'Kroegen en kerken hadden niets met heilssoldaten op' Pupillen RKWIK stappen na straftraining over naar YFC WATERWEG 19 SPORT 3 Korps viert 100 jaar Leger des Heils in Schiedam Eigen taal ^maasland" Hennie Semeijn na vijftien jaar weg bij Hennes Van Lijk verlaat Excelsior Berkhout treedt af SPORTAGENDA Van den Kieboom opvolger Van Eijk DRZ oefent Dames- toernooi MW'27 ^SCHIEDAM Modelmaker verkast Modelmakerij P.L. va» der Hoeven keert Schiedam na ruim een halve eeuw de rug toe. Het bedrijf aan de De Hoopstrsat is de laatste twee jaar door het op zetten van een nieuwe divisie uit zijn jasje gegroeid. Op het Oudbeijerlandse bedrijventerrein De Bos- schen wordt binnenkort een nieuw pand betrokken. Daar heeft het bedrijf drie maal zoveel ruimte tot haar beschikking en heeft bovendien een optie nog eens een flinke lap grond er bij in gebruikte nemen. De stormachtige ontwikkelingen van de modelma kerij begonnen ruim twee jaar geleden. Toen, begon Van der Hoeven met het vervaardigen van instru mentafsluiters, die onder meer door de chemische en voedingsmiddelenindustrie worden gebruikt. „In het eerste effectievejaar resulteerde dat in onge veer 50% meer omzet. Dit jaar stevenen we alweer op een verdubbeling van vorig jaar af', aldus direc teur K.V. Mucek. Samen met zijn twee mede-direc teuren is hij dan ook zeer tevreden, dat het bedrijf een nieuwe richting is ingeslagen. Een ontwikke ling die hij zonder schroom stormachtig durft te noe men. In het verleden legde het bedrijf zich toe op het ma ken van de meest uiteenlopende mallen. Dat kon varieren van minuscule asbakken tot gigantisch grote schroeven voor zeeschepen. Sinds een aantal jaren bedient het bedrijf, dat zichzelf tot de meest ge renommeerde van Nederland rekent, ook de va- cuümvormindustrie. „Veel kunststofdisplays op beurzen, in supermarkten en in warenhuizen zijn van ons afkomstig", aldus Mucek. Het werk voor de vaeuümvortnindustrie trok al een flinke wissel op de beschikbare bedrijfsruimte. De laatste jaren werd de situatie zo langzamerhand on- houdbaar- Opmerkelijk is in dat verband bij voorbeeld dat in het raadsvoorstel van de gemeente Oud-Beijerfand om grond aan Van der Hoeven te verkopen nog wordt gerept over een personeelsbestand van acht man. .JDat is inmiddels alweer achterhaald", laat Mucek weten. „Het zijn er nu 12 en er komen er dit jaar waarschijnlijk nog drie bij". Het bedrijf heeft nog geprobeerd nieuwe bedrijfs ruimte in Schiedam te vinden, maar dat mislukte. „We konden alleen in de bestaande bouw wat krij gen", aldus Mucek. Als alternatief werd ook het be drijventerrein bij Zestienhoven als te kostbaar van de hand gewezen. VLAARDINGEN College wandelt Het nieuwe college van B en W houdt een oud ge bruik in ere. Ook de ploeg aan wie de komende vier jaar het dagelijks bestuur over Vlaardingen is toe vertrouwd gaat wandelen door de wijken ïn de stad. Volgende week dinsdag staat een bezoek aan de wij ken centrum, Oostwijk, Vettenoordsepolder en Maasboulevard en omstreken op het programma. Het college legt hettraject wandelend af. Wijkbewo ners kunnen burgemeester en wethouders dan aan houden om hun wensen, grieven en ideëen kenbaar te maken. Naafloop van de wijkwandeling wordtin buurthuis De Pijpelaar aan de Willem Pijperstraat met belang stellenden nagepraat, Die bijeenkomst begint om 16.30 uur. Rollenrijden De Vlaardingse rennersclpb De Coureur houdt zon dag tijdens de open dag van het recreatieschap