1 Dick Blacquière houdt niet van massaproduktie UVG wijzigt naam en tenue damesteam SPORT KG SP0RTAGENBA CION opent clubgebouw 1 Vlaardingse pottenbakker: 'Vormen moeten emoties raken' doer Sander sonnemans Vlaardingen 'Een pot is méér dan vol of leeg'. De spreuk die pottenbakker Dick Blacquière ïn zijn werkplaats heeft opge hangen, zet de lezer direct aan het denken. Dat is precies zoals hij het hebben wil. „De mensen moeten Ieren bepaalde dingen te bekijken. Zich verdiepen in de vormgeving van bepaalde objecten". Herenteam WIK in teken van doorbraak jeugd Handbalclub wil talent naar Schiedam lokken Zoehrer verlengt contract Oranje Nassau ontmoet Spirit SCHIEDAM Erker sportiever Wijkcentrum De Erker wil komend seizoen meer buitenactiviteiten voor jongeren houden. In het pro grammaboek van het vijf jaar oude centrum wordt de nadruk gelegd op sportieve activiteiten zoals wadlopen, survival-tochten, mountainbiking en zelfs autopetten in Overijssel. De Erker wü in overleg met Schiedamse jongeren centra nog tot een verder aanbod komen. Er wordt btj voorbeeld gedacht aan een korte cursus indoor- klimmen en een zeilweekeinde. Het nieuwe seizoen m het centrum aan de Jan van Avennesstraat wordt zondag 16 september ingeluid met de jaarlijkse rommelmarkt waarvan de op brengst bestemd is voor de surivaltocht voor jonge ren. Een reeks inmiddels ingeburgerde programmaon derdelen wordt komend seizoen geprolongeerd, zo als de landendagen, fanclubdagen, speciale thema- markten en sporttoernooien. De Erker heeft haar programma inmiddels tot en met april in grote lij nen rond. Alleenstaande ouders Steeds meer ouders komen er vaak door echt scheiding alleen voor te staan. Dat valt niet mee, heeft de stichting Maatschappelijk Werk vastge steld. Alleenstaande ouders zijn 24 u ur per dag bezig met de zorg voor het kind, vaak nog gecombineerd met een baan. Dikwijls kan de ouder zijn of haar er varing niet kwijt niet iedereen is bereid die verha len aan te horen. Om in die lacune te voorzien start het maatschappe lijk werk op 26 september met een praatgroep veor alleenstaande ouders- Gespreksonderwerpen zijn onder meen opvoeding, eenzaamheid, de omgang met de (ex) partner, financiële regelingen. Voorlopig staan tien bijeenkomsten, telkens op woensdagmorgen tussen half tien en elf uur, ge pland. Inlichtingen: Wilna Terwindt of Maria van den Broek, telefoon (010)4731033. Asfalt De klinkerbestrating van de Admiraal de Ruyter- straat verdwijnt De straat wordt tussen de West- f rankelandsedijk en de Nieuwe Waterwegstraat ge asfalteerd. Aan weerszijden worden parkeerplaat sen aangelegd. De voetpaden worden herbêstraat Het karwei begint volgende week. Afhankelijk van de weersomstandigheden gaat het elf weken duren. Omdat in dit gebied geen omleidingsroutes mogelijk zijn, zal het verkeer tijdens de werkzaamheden hin der voor lief moeten nemen. Orgelconcert Theo Teunissen verzorgt dinsdag 28 augustus het vierde concert in de reeks orgelbespelingen in de Grote of St. Janskerk. Teunissen is de vaste organist van de Jaeobikerk in Utrecht. De 51-jarige muzi kant studeerde aan het Utrechts conservatorium bij Stoffel van Vliegen en Cor Kee. Sinds 1968 geeft hij zelf les aan het conservatorium in zijn woonplaats. Teunissen verzorgt regelmatig concerten in binnen- en buitenland. Hij is ook regelmatig te horen op de radio. Het concert in de kerk begint om kwart over acht 's avonds. VLAARDINGEN Jarige Maarten Sociëteit Maarten aan de Schiedamseweg bestaat komend weekeinde een jaar. Dat feit wordt gevierd met een speciaal programma. Vanavond houden de leden een groot barbecuefeest, terwijl diverse arties ten optreden. De formatie Fuse, die vorig jaar ook op het openingsfeest voor een swingend programma zorgde, treedt zaterdagavond op. Wandkleden De centrale bibliotheek in de Waalstraat is de plaats waar vanaf vandaag