'Ik schaam me voor de eenvoud van het idee' Erik Duif er rekent nergens op WATERWEG u li Schiedams duo wint prijs met 'nuttig en nuchter' ontwerp TE1 Gaardingen J Burgemeester krijgt profiel Gmrdingén] Schiedam nu vijfde SPORTAGENDA 'Tot nu toe hebben we voor spek en bonen meegedaan' fSCHIËDAM KoDetdams Nieuwsblad woensdag 13 juni 1990 Illustraties De jaren 1977 en 1986 zijn 'voor hem het succesvolst geweest toen hii de Gouden Penseel won. Maar illu strator Max Ve«huijs, die tekeningen in kinderboe- Ken maakt, is al een kwart eeuw actief. In biblio theek filiaal Noord aan het Bachplein is tot en met 4 juli een expositie van zijn werk te zien. Veithuijs toont er 35 prenten die overigens niets hebben uit te staan met de tekeningen die hij voor jeugdboeken ontwerpt, maar die wel een doorsnede is van ziin creatieve kwaliteiten. Collages Energie is veelvuldig het onderwerp van projecten geweest op Schiedamse scholen. Puim drie maan den hebben verschillende basisscholen gedacht over en gewerkt aan het milieu. De Notenkraker is de laatste in de rij en haar collages zijn zowel zaterdag als zondag te zien in de Sint Martinuskerk. Deze werkstukken vormen een onderdeel van de milieu- tentoonstelling die in de kerk is te zien. Vincents epigonen Veel moeite heeft de Vrije Academie'niet hoeven doen om een thema voor haar jaarlijkse expositie te bedenken. Dit jaar werd immers uitgeroepen tot het Van Gogh-jaar en iedereen bemerkt dat bijna dage lijks. De cursisten van de academie hebben zich door tragische Brabander laten inspireren om in zijn stijl tekeningen, schilderijen, weefsels en collages te vervaardigen. In het ontmoetingspunt van Het Zon nehuis is bet resultaat van die arbeid nu te zien. Het publiek bewonderde Van Goghs zelfportret met verbonden oor, zijn irissen, narcissen, flessen en klompen, het hospitaal in Saint Remi en veel zwoe gende ploegers. Geen echte Van Goghs natuurlijk, maar ook zijn epigonen leveren prachtig werk. Dr. Gerda Van Ham. die als kunsthistorica is verbonden aan het Van Goghmuseum in Amsterdam, verzorg- rie deopening. Zij stond in haar toespraakje vooral stil bij de stapels brieven die de schilder heeft nage laten. „Daarin vinden we precies wat Vincent bezig hield. Zoals die boeren ploegen op hun akkers, zo ploegde hij op zijn doeken", aldus Van Ham. De laatste zin die Vincent aan zijn broer Theo schreef, citeerde zij instemmend: „La tristesse durera toujours (het ver driet zal eeuwig duren)". De cursisten hebben zich uitstekend ingeleefd in de wereld van Van Gogh. Het contrast van de vrolijk gekleurde bloemen en de grauwe monotonie van iet harde boerenbestaan komt juist in een expositie als deze goed tot uitdrukking. Niet het copiëren van Vincents werk, maar het inle ven in zijn werkwijze stond voorop. Dat was het uit gangspunt waarmee de cursisten aan het begin van iet seizoen aan het werk zijn gegaan. De expositie is dagelijks te zien in Het Zonnehuis: van dinsdag tot en met vrijdag van tien tot acht uur 's savonds en van zaterdag' tot en met maandag vanaf twee uur. Afscheid van Erasmus Oud-leerlingen van de Erasmusschool aan het Westnieuwland kunnen zaterdag nog eens herinne ringen ophalen aan hoe zij in dat gebouw hun jeugd doorbrachten. Leerlingen kunnen er spelletjes doen tijdens het afscheidsfeest. Met ingang van het vol- fens