Mid den-Delfland het open kampioenschap rollenrijden. Tussen twee en vier uur treden wielrenners op ho metrainers tegen elkaar in het strijdperk. De wed strijden worden gehouden op het terrein van het be heerskan toor aan de Zuidbuurt 85. De ambtelijke notitie Onderwijs Eigen Taal en Cul tuur (OETC) geldt zondag als uitgangspunt vooreen bijeenkomst waarbij de Vlaardingse aanpak cen traal staat In buurthuis Oost praten onderwijsge venden, ouders en belangstellenden over dat onder werp, Turkse ouders zullen die middag tussen twee en zes uur hun wensen en bevindingen duidelijk maken. Tijdens de bijeenkomst wordt een inleiding gehou den door de heer özgüzel. Hij is inspecteur onder wijs eigen taal en cultuur. Meer tegenstand Het aantal tegenstanders in de Maaslandse raad te gen de komst van het transportcentrum in de Oude Campspolder-Zuid neemt toe. Vooral in de fractie van het CDA stijgt de weerstand, want behalve L.H.M. van Ruyven-van Leeuwen en J. van der Kooij, is ook het nieuwe raadslid C. Pool tegen die locatie. _,Dat het transportcentrum er moet komen, staat voor mij wel vast", aldus Pool. „Maar ik ben tegen de aanleg in de Oude Campspolder. Mijn voorkeur gaat uit naar de Oranjepolder Slechts als het uitstel van de aanleg van het transportcentrum voor de betrok ken bedrijven te grote problemen zou opleveren of de werkgelegenheid in gevaar komt, wil het CDA- raadslid zijn afwijzende visie nog in overweging ne men. Op dinsdag 19 juni spreekt de Maaslandse raad zich uit over de streekplanherziening van de provincie, die betekent dat het bestemmingsplan moet worden gewijzigd. Zou Maasland haar medewerking weige ren, dan kan de provincie de gemeente zo'n oestem- mingsplanwijziging opleggen. De gemeente kan daartegen bij de Kroon in beroep gaan- Zoals het er nu naar uit ziet, haalt het dezer dagen binnen gekomen verzoek van de provincie het niet. De Open Groepering en de PvdA blijven tegen. Nu ook Pool als derde CDA'er tegen is, is de Maaslandse afwijzing niet langer met de kleinst mogelijke meer derheid van zeven tegen en zes voor. Zaterdag staat het transportcentrum op de agenda van een speciaal belegde fractievergadering van het CDA. sagetheater. 11.00 uur. uitvoering van de ballet school Miranda van Oor schot, 19.30 uur. SCHIEDAM j donderdag T7 mei optreden van het a capella kwartet De Corn ulo's, thea tercafé De Tender, 21.30 uur. vrijdag 18 mei try-out van formatie Love at first sight, café Podium, 22.30 uur. film Sea of fove met Al Pa- cino. Filmhuis, 21.30 uur. optreden van het Shusaku Dormu Dance Theatre, Passagetheater. 20.15 uur. zaterdag 19 mei fancy fair en rommelmarkt ten behoeve van een zo merkampvoor tieners uit de wijk, buurthuis Nieuwfand, 12.00 tot 16.00 uur. orgelconcert Aad van der Hoeven, kerkgebouw Ned. Protestantenbond, 15.00 uur. afsctieldsJnloop Goeman Borgesiusschooi, 10.00- 13.00 uur. live-optreden Long story short, café Podium. 22,30 uur. toneelstuk Der» kleine ne gertjes, Passage theater, 20.15 uur. rommelmarkt Harpe Da vids, Hemaplein, 10.00 tot 15.30 uur. zondag 20 mei thè-dansant, diensten centrum De A Molens, 13.30 tot 16.00 uur. concert van de Engelse organist Martin Harris, Pas- ^VLAARDINGEN j zaterdag 19 mai geraniummarkt van de ko ninklijke maatschappij tuin bouw en plantkunde, Markt, 9.00 uur tot 17.00 uur. tekenfilm Inspecteur Ed, Vredeskerk (10.30 en 14.00 uur) en Ichtuskerk (13,00 uur). komische film Big, Vre deskerk. 