'Verantwoordelijkheid dat heb ik heel sterk' Pannekoek is toch tevreden WATERWEG 13 ■OUT mmm Belgen Foto's uit Azië 1 Jan Dries en zijn passies: onderwijs en katholicisme.. Excelsior in NCRV-toernooi Presentatie Deltasport GSS in training M Eagles tegen Inventus Eindstrijd in De Kleine Confiance SPORTAGENDA DRIE JUDOKA'S NAAR OOSTENRIJK Rotterdams Kieuwsblad woensdag 1 augustus 1990 SCHIEDAM Verontreinigd Door een lekkende cv-instaUatie in het gemeen schapshuis van het woonwagencentrum aan de Schiekade is de bodem vervuild geraakt. Het sane ren van de met olie verontreinigde grond gaat de ge meente Schiedam een halve ton kosten. Daarnaast is ook nog eens 24.000 gulden nodig om een nieuwe installatie voor de centrale verwarming te kunnen aanschaffen. De gemeenteraad moet voor deze uitgave in haar september-vergadering het licht op groen zetten. Dati wzwem men Om zes uur present zijn om te water te gaan, om kwart voor zeven eten en om half acht wandelen. Niks bijzonders? Als het om avonduren ging niet be paald, maar de deelnemers waar het hier om draait, worden 's ochtends om zes uur al verwacht in zwembad Groenoord. Vroege en sportieve vogels kunnen aanstaande zaterdag meedoen aan het 'dauwzwemmen' aan de Schiedamseweg 138. Voor zes gulden worden zij in alle vroegte twee uur lang beziggehouden en na afloop ontvangt elke dauwzwemmer een aandenken in de vorm van een dauwdruppel. Wie zich aan dit evenement wil wa gen, moet zich voor 3 augustus hebben opgegeven bij de kassa van het zwembad Groenoord (telefoon 4706971). Kunstklas Voordat het nieuwe seizoen weer van start gaat, la ten de deelnemers van de kunstklassen eerst zien wat zij in huis hebben. Om die reden is de kunstklas- zaal in hetStedelij'k museum tijdelijk omgetoverd in een museumzaal. Sinds vandaag zijn daar de werk stukken van de leerlingen te bewonderen. De expo sitie hangt er tot 16 september- Ambachtelij k In het blad D'Ambachten Kroniek van de huiseige- narenclub in de wiik Woudhoek wordt aan het woord 'ambachtelijk een geheel eigen interpretatie gegeven. Uit de notulen van de algemene vergade ring kwam in de rondvraag een puntje aan de orde dat in feite het daglicht niet helemaal kan verdra gen. De wijk zakt nogal en het zand dat de gemeente Schiedam er zo nu en dan voor werkzaamheden stort,-wordt door de omwonenden wat al te gretig in dank aanvaard. Uit het bestuur kwam dan ook de opmerking dat wie ?and pikt mogelijk een gemeen telijke rekening kan krijgen gepresenteerd. Nu blijkt men bij huiseigenarenvereniging D'Am bachten bepaald niet voor één gat te vangen. „Je kan", zo luidt het advies aan de leden, „het beter on derhands met de chauffeurs en de werklui regelen". Aanzetten tot diefstal? Wel nee, 'ambachtelijk' den ken... Zomeraetie Winkeliersvereniging Hoogstraat doet wat voor de thuisblijvers. Door middel van een grootscheepse zomeraetie proberen de middenstanders er tegelij kertijd de loop in een beetje irt te houden. Elke klant die de drempel van een winkel aan de Hoogstraat passeert, krijgt naast de aankoop ook een deelname- formulier in de handen gedrukt. Door het afmaken van een slagzin, vallen er tien prijzen in de wacht te slepen; acht minicruises voor twee personen richting Engeland en twee 'heen-en- weertjes' naar Londen. De actie van de winkeliers vereniging loopt tot 11 augustus. Klaverjassers De klaverjassers van Schiedam kunnen vrijdag te recht in cfienstencentrum De Woudhoek. Om éér uur vangt daar een toernooi aan. Er is alleen één voorwaarde aan verbonden: er moeten zich wel mi nimaal 36 kaarters aanmelden. Het toernooi begint vrijdag 3 augustus om één uur. VLAARD1NGEN De Grote