schooljaar krijgen de leerlingen les in een mo- ern gebouw aan de Burgemeester Bruissingel, aan het oog onttrokken door gestapelde seniorenwonin gen. denig oud-leerling zal een tra an lie plengen op de schoolmarkt, waar oude leesboekjes, geschiedenis wandplaten en oud meubilair te koop zijn. Al die nostalgie... En dan is er op het afscheidsfeest ook nog een rad van avontuur en een loterij, Waarbij een blinkend rijwiel te winnen valt. De fancy-fair op de openbare basisschool duurt van half tien tot half drie. MAASSLUIS Zwem vierdaagse Het grote springkussen, broodjes bakken bij bakker Walraven, rijden op een éénwieler en demonstraties duiken en kustzwemmen- Dat is wat de Twaalfde Maassluise Zwem vierdaagse jn petto heeft voor de deelnemers die volgende week maandagavond te water gaan in zwembad Dol-Fijn. De Inschrijffor mulieren die te verkrijgen zJjn bij de informatiebalie in het stadhuis, geven recht aan deelname van tien baantjes, oftewel vijfhonderd meter per dag. Naast de bekende medaille voor de zwemmers die het vier dagen volhouden, is voor groepen de wissel- n'ajs weer beschikbaar. Daarvoor telt alleen hetaan- al deelnemers: de grootste groep mag zich een jaar lang houder van de wisseltrofee noemen. HOEK VAN HOLLAND Mavo hoopt Deelraadsbestuurder J.W.J.G, van Belkom (PvdA), die de portefeuille van welzijn en onderwijs beheert, gelooft nog steeds in het voortbestaan van het mavo- onderwijs in Hoek van Holland. De enige school voor voortgezet onderwijs in de deelgemeente, de ir. P.Caland-mavo, wordt door sluiting bedreigd, „Ik kan me niet voorstellen dat we nu zouden wor den gestraft voor onze loyale opstelling", zegt Van Belkom. „Toen ons als vrijwel enig alternatief werd voorgesteld om samen te gaan met vier Maassluisse scholen in het Maascollege hebben we daarmee best even moeite gehad. Maar we zijn er toch mee ak koord gegaan. We hebben ons loyaal opgesteld. Wanneer we dat niet gedaan zouden hebben, dan zou onze mavo in elk geval tot het cursusjaar 1991 als zelfstandige school hebben voortbestaan. Ik kan me. dan ook niet voorstellen dat we nu al de vlag zouden moeten strijken". Het samengaan met het MaascoUege zou overigens ook betekenen dat er geen vorm van openbaar on derwijs in de deelgemeente meer zou bestaan. De nieuwe fusieschool krijgt namelijk de signatuur 'al gemeen bijzonder'. Volgens Van Belkom is de op heffing van de Hoekse mavo zeker niet definitief. „Wethouder Hallensleben van onderwijs in Rotter dam heeft actie ondernomen om het besluit terug te draaien, Ik ga er vooralsnog van uit dat we in sep tember gewoon gaat draaien onder de vlag van het Maascollege". De directeur van de Caland-mavo gaat er van uit dat de Hoekse school binnenkort onderdeel zal zijn van het MaascoUege in Maassluis. „Er ia een principe-ak koord bereikt en ik ben ervan overtuigd dat we in elk geval het volgend jaar nog zullen doordraaien", aldus Verzijden. Mr, Patijn door PETER DE LANGE Schiedam Telkens weer ergert Ruurd Roorda zich groen en geel als hij een gebouw wil fotograferen en er staan verkeersborden en lantaarnpalen jn de weg. Hoe er ook met de camera wordt gemanoeuvreerd, met geen mogelijkheid zijn die obstakels buiten beeld te houden. Die overbevolking aan straatmeubilair is een typisch Nederlands verschijnseL In het buitenland heeft Roorda veel minder