'Er vielen bij mijn komst geen stiltes' Jessica Blom is nog te bescheiden WATERWEE 5a«l SPORT Tukker wil geleidelijk naar de top ■'M Brandweercommandant Arie Metaal, minzaam museummanager: Rijke zee H mm Mmmzfsm Titels voor Minnebruiker en Pieters Feike Cats coach Pollux-damés I WATERWEG Bedrijfsleven De Kamer van Koophandel heeft een handboek sa mengesteld over de detailhandel in het Rijnmond gebied. Winkeliers die op zoek zijn naar een vesti- fingsplaats of instanties aie onderzoek naar bepaal- e behoeftes willen doen hebben in de vorm van het Distributie Informatie Systeem (DIS) een handig naslagwerk gekregen. In totaal zijn er meer dan 8200 winkels in kaart ge bracht Er wordt onder meer ingegaan op de*beste- dingen van de klant, het aanbond van winkels en de uitbreidingsplannen die op stapel staan. Tussen de zeventien gemeenten in de Rijnmond wordt aan de situatie in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland elk een pagina gewijd. Han Horsting van de Kamer van Koophandel (tel. 4057825) kan meer inlichtingen geven over het in formatiesysteem en het bijbehorende handboek. I SCHIEDAM Kinderkunst Twee jaar noeste arbeid né schooltijd is er in gaan zitten. De kinderen van de kunstklas van wijkcen trum De Erker zijn dan ook wat trots op het resul taat en tonen hun werkstukken in een heuse ten toonstelling. Tot 18 juni is de kinderkunst te bezich tigen in oecumenisch centrum De Wissel aan het Broersveld 30. Bezoekers zijn er op vier dagen in de week welkom: dinsdag, woensdag en vrijdag van tien tot twaalf uur en op zaterdagmiddag van één tot drie uur. Bondsconcours Het Drumbandfestival dat vroeger jaar in jaar uit aan de Plantage werd gegeven is al enige tijd ter zie le. Daarvoor in de pi aats is nu het Eerste Schiedamse Bondsconcours in de plaats gekomen. Met in totaal 22 verenigingen, waaronder vier uit de Brandersstad zelf, zullen zaterdag in de Prinses Margriethal om de eerste plaats strijaen. Ambrasius, Harpe Davids, Juliana en de Jeugd Rijnmondband zijn de plaatselijke afgevaardigden tussen de deelne mers die uit alle windstreken komen. Het is niet alleen een onderling toernooi. De bands marcheren ook door Groenoord. Burgemeester Rei- nier Scheeres zal in de middaguren dit défilé afne men. Als het aan de organisatoren ligt wordt het concours de opvolger van het voormalige Drum bandfestival. In ieder geval wordt gepoogd vam de wedstrijd een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Indiana Jones De titel 'The Last crusade' moet al bijna genoeg zeg gen. Voor wie deze aanwijzing niet voldoende is om vrijdag of zaterdag naar het Filmhuis te gaan, moet weten dat de laatste filmproductie met Indiana Jo nes op die twee avonden vanaf half tien is te zien. Naast hoofdrolspeler Harrison Ford geeft nog een welbekende naam acte de présence. Lange tijd was hij James Bond, maar in deze speelfilm van Steven Spielberg speelt Sean Connery de vader van India na Jones. Samen gaan zij ten tijde van de Nazi-tijd op zoek naar de Heilige Graal. Het Filmhuis is geves tigd aan de Nieuwstraat 12. ^VLAARDINGEN^ Vlooienmarkt Verzamelaars kunnen komend weekeinde terecht in de Lijnbaanhal. Zaterdag is er vanaf negen uur een groots opgezette vlooienmarkt. Een toegangs kaartje kost anderhalve gulden. Een dag later houdt de Nederlandse vereniging 'De verzamelaar' een beurs in de Lijnbaanhal aan de Baanstraat. Boeken, albums, prenten, ansichtkaarten, kortom alles wat met 'oud papier' te maken heeft, wordt te koop aan