Kerk verSchaft morgenmiddag de ambi ance voor een 'unch- en zaterdagmiddag voor een wandelconcert Kerkorganist AadZoutendijk doet 2 augustus van kwart voor tot kwart over enen zijn best met werken van onder anderen Schumann en Brahms. Op 4 augustus is het de beurt aan twee Belgen. Jos Moors neemt het eerste deel van het wandelconcert voor zijn rekening met onder meer stukken van Sweelinck en Couperin. Daarna neemt zijn landge noot Helmut de Backer plaats achter het orgeL Hij speelt werken van Bach, Mendelssohn en Brahms. Het orgelconcert duurt van drie tot vijf uur. Haven vaart Het klinkt wat vreemd: de haven gaat varen. Maar toch is het zo. Buurthuis De Haven gaat met de kin deren uit de buurt de boot in... Want in de week van 13 tot en met 17 augustus is er een vakantiespeel- week op poten gezet en alle bedachte activiteiten hebben wel iets te maken met water en varen. Zo worden er bij voorbeeld op de woensdag vlotten ge bouwd bij de Hofvijver en gaat het 's vrijdags naar Dnevliet. Een week eerder (van 4 tot en met 11 augustus) is er een kamp georganiseerd. En dit jaar worden de Vlaardingertjes meegenomen naar Lieren bij het bekende Beekbergen. Maar de reis is nog niet volge boekt. Jongens en meisjes die er een weekje tussen uit willen, moeten hun ouders vragen zo snel moge lijk contact te leggen met het buurthuis of ontmoe tingscentrum West. Zoetermeerder Robert Kraak toont vanaf volgende week foto's in het Zonnehuis. Het is een reis-serie geworden die het resultaat is van tien maanden trekken door de wereld. Zijn tentoonstelling wordt aanstaande dinsdagmiddag 7 augustus officieel geo pend. Het werk van Braak is een mengeling van fototech niek en kunst. In het Zonnehuis laat hij materiaal zien van Azië. „De dia's dje hij maakte verklaart A. Bos van de werkgroep Exposities Beeldende Kunst van het tehuis, „zijn niet alleen foto's. Ze ver tegenwoordigen een reisdoeumentatie en reisbe schrijving voor hem. De afbeeldingen variëren van lieflijk en zacht tot ruig, woest en onherbergzaam". De tentoonstelling is de rest van de maand aan de Dillenburgsingel te bekijken (van dinsdag tot en met vrijdag vanaf tien uur 's morgens tot 's avonds acht uur en van zaterdag tot en met maandag van twee tot ach t uur). MAASSLUIS Wegwijzer Iedereen in de Eerste stad aan de Waterweg behoort in het bezit te zijn van een stadsgids. De nieuwste exemplaren zijn onlangs verspreid. Alle gegevens zijn door de makers —uitgever Holland Advertising en de gemeentelijke afdelingen voorlichting, kabi net en juridische zaken opnieuw gecheckt en ge actualiseerd. HOEK VAN HOLLAND Huifkarritten De plaatselijke VVV houdt deze zomer enkele rau- seumrondritten per huifkar door het dorp. Een mid dag lang kunnen toeristen, maar wellicht ook Hoe- kenaren zelf,-van onder de huif van de wagen Rot terdam aan Zee bekijken. De tocht voert langs Fort Hoek van Holland, het Kustverlichtingsmuseum en het Reddingsmuseum Jan Leis, en begint bij Station Strand om twaalf uur precies. Kosten: 12,50 gulden. Om half zes is de huif kar weer bjj het station terug. De huifkartocht kan borden gemaakt op 12 en 16 augustu^. door PAUL VAN DEN BOSCH Schiedam Daar waar het katho lieke geloof en het onderwijs, twee van zijn grootste passies, zijn ge combineerd, staat Jan Dries m het voorste gelid. Zelfs na zijn afscheid als directeur van de Wiilibrordus» stichting, dat sinds vandaag een of ficieel karakter heeft, zal drs. J.L.J. Dries zijn stempel blijven drukken op het katholiek onderwijs. Binnen en buiten de Schiedamse stadsgren zen. Zijn bestuursfuncties waren en zijn niet op de vingers van één hand te tellen. Oud-lid van de