'Het is zeker niet meer van deze tijd? (0 Bibm 'Ik ben achterin een beetj e traag' WATERWEG IS SPORT J Boekholt is voorbeeld voor nieuw Zwaluwen VI Open dag Abri Ijonge enthousiaste SLAGER Alleen ouderen zullen de postkantoren nog missen PTT op z'n post Rijnmond-volleyballer Désirée Lichtenberg worstelt met een identiteitscrisis SPORTAGENDA r# j SCHIEDAM Hol van de leeuw Directeur G-A-J, Mildenburg van het bedrijf Mine ral Services waagt zich morgenavond m het hol van de leeuw. In de Be the!-kapel aan de Nieuwe Maas straat neemt hij deel aan een forumdiscussie over het ai dan niet toelaatbaar zijn van de vestiging van nieuwe, vervuilende industrie in de buurt van de Schiedamse wijk De Gorzen. Mineral Services heeft zelf het oog laten vallen op een hoekje van het bedrijfsterrein Wilton-Fije- noord. Een aantal wijkbewoners verzet zich heftig tegen de komst van het bedrijf. De mate van vervui ling die het bedrijf veroorzaakt is zo ernstig dat zelfs burgemeester en wethouders, die uit financiële overwegingen dolgraag het stuk grond zouden uit geven, strenge voorwaarden stellen aan Mineral Services. Aan die voorwaarden is nog niet voldaan Het conflict rond het bedrijf is voor de bewonersver eniging Schiedam-Zuid (BVSZ) aanleiding om de wijk te raadplegen middels een referendum. De BVSZ wil te weten komen of haar leden economi sche bedrijvigheid belangrijker vinden dan een ge zond milieu, of juist de volksgezondheid laten pre valeren. Mildenburg is een van de drie leden van het forum, dat onder leiding van Rotterdams Nieuwsblad-journalist Kor Kegel discussieert over de milieuhygiënische en economische toekomst van De Gorzen. De andere twee zijn oud-medewerker H de Goede van de Zuidhollandse milieufederatie en milieugedeputeerde Hans van der Vlist, De bij eenkomst begint donderdagavond om acht uur. Twijfelaars kunnen er informatie opdoen die hen in staat stelt deel te nemen aan het referendum van de BVSZ. De stemkaarten voor dat referendum moe ten zaterdag worden ingeleverd. Lustrumfeest Net voordat de herfstvakantie begint is het groot feest op de basisscholen in Woudhoek-Noord. Zowel de openbare De Klinker als de ceucumenische De Regenboog beiden gevestigd in één en hetzelfde pand viert volgende week woensdag het vijfjarig bestaan. Het wordteen lustrumfeest, beloven de di recties van de twee basisscholen, waaraan de gehele wijk kan meedoen. De scholen hebben in die eerste vijf jaar een stormachtige ontwikkeling doorge maakt. Elk begonnen met zo'n zeventig leerlingen zijn ze nu uitgegroeid tot mammoetscholen. Samen zijn zc goed voor maar liefst zeshonderd leerlingen. De Klinker en De Regenboog beginnen, zo langza merhand dan ook uit hun voegen te barsten. Volgende week 10 oktober begint om kwart voor negen het feestprogramma. Het feit dat samen het eerste lustrum wordt gevierd, geeft volgens de di recties één ding heel duidelijk aan: „De schoolstrijd isin Woudhoek-Noord echt verleden tijd". Evenementen Het college van burgemeester en wethouders is de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid goedgezind. B en W zijn bereid, mits de gemeenteraadsleden heter natuurlijk ook over eens zijn, in de beurs te tasten en ruim 2100 gulden aan te bieden. Voor dat geld wil de buurt een reeks van evenementen organiseren, die aan de Maasboulevard moeten plaatsvinden. VLAARDINGEN Gouden plak Administrateur Paul Broek (59) van de Vlaardingse brandweer heeft bij zijn afscheid een koninklijke onderscheiding ontvangen: de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Broek begon zijn 42-jange loopbaan bij de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag. Sinds 1954 werkte hij bij Cincinnati Milacron en in 1970 maakte hij de overstap naar de brandweer. Bij de brandweer was Broek nauw betrokken btj de ontwikkeling van een vrijwilligerskorps naar een korps van beroeps- en vrijwillige brandweerlieden. Hij deed veel om de vrijwilligers te verzoenen met de komst van de 'be roeps'. Naast zijn werk zette Broek zich in voor de Gereformeerde Kerk. Hij kreeg de gouden medaille vanmiddag in de brandweerkazerne uit handen van burgemeester Fred van Lier. Sneltrams Ir.H. Hondius, lid van het bestuur van de Neder landse Vereniging van Belangstellenden in het spoor- en tramwegwezen, houdt