Holy-ziekenhuis boos om tweede beddenreductie Schiedam heeft Paalman nergens voor nodig mM Reijnhout trekt de wijken in Maassluis bejubelt schoolkampioentjes Provincie: stortplaats duldt geen uitstel meer f In 1 het waaigat wonen V1AAR0INGS DAGBLAD 11 li 11 u I, COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gasprijs omhoog Duur toilet- bezoek Eis 14 maanden voor inbraken- en diefstallen Gevolgen voor specialisten niet uitgesloten Incest-verdachte zaait verwarring Gemeente solidair? Nasitama Prinses Christina schrijft voetbal-historie 'Hardnekkige dief met botte bijl aanpakken' MARKT 57 - VLAARDINGEN - TEL: 010 - 434 36 85 WOTRWEG iïrhiedsm Tn^ian hof QaU;^ j VRIJDAG 1 {IJ NI 1990 PAGINA 13 Schiedam Indien het Schie- damse college van B en W er snel uitkomt, kan mogelijk van daag nog een nieuwe interim- directeur voor het Stedelijk Mu seum worden benoemd. „We hebben iemand op het oog", er kent wethouder Chris Zijde veld. Hij verwacht dat, wanneer de benoeming vandaag niet rond komt, direct na Pinksteren de knoop kan worden doorgehakt. Daarbij gaat het om een top functionaris die zich met name over de organisatie en het per soneelsbeleid van het Stedelijk buigt, De cultuurwethouder. „De situ- atie in het museum is absoluut niet rooskleurig. Wij willen daarom de sterkste kracht in zetten, die wij kunnen inzetten. Mogelijk dat wij daarnaast ie mand voor de artistieke leiding benoemen. Onder de medewer kers van het museum zelf is misschien wel voldoende kwa liteit in huis om nieuwe exposi ties te kunnen inrichten. Maar dat is iets wat wij nog nader moeten onderzoeken". Sinds maandag is Clara Stro man terug in het museum als di rectie-assistente en waarne mend-directeur. Zij heeft echter te kennen gegeven zeker die laatste functie alleen zeer tijde lijk te willen vervullen. Zijdeveld laat er overigens geen misverstand over bestaan dat de komst van Pierre Janssen een gepasseerd station is. Een laatste gesprek op Hemelvaartsdag le verde niet het gewenste resul taat op. Voor Hans Paalman is eveneens het doek gevallen. Voor hem is met ingang van vandaag geen enkele functie meer weggelegd. Ook voor het inventariseren van de collectie hoeft de Haar lemmer, die bet Stedelijk Mu seum 27 jaar heeft gerund, niet meer naar Schiedam te komen. Waar oud-wethouder van cul tuur Luub Hafkamp vier maan den geleden nog deed voorko men een 'fatsoenlijke afvloei ingsregeling buiten de rellens- feer' voor Paalman te hebben bedacht, daar wijst Chris Zijde veld elke overeenkomst van de hand. „Er zijn nimmer afspra ken met hem gemaakt over het vervullen van taken na 31 mei. Hij heeft dat wel een aantal ke ren gezegd; dat heeft mij ook verrast. Door het gemeentebe stuur is hem niets gevraagd", al dus de nieuwe wethouder van cultuur. Het betekent dat Paalman zijn tijd tot zijn vut in 1991 thuis mag verdoen. Oorzaak is zijn niet af latende kritiek in vele af- scheids-interviews op zijn voor ganger en beoogde opvolger Pierre Janssen. In een eerste re actie in deze krant bedekte Zij develd enkele weken geleden die aanvallen nog met de man tel der liefde. De constant aan houdende aantijgingen heeft druppelsgewijs de emmer voor hem doen overlopen- Zijdeveld: „Er zijn vele herhalingen ge volgd en zijn kritiek werd steeds harder. Ik noem dat nest bevuiling". Voor het inventariseren van de collectie wordt nu een ander aangetrokken. Zijdeveld denkt voor dit klusje wel een accoun tant of boekhouder te vinden. Schiedam Als gevolg van de ontwikkelingen op de gas- en olïemarkt stijgt in de tweede helft van 1990 de inkoopprijs van gas voor de Openbare Nuts- bebdjven Schiedam (ONS). Daardoor is een aanpassing van het tarief noodzakelijk gewor den. Het college van B en B heeft de gemeenteraad voorgesteld de huishoudens vanaf 1 juli een prijsverhoging van 2,1 cent per kubieke meter door te bereke nen. Dat is een verhoging var» bijna vijf procent, waarmee de