in Schiedam. De derde Masser vol doet met haar fraaie accommo datie en perfecte organisatie op alle fronten aan de wensen die bij het decor van zo'n eindstrijd behoren. Voor het zo ver is, worden van avond eerst nog de halve finales gespeeldHet met een been in de tweede Masse staande PPSC speelt om 19.00 uur thuis tegen 'cupfighter' VVK, terwijl DHS in Krimpen aan den IJssel voor rte loodzware opgave staat Hoofdklasser DCV onplezierig te verrassen. Dat duel begint om 19.30 uur. Maassluis De judcha Cindy Grauwmeijer is opgenomen in de nationale jeugdseïeetie. die op 20 mei in het Franse Belfort deelneemt aan een internatio naal team toernooi. Aan dit door de Union Natinale du Sport Sco- laire georganiseerde evenement wordt van Nederlandse zijde deelgenomen door een dames- en he ren ploeg. De voor het Maassluise Mahorokan judoënde Cindy Grauwmeijer zal haar ta lent demonstreren in de ge- ■wichlsklasse tot 52 kilo. i* ;l ÏH

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2