1 Traag gemeentebeleid irriteert horeca Lief Fortuna verleent Excelsior vrij doorgang SPBRI WATERWEG HVO houdt VFC weer op afstand v^!ettrVeretU^0mSe~-- 1 Oosterwaaï twee maal .VDL onderuit in blessuretijd Rotterdams Nieuwsblad woensdag 29 augustus 1990 ^SCHIEDAM Mailing Inwoners van Woudhoek kregen gisteren eer. krant op kringlooppapier en een vrolijk gestileerde enïe- lop van de gemeente ir de bus. De gemeente bonre maar dat de mailing niet, zoals veel ander reclame materiaal, op grote schaal in de vuilnisbak beÏÏSt In krant en briei vertellen de Openbare Nutsbedrii ven dat het deelgebied Wo.ldhoek-Noord is uitver- koren om deel te nemen aan een proef* het ceschei den inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval Het is zonde dit zogenaamde GFT-afval te verbranden- maakt'mmerS u,tstel!ende "mpost van worden ge- Na twee voorlichtingsavonden op n en 13 septem ber worden in de wijk speciale containers en em mers verdeeld om het GFT-afval in op te slaan Em mers en con lainers zullen apart worden opgehaald door de reinigingsdienst. Otn de bewoners voor het idee te interesseren Js een prijsvraag uitgeschreven. De basisscholen De Klinker en De Regenboog beste den de komende tijd aandacht aan het project Be doeling is uiteraard dat de kinderen hun oudere en- thousiast maken voor deze milieuvriendelijke ma nier van afvalverwerking. Lintje J.J. Marschall, medewerker van Van Rietschoten en Houwens, heeft vanmorgen een koninklijke on derscheiding gekregen. Marschall (1933) kreeg de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Als electromonteur was de Schie- damse jubilaris zeer nauw betrokken bij de aanleg van elektrische installaties in grote gebouwen in Rotterdam, zoals de St. Laurensk^rk en het Van Dam-ziekenhuis. De onderscheiding werd vanmor gen uitgereikt door burgemeester ReinierScheeres. Beeldhouwwerk De Schiedamse beeldhouwster Ineke Roelfzema ex poseert vanaf 2 tot en met 22 september bij Art Gal lery Interbook International aan de Lange Haven. Zij toont daar ongeveer 35, overwegend kleine, beel den uit brons en steen. Het werk van Roelfzema Iaat zich omschrijven als figuratief. Sinds haar eindexa men aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam in 1973 heeft zij zich toegelegd op het ma ken van dier-en vrouwfiguren. Vorig jaar kreeg zij haar eerste grote opdracht. Zij maakte toen 'De weerbare bejaarde', een bronzen beeld dat inmiddels voor Huize Frankeland in de St. Liduinastraat is geplaatst. Gelijktijdig met haar werk kan bij Interbook ook de eigen collectie worden bekeken. Die omvat veel werk van Hollandse schilders uit de achttiende en negentiende eeuw. VLAARDINGEN Paardenmarkt Met een zo omvangrijk programmapakket, ont kwam de organisatie van het Haring- en Bierfeest niet aan Jast minute wijzigingen- Het feest, dat zater dag (I september) voor de achttiende keer losbarst, introduceert dit keer als nieuwtje een paarden markt Maar anders dan in voorgaande publicaties werd gemeld, za] dit programma-onderdeel niet worden gehouden bij de Prinses Julianabrug, doch enkele honderden meters verderop, op het parkeer terrein van NS-station Vlaardingen-Centrum. Daarmee is het parcours van het H B-feest op nieuw uitgebreid, ditmaal met het gedeelte tussen de Prinses Julianabrug en de Prins Hendrikstraat. Over het centrum van Vlaardingen meldt de orga nisatie nog dat de fietsenstalling op het Veerplein verplaatst is naar de overzijde, tussen Vroom en Dreesmann en de Joubertstraat. Dit met het oog op het uitzetten van een