gasprijs op 41,6 cent per kuub komt (exclusief enkele kosten). Schiedam Een 91-jarige Schiedamse heeft spijt als haren op haar hoofd, dat zij twee vrou wen in haar huis aan de Juliana- Iaan heeft binnengelaten. Zij is voor ruim 18.000 gulden aan sie raden kwijt. De vrouwen belden aan met het verzoek of zij van het toilet gebruik mochten ma ken. Eén van de twee heeft ken nelijk van de gelegenheid ge bruik gemaakt om het huis te doorzoeken. De buit bestond uit waardevolle broches, spelden, ringen en colliers. Rotterdam De 31-jarige ver dachte die gisteren terecht stond voor negen inbraken en twee diefstallen, kan het maar niet la ten. De Schiedammer, in het be zit van een aanzienlijk strafblad, werd in oktober van het vorig jaar uit het huis van bewaring ontslagen, maar een maand later was hij alweer aan de slag. In een tijdsbestek van vijf maan den eigende hij zich diverse arti kelen toe. Bij een autokraak stal hij een cassetterecorder en bij in braken in bedrijfspanden maak te hij fax- en schrijfapparatuur buit Hoewel hij beterschap be loofde en zijn advocaat mr.B.B, Rietbergen vroeg de zaak te schorsen, zodat hij in het afkick centrum Frans Tweede Hands tot inkeer kon komen, eiste de officier veertien maanden ge vangenisstraf. De aan drugs verslaafde ver dachte zei tot het plegen van de Rotterdam Tegen de 49-jari- ge Schiedammer die op 2 mei terecht stond wegens ontucht met zijn minderjarige zwakbe gaafde dochter, is nu zestien maanden gevangenisstraf ge- eist Doordat bij ae eerste hoor zitting enkele bewijsstukken ontbraken en één getuige niet. kon worden verhoord, werd de zaak tot het eind van de maand aangehouden. Ook tijdens de tweede hoorzit ting zorgde de in hechtenis ge houden verdachte weer voor enige verwarring door voort durend data te verwisselen en eerdere uitspraken tegen te spreken. Uitspraak woensdag 13 juni. misdrijven te zijn overgegaan om 2ijn vrouw, met wie hij in 1988 trouwde, van verdovende middelen en geld te kunnen voorzien. „We waren samen van plan om te stoppen met drugs, maar ik merkte steeds meer dat mijn vrouw een struikelblok voor mij vormde", verklaarde de verdachte, die eerder al in een afkick-centrum terecht was ge komen, maar er niet kon aarden. Ondanks zijn weinig rooskleuri ge situatie grote schulden en een echtscheiding—vertelde hij moed te putten uit de toekomst en verklaarde alle hulp te aan vaarden om op het rechte pad te komen. Zijn hulpverlener L. Hentzen drong er op aan de man op te ne men in het afkickcentrum. „Wij kunnen hem optimaal begelei den. Hij zou gedurende de eerste drie maanden niet alleen de deur uitgaan. Voorts wordt regelma tig zijn urine gecontroleerd op het gebruik van alcohol en ver dovende middelen". „Hij wil en kan het zelf doen met de hulp van zijn 'kunstvader', meneer Hentzen", zei advocaat rar. Rietbergen. „Hij is een hak- kepufferdie éénmaal meerispp- gestaan dan hij is gevallen. Hij is bereid tot alle medewerking en heeft het zelf in de hand. Als het niet goed gaat, kan men hem al tijd nog achter het gaas plak ken". De officier van justitie toonde zich geenszins meegaand en bleef bij zijn eis van veertien maanden gevangenisstraf. De uitspraak is op 14 juli. Vlaardingen Wanneer inder daad serieuze plannen bestaan om het Holy-ziekenhuis dertig bedden te laten inleveren, dan kan dat consequenties hebben voor het aantal specialisten in het ziekenhuis. Dat zegt direc teurbeheerszaken van het Holy- ziekenhuis R. van Neerbos in een reactie op een voorstel van provinciale staten. Gedeputeerde W. Aalbers wil in Zuid-Holland 500 ziekenhuis bedden opheffen. Dertig daar van zouden worden weggehaald in het Vlaardingse ziekenhuis. Van Neerbos, die officieel nog niet op de hoogte is gesteld van dit plan, noemt Aalbers' idee 'ui termate ongelukkig'. Het Holy heeft zojuist een operatie achter de rug waarbij 40 bedden ver dwenen. „Daarmee is voor een ziekenhuis met