geboden. Dan is de entreeprijs drie gulden. Provincie? Jan van Hemert hoefde van de VVD niet meer te rug te keren in de gemeenteraad, maar hij wordt door zijn partij wel ondersteund 'elders' onderdak te vinden. Na een poging om namens de Nederlandse liberalen in het Europees Parlement te komen, heeft hij nu zijn oog laten vallen op de provincie. Van Hemert heeft thans een voorstel van zijn afde ling in beraad om zich kandidaat te stellen voor een uitverkiezing voor de Provinciale Staten. Afsluiting afrit Door wegwerkzaamheden zullen de twee afritten van rijksweg A 20 naar Vlaardingen halverwege deze maand tijdelijk zijn afgesloten. De afrit Vlaar- dingen-West is het eerste aan de beurt. In de nacht van dinsdag op woensdag 20 juni zal het wegdek op nieuw worden geasfalteerd. Twee dagen later moet hetzelfde werkje aan de afrit Vlaardingen worden verricht. In beide gevallen gaat het alleen om de zuidelijke baan, die vanaf acht uur 's avonds tot de volgende ochtend zes uur ontoegankelijk zijn voor het auto verkeer. De weggebruikers zullen aan de hand van oranje borden worden omgeleid. Indien door de weersgesteldheid het asfalteren dient te worden uit gesteld, zal dit tijdig en langs de A 20 zelf bekend word en gemaakt. 'Vleermuisman' Doet Schiedam het komende weekeinde het met In diana Jones; een heleboel oudere jongeren kennen de held die naar Vlaardingen komt ongetwijfeld nog van vroeger: de vleermuisman oftewel Batman. Tegenwoordig herinnert de serie uit die tijd weer dagelijks hoe magnifiek het vroeger leek, maar hoe stuntelig het er in werkelijkheid met het 'Dynamic Duo' aan toeging. Die Bat-opleving is te danken aan d e Amerikaanse filmindustrie die Batman (gespeeld door Michael Keaton) en vooral Jack Nicholson in de rol van The Joker een nieuw en modern imago hebben gegeven. Een rage is hier niet echt van de grond gekomen, maar de Vlaardingse jeugd krijgt Batman toch Ehuis bezorgd. Aanstaande zaterdag maakt de misdaadbe strijder zijn opwachting op het witte doek van de Fico. Deze film is vanaf 2even uur te zien in de Vre- deskerk aan de Olmendreef, De verwachting is dat het een ontspannende middag wordt met een humoristische noot. Dat is ten minste het gevoel dat bij de Protestants Christelijke Oude renbond leeft over de laatste contactmiddag van het seizoen. Aanstaande maandag (aanvang twee uur) kunnen ouderen voor de laatste keer in de Ichthus- kerk bij elkaar komen. Vlaardinger Joh. Pronk houdt dan aan de Van Maerlantlaan 2 een lezing over het onderwerp 'Hoe rijk de zee wel is!'. ^MAASLAND^ Internationaal Vanaf morgen staat Maasland in het teken van een jaarlijks terugkerende activiteit. Ditmaal onder de noemer 'Sport en Spel' worden er de komende drie dagen tal van activiteiten gehouden. De opbrengst gaat naar projecten in Brazilië, Centraal-Afnka en Lesotho. De festiviteiten voor een internationaal goed doel beginnen morgenavond. Maassluizer W. Gille kan desgewenst meer informatie verschaffen (01899-11158). SCHIEDAM j donderdag 7 juni Soos All In In de foyer van gebouw Triangel aan de Fransenstraat, aanvang acht uur's avonds. fVLAARDÏNGENl woenadagS Juni Expositie 'Stof tot naden ken' tot het eind van de maand over materiaal uit de EDerde Wereld, Wereldwin kel aan de Hoogstraat39. Ontmoetingsavond voor Vlaardingers en vluchtelin gen (elke woensdagavond), aanvang acht uur In De Hal te. donderdag 7 juni Lunchconcert Aad Zou tendijk (van 12.45 tot 13.15 uur) in de Grote Kerk. door PETER DE LANGE Schiedam Zo'n