Excursie vormt start Stadserf-lobby 'Green Eagles in tussenfase' WATERWEG J IS SPORTAGENDA Elfde lustrum Oranje Nassau Juventus-heren willen doorstomen Wethouder biedt keuze uit één architect Maassluis grootste Henk van der Vaart wil vrije val van basketbalclub voorkomen Biljartfinale in Kleine Confiance ANBO-M200 Receptie bij GTB SCHIEDAM GSD-angst Wie is er bang voor de sociale dienst? Onder dit mot to houdt de Heumapatiën ten vereniging Nieuwe Waterweg Noord morgen een voorlichtingsavond in dienstencentrum De 4 Molens. Wie wordt geplaagd door een chronische ziekte, aet zich voor veel extra uitgaven geplaatst De heer Godthehj en mevrouw Marrewijk, medewerkers van de GSD in Maassluis, komen naar de Branders- stad om uit leggen dat patiënten ook aanspraak kun nen maken op de bijzondere bijstand. De informa tiebijeenkomst begint om half acht Geheime kennis De Eindhovense Ivanka Kalina is morgenavond te gast bij de spirituele vereniging Harmonia. Vanaf acht uur geeft zij een lezing over het onderwerp 'Ge heime kennis'. De avond vindt plaats in wijkcen trum Nieuwland aan het Wibautplein 165. Ridderkerksestraat Op de plek van de gesloopte Ridderkerksestraat in de wijk Zuid komen ongeveer honderdveertig huurhuizen te staan. Vanaf deze week (en tot het eind van de volgende maand) kunnen wijkbewo ners kenbaar maken of zij voor een woning in aan merking willen komen. Maximaal 53 panden wor den vervroegd toegewezen. De voormalige bewoners van de Ridderkerksestraat en omgeving krijgen de eerste keus, daarna volgen de andere bewoners van het stadsvernieuwingsge bied die door sloop en renovatie hun huis hebben moeten veriaten en tenslotte komt de rest van Zuid aan de beurt. Over de precieze plek die iemand krijgt, kan het bu reau huisvesting geen uitspraak doen; wel over het aantal kamers en of het om een appartement, mai sonnette dan wel een eengezinswoning gaat. Kort voor de daadwerkelijke oplevering zullen de laatste negentig woningen 'aan ae man' worden gebracht. Daarbij gelden dan de gebruikelijke regels voor wo ningzoekenden- De huren zullen variëren van 450 gulden voor de kleinste (twee kamer) woning tot 700 gulden voor een groot eengezinshuis met vijf kamers. Het is de bedoeling van begin volgend jaar wordt gestart met de bouw van de eerste 83 panden. De eerste huizen moeten begin 1992 kunnen worden opgeleverd. Camaretten De diverse voorrondes voor het 25ste Camaretten cabaretfestival zijn begin deze maand van start ge gaan. Vrijdagavond vindt één van de afvalraces in theater De Teerstoof plaats. Een aantal groepen of individualisten zullen zich' vanaf half negen presenteren op Schiedamse bo dem. Van alle deelnemers gaan de beste negen over naar de finaledag die eind november in het Rotter damse Luxortheater worden gehouden. Dahlia's Al vijftien jaar achtereen zetten ze de bloemetjes buiten, of beter gezegd: de dahlia's. Want de Dahlia Vereniging Schiedam, bestaat al sinds 1975. Vanaf vrijdag houden zij een jubileum-tentoonstelling. Drie dagen lang zijn de mooiste dahlia's van de 22 le den te bewonderen in een tent bij het gloednieuwe politiebureau aan de Nieuwe Damlaan. De bloemenpracht wordt vrijdag om twaalf uur geo pend. Tot '-s avonds tien uur kunnen de bezoekers er de eerste dag terecht Zaterdag is de tentoonstel ling geopend van negen tot vijf uur en op zondag van elf tot drie uur. