Klein clubhuis groot genoeg voor forum Leegloop in top Bondsspaarbank Belastingen omhoog Monsters en prinsessen zijn klaar voor ballet Woensdag opnamestop ziekenhuis VANMEURS 'Het is paarlen voor de zwijnen' VEAARDINGS DAOBIA0 SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Afgedankte directeur bestookt met anonieme brieven Vlaardingen aan de grond: Verwoestende familieruzie Roemloze dood van 68 amendementen fegtogi Drenkeling snel gered Nu start de OPRUIMING van showroom modellen. Leoiux Mellow Mink Pastoe Amsterdammer Leoiux Pianeta 2195.- Montis Charly 1595.- Artifort zwart leren BINNENHUISADVISEURS Ron voor vroeg vuil VRIJDAG 8 JUNI 1990 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen. Postbus tJQ8,3130 KA Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229.43S206S, 4350557-sportredactie:4345209. Telefax: 010-4349754. Ron van de Rhee, verslaggever van Radio Rijnmond, voelt Peter Stadhouders (ifnks) en luub Hafkamp (midden) aan de tand. Ook na het forum wisten de bewoners van Oost niet waar ze nu concreet aan toe zijn. Schiedam Een van de klach ten van medewerkers van klub- huis Oost luidt dan wel dat het onderkomen in de Galileistraat (onder meer) te klein is, voor een politieke discussie is zelfs de gro te zaal in het pand nog altijd te groot Opbouwwerker Dirk Scherpe- nisse moest gisteren tot zijn spijt constateren dat Schiedam-Oost niet warm loopt voor een forum met plaatselijke politici. De feestavond vol amusement, die yoor vanavond op het program ma staat, zal de bevolking veel 'meer boeien, zo luidt de ver wachting. *„Maar", meende Scherpenisse, dergelijke avonden zullen in de toekomst toch vaker worden ge organiseerd, zodat de mensen in Oost er gewend aan raken. Nu heerst nog altijd het beeld dat de politici de wijkbewoners aan het lijntje houden. Want er wordt al jarenlang gepraat over een nieuw jongerencentrum in Oost, maar een beslissing is nog altijd niet gevallen". Dus mochten ex-wethouder Luub Hafkamp (WD) en het nieuwbakken raadslid Peter Stadhouders (PvdA) gister avond onder leiding van Eon van de Rhee (Radio Rijnmond) komen uitleggen waarom een definitieve beslissing de laatste jaren is uitgebleven (Hafkamp) en welke plannen het buurt werk in Oost van de nieuwe, rood-groene coalitie kan ver wachten (Stadhouders). Wet houder Bart de Leede liet ver stek gaan: hij is met vakantie. Het plan om een speciale 'jonge- renboot' in de Schie te plaatsen, wordt door Hafkamp nog altyd als de beste oplossing betiteld. Bij de kosten, die door de afdeling cultuur, sport en recreatie van de gemeente op zes ton zijn geta xeerd, zet de oud-wethouder zijn vraagtekens. „Met veel zelf werkzaamheid", aldus Haf kamp, „zou dat bedrag veel lager kunnen uitpakken". Stadhouders wil onderzoeken of een nieuw wijkcentrum, be stemd voor jongeren én ouderen, te realiseren valt. Mocht een der gelijk multi-functionele verza melplaats buiten het budget val len, dan moet de gemeente vol gens Stadhouders zo snel moge lijk terugvallen op de plannen, die de bewonersvereniging zelf heeft ingediend. Want" veel lan ger kan de gemeente de bewo ners niet meer m het onzekere laten, meent Stadhouders. De ruim veertig bewoners hoorden het gelaten aan. „We horen al ja ren achtereen dergelijke belof tes", sprak een bewoonster. „Ik moet het allemaal nog zien". Schiedam/Vlaardingen In de top van de Bondsspaarbank Schiedam/Vlaardingen is een ware leegloop aan de gang. Na het gedwongen vertrek eind ja nuari van algemeen directeur Klaas van de Geest zijn nog twee hoge functionarissen van