'Enorme uitdaging om covers te spelen' w I Vbn dor Meezot BV.% Hl IS f VLOERTEGELS. VLOERVERWARMING. SPORT 'Lekker fietsen met vrouw en dochtertje' Trainingsstage voor judoka's Jack in the Box last pauze in na Harmonie- concert Schiedam gaat goed in de fout óÉMm Excelsior oefent toch Heusdens kampioen Naast onze bekende badkamershowrocm hebben wij nu ook een nieuwe showroom ingericht met 130 soorten vloertegels van uitsluitend de betere merken en le keus. Ook te zien in onze nieuwe showroom, sen compleet aangesloten vloerverwarming. verzorgt ook het legger én plaatsen van uw vloertegels en vloerverwarming. Dit altijd tegen concurrerende prijzen, zoals u da; al 28 jaar van gewend bent. Kom eens langs in onze showroom en laat u eens deskundig voorlichten; kunt u bij slagen, dan krijgt u van een leuke aanbieding, die uw bezoek aan onze showroom zeer de moeite waard maakt. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 30 mei 1990 ^SCHIEDAM Finale van voetbaltoer nooi Burgemeester Scheeres en SW-syonsor John van Dijk verrichten zondagmorgen op sportpark Harga de aftrap voor de finale van het voetbaltoernooi van stichting De Molenwiek. Zestien elftallen van be drijven en cafés uit Schiedam, Rotterdam, Vlaardin- gen, Spijkenisse en Berkel en Rodenrijs strijden vanaf half tien voor de eerste prijs in het toernooi, die om vijf uur wordt uitgereikt. In de voorrondes werden al 24 teams uitgeschakeld. Het Schiedamse café De Molenwiek, waarnaar de organiserende stichting is genoemd, is wel doorgedrongen tot de fi nale. De opbrengst van het toernooi komt ten goede óan het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam. Lustrum Sauer-RekfcerscKool De Sauer-Bekkerschool aan de Eduard van Bei- numlaan viert in de week van II tot 15 juni het eer ste lustrum. Sauer- en Bek-kerschool fuseerden in 1984 en gingen onder een gezamenlijke naam ver der als onderdeel van de nieuw opgerichte Auguisti- nusstïchting, die ook de Regenboogschool onder haar hoede heeft. Tijdens de lustrumweek worden een sponsorloop gehouden, een sportdag, spelmid- dag en een. ballonnenwedstrijd. Voor ouders en oud leerkrachten is er een loop-in. Esslingen op bezoek Zeventig jongeren uit de Westduitse partnerstad Esslingen brengen de pinksterdagen door in Schie dam. De 37 jongens en 33 meisjes die vrijdag arrive ren zullen het in handbal, volleybal, tafeltennis, voetbal en atletiek opnemen tegen Schiedamse leef tijdgenoten. Binnensporten worden gespeeld in sporthal Margriet, de wedstrijden voetbal en atle tiek vinden plaats in sportpark Vijfsluizen. Het be zoek van de groep uit Esslingen wordt maandag be sloten met een barbecue. VLAARDINGEN Rode Kruisfeest Het Rode Kruis verwelkomt volgende week woens dag de Vlaardingse bevolking op zijn vakantieschip de J.H. Henri Dunant, die die middag afmeert aan het Westerhoofd. Het promotiebezoek van het schip begeleidt een inzamelingsactie en de werving van nieuwe, met name jonge leden. De Vlaardingse af deling grijpt het bezoek aan voor een aantal demon straties op de Maasboulevard. Aan boord van de Henri Dunant worden bezoekers onthaald op koffie of een glaasje ranja. Er is muziek, een tentoonstelling over het werk van de internatio nale hulporganisatie, een doorlopend bioscooppro gramma en het publiek kan zich over het vakantie schip laten rondleiden. Voor jonge kinderen is een crèche ingericht. Aan de walkant geven de verbindingsdienst en de Vlaardingse Colonne demonstraties en verzorgen het Jeugd Rode Kruis en Scouting kinderspelen. Er zijn