De smalle marges van Spaland 'Als ik de finish haal, ben ik al dik tevreden' WATERWEG 19 SPORT Sportraad maakt rondje langs velden 1 Kankerbes trij ding Invloed van de gemeenteraad op 'fantasieloze' woonwijk is beperkt Vlaardingen huldigt veel kampioenen De Goey gast Deltasport Richard Vreeswijk een van de 900 Nederlandse marathonlopers in New York Heel forse boete voor Den Hartog Rotterdams Nieuwsblad woensdag 26 september 1990 SCHIEDAM Hel plaatselijk bestuur van de Nederlandse vereni ging voor kankerbestrijding mag niet mopperen. Tijdens de jaarlijkse collecte werd dit keer een op merkelijk hoog bedrag ingezameld. Uit de collecte bussen kwam in totaal 54.067,50 te voorschijn. Dat is ruim 3QOO gulden meer dan vorig jaar, toen in Schiedam/50.820,70 werd opgehaald. Bloemenseance Harry Woerst is Schiedammer. Harry Woerst is ook spiritueel begaafd. Het wordt voor hem'morgen avond dus een thuiswedstrijd als hij bij de Spirituele Vereniging Harmonia een bloemenseance met waarnemingen zal verzorgen. Iedereen is welkom jn wijkcentrum Nieuwland (Wibautplein 165) zo lang hij of zij maar bloemen meebrengt, waarin Woerst zich kan verdiepen. Zijn lezing begint om acht uur. Woutershof Het dagverblijf Woutershof, een voorziening voor verstandelijk gehandicapten, bestaat tien jaar. Dat wordt in de eerste week van oktober drie dagen lang gevierd. Woensdag 3 oktober wordt in het pand aan de De Meesterstraat, waar 63 verstandelijk gehandi capten dagelijks zijn te vinden, open huisgehouden. Bezoekers kunnen er van 10.00 tot 11.30 en van 13.30 tot 15.00 uur terecht. Donderdag wordt een sport- en speldag door de be woners gehouden, terwijl vrijdag voor deelnemers, ouders, familie en medewerkers van Woutershof een feestavond in wijkcentrum De Blauwe Brug wordt gehouden. Jonge muzikanten Hoewel muziekvereniging Harpe Davids kort voor haar 70-jarig bestaan snel groeit, blijft die ontwikke ling in een aantal geledingen enigszins achter. De christelijke vereniging kan met name nog nieuwe leden gebruiken voor het majorettenpeleton (meis jes van 6 tot 15 jaar) en voor de koperblaassectie bij de drumfanfare. Buitenstaanders In verpleeghuis Drie maasstede zijn tal van vrijwilli gers actief, maar de staf van het verpleeg- en reacti veringscentrum blijft op zoek naar mensen die een handje willen helpen in het huis. Voor verscheidene taken kan Driemaasstede nog vrijwilligers gebrui ken. Buitenstaanders zijn van harte welkom als chauf feur van het patiëntenbusje, dat op afspraak het ver voer regelt voor de bewoners van het huis. Ook is Driemaasstede op zoek naar mensen, die zich bezig willen houden met de verhuur van boeken, muziek en spelmateriaal. Voor het muziekprogramma van de huisomroep bestaat een vacature voor samenstel ler. Mensen die uitsluitend op visite willen komen zijn ook welkom. Naast de contacten met familie en het personeel stellen veel bewoners prijs op bezoek van buurtgenoten, met wie zij een praatje kunnen ma ken over de gebeurtenissen van alledag. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met coördinator A. de Jong van het vrijwilligerswerk. Telefoon: 4278199 Vreelust Deelnemers van schilderclub Vreelust exposeren tot 29 oktober in dienstencentrum De 4 Molens. De in 1981 onder het motto door en voor amateurs opge richte schilderclub laat een rijke variatie aan schil derijen zien. Sommige leden lieten zich inspireren door taferelen, ontleend aan de natuur, terwijl ande ren juist kozen voor abstracte werkstukken. fi/LAARDINGEN Natuurmonument Talloze mensen hebben aan de puzzel meegedaan die in de zomermaanden onder meer in deze krant heeft gestaan. Het was een actie van de Stichting Mi lieubewustzijn die de natuurbeschermingsorganisa ties in Zuid-Holland een financieel hart onder de riem wilde steken. Gisteren rond de klok van twaal ven overhandigde de stichting een deel van de op brengst een bedrag van exact 22.554,71 aan inspecteur Van Alkemade van Natuurmonumen