tot en met 14 september een se rie wandkleden van Gré van de Merwe-Thomas te zien is. Gré van de Menve'is een ïaatbloeister. Zij be gon pas met het maken van wandkleden na haar vijftigste levensjaar. Haar wandkleden zijn gemaakt van lapjes stof, borduurzijde en kraaltjes. De exposi tie is op de eerste verdieping. Van Netten stopt Het CDA-gemeenteraadslid Klaas van Netten is nietlanger voorzitter van deHistorische Vereniging Vlaardingen. Hij heeft die functie in verband met zijn raadlidmaatschap neergelegd. Tot het moment dat in februari door de ledenvergadering een nieu we voorzitter wordt benoemd, zal vice-voorzitter W.C. den Breems die taak overnemen. Alleenwonenden •Tien jaar al bestaat de Vlaardingse contactgroep voor alleenwonenden van 35 jaar en ouder, en het ziet er naar uit dat de club, door het toenemend aan tal een wonen enden, nog lang niet aan het einde van zijn Latijn is. Op l september begint het nieuwe seizoen voor dit gezelschap, dat geen bestuur heeft, geen contributie kent en geen huishoudelijk reglement. De leden stellen zelf de regels samen, en in het kort komen dieer op neer dat gezelligheid vooropstaat. Het hardnekkige gerucht dat de contactgroep een verkapt huwelijksbureau is wordt ook bij het begin van het seizoen 90/01 nog eens tegengesproken door de organisatoren: „We gaan gewoon met een groepje mensen uit, naar een restaurant, een museum, een avondje kegelen, een stuk fietsen. Dat is niet alleen gezelliger, maar ook nog goedkoper dan in je een tje". Nieuwkomers zijn welkom op de eerste kennisma kingsavond op 1 september ten huize van Hans Nie- se, telefoon (010) 4351538. Babymassage Natuurgeneeskundig therapeute Jannemieke van Leeuwen start 13 september in centrum Mi kaal een korte curcus baby- en peutermassage. De cursus om vat vijf ochtenden en is bedoeld voor ouders met kinderen van twee maanden tot vier jaar. Van Leeuwen heeft een praktijk voor klassieke homeo pathie en kindermassage in Vlaardingen. jliMASSLUIS ~j Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 24 augustus 1990 Taptoe Het drumband- en majorettegezelschap Het Wapen van Maassluis is uitgenodigd voor deelname aan de taptoe in Breda. Op 30 augustus treden de Maassluis- se muzikanten aan op het nationale festival in de Brabantse stad. Het is voor de tweede keer dat Het Wapen op de taptoe present is. Het eerste optreden vond plaatsin 1988. De show .waarmee Het Wapen afreist naar het Bra bantse is geënt op het Eurovisie-songfestival. Uit de liedjes van dit muzikale evenement werd een keuze gemaakt, waarna de songs voor een drumband wer den bewerkt Maassluis is zeer trots op de deelname van de plaatselijke band. Dat blijkt alleen al uit het feit dat wethouder Liesbeth Snoeek (cultuur) samen met de vereniging op 30 augustus afreist naar Breda. Carillon-concert Beiaardier Geert Bierling tekent vanavond voor het vijfde in een serie van zes carillon-concerten in de Grote Kerk. Tussen half acht en half negen speelt Bierling, die verder regelmatig meespeelt met het Concerto Rotterdam en het Amadeus Ensemble, werken van. onder anderen Vivadi, Bellinzam en Hejjry. Belangstellenden voor de bekhmming van de toren kunnen zich tussen zeven en kwart over zeven mei dehaan de voet van de toren achter de kerk- In de 53-jarige Blacquière kent het pottenbakkersgilde een unieke vertegenwoordiger. Wellicht door zijn werk maar zeker ook door de manier waarop hij is gehuisvest. Sinds twee jaar bewoont hij de Jo hanna Geertje Giessendam, het 211 ton wegende binnenvaartschip dat recht tegenover het Visserijmu seum aan de Westhavenkade in Waardingen ligt afgemeerd. De in Rotterdam geboren ambach telijk pottenbakker gebruikt de boot niet uitsluitend als woning. Hij heeft er ook zijn werkplaats en ate lier. Het bordje met het opschrift 'vrije toegang* heeft hij wegge haald. „De mensen stapten alleen maar de