optredens van de drumbands Jong A valance, Avalanee en de Scoutingband. Het Rode Kruisfeest duurt van drie tot tien uur. Jan Hofman en Ben Visser (zittend): door JOOP BREEDVELO Vlaaxdingen De puur Vlaardingse coverband Jack in the Box rolt in de an derhalf jaar dat de zes leden met elkaar musiceren van de ene verbazing in de andere. Op koninginnedag bij voor beeld. Voor een dolenthousiaste massa gaf de formatie die dag een concert op het plein voor café D'Oude Stoep. Toet senman Ben Visser glundert nog na als hij die openluchtsessie ophaalt. „Vol gens mij stonden er wel 1500 man op dat pleintje. Bijna alle voorbijgangers ble ven hangen. Zelfs veertigers stonden lekker te swingen". Aangenaam verrast was de band ook over de animo voor het voorlo pig laatste optreden van de band. Vrijdag speelt Jack in the Box een slordige drie uur covers in. zaal De Harmonie. Dat concert is bedoeld om gitarist Jan Hofman uit te zwaaien, die kort daarop voor on bepaalde tijd afreist naar Azië. „We hadden", zegt Ben Visser, „al een spaarpotje gemaakt om de kos ten van dat concert te kunnen dek ken. Maar dat hoeven we niet aan te spreken, want alle kaarten wa ren in no time verkocht. Sterker nog: we hadden wel een dubbel concert kunnen geven". Op het eerste gezicht draagt het nog korte levensverhaal van Jack in the Box alle kenmerken van een weergaloze successtory. Waar an dere lokale bands blij mogen zijn als ze tijdens de regelmatige band presentaties in d iezelfde Harmonie vijftig man publiek trekken, scoort Jack in the Box steeds een volle bak. Tijdens hun maandelijkse optre dens in D'Oude Stoep puilt dat eta blissement consequent uit. Ook dat heeft Ben Visser verbaasd. „In het begin dachten we drie of misschien vier keer in D'Oude Stoep te kun nen spelen. Maar dan zou het pu bliek wel verzadigd raken. Al thans, daar gingen, wij vanuit. In middels hebben we er zo'n tien concerten gegeven en het wordt al leen maar steeds drukker". Dus toch een successtory? Visser vindt die conclusie wat voorbarig. Uit pure laksheid heeft Jack in the Box haar werkterrein voorlopig tot Vlaardingen beperkt, zodat geen van de zes weet of er ook erkenning buiten de haring- stad lonkt Toeval Jack in theBoxis een band die min of meer bij toeral is ontstaan. An derhalf jaar geeden stak een aan tal Vlaardingse muzikanten de koppen bij elkiar en besloot een gezamenlijke sissie te houden. Uit angst dat het pibliek in zo'n initia tief nauwelijks interesse had, be sloten de deehemers dat mam moetoptreden h zaal Triangel aan een goed doe] te koppelen. Dat werd de zeehcnden creche in Pie- terbuuren. De ivond bracht twee duizend gulden op. Bovendien werd Jack in tie Box in. de steigers gezet. De buitenwacht vond met name de beslissing van Ben Visser om voortaan muziek van anderen te gaan spelen een heette merkwaar dig. Hij had met de formatie Line een finaleplaats in de Grote Prijs van Nederland gehaald en schreef voor die naar Bon Jovj-gemodel- leerde band diverse composities. Om dan terug te vallen op het songmatenaal van anderen leek de omgekeerde wereld. „Ik zie dat toch anders", zegt Vis ser aan de vooravond van het voorlopige afscheidsconcert. „In Line heb ik lange tijd op een ei landje geleefd Ik leidde aan een soort Ti na-syndroom waarvan, denk ik, veel amateurmuzikanten een tik hebben. Ergens in m'n ach terhoofd heeft lang het idee ge leefd dat ik met mijn muziek de wereld zou kunnen veroveren. Op het moment dat die oogkleppen af vielen, kon ik mezelf toegeven dat het een enorme uitdaging