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 19 september 1990 |VLAARDINGEN_ Discriminatie Ongeveer anderhalfjaar na de start van een eerste experiment Is het de gemeente duidelijk geworden dat 10.000 gulden voor de bestrijding van discrimi natie toch wel een erg mager bedragje is. Al vrijwel vanaf het begin stroomden bij het Meldpunt Discri minatie, gestart in april 1989, klachten binnen over ongelijke behandeling. De voor slechts negen uur aangestelde beroepskracht en een groepje enthou siaste vrijwilligers konden het werk nauwelijks aan. Voor de rest van 1990 heeft het Meldpunt nu een eenmalig extraatje gekregen van 10.000 gulden. Vol- fend jaar komt daar waarschijnlijk nog meer geld ij. De gemeente heeft het meldpunt inmiddels uit de begroting voor het welzijnswerk geschrapt en overgebracht naar de algemene begroting. Dat bete kent vermoedelijk dat het meldpunt straks niet meer ondergebracht is bij hetSiso (stedelijk instituut samenlevingsopbouw) of de de opvolger daarvan, de nieuwe 'welzijnskoepel' Adequaat, maar eën min of meer zelfstandige status krijgt Over de toekomstige organisatievorm van het meld punt wordt op het stadhuis nog druk geconfereerd. door CAREL VAN DER VELDEN Schiedam Als de excur sie van de raadsleden maatgevend is, dan kan de discussite over de architec tonische invulling van het Schiedamse Stadserf nog leuke taferelen opleveren in de stad. „Direct met de bouw beginnen", spreekt PvdA'ster Koor Samkal- den. „In zo'n gebouw zou ik nooit willen wonen", meent Gerard Verhuls- donk van de WD. Laat twintig mensen een esthe tisch oordeel vellen over een ge bouw en je krijgt twintig verschil lende antwoorden. Naar riu blijkt, heeft deze wetmatigheid nog niets van zijn geldigheid ingeboet. De raadsleden geven zelfs aan dat ge voelens voor schoonheid niet per definitie fractiegebonden zijn. Neem de PvdA. Toont Hans Bak ker zich dolenthousiast, zijn frac tiegenoot Arie van Loenen ziet de getoonde gebouwen als vervaariij- m ke burchten. Gevoelens voor-g. schoonheid worden klaarblijkelijk ~- niet door de politieke voorkeur in- 2 gegeven. f Vooraf is de architectonische expe- g ditie naar Amsterdam, Apeldoorn - en Almere met een waas van ge- heimzïnnigheid omgeven. Dusde- "5 lijk is, dat de raadsleden zijn uitge- o nodigd om ideeën op te doen voor 5 de ingrijpende bouwplannen van het Stadserf. Naast een nieuw be stuurscentrum staan een theater, een bibliotheek en een nieuw ar chief in de voorlopige plannen in getekend, Maar welke gebouwen door wet houder Chris Zijdeveld en de dienst Gemeentewerken als voor beelden voor Schiedam zijn uitge kozen, is vooraf niet geheel duide lijk. „Vandaag moet u zich afvra gen of u zich de getoonde gebou wen op het Stadserf kan voorstel len", spreekt stadsarchitect en ex cursieleider Han. de Xluijver. „Ik hoop dat u onder de indruk raakt van. de kwaliteit van deze gebou wen. Ik ben dat al". Mooi Wie heeft de getoonde gebouwen ontworpen? En waarom zijn juist deze gebouwen voor de excursie uitgezocht? De antwoorde.n op deze voor de hand liggende vragen worden tijdens de rit naar Ouder- Amstel door De Kluïjver ontlopen. Was de Apeldoornse bibliotheek destijds niet favoriet bij de commis sieleden, nu blijkt het gebouw op de Veluwe model te staan voor de tota le ontwikkeling op het Stadserf. „De namen zijn toch helemaal niet belangrijk? De commissieleden moeten gewoon bekijken of ze de gekozen oplossingen mooi vinden. Vandaag willen we gewoon, toet sen of deze voorbeelden aanslaan bij de politiek". Reeds in Oud er-Am stel, een sa- menbalsel van Ouderkerk aan de Amstel en Duivendrecht, wordt duidelijk dat het excursieprogram ma minder vrijblijvend is dan De Kluijver vooraf wilde doen gelo ven. In het stadhuis brengt burge meester C. de Groot de samenwer king met architect Hans Ruijsse- naars in herinnering. Het relaas doet bij CDA-raadslid Els HeUwig een lichtje opgaan. „Hé, dat is toch die architect die de bibliotheek in Apeldoorn heeft