feestparcours op het Veer- plein. Boeken en bier Een beetje vindingrijke bibiiotheekleiding weet wel een aanknopingspunt te vinden tussen boeken en bier. De Vlaardingse bieb had er in elk geval geen moeite mee, een activiteit te verzinnen die inhaakt op het Haring- en Bierfeest. In de centrale biblio theek aan de Waalstraat is tot 4 september, in sa menwerking met het Visserijmuseum en het Streekmuseum van Jan Anderson, een expositie in gericht rond het thema Haring en Bier, vroeger en nu. Op de dag van het H B-feest worden in de biblio theek oude boeken en platen verkocht van 10.00 tot 16.00 uur. Voor kinderen is een schminck-festijn op gezet- Verder kan iedereen meedoen aan het Boe ken Berg Raadsel. De spelregels zijn eenvoudig; raad het gewicht van een stapel boeken en maak kans op een boeken- en platenbon. Vreemdelingenverkeer De VVV, hard bezig het eigen imago op te poetsen, viert morgenavond feest. De Vlaardingse vereni ging voor vreemdelingenverkeer, dit jaar een kwart eeuw oud, heeft het partijtje ook georganiseerd om eens kennis te maken met het plaatselijke vereni- gings- en bedrijfsleven. Daarom wordt onder de trappen van het stadhuis een ongedwongen sfeer Na een officieel gedeelte, waarin de VW de plan nen voor de toekomst bekend maakt en burgemees ter Van Lier de prijzen uitreikt van de balonnen- en tekenwedstrijd, volgt een optreden van het Vlaar dings Vissersvrouwenkoor en het Pekeltrio. Omdat de accommodatie te klein is om alle Vlaar- dïngers tegelijk te herbergen, maar de VVV zegt wel degelijk prijs te stellen op de belangstelling van de gehele bevolking, wordt aan de balie een ideeënbus geplaatst. Inwoners die een plannetje hebben hoe Vlaardingen zichzelf kan promoten, kunnen daar hun fantasie in kwijt. Prestatieloop De Tino Hoogendijk-prestatieloop, inmiddels uitge groeid tot een regionale klassieke IQ-kilometer, staat weer in de startblokken. Zaterdag 8 september worden de atleten 'weggeschoten' bij de sportschool aan de Zwaluwenlaan. Hoe enthousiast organisatie en deelnemers ook zijn, deze twaalfde aflevering is tevens de laatste. De Tino Hoogendijkloop werd ooit opgezet om atleten ook eens met lopen in de buitenlucht kennis te laten maken. Veel leden van de sportschool doen dat sindsdien een- of meermaal per week, zodat het ei genlijke doel al lang geleden werd bereikt. Boven dien zijn er, zo zegt de organisatie, tot ver in de om trek al veel soortgelijke evenementen te vinden. Het eerste startschot klinkt 8 september om half twéé (voor de anderhalve kilometer). De 8 kilome ter begint om 13.45 uur, de 6 kilometer om 14.15 uur en de 10 kilometer om 15.00 uur. MAASSLUIS Laatste concert 'Beiaardier Frits Reynaert tekent vrijdag voor het i - knf mn'11nn uan [ieGrfl- te tverk. Koynaert is vanai xaou on oermeet aardier geweest in Enkhuizen, Alm ere en Maarssen. Bovendien is hij orgeldocent en organist van de Christus Koningskerk in Amsterdam. Hij speelt vrijdag tussen half acht en half negen on der andere werken, van Telemami en Andnessen. Bovendien is er die avond een torenbeklimmmg. Deelnemers moeten rich tussen zeven en kwart over zeven melden aan de voet van de toren sctuer de kerk. 