19.00 uur, zondag 20 mei discussiemiddag over On derwijs Eigen Taal en Cul tuur, buurthuis Oost, 14.00 tot 10.00 uur. |MAASSLÜiS donderdag 17 mei musical Waterland, De Ark. 20.00 uur. Ook vrijdag, zaterdag 19 mei kindervoorstelling De tra nen knallen uit m'n kop, Schuurkerktheater, 14.00 uur. dansavond Beweeg en leef waarvan de opbrengst bestemd is voor de Hart stichting, 20.30 uur. orgelconcert van Jaap Kroonenburg in het kader van de Feike Asm a-her den king, Grote Kerk. 20.15uur. Rotterdams Nieuwsblad donderdag 17 mei 1990 dc-r COCK RIJNEVEEN Schiedam Hij behoort tot de garde van oudgedienden. Een heilssoldaat in ruste, die zijn ziel en zaligheid aan het Leger heeft verpand. Van de honderd jaar Leger des Heils in Schiedam heeft J.J. Stui- venberg meer dan een halve eeuw meegemaakt. En eenmaal op zijn praatstoel komen de herinnenngen vlot bovendrijven. Schiedam? Daar was, weet hij, het Leger in 1890 dringend gewenst, want rozegeur en maneschijn was het in die dagen bepaald niet m de Brandersstad. Aanstaande woensdag de 23-ste mei bestaat 'Korps nummer 37' in Nederland gingen 36 andere ge meenten Schiedam voor precies een eeuw. Dit weekeinde echter vieren de heilssoldaten onder lei ding van kapiteine J.J. de Heer al het oprichtingsfeest in hun gebouw aan de Lange Haven. 27, waar zij hun samenkomsten vanaf het prille begin hebben gehouden. En een he leboel oude heilssoldaten, waarvan een klein aantal zelfs uit Canada overkomt, zullen tijdens de reünie in de Opstandingskerk de herinne ringen ophalen. De dagen van weleer... Het waren in het laatste decennium van de ne gentiende eeuw wel volstrekt ande- S re tijden. Zeker voor het uit Enge- J. land overgewaaide initiatief van£ een 'Salvation Army'. Stulvenberg: 8 „De situatie in Schiedam was in 1890 niet best; een paar honderd distilleerderijen en kroegen. Een a groot deel van de bevolking werkte in de alcoholindustrie en een ander deel in de glasindustrie. En er werd s wat gebruikt bij de baas. Het was een ellendige toestand". Barmhartigheid De 73-jarige Stuivenberg schetst een beeld van 2ijn stad dat uiteinde lijk een voedzame bodem zou blij ken te zijn voor een nieuw soort sol daten. „De mensen woonden in krotten. Er was grote armoede, veel werkloosheid, veel dronkenschap. Het Leger", zegt hij stellig, „was hier met al zijn ervaring zeer op z'n plaats". De kar werd die dagen getrokken door drie vrouwelijke officieren: kapiteine De Jong „zij had het bevel"en de luïtenantes Obbe en Otto. Het gebouw aan de Lange Ha ven was de plek voor evangelisatie en bekering. 'Hulp aan de mede mens verkerend in geestelijke en maatschappelijke nood', omschrij ven de heilssoldaten zelf hun wer ken der barmhartigheid. Mocht dat in Schiedam dan als be slist geen overbodige zaak worden fezien, het wil geenszins zeggen dat et Leger met open armen werd ontvangen. Niet dat Stuivenberg aan den lijve de onwelvalligheden heeft ervaren, hij voegde zich pas in 1934 officieel in de rijen der heils soldaten, maar hoe het er toen en later in zijn tijd aan toe ging kan hij bloemrijk uit de doeken doen. „Een deel van de bevolking was het er wel mee eens; de kroegbazen en de kerkelijke instanties daarente gen waren dat bepaald niet. Oh jee, nee. Het Leger was geen christelij ke beweging, vond de kerk. De wij ze waarop wij het evangelie brach ten viel niet in de smaak Beklad Samenkomsten vielen dan ook wel eens door wanordelijkheden uit een. „In het begin werden ze