1 'Mensen weten dat wij geen strijkstok kennen' Wd Jf SFC lijkt de grote verliezer WATERWEG Lij- SPORT Bol stapt op (rom i EvenemenEenvveek moet kwart ton voor Ghana opleveren J- v. i IfeF Rotterdams Nieuwsblad vrijdag juni 1990 I WATERWEG Zwemwater Tot de top tien van de beste recreatiewateren met een uitstekende zwemwaterkwaliteit zal men in de Waterweg niet gauw behoren. Toch zijn er ook in de nabijheid van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis enkele redelijk tot goede natuur-gelegenheden, waarin zonder angst voor de gezondheid een duik kan worden genomen. In het nieuwe gidsje van de provincie Zuid-Holland komen in deze regio met name de Vlietlanden er als 'goed' vanaf. En ook de Plas Oranjepolder heeft die kwalificatie opgespeld gekregen. De Vlaardinger Vaart krijgt van de provincie een voldoende. Hoewel de onderzoekers de kanttekening plaatsen dat je het met buitenwater nooit zeker weet en het hoe dan ook oppassen geblazen is, wordt een aantal wateren ook als volledig uit den boze aangeduid. Is de Nieuwe Waterweg natuurlijk een onmogelijke en uiterst ongezonde plaats om een baantje te trekken; de Schïe heeft eveneens een dergelijk etiquette op geplakt gekregen: „Ongeschikt als zwemwater! Ex tra risico's". Liefhebbers van een plons in het water wordt aan geraden de zwemwatertelefoon (07Q-3117550) te raadplegen. Polders over dit onderwerp zijn op het stadhuis, bij de bibliotheek en bij de VW's in de drie Waterweggemeentes te verkrijgen. SCHIEDAM No Problem Het klinkt als een uitje voor oude tantes, maar het tegendeel is waar. No Problem, het leer- en erva ringsproject voor werkloze meisjes, heeft zogenaam de theemiddagen in haar onderkomen aan de Passa ge 5 op touw gezet. De bedoeling daarvan is meisjes en jonge vrouwen te informeren over zaken als het arbeidsbureau en scholingsmogelijkheden. Daarnaast is de middag elite dinsdag van één uur tot half viereen kans el kaar en verschillende culturen te ontmoeten. [VLAARDINGEN^ Holy Circus Veel tijd om lol te trappen of te lachen is er momen teel niet in het Holy-ziekenhuis. De acties in de ge zondheidszorg voor meer loon en de mogelijke bed denreducties zijn bloedserieuze zaken. Toch vindt het ziekenhuis volgende week de tijd de zinnen eens te verzetten. De jaarlijkse sportdag staat weer voor de deur en het thema voor zaterdag 9 juni is het circus. Voor de ca priolen van de afdelingen in het 'Holy Circus' zijn alle belangstellenden, die eens op een andere ma nier met het ziekenhuis willen kennismaken, uitge nodigd. Eén van de acts zal het doorgezaagde wees meisje zijn; iets waarvoor chirurgen zou men den ken zeker niet de hand voor zullen omdraaien... Het circus vangt om half tien aan, wanneer Jong Avalanee de opening muzikaal heeft opgeluisterd. In de middaguren vindt stuntwerk plaats onder het bekende tv-motto 'Fiets 'm erin'. Pas 's avonds te gen half elf loopt het festijn op z'n. einde. Dan zal de sportdag met een knallend vuurwerk in de tuin van het ziekenhuis worden afgesloten. Exposities Haar werk is zeker niet alleen voor stadgenoten be stemd. De kunst die de Vlaardingse Manon Ramsa- ran-Bronwasser maakt, is momenteel op maar liefst vier plaatsen tegelijk te bewonderen. In het Zeeuw se Hulst, in Den Haag en op twee plaatsen is haar geboortestad toont de 28-jarige kunstenaresse wat 2ijn waard is. Naast haar 'expositie' in Chateau la