vrijdagavond voor de Vlaardingse afdeling van D66 een lezing over de zegeningen van de sneltram. D66 is voorstander van snel tram verbindingen als alternatief voor uitbrei ding van het snelwegennet. Uitspraken die politici jn de regio doen over de sneltram getuigen niet altijd van een grondige kennis, menen de Democraten. Om die kennis op te poetsen zijn die politici van har te welkom bij de lezing van ir, Hondius, die wordt gehouden in een bovenzaal van horecagelegenheid De Gasterij aan de Westhavenkade. De partijbijeen komst begint om half negen. Met een open dag begint ontmoetingscentrum West aan de Floris de Vijfdelaan zaterdag het nieuwe sei zoen. Het centrum vermaakt de bewoners van de Westwïjk die dag met een rommelmarkt, een loterij, een videofilm over het buurthuis en een optreden van The Mavericks. Verder wordt er informatie ge geven over de activiteiten in het nieuwe seizoen. Voor de kinderen is er een groot levend ganzebord. 's Avonds wordt besloten meteen dansavond. Annchen van .den Bos Het Annchen van den Boskoor viert vrijdag in kerkcentrum Holy aan de Reigerlaan het 45-jarig bestaan. Het programma van het jubileumconcert vermeldt een bloemlezing van de werken die het ge zelschap, ooit opgericht onder de naam Bevrijdings koor, in de afgelopen jaren heeft gezongen. Gasten zijn de Poolse zangeres Joanna Albrzykowska en zanger HansScheyen. Aanvangom achtuur. Valt er niets te doen aan een abri? Het betreft hier de abri op de hoek van de Van Hogendorplaan en de Rotterdamseweg in Vlaardingen tegenover de Im- manuelkerk. Sinds enige tijd is Vlaardingen voorzien van mooie, moderne abri's die, wannéér zij ook de beschikking hebben over een bankje, een hele vooruitgang bete kenen. Jammer genoeg zijn niet alle abri's zo riant. De hierbovengenoemde abri, waar vele mensen staan te wachten (onder andere de bezoekers van de Immanuélkerk en het Leger des Heils) heeft name lijk géén bankje, zodat mensen die niet goed ter been zijn, zich moeilijk staande kunnen houden. Het oude hokje van bus 56 had zij het misschien niet zo mooi.'wel een zitbankje en vooral de men sen uit de straten achter de Van Bogendorplaan wa ren blij dat ze daar even konden uitrusten. Is het nu niet mogelijk ook in de2e abri een bankje te plaatsen? Vele ouderen en ook jonge moeders met kinderen kunnen zo een groot plezier worden ge daan! A.J. Bal-Tas Vlaardingen SLAGERIJ SPEELMAN te Vlaardingen i - vraagt voor spoedige indiensttreding: „i^epige j'aren praktijkervaring is noodzakelijk SVO vakdiploma strekt tot aanbeveling. Voor Inlichting? of een persoonlijke afspraak kunt u kontakt opnemen met dhr. J- van Wezel tel. 010-4342302 (Alleen overdag), Rotterdams Nieuwsblad woensdag 3 oktober 1990 Waterweg De kogel is door de kerk. Of beter gezegd: door het postkantoor. Maar liefst 335 vestigingen in den lande leggen het loodje. In Schiedam, vooral "Vlaardingen en Maassluis staan bij el kaar negen kantoren of agentschappen op de nominatie te verdwijnen en daar voor in de plaats komen slechts twee nieuwe vestigingen. Ten minste, als je bij een devaluatie van postkantoor tot agentschap van een nieuweling kunt spreken. De regionale directies van de PTT hebben de ingrijpende reorganisa tie al ruim drie maanden zien aan komen. De soep is voor hen allang niet meer zo heet als-ie werd opge diend. „Voor ons valt het best mee", zeggen de hoofdkantoren in Schiedam en Vlaardingen in har monieuze eensgezindheid. Maar het personeel van de verschillende vestigingen? En de klant? Zijn voor hen de druiven 2uur of heeft men zich neergelegd bij een tanen de serviceverlening van tante Pos? Geschrokken De Winkelhoeve, een doorsnee postagentschap in het Vlaardingse Holy-Noord, doet het in het begin van de middag kalmpjes aan. Een dame op leeftijd duwt wat moei zaam de zware deurdranger open. Geschrokken reageert ze op de mededeling dat de dagen voor deze PTT-vestiging zijn geteld. „Waarom dan?", vraagt ze in op perste verbazing „Er wonen bier zoveel ouderen in de buurt. Voor hen is het een ramp, meneer. Dan moeten we straks helemaal naar De Loper toe. Dat", zegt ze be duusd, „is toch veel te ver". Loket- tiste Petra probeert de zaak nog te sussen: „Officieel is er zelfs nog niets zeker. Er moet nog een hele boel worden vergaderd. Wij