onze specialismen de onder grens bereikt", aldus Van Neer bos. De directeur sluit niet uit dat een nieuwe beddenreductie ge volgen heeft voor de specialis tenstaf. i Zover zal het Holy het echter niet laten komen, zegt de direc teur beslist. Het ziekenhuis zal bij de provincie met klem protes teren, mocht Aalbers zijn plan willen doorzetten. Van Neerbos: „Specialisten weg, dat kunnen wij niet maken". Nalatig Boos is Van Neerbos ook dat hij Aalbers plan via de krant moet vernemen. De provincie heeft nagelaten de voornemens schrif telijk of zelfs maar telefonisch aan de betrokken ziekenhuizen mee te delen. „Schandalig", zegt Van Neerbos. De directie is benieuwd naar de argumenten van de provincie om opnieuw Vlaardingen op te nemen in een beddenreductie plan. Bij de vorige ronde gold als argument dat het nieuw te ope nen ziekenhuis in Spijkenisse de Rozenburgse patiënten van het Holyziekenhuis zou overnemen. Van Neerbos kan zich niet voor stellen dat deze reden voor de tweede maal gebruikt zal wor den. In januari dit jaar werd het beddenbestand ingekrompen van 346 naar 305. Die eerste re ductieronde had geen gevolgen voor de personele bezetting van het Holy-ziekenhuis. De directeur weet echter niet of het personeel ook bij een tweede ronde buiten schot zal blijven. „Minder bedden betekent min der inkomsten. En minder geld betekent dat ie minder kunt doen. Hoe we dat tekort moeten opvangen, is nog niet te zeggen Vlaardingen De éénmans- fractie van Groen Links zou graag zien dat het Vlaardingse gemeentebestuur zich solidair verklaart met de actievoerders ,in de gezondheidszorg. Om dat tot stand te brengen heeft Ar nold van Kalken twee schrifte lijke vragen aan het coUege van B en W gesteld. Hoewel hij hoopt dat de ge meente begrip kan opbrengen voor de acties van verpleeg kundigen om zowel de werk druk enigszins in te dammen als het salaris op te krikken, wil Groen Links voor de zekerheid toch weten of het in de ogen van het college ook 'gerecht vaardigde acties' zijn. vervol gens zou het raadslid dan graag horen of B en W „bereid zijn in het openbaar hiervan gewag te maken en zich achter het doel van de acties willen stellen". Reijnhout Schiedam Adri Reijnhout, de nieuwbakken (D66) wethouder voor wijkaangelégenheden, wil snel een gesprek met zeven be wonersverenigingen. Reijnhout is van plan binnen enkele jaren een systeem van wijk- en buurt beheer in te voeren in Schiedam. Hij wil van de bewoners horen wat hun wensen zijn op dat ge bied. De wethouder vindt het belang rijk dat hij het overleg blanco' ingaat. Hij zal tijdens de gesprek ken zelf geen voorstellen doen. De ideeën van de bewoners moe ten volgens hem de grondslag vormen van het wijkbeleid van het rood-groene college. Wijk- en buurtbeheer is volgens PvdA, D66 en Groen Links een onmisbaar onderdeel van sociale vernieuwing Dat begrip vormt het sleutelwoord van de samen werking tussen de drie partijen. Vooral D66 zegt veel waarde te (ADVERTENTIE) 49,- Ben 49rptr maand. («dusitf BTW) ACV automatisering Nieuwste. 24 Schiedam tel. 010-4270956 Den Haag De aanleg van de stortplaats voor sloop- en be drijfsafval in het recreatiegebied Lickebaert bij Vlaardingen duldt geen uitstel meer. „Dan komen wij als provincie in een onaanvaardbare situatie", be toogde gedeputeerde Hans van der Vlist gistermiddag voor staatsraad mr. A.M. Verburg. Vlaardingen vroeg de Raad van State het besluit van de provin cie te schorsen, waarbij de ge meente wordt verplicht de af valberg! ng op te nemen in een bestemmingsplan. De gemeente wil eerst de uitspraak in een Kroonberoep afwachten. Na jaren van voorbereidende ge sprekken besloot de gemeente in januari van dit jaar zich te gaan verzetten tegen de vuilstort in het Lickebaertgehied. De ge meenteraad droeg burgemeester en wethouders zelfs op, daarvoor alle beschikbare middelen te be nutten. De gemeente wendde zich tot de Kroon. Uitvoeren De