Parte aan de Hoogstraat zijn Manon Ramsarans zeefdrukken, et sen en litho's nu ook in de centrale bibliotheek aan de Waalstraat te zien. Op de tweede verdieping is deze tentoonstelling de komende drie weken (tot en met 21 juni) te bezichtigen. Zij is overigens niet de enige die in deze periode haar kunst publiekelijk vertoond. Cor Hoogendijk uit Krimpen aan den IJssel exposeert zijn aquarellen die voornamelijk zeelandschappen, zeegezichten en bloemen uitbeelden. Hij maakt zijn werkstukken meestal op lokatie. Tegelijkertijd zijn er in de vitrines van de biblio theek modelautootjes te aanschouwen. De Modelau toclub Nederland, die in Roosendaal haar secretari- saat heeft, bestaat sinds 1986 en wil nu in Vlaardin gen laten zien wat voor keinschalige automobielen de leden rijk zijn. MAASSLUIS' Amnesty en China Spijkenisse is morgenmiddag het doel van de deel nemende Amnesty-leden, maar de Maassluisse sym pathisanten worden verondersteld toch eerst nog een ommelje naar Vlaardingen te maken. Het is de bedoeling gezamenlijk te herdenken dat in China vorigjaar op gewelddadige wijze een einde werd ge maakt aan acties voor meer democratie. De Maassluisse Amnesty-aanhang verzamelen zich eerst om elf uur op de Markt om een half uurtje later af te reizen naar Vlaardingen. In de Haringen Bier- stad is op het Liesveld van alles te doen. Nadat wet houder Van derSteen het startsein voor het officiële gedeelte met een trap tegen een symbolische muur heeft geopend, maakt de volledige stoet met het "Vlaardingse veer de overtocht richting Spijkenisse, waar om twee uur de herdenking van dit gebeuren in China plaatsgrijpt. Na afloop keren de Maasslui- zers via Rozenburg weer huiswaarts. Catamaranrace De traditionele catamaranrace van Hoek van Hol land naar Scheveningen, sinds destartin 1980 uitge groeid tot een evenement van formaat, wordt mor gen opnieuw gehouden. De deelnemers in alle klassen gaan om elf uur van start bij het clubgebouw van de Hoekse Watersport vereniging. Naar verwachting arriveren de eerste boten zo'n anderhalf uur later in Scheveningen, waarna ze tegen twee uur de finishlijn in Hoek van Holland zullen passeren. Drie kwartier na aankomst van de eerste catamaran sluit de finish. De grootste intocht van boten wordt vanavond al verwacht. Ook morgenochtend, wanneer de deelne mers zich tussen acht en half tien kunnen aanmel den, zal het op de Hoekse aanvoerwegen tamelijk druk zijn. De start van de race vindt plaats voor de kust van Hoek van Holland, waar een wedstrijdboei moet worden gerond. Vervolgens wordt richting Scheveningen gevaren. Ook voor het Scheveningse strand moet een boei worden gerond alvorens de ca tamarans weer koers zetten richting Hoek van Hol land. Voor de veiligheid van de zeilers worden verschei dene reddingsboten en andere vaartuigen ingezet. De deelnemers zijn verplicht een vuurpijl of rook signaal aan boord te hebben. Verder dient men een 'wetsuit' of droogpak te dragen. Per deelnemer moet een zwemvest en een paddie aan boord zijn; een kompas, mes, anker en een sleeplijn behoren even eens tot de verplichte uitrusting. De prijsuitreiking zal rond half zes 's middags plaatsvinden in het clubgebouw van de Hoekse Wa tersport Vereniging. Wanneer het weer zodanig is dat zaterdag niet kan worden gevaren, dan dienen de eerste en eventueel de tweede Pinksterdag als uitwjjkdata. fSCHIEDAM VLAARDINGEN zaterdag 2 Juni postzegel beurs, sport park Vljfslulzen. 