onderwijs raad Rijnmond, voorzitter van de Katholieke Schoolraad Rotterdam, voorzitter van het bestuur van ver zorgingshuis Frankenland, betrok ken bij het centraal overleg met de minister van onderwijs, bestuurslid van de Augustinus-stichting. Het is een willekeurige greep uit de lange rij" nevenfuncties van Dries. Het op de schouders nemen van verantwoordelijkheden is voor hem vanzelfsprekend. Wanneer bejaardentehuis Frankenland hem een bestuursfunctie aanbiedt, kan hij dat doodeenvoudig niet weige ren en dat standpunt heeft hij be wust op zijn kinderen, allen werk zaam in de verzorgende sector, overgebracht. „Sociale verant woordelijkheid. Als je ergens lid van wordt, mag je niet alleen profi teren, Dan doe je er ook iets aan. Dat heb ik heel sterk". Boeiend Een loopbaan met 41 dienstjaren is -j door Jan Dries vandaag officieel af- gesloten. Het was, zegt hij, een boei end en vooral afwisselend verblijf in onderwijsland. Na het staatsexa- men-hbs en de kweekschool, de be naming voor wat nu de pabo wordt genoemd, vertrok hij naar Ooster hout, waar hij twaalf jaar lang (van 1948 tot 1960) op een Capucïjner gymnasium les gaf. Vervolgens werd Dries, inmiddels in Nijmegen afgestudeerd als docto randus pedagogiek, leraar op de Lucia-kweekschool in Rotterdam. Dat duurde tot 1972 en vanaf die tijd beheerde hij vanaf de Schie damse Nassaulaan de Willibrordus- stichtmg: het leidinggevend orgaan van het katholiek onderwijs in Schiedam. Voorheen was dat een baan, die door financieel georiënteerde be- stuurderen werd bekleed. Een job voor boekhouders dus, die met de komst van onderwijsman Dries echter totaal van karakter veran derd is. Over een ding is Dries bij zijn vertrek zeer verheugd. Name lijk dat zijn opvolger drs. Tomesen- Palm ook uit het onderwijsveld af komstig is. „Een econoom op mijn plaats", zegt Dries, „dat had ik wel vervelend gevonden". Voetstuk Een jeugddroom was het zeker niet, een loopbaan in het onderwijs. Jan Dries wilde in zijn jonge jaren in Kethel architect worden. En toch stond het onderwijzersvak in die tijd nog als respectabel te boek. Dries: „Dat prestige is wel afge kalfd. Vroeger kregen maar weinig mensen de gelegenheid zichzelf te onwikkelen. Het verschil met on derwijzers die konden lezen en schrijven, was veel groter dan van daag de dag. Vroeger kregen veel mensen alleen lager onderwijs voorgeschoteld en daarna gingen zij werken. Wat nu beginonderwijs is voor kinderen, was toen wat wij noemen eindonderwijs. Plus dat de media de wereld toegangelijker heeft gemaakt en bepaalde bevol kingsgroepen een sterke emancipa tie hebben doorgemaakt. Dat alles heeft er voor gezorgd dat de onder wijzer met langer op een voetstuk staat". Verre van dat, zou je tegenwoordig haast zeggen. De bewering dat een baan in het onderwijs anno 1990, mede door richtlijnen van het mi nisterie in Zoetermeer, niet langer aantrekkelijk is, vindt Dnes echter ongegrond De salarissen zouden idealer kunnen, zo ver wil hij wel meegaan met de geponeerde stel ling, maar voor het overige is hij niet ontevreden. Die grote klassen van vroeger komen in ieder geval niet meer terug en dat is maar goed ook, vindt Dries. Opvoedend „En ook die kleine klassen, daar komt men nu weer van terug. Dat gaat namelijk ten koste van de noodzakelijke afstand tussen leer kracht en leerling. De situatie in Nederland is zeker niet slecht te noemen. Voor leraren niet en voor kinderen niet. Iedereen heeft in Nederland de mogelijkheid om achttien jaar onderwijs te volgen". Waar hij ook werkte in de afgelo pen 41 jaar, het katholieke geloof was nauw verweven met de opvoe dende taak. Vroeger in de tijd