soms moedwillig verstoord; door de te genstand tegen het Leger. Maar toen Piet Brouwer een grote zware kerel, waarvoor zelfs agen ten een straatje om gingen werd bekeerd, hoefde de politie ook niet meer langs te komen. Konden we zelf de ongeregeldheden zelf wel aan". Het zwaarste hadden de korps-le den het te verduren die zich in uni form in de stad durfden te tonen. Stuivenberg: Nee, dat was geen pretje. Ze werden 'beklad' en 'handtastelijk bejegend". In zijn tijd was dat er wel vanaf en waren het vooral de denigrerende kreten die het *m deden. Van wat de Schiedammer zoal naar zijn hoofd kreeg geslingerd, herin nert hij zich één gevleugelde kreet heel goed: 'Leger de poep, ik heb me cent versnoept...' „Waar ze het Al past het uniform van de heilssol daat niet meer zo als in vroeger ja ren, het echtpaar Stuivenberg voell zich er wel in: 'Van de miskenning van vroeger is met de jaren de erken ning voor ons werk gekomen...' vandaan haalden, ik weet het niet". Vandaag de dag is dat er niet meer bij. „Tegenwoordig lopen we ook veel minder ïn uniform. In 1925 waren er van de driehonderd heüs- soldaten zeker tweehonderd die het uniform droegen". Romantisch Door buitenstaanders wordt tegen het Leger des Heils altijd minzaam.' wat romantisch zelfs, aangekeken. In oude Amerikaanse films bij voorbeeld, waarin rond kersttijd naast sneeuw, de kerstman en de arme sloebers steevast een vriende lijke soldaat - van het Salvation Army met de collectebus rammelt En in levensliedjes komt eenzelfde beeld naar voren: Hij zeulde van kroegie naarkroegie Al deden zijn voeten zo zeer En aan iedere klant daaraan vroegs te: Wilt u nog een Strijdkreet meneer En wie heeft nooit eens in een eta blissement een naderende heilssol daat vriendelijk schouderophalend een gulden toegestopt met de ge grinnikte toevoeging dat hij geen Strijdkreet -wilde hébben, maar er eerst wel graag één wilde hóren... Met zijn 55 dienstjaren nog niet eens tot de oudst-gedienden beho rend, zegt de Schiedammer te heb ben gemerkt dat de mensheid he den ten dage meer open staat over het Leger. „Van de miskenning van vroeger is met de jaren de erken ning gekomen. Dat merken we het beste als we met de collectebus langs de deur komen. Dat loopt nu ontzettend goed. We worden niet meer afgescheept, zoals je nog wel eens met Jehova's ziet gebeuren. Men spreekt ons zelfs aan over het evangelie" Verplichtingen Stuivenberg is als zovelen binnen het Leger van kindsbeen af opge groeid met het wel en het wee van de plaatselijke afdeling. De kinde ren van wie de ouders als heilssol daten actief waren, groeiden geza menlijk op via de bijbelklas en de zondagsschool naar de zangbrigade (stammend uit 1895) of het muziek korps (opgericht in 1398). Hijzelf deed veel jeugdwerk in uiteenlo pende functies. In 1971 stond hij aan de wieg van wat tegenwoordig 'bezoek voor u' heet, waarbij heils soldaten visites afleggen bij zieken of alleenstaande Schiedammers. Het Leger had een grote invloed op je leven, maakt J.J, Stuivenberg duidelijk. Zelf versleet hij zijn ar beidzame jaren bij de werf Wilton- Fijenoord. Rond de drukke perio des zoals de kerst zag hij soms am per zijn bed. „Gelukkig vond mijn vrouw dat nooit erg. Ik ben zelf met een heilssoldate getrouwd. Officie ren zijn dat verplicht. Zij mogen met geen ander dan met een heils soldaattrouwen..." Een andere zeker in de beginja ren van het Leger des Heils in Schiedam tamelijk ingrijpende maatregel