loopplank op om te infor meren wat mijn boot moest kosten. Ze hadden amper oog voor mijn werk". Hobby In Rotterdam deed hij bij Max Miïi-' kan zijn eerste ervaringen op met het inspirerende pottenbakkersam bacht. Als hobbyist vervolgde hij zijn opleiding op de afdeling kera miek van de technische school in Gouda, waar hij later zou terugke- ren als docent. Tevens volgde Blac- qui re symposia, lessen en trainin- g- gen in diverse ateliers. Omdat zijn hobby uit de hand be gon te lopen, gaf hij achttien jaar ge leden zijn baan als werktuigbouwer op. Sindsdien leeft hij van het pot tenbakken. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden op de boot houdt hij zich ook bezig met speciale gla- zuuronderzoeken in Wageningen. - In zijn eigen Vlaardingse atelier be perkt de pottenbakker zich overi gens niet tot de nijvere fabricage van produkten. In het ruim ont vangt hij vijf dagen per week een groot aantal cursisten, die het fijne van het glazuren, draaien en hand vormen worden bijgebracht. „Het liefst heb ik de cursisten een week intern", legt de pottenbakker zijn manier van doceren uit. „Dan ontstaat er namelijk een zekere continuïteit en dat komt het werk Als Dick Blacquière geen cursisten over de vloer heeft, werkt hij in zijn atelier vol overgave aan de vervaar diging van een nieuwkunststukje. ten goede. Ik heb deze zomer drie workshops met mensen uit het hele land. De keramiek-cursus die zij krijgen duurt een week en gedu rende die tijd vertoeven ze dag en nacht op het schip". Familie Zowel overdag als 's avonds zijn de cursisten aan de elektrische draai schijven te vinden. En als een gezin zitten ze tijdens de maaltijden ge schaard rond de dis. Een korte rondleiding leert dat de klipper over voldoende ruimte beschikt om vijf 'gasten' onderdak te bieden. Er is een speciale ruimte ingericht met drie stapelbedden, een douche en toilet. De schuit is van alle gemak ken voorzien. Slechts de water voorziening geschiedt nog steeds provisorisch. „Hierboven", wijst Blacquière naar het dek, „heb ik een grote tank die ik eens in de zoveel tijd volpomp met water dat ik van een haring- handel koop. Maar voor de rest is het hier best bewoonbaar. Het schip verkeert in prima staat. Ik zou er zo het ruime sop mee kunnen kiezen". Eenvoud en soberheid. Dat is de slogan die Dick Blacquière hoog in het vaandel heeft staan, en dat blijkt eveneens als het atelier wordt betreden. De vele potten en schalen die staan uitgestald, hebben nage noeg allemaal dezelfde vorm. Rond, robuust en eenvoudig. Dat is de uit drukking die de kunstenaar aan zijn werk wil geven. „Een pot moet kracht en eenvoud uitstralen", legt hij het karakteris tieke van zijn produkten uit. „De vorm van een bepaald voorwerp moet je emoties kunnen raken. Vormen kunnen je verblijden maar ook bedroeven. Ik vind het heel erg als iemand zegt dat hij niets in een bepaald werkstuk van mij ziet. Dan gooi ik het weg, of ik geef het weg". Kick En met een gelukzalige blik in de ogen: „Als iemand iets van mij koopt krijg ik een kick. Het is een bevestiging dat mijn werk wordt gewaardeerd. Ik'ben geen potten bakker voor het grote publiek. Het komt wel eens voor dat iemand mijn boot opkomt en iets mee neemt, maar het meeste verkoop ik toch aan middenstanders. Vooreen bepaald bedrijfje maak ik zo nu en dan een serie beeldjes in de vorm van 'Abraham' en 'Sara', maar ei genlijk doe ik dat liever niet. Mas saproduktie ligt niet in mijn aard, al kan daaraan wel goed worden ver diend". „Ik houd van de gewone potten bakkerij en geef er mijn eigen-aar digheid aan", beschrijft hij zijn oeu vre dubbelzinnig. „Kunstenaar word ik liever niet genoemd, maar goedbeschouwd ben ik dat eigenlijk wel. Elk werkstuk dat wordt ge maakt is enig in zijn soort". Dat komt niet omdat alles met de hand wordt gemaakt, maar door de manier van glazuren. Omdat ik werk