ontworpen?". Met haar opmerking verwijst Hellwig naar een eerdere raadsexcursie. Twee jaar geleden gingen de raadsleden onder leiding van de toenmalige bibliotheekdi recteur Henk Ewoldt een nieuwe bibliotheek voor het Stadserf 'uit zoeken'. Naast Spijkemsse en Hengelo bracht de commissie destijds een bezoek aan de bibliotheek in Apel doorn. De intieme sfeer van de bi bliotheek in Hengelo viel het best in de smaak, maar de verbale voor keur van de raadscommissie voor cultuur verdween vervolgens in een la van toenmalig wethouder Luub Hafkamp. Voorbeeld Was de Apeldoornse bibliotheek destijds niet favoriet bij de com missieleden, nu blijkt het gebouw op de Veluwe op de burelen van de Dienst Gemeentewerken model te staan voor de totale ontwikkeling op het Stadserf. Het bezoek aan het stadhuis in Ouder-Amstel geldt op deze dag slechts als een aanloopje voor een hernieuwde kennisma king met de creatie van Huijsse- naars, die is verbonden aan archi tectengroep Amsterdam. Ze laten er niets van merken, maar de bibliotheekmedewerkers kun nen 's middags onmogelijk-onder de indruk raken van de bestuurlij ke daadkracht in Schiedam. Twee ëneenhalf jaar na de eerste excur sie lepelt een gids tijdens een uitge breide rondgang zijn Schiedamse gehoor opnieuw de voor- en nade len van het gebouw op. Ondanks de herhalingsoefening heeft wethouder Chris Zijdeveld over klandizie voor het reisje niet te klagen. De WD heeft al haar volksvertegenwoordigers vaardigd en het CDA en de PvdA zijn ook goed vertegenwoordigd. Alleen Groen-Links ontbreekt tij dens de excursie, maar hun afwe zigheid wordt ruimschoots gecom penseerd door D66. In het verleden stelde D66 regel matig vragen over het nut en de kosten van 'snoepreisjes', maar als collegepartij voelen de Dempcra- ten klaarblijkelijk geen behoefte meer om zich op dit vlak te profile ren. Met maar liefst vier raadsle den zijn de democraten prominent in Apeldoorn aanwezig. Wild „De ontwikkeling die Ruijssenaars heeft doorgemaakt is goed zicht baar in dit gebouw", zegt wethou der Chris Zijdeveld tijdens de rondgang. „Het is een modern ge bouw, maar zeker niet te wild". De architectonische ontwikkeling zit 'm vooral in het lichtgebruik. Maakt het stadhuis in Ouder-Am stel een enigzins sombere indruk, de grote raampartijen in de Apel doornse bibliotheek staan garant voor een zee van licht. De hand van de architect is on danks de verschillende aanpak goed zichtbaar. Karakteristiek voor Ruijssenaars is het idee, de straat in het gebouw door te trek ken. Een stenen straat, opgesierd met lantaarns, vormt het meest in het oog lopende detail van de ar chitect. Zijn voorliefde voor bak stenen keert ook in de gevel terug. Heeft Schiedam behoefte aan deze stijlvorm? Han de Kluijver vindt van wél. De stadsarchitect, die met zijn volumetekeningen aan de ba sis staat van het nieuwe Stadserf, leidt de raadsleden dan ook niet zonder reden naar Apeldoorn. Met de excursie willen Zijdeveld en De Kluijver politieke steun vin den voor de ambtelijke voorkeur. Volgens de architect vloeit de ar chitectenkeuze logisch voort uit de discussies in de commissie. Tijdens een diapresentatie waren de raads leden het in juni eens geworden over de stedebouwkundige op2et.' Het ontwikkelen van verschillen de nieuwe gebouwen vormt vol gens de raadsleden in principe een gevaar voor de samenhang op het nieuwe plein. Door het mega-pro- ject over te laten aan één architec tenbureau kan dit gevaar volgens Han de Kluijver worden onder vangen. In grote lijnen hebben de raadsle den zich ook een beeld gevormd van het toekomstige uiterlijk. Het Stadserf mag modern worden, maar de gebouwen mogen niet al te st°rk contrasteren