'tVestliavenpL '- tö moet één groot terras worden' door SANDER SONNEMANS Vlaardingen De Westhaven plaats vrijdagavond. Honderden jongelui bevolken het tegenover de Visbank gelegen pleintje van de Vlaardingse Stadsomroeper, een van de weinigen die geen glas bier in zijn hand heeft. Een uniek stukje Vlaardingen, dat is het zeker. De horeca-exploitan- ten die er hun zaak bestieren noe men het eensluidend een gouden stek, en voor degenen die regelma tig kiezen voor een avondje stappen in Vlaardingen, zal dat geen verras sing rijn. Binnen een straal van vijf tig meter bevinden zich maar liefst twaalf horecazaken, die zeker ge durende de weekeinden aan weers zijden van de Haven een sneeuwba- lef fekt teweeg brengen. Talloze Schiedammers, Maassluis- sers, Westlanders en vanzelfspre kend ook Vlaardingers zoeken hun vertier in het bruisende hart van de haringstad, waar de avondspits rich rond het middernachtelijk uur voordoet, „Vanavond is het niet zo druk", concludeert een blonde jongeman die het Vlaardingse nachtleven klaarblijkelijk frequenteert, want de enorme menigte geeft toch het idee dat de Westhavenplaats afge laden is. „Er zullen wel heel wat studenten voor hun her-tentamens zitten. Maar hou me ten goede, het is nog vroeg", voegt hij, een blik op zijn horloge werpend, er aan toe. Zijn klokje wijst half twaalf, en op dat tijstip is er in de Brede Haven straat ai geen doorkomen meer aan. Nee, het zijn geen dorstige cafébe zoekers die de doorgang belemme ren: het terras van Grand Café La Residence, dat hoofdzakelijk wordt bevolkt door de wat oudere genera tie, is de enige horeca-gelegenheid in de smalle straat. Rijen tegen el kaar gekwakte fietsen vormen niet alleen een obstakel voor de passan ten, maar zijn ook een doom in het oog van Fred Veltenaar, die een jaar geleden zijn zaak opende. Splinters „Man, ik word er gek van", uit hij zijn ongenoegen. „Je zit hier alleen maar tegen fietsen aan te kijken. Fietsen en parkeergelegenheid vormen het grote probleem, maar dat is een zaak voor de gemeente. Wat mij betreft mag de hele boel hier voor verkeer worden afgeslo ten, zodat we één groot terras krij gen". De jeugdige stappers veel derti gers vallen er niet te ontdekken zijn de laatsten die om deze proble matiek zullen malen. Er valt welis waar geen enkel spoortje van ag- gressie waar te nemen, maar dat de d rinkers het niet al te nauw met het glaswerk nemen wordt duidelijk als twee opgeschoten knapen hun glas na de laatste slok kapot tikken, en het scherpe overblijfsel precies achter de banden van twee gepar keerde auto's plaatsen. Niet veer la ter rijden de breed geschouderde bestuurders met een flinke vaart achteruit de menigte door, daarbij geen acht slaand op het geluid dat bet versplinterde glaswerk voort brengt, Met gejuich wordt het sla gen van de 'heldendaad' door de vandalen ontvangen. Ondanks het tapijtje van glasscherven dat zich uitstrekt van café d'Ouwe Stoep tot aan de Sherry-bar, klagen de uitba ters nauwelijks over deze verlies post Wegspuiten „Het lijkt erger dan het is", zei Ouwe Stoep-eigenaar Ben VuyL. „Veel glasbreuk heb ik niet, want er loopt voortdurend iemand rond om de glazen op te halen. Ik heb ook niet het idee dat de glazen moedwillig kapot worden gegooid, maar men is nu eenmaal makkelijk en zet het glas gewoon op de grond. Ja, en dan ligt net voor de hand dat een ander er tegenaan loopt". „Het wordt hoog tijd dat de Westha venplaats wordt afsloten door de paaltjes die de gemeente ons heeft beloofd", snijdt Vuyk een 'hot item' aan. „Want als je het terras kan uit breiden, worden de glazen sneller op de tafeltjes neergezet". „Andere bestrating zou ook niet verkeerd zijn", voegt zijn over buurman Veltenaar eraan toe. „Nou heb ik er weinig last van, maar met het huidige plaveisel valt het glas nauwelijks bij elkaar te ve gen. Je kan het natuurlijk wegspui ten maar