met een gasoven is het gla- zuurproces onregelmatig. Daardoor zitten erin mijn vak niet alleen ver rassingen maar ook heel wat teleur stellingen verborgen. Heel veel dingen vallen tegen, die gooi ik dan weg. Maar uiteraard is het eindre sultaat ook vaak verrassend. De mooiste voorwerpen hou ik voor - mezelf. Die verkoop ik echt niet" vertelt hij. Blokker Blacquière werkt met steengoed en poreelein en maakt bij voorkeur ge- bruikskeramiek van goede kwali teit. Grote ronde vazen en ovale schalen vormen zijn zijn meest ge liefde objecten. „Tegenwoordig kiezen de mensen steeds vaker voor unieke werk stukjes m plaats van de Blokker- en Marskramer-handel. Het mooie van dit .vak is dat je emoties kunt uitdrukken in de vormen. Wat ik maak, ben ik ook. De vlag dekt nu eenmaal de lading", meent de Vlaardingse pottenbakker. Wie denkt dat de ambachtelijke pottenbakkers tot een uitstervend ras behoren en een armoedig be staan leiden, heeft het, zeker in het geval van Dick Blacquière, bij het verkeerde eind. „Ik heb een volledige werkweek. Momenteel heb ik de cursisten over de vloer en in de winter geef ik gla- zuurlessen aan'begïnners. Het gla zuren is een moeilijke materie, want het scheikundig proces dat zich daarbij afspeelt is bijna niet te beïnvloeden". Volgens Dick Blacquière is het een voudiger arts of jurist te worden dan een goede pottenbakker. „Met name op het gebied van de te hante ren technieken kun je altijd weer wat nieuws leren. Dat maakt mijn vak nou juist zo interessant". Over erkenning heeft Blacquière geen klagen. De Vlaardingse pot tenbakker vindt het een hele eer om tijdens de monumentendag als ambachtsman op te mogen treden. „Omdat mijn schip honderd jaar oud is, kreeg ik het verzoek om deel te nemen aan de monumentendag die op 7 september wordt gehou den". „Nee, mijn schip staat niet op de monumentenlijst. Het zal wel mede door mijn werk komen, dat men mij vroeg om open-huis te houden. De echte liefhebber die mijn atelier be zoekt, zal zeker aan zijn trekken komen, want elke vaas en schaal is uniek en met de hand gemaakt. En waar zie je dat tegenwoordig nog?". Vlaardingen Jan Madern, oud-wëthouder van sportzaken, heeft vanmiddag om 16.00 uur het nieuwe clubgebouw van CION officieel in gebruik genomen. Na de fusies van De Hollandiaan en Satelliet (HSC'89) en van Vlaardingen en DSS'26 (Del- tasport), rondt de verhuizing van de afdelings club naar de Marathomveg, waar CION is inge trokken op het complex van Fortuna VI, de herstructurering van de Vlaardingse voetbal sector af. De leden van CION kunnen morgen voor het eerst in hun nieuwe onderkomen terecht Die gelegenheid wordt luister bijgezet met de wed strijd CION—Fortuna VI. Aanvang 14,30 uur. Cricketderby is uitgesteld Schiedam De Schiedamse crickethegemonie staat zondag nog niet ter discussie- Omdat Ex- celsior'20 (HBS uit) en Hermes DVS (Rood Wit thuis) overmorgen hun vorige week verre gende wedstrijd moeten inhalen, is de derby der derby's nu vastgesteld voor zondag 2 sep tember, Aanvang 12.00 uur. Vlaardingen Het jaarlijkse waterpolo toer nooi van WIK, dat zondagmiddag in het Vlaar- d ingse Kolpabad wordt gehouden, moet als een serieuze voorbereiding op het nieuwe seizoen worden gezien. Zowel bij de dames als bij de heren neemt de organiserende club het op te gen DKD, Katwijk en Nautilus. Dick Schcffelmeer, de coach van de WIK-da- mes, meent dat men nog niet veel van zijn team mag verwachten. Hij zegt: „Het is uiteraard wel een goede manier om wat tactische dingen uit te proberen en weer wedstrijdritme op te doen". r Ht-rencoach Mar Brobbel heeft zich ten doel gesteld de jeugd definitief te laten doorbreken. Het toernooi moet voor hem een bevestiging vormen van de werkwijze die hij voorstaat. Schiedam De Au stralische speler- coach Tim Zoehrer keert volgend seizoen terug op Thurlede, Nadat het cricketbe- stuur