ten. Het overdragen var» het puzzelgeld vond plaats in de eendenkooi Aalkeet-Buiten, waar opzichter Hof man ook een rondleiding verzorgde. De ruim 22 mil- le zal worden aangewend ten behoeve van de een denkooi en voor het natuurgebied Vlietlanden. Daar zullen, bij voorbeeld voorzieningen komen voor de natuurgerichte recreant Herbergen Hotels zijn in het Vlaardingen van vandaag de dag een 'hot issue'. Er is nogal wat te doen geweest om de bouw van de moderne herbergen mogelijk te "ma ken. Of dat voor Frans W. Assenberg de aanleiding is geweest om eens diep in de historie te duiken is onbekend, maar een feit is dat hij binnenkort een publikatie op zijn naam brengt over Herbergen in Vlaardingen en Vlaardinger Ambacht'. Daarin maakt de auteur een rondleiding langs de openbare lokalen in de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw die het toenmalige vissersdorp rijk was. Assenberg geeft een inventarisatie van herbergen en logementen in en rond de stad. Zijn boek, dat wordt uitgegeven door de Historische Vereniging Vlaardingen, zal rijkelijk voorzien zijn van illustra ties. Geïnteresseerden kunnen het boek alvast be stellen bij het Stadsarchief en de boekhandels Den Draak (Veerplein) en Pontier {De Loper). Het boek werk gaat tien gulden kosten. Historie Gaat het boekwerk over herbergen al een fiks eind terug in de tijd, met de nieuwe serie getekende an sichten van het Streekmuseum Jan Anderson wor den zelfs de begindagen van Vlaardingen getoond. Op het kaarten-kwartet, getekend door kunstenares Dini van Leeuwen en van een tekst voorzien door Harm Jan Luth van het stadsarchief, is onder meer een tekening van de Vlaarding te zien. Dat is het ri viertje dat nu dwars door de gemeente zou lopen. Ook is de oudste boom van de stad, die op het Landje van Chardon staat, afgebeeld. Alle vier de kaarten - de resterende twee tonen de ruim honderd jaar oude boerderij Eben Haëzer en de Bethelkerkhebben betrekking op Ambacht MAASSLUIS Dahlman Burgemeester Hans van Es opent vriju 0. nieuwe bedrijfspand van Dahlman Beheer. In het nieuwe onderkomen aan de Scheldeweg zijn de drie poten van de firma het technisch bureau, het plaat- en constructiebedrijf en de container service ondergebracht Omdat een deel van hun productie wordt gebruikt om milieubeschermende maatregelen uit te voeren, zouden zij een speciale gift willen ontvangen. Geen bloemen of geschenken voor Dahlman, nee, het be drijf zou graag geld gestort zien op de rekening van milieu-oirganisatie Greenpeace. Voor dit doel is een tijdelijke bankrekening geopend bij de Amrö in Maassluis. Mensen die en het bedrijf en Greenpeace een-goed hart toedragen kunnen hun contanten kwijt op rekeningnummer 434108898 ten name van openingsgeschenk Dahlman Beheer. door PETER DE l_ANGE SchiedamJo Prins zal straks niet voor zijn plezier een ommetje ma ken in Spaland. Het CDA-raadslid vindt Schiedams nieuwste woon wijk nu al 'monotoon' en hij vreest dat de eenvormigheid, naarmate er meer huizen worden gebouwd, al leen maar toeneemt. „Fantasieloze blokken", zegt Prins over de straten en woningen die de kale vlakte ten noorden van Kethel in snel tempo veranderen in een steenwoestijn. Hij is duidelijk te leurgesteld. Spaland zou het visite kaartje van het moderne, milieube wuste Schiedam worden. Maar voorlopig getuigt de vormgeving van geestelijke armoe. Ook Hans Bakker deinst terug voor een tweede wandeling door het jongste staaltje van Schiedamse stadsarchitectuur. De eerste ken nismaking viel hem bitter tegen. De PvdA er keerde terug met het treurige beeld van „eindeloze rijen tuintjes". Het natuurgenot in groen Spaland bleek zich in zijn waarne mingen te beperken tot „de ene goudenregen na de andere". Bak ker gruwt van de lange gesloten bouwblokken die voor de aanko mendefase, deelplan Midden-Delf land zijn ontworpen. „Het wordt een soort pijpela, straks". D66'er Vincent Broeke is het er van harte mee eens. Hij wierp deze week