van de verzuiling, toen rk-scholen nog alleen voor geloofsgenoten toegan- gelijk waren. In de huidige tijd. Jan Dries: de toekomst is aan de Open Schooi... waarin in het onderwijs steeds va ker een brug wordt geslagen tussen katholieken, protestanten en niet- kerkelijken. Voor het succes Dries spreekt liever van toenemende belangstel ling van ouders en kinderen van hel bijzonder onderwijs heeft hjj de volgende verklaring: „Ik denk dat het bijzonder onderwijs aansluit bij de normen en waarden van de op voeders Er heerst op onze scholen een grote mate van betrokkenheid en gemotiveerdheid, de medewer kers zijn mijns inziens zeer betrok- ken bij het onderwijsniveau. Er is orde en rust en dat zijn prioriteiten voor opvoeders. Vandaar dat veel met-gelovige ouders hun kinderen toch naar onze scholen sturen. Daarmee zeg ik overigens niets over het openbaar onderwijs. Daar oordeel ik niet over. Ik heb nooit reclame willen en hoeven maken voor het bijzonder onderwijs. Dat is aan de ouders. Onderwijsinstellin gen moeten zich niet opdringen, vind ik". Confrontatie Hij vervolgt: „Teurlings heeft eens geschreven, dat was in De wankele zuil, dat de emancipatie van het ka tholieke volksdeel voltooid is. Er breekt dus een nieuwe tijd aan, wat mij betreft een enorm boeiende tijd. De grenzen tussen de geëmanci peerde zuilen vallen weg' Een voorbeeld daarvan is het pro testants-katholiek onderwijs, dat ïn Schiedam valt onder de Augusti nus-stichting. Dries is bestuurslid bij deze stichting. „Pc/rk-onder wijs, dat is in feite een confrontatie van gelijkgestemden, zo wordt er nu geredeneerd. Daar dacht men vroeger heel anders over. Toen praatte je als katholiek niet met protestanten, dat was een doodzon de. Die tijd is voorbij". "Voor de toekomst voorziet Dries de komst van een open school. Niet te verwarren met de middenschool, want dat plan, met de bedoeling om alle middelbare scholieren hetzelf de niveau onderwijs te geven, kan Dries' goedkeuring geenszins weg dragen. „Mensen zijn gelijkwaar dig, niet gelijk", zegt hij. „Ze heb ben dezelfde rechten, maar de be hoefteen het tempo on> te Ieren is niet gelijk. Een middenschool heeft een nivellerende werking op het onderwijs De talenten van sommi ge leerlingen worden gestremd" Einde... De Open School dus, een ontmoe- tingsschool voor alle gezindten. Waarin het godsdienst-onderwijs een geïntegreerd onderdeel is van het lespakket zonder dat de school zelf een religieuze signatuur heeft. Kerkelijken en niet-kerkelijken door elkaar, dat is volgens Dries de toekomst. Het zou het einde van de Willibror- dus-stiehting kunnen betekenen, „Inderdaad knikt Dries. „De tijd zal leren of de stichting ooit niet eens overbodig wordt. Uiterst boei end om te zien of die ontwikkeling inderdaad in gang zal worden ge- zet". Jan Dries zal het gadeslaan. On danks zijn vertrek bij de Willibror- dus-stichting niet vanaf de zijlijn. Gezien de respectabele lijst van ne venfuncties lijkt hij daar de man niet naar. Maassluis Na vijf trainingen komt Excelsior M zaterdag voor het eerst in wedstrijdverband in aktie. De eerste klasser uit Maassluis neemt in Rotterdam, op het terrein van Zwart Wit'28, deel aan het NCRV-toemooï. De equipe van trainer Eric Gudde, die voor het zesde achter eenvolgende jaar de scepter zwaait aan de La vendelstraat, neemt het op tegen Zwart Wit'28, Hoek, Rozenburg en Spijkenisse. Het oefenprogramma van de absolute ama teur-topper in het Waterweg-gebied, dat in Ro bert van de Broecke, Jaco van der Hoeven (bei den 's-Gravenzandse SV), Cees IJspelder (DUNO), Renê van der Kooy (MVV'27), Faust van der Meer (HBSS) en Timo Wiegmann (ei gen