moeite met het maken van een'schone' foto. „Daar beves tigen ze borden en lantaarns ge woon aan dé gevel". In Nederland, met zijn ontelbare commissies en bibliotheken vol regeltjes en voor schriftjes, is zo'n eenvoudige oplos sing ondenkbaar. Bovendien: ge bouwen zijn meestal van particu lieren, de straat is openbaar bezit. „Dat leidt tot eindeloos geharre war". Aan de andere kant hebben die ij zeren ondingen ook hun charme. Roorda is als architect gewend naar voorwerpen te kijken waar anderen onverschillig aan voorbij lopen. Straatlantaarns bij voor beeld. Welke voorbijganger schenkt ook maar een Seconde aandacht aan het design van zo'n alledaags ding? Maar de Schiedam se bouwkundige kent zo'n beetje alle types, inclusief de namen van de ontwerpers, uit z'n hoofd. Brainstorm Een brainstorm over straatmeubi lair vormde de basis voor een idee waarmee Ruurd Roorda (30) en de Schiedamse architectonisch vorm gever Marian de Bock (31) vorige week een internationale prijsvraag hebben gewonnen. Hun, ontwerp voor een openbare drinkwater- voorziening was het toppunt van eenvoud. Ze schroefden een huis- 1 tuin - en keukenkraan aan een lan- taampaal, verfden de onderste meter van die paal voor de herken baarheid fluorescerend blauw en klaar was Kees. „Ons uitgangspunt was: niet iets toevoegen aan water al is op straat, niets toevoegen aan de overbodig- - heid en niets aan de lelijkheid verklaart Marian dit simpele con cept dat de jury bekroonde met 10.000 gulden. Ruurd: „We hadden ons ten doel gesteld per se niet zo iets te maken als leuke bankjes die je her en der in de stad ziet opdui ken, van die bankjes waar je nau welijks op kunt zitten en die eigen lijk alleen maar een aardige vorm hebben maar die al ria een week beginnen te irriteren. Zulke din gen passen niet in een land waar alles nuttig en n uchter moet zijn". Blijkbaar was de jury net zo prak tisch ingesteld. De overige 150 in zenders, die het zichzelf veel moei- Maasland De gemeenteraad van Maasland spreekt vanavond in bij zijn van commissaris van de ko ningin mr. Schelto Patijn over de profielschets vooreen nieuwe bur gemeester. Over de politieke kleur is nog niets bekend, CDA-fraetieleider Quak vindt dat zijn gemeente rijp is voor een ■christen-democratische burgerva der aan het hoofd. Hij zei dat na de laatste raadsverkiezingen, waarbij zijn partij met zeven van de dertien zetels de meerderheid in de raad veroverde. De vorige burgemees ter, Mieke Bloemendaal, was van D66-komaf en 'tussenpaus' Jaap Bax, die zolang de honneurs waar neemt, heeft P vd A-bloed. Over de opvolging van de als bur- femeester naar Bruinisse vertrok- en gemeentesecretaris Vogelaar kan de gemeenteraad zelf beslis sen. Ook deze procedure is inmid dels in gang gezet en in een raads commissie besproken. Dit heeft nog niet geleid tot de voordracht van een nieuwe gemeentesecreta- voor Motto°0 zocht Marian de Bock uit welke types straatlan taarns er In Rotterdam staan. Ze blijken sluk voor stuk geschikt als waterdrager, 1 ijker hadden gemaakt, konden fluiten naar de hoofdprijs, Jan Ko- nings en Jurgen Beij' uit Rotterdam bij voorbeeld bedachten een wa terstraal van zodanige kracht dat dorstigen eerst een trap van 27 me ter hoogte zouden moeten bestij gen om zich te laven. Origineel, maar de jury had er niet meer dan 5000 gulden voor