provincie heeft de afvalber- ging echter snel nodig, want de vuilstort bij Rotterdam en die bij Zoetermeer zijn vol. Zuid-Hol land, dat jaarlijks 1,2 miljoen ton sloop- en bedrijfsafval produ ceert, zal in elk geval een tijd lang afval moeten uitvoeren naar andere provincies. De stort plaats Lickebaert zou oorspron kelijk aan het einde van dit jaar opengaan, maar dat is door de houding van de gemeente onmo gelijk geworden. De provincie heeft de gemeente verplicht voor 1 juni een bestem mingsplan te maken waarop de vuilstort is ingetekend. Volgens Vlaardingen heeft dat geen haast. Het beroep bij de Kroon moet toch eerst worden afgehan deld. Er is een zeer reële kans, betoogde mevrouw A. Lushtaku namens de gemeente, dat de Kroon Vlaardingen in het gelijk stelt. En dan 20u al het werk aan het bestemmingsplan voor niets zijn geweest. Haast Volgens Van der Vlist moet er echter wel degelijk haast wor den gemaakt met het bestem mingsplan. Dat plan is niet al leen nodig voorde afvalberging, maar ook om de aanleg mogelijk te maken van "een derde spoor baan naast de lijn Rotterdam- Heek van Holland, waarlangs het afval zou worden aange voerd. Alleen a] het grondwerk daarvoor neemt achttien maan den in beslag. De gemeente is alleen maar be zig de zaak op de lange baan te schuiven, betoogde Van der Vlist, „Daarom ook staan wij nu pas hier, één dag voordat het be stemmingsplan klaar had moe ten zijn. De gemeente had ook drie maanden eerder een ver zoek tot schorsing kunnen indie nen. De gemeente is nimmer be reid om mee te werken. Ieder een weet dat het afvalprobleem moet worden opgelost, maar nie mand wil het in zijn achtertuin Mr. Verburg begreep het: „Ja, wat dat betreft is zo'n stortplaats net een woonwagenkany>. Nie mand wil het in de buurt heb ben". De staatsraad zei dat hij niet lichtvaardig tot een oordeel zou komen. „Aan beide kanten staan zware belangen op het spel". De Raad van State doet volgende week vrijdag uit spraak. 'De beker met de groie oren' werd gistermorgen in triomf door de meisjes van de ChrlstfnaschooJ door Maassluis getroond. Hat werd een huldiging, waarvan Ajax de vingers zou aflikken. Maassluis De voetballende meisjes van de openbare basis school Prinses Christina zijn gis termorgen door de Maassluisse wethouder Liesbeth Snoeek (sportzaken) in het stadhuis overladen met eerbetoon. Het afgelopen zaterdag behaalde en luid bejubelde Nederlands kam pioenschap voor basisscholen werd door de wethouder be loond met een medaille en een fraaie oorkonde. Na een luidruchtige rondrit op een druk versierde wagen met open laadbak, waarin de succes volle speelsters en meester- coach Cees van Bergenhenegou- wen met hun KNVB-medaille blinkend op de giroblauwe swe aters stonden opgesteld, werd het schoolgezelsehap in het ge meentehuis op officiële wijze ontvangen. De feestwagen werd voorafgegaan door een agent op een motor die de sirene luid te keer liet gaan. „Het is een unieke prestatie", sprak wethouder Snoeck de toch wat onder de indruk zijnde ster ren toe, „gerealiseerd door meis jes die voetballen van 'mees' Cees hebben geleerd. Het is toch maar wat om al die wedstrijden winnend af te sluiten, want niet alleen de gemaakte doelpunten zijn belangrijk. De verdediging mag nooit worden verwaarloosd als het sluitstuk van het team". Aangezien na veertig jaar schoolvoetbal in de Eerste stad aan de Waterweg trouw ieder jaar door Excelsior Maassluis ge organiseerd eindelijk een na tionale titel dooreen Maassluisse school is behaald, werden de kampioenen feestelijk beloond. Het stadsbestuur vond het zo'n bijzondere prestatie dat er een aparte plechtigheid was ingelast en niet werd gewacht op de jaar lijkse huldiging van Maassluisse sportkampioenen- Maar daar was de kous voor de negen meis jes nog niet mee af. Op het schoolplein, dat door de achter gebleven leerkrachten, ouders en leerlingen schitterend was versierd, stond