dan spoelt het zand op den duur ook weg, en dan kan je dade lijk zo de stenen uit de grond ha len". Meerdere malen hebben de horeca- exploitanten bij de gemeente aan gedrongen op betere en fraaiere be trating, maar de lokale overheid zou daar laks op reageren. „We hebben regelmatig bij de gemeente aangeklopt, maar die doet er sim pelweg niets aan", zegt Jels Hop man, die tapperij De Molm bestiert „Ze willen wel dat je het schoon houdt maar werken er niet aan mee om dat te vergemakkelijken". Plantenbakken Wat betreft de parkeerovertredin- gen, zal er in de café's binnenkort opgelucht adem gehaald kunnen worden. Medio september gaat de gemeente over tot het plaatsen van paaltjes en muurtjes, die de wild groei van parkeergeleg&nheden op het pleintje moeten tegengaan. Toen plaatst Ben Vuyk nog een kri tische kanttekening. „Ik zal blij zijn als die paaltjes er eindelijk zijn, maar wat ik niet begrijp, is aat ze er ook plantenbakken gaan neerzet ten. Volgens mij hebben ze bij de gemeente een architect in dienst die er als hij het niet meer weet maar een aantal plantenbakken tegen aan gooit. Je kan op je klompen aanvoelen dat daar weinig van over blijft. Lui die een potje op hebben trekken daar natuurlijk zo alle planten uit". Onder de huidige zomerse weers omstandigheden kiezen de cafébe zoekers logischerwijs voor een bab beltje en een drankje in de open lucht. Dat de drankwaar niet in ie der café van dezelfde kwaliteit schijnt te zijn, doet een glimlachen de knul vermoeden. Borreltjes cola moetje niet in de Stoep maar in hettapperijtje halen", stuurt hij rijn maatje naar de Molm. „Daar zijn ze veel lekkerder", roept hij er achter aan. Waar zij hun glazen achterla ten, zal hen echter een zorg zijn. „Daar hebben we op ingespeeld", zegt Jels Hopman. „We gebruiken andere glazen dan de Stoep en zo doende gebeurt het regelmatig dat we bij elkaar de lege glazen naar binnen brengen. Wat betreft de col legialiteit hebben we niets te kla- Elk weekend bevolken honderden stappers de Westhavenplaats In Vlaardingen. Een tapijt van giaswerk blijft's nachts achter. gen. We helpen elkaar met wissel geld, vaatjes bier en meer van dat soort zaken. Concurrentiestrijd? Nee, daar is geen sprake van. Ten slotte loopt men toch van zaak naar zaak, en daar heeft toch iedereen profijt van? Met het Haring- en Bierfeest en op Koninginnedag be talen we met z'n allen de band die bij ons op het plein komt spelen. Over samenwerking hoor je mij nietklagen". Wie er we] klaagt is de eigenaar van Vermeers verfwinkel, die nogal wat hinder ondervindt van de café bezoekers. Voordat hij op zaterdag ochtend rijn winkel op de hoek van de Westhavenkade wil openen, is hij genoodzaakt zijn pui grondig schoon te maken. „Dagen later lig gen er nog glasscherven voor mijn deur", zegt hij. „En dan nog maar niet te spreken over de viezigheid die aan de voorgevel plakt De brie venbus hebben we allang dicht ge plakt, want het is kennelijk een sport om daar doorbeen te piesen. Hele bakken patat worden tegen ■het raam geplakt en het portaaltje zit altijd onder het overgeefsel, We rijn van plan om met onze winkel een stukje naar achteren op te 4 schuiven. De vergunningen heb ik nog niet, maar als die er eenmaal zijn kunnen we aan de slag en zijn we misschien verlost van al die vie zigheid". Het is anderen kennelijk niet ont- faan dat de verfwinkel met de ge achte speelt om te verbuizen. Er rijn al kapers op de kust, die aan het horecabestand op de Westhavenka de zaak nummer dertien willen toe voegen. „Dat