13.00 uur. vrijdag 1 juni film Een scherzo furioso, RImhuis, 21.30 uur zaterdag 2 juni film My brilliant career, filmhuls, gebouw De Teer- stoof, 21,30 uur. MAASSLUIS l zaterdag 2 juni orgelconcert Jet Dubbel dam, Grote kerk, 20.15 uur. door JOOP BREEDVELD Maassluis Wonderen verwacht hij niet, maar Henk van de Meeberg heeft er goede hoop op dat de Maas sluisse bevolking van 16 tot en met 23 juni 25.000 gulden bijeenbrengt. Dat is het streefbedrag dat de eerste Derde Wereld-Evenementenweek moet opbrengen. De besteding van dat geld ligt al vast. Het wordt gebruikt om drie projecten in het Westafrikaanse Ghana te steunen: de uitbreiding van een gezondheidscentrum in Ja- cobu, de aanschaf van een tandart senunit in Winneba het vroegere Windenbaai uit de tijd dat de Ne derlanders daar hun slaven weg haalden en een koelinstallatie voor medicijnen in Kumasi. De groots opgezette Derde Wereld Evenementenweek is het parade paardje van de nog jonge, gelijkna mige stichting. Van de Meeberg ziet die activiteit als een uitbreiding van de werkzaamheden van Orion, de organisatie die zich in het Westland al zo'n tien jaar inzet voor ontwik kelingslanden in het algemeen en Ghana in het bijzonder. „In Maassluis zetelt een zeer stevige poot van Orion", meent Van de Meeberg, die zelf net terug is van een vierde bezoek aan Ghana. Hij heeft er evenals alle vorige keren gefotografeerd en gefilmd. Dat doet hij om aan de bevolking verant woording af te leggen, zodat zij kan zien wat er met hun hulpgoederen en geld gebeurt. Afgekeken Het past allemaal in de opvatting van de Orïon-medewerkers dat steun aan een land als Ghana alleen zin heeft als er sprake is van een continu ondersteunïngsproces. „En dat bereik je alleenmeent de ambtenaar bij de plaatselijke VVV, „als je consequent de betrokken heid van de mensen, prikkelt. Zij weten bij voorbeeld ook dat wij geen strijkstok kennen. Als ik naar Ghana ga, betaal ik dat zelf en doe ik dat in mijn eigen tijd". Het idee voor de evenementen- week is min of meer afgekeken van buurgemeente Maasland Daar wordt vanuit de kerken al jaren geld ingezameld voor goede doelen. „Zij doen dat steeds in twee dagen. Wij trekken er echter een hele week voor uit, omdat we meer wil len doen dan alleen zo veel moge lijk geld ophalen", aldus Van de Meeberg, die samen met Andrea Koring het secretariaat van de nieuwe stichting voert. In de Maassluisse opzet krijgen tij dens de activiteiten in ontmoetings centrum Koningshof en in een gro te tent die op het grasveld langs de Uiverlaan en de Koningshoek wordt opgetrokken, educatieve za- Henk van de Meeberg (links) en Andrea Koning: vol optimisme over de opbrengst. li1 i; ken veel aandacht. Daarmee wil de stichting een bijdrage leveren aan de bewustwording van Maasslui- zers. Verder zal tijdens een slata vond het vertier centraal staan. Dat moet worden verzorgd door een groot aantal 'subtoppers' uit de we reld van de lichte muziek. Inzicht Tijdens het eerste deel van de eve nementenweek, dat zich groten deels in Koningshof afspeelt, ligt de nadruk op het educatieve karakter. Met een grote fototentoonstelling en diverse culturele demonstraties wil de stichting inzicht geven in het werken en leven van mensen in de Derde Wereld. De kwart ton moet met name tijdens de laatste dagen worden binnengehaald en wel op vrijdag 