was dat je als korpslid niet langer kon werken in de bran derijen en distilleerderijen. „Dat mocht gewoon niet. Je mag niets te maken hebben met drank en dat is nu nog steeds zo. Die mensen waren dus verplicht hun werk op te zeg gen. Zeker, dat was nogal wat in die tijd. Alleen het gekke is het geval: mensen die bekeerd worden, ge bruiken geen druppel alcohol meer. Dat heb ik zelf, hoewel niet per soonlijk, meegemaakt". SchiedamAls een verzorger z'n club verlaat, is dat in de regel geen nieuws om wakker van te liggen. Dat Hennie Semeijn na vijftien sei zoenen spieren poetsen en wrijven Hermes DVS de rug toekeert, mag echter zeer opmer kelijk worden genoemd Een van de redenen waarom Semeijn, die bij de naar de tweede klasse gedegradeerde Schiedammers nog be taald voetbal heeft gespeeld, de degradant ver laat, is de in zijn ogen niet geheel correcte wijze waarop vlak na de jaarwisseling werd besloten het contract met trainer Simon van Vliet niet te verlengen. Maassluis Marco van Eijk verlaat Ex celsior M. De van een ernstige blessure her stellende doelman heeft echter nog niet bekend gemaakt bij welke vereniging hij z'n overschrijvings formulier zal inleve ren. Hoewel zijn naam. eerder al in ver band werd gebracht met SFC en Bijns- burgse Boys, is het zo goed als zeker dat bei de clubs niet met Van Eijk in zee zullen gaan. Van Eijk is de enige speler van de huidige selectie over wie trainer Eric Gud de volgend seizoen niet kan beschikken. Alle andere selectie spelers hebben toege zegd te blij ven. Vlaardingen Herman Berkhout keert na de algemene ledenvergadering van de voetbal vereniging HSC'89 op woensdag 6 juni niet te rug als voorzitter. Berkhout wordt opgevolgd door Henk Zagwijn, die momenteel als vice- voorzitter opereert. Berkhout blijft wel als be stuurslid behouden voor de fusiedub. B.C. de Vetten en C.H. van der Linden stellen zich her kiesbaar voor een nieuwe termijn als bestuurs lid. De ledenvergadering, waarop zal worden voorgesteld de conttributies voor volgend sei zoen niet te verhogen, begint om 20.00 uur. door SAND ER SONNEMANS Vlaardingen Zo langzamerhand weten de Spar- ta-spelers Ed de Goeij en Peter Houtman aardig de weg te vinden in Vlaardingen. Gaf het Spangen-duo, inclusief 'voetbalclown' René van der Gijp, vorige week ïn de Broek polder bij de gloednieuwe fusie club Delta Sport acte de presen ce, gisteren vertoefden de profs op het terrein van VFC. Zater dag maken zij gedrieën nog maals een ritje naar de jenever- stad, als zij tijdens het Vlaardings Voetbalgala diverse prijzen uit reiken. Liefst 150 voetballertjes waren naar de Sportlaan gekomen om onder leiding van Houtman en De Goeij een trainingsmiddag mee te maken. Naast de publiekstrekkers onderwierpen ook VPC's hoofdtrainer Wim Tijl, diens assistent Pim van der Burg en een tiental jeugdtrai ners, de jeugdige voetballers aan diverse trainingsonderdelen. VFC's jeugd bestuurslid Frits Veenstra, door voorzitter Bram den Hamer de absolute motor van het evenement genoemd, benadrukte dat het geenszins de bedoeling was om leden van an dere clubs af te snoepen, „Maar", Schiedam UVG heeft in Wim van den Kie boom een nieuwe trainer-coach voor de heren selectie aangetrokken. Van den Kieboom, die met het oog op komend seizoen al is begonnen zich in te werken, volgt bij de Schiedamse handbalvereniging Gerard van Eijk op, onder wiens leiding UVG in de zaalcompetitie moest afdalen naar de afdeling. Tevens