jeugd) nieuwe gezichten heeft, ziet er als volgt uit: woensdag 8 augustus 19.00 Excelsior MZinkwegse Boys, zaterdag 11 augustus 15.00 KatwijkExcelsior M, dinsdag 14 augus tus 19.00 Excelsior MSparta (am), zaterdag 18 augustus 14.30 Excelsior MRBC en zaterdag 25 augustus 16.00 Excelsior MCapelle. Vlaardingen Het uit een fusie tussen DSS'26 en Vlaardingen ontstane Deltas port stelt zich maandag 6 augustus aan de Vlaardingse bevolking voor. Op het fraaie complex in de Broekpolder speelt het eerste team van de vierde klas ser vanaf 19.30 uur tegen de Rotterdamse eredivisieclub Sparta. Het bestuur van Deltasport, dat de compe titie zal ingaan met 31 elftallen (17 senio ren, 12 jeugd en 2 dames), zorgt voor een aantrekkelijk omlijstend programma. SchiedamOm het gestelde doel, handhaving in de RVB-hoofdklasse, te kunnen halen, be reidt GSS zich de komende weken intensief voor op de competitie. Gisteren kwam de formatie van de nieuwe trainer Leen Warnaar voor het eerst bijeen en na zes trainingen speelt GSS op dinsdag 14 au gustus de eerste oefenwedstrijd. ASB is dan op Harga de tegenstander {aanvang 19.00 uur). De overige sparringpartiien zijn gepland op donderdag 16 augustus Wieldrecht—GSS, za terdag 18 augustus andermaal uit tegen Wiel drecht, dinsdag 21 augustus GSSUrsus (19.00 uur) en zondag 26 augustus GSS—SVV ama teurs (14.30). Het laatste duel is de afsluiting van een trainingskamp van drie dagen. Vlaardingen De finale van het regionale driebanden klein derde klas wordt afgewerkt op 21, 22 en 23 september in café De Kleine Confiance in Schiedam. In de eindstrijd komen acht biljarters tegen el kaar uit, die worden geselecteerd m de vier voorronde-poules. De wedstrijdduur bedraagt in alle gevallen twintig caramboles, De voor ronde wordt in de loop van augustus gespeeld in De Kleine Confiance in Schiedam (pome A), Café Rotterdam in Vlaardingen (poule B) en café De Kroon in Vlaardingen (poule C en D), f- 5- - -ft— De Schiedamse Sanne't Hart, met twee slaphlts !n vier beurten aanvallend goed op dreef, maakt geen enkele kans om tegen Onze Gezellen veilig het tweede honk te bereiken. Schiedam De 3-2 nederlaag tegen Bloemendaal stemde Wiebe Pannekoek toch tot gedeeltelijke te vredenheid. Het was de interim-coach van Wilton FijenoordSchiedam een pak van het hart dat 'zijn' softbalsters in aanvallend opzicht na de minieme prestaies tegen HCAW en Terrasvogels deze keer wel geducht met de knuppel zwaaiden. „We hebben de bal goed ge raakt", aldus Pannekoek, die Schiedam volgende week weer overdraagt aan Ton Ebben, na het vertrek van Kees Bol jr. de 'eigenlijke' interim-coach. „We hebben er van alles aan gedaan om langszij te komen in de hoop te kunnen doordrukken, maar de beslissende klap bleef uit Over het eindresultaat ben ik niet tevreden, over het vertoon de spel ben ik dat wel". Pannekoek had besloten om Ni cole Posno, jongstleden zondag tegen het sterke Terrasvggels ij- zersterk op dreef, de leiding van de verdedigng toe te vertroue- wen. Bloemendaal kende echter wemig mededogen met de semi- Schiedamse. In de tweede in ning al kwam Bloemendaal in de rally en hadden drie honkslagen voor Schiedam een 3-0 achter stand tot gevolg, Nicole Posno werd prompt vervangen door international Mereille Ham- mink, die in 5 2/3 innings slechts een hit toestond. Schiedam slaagde er al ïn de ge lijkmakende slagbeurt in het merendeel van dat negatieve verschil goed te maken Moni que Zagwijn en Gyselle Korpel snoepten Bloemen daal-werpster Jacqueline van der Vlugt ieder vier wijd af. Zij werden verder gebracht door Mereille Ham- mink. Bloemendaal-catcber Jac queline Bakker, die tijdens het jongste