vol afschuw een blik op de stedebouwkundige tekeningen en zei koud: „Doet me aan Nieuwland denken". Dat was zo ongeveer het lelijkste compliment dat hij de ont werper kon maken. Nieuwland staat te boek als het schoolvoor beeld van saaie eenvormigheid. Die wijk is in de loop der jaren zo kleur loos geworden, a at de gemeente een grootscheepse, tientallen miljoenen kostende face-lift voorbereidt. Knauw Het aanvankelijke enthousiasme dat Spaland de stad Schiedam weer naam zou bezorgen als een oord waar het prettig wonen is, kreeg maandag een geduchte knauw. De commissie stadsontwikkeling stak zijn afkeur voor deelplan Midden- Dèlfland niet onder stoelen of ban ken. De kritiek beperkte zich niet tot de fantasieloosheid van de hui zenblokken. Vraagtekens werden ook gezet bij het ontbreken van speel voorzieningen en winkels. Wethouder Chris Zijdeveld onder vond op een gegeven moment zo veel weerstand in de commissie, dat hij de vergadering schorste om zijn ambtenaren beter te instrueren. Ze hadden blijkbaar even een black out Het bijpraten in een gesloten kamertje bleek te helpen. De dis cussie verliep nadien een stuk orde ter. Maar hoe soej uitleg er ook uitï ssie behield zijn afkeer voor konden de kritiek wel maakte Zijdeveld ■c wel pareren, duidelijk, maar lijker. Maar hoe soepel de ambtelij ke uitleg er ook uitkwam, de com missie blokkedozen. Inmiddels begint duidelijk te wor den dat de gemeenteraad maar be perkte mogelijkheden heeft daar nog iets aan te veranderen. Veel fa cetten van de vormgeving van Spa land liggen al vast. Dat is nietZiide- vels schuld, of die van zijn ambte naren van Gemeentewerken. De oorzaak ligt vooral in Den Haag. Opkrikken Schiedam is tijdens de onderhande lingen met het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieu te verstaan gege ven dat de nieuwe wijk niet alleen plaatselijke belangen dient Schie dam mag met steun van het rijk zijn ingezakte inwonertal weer opkrik ken, maar voor het rijk zelf staat er ook het een en ander op het spel: de woningvoorraad in de Rijnmond met name. Dat is de deal Scniedam- Den Haag. Staatssecretaris Heerma heeft Schiedam in een keurslijf ge perst. In 1993 moeten er ruim 2000 woningen in Spaland zijn opgele verd. Die voorwaarde drukt een zwaar stempel op de ontwikkeling van de wijk. Er moei in hoog tempo wor den gebouwd. Bovendien zit Schie dam aan nog andere voorwaarden vast. Volgens de uitgangspunten moeten alle inkomenscategorieën in Spaland terecht kunnen. Dat be tekent ook de bouw van premie- huurhuizen. Maar omdat de vraag zich vooral richt op eengezinswo ningen, blijft er weinig ruimte over voor de zozeer gewenste huurhui zen. Die worden dus gestapeld, meestal in lagen van vier, op som mige plaatsen echter in blokken vanzeshoog. „Landmarks", noemt adjunct-di recteur Gemeentewerken Frans Griffioen deze torentjes, „Herken ningspunten. Weetje waar je link saf moet". Het waren echter juist deze blokken die de commissie de wenkbrauwen deden fronsen. Ze werden lelijk gevonden, star en ge sloten, gevangenisachtig. Daar naast viel op dat de huurkazernes allemaal aan de rand van het plan gebied waren getekend, pal langs de drukste verkeersroute. Dat deed het vermoeden rijzen dat de huur huizen van Spaland straks als buf fer dienen om het iawaai voor de bewoners van de dure koophuizen op te vangen Ontoelaatbaar, meen de Jolie Hakkert van Groen Links. Griffioen verzekert dat de flats goed geïsoleerd worden en ge bouwd binnen de voorschriften van de wet geluidhinder. Dat maakt al duidelijk dat het concept grondig is doordacht en voorbereid en nog maar moeilijk aanpasbaar is aan de wensen van de raad. Nog los van de vraag of de gemeenteraad de woonblokken wel kén verplaatsen of verlagen. Deelplan Midden- Delfland en au fond heel Spa land is ontworpen volgens het principe dat de hoogte van de bouw afloopt in de richting van het om liggende groengebied. Op die ma nier verloopt de overgang tussen stad