met de histo rischs omgeving. Naast de tot basi liek gepromoveerde Singelkerk heeft de architect rekening te hou den met de aanwezigheid van de ruïne. Met de randvoorwaarden in het achterhoofd kon in de zomer maanden de grote schifting begin nen. Wethouder Zijdeveld en de ambtenaren bezochten tientallen projecten en kwamen uiteindelijk; uit op Architectenbureau Amster dam. ,Deze architectuur voegt zich naar de stad", motiveert Han de Kluijver de voorkeur. „In de ont werpen herken je de strakte van Richard Meyer. Verder kennen deze gebouwen een zekere speels heid". Lijnen Verschillende politici reageren aanmerkelijk terughoudender op de eerste concrete vertaling van hun theoretische wenseiüijstje. „Mij is niet geheel duidelijk waar om juist deze architecten zijn uitge kozen", stelt Els Hellwig tijdens het bezoeken van een woning bouwproject. Het massieve com plex in Amsterdam-Slotermeer is een ontwerp van Kees Reijnbout, een rijksbouwmeester die óók werkzaam is bij Architectengroep Amsterdam. Net als Hellwig heeft ook nestor Gerard Verhulsdonk bedenkingen bij de de expliciete voorkeur voor Architectengroep Amsterdam on der het ambtenarenvolk. „Als commissie worden we vandaag in één bepaalde richting g ediri- eeerd", zegt hij voor het afsluiten de diner. „Als consument zoek ik liever zelf naar de waar die mij be valt. Het lijkt een beetje op dit res taurant. We kunnen alleen kiezen uit zalmfilet en varkenshaasje. Ik zou zo graag mijn eigen saus uitkie zen". Pvd A-fractieleider Hans Bakker is wel in zijn nopjes met de 'aangebo den waar'. „Dit is ambachtelijk vakwerk dat prima op het Stadserf past", vindt hij. „Bovendien wordt het tijd de knoop door te hakken. De discussie duurt al veel te lang". Wethouder Chris Zijdeveld komt tegemoet aan zijn maning tot spoed, want hij stuurt de raad vol gende week een voorstel om met Reijnbout en Ruijssenaars in zee te gaan. Tijdens het etentje willigt Zijdeveld ook nog een wens van de oppositie in. „Mensen met een al ternatieve oplossing kunnen zich deze week nog melden bij de Dienst Gemeentewerken". Na de raad mag de Schiedamse be volking ïich binnenkort tijdens in spraakavonden bemoeien met de vraag, wat mooi is voor het Stad serf. stichting of als onderdeel van de rechtswinkel. B en W nemen in oktober een definitieve beslissing over de toekomst van het meldpunt. Vissen Niet alleen minister Braks kan door vaostquota in moeilijkheden komen. De vissers die dagelijks de zee opgaan, kunnen er ook van meepraten. Dat doen Ëdan ook, zij het niet in de debatten in de Tweede imer. Ze vertelden hun verhaal aan journalist Dick Schaap en die schreef er een boek over: Vissen voor je brood. Uitgever Strengholt noemt het een onthullend, ac tueel verhaal van een bedrijfstak die onder invloed van de vangstbeperkingen grote veranderingen on dergaat En voegt er aan toe dat het boek ook duide lijk maakt welke grote veran twoordelijkheid de vis serij heeft bij het instandhouden van het milieu. Dinsdag wordt het boek ten doop gehouden in het Visserijmuseum in Vlaardingen. Ben Daalder, oud- voorzitter van de Nederlandse Vissersbond, krijgt het eerste exemplaar. Liesveld-antiek Vrijdag (en niet zaterdag, zoals eerder was vermeld) staat het Liesveld in het teken van een antiekmarkt. Tijdens de koopavond zal de showbrassband Thalita vanaf kwart over zeven een optreden verzorgen. Vlaardingen CKC Maassluis is de grootste korfbalvereniging in het Waterweg-gebied. De club telde op 31 juli 251 leden, waarvan 133 da mes/meisjes en 118 heren/jongens. Vlaardingen is met 215 leden (112 vrouwelijke en 103 mannelijke) een goede tweede. Dat blijkt uit de jaaropgave van de afdeling