over. Ook Jan van den Berg uit Eindhoven scoor de met zijn 'onzichtbare' fontein niet meer dan vijf mille. Simpel In extravagante ontwerpen zien Ruurd Roorda en Marian de Bock weinig heil. Hoe simpeler, hoe be ter, is het credo van dit gdegen- heidsduo. Ze steken slechts ax en toe Voor de lol' de koppen bij el kaar, want in het dagelijks leven houden ze zich ieder met hun eigen werk bezig, Ruurd op zijn architec tenbureau Kingma en Roorda en Marian in haar atelier aan de Stiel tjesstraat. Maar wat ze ook maken, het is altijd van dezelfde doordach te eenvoud als hun blauwe kraan. De naam van dat laatste ontwerp spreekt boekdelen. Ze doopten het MottoO. „Gewoon, nul, niks. Simpel, niet ingewikkeld". Meteen de allereerste keer dat ze samen voor een prijsvraag aan de tekentafel gingen zitten, resulteer de dat in een winnend ontwerp. Ze kregen de hoofdprijs voor een cen- traal-wonenproject in Eindhoven: een strak, langwerpig gebouw dat door een gang in twee helften was verdeeld. In de ene helft waren de privévertrekken ondergebracht, in de andere helft de gemeen schappelijke. De gemeenschappe lijke kamers hadden plafonds op verschillende hoogte, al naar ge lang het gebruik van het vertrek. „Want in een feestzaal heb je ook qua hoogte meer ruimte nodig dan in een woonkamer, die in de eerste plaats intiem moet zijn". Confrontatie De gemeente Eindhoven heeft hun - idee nooit in praktijk gebracht. Het stadsbestuur durfde de confronta tie met de buurt niet aan, want die maakte bezwaar dat er een gras veld wérd opgeofferd. „Ze wilden daar liever hun hond blijven uitla ten". zegt Ruurd schijnbaar onaan gedaan. Of hun blauwe kraan ooit het Rot terdamse straatbeeld zal opfleu ren, betwijfelt het creatieve twee tal. Dat hangt af van de organisato ren van de wedstrijd, de Rotter damse Kunststichting, DSM Che micals en de stichting Industrieel Ontwerpen Nederland en natuur lijk van de gemeentenet concept voor de uitvoering is in elk geval kant en klaar. Bij het GEB zocht Marian de Bock uit hoeveel lan taarnpalen er in Rotterdam staan. Op plattegronden gaf ze vervol gens de dichtheid van openbare waterkranen aan. Tussen Blaak, Coolsingel, Weena en Karei Door- mangtraat is volgens die schetsen plaats voor 32 drinkpunten. Wellicht zou het stadsbestuur de bevolking een grote dienst bewij zen met gratis gemeentepils langs de openbare weg. De gebruiksmo gelijkheden van de blauwe kraan „.zijnjmmerslegio, Marian: „Gezin nen die slim zijn en een dagje naar de stad gaan, neméTCéen fles radja mee en plastic beertjes". RuuXd: „Ook zijn die kranen handig entje auto te wassen". Manah: „Gewoph >je dorst lessen karimtrtuurlijk ook. Is-Met -zon mooi.rklassiek gebaM". Even bukken,-hoofd sehuin-ihaö- Hat hoort firih'elemaal bjjjj, p h Schamen f :M3 b de andefë kant, geven detwee ■A—'j Shhledammeftj ibe, heeft i'Nfeder- J?nd niet eeni zódanig klim&t dat de voetganger^ h smachtend van het ene fonteintje naar het andere sleept, „Want wanneer hWfëhier noU heel erg dorst?" De bruikbaarheid van hun idee is voor Marian en Ruurd voorlopig vers twee. Ze zijn alleen maar ver baasd, beduusd dat ze met zo'n sim pel idee de hoofdprijs hebben be machtigd. Toen 2è het van een journalist hoordede brief van de jury was nog niet binnen rea- oord a is vooral bezorgd. -Het is best mogelijk dat heel wat mensen