was co vers te'gaan spelen". Jack in the Box opereert in het ge bied waarin ook acts als Back to Basics en The Clarks actief zijn. Allemaal bands, die volgens Jan Hofman moeiteloos het niveau overstijgen van derderangs groep jes, die op bruiloften en partijen muziek van anderen tot een ranzi ge eenheidsworst vermalen. „Onze uitdaging is om tot de kern van zo'n nummer door te dringen. We proberen het materiaal volle dig in onze greep te krijgen. Lukt dat niet, dan gooien we het weg. Bovendien willen we zo veel mo gelijk stijlen beheersen Ons reper toire gaat nu al van de Everly Bro thers tot Pink Floyd en van Her man Brood tot Ten CC". In de toekomst wil Ben Visser een grote house-hit adopteren, terwijl de band bij wijze van contrast ook met de gedachte speelt Enmo Mor- ricones filmhit 'Once upon a time in the west' in te studeren. Rustperiode Voorlopig gooi» Jack in the Box er echter even het bijltje bij neer. De reislust van Holman „ik heb ein delijk een knoop doorgehakt, om dat ik er later geen spijt van wil hebben als ik mijn rugzak niet ge pakt heb"wordt aangegrepen om tn de oefenruimte aan 'nieuw\ materiaal te gaan werken. De band voelt er niets voor een tijdelijk stand-in voor Hofman aan te trek ken en wacht rustig het moment af dat hij terugkeert m Vlaardingen. Na die rustperiode hoopt Jack in the Box met een nog beter instru mentarium in een grotere regio aan de bak te komen. „We moeten inderdaad blijven investeren. Al leen op die manier kunnen we steeds beter tot het wezen van al die nummers doordringen", meent Hofman. „Als je nu luistert naar zo'n num mer als 'Roll over lay down' van Status Quo of 'Dynamite* van Mud merk je pas hoe iel dat allemaal klonk. Toen stond dat voor pure kracht. Met de huidige techniek is echter vee! meer mogelijk. Daar om willen wij*ook graag met digi tale toestanden en samples gaan werken". „Het verschil tussen professionele" en amateurgezeischappen is de* laatstejaren alleen maargroterge worden" concludeert Visser. „Als je net e*.u Kuip-spektakel hebt ge zien, kan het een flinke afknapper zijn om weer een simpel bandje met bescheiden middelen aan het werk te zien". Met die opmerking snijdt hij met een een heikel punt aan. Visser be seft dat bands als Jack in the Box het moeilijk hebben het hoofd bo ven water te houden. „Als muzi kant ben je toch een soort junk. Je doet bijna alles om je in je hobby te kunnen uitleven. Baantjes, niet op vakantie Je hebt het er allemaal voor over. Dan is het wel eens frus trerend als je weer met een karige beloning wordt afgescheept. Ik wil daar heel eerlijk in zijn: er wordt soms schandalig misbruik van amateurbandjes gemaakt". De regelmatige feesten van her kenning maken voor Ben en Jan veel goed. „Als we zoals in D Oude Stoep steeds dat saamhorigheids gevoel onder het publiek bemer ken en zien hoe de mensen genie ten, slaat dat op mij over", zegt Ben Visser. En Jan Hofman moet toegeven dat hij direct na het koninginnedag concert weer even twijfelde of hij nu echt wel op reis moet gaan. „Ja Jan, geef het maar toe", lacht Ben, „op dat moment 2at je scheiding weer even in het midden". doorDONALDBAX Schiedam Met een ze ker gevoel van. sadisme heeft Kees Bol gister avond ongetwijfeld ste vig gebruik gemaakt van de rode viltstift. De hoofdcoach van Wilton Fije- noord/Schiedam was na het on nodige 4-1 softbal verlies tegen Eric Renout/Onze Gezellen slechts sporadisch bij machte z'n emoties in juiste banen te leiden. „Ikbaal. En niet zo'n klein beetje ook", wilde Bol geen uitspraken