Rotter dam van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond. Het Vlaardmgse Oranje Nassau heeft volgens de jaaropgave 158 leden, waarbij de mannen (87) duidelijk in een overtalsituatie zijn. Bij Harga spelen 105 korfballers, terwijl ODI met 94 leden net onder de grens van honderd bi vakkeert. De allergrootste vereniging in het Rotterdamse district is zonder concurrentie de zondagiak van WION. Deze club heeft 369 leden. door PAUL VAN OEN BOSCH Maassluis Zijn medische achtergrond als fysio therapeut stelt Henk van der Vaart in staat ad rem fraai beeldspraak af te scheiden. Vlaardingen In De Kleine Confiance te Schiedam wordt vrijdag, zaterdag en zondag de districtsfinale derde klasse driebanden afge werkt. De voor deze eindstrijd gekwalificeerde biljar ters zijn:R. Joosten (DVK), T. Evertse (Wils kracht), H. van Wïeringen ('t Toepad), W. Ba tist, J. van Vliet, E. van Weel (allen De Griffi oen), C. Vermaat (De Kroon) en A. Kers (WVA). Reserves zijn: L.3. van der Lubbe (DVK) en C. Muis(Tonegido). De wedstrijdleiding is in handen van J.J. van der Bie, terwijl J. van der Cijs, L. van der Lub be, E- Stoop, F, van Aggelen, A. Carol en H. Glansbeek als arbiter optreden. Vrijdagavond beginnen de wedstrijden om 19.30 uur, op za terdag en zondag is het aanvangstijdstip 12.30 uur. Carry Tefsen Carry Tefsen gaat zaterdag iemand uit de regio ge lukkig maken. Bij 'meubeldorp' De Winter de Lan ge aan de James wattweg is de tv-presentatrice en actrice tussen half een en twee uur aanwezig om een Fiat Panda weg te geven. Die auto is de hoofdprijs die de meubelzaak had uitgeloofd. I MAASSLUIS Automatisering Het Gemeentelijk Woningbedrijf krijgt bijna een half miljoen ter beschikking. Indien de gemeente raad akkoord gaat, kan met het bedrag van 473.000 gulden de herautimatisering worden opgestart. Evenals andere gemeentelijke diensten in ae Eerste stad aan de Waterweg zal het woningbedrijf over gaan op apparatuur van IBM. Het eerste lustrum is bijna volgemaakt en de plaat selijke af d eling van de Algem ene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) vind t dat het haar niet slecht is vergaan. Volgende week dinsdagavond viert de ANBO dat vijfjarig bestaan in De Vloot Op die feestavond hoopt de ouderenbond ook de naam van het tweehonderdste lid bekend te kunnen maken. De lustrumviering begint om zeven uur. Schiedam Op 12 juli was het precies zestig jaar geleden dat de Schiedamse voetbalvereni ging GTB werd opgericht. Ter gelegenheid van deze mijlpaal houdt het bestuur van Geen Te genstander Beter zaterdag een jubileumrecep tie. Zij die de kwieke zestiger willen feliciteren, kunnen hiertoe tussen 14.00 en 16.00 uur te recht in zaal De Rank aan de Schiedamseweg 122 te Schiedam. Vlaardingen Hoewel een 55-jarig bestaan geen officieel jubileum is, Iaat de Vlaardingse korfbalvereniging Oranje Nassau dit elfde lu strum niet ongemerkt voorbij gaan. De op 18 september 1935 opgerichte club herdenkt deze mijlpaal zaterdag met een aantal festiviteiten, 's Middags om vier uur wordt het spits afgebe ten met een wedstrijd van oud-leden. Vervol gens is er in het clubgebouw een broodmaaltijd voor leden en oud-leden, waarna aansluitend een feestavond, inclusief verrassingen, op het programma staat Op de consumpties na zijn alle aktiviteiten gra tis, Om toch een beetje uit de kosten te komen, zal worden getracht een flink aantal loten van de Grote Clubactie aan de vrouw en man te brengen. Als de conclusie wordt getrok ken dal- het vertrek van Michel van der Meulen (naar RZ), Has san Bouwer (Gunco/Rotter- dam), Robert Wever, Jos Davïd- se en Jan Stolk (gedrieën naar Thomson/Juventus) voor Green Eagles een flinke