en land geleidelijk. Daarnaast blijft het probleem dat er al met de ruimte wordt gewoekerd. Als je de woonblokken verlaagt met één verdieping, moet elders in de wijk weer ruimte worden vrijge maakt voor die uit de hoogbouw ge schrapte huizen. Die ruimte is er niet. Bovendien verstoort zo'n ope ratie het evenwicht in de grondprij zen. En die zijn in Spaland al aan de hoge kant. De geruststelling van wethouder Zijdeveld dat er aan bet deelplan Midden-Delfland nog volop gesleu teld kan worden, heeft daarom veel weg van een loze belofte. Een ge baar van goede wil was Zijdeveld zijn commissie overigens wel ver schuldigd, omdat die het ontwerp van het vorige deelplan (Zwaluw laan) pas onder ogen kreeg toen er al helemaal niets meer aan te ver anderen viel. Dat plan was, veront schuldigde Zijdeveld zich, in de drukte tussen wal en schip geraakt. Geschreeuw OÊcle zeggenschap van de raad in de praktijk veel verschil maakt, moet nog blijken. Wat de speelvoor- zieningen betreft trok Zijdevelds commissie deze week duidelijk ook al aan het kortste eind. Openbare speeltuintjes zijn er in Spaland nau welijks. Dat komt, legde Griffioen uit, omdat de toekomstige bewo ners allemaal een grote tuin achter hun huis krijgen. Het moet uit de lengte of uit de breedte: of veel openbaar, of veel particulier groen. De bedoeling is dat de jeugd zijn vertier gaat zoeken in de turn van het ouderlijk huis; doelbewust groenbeleid van de gemeente Schiedam, die Spaland heeft ont worpen als tuindorp m de meest let terlijke zin van het woord. Maar op de vraag waar de jeugd uit de gestapelde huurwoningen die immers geen tuin hebben dan een balletje moet trappen, bleef Griffioen het antwoord schuldig. Een eigen tuin ia trouwens ook niet alles aïs je kinderen hebt, meende Fantasieloze blokken vindt CDA- raadslid Jo Prins de bebouwing in SpaEand. Coby de la Rie (D66). Zij zag het al helemaal voor zich: „Je bent als Spaland-moeder de hele dag met je kinderen bezig. Eerst breng en haal je ze naar en uit school, dan zet je ze in de tuin en dan zitje nog tot zeven uur in het geschreeuw". Scholen komen er straks wel in Spaland, winkels niet Ook aan die beslissing kan de gemeenteraad niet meer tornen. Onderzoek heeft uitgewezen dat winkels in de nieu we wijk de koopkracht zouden wegzuigen bij de winkels in de aan grenzende wijk Woudhoek. De middenstand daar kan volgens Griffioen het hoofd maar nauwe lijks boven water houden. Spaland knjgt hooguit een tijdelijke noodsu- 'permarkt. Alleen als ook Spaland-Oost be bouwd mag worden met nog eens een paar duizend huizen, is het draagvlak breed genoeg voor een groter winkelapparaat. Maar de ontwikkeling van dat laatste stukje braakliggend Schiedam is voorlo pig nog toekomstmuziek. Het ligt binnen de lawaaizone ,van vlieg veld Zestienhoven. Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, althans het nieuwe dage lijkse bestuur, maakt zaterdag een rondje langs een aantal plaatselijke sportterreinen. De da mes Van Ardenne (als wethouder automatisch voorzitter van de sportraad) en Verhart en de heren Kandel, Van Putten, WiLlemsen, Van Wilsem en Van der Snoek willen tijdens hun rondgang met bestuursleden van de verschil lende clubs van gedachten wisselen over actue le zaken. In de ochtenduren worden de voetbalvereni gingen Zwaluwen VI, HVO, HSC'89 en Deltas- port met een bezoekje vereerd. De twee eerst genoemde clubs hebben een voorstel ingediend om het clubgebouw te renoveren, HSC'89 wil de accommodatie aanpassen en Deltasport streeft er naar de kleedruimte uit te breiden. De Flardingha Ruiters (nieuwbouw binnen- manege) en jeu de bouieclub Vlaardingen (clubgebouw en batienen) worden eveneens bezocht,1 Vlaardingen De Vlaardingse sporikampioe- nen, teams en individueel, worden vrijdag 23 november in de grote zaal van het bejaardente huis Drieën Huysen uitgebreid in het zonnetje gezet. De traditionele kampioenenhuldiging wordt deze keer niet op een midweekse