werd besloten de overeenkomst met Leo Schlërmann, die het in de landelijke derde divisie spelende tweede damesteam begeleidt, met een jaar te verlen gen. Schiedam DRZ (De Roode Zon), dat onlangs op gepaste wijze afscheid nam van trainer Cock de Jong en PietScheffers, start het nieuwe sei zoen op 1 augustus met de eerste training In de aanloop naar de competitie werkt de RVB- hoofdklasser, die dan onder leiding staat van Jan Kleingeld, de volgende oefenwedstrijden af; 5 augustus 14.00 Soniedamse BoysDRZ, 9 augustus 18.45 DRZ—RDM, 19 augustus 14.30 WICO—DRZ, 26 augustus 14.30 Ursus—DRZ. Tip. voor deze rubriek kunt u door geven aan de aportredektie van deze krant, poatbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De sportredaktie ia overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in da avonduren onder nummer 010- 4056509. ZATERDAG 19 MEI Voetbal; Nacompetiti* om degradatie naar afdaling: 14.30 Bolnes—SVD PW; Ba- aliMingawedatrijd om promotie naar derde fclaaae; 14.30 MVV27—Hazers- woudse Boys (tonoln van Xerxes In Rotter dam); Korfbal; 16.00 MerwedeO DO. 16.00 Oranje NassauVitesse, 16.00 NIO—CKC Maassluis, 16.00 Spirit—De Ka pellen. 16 00 ArgertaOOI; Dimwaott- bal: 17.00 Jan de WII/DSC'74—Wilton; F1J- enoord/ScniBdam (double-header); Judo; 17.00 Eerste ronde Europa Cup voor club- teams lussen Maborokan en Spanak Hra- doc Krélevé uit Tsjechoslowafclje In Olym piad! te ZONDAG 20 MEI Voetbal: NacompaHtfe om klaue-parjo- dekampioentchap! 14.00 Fortune VI— OW; BeiMaalng*wedstrijd om promotie naar derde klaaae: 14.00 VFC—FC ZuF derstor (terrein van Neptunus In Rotter- d am); Korfbal; 14.00 Vlaardingen—DETO, 14,00 HSV—Harga, 14,00 Succes—Dub bel Zes; Honkbal: 14.30 Vlaardingen HolyCeierltas, 14.00 WiHon Fljenoord- SchiedamRidderkerk Rowdies; Cric ket; 11.00 VCC—Excelsior, 11.00 Hennes DVS—WV; Veld handbal: 11.15 DWS— H VCM 12.30 DES 2—De Holiendiaan (h). zo lichtte hij toe, „ais er zich jon getjes aanmelden zijn ze natuur lijk van harte welkom". „Op de eerste plaats houden we deze promotiedag om onze vere niging te verkopen en anderzijds om het voetbal in Vlaardingen ng populairder te maken. En als er na 20'n dag wat binkies bij ons willen voetballen, is deze dag na tuurlijk helemaal geslaagd". Nog voor de trainingsmiddag van start ging, had er al een mi nieme Iedenaanwas plaats. Een drietal F-spelertjes van RKWIK meldde zich bij het jeugdbestuur van VFC aan, omdat ze bij hun club een straftraining hadden moeten volgen. „Aanvankelijk hebben we geprobeerd om die zaak af te houden om geen sche ve gezichten te krijgen. Maar ja, ze komen, of liever gezegd de ou ders, zelf bij ons terecht", rea geerde Frits Veenstra, die tevens als hoofdbestuurslid fungeert. Onder de lal Sparta-doelman Ed de Goeij ver toeft met een elleboogblessure dan wel in de lappenmand, hij l liet zich de promotiedag van het op de rand van de derae klasse balancerende VFC niet ontne men. De boomlange sluitpost kroop bij diverse afwerkoefe- ningen wel onder de lat, maar beperkte zich alleen tot de opra- pertjes. „Gelukkig hoef ik niet aan mijn elleboog te worden geopereerd. Die slijmbeursontsteking moet met rust overgaan", deed hij openheid van zaken. „Ik vind het veel te leuk om met de jeugd om te gaan. Toen ik als jongetje bij Olympia in Gouda speelde, vond ik het ook prachtig als er een bekende voetballer kwam. Sparta heeft goede contacten met VFC en ik heb veel aan Sparta te danken. Dus moet je