drie weken gele den stond Arie Metaal voor het eerst van zijn leven oog in oog met echte Appels. Hij kende het werk van de Nederlandse schilder wel, maar alleen van plaatjes in boeken en catalogi. Tijdens de opening van de jubi leumtentoonstelling 90 jaar Stede lijk Museum kwam hij er mee in aanraking. De doeken hingen toe vallig aan de muur, tussen andere schilderijen. Metaal w.as, als hoofd van de brandweer, ambtshalve voor de expositie uitgenodigd. Zijn commentaar op Appels prestaties muntte niet uit door originaliteit. „Heel bijzonder", zei hij. Voor een cultuurgevoelige Schie dammer en dat is Arie Metaal volgens wethouder Chris Zijdeveld is zo'n late kennismaking met Appel nogal uitzonderlijk. Want Metaal (46) had het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat maar bin nen hoeven lopen om het werk van de meester te bekijken. Het mu seum ontleent zijn faam immers al sinds jaar en dag aan Appel en an dere schilders van de Cobra-groep. Gesneden koek voor iedere Schie dammer met hart voor de kunst. Voor een cultuurminnaar valt Me- taals oordeel ('heel bijzonder') bo vendien nogal magertjes uit. Hele maal curieus wordt zo'n beknopte opinie als degene die haar ten beste geeft directeur is van het bewuste museum. En dat is Arie Metaal. Sinds 1 juni heeft hij het tijdelijk voor het zeggen in de Sehiedam- se kunsttempel. Woordspelingen Een brandweercommandant als museumdirecteur, dat gegeven is goed voor menige grap en woord speling. Een dagblad schetste giste ren reeds dat Metaal was ingehuurd om 'een binnenbrandje te blussen'. Dat veenbrandje woedt tenslotte al jaren in het muzenpaleis aan de Hoogstraat, waar problemen tussen het personeel onderling en moei lijkheden met de gemeente Schie dam keer op keer leidden tot rellen die landelijk de aandacht trokken. De grappen zijn niet van de lucht. Ze variëren van „Als dat maar geen olie op het vuur gooien is" tot „Me taal zal het wel klaren, die heeft al voor hetere vuren gestaan". Arie Metaal, minzaam als altijd, blijft koel onder de kritiek. „Daar ben ik echt niet beducht voor. Ik hoef me niet aangesproken te voe len op een gebrek aan culturele kennis. Voor dat hoofdstuk ben ik niet ingehuurd. Ik ben als manager binnengehaald, om de financiële, organisatorische en personele pro blemen aan te pakken". Zo staat het ook verwoord in de ar gumentatie die wethouder Chris Zijdeveld opstelde om zijn keuze op de interim-directeur te verdedigen; Metaal is een bekwaam manager, hij is nadrukkelijk niet aangesteld om de artistieke aspecten van het museum te ontwikkelen. Daar zal te zijner tijd een kunstkenner voor worden aangetrokken, misschien zelfs al tijdens Metaals bewind. Muziek Ook al heeft hij zich nooit zo be trokken gevoeld bij de moderne beeldende kunst, Arie Metaal is kind aan huis in het Schiedamse museum. Alleen maakte hij zelden een wandeling langs de geëxpo seerde schilderijen. Meestal beende hij direct door naar de aula. Naar het orgel, zijn lievelingsinstrument Hij heeft het vele tientallen malen bespeeld tijdens de concerten van de Vereniging'Vrienden van het Stedelijk Museum. De muziek, dat is het terrein waar op Arie Metaal zich het best met de muze verstaat. Hij speelt orgel, pia no en klavier. Zijn dochters Ellen en Irma hebben dat talent geërfd. De een speelt dwarsfluit, de ander hobo. Ook Metaals echtgenote Mar griet is goed thuis in de muziek. Me nige avond klinken er klassieke klanken op in huize Metaal Tijdens de laatste kerstmarkt werd nog