22 juni als onder meer een Ghanees orkest in de tent optreedt en tijdens de muzikale slotavond op zaterdag. „We zullen het vooral van de kaartverkoop moeten hebben", beseft Van de Meeberg. „Verder zijn er zo'n 25 tot 30 verenigingen die week actief, die elk op hun ei gen manier een steentje zullen bij dragen". De initiatiefnemer tot de week, die al ongeveer een jaar geleden met de ruwe plannen op de proppen kwam, heeft inmiddels ook al een aantal leuke toezeggingen uit het bedrijfsleven binnen. Sommige be drijven sponsoren de week met een advertentie in een huis-aan-huis te bezorgen programmakrant. „Maar sommige middenstanders le veren op een andere manier een bijdrage. Zo gaat één van hen dui zend liter Onon-wjjn verkopen waarvan de opbrengst ten goede komt aan Ghana. De vrienden van het museum stellen een zeefdruk beschikbaar, terwijl weer een an der de toegangskaartjes gratis drukt". Fixatie Al die kleinebeetjes sterken Van de Meeberg in het idee dat zijn gok „want het is vooraf altijd natte vin gerwerk of je zoveel geld bijeey kunt krijgen"goed zal uitpak ken Maar hij is er wel van overtuigd dat de stichting met de fixatie op Gha na voor een goed uitgangspunt heeft gekozen. De Derde Wereld is volgens hem een begrip dat nog nauwelijks overkomt op de men sen Hij verwacht dan ook weinig heil van het onderbrengen van ac tiviteiten in Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis in een logge regio nale koepelorganisatie. „Samenwerking op bij voorbeeld organisatorisch vlak is wel op z'n plaats. Maar de uitwerking moet toch op lokaal niveau gebeuren. Ik krijg Maassluizers echt niet actief voor het Vlaardings project voor Bacolod De mensen voelen die be trokkenheid niet. Hier is de norm voor ontwikkelingssamenwerking meedoen aan Orion". Hoe diep geworteld bet begrip Orion inmiddels is in de Maassluis se samenleving leidt Van de Mee- t>erg af uit de manier waarop het gemeentebestuur in zijn begroting een post voor ontwikkelingssamen werking omschrijft. De 25.000 gul den die jaarlijks uit degemeentekas wordt gefourneerd is ren behoeve van Orion-achtige activiteiten'. De vrijheid "die hij krijgt om in de baas zijn tijd op scholen of in bejaar- densocieteiten voorlichting te ge ven over het Ghana-projeetspreekt volgens de initiatiefnemer dan ook boekdelen. „Dat gaat allemaal heel soepel en wordt door het college, van B en W zelfs toegejuicht". Naaimachines Diezelfde plaatselijke bestuurders onderstrepen hun betrokkenheid door als vrijwilligers mee te wer ken aan de kinderspelen, die even eens op de slotdag bij de tent wor den gehouden. „Ja, inderdaad: er staat straks een wethouder bij het Rad van avontuur", lacht Van de Meeberg. Orion is een project, dat in de acht jaar dat Maassluisse vrijwilligers zich er nu mee bemoeien, duidelijk wortel heeft geschoten in de stad. Van de Meeberg wordt regelmatig door mensen in de stad aangescho ten met de mededeling dat zij nog spullen hebben voor Ghana. „Dat kar echt van alles zijn. Soms ko men ze met oude naaimachines aanzetten. Dat is toch prachtig?" Een mijlpaal is ook de honderdste voedselcontainer. Van de Meeberg verwacht dat die deze maand naar Ghana vertrekt. Maar voorlopig richt hij samen met het vijfkoppige bestuur van de stichting en vele tientallen vrijwilligers alle aan dacht op de evenementenweek. De organisatie loopt gesmeerd, maar toch kan de stichting