waanzinnig kwaad wor den", zegt hij. „Tenslotte wéten wij nfet echt veel af van industrieel ontwerpen. Dat is ons vak niet. Ik schaamde me zo voor de eenvoud van dit idee, dat ik bij de inzending met eens zin had het uit te leggen. Ik dacht: dit kan toch iedereen be denken?" Vljftton van da 1S1 intandJngan voor da prijsvraag How to daring public drinking wordan van 12 tot an mat 21 aaptambar tentoonga- •tald In da hal van hat World Trada Centra in Rotterdam. Op daze tan- toonstelling zal ook hat door Vlo tor Man! ontworpen atraatmaubilalr voor da M*ea boulevard wordan ga- toond. f SCHIEDAM donderdag 14 junl jamsessie fn Podium on der lekJIng van Peter van Gennlp, 22.30 uur. fnslsHatle nieuwe en af- acbrid 'van oude leden van de sportraad, 20.15 uur, trouwzaal oude Stadhuis donderdag 14 juni a lunchconcert Grote Kerk door Aad Zoutendijk, 12.45 uur. MAASSLUIS donderdag 14 junf a foto-expositie (ook vrij dag) van Martin Lüljendijk in het Gemeentemuseum over Egyptische monumen ten, geopend van 14.00 tot 17.00 uur. flcbrljfavond Amnesty voor govfingenen Jn China en Saoedi Ara Wé, immanu- efkork, 19.30 uur. ole Posno - Mireille Gill'ard Schiedam De softbalsters van Wilton Fije- noord/Schiedam deden goede zaken tegen Gambro/Twins. Door.de 4-3 overwinning, die de Schiedamsen in een enerverende partij van bijna twee uur binnen haalden, staan zij nu op een gedeelde vijfde piaats. Net als Twins heeft Schiedam 22 punten uit 25 wedstrijden. Twee punten in de double-header' van zaterdag te gen Wassenaar zijn voor de ploeg van interim- coach Ton Ebben genoeg om een ticket voorde karnpioenscompetitie te verwerven. Schiedam kwam tegen Twins Iaat op gang. Zo keek het na vier innings tegen een 0-2 achter stand aan. Door drie achtereenvolgende 'hits' op de niet imponerende pitcher Mereille Ham- mink kon Carla van deNieuwenhof de score in de tweede inning open breken en twee delen later profiteerde Audrey Springer, die eerst zelf een driehonkslag had geslagen, van een fout in het Schiedamse veld: 0-2, Na 4 1/3 in ning wisselde Ebben international Hammink in voor Nicole Posno In de vijfde slagbeurt begonnen de Schiedamse slagvrouwen de bal echter stevig te raken. Een driehonkslag van Andrea Moree bracht Mireil le Gill'ard en Nicole Posno over de thuisplaat (2-2). Moree zou later zelf op de plaat sneuve len, maar dat kon de Schiedamse pret in deze inning niet drukken. Jolanda Droog (eerst drie wijd, vervolgens een gestolen honk en daarna op 'drie' gebracht door een tik van Conny Jonkman) kwam binnen na een doorgeschoten bal: 3-2 en Jonkman scoorde zelf 4-2 na een foutieve aangooi door een Twins-speelster. Weer Audrey Springer deed de spanning in de voorlaatste inning nog meer stijgen door de aanslulter te scoren, maar verder net de Schie damse defensie, met de zelfverzekerde Nicole Posno op de plaat, het niet komen. SCHIEDAM 0000400- 4 TWINS 0101010- WarpcIJforr, Scbf*«»m; MoreiBe Hammink (3 1/3) 1-1-7-1: Nlcote Posno (3 2/3)2-2-3-1; Iwtnr. Oré Booo«nv»en (4 1/3) 6-3-6-0; Karin Dubbeldam (2 2/3) 1-0-1-1; SItgflftfnkfcMfdtn Schiedam: Jolanda Droog 1.000 <1 ütt 1), Mlretfki Qllfard 0.500, Nicole Posno 0.500, Andrea Morse 0.500. Gywffe Kor net Cr. 333. Tipt «xw «ra rubri— kunt u (toorsran «n d» spurtrmtukHs »«i dra krunt. poutbuu <«00, 3130 KB vfmdingon. Dtr Mwrtr«S»kiw