iedereen reikhal zend uit te kijken naar de feeste lijke stoet. Eenmaal aangekomen werd het succesvolle negental, bestaand uit 'kampioentje' Jessica, Urgia, Esther („M'n buurjongen zegt steeds weer dat-ie mij op tv heeft gezien"), Melanie („M'n buur meisje kwam ook al bloemen brengen"), Desiree (door de tandarts-assistente herkend als die voetbalster in het Philipssta- dion), Moreva, Karlijn („ik vind tennis echt het allerleukst"), Marloes en Miranda, met een zelfgemaakt lied onthaald. De onovertroffen en toch beschei den 'mees' Cees moest herhaal delijk grijnzend het loflied 'Ceessie bedankt* aanhoren. hechten aan meer medezeggen schap en verantwoordelijkheid van de bevolki ng. Voor de gesprekken met Reijn hout zijn vertegenwoordigers uitgenodigd van de bewoners verenigingen uit West, Zuid, Oost, Centrum, Nieuwland, Groen oord en Noord (Woud- hoek). Met het ICBS, het insti tuut ondersteuning bewoners in stadsvernieuwïngswijken, wordt een aparte serie gesprek ken georganiseerd. Reijnhout wil de eerste overle gronde binnen drie maanden hebben afgerond. Dat wordt nog een lastig karwei, realiseert de wethouder zich. Rotterdam Tegen een 17-jari- ge Maassluizer is gisteren een jaar gevangenisstraf geëist. De jeugdige crimineel maakte zich in de afgelopen tijd schuldig aan diefstal van een rekenmachine uit het gemeentehuis van Maas sluis en stal in zijn woonplaats uit verscheidene woningen siera den, een radio, video-apperatuur en buitenlands geld. Daarnaast werd hem ook nog drie pogingen tot inbraak ten laste gelegd. Aanvankelijk beweerde de ver dachte slechts één maal te heb ben ingebroken. Tijdens zijn 'werk' in een woning aan de Wipperskade werd de jongeman op heterdaad betrapt. „Ik heb één keer gegokt, en heb daarbij direct verloren", luidde zijn eer dere verklaring. De verdachte vergat daarbij klaarblijkelijk dat hij reeds in een tuchthuis en de gevangenis had gezeten. Later kwam hij op zijn uitspraak terug. Hij gaf toe uit stoerigheid regelmatig met zijn vrienden het dievenpad te hebben betreden. Dat hij het buitgemaakte Oostenrijkse geld aan één van zijn vrienden te koop had aangeboden, sprak hij tegen. „Met de jongens had ik ruzie ge kregen en op die manier heeft één van die gasten mij terug wil len pakken", zei hij. „Ik heb nooit meer contact met hen ge had en wil dat nooit meer heb ben ook". Zijn advocaat mr. Or- mel greep die uitspraak direct aan om voor zijn cliënt te pleiten. „Dat geeft aan", verklaarde hij, „dat hij het rechte pad weer wil bewandelen. Hij heeft ook alle slachtoffers een brief gestuurd waarin hij zijn spijt betuigt. We moeten hem de kans geven de daad bij het woord te voegen. Ik vraag aan ook om een aanzien lijk lagere straf. Drie maanden voorwaardelijk lijkt me vol doende". „Natuurlijk ben ik stom ge weest", fluisterde de verdachte. „Tijdens die drie maanden in het huis van bewaring heb ik ont dekt dat ik mijn tijd wel beter kan gebruiken. Nee, het is maar niets om tussen bankovervallers te zitten". Al die lovende praatjes maakten weining indruK op officier van justitie mr.D. Hart. „Iedereen 'ijdt wel eens uit", stelde hij. 4 aar deze jongeman gaatsteeds weer vrolijk verder. Nadat hij op 24 november van het vorige jaar werd vrijgelaten voor eerdere delicten, was hij twee dagen la ter alweer bezig. We hebben hier te maken met een hardnekkig geval. En die moeten we aan pakken met de botte bijl". Uitspraak op 14 juni. (ADVERTENTIE) "Interstar" is een uiterste flexibel meubelkon- cept met meer dan 100 verschillende basiselementen. 4 breedte maten: 45-S75-90-l35cm diverse hoogte, en diepte maten. U kunt kiezen uit o.a. kastzuilen, video, tv meubels, Iaden, boekenplanken etc. Als dit uw nieuwsgierigheid heeft gewekt, kom dan een dezer dagen even bij ons langs. (vergeet vooral niet uw wand op te meten) Tot ziens. O- d 00 SSS~0BBB8 SS =5= ncDOnoani

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1