voor enkele hand- en spandiensten nog wel en kele vrijwilligers gebruiken. Zij kunnen zich opgeven bij Andrea Koring: telefoon (01899) 17436, „En als het allemaal lukt met het geld", aldus Van de Meeberg, „dan steken we meteen erna de koppen bij elkaar om de evenementenweek voor volgend jaar alvast voor te be reiden". doer DONALD BAX Schiedam Kees Bol is met onmiddellijke ingang gestopt als softbalcoach van hoofd klasser Wiïton Fijenoord/Schiedam. Nadat hij woensdagavond het bestuur op de hoogte had gebracht, is gisteravond de speelsters- )I meent dat hij niet in staat is de selectie voldoende te motiveren. De teleurstellende prestaties van Schiedam, dat ondanks een uitstekende voorbereiding in de onderlaag van de hoofdklasse bivakkeert, hebben on getwijfeld eveneens een rol gespeeld. In de opvolging van Bol, wiens mededeling het bestuur volledig heeft overrompeld, is nog niet voorzien. „Ik denk dat Schiedam heel snel moet ver geten dat ik coach ben geweest", aldus Bol, die na een afwezigheid van twee jaar Ton Ebben was opgevolgd. „Ik hoop dat het be stuur snel een coach vindt die de ploeg kan brengen op de plaats waar het thuis hoort, bij de eerste zes. Ik heb er in elk geval niet kunnen uithalen wat er in zit. Ik moet ook eerlijk zeggen dat ik niet de behoefte heb ge had om daar heel hard aan te werken, Dat is vervelend voor Schiedam, maar ook voor mij. Mensen veranderen, ik ook". Voorlopig Speelster Conny Jonkman reageerde ver- bauwereerd op ae mededeling van Bol. „Er zijn nog geen namen genoemd van mogelij ke kandidaten", zegt zij. „Ik heb begrepen dat men voorlopig iemand wil aanstellen en in de tussentijd op zoek gaat naar een coach die het definitief overneemt". Volgens teambegeleidster Nel Geistdorfer heeft Bol een juist besluit genomen. „Er zit genoeg talent in deze ploeg. Het is vooral een mentaal probleem waardoor wij er 20 slecht voorstaan", meent zij. „We hébben gister avond meteen wat zaken doorgesprokenDe meiden zijn wel doordrongen van de ernst van de situatie". In elk geval circuleren op Harga de namen van Wiebe Pannekoek (gisteravond voor commentaar onbereikbaar), Aad de Vos (zonder club) en Fred Remmers, de coach van Jong Oranje. De speelsters wisten, nog niet wie morgen in de thuiswedstrijd tegen Terrasvogels het roerin handen neemt. Vlaardingen Excelsior M, DHS en Martinit lijken op het eerste gezicht het sterkst uit de overschrij vingscarrousel, die vannacht om twaalf uur werd afgesloten, te zijn gekomen. Grootste verliezer is SFC, dat de aftocht naar de derde klasse met het verlies van acht selectiespelers zag afgestraft Opzienbarende 'transfers' zijn de komst van Oscar Boesheuvel (ex-Hermes DVS) bij Excel- sior'20, de terugkeer van Ron de Bruijn bij PP5C en het vertrek van gevestigde spelers als Rob Oosterwaal, Marcel van Hees, Marcel Oosterdijk enSiem Poort bij SFC. Daarnaast verruilt top schutter Bill Tukker samen met zijn teamgenoot Arie Plaisïer Hoekse Boys voorde Rotterdam se tweede klasser Zwart Wit'28. Excelsior M kreeg het over schrijvingsformulier van Kees IJspelder, de broer van Marcel, in handen, terwijl het tevens Rob Glimmerveen zag terugke ren. Faust van der Meer maakte ook de sprong voorwaarts naar de club van zijn broer Rob. Bij SVDPW was men gister avond niet in staat de lijst met mutaties openbaar te maken. Het bestuur moest eerst nog een aantal administratieve