van Excelsior de technische leider te kennen had gege ven graag met hem te willen doorgaan, kwamen beide partij en een contractver lenging van twee jaar overeen. Zoehrer, die zich ook de komende twee sei zoenen voornamelijk zal bezighouden met de jeugd en voor zijn vertrek op 4 septem ber zijn handtekening plaatst, eiste echter wel dat nu Anneke van Troost na vijf jaar trouwe dienst af scheid neemtenke le vacatures in het jeugdbestuur door eerste elftalspelers worden ingenomen. Komend weekend zal ook Carl Schewe, vo rige week door Zoeh rer nog op non-aktief gezet, weer van de partij zijn. Het 'enfant terrible leefde korte tijd in onmin met de coach, maar beloofde na een onderhoud met de Australiër be terschap. doorPAULVAN DEN BOSCH Schiedam Onder de naam LuK/UVG gaat het eerste damesteam van de Schiedamse handbalvereniging de komende drie seizoenen door het leven. Het sponsorcontract, dat UVG afsloot met de importeur van de Duitse firma in autokoppehn- gen, Kuhne b.v. uit Hoevelaken met een filiaal in Schiedam, heeft vooralsnog alleen betrek king op hel damesteam. Naast een uitgebreide vereni- gingsnaam speelt de eredïvisio- nist het komend seizoen ook in afwijkende clubkleuren. Het vertrouwde groen-wit heeft g plaats moeten maken voor een ïn de huisstijl van de nieuwe sponsor uitgevoerd tenue met geel shirt en groene broek. g Verder dan de mededeling dat met het contract een bedrag van enkele tienduizenden guldens s gemoeid is, wilde directeur/ei- genaar Dinno van Breugel van Kühne b.v. niet gaan. Volgens Van Breugel. die met UVG in contact kwam door de aanwezig heid van dochter Joyce in de se lectie, is het niet uitgesloten dat in de toekomst ook het heren team met sponsorgeld zal wor den geïnjecteerd. Maar, voegde hij er haastig aan toe, dan zal de selectie van de nieuwe trainer Wim van den Kïeboom op een beduidend hoger niveau moeten spelen dan in de afdeling Rotter dam, waar het het afgelopen sei zoen naar terugzakte. De damesselectie heeft de aan wezigheid van. de nieuwe geld schieter inmiddels al ondervon den. Een trainingsstage naar West-Duitsland was voorheen door UVG financieel niet te be happen, maar kon dit jaar wel in de voorbereiding op net nieuwe seizoen worden opgenomen. Leon Luysterburg heeft daar naast nog meer wensen. De UVG-trainer pleit voor beter trainingsfaciliteiten en zal het komend jaar, zijn zesde als hoofdtrainer in Schiedam, pro beren een scoutingsapparaat op te zetten, dat wekelijks de vel den in het Rotterdamse moet af stropen op zoek naar jonge talen ten. Sponsor DJnno van Breugel (links) bekijkt lachend het spon sorcontract, dat zijn firma Luï< de komende drie seizoenen aan UVG bindt. Ook Conny Schlarmann en Ton Ekei van de sponsorcommis sie van UVG 2ij'n tevreden. Bovenaan zijn verlanglijstje staat echter de komst van een of meer topspeelsters. Het vertrek van Sonja van Veizen —de in ternational vertrok naar Van der Voort/Quintusen Mar- greet Snoeck en Loes Wijgman, die zich beiden in Schiedam in twee jaar tijd ontwikkelden tot meer dan volwaardige eredivï- siespeelsters, heeft diepe gaten geslagen in het streven van de Schiedamse club om tot de beste zes handbajploegen van Neder land te behoren. UVG maakt zich geen enkele il lusie dat het in het aanstaand handbaljaar (openingswedstrijd op 23 september in en tegen Aalsmeer) tot de subtop zal be horen. Luysterburg voorspelt dat zijn team de strijd om de laat ste twee plaatsen te vermijden zal moeten voeren met Ni loc, Helioform/Tachos, VZV, EFI/OSC en —zelfs— Fototech niek/Hellas. Toch blijft de blik van de Schie damse formatie wat de langere termijn betreft gericht op de bo venste helft van de vaderlandse eredivisie. Vandaar dat Luyster burg van zins is om voor het sei zoen 1991/1992 al in een vroeg stadium contacten te leggen met spelbepalende speelsters van an dere clubs. Met name de