een alleraardigst samenspel ten beste gegeven met celliste Corrine Scheeres, de dochter van de burge meester. Maar beeldende kunst is een heel ander hoofdstuk. Metaal: „Laat ik het zo zeggen: mijn cultuurgevoe ligheid bestaat hieruit dat ik besef dat er ook andere waarden zijn dan alleen maar technische, en organi satorische zaken. Al beleef ik de kunst niet zo intens, wat ook komt door mijn drukke werk, de gevoe ligheid is er zeker". Capaciteiten De door Zijdeveld aangegeven 'eul- tuurgevoeligheid' speelde dan ook slechts een rol van ondergeschikt belang bij Metaals benoeming tot interim-directeur van het Stedelijk. Van veel grotere betekenis zijn z'n capaciteiten als manager. Daarmee is de nuchtere, analytisch denken de Metaal, die bovendien bekend staat om zijn mildheid en vriende lijkheid, rijkelijk bedeeld. Al voordat hij in 1974 werd be noemd tot plaatsvervangend brandweercommandant in Schie dam, had hij zich dankzij die zeldza me combinatie van menselijke en Eigenlijk zou Pierre Janssen gisteren zijn werkzaamhe den beginnen als waarne mend directeur van het Stede lijk Museum.' Maar al bijvoor- baat 'afge brand* week hij uit naar Vlaar dingen voor een lezing over Vin centvan Gogh. »en een zekere faam 'verworven als organisator. Reeds tijdens zijn dienstverband bij de Utrechtse brandweer werd hij regelmatig uitgezonden om. korp sen uit hun organisatorische pro blemen te helpen of samenwer kingsverbanden op te zetten. Die reputatie maakte hij ook bij het Schiedamse korps waar. Het was act, een van de redenen waarom hij er AtgeorailCt al snel promoveerde tot comman dant. De zaak was dan ook vrij gauw be klonken toen de beoogde opvolger van Hans Paalman, de artistieke megaster en duizendpoot Pierre Janssen liet weten van zijn benoe ming af te zien. Vrijdag hakte het college van burgemeester en wet houders in een half uurtje de knoop door. haar post daags na het vertrek van Hans Paalman, maakte duidelijk dat zij bedankte voor de eer. En ge zien de perikelen rond de komst van Pierre Janssen, die al was afge brand voordat hij één stap over de drempel van het Stedelijk had ge zet, zagen B en W geen heil in het De ziek gemelde waarnemend di recteur Ciara Stroman, terug op zoeken naar een buitenstaander. De waarnemend manager moest 'van binnen' komen. Er was maar één manager in het Schiedamse diensthoofdenbestand die de klus aan zou kunnen: Arie Metaal. De uitverkorene laat duidelijk doorschemeren, 2eer ingenomen te zijn met zijn benoeming- „Als recht geaard manager kun je geen nee zeggen als ze je zo'n functie aanbie den Vrijdagochtend nog werd de nieuwe directeur door Zijdeveld voorgesteld aan het personeel. „En dat reageerde plezierig", meldt Me taal. „Er vielen geen stiltes. Ik heb ook gezegd dat ik alle vertrouwen heb m de toekomst". De bedoeling is dat Arie Metaal een halfjaar op zijn post bhjft in het mu seum. In die tijd moet hij de organi satie stroomlijnen, de financiën doorlichten en het personeel op nieuw motiveren. Aldus wordt vol gens zijn intructies de* weg gepla veid voor een nieuwe directeur, die het museumbeleid in artistiek op zicht gestalte zal gaan geven. Veiligheid Gistermorgen begon Metaal met een kennismakingsrondje onder het personeel. Door middel van persoonlijke gesprekken wil hij zich een beeld vormen van de pro blemen die het museum jarenlang hebben geteisterd en daar oplossin gen voorbedenken. „Een vorm van crisismanagement", noemt hij die aanpak zelf. Gehinderd door voor oordelen wordt hij