de loonlijst geschrapt en staat een derde op het punt de bank te verlaten. Van filiaalhoofd Aad Gudde werd het arbeidscontract beëin digd. Hoofd zakelijke relaties Wil Vollering nam vrijwillig ontslag en Liza van Diern, de se cretaresse van Van de Geest, zou om nog onduidelijke redenen de bank eveneens gaan verlaten. Volgens directeur J.A.H.J. Kuis bestaal er geen verband tussen de verschillende ontslagen. Kuis zegt dat ieder geval op zichzelf staat Verder wil de directeur zich niet over de zaak uitlaten. Vermoedelijk zal de raad van commissarissen de kantonrech ter inschakelen om het conflict met Van de Geest op te lossen. De aan de kant geschoven direc teur, die achtentwintig jaar bij de bank heeft gewerkt, verwacht binnen enkele weken meer dui delijkheid over de afwikkeling van zijn ontslag. In de onderhan delingen over een gouden hand druk voor Van de Geest (51) zit weinig schot Over het ontslag van filiaalchef Aad Gudde wil directeur Kuis geen mededelingen doen. Gudde was niet voor commentaar be reikbaar. Ook mevrouw -Van' Diem was onbereikbaar. Manager Wil Vollering zou vol gens Kuis zijn vertrokken omdat hij elders een betere positie kon krijgen. VoUering, sinds 1 mei directeur van één van de BV's van de Schiedamse zakenman George Toth: „Het is inderdaad een puur persoonlijke keuze, maar als je ergens tien jaar hebt gewerkt en je hebt het naar je zin, dan ga je natuurlijk niet weg. Maar je moet wel kunnen blijven lachen in je werk. Dat kon ik niet meer bij de spaarbank". Voüerings vertrek bij de bank heeft geen gevolgen voor zijn voorzitterschap van de stichting Brandersfeesten Schiedam. „Weliswaar stop ik er na dit jaar mee, maar dat had ik al eerder aangekondigd. Ik heb daar trou wens nooit met een spaarbank pet op gezeten". Van de leegloop bij de Bonds spaarbank heeft het ontslag van Klaas van de Geest, die vele ne venfuncties had in het Schie damse verenigingsleven, het meeste stof doer, opwaaien. Na zijn vertrek werd de bankdirec teur bestookt met anonieme brieven. In weinig verheffend Nederlands werd hem duidelijk gemaakt dat het maar goed was dat hij was opgestapt. Ook deden wilde geruchten de ronde dat hij door de politie was verhoord we gens fraude en zelfs dat hij in de gevangenis zat. Van de Geest zelf zegt dat zijn vertrek een gevolg is van een verschil van mening tussen hem en de raad van commissarissen over het beleid van de bank. J.H. Trommel, voorzitter van de raad van commissarissen, bevestigde enige tijd geleden dat de koers van de bank inzet was van het conflict. Schiedam Drie mannen, heb ben. afgelopen nacht het huis van een 26-jarig familielid aan de Jo- han de Wittsingel in Schiedam 'verbouwd'. Mogelijk had het slachtoffer een voorgevoel van de kamende ge beurtenissen. Toen hij om vier uur thuiskwam, besloot hij nog even bij de buurman langs te gaan. Vanuit diens woning hoor de hij even later hoe de haldeur werd opengeschopt. Enkele mannen stormden, het trappor taal in, hapten de deur van zijn huis op de derde verdieping open en begonnen spullen in de woonkamer om te gooien. Ook de ruit van de slaapkamerdeur werd vernield. De politie zegt dat het om een fa milieruzie gaat, waarvan de oor zaak nog moet worden uitge zocht. Vlaardingen De belastingen in Vlaardingen gaan omhoog. Vanaf 1 januari 1991 zullen ver schillende tarieven worden op getrokken. Het bevriezen van deze lasten, zoals in de afgelopen jaren is gebeurd, kan niet langer worden gehandhaafd. De aan passingen zijn noodzakelijk, om dat de gemeente zich de komen de vier jaar voor enorme