wer ken hier met z'n tweeén en bij de PTT blijft altijd werk genoeg". Voor de vaste klanten vindt zij het natuurlijk wel vervelend, maar voor zichzelf maakt ze zich geen zorgen. Een tiental kilometers verderop is de reactie nagenoeg eensluidend. „Nee toch, moet deze ook weg", re ageert één van de Maassluise klan ten van het postagentschap in de supermarkt aan het Westeinde. Zij is niet de enige geschokte klant Grootkapitaal Een oudere vrouw: „Dat is bet otkapitaal, hè. Als ze iets wil- gebeurt het gewoon". Een be jaard echtpaar in koon „Hoe kan dat nou? „Ze denken zeker dat hier Post agentschap Rozen taan dicht?'Zo'n ramp vind ik net nier. alleen jonge mensen wonen die goed ter been zijn en die gewoon gezellig even naar de Koningshof kunnen lopen?" Voor de lokettiste is het bericht van de op handen zijnde sluiting van 'haar' kantoortje ook nieuws, „Dat hadden 2e mij wel eens mo gen vertellen", zegt ze. En ze voegt eraan toe: „De haas-komt zo, ik moest hem toch nog even spre ken". De 'baas' zelf wil over deze kwestie niets loslaten. „Wij mogen niets zeggen, dat staat in de brief die we hebben gekregen". Toch laat hij iets' van zijn mening doorscheme ren. „Het hoofdpostkantoor is des tijds gebouwd met een capaciteit voor 60.000 inwoners. Het is daar altijd stil, want zoveel mensen zijn er nog lang niet in deze stad". Het betonnen recht-toe-recht-aan bouwwerk, waarin het postkan toor Dieselstraat in Schiedam ver toeft, blijkt bij de clientele toch re acties van hetzelfde soort op te roe pen. De wijk Oost zal het voortaan moeten stellen met een nieuw agentschap net over de gemeente grens. in Rotterdam-West. „Nee, dat wist ik niet", klinkt het met regelmaat. Vertrouwd Een oudere man snuffelt in een hoekje in het telefoonboek. „Pret tig is het niet dat dit duit. Moet je weer een stuk verder lopen. Begrip voor de PTT? Ik zou niet weten waarom. Er is al zo weinig werk in de wereld; daar gaat weer een stukje". „Ze doen", zegt een mevrouw met postpakket, „tegenwoordig maar alles weg. Daar heb je toch geen in vloed op". Missen zullen ze het kantoor niet direct Maar het had toch iets vertrouwds. „Het is hier wat gezelliger. Je bent vlugger aan de beurt ook al is het toch best druk. En dat grote postkantoor is zo wat is het woord onper soonlijk, ja". Onpersoonlijk: de 'schattige' win keltjes met een klein hokje als postdependance zijn niet meer no-1 dig. De klant is koning, maar hij moet dat niet meer op de hoek van zijn eigen straatje willen zoeken. De sigarenzaak aan de Westfran- kelandsestraat in Schiedam is er zo eentje, zoals ook de tabakhandel aan de Rembrandtlaan in Maas sluis die kwalificatie wel heeft Bij de eerst genoemde staat een kartonnen portret van Johan Cruyff met een uiterlijk van jaren geleden de zijns inziens beste siga retten aan de prijzen. Op de toon bank ligt allerhande snoep. Jammer „Het was iets eigens", zegt de weg- benende klant een tikje nors. „Eerst kwam op roken de dood straf te staan en nu kan ik hier, waar ik al jaren kom, naar m'n centen fluiten. Moeten we alle maal buiten voor zo'n apparaat gaan staan. Een gewoon postkan toortje is zeker niet meer van deze tijd". De eigenaar van de tabakswaren in Maassluis zegt: „Weetje wat zo" jammer is? Ik krijg nu allerlei mensen over de vloer, ook met-ro kers. Behalve het feit, dat ze wel eens iets meenemen, vind ik het vooral jammer voor de sfeer. Ik vind het enig om een praatje met m'n oudere klanten te maken. Bij sommigen moet je bij voorbeeld eerst wachten met over het weer te praten tot ze de pincode hebben in getoetst. Er zijn mensen die de combinatie wel eens vergeten". Het gaat natuurlijk niet om sluiting van de ene op de andere dag. De postagent vraagt zich af hoe lang hij het agentschap nog kan hou den. „Ik hoop het tot 1994 uit te kunnen zingen". Overal hetzelfde beeld. Ouderen klagen en maken zich zorgen. Jon gere klanten leggen zich onver stoorbaar bij de nieuwe situatie neer. Het personeel weet zich ver zekerd van een ander loket in een een andere vestiging. „Als ik in het kantoor aan de Floris de Vijfde- laan moet gaan werken, ben ik zelfs dichter bij mijn huis", zegt een Vlaardingse PTT-beambte on bezorgd. Voorraad De Rozenlaan in Ambacht. De pos tagent houdt de boot af, zoals zijn Maassluise collega