niet. De berich ten in de kranten over de museu maffaires van de afgelopen jaren heeft hij slechts 'af en toe' gevolgd. Metaal wil blanco aan zijn taak be ginnen en 'zorgvuldig enanalytisch te werk geaan'. Tussen net leiden van een brand weerkorps en een museum bestaat op het eerste gezicht een groot ver schil, geeft hij ogenblikkelijk toe. „Maar kijk je een tweede keer, dan zie je dat er ook veel overeenkom sten zijn Organisatie, beheer, ad ministratie, personeel, dat zijn za ken die ie in ieder bedrijf aantreft". ,3ij de brandweer ben ik ook niet in de eerste plaats een superbrand- bestrijder, maar een manager. Het gaat er om", zegt Arie Metaal, „dat je niet terugdeinst voor het nemen van besluiten. Alleen 20 kan je een blauwdruk maken vooreen nieuwe organisatie. Ik doe dat overigens niet alleen, maar in samenwerking met de Dienst personeel en organi satie van de gemeente". Na één dag in het museum heeft Arie Metaal al een duidelijk ver band weten te leggen tussen zijn twee op het oog zo verschillende functies: „Ik'vraag me opeens af: hoe kun je aan kunst doen, als er geen brandweer is, als orde en vei ligheid niet gegarandeerd zijn". Maassluis Het softbalteam van The Gophers heeft in de persoon van Jessica Blom een niet gering talent datjndien op de juiste wijze begeleid en met een voldoende portie zelfverzekerdheid overgoten, een mooie toekomst tegemoet lijkt te gaan. De Maassluise softbalsters, die na een weinig hoopgevende sei zoenstart in de tweede klasse on der aan de ranglijst bungelden, hebben na het stilletjes gewenste maar toch nog onverwachte ont- slagverzoek van coach Stanley Bautisma een gedaanteverwisse ling ondergaan. „Onder Stanley hadden we geen vertrouwen", draagt de I6-jarige Jessica één vah de belangrijkste oorzaken aan voor het tot nu toe magere competitie-optreden van The Gophers. „De wedstrijden leken hem nauwelijks te interes seren. Als je aan slag was, keek je hem aan voor bepaalde tekens, maar dan reageerde hij niet eens". „Natuurlijk lag het niet allemaal aan hem", vervolgt ze meteen vergoeïlijkend, nog te lief om de inmiddels door The Gophers zwaar verguisde Bautisma een trap na te geven. „Wij hadden zelf om meer aandacht eri speci fieke trainingen moeten vragen. Maar zo gek is het toch niet om van een coach te verwachten dat hij zijn team naar behoren bege leidt?" Op haar achtste jaar werd de blonde Jessica gevraagd om eens naar peanutball (honkbal waar bij de bal niet wordt aangegooid, maar van een statief moet wor den afgeslagen) bij The Gophers te komen kijken. „Ik heb twee jaar geturnd", verhaalt de fer vente sportster, die wegsmelt als ze luistert naar Eros Ramazotti en Clouseau, „en ook nog gevol leybald bij MVC als 'overwinter- sport'. Toen er bij The Gophers een aspirantenteam kwam, werd ik daar lid van. Samen met meiden als Esther Don, Sanne 't Hart (speelt nu bij Schiedam en in Jong Oranje) en Mirjam de Waard", Gezellig Hoewel Jessica, die na haar ho pelijk behaalde MAVO-diploma (d-niveau) naar de Middelbare Toeristische en Recreatieve Op leiding wil en vervolgens graag de Hogere Hotelschool wil door lopen, op sportief gebied veel van thuis heeft meegekregen zegt ze voornamelijk voorde ge zelligheid te sporten. „Ik sport om me te ontspannen", stelt de timide Jessica verras send vastberaden, „want dat vind ik belangrijk. Voorlopig wil ik bij The Gophers zoveel moge lijk ervaring opdoen en leren. Natuurlijk was het leuk om in de voorselectie van Jong Oranje te zitten. Ik