is echter nog niet ze ker' laat een voorlichter van de Oranjeboombier-brouwerijen die zich met die zaak bezighoudt we ten. „Mij maakt het niet zoveel uit", rea geert de 18-jarige Erik uit Schie dam, „Ik kom bijna nooit in Vlaar dingen. Nu ik een Vlaardingse vriendin heb, ben ik twee keer hier geweest en ik heb twee keer ruzie gehad. Omdat ik toch hier naar toe kom om me te amuseren, maak ik er niet zo'n punt van, maar leuk is het natuurlijk niet". De Maasluisse Lesley bezoekt ieder weekend de Westhavenplaats. „Want", zo zegt zegt ze, „in Maas sluis valt helemaal niets te beleven. Bekenden kom ik toch altijd hier tegen". Tegen tweeën loopt het plein plot seling leeg en het üjkt alsof de jeug dige stappers voor een bepaalde tijd thuis moeten rijn, want zonder res pect voor andermans eigendom worden, om bij hun eigen fietsen te geraken, andere tweewïelers terzij de gegooid- „Schiet op man", roept een blondgelokte jongeman naar zijn vriend. „Als ik niet om twee uur thuis ben, gaat de deur op slot". De bronzen stadsomroeper, die een zaam in de nacht achterblijft, beeft het avondje stappen aan den lijve ondervonden. Óp zijn klepel rust een stapel omgekeerde bierglazen, die aan het oog van de opruimende ober zijn ontgaan. doorSANDERSONNEMANS Vlaardingen VFC heeft de bittere smaak die het na de verloren finale van het Vlaardings kampioenschap tegen stadgenoot HVO nog steeds had, niet kunnen wegspoelen. In het bikkelhar de duel, dat werd ontsierd door het ma tige optreden van arbiter Saarloos uit Zuidland, pegelde Glenn Brown zijn ploeg een klein kwartiertje voor tijd in de volgende bekerronde: 0-1. Ondanks de afwezigheid van Ad de Jong aan VFC-rijde en Najim Nasri, Gosro Nasser (allen geblesseerd) en Edward Maatsen (dienstplicht) in het HVO-karnp, waren bei de ambitieuze ploegen aardig tegen elkaar opgewassen. Als de Vlaardingse formaties zo acteren als gisteravond, behoeft niemand zich zorgen te maken over het competitie verloop. De voetballers van de Zwanensingel toon den aanvallend spel, waarin de gebroeders Renald en Mark Maatsen, Glenn Brown en Leo van Ree met tal van fraai opgezette aan vallen het publiek in vervoering brachten. Het tekent de klasse van de VFC-defensie dat hun opponenten pas in de 85ste minuut doelman Jan Struis passeerden. Scheidsrechter Saarloos had de grootste •moeite om het tempo bij te benen, wat dui delijk afbreuk deed aan zijn beoordelingen. Enkele grove overtredingen bleven onbe straft, maar toen spelbepaler John Sam-Sin de watervlugge HVO'er Leo van Ree mee dogenloos neersabelde, kon de man in het zwart niet om een boeking heen. Ook HVO- er Edwin Onderdelïnden werd voor een overtreding genoteerd. Direct daarna deed HVO-trainer Ton van der Leye er goed aan om de geïrriteerde Dennis Sala, na zijn SVV-avontuur terugge keerd op het oude nest, te wisselen, om na een aanslag van Chris Latupeirissa eventue le wraakneigingen te voorkomen. In de twintigste minuut van deel twee was Mark Maatsen dicht bij een treffer toen doelman Jan Struis, die met de van Schie dam overkomen Richard de Bruin moet uit maken wie er dit seizoen onder de lat staat, eèn afstandschot van de ouderwets gouwen- de Ed van Zelm loste. De rebound werd door de jongste Maatsen echter kinderlijk in de handen van de sluitpost gemikt De voor Ronald van Mü in het veld geko men Ab Schierboom had niet veel later aan de andere kant de uitgelezen mogelijkheid om zijn ploeg aan een voorsprong te helpen. De bonkige aanvaller maaide echter, oog in oog met HVO-doelman Cees