doen, waarvan hij later wellicht spijt zou kun nen krijgen, of inter ne strubbelingen. En weg was Bol. Het nakijken van huiswerk kreeg, met zichtbare tegenzin, de voorkeur boven het verstevigen van sommige sociale contacten. De teleurstelling was begrijpe lijk, Hoewel Onze Gezellen veel meer uitstraalde en veel agres siever over de honken snelde, was Schiedam allerminst kans loos. .Een viertal afschuwelijke veldfouten bepaalde in de vierde inning op ondubbelzinnige wijze het grote verschil tussen vreug de en verdriet. Van dat kwartet misgrepen nam alleen al eerste honkv rouwe Debbie de Gids er drie voor haar rekening. Zij was aldus verantwoordelijk voor drie Haarlemse runs en werd dan ook prompt zonder mededo gen door Bol ingeruild voor Liesbeth van den Heuvel Ook werpster Mereille Ham- mink mocht zich een deel van de nieuwe ontluistering aantrek ken. De internationale batterij Mereille Hammink-Jolanda Droog kreeg weliswaar minder honkslagen tegen dan OG-pit- eher Anita Bank (drie om vier), e Debbie de Gids. het verstrekken van vier keer vier wijd droeg in drie gevallen in forse mate bij aan even zo vele tegenpunten. Met vier.wijd, een gestolen honk en een wilde worp viel er zeker op het eerste punt van OG het nodige aan te mer ken. In wezen waren er slechts twee lichtpuntjes die de toenemende duisternis doorbraken. Conny Jonkman noteerde als links- veldster een prima vangbal en maakte na de ruil Debbie de Gids-Lïesbeth van den Heuvel {Andrea Moree verhuisde van 'vier' naar 'drie') als tweede honkv rouwe een flonkerend dubbelspel. In aanvallend op zicht ging de hoofdrol naar San ne 't Hart, die met een piepklein 'infield' hitje, een tweehonkslag en een driehonkslag bijna een 'cycle' {alleen de homerun ont brak) liet bijschrijven. SCHIEDAM 0 0 01000=1 ONZE GEZELLEN 0103000=4 Schiedam; Mereille Hemmlnk (7) 8-4-3-5; Onze Geiellen: Anita Bank (7) 4-1-4-1. Slagflemkldftldon Schiedam: Sanne 't Hart 1.000f3 uit 3}en Debbie do GfdsO-SOO floil 2} Schiedam Aan de 'soap opera' rond de oefenwedstrijden van Excelsior'20 is een voor de Schiedamse cricketers zeer be vredigend einde gekomen. In overleg met de KNCB is besloten de voor vrijdag, zaterdag en zon dag geplande duels toch te laten doorgaan. In de twee wedstrij den die door Excelsior worden gespeeld, zullen ook de interna tionals André van Troost en Erik Duif er gewoon van de partij zijn. Excelsior'20 fungeert vrijdag ochtend vanaf 11.00 uur als gast heer voor de nationale selectie van Zimbabwe, die volgende week deelneemt aan het offi cieuze wereldkampioenschap voor B-landeh (ICC Trophy). Zaterdag ontmoeten Kenia en Hongkong elkaar op Thurlede (10.00 uur) en zondag speelt Ex celsior'20 vanaf 11.00 uur tegen East and Central Africa. Schiedam Ron Heusdens is damkampioen van Schiedam. In de laatste ronde van de2e 'open' titelstrijd stelde Heusdens de ti tel veilig via een overwinning op Piet Bastiaanse. De sterk debute rende Dinant Spieker legde be slag op de tweede plaats na een remise met Wim Vrijland. Ton Burgerhout, Thijs Huijs en Leo Mous zijn gedegradeerd naar de tweede klasse. In de eerste klasse greep Mat- hieu Smit de titel. De tweede promotieplaats ging naar Out die in de beslissende wedstrijd de eerst gewonnen staande Meloni het nakijken gaf. De Jager werd derde en maakt nog kans op pro motie naar de hoofdklasse, Uit de tweede klasse promoveren Tom Tilman en Leo van Steeno ven. doo SANDER SONNEMANS Vlaardingen Fortuna VI heeft er gisteren, in de'kleïne finale' van het Vlaar dings voetbalkam- pkenschap