tekor ten ziet geplaatst. Wethouder van financiën John Ranshuijsen (PvdA) kondigde de maatregel gisteravond reeds aan, voorafgaande aan het twee de debat over het te voeren ge meentebeleid. Omdat ook de trendmatige verhogingen niet zijn doorgevoerd, zit Vlaardin gen nu met een 'gat'. „We zijn in een aantal jaren tijd structureel twee miljoen achterop geraakt. We ontkomen er nu niet meer aan de tarieven aan te passen", aldus Ranshuijsen. Binnen enkele maanden zal een 'tarievennota' worden opgesteld. Het is niet de bedoeling de belas tingen met terugwerkende kracht op te schroeven. „Het wordt geen inhaalslag. Voorals nog niet", hield de wethouder de deur voor meer verhogingen wel open. Begin april werd al duidelijk dat Vlaardingen financieel steeds ongezonder wordt. In het 'testa ment' van het college van VVD en PvdA wordt gewag gemaakt van tekorten van ruim zeven en acht miljoen in 1993 en 1994. Ranshuijsen wees er gisteravond op dat die voorspelling al vol gend jaar wordt waargemaakt. Hij rekende voor dat de gemeen te in 1991 al wel eens voor acht miljoen gulden in het rood zou kunnen staan: een voorspeld te kort van 6,5 miljoen plus een te genvaller van een half miljoen en een miljoen door de stijgende rente. „Tel daar de tegenvallers op andere terreinen nog bij op en dan ziet heter niet bestuit". Vlaardingen De 68 amende menten die woensdag waren in gediend tegen het nieuwe be leidsprogramma voor Vlaardin gen, zijn gisteravond een roem loze dood gestorven. Omdat het nieuwe college van B en W dui delijk maakte geen enkele be hoefte te hebben aan aanpassin gen, trok de opposite boos alle amendementen in. „In de negentien jaar die ik in de gemeenteraad zit, heb ik het nog niet zo grof meegemaakt", bries te SGP'er Rien Lensvelt als eer ste, „De andere partijen krijgen Vlaardingen Het personeel van het Hoty-zïekenhuis draait woensdag 13 juni volgens het zondagsrooster. Dat houdt in dat er in de polikliniek niet wordt gewerkt Ook wordt er niet geo pereerd. Woensdag gaat ook een 24-uurs stop in voor het opne men van patiënten. Alleen spoedgevallen worden behan deld. •Met deze aangepaste werkdag wil het Holy-ziekenhuis een steentje bijdragen aan de lande lijke acties in de gezondheids zorg op 13 juni. De actie in Vlaar dingen is een teken van solidari- Een Nashua fax kost maar 49,- per maand. {exclusief BTW] JOHN C. HEIJ kantoorservice UfK de delaan 25 Vteacdmgen West wik 2 tel 01CH600609 - la* 010-4603568 teit Als gemeenteziekenhuis is het Holy niet direct betrokken bij het cao-canflict in de gezond heidszorg, maar het Vlaardingse personeel wil niet werkloos toe zien hoe anderen actie voeren. Het personeel heeft volop begrip voor de eisen van de collega's in andere ziekenhuizen, laat het ac tiecomité van. het Holy weten. Behalve van financiële ongenoe gens, is er ook in het Holy-zie- kenhuis sprake van een zware werkdruk. -Het personeel dat woensdag vrijkomt door het schrappen van het werk in de polikliniek, wordt ingezet op de verpleegafdelingen, waar de werklast het zwaarst is. Krijgen de acties in de gezond heidszorg een steeds grimmiger karakter, in een ander deel van het Vlaardingse ziekenhuis heerst woensdag een feeststem ming. In het personeelsrestau- rant wordt tussen vier en zes uur een vrolijke bijeenkomst gehou den wegens het 25-jarig bestaan van het ziekenhuis. Alle vrijwil ligers die werkzaam zijn in het ziekenhuis, zoals de dames van de UW, de medewerkers van de patienten-bibliotheek en de ziekenomroep, zijn voor de bij eenkomst uitgenodigd. X Vlaardingen De