aderlating is pareert de coach van de Maas- sluise basketbalclub: „Aderlaten werd in vroeger tijden ter gene zing gebruikt, zodat alle giftige stoffen het lichaam verlieten". „Je zou kunnen zeggen dat Green Eagles door het vertrek van die spelers verzwakt is, maar ik zie het anders. Ik kan niet ontkennen dat we er qua in dividuele kwaliteiten op achter uit zijn gegaan, maar ik denk dat het team met deze aderiatingge- zuiverd is. Spelers, die bij ons op een dood spoor zaten, zijn ver trokken en elders weer opge fleurd. Die waren hier in spor tief opzicht gefrustreerd geraakt omdat het niet liep zoals zijzelf wilden. Hassan Bouwer bijvoor beeld heb Ik gewoon keihard ge adviseerd om het 'ns ergens an ders te proberen". Nieuw bloed Een aderlating dus, die stagne rende stoffen verwijderde en nieuw bloed, overigens geheel afkomstig uit eigen kring, ople verde. „Wij gaan hier gewoon met een nieuwe, frisse groep verder, die daarnaast nog 'ns ge heel bestaat uit echte Green Eagles-basketbaüers. Zo zijn we er allemaal, de blijvende en de gaande mensen, niet slechter van geworden", zegt Van der Vaart. Té professioneel Henk van der Vaart nam hal verwege het vorige seizoen de Maassluise (toen nog) eerste di visionist over van de ontspoorde en voor het Nederlandse ama teurklimaat té professionele Griek Yannis Joannides, n\aar kon Green Eagles niet voor de gradatie naar de eerste rayon klasse behoeden. Wat bij de voormalige topclub volgde was een leegloop, die naast het voor noemde vijftal (Wever, Bouwer, Van der Meulen, Stolk, Davidse) ook nog eens de basketbaltech- nisch zwakbegaafde Jaap van Baaren (terug naar RZ) en bank zitter Ernst Goetz (naar een Amerikaanse college) betrof. Hun plaatsen worden ïngeno- 5 men door Kees Brugman, Victor ni Wever, Marcel Schriel, Martien J van de Beek en Paul Kannegie- o ter (allen uithet tweede team) en de teruggekeerde 18-karaats te- al' amspeler Jaco van Dijk, die vo- rig jaar wegens studieredenen afhaakte bij eredivisionist Voor- Henk van der Vaart....*Er2lteen burg. stelling is in orde....' redelijke balans ?n het team en de In- Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 4008, 3130 KG Vlaardingen. De sportredaktfo is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en In de avonduren onder nummer 010- WOENSDAG 19 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Westwl|knal Vlaardingen: 21.40 R KW IK—SC BotleK, 22.20 DVO'32— Olympus S. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Energlehal Rotterdam veld 2: 19 00 Actlvttas 2—-Deliaspart (dl; Zaal handbal; RJ/nmond-toemoof om Nieuws blad Cup In Margriothal te Schiedam: 18.00 TreffersSnetwiek (d), Wlrtgs—Tretfere (h), 20.00 DWS—Hennes (dj. Act tel— DES'72 (h), 21.00 UVG—VELO (d). OWS— VELO (h), 22.00 Satumus—Actie! (d), UVG—Hermes(hJ. VRIJDAG 21 SEPTEMBER Biljarten: 19.30 Distrlctsfinale derdeklas- se driebanden in De Kleine Confiance te Schiedam. Het herenteam van Thomson/Juventus wil de stijgende lijn van de laatste twee jaar, waarin het van het kemniveau opklom tot de eerste rayonklasse, blijven voortzetten. De Schiedamse ploeg heeft zich voor het komend basketbalseizoen aanzienlijk versterkt. Jos Davidse en Robert Wever kwamen over van Green Eagles terwijl Jan Stolk terugkeerde na ook een jaartje m Maassluis doorgebracht te "hebben. De ploeg van Frans Wentholt, die bij Juventus aan zijn vierde seizoen gaat beginnen, is een van de be langrijkste kanshebbers in de sterke eerste rayonklasse. Het eerste damesteam van Juventus, dat ook tweemaal achtereen kampioen werd, mikt op handhaving in de eerste rayonklasse. Nieu we gezichten zijn Anita Huizinga, die terugkeerde van een uitstapje