l« rantotrtulufci- nitch bereikbaar ernaar nummer 010-4345209 en In de avonduren onder nummer 0HM0W509, WOCW8DA013 JUNI Tennft; Toernooi (D1, 02) YeKwr Smash. BaNwttwfe 20.00 Juverrïus—OunMnn: besBssJnj^v/edsirlJd om een pfaate In eerste royonWasee (Sporthal 't Zandfr, Den Haag). DONDERDAG 14 juni Crtckrt 11.» Maleis»—East Central Africa (ICC Trophy, tweede ronde, groep H. leneln Hermes DVS). Twite Toer- nooi(01. D2)Yritow Smash, VRWDAGHJOM Cricket; 11.00 MaJete»-4tof^enfl(KX: Trophy, tweede ron de. groep H, terrein Hermea DVS) Twte Toernooi (01,02) Veflow Smash. dear SANDER SONNEMANS Den Haag Het Bel Air Hotel waarin het Nederlands cricketelftal tijdens het ICC-toernooi vertoeft, is zo gevonden, maar Excelsiors spin-bowler Erik Dul- fer, die slechts één duel voor Oranje in aktie kwam, laat zich moeilijker vinden. Na op zijn kamer geen gehoor gekregen te hebben, levert ook de zoektocht langs zwembad, lounge en bar geen resultaat op. De ogenschijnlijk verveeld rondlopende Cees Ruskamp, de wicketkeeper van Koninklijke U.D., biedt uitkomst. „Ik wijsje wel even de weg", zegt hij. De weinig opgewekte wicketkeeper geeft in de lift, die ons naar de negende etage brengt, onbewust zijn opvatting over het drie we ken durende verblijf in het Bel Air hotel. „Ach, er is veel sport op televisie. En met een goed boek kom je ook al een nee] eind", mompelt hij. Erik Dulfer is niet op zijn kamer, maar al gauw vinden we hem languit liggend op het tweeper soonsbed van de Johan de Witt- suite, het vertrek waar teamma nager Klaas Vervelde pleegt te vertoeven. Samen met VCC'er Tim de Leede bekijkt hij de test match tussen Engeland en Nieuwzeeland, die door de BBC integraal wordt uitgezonden. „Dit is de enige kamer met tele visie", lacht Dulfer. „Op kamer 923 had je mij ook niet aan getrof fen, want ik ben verhuisd. Aan vankelijk sliep ik in een invali dekamer, maar die hebben ze uitgegeven aan iemand met een rolstoel. Het enige verschil is trouwens alleen de breedte van de deur, zodat men er gemakke lijk met een invalidewagen in kan". Opvallend is dat Erik Dulfer zijn hotelkamer deelt met Rupert Gomes. De Schiedammer be schouwt de Westindiër, die vijf seizoenen bij Excelsjor'20 als speler-coach in dienst was, nog steeds als zijn ontdekker. „Is speelde in het vierde cricketelf- tal toen Gomes een keer tijdens de training zag dat ik liep te spin- nen. Hij heeft mij toen wat nutti ge tips gegeven, waardoor ik uit eindelijk de off-spinner ben ge worden die Ik nu ben", herin nert hij zich. Erik Dulfer over hel Nederlands elftal: „We zijn allemaal cricketdebielen". Ronuneljaar „Het eerste seizoen in de hoofd- klasse, dat was in 1982, was voor mij een rommeljaar, maar in '83 boekte ik als bowler wel de nodi-, ge successes. Ik ben trouwen» niet de enige die veel aan Rfip«2t te danken heeft Zo beweerde Erik Gouka, die hem ook zijn- leermeester noemt, onlangs op gebied van het batten de fijne kneepjes van Gomes geleerd te hebben. Helemaal toevallig is het niet dat Rupert en ik de ka mer delen. Anderen dringen nu eenmaal moeilijk tot hem door, maar doordat ik hem al wat jaar tjes ken, praten we nu eenmaal makkelijker over allerlei zaken. Uiteraard hebben we het daarbij nog vaak over vroeger". Eenmaal beneden in de bar èn bij de realiteit aanbeland, raakt de wiskundeleraar niet uitgefi- losofeerd over