kostuums blijven nog even in de kast, maar buiten deze laatste finishing touch zijn de leerlingen van de Vlaardingse balletschool gereed voor de grootschalige uitvoerin gen, die dit weekeinde worden opgevoerd, In een tot twee keer reeds bijna uitverkochte Stads gehoorzaal zullen de amateur dansers het ballet De Vuurvogel opvoeren. Aan de uitvoering wordt meege werkt door ruim tweehonderd dansers. Onder de deelnemers, die het ballet hebben ingestu deerd onder leiding van danspe- dagege Annabel Judels, bevin den zich zeer jonge kinderen, terwijl veel rijpere clubleden ook een rol in het stuk hebben opgeeisL De uitvoeringen in de Stadsge hoorzaal worden door de dansers beschouwd als het tweejaarlijkse hoogtepunt in de activiteiten van de Vlaardingse halletschoal. De kosten van grootschalige pro- dukties zijn zo hoog, dat de dan sers hun capaciteiten slechts af De dansers van de Vlaardingse Balletschool tonen zich tijdens de laatste repetities gereed voorde grote dans voorstelling in de Stads gehoorzaal. en toe aan een groot publiek to nen. De voorbereidingen voor de grootscheepse voorstelling heb ben ruim een half jaar in beslag genomen. Reeds in december van het vorig jaar repeteerden de deelnemers hun eerste schuchtere pasjes. Ook om deze reden beperkt choreografe An nabel Judels de frequentie van de voorstelling tot een tweejaar lijkse. Elk seizoen repeteren vergt een te grote inspanning van de amateurdansers. Tovenaars, prinsen en prinses sen spelen de hoofdrol in het sprookje, waarin prins Ivan door een bende monsters gevangen wordt genomen. Zoals het in een sprookjes gebruikelijk is zullen de boze monsters het uiteindelijk afleggen tegen de vriendelijke prinsen en prinsessen. Zowel vanavond als zaterdaga vond begint de uitvoering van De Vuurvogel om acht uur. Aan de kassa van de Stadsgehoorzaal zijn voor beide voorstellingen nog enkele kaarten voorradig. Schiedam Een taxichauffeur en een werknemer van een houthandel sprongen gistermiddag zonder aarzelen in de Nieuwe Haven toen zij daarin een oudere man kopje onder zagen gaan. De drenkeling was bij de Sint Liduinastraat met zijn fiets tegen een trottoirband gebotst en pardoes in het wa ter geduikeld. Hij werd snel op het droge geholpen door zijn. redders. Toegesnelde duikers van de Schiedamse brandweer hoefden' niet in actie te komen. Zij keken vanaf de walkant toe. Na een onderzoek in het ziekenhuis kon hetslachtoffer naar huis. Omstanders zeiden dat de man vermoedelijk beschonken was. Zij hadden hem en zijn fiets slingerend over de weg zien rijden. Wij maken ruimte voor de nieuwe ontwikkelingen Nu aktuele modellen en kleuren van TOP EN MERK FABRIKANTEN VOOR ONGEKEND LAGE PRIJZEN 3-zits aubergine topazleder_ 4405- Philippe Starch fauteuil "zwarte bekleding" van 1598,- voor 1190»" Thema eetkamerstoel grijs/blauw van 370,-voor 190.- Artïfort bijzetfauteuil blauwe stofferingvan 1766,-voor Il90.- antracietgrijs 1681,- 1H80«" van 3400,- voor 2550.- van 3812,- voor 2790.- Artifort 2? zits model 691 diagonaal stof Artifort 2| zits model 692 diagonaal stof Leoiux salontafel b100 cm model trias. lak terrenogrijs Karpet 2.25 m 7 2.25 m ya,i 1250'" ™r uitvoering kinast grijs met zwart van 2495,- voor zwart Wapiti leer verstelbaar 3245,- Castelli staande kapstok van 630,-voor 350.- Artifort fauteuil (eer op draaivoet van 2595,- voor 1595.- Fasem eetkamerstoel zwart tuigleer van 810,-voor 390.- 1195.- Highland kobaltblauw leder 1995,- Topdesign bijzetstoeltje chroom met houten rug van 689,-voor 340.