naar Gunco/Rotterdam, en Conny Voorbraak uitde eigen kweek. JUVENTUS (h#r#n): Kltttc eerste klasse rayon-West. Trainer: Frans Wentholt (vierde seizoen). Selectie: Peter ven der Weel, Willem Doornik, Ronald Jonkman, Vledan Jankovlc, Ma- rlus va n Hoegaerden, Harry ven Lau aden, Jan Stolk, Robert We var en Jos Davidse Voorbraak, Anita Hulringa, Karin M, Ingrid ven de Lai). Saalde van de Broek. Conny n de Woestijn#, Karin Coervedle en Wendy Pol- Van der Vaart: „Het is een heel fanatiek en vechtlustig team. Natuurlijk stonden er vorig sei zoen betere basketballers in het veld. Maar hebben die *t nou zo goed gedaan in de afgelopen twee seizoenen... Nee toch- Het was geen team, ze doolden maar wat rond. De verklaring voor het feit dat een dusdanig team met zulke spelers zo belabberd speelde, heb ik nog altijd niet ge vonden". Het terughalen van Kees Brug man (35 jaar reeds), de entree van Paul Kannegieter ook op late leeftijd; het lijken kunstgre pen, die de neergang van de club niet kunnen verbergen. Van der Vaart ontkent dat „Ik heb ge woon gekozen voor de spelers, die binnen de club beschikbaar waren. Kees Brugman bijvoor beeld is door zijn instelling nog altijd goud waard voor een coach. Plus dat hij jarenlang in het eerste team heeft gespeeld. Daarnaast moetje niet vergeten dat het tweede team altijd heeft meegedraaid in het rayon, dus zo onervaren zijn deze nieuwe jon gens zeker niet Nee, er zit een redelijke balans in het team en de instelling is in orde". Dominerend De geschiedenis binnen het re gionale basketbalwereldje lijkt zich verhalen. In de jaren zeven tig was het Schiedamse Juventus dominerend, waarna Green Eagles in de begin jaren tachtig van het afdelingsniveau door stootte naar de landelijke pro motiedivisie en Juventus tegelij kertijd gruwelijk in verval raak te. Nu zijn de verhoudingen voorlopig gelijk getrokken en spelen beide ploegen het ko mend seizoen in dezelfde klasse. In de voortdurende golfbewe ging, die inherent is aan sport, bevindt Juventus zich evenwel op de stijgende lijn en lijkt deze ploeg prestatief nog lang niet verzadigd, en is Green Eagles nadrukkelijk op de weg terug. Stabiliseren Het is volgens Van der Vaart zaak die negatieve prestatiecur ve van de laatste twee seizoenen in een rustiger vaarwater te brengen, zodat een vrije val naar nog lagere klassen voorkomen wordt De positie in het rayon moet gestabiliseerd worden, zo dat in de toekomst mogelijk met talentvolle spelers, die nu nog in de A- en B-jeugd spelen, weer omhoog gekeken kan worden. De huidige periode met Van der Vaart aan het roer is derhalve een tussenfase. „Laten we einde lijk maar weer eens een lekker seizoen gaan meedraaien", aldus Van der Vaart. „Dat is het be langrijkste na twee rampjaren". Een derde achtereenvolgende degradatie is uitgesloten, stelt Van der Vaart vast. „Maar mochten we halverwege het sei zoen toch onderaan staan, dan lever ik gelijk mijn portefeuille in". De daaropvolgende glim lach geeft al aan dat Henk van der Vaart er voor de volle hon derd procent van overtuigd is dat' de dalende prestatiecurve van Green Eagles in de afgelo pen jaren in elk geval in balans zal worden gebracht Of het ooit zal komen tot een ombuiging van die curve in positieve zin zal de verdere toekomst leren. Zaterdag opent Green Eagles de competitie om 19.45 uur in en te gen Spakenburg. GREEN EAGLES (toren): Klatte:##rttofcla»## rayon-WMt Train# r: Hank Van d#r V*#rt (Iwead# e#t- zo#n). Sel#etf#: Poul BoulW», K#*» Brugman, Victor W«v#r, Jaco van Dijk, P#t#r van d#r Sluit, Marc#l Bctiriat, M#r«#n vand# Baak. Edwin Mo#rm#n #n P#ut Kaniw- flictar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2