Groeneveld, over hetsteekpasg'e van Sam-Sin heen. Glenn Brown daarentegen, sprong wel doel treffend met rijn buitenkante om. Na vanaf de linkerflank te zijn aangespeeld, kapte hij zijn bewaker uit en gaf vervolgens doelman Struis met een snoeiharde schuiver het na kijken. HVO's oefenmees ter Van der Leye was met de overwinning zeer in zijn nopjes. „Niet al leen vanwege ae zege", glimlachte bij na af loop, „maar meer omdat ik het gevoel heb klaar te zijn voor de competitie. We spelen gedisciplineerd en fris aanvallend voetbal. Van mij mogen we van start gaan". doof DONALD BAX Maassluis De 7-0 overwinning van Excel sior M op het veel te lie ve en naïeve Fortuna VI doet vermoeden dat de Maassluise eersteklasser het lek boven heeft. Be houdens ht bijkans do delijke percentage waar tegen Excelsior afdruk te, zaten er echter nog veel te veel voetangels en klemmen verwerkt in het spel van de 'trico lores'. Met name in verdedigend op zicht stak Excelsior de eerste vijfenveertig minuten zo slecht in elkaar, dat een 4-5 ruststand de werkelijkheid allerminst ge weld zou hebben aangedaan. De s tot in den treure combinerende g Vlaardingers doken in het Maas- g sluïse strafschopgebied echter constant een niet te ontwarren 5 doolhof in. In beide kampen ontbraken gis- g- teravond in dit bekerduel (twee- «o de ronde) de nodige basisspelers, s Excelsior-trainer Eric Gudde o-1 bleek evenwel de minste hinder -5 te ondervinden van de afwezig- heid van Wira Put, Marcel IJ- spelder, Fred Rijnenberg, Ro bert de Reus, Jaco van der Hoe ven en Renê van Zijl. Schiedam GSS' konings- sch utter André Oosterwaal speelde in de semi-derby tegen CION weer ééns een hoofdrol. In het bekerduel tegen de Vlaar dingers, die door de équipe van trainer Leen Wamaar met 4-2 werd gewonnen, nam de aanval ler twee doelpunten voor zijn re kening. Voor rust keek de thuisploeg door een treffer van Hans Buy- tenhek tegen een achterstand aan, maar Oosterwaaï bracht rijn ploeg op gelijke hoogte. Niet veel later zorgde Henny Idema met het hoofd voor 2-1, waarna Ton Krane en andermaal Oos terwaaï het net vonden, Edwin Schrijvershof bepaalde de eind stand op 4-2. Hoewel de breedte van Excel siors selectie ditmaal nadrukke lijk en gezien het resultaat suc cesvol— werd getest, moet zeker Gudde (een welgemeend advies: de discipline begint in de dugout) tot de conclusie zijn gekomen dat IJspelder als aanspeelpunt op het middenveld nauwelijks te vervangen is. Aan Vlaardingse rijde moest oe- fenmeester Koos de Gooijer, na afloop nog triester kijkend dan normaliter het geval is, het stel len zonder de inbreng van Wim van den Berg, Eric Teunisse, Dennis Oomen en Ron Hofman. Over de terugkeer van de al een half jaar geblesseerde Van den Berg valt overigens met geen zinnig woord iets te zeggen. De kwetsbaarheid van Excel siors defensie, die ogenschijnlijk met vier man op één lijn speelde (Peter van Duyl, Edwin Berve- ling, Rob van Leeuwen en Gert Jan Bunt), werd door het frivool tikkende Fortuna slechts met een enorme hoeveelheid kansen blootgelegd. Doelman Robert van de Broecke voorkwam met een aantal uitstekende reddin gen (Arjan van der Slot, Fred Langhorst, Dennis Hooger- boord, Peter Boshuizen) dat de Vlaardingers rendement haal den uit hun alleszins redelijke veldspel. Voorin ligt tevens de grote mak ke van Fortuna, dat qua voetbal lend vermogen meer dan vol doende in huis heeft, maar dat in de zestien meter een speler mist de duels niet schroomt Fortuna telt te veel spelers die de bal per se in de voeten