schrok wel van de mentaliteit bij die andere mei den, die was zo anders. Ik zeg niet zo snel: kom maar op met diehao". „Jessica wacht te veel af', on derbreekt haar aandachtig mee luisterende moeder het relaas. „Ze zou eens wat meer van zich af moeten bijten. Ze is al eens door Schiedam gevraagd, maar ze wil ook maatschappelijk pres teren. Haar school en opleiding gaan voorlopig voor. Dat is niet onverstandig, want als je echt goed bent, kom je er op een gege ven moment toch wel". De talentvolle Blom-telg, wier veertien-jarige broertje Rutger als linkerspits bij Excelsior Maassluis furore maakt, treedt overigens met veel plezier in het rayon team van Zuid-Holland op. „Je speelt met leeftijdgeno ten van andere clubs en dat is zeer leerzaam. Ik hoop er dan ook voor te spelen als in augustus en september het Nederlands kampioenschap wordt ver speeld". Mentaliteit Na het abrupte vertrek op He melvaartsdag van Bautisma, die openlijk de mentaliteit van de Gophers-meiden hekelde, pak ten de geblesseerde Miranda Jansen en Merelyne Noor teza men met Emmy softbalmoeder' den Braven, de coaching van het zwalkende softbalteam op. ,,We speelden een heerlijke wed strijd tegen één van de koplo pers", wordt Jessica ineens geestdriftig. „Alle druk was ver dwenen en we spraken voor die partij af dat 'we de draad moes ten doorbreken en opnieuw Vlaardingen Het interna tionale bowling-toerooi van het Vlaardipgse Kangoeroe is bij de dames gewonnen door Hellen Minnebruiker uit Spijkenisse en bij de heren door de Belg Pïeterse. •Minnebruiker kwam over twaalf games tot een score van 2394 pins, terwijl Pieters over hetzelfde aantal games 2729 pins liet noteren. De uitslagen: dames: I. Min nebruiker (Spijkenisse) 2394 over 12 games, 2. Zieken hei- ner (Hellevoetsluis) 2362, 3. Kwak (Hellevoetsluis) 2343, 4. Van de Looverbosch (Sit- tard) 2320, 5. Greiner (Julia- nsdorp) 2320; heren: 1. Pie ters (Bel) 2729 over 12 ga mes, 2. Van Eijken (Bel) 2624,3. Groen (Goes) 2588,4. Plum men (Heerlen) 2554, 5. Van Duren (Haarlem) 2537: trio's: 1. Lelystad 6254 over 10 games, 2, Goes/ Emm en 6215,3. Den Haag 6Ö5S, 4. De Meent 6010,5. Breda 5995. moesten beginnen*. We waren en bleven positief tegen elkaar, net als in al onze goed verlopen oefenwedstrijden, en dat leverde ons eindelijk puntjes op". „Zolang we zonder echte coach zitten weet de duidelijk met haar vereniging begane en zo langzamerhand om haar 'slow- pitching' gevreesde Maassluise. „zullen we vechten voor wat we waard zijn. Vooral voor onze sponsor Moerman Van Eijck, want die steekt er veel geld in. We hebben pas weer van die mooie zwarte jacks gekregen, dus we zijn hem wat verplicht". Jessica Blom.JWe zullen vech ten voor wat we waard zijn'... SPORTAGENDA Tip» voor daze rubriek kunt u door geven aan de sportredactie van deze krant, postbus 4408, 3130 KC Vlaardingen. De sportredektIe is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en In de avonduren onder nummer 010- 4056509. WOENSDAG 6 JUNI Cricket: 11,00 Denemarken—East and Central Africa (iCC-trophy, groep C, terrein Hermes D VS). DONDERDAG 7 JUNI Darrtea softbal: 19.30 Carfit/Bloe- mendaalWilton Fijenoord/Scfile- dam. ZATERDAG 9 JUNI Cricket: Knock-out-competiHe: 13.00 ACCExcelsior"20, 13.00 Hermes DVS—Quick/Haag; Dames softbal: 17.00 Wilton Filenoord/ScMadam Koudijs/Sparta (double-header), 14.00 M&E Vastgoed Gophers—TlW- /$u rvl vor 3 (doubl B-h eader). ZONDAG 10 JUNI Cricket: 11.00 papua Nieuw Guinea- Israel (ICC Trophy, groep D, terrein