opbou- wrij, waar aanvoerster en inter national Ingrid Dulfer haar team in de toekomst nog na drukkelijker op sleeptouw moet nemen, behoeft versterking. Woon-sportverkeer In een meerjarenplan van de hand van Jan Simons (techni sche commissie) werd eerder al de suggestie gedaan om op het in. de eredivisie gangbare systeem van reiskostenvergoedingen over te gaan. Hoewel de discus sie daarover binnen UVG nog moet worden voltooid, verwacht Luysterburg we! dat een deel van het nieuw verworven spon sorgeld besteed worden aan het compenseren van de kosten van het woon-sportverkeer, wat UVG aantrekkelijker kan ma ken voor eredivisiespeelsters van bovenmodaal niveau. Dat is echter pas volgend seizoen aan de orde. In de nabije toe komst zal UVG moeten trachten met een relatief onervaren groep in de eredivisie te blijven. Nieuwe gezichten zijn die van Sandra Oosterbaan (24), die voorheen doelvrouwe was bij het Wateringse Velo, Miranda van der Ven (25 jaar, ex-HVC) en de pas achttien lentes jonge Gaby van der Gaag, die over kwam van de landelijke jeugd van Westlandia uit Naaldwijk. De definitieve schifting in ae se lectie moet Leon Luysterburg, die ondanks een aanbieding van el ders voor één jaar (met een op tie voor nog een jaar) toch bijte kende, nog maken. Dat gebeurt in. elk geval na het eigen Lu- K/UVG-toemooi op 1 en 2 sep tember ïn de Margriethal, wan neer alle UVG'sters de gelegen heid krijgen zich te profileren in wedstrijden tegen Besancon (Frankrijk), Brühïer TV (West- Duitsland), GladsSxe (Denemar ken). Initia Hasselt (België) en het Voorhoutse Noorlander/Fo- reholte. Vlaardingen Voor de korf balclubs gaat de veldeompeti- tie op zaterdag 1 en zondag Z september van start. In de eerste klasse A van de afde ling Rotterdam spreken voor al de derby's tussen de twee Vlaardingse clubs Oranje Na- sa u en Spirit tot de verbeel ding. Op afdelingsniveau ziet de in deling er voor de twaalftallen uit het Waterweg-gebied als volgt uit: eerste klasse A: Kor» bis, Weidevogels, *t Water schip, Poortugaal, RWR, Spi rit, Oranje Nassau, Jodan Boys; eerste klasse B: Eureka, Unicum, Velox, USV, Harga; reserve tweede klasse A". Olympia 3, ZKV 2, NlO 3, CKC Maassluis 3, Trekvogels 3, WION, ODI, Reeuwiflc 2. Het naar de afdeling Rotter dam gedegradeerde Oranje Nassau begint zaterdag 1 sep tember met eén uitwedstrijd tegen Poortugaal, terwijl Spi rit op bezoek gaat bij RWR. Harga komt op de eerste speeldag niet in aktie. Het Schiedamse ODI brengt op openingsdag een bezoekje aan Maassluis 3. Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan da sportradaktie van deze krant, postbus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De «portredaktie overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer OIO ZATERDAG 25 AUGUSTUS Voetbal: 15.00 Spijkenisse—SW, Hermes DVS neemt deel aan loemooi SSS In Klaaswaal. 14.30 SHO—Zwa luwen VI, 14.30 Ventura Sport- Schiedam, 14.30 Delta Sport— ASWH, 14.30 H8SS—Die Haghe. 14.30 BerkelHBSS (d), 14.40 Excel sior MCapelle; RVB-beker: 14 30 FC Maluku—VDL (zat). 14.30 TSB— SC Voome, 14.30 SVDPW (zatH SRA 14.30 Oude Maas—HSC 89, 14.30 PKC'85—VVK, 14.30 QTB—Le- onidas: Cricket: 11.00 Excelsior— HCC, 11.00 HerculesHe-mes DVS; Softbal: 18.00 Btoemendaal—Wilton Fijenoord/Schledam (double-header). ZONDAG 28 AUGUSTUS Voetbal: SW-arrv—SC Feyenoord of SFC (toernooi DJS), 14.00 HSC'89 (zon>~Dordracht'90, 14.30 Venray— SFC, 14.30 VDL (zon)RFC. 14.30 RKWIK—Transvaüa; RVB-beker 14.30 Metro—Schiedamse Boys. 14.30 MSV71—SVDPW. 14.30 DEH—DRZ, 14.30 Olympus S—ASB, 14.30 Demos—Afrikaander Boys. 14.30 UrsusSchiedam; Honkbal: 14.30 Vlaardingen Hol'/—Datapolnt- /Braves; Softbal: 16.00 Gophers— StLodewijk (double-header); cric ket: 11.00 HBS—Excelsior 20, 11.00 Hennes DVS—Rood Wit; Waterpo lo: 13.00-17.00 Toernooi WIK in Kol pabad le Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2