daar iets tegenoverstellen". Waar de Spartanen en de techni sche staf van VFC zich op het met verschillende parcourtjes uitgezette hcofdveld bezig hiel den, was het mogelijke kampi oenschap van de hoofdmacht in de bestuurskamer bet enige on derwerp van discussie. Zo gauw trainingsmiddag-coördinator Frits Veenstra een doos met VFC-stropdassen tevoorschijn toverde, bond vice-voorzitter Thijs van Santen direkt zo'n kle dingstuk om rijn nek, „Als we jfv zondag kampioen worden doe ik 'm gelijk om", grapte hij. „Dan ga ik als een echte bobo rondlopen". Programma Het programma dat de jongelin gen kregen voorgeschoteld, klonk als een klok. Om twee uur arriveerden de Sparta-vedetten die met luid gejuich werden ont vangen, waarna dietrainingson- derdelen werden afgewerkt. Na de aktiviteiten werden de hand- tekenmgenjagers in de gelegen heid gesteld hun werk te doen en op te foto te gaan met hun idolen. Aan de wedstrijd van het eerste elftal van VFC tegen de profs van Sparta gingen een optreden van de Vlaardingse showband Liberté en een wedstrijd van de VFC-pupillen tegen het E-elftal van de kasteelclub vooraf. Voor aanvang van de ontmoeting met de eredivisionist gaf VFC-trai- ner Wim Tijl al aan wat men van de wedstrijd zou kunnen ver wachten. „In dit treffen zal onze selctie lekker vrij uit kunnen spelen, omdat het eindresultaat van on dergeschikt belang zal zijn", schreef de oefenmeester in het keurig verzorgde programma boekje. Uiteraard was dat een logische gedachte, want voor de vierde klasser staan immers andere be langen op het spel. Zondag kan de formatie van Wim Tijl, die volgend seizoen zijn derde jaar aan' de Sportlaan ingaat, zich rechtstreeks in de derde klasse spelen. De Viaardingers ont moeten dan FC Zuiderster op het terrein van Neptunus. VFC zal VFC niet zijn, als daar ook het een en ander omheen wordt georganiseerd.,,Spelers, trainers en begeleiders gaan per luxe bus naar Rotterdam, gevolgd door een drietal supporteresbussen", blikte Frits Veenstra vooruit op de alles bepalende ontmoeting. Zomeravond Het potje zomeravond voetbalj zoals Sparta-spits Peter Hout man dat betitelde— trok minder toeschouwers dan verwacht. Ondanks dat Sparta, zonder Rob Baan (vertoefde in Texas) zich niet bepaald inspande, werden de naar hartelust gewisselde Viaardingers met een ruime zege (6-0: doelpuntenmakers Ton Noordegraaf, Edwin van den Berg, Marco Jochems en Ge rald Sandel <3x), naar huis ge stuurd. „De uitslag interesseert mij niet", vertelde trainer Wim Tijl na afloop- „Ik vond dit nuttiger dan een training, Morgen gaan we lekker met zn allen naar de sauna en laat ik iedereen opti maal masseren- Wat mij betreft zijn we klaar voor zondag en als Peter Houtman (links) en Ed de Goeij vermaakten zich uitstekend met de massaal opgekomen jeugd. je het mij vraagt redden we het nog ook". „Als dat gebeurt", vulde voorzit ter Bram den Hamer aan, „vie ren we zondagavond een groot knalfeest. Het kampioenschap zou de kroon op het werk van velen zijn. VFC js een gezonde club en kan alleen nog maar be ter worden. Daar werken we hard aan". Maasland MVV'27 houdt Hemelvaartsdag (donderdag 24 mei) haar jaarlijkse voetbal toernooi voor damesteams. Vanaf 10.00 uur komen de vol gende clubs tegen elkaar in aktie: poule 1: "Wissingen, Wil helmus, Flakkee, Alblsser- dam, MW'27/1; poule 2: Vlis- singen 2, Wilhelmus 2, Excel sior, Capelle en MVV'27/2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2