hande- linge verrichten en wat zaakjes bespreken. Zelfs voor het ver trek naar het bondsbureau in de Alexanderpolder, waar alle for mulieren voor het middernach telijk uur ingeleverd moesten zijn, kon men niet vertellen wie de komende en gaande spelers waren. KNVB-ZATËRDAG EXCELSIOR M Komen: Jaco van der Hoeven, Robert van den Broecke (belden's-Gravenzandse SV). Rob Glimmerveen (Excelslor'20), Ror* Kok (TOP), Paust van der Meer (HBSS), Kees IJ spelder (DUNO). Renè van der Koolj (MW'27), Peter Bot(BeFalr), Hessel Haze- windus (regionale jeugd Feyenoord}, Ro nald van Rossem (DSS'26) Gaan: Marco van Eijk (Spijkenisse), Edwin Bos (VFC) HVO Komen: Gerrle Overman (DHS), John van Spronsen (HSC'89-zoo), Dennis Sala (SW- jeugd). Emlel de Groot (RKWIK),TurfclKiril- maz(DSS'26>. Gaan: geen. HBSS Komen: Leon Klepke (SVDPW-zat), Ton Gunter (speeldB In vijfde elftal) Gaan: Faust van der Meer [Excelsior M), Ton de Leede(Excetslor'20). GerZeltótra(VFC). HOEKSE H O YS Komen: geen Gaan: Bil) Tukker. Arie Plai sïer (belden Zwart Wit'2a) PPSC Komen: Ron de Bruijn (Voorburg), Ron de Kok (DESV/Schlebroek). Michel de Nijs (Demos) Gaan: SJan van der Wal (FC Zui derpark). Martin Vermeulen (gaal lager voetballen), Wijnand Meliboom (stopt). Ro nald Ultee(DRZ) ZWALUWEN Vt_ Komen: Apo Kulup, Harold Pinas (SVQPW-zat), Sander van Dijk (DVO'32) Gaan: Kemel Kramer ('s-Gravenzandfe SV), Jeroen Wilmus (Scheveningen). Ruud van Dijk (slapt) DELTASPORT Komen: Frans Bouman ('s-Gravenzandse SV), Jan Vlekke (De Musschen), Hans Zandwijk (DVO'32) Gaan: Chris Hendriks (gaatlager voetballen), Ronald van Rossem (Excelsior M DVO'32 Komen: geen. Gaan; Peter Westdljk ('s Gravenzandse SV), Hans Zandwijk (Oeltas- port), Sander van Dijk (Zwaluwen VI) MW'27 Komen: geen. Gaan: René van der Kooij (Excelsior M), Gilbert Remeeus (HWD), Pe ter Broe k m an (stopt). KNVB-ZONDAG HERMES DVS Komen: Glenn Gorré. Regillo Krakko (bel den Feyenoord). Jerry Monkau (gaat weer spelen). John Pijpers(HOV), Lloyd Dikmoei (Spijkenisse), Wlm Kïetnoort (Sparta), Eric Benthln (Forluna VI). Gaan: Roy van Dup- pen (SHOJ, Oscar Biesheuvel (Excel- slor'20), Harry Vlasveld (Leonldas) FORTUNA VL Komen: René Oomen (HSC'83-ion). Ar thur van Haren (Xerxes), Metin Demirbilik (landelijke jeugd Xerxes), Suvaal (Hermes DVS). Gaan: Eric Benthin (Hermes DVS) EXCELSIOR^ Komen: Oscar Biesheuvel (Her/nas DVS) Tón de Loedo (HBSS), Wllco Berenschot (was gestopl) Gaan: Rob Glimmerveen (Excelsior M), Tom Glimmerveen (TSB), Eus Klerks (EDS), Ruud Heesbeen (onbe kend), Paul Hsljmans en Edwin van Wijk (beiden OHW). HOEK VAN HOLLAND Komen: Dik Boerboom (Die Hagbe), Mark deBruijnfLWLaren) Gaan: geen SFC Komon: Arwm Pit(SVDPW-zat), Toon Wol- ters (SVV-am) Gaan: Erik en Marcel Oos terdijk (beiden De Musschen), Ferry Meer hof (Leomdas) Siem Poort (Martinit), Mar cel van Hees. RBnèWagemakers. Henk van der Lely (allen DHS), Rob Ooalsrwaal (GSS) VDL(ZON) Komon: Marcel de Jong (Westiandia), Bert Kuivenhoven (Meeuwenplaat), Martin Ver hagen (Sparta), Jen van Altena, Gerrlt van Altena, Rob Visser, George Kouwenhoven (allen VDL-zai) Cwn: Gerard van der Hoek{MSv'7i| VFC Komon: Ger Zellstra (HBSS), Erwin Pijl (Sparta-jeugd), Richard da Bruin, Erik Jan sen (beiden Schiedam), Edwin Bos (Excel sior M), PeterSladt(CION) Gaan:geen DHS Komen: Marcel van Hoes, Henk van der Lely. Ren6 Wagenmakers (allen SFC). Mi chel Leemen (Neptunus). René Dijkstra (Excelslor'20), René van Send (SVDPW- zan). Jan Schaap (FC Schulpweg) Gaan: Ruben Korslen, Cavil Tuncer (belden HSC89-zon), Gerrle Overman (HVO) Ro- bertvanGestet(Capolle), Ben van den Berg (WK), Arjan Bezemer (Schiedam) HSC89 (ZON) Konten: Puck Haddeman (RKW1K), René Korsten, Cavit Tuncer (ORZ). Hennle Stada (Steeds Hooger) Gaan: John van Spron sen (HVO). René Oomen (Fortuna VI) MARTINIT Komen: Slem Poort (SFC), Ruud Braad, Dick Spaneboom (SW-am), Cees Hoqg- v«erf [was gestopt). Michel Romboot (VFC), Wim Teerds (RFC), Marton Vermeer (Spar- ta-arn), John de Waard (SVDPW), Berry Zuidgeest (Zwart Wlf28), Cock de Zwart (Schiedam) Gaan: Chris Vermeulen (SW- am ).Corvan fioolje(EDS) RKWIK Komen: Enk Berveling (ClON). Ed Veemtra (Fortuna VI) Cxan: Puck Haddeman (HSC'89-ion), Emlel de Groot (HVO) SVV Komen: George Andrade, Patrick van Beek (belden regionale [eugd SW), Roy Martens (ASWH). Marton Netom (Meeu- wenplaai), Jofian van Oijk, Herman Zoet- mulde, Jerry Bend (allen SW 2). Gaan: Dlck Sparreboom (Martinit). Toon Wolters (SFC), Hans Hölzken (Uraus), Oan Bell (He kelingen) RVB-ZATERDAG ClON Komen: geen Gaan: Peter Stadt (VFC). Erik Servellng(BKVJIK) GSS Komen: Rob Oosterwaal (SFC), Frankle Wagenmakers (EDS), Ron Koevermans (RKWIK), Ruurd Bijl (Progress). Chns van Kampen (Fortuna VI), Marcel Dumoe (Ex celsior RJan Brand (SFC) Gaanrgeon. GTB Komon: Goot Haanskorf (Schledamse Boys). Ronald Lemmen (SVDPW-zon), Ba- rands(FCBoszoom) Gaan:geen. HSC-aSCZATJ Komon; geen. Gaan: Herman daRoo(TSB), Roel Sentges (slapt), Jeffrey S te-wart (SVDPW-zat) SVDPW (ZAT) Koman: Onbekend Gaan: Wil Dijksman (Leonldas), Leon Klepke (HBSS), Apo Ku lup (Zwaluwen VI), ArnHn Pit (SFC). VDL(ZAT) Komen: Paul van do Ruit (Excelsior M). Gaan: Jan van Altena, Gerrlt van Altena, Rob Visser, George Kouwenhoven (allen VDL-zon) WK Komon: Ronald Verlrnden (Martinit), Ben van den Berg (DHS), J Zandbergen (Rljns- burgse Boys) Gaan: Marcel Keljzer (gaat bij Excelsior'20 lager voetballen) RVB-ZONDAG DR2 Komen: Wim Verstraeten (Schledamse Boys), Terence Baplista de Lima (Cenlro Portugues), Bas Korevaar (LMO), Marl Sa- ris (PZH) en Ronald Ullee (PPSC) Gaan: geen. MSV71 Komen: Gerard van der Hwek (VDL-zet), Cees deZeeuwfExcelslorfci; Gaaiugeen SCHIEDAM Komon: Remon Mosso (Hwrmes DVS) Ar jan Bezemer (DHS) daiK Richara de Brufn, Erik Jansen (beldem VFC), Cock de Zwart (Martinit) SVDPW (ZON) Komon: onbekend. Gaan: René véfl hênü DHS). Ronald Lemmen (GTB). OLYMPUSS Komen-. Raland van der Poel. Richard Markx, José Rodriguez, John Vrettos (et- gen Jeugd), Henk Brökilng (Hermes DVS) Gaan: John van Haagen (Swift Boys), Arie de KruljH (DZB). URSUS Koman: Hans HOteken (SW-am), Komon: Tom Glimmerveen (Exceisior'20). Roel Noordam, Andrè van Elderen, F. van der Waal (ellen Zwaluwen VI). Herman de Roo (HSC'89-zon). Berzak (Rozenburg), M. DEMOS Komon: Mohammed Aissall (Hermes- Jeugd), Raoui Chapper (HVO], Martin Jan sen (SVDPW), William Ferrel (GSS), Man» Taseiaar (eigen kweek) Gun: Gerrlt van Schijndel (gaat bij SW lager voetballen). Mar» van Oudheusden (stopt), Michel da Nijs(PPSC). SCHIEDAMSE BOYS Komon: Duran Blngc-I (HBSS), Cetln ten Koert (Martinit), R. van dor Velden (Vlaar dingen), Johan van Zundert (GSSL Gun: Goof Haanskort (GTBJ. S -cafsös Marco van Eijk. John van Spronsen. Oscar Biesheuvel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2