WK m de Verenigde Sta ten haar interland-loopbaan beëindigde, smeet de bal langs het derde honk, waardoor Moni que Zagwyn en Gyselle Korpel destand op 2-3 brachten. Kansen In de derde en zevende inning kreeg Schiedam nog goede kan sen om de bordjes helemaal te verhangen, maar het succes bleef uit De gewaagd en dus aantrekkelijk coachende Wiebe Pannekoek zag een 'squeeze'- play' mislukken en ook een "hit and run' situatie ging de mist in, Pannekoek: „Op die momenten merk je pas goea dat de verschil len tussen honk- en softbal veel froter zijn dan je eigenlijk denkt, e moet bij softbal de bal echt een flinke ram geven om een puntje over de thuisplaat te krlj- SCHIEDAM 0200000=2-7-0 BLOEMENDAAL 03 00000=3-0-2 Warpcljfer»: Schl*d«in: Nicole Posno {1 1/3)0-1-5. Mereille HammlnK (52/3)4-0-1; Bloemend**!Jacqueline van der Vlug! (7) 4*5-7, «middelden Sch)«dem: Mi reille Glll'ard 1 OQQ (i uit 1), Sanne 'l Hart 0 667. Mereille HammJrk 0,667, Gyselfo Korpel 0 500 em Andrea Moree 0.260. Vlaardingen Het kempha- nenduel tussen Thomson/Ju- ventus en Elementum/Green Eagles is door de basketbal bond Sepland op de elfde speeldag van Ie competitie m cte eerste rayon- klasse. De klassieker van weleer, die de laatste jaren niet meer op het programma stond omdat Green Eagles in hogere en Ju- ventus in veel lagere basketbals feren verkeerde, wordt op zon dag 9 december (aanvang 15.00 uur) in Schiedam afgewerkt De terugwedstrijd is op zaterdag 16 maart 1991 (19,00 uur) in Maas sluis. Green Eagles opent de competi tie op zaterdag 22 september met een uitwedstrijd bij Wijnand Shooters uit Bunschoten. Een week later pas gaat Juventus van start in Barendrecht, waar de Schiedamse ploeg tegen Bin nenland aantreedt. Behalve Green Eagles en Juventus ko men ook Red Stars, Blitz, Bin nenland, Veenland, Waddlnx- veen Flyers, New Stars, BC Ver kerk, Jumpers, Gunco Rotter dam, Punch, Wijnand Shooters en Dune kers uit in de nieuw ge vormde eerste klasse van het rayon west. Tip* voor d«z« rubrMc kunt u doora«v«n aan d* «portradaktl* van dara kranL poatbua 4006, 3130 KC Vlaardingan. Da •poctrediktl* It ovardag taiafonlseh &»- raikbaar ondar nummar 010-4345209 an In da avonduran ondar nummar 010- 4054509. WOENSDAG 1 AUGUSTUS Voalbal: 19.00 Wlrorv-SW (Trainings kamp Den Helder) Taimlm: Toemooi Soer- da(Cl, C2, D1,D2). DONDERDAG 2 AUOU8TU8 Voetbal: 18 30 Texef-SW (trainingskamp Den Helder).TannlKToemool Soenda(C1, C2.D1.D2) VRIJDAG 3 AUGUSTUS Voetbal: 19 30 SW—SC Heerenveen (Ma- rtnem-ioernocl met deelneming van SW, SC Hoeren veen, A2 en Noord hollands eH- tal) TannlK Toemooi Soend a (Cl, C2, D1, D2) ZATERDAG 4 AUGUSTUS Voetbal: 14.30 FeyenoordHermes DVS in De Kuip; Finale Marillem-toemool In Den Helder met deelneming van SW. SC Heer enveen, AZ en Noordtwllands elftal. Soft bal: 17.00 Wilton/F) je noord/Scfiledem Onze Gezellen (double-header), 16 00 Muo nenGophers (double-header). Tennit: Toemooi Soenda(Cl, C2, D1.D2) ZONDAG5AUGUSTUS Voetbal: 14.30 RVC—SW (vriendschap pelijk) Cricket 11.00 Bloemendaal—£x- celsl or'20, 11.00 Hermes DVS—Gandhi. Honkbal: 14.30 Hilversum—Vlaardingen Holy. Tennis: Toemooi Soenda (C1, C2, D1.D2) MaassluisDrie judoka's van de Maassluise sportschool Mahorokan nemen op 8 en 9 september met een Nederlandse selectie deel aan een internationaal toernooi in het Oostenrijkse Leonding. Bii de dames komt Chantal Hann in aktie in de gewichtsklasse tot 66 kilo, terwijl bij de heren de in Rockanje wonende Jan van Buren (c6Q kiloren de van een blessure herstelde Anthonie Wurth (-78 kfiyö) door bondscoach Willem Visser zijn opgeroepen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2