de verrichtingen van het nationale cricketelftal. Van de drie zoals bij ze beti telthobbelwedstrijdjes maak te Dulfer slechts één keer (tegen Hongkong) deel uit van het 'an dere Oranje-elftal, dat zich op het WK heeft gestort. „Vanaf.de eerste zaaltraining ben ik erbij geweest, maar er werd mij wel duidelijk gemaakt dat ik weinig kans had op een basisplaats tij dens het ICC-toernooi'blikt hij terug. Kans „Iedere kans die ik krijg moet ik zien te pakken. Als ik tijdens de toer in Namibië niet had gepres teerd, was ik gegarandeerd hui ten de selectie gehouden, maar in de vier van de zes wedstrijden, die ik meedeed, had ik aardige bowlingcijfers. Normaal gespro ken heb ik geen schijn van kans bij de tweede ronde, maar het blijft altijd nog de vraag waar men voor kiest Het Nederlands elftal beschikt over vier pacers en in de pers wordt nogal eens beweerd dat een derde spin- bowler overbodig is. Als ze mij inzetten wordt er wel een bat tingplaats ingeleverd. Het is maar waar je voor kiest". Oranje heeft dan wel vrij over tuigend van Israel, Hongkong en Argentinië gewonnen, maar echt hoogstaand waren de partij en niet. Dulfer: „In de toekomst zou een andere poule-in deling beter zijn, In de eerste week heb ben we eigenlijk voor spek en bonen meegedaan, In dit geval kan ik me voorstellen dat een speler die toch niet tot het basls- team behoort, liever nog een week naar zijn baas was gegaan. Daarentegen zijn de spelers wel in de gelegenheid om naar el kaar te groeien en kan er aan dacht worden besteed aan de trainingen. Omdat het fielden van Nederland nog niet volwas sen genoeg is —het veldwerk is nog te wisselvallighebben We daar voor het toernooi flink aan gewerkt. Op vrije dagen trainen we twee keer per dag, #tdet we lekker scherp Ziin als het fed op aan moet kon^n I p, -Het spelletje" "Tijdens de'rondleiding kruisen diverse internationals het pad, i- 'De 'dode' momenten worden ge vuld met zwemmen, kaarten, te levisie kijken en tal van andere rustgevende bezigheden. Maar wie denkt dat de spelers maar een beetje vakantie vieren, heeft het bij het verkeerde eind. Ook Erik Dulfer, die als reserve- speler nauwelijks in aktie komt, is alleen maar met 'het spelletje' bezig, „Soms slaat de verveling toe, want eigenlijk zitje alleen maar op de wedstrijd te wachten", be schrijft TJuffie' de sfeer. „Cric ket is een sport waar je sowieso nooit over uitgepraat raakt. Met David Trist, de coach, en de spe lers worden de wedstrijden van onze mogelijke tegenstanders geanalyseerd. En doordat je al leen met cricketers in je omge ving zit, is het logisch dat er voortdurend over cricket wordt gesproken. Wij zijn allemaal cricketdebielen Op de vraag of Dulfer het een eer vindt om in Oranje te spelen antwoordt hij: „Een eer is te sterk uitgedrukt. Bij belangrijke wedstrijden van ExcelsforiZO re gelt men een buitenbar, een bar becue en een haringtent Daar komen duizend Schiedammers op af. Dat maakt meer indruk op mij, dan de potjes die we tot nu toe hebben gespeeld". Alsof 'teammaat André van Troost het woord 'eten' heeft ho ren vallen... Plotseling^ ver schijnt hij met zakken chips, snoep en een fles cola bij de draaideur van het.hoteL „Het hotel is wel mooi, maar veel te duur", zegt de boomlange bow ler, terwijl hij wegbeent.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2