tegen HSC'89 (zondag), alles aai gedaan om Mari Vis- sei een waardig afscheid te geven. Visser is al 23 jaa: lid van Fortuna en speelde in de veertien seèoenen die hij aan de Mirathonweg in aktie kvam, meer dan 350 wedstrijden in de hoofd- inicht. Geien zijn staat van dienst was J? het dan ook meer dan terecht, 9 v datie 32-jarige middenvelder op het terrein van DSS'26 voor f aaivang eventjes flink in het S zonett© werd gezet. Als dank J dieisten ontving Visser uit han- dei van aanvoerder Jack den Heder een bos ruikers en twee fraie tuinstoelen. „G. jij maar eens lekker van een weverdiende rust genieten", zijn medespelers hem onder luid spnk Den Herder hem toe. Ter- gejuich met stoel en al delucht ir« stoid liet de routinier zich in het tilden. .Jongens", reageerde Vis- tuiimeubilair zakken, waarop ser, „we gaan er een lekker wed- Aaassluis -De Maassluise judoka's Emile Pruim en Anthonie Vurth en de Vlaardinger Marcel Dekker zijn door de Judo Bond hederland uitgenodigd om deel te nemen aan een internationale tainingsstage. Het initiatief hiertoe is genomen door de Europe- stjudo Unie, die van 2 tot en met 6 juli haar tenten zal opslaan in hit Franse Aix en Provence. strijdje van maken. En na afloop drinken we een stevig biertje". Dat vooruitzicht leek de ploeg van trainer Koos de Gooijer nau welijks te inspireren. Het porie zomeravondvoetbal om de derde en vierde plaats was nauwelijks het aanzien waard. Het leek als of de organisatoren daar net zo over dachten De in mokka- kleurige blazers gestoken 'bo- bo's' Gerrit van Alphen, Sjaak Maat. Krijn van Noort, Wim Vinken Paul Simons wierpen zo nu en dan vanaf een afstandje een schuin oog op de wedstrijd, terwijl mede-organisator Gerard Verver zich wel aan de afraste ring verschanste. Voor de echte Vlaardingse voet balliefhebber was het trouwens een memorabele dag, want niet alleen Mari Visser zette een punt achter zijn sportieve loopbaan. Herman Berkhout handelde voor de laatste keer als voorzit ter van HSC'89, arbiter Thom Janssen floot zijn earrire toi een einde en HSC-tramer Ger Hoog- erwerf zat voor de laatste maal in de dugout. Ook bij voormalig DSS-praeses John de Lange overheersten ge mengde gevoelens. Interim voorzitter wim van Wieringen noemde het wel gekscherend D- Day', maar zover wilde De Lan ge niet gaan. „Na elf jaargaan we van ons eomplex af", mijmerde De Lange. „Dat doetje toch wel wat". Naast de 2-1 overwinning (0-1 Jan de Jong (HSC), 1-1 Ro bert van Boxem, 2-1 Peter Bos huizen). kreeg Mari Visser bij Uit handen van bestuurslid Fop Kornaat ontvangt de scheidende Mari Visser een fraaie bloemen- ruiker. Op de achtergrond is een deel van de tuinmeubelen, die de middenvelder van Fortuna van de spelers had gekregen, zichtbaar. zijn publieks wissel nog een pre sentje m de vorm van een zil veren horloge met inscriptie. „Het zit erop", zuchtte hij alsof een hele Jast van hem was afge vallen. „Ik heb bij Fortuna echt een fantastische tijd gehad, maar ga nu eindelijk eens doen waar ik zin in heb. Lekker fietsen met mijn vrouw en dochtertje. Li chamelijk zou ik voetballen in het eerste nog wel op kunnen brengen, maar geestelijk niet meer. Ik vind het mooi geweest". Diverse merken uit ons assortiment: Villeroi en Boch Mosa Sphinx Gaii Ariostea lmola Emil Ceramica Gardenia ITALTILE Marea Corona Cerinda Gorzano* Imoker» Azalindus Schie 50-52 - 3111 PN Schiedam Te].: (010) - 4 73 20 77 BADKAMERS «ACCESSOIRES DOUCHEKABINES «GEISERS «BOILERS TEGELS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2