Harmes DVS). Honkbal: 14.30 Vlaar dingen Holy—Thamen. Hoek van Holland De overgang van Bill Tukker, spits van derde klasser Hoekse Boys,, naar Zwart Wit'38 is een van de opvallendste mutaties van de op 31 mei definitief gesloten overschrijvingsperiode. Samen met zijn team genoot Arie Plaisier, een nuttige kracht bij Hoekse Boys en bekend om zijn snelle rushes langs de lijn, speelt Tukker volgend seizoen voor het naar de tweede klasse gedegradeerde Zwart Wit'28 uit Rotterdam. „Ik had vorig seizoen al contact met die dub, maar wilde toen niet weg bij Hoekse Boys, om dat we net kampioen waren geworden in de vierde klasse en ik het bovendien uitstekend naar m'n zin had. Ook nu had men vanuit Rot terdam echter nog steeds interesse en na lang wikken en wegen heb ik uiteindelijk besloten om de stap te wagen", zegt Tukker. De degradant uit de eerste klasse heeft in het roddelcircuit de naam zich niet altijd te houden aan de geldende KNVB-regels als het gaat om het uitkeren van vergoedingen. Gaat Tukker wellicht daarom naar het sportpak De Vaan „Nee", klinkt het beslist, om er na een denk- pauze aan toe te voegen 'dat een kilometerver goeding natuurlijk wel is geregeld'. Tukker heeft n u nog geen auto. „Maar we liepen al wat langer met het plan rond om er een aan te schaffen", reageert de topscorer. „Ik wil gewoon geleidelijk hogerop", bekent de Hoekenaar, die tijdens zijn trip met het Neder lands Politieteam in Canada van teamgenoten te horen kreeg wat er allemaal te regelen valt binnen het amateurvoetbal. „Ik wil graag voet ballen bij een club die aanvallend speelt. Zwart Wit'28 wil op zeer korte termijn terug naar de eerste klasse en zal hiervoor dus aanvallend moeten strijden". Waarmaken vervolgt Tukker, „ga voor een basis plaats, maar zal die ook eerst moeten waarma ken. Daarom zul je mij ook nooit horen uitroe pen dat ik er wel even 20 of zoveel zal insehop- pen in de eerste klasse. Zwart Wit is een tussen stap. Worden ze kampioen, dan speel ik alsnog in de eerste klasse, maar is het wel geleidelijker gegaan dan in één keer van de derde naar de eerste klasse". John van de Bos, Hoekse Boys' tweede aan voerder bij afwezigheid van Erik Klok die in Frankijk verblijft, vindt het zonde dat Tukker vertrekt bij de kustploeg, „Hij schopt de ballen er natuurlijk heel gemakkelijk in. Ik ga er van uit dat hij een doordachte keuze heeft gemaakt Of we door zijn afwezigheid in het nieuwe sei zoen de speelstijl zullen moeten aanpassen, weet ik niet. Buitenweg heeftstraks de heieoe fenperiode voor zich om te werken met de spe lers die hij nog wel tot zijn beschikking heeft". „Ik zou het echt gaaf vinden", besluit Jessica, dromend over de toekomst, ,<om ooit eens in het buitenland te spelen. Want wil ik echt iets bereiken met softbal dan moet ik niet bij The Gophers blijven". Gezien haar aanleg, in zet en mogelijkheden kan en mag deze wens niet onvervuld blijven. Vlaardingen Feike Cats volgt ko mend seizoen als hockeycoach van de Pollux-dames Monique van Doom op, die wegens zwangerschap voorlopig een punt achter haar carrière moet zetten. De vorig jaar nog als speler-coach van het Pollux-herenteam fungerende Cats tekende een eenjarig contract. Hij staat voor de moeilijke opgave om hei naar de vierde klasse afgezakte dameselftal naar op een hoger niveau te brengen. „Ik speel volgend seizoen niet meer in het eerste herenteam. Mijn funktie bij de dames gaat boven alles aldus Cats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2