avond gehouden, maart moet nu de start van het we keinde meer cachet geven. Clubs en sporters die menen in aanmerking te komen voor een plaatselijke onderscheiding, moeten aan strenge eisen voldoen. Een provin ciale titel is wel het minste succes, terwijLop na tionaal en internationaal vlak de klasseringen een tot en met drie voldoende zijn voor een plaatsje op het erepodium. Ook kampioenen die te laat waren voor de vorige huldiging kun nen zich alsnog aanmelden. Tevens zal die avond de aanmoedigingsprijs van de gemeente Vlaardingen worden uitge reikt. Deze viel vorig jaar ten deel aan de atlete Gabrie Heijster. Vlaardingen Feyenoord-doelman Ed de Goey moet op 15 en 16 oktober de trekpleister voor het tweedaagse keeperskamp van Deltas port worden. Waar voorheen alleen jeugdige sluitposten zich konden aanmelden voor de trainingsstage op het terrein in oe Broekpol der, zijn deze keer ook aanvallers van harte welkom. Via verschillende afwerkingsoefeningen kun nen ze de voormalige Sparta-siuïtpost op de proef stellen. Om de twee trainingsdagen extra cachet te geven is het bestuur van de fusieclub nog in onderhandeling met Michel Preud- 'homme. De nationale doelman van België moet voor zijn uitstapje naar Vlaardingen ech ter nog toestemming van zijn werkgever KV Mechelen krijgen. door SANDER SONNEMANS Schiedam Omdat zijn vader vertelde dat een bokser over een ijzersterke conditie dient te be schikken, begon Richard Vreeswijk op zijn twaalf dejaar met hardlopen. De Schiedammer raakte van die trainingsarbeid echter zodanig gepassioneerd, dat hij nu, acht jaar later, dagelijks rennend naar zijn werk gaat Tevens trekt de atleet zes keer per week de deur achter zich dicht en duikt hij de polder in om kilometers te maken. Voorlopig laat de 20-jarige Schiedammer het boksen voor wat het is, want zijn grote wens gaat binnenkort in vervulling. Meedoen aan de marathon van New York. Hoe wel het Amerikaanse parcours nog steeds nietde beste tijden op levert, blijft New York voor vele atleten het Mekka van de mara thon, zo ook voor Richard Vrees wijk. „Toen ik eenmaal begon met hardlopen", gaat de breedge schouderde Vreeswijk van start, „had ik niet de intentie om er mee door te gaan. Om mijn con- Schiedam De verbeten jacht op de Goudse scheids rechter Hans Lugthart is Roel den Hartog op een forse geld straf komen te staan. Den Hartog, vorig seizoen als trainer werkzaam bij SC Fey- enoord en nu bij Blauw zwart, is naar aanleiding van de ongeregeldheden die zich eind vorig seizoen na afloop van de wedstrijd Excel- sior'20—SC Feyenoord voor deden beboet met duizend gulden. Den Hartog, die naast zijn trainersloopbaan op zaterda gen als diepste spits functio neert bij de Schiedamse derde klasser HBSS, kreeg tevens een voorwaardelijke schor sing van drie maanden aan de broek met een proeftijd van twee jaar. ditie voor het boksen op peil te houden, pakte ik wel mijn kilo metertjes, maar ik heb er nooit over gedacht om een marathon te lopen. Van lieverlee ging ik steeds vaker hardlopen en ik kreeg er vanaf een bepaald mo ment gewoon een enorme kick van. Boksen doe ik nog steeds, net als fitness. Maar het lange af standlopen is voor mij echt het belangrijkste". Afwijking Vreeswijk, die door zijn veelvul dige bezoekjes aan een Schie damse sportschool, qua spier bundels meer dan redelijk is ge proportioneerd, beschikt niet be paald over een atletisch ge bouwd lichaam. Maar dat is niet de enige afwijking die hij in ver gelijking met een doorsnee ma rathonloper vertoont. Waar atle ten veelal In clubverband bij be paalde evenementen aan de start verschijnen en zich dan ook de nodige begeleiding kunnen laten welgevallen, heeft hij geen vere niging nodig om de zich optimaal te kunnen voorbereiden voor een lange afstand als de New York City Marathon. „Ondanks de aansporingen van diverse kennissen heb ik me nooit bij een atletiekvereniging aangemeld", vertelt de Amert- ka-ganger, „Je bent dan