- Gelderland 5460 fauteuil mintgroen met zwart beuken van 1450,- voor 990,- fauteuil cp draaivoet 2995,- 1903.- Salontafsl fosaielatesn 100 x 100 cm. van 2995.-voor 1995." Bijzettafels Gamma sot a 3 stuks/plas van 990,- voor 490.- Paaioe Vision wandmeubel zwart met jade frontBn 4145,- 2999.- Vitrinekast glas 40x40€mxi90witi20o,- 790.- DONDERDAG KOOPAVOND Oranjestraat 11 Schiedam 4267844 geen enkele inspraak. We trek ken al onze amendementen in en we stemmen uiteraard tegen het beleidsprogramma". SP-voor- man Remi Poppe had geen be denktijd nodig er direct aan toe te voegen: „Wij ook, want het is paarlen voor de zwijnen gooien". Arnold van Kalken van Groen Links had iets meer woorden nodig om tot dezelfde conclusie te komen. „Geef dan aan waar nieuw beleid staat", poode hij nog. „Als wij nog iets creatiefs willen bijdragen, wordt er ge zegd: het is te detaüistisch. We hebben twee avonden voor niets zitten praten". Welgeteld twee moties, van de vroegere collegepartner WD, konden wel de goedkeuring van het gemeentebestuur wegdra gen. De inhoud was dan ook be paald niet verstrekkend. Frac tieleider Bram Zonne kreeg zijn zin op het punt van het opstellen van een lijst van aangenomen maar nog niet uigevoerde moties en beslissingen. En vervolgens bestond er ook amper weerstand tegen om zo snel mogelijk de raad in te lichten over de plan nen voor het Liesveld en Veer- plein. Twee andere moties wer den aangehouden. Niet zinvol Maar daarmee kon de oppositie het verder doen. De burgemees ter en zijn vijf wethouders be toogden dat wijzigingen in het nu uitgestippelde beleid 'Om de kwaliteit van de samenleving' niet zinvol zijn. Burgemeester Fred van Lier opende dan wel met de opmerking dat „het colle ge zich een ongelofelijk ambi tieuze taak heeft gesteld", het al leen om de hoofdlijnen gaat en dat het beleid in november een financiële invulling krijgt; het nam niet weg dat het collegepro gramma door de oppositie als vee! te mager en nietszeggend werd verworpen. Het was een denkfout, te vroeg of te laat, overbodig, te ingrij pend, te vaag of te gededailieerd, Op die manier veegden de wet houders één voor één de 74 mo ties en wijzigingsvoorstellen op een grote hoop. Wethouder Ag nes van Ardenne werd smalend bejegend, nadat zei opmerkte: „Ik ben. verheugd over zoveel moties en amendementen. Het betekent dat we met dit pro gramma raakschieten". Poppe, die juist sprak over een 'vernieti gend oordeel', noemde haar ont boezeming 'politiek masochis me'. Hoewel ook hij mets toegaf, poogde Pvd A-fractievoorzitter drs. Kees van der Windt in vriendelijke bewoordingen eni ge harmonie te herstellen. „Heb ben we dan zulke goeie ervarin gen met programma's, waarin alles tot in de punten en kom ma's staat vastgelegd?", vroeg hij. Hij had het over vertrekpun ten en doelstellingen en dat hij enige teleurstelling van de oppo sitie wel kon begrijpen. „Dit is pas de eerste fase. We zullen het programma in de komende tijd body moeten gaan geven". Vlaardingen De politie en de reinigingsinspectie gaan zondag samen de huisvuilproblemen in de Westwijk te lijf. Zij zullen processen verbaal uitdelen aan mensen, die hun huisvuilzakken te vroeg buiten zetten. Die actie wordt ondernomen, omdat er steeds vaker klachten op het politiebureau binnenko men over het vroeg of op een on juiste wijze aanbieden van het huisvuil in de wijk. Volgens de politieverordening mag het vuil pas vanaf vijf uur op de dag dat de reinigingsdienst langs komt, buiten worden gezet. In de "West- wijk is dat 's maandags.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 1