willen hebben en daarna allereerst via een indivi duele actie op zoek gaan naar succes. Eigen doel Halverwege leidde Excelsior al met 4-0. Jan Hoffman, die vijf tien seconden tevoren net nèast zijn eigen doel had geschoten, mikte een verdwaald schot van Rob van der Meer met rijn standbeen achter de onthuste Jack den Herder. De in een 'po sitie-broek' spelende sluitpost moest daarna nog buigen veor Faust van der Meer, zonder meer een aanwinst voor Excelsior M, zet Fortuna-libero René Oo men op het verkeerde been. inzetten van Rob Glimmerveen en Faust van der Meer (twee maal). Na de onderbreking teisterde Boshuizen eerst nog "de paal, waarna Ron Berveling (tegen zijn oude ploeg) nog twee keer doelpuntte en Glimmerveen de zevenklapper voltooide. Arbiter Santema sloot zijn inconseuqen- te optreden af met officiële waarschuwingen voor Gert Jan Bunt, Peter van Duyl, Ron Ber veling (allen Excelsior M) en de VlaardingerRenê Oomen. Waar VDL (zon) rekende op de strafschoppenserie, gooide EDS in de extra tijd bij de l-l stand, toch nog roet in het eten. De Rot terdammers wonnen met 3-1. Hoek van Holland bleef op eigen terrein met lege handen tegen SV'35 (2-4). Ook DHS werd voor eigen publiek uit de beker ge knikkerd. Zwervers trok in Ke- thel met 3-2 aan het langste eind. In Spijkenisse bleek Deltasport niet tegen SCO*63 opgewassen: 2-1. RVC was een maatje te groot voor Hoekse Boys (4-0). Zwalu wen VI verloor met 4-2 van HWD. VDL (zon)—EDS 1-3 René Verhagen opende de score, maar VDL moest vlak voor tijd toe zien hoe de Rotterdammers langszij kwamen. Omdat de scheidsrechter wel erg lang liet spelen, kregen de gasten de gele- fenheid om uitte lopen naar 1-3. loek van Holland—SV'35 2-4 Door een gemiste strafschop van André Sterrenburg verspeelde de thuisploeg de mogelijkheid op een voorsprong, die de bezoekers wel namen. Bij een 2-0 achter stand zorgde Tam van der Pijl voor een Hoekse treffer, waarna Dick van der Burg voor de ge lijkmaker tekende. Het counte rende SV'35 liep uit naar 2-4. DHSZwervers 2-3 Bij de 1-0 achterstand leidde balverlies van Jimmy Kalabogias de twee de tegentreffer in. Gerrie Over man zorgde wel voor 1-2, maar niet veel later scoorde Zwervers andermaal. Na een doelpunt van René Wagemakers mikte René van Gend nog twee maal op de dwarsligger. SCO'63Deltasport 2-1 In het eerste kwartier moest doelman Fred van der Wildtal twee keer de gang naar het net maken. Hij werd later tevens genoteerd we gens het maken van opzettelijk hands. Edward van Pelt maakte in de tweede rondgang nog wel een Vlaardings doelpurit, maar de SCO-doelman kweet zich pri ma van zijn taak en hield de Vlaardingers op afstand. RVCHoekse Boys 4-0 Door een doelpunt met een buiten- spelluehtje kwamen de gasthe ren" voor de rust op voorsprong, waarna de marge aanzienlijk wei 1 verruimd. De laatste vijf minuten, waarin Marco van den Bos een opgelegde kans om zeep hielp, leverde voor RVC nog eens twee treffers op. Peter Lagerwaard districtstrainer Schiedam De Schiedamse judoleraar Peter Lagerwaard is aange steld als districtstrainer van de Zuidhollandse jeugd tot en met 18 jaar. De voormalig Nederlands kampioen, die onlangs zijn vijfde dan haalde, start zaterdag met de eerste trainingen in rijn eigen sport school. De 46-jarige judo-docent moet de getalenteerde judoka's klaarstomen voor de aansluitende bondstrainingexi. Hij zal rich te vens bezig houden met de opleiding voor zowel nationale als interna tionale wedstrijden-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2