ver plicht om volgens een bepaald plan te trainen en dan zouden het boksen en de fitnesstraining er bij inschieten. Dat zag ik niet zitten. Met een irainingschema en uitgebalanceerd voedsel houd ik me ook niet bezig. Dat vind ik niet nodig". „In de voorbereiding van de ma rathon begin ik met twaalf kilo meter en voer die afstand gelei delijk aan tot de achttien kilome ter. De laatste week doe ik het rustig aan, want het zou zonde zijn om vlak voor de marathon de hele boel te forceren. Met wat ten op de derde aflevering van de Wesdandse koers. „Toen heb ik mijn beste mara thon gelopen", pakt de Schie dammer er met gepaste trots en kele medailles bij. „Ik liep 'm in drie uur en zesentwintig minu ten, maar was bij aankomst we! finaal gebroken. In de Rotter dam-marathon van dit jaar kon ik die tijd met geen mogelijkheid evenaren, want het was bij de start zó druk, dat de eerste negen kilometers slechts in een sukkel drafje afgelegd konden worden. Doordatje dan in een laag tempo bent gestart, kom je moeilijk in bet juiste ritme. Het lopen ging me tenslotte toch nog aardig af. Van de tienduizend deelnemers kwam ik tenslotte toch nog als nummer 2812 binnen". Dat Vreeswijk met de nodige toewijding zijn hobby bedrijft, is de directie van de ONS, het be drijf waar hij als medewerker van de stadsreiniging in dienst is, niet ontgaan. Om de hardlo per in New York extra te stimu leren, werd hem onlangs door Man Dingenouts, voorlichter van de gemeentelijke instelling, een compleet marathon-kos tuum overhandigd. Spontaniteit Rfchard Vreeswijk...: "Met een trainingsschema en uitgebalanceerd voedsel houd ïk me niet bezig. Dat vind ik niet nodig...' intervalletjes gooi ik de boel nog eens lekker los en vervolgens ga ik dan aan het startschot den ken". Eindtreep Toen Richard Vreeswijk, pas hersteld van een lichte enkel kwetsuur, op zijn zestiende jaar voor het eerst aan een marathon deelnam, was de eerste prioriteit in Eindhoven de eindstreep^ha len. Tot zijn verbazing liep hij de afstand in 3.50 uur en raakte hij gellik geïnspireerd om die tijd te verbeteren. De Westland-mara- thon, die hij in 1987 liep, bete kende een persoonlijk record van 3.38 uur, maar een jaar later zakte hij in de volgende editie met drie minuten. Zijn wens om in 1988 te Rotterdamse mara thon te lopen, werd wreed ver stoord door een legeroefening, dus moest de toen nog dienst plichtig militair zijn zinnen zet- „ïk noem het geen sponsoring", benadrukte Dingenouts desge vraagd, „want er komt geen geldbedrag aan te pas. Westellen hem alleen in de gelegeheid om daar netjes voor de dag te ko men. Het is zomaar een sportieve geste, dat door Richard met spontanitiet is ontvangen". „Financiële, technische en me dische begeleiding heb ik niet nodig", komt de eigenzinnige hardloper, die er als vreemde hobby het verzamelen van le vende piranha's op na houdt, met een verrassende uitspraak uit de hoek. „Massages heb ik niet nodig. Voor de marathon smeer ik de meest kwetsbare ge wrichten in met een warm te- middeltje en verwijder het eelt van mijn voeten. Verder regel ik zelf de warming-up en de rek kingsoefeningen. Daar heb ik echt niemand voor nodig. Omdat ik al jaren de droom koester om eens de marathon van New York te lopen, heb ik daar best wel wat spaarcentjes voor over gehad. Zo veel is dat niet, want voor ruim 2300 gulden zit ik acht dagen in New York. Ik kan er zelfs nog een klein beetje vakan tie vieren ook". Zondag 4 november, kwart voor elf in ae ochtend, om precies te zijn, ts het moment waar Richard Vreeswijk reikhalzend naar uit kijkt „De marathon uitlopen is mijn doel. Dat moet lukken want de tijdslimiet bedraagt negen uur. Natuurlijk moet het weer meespelen en zal ik geen last mogen krijgen van blessures. Ik zou het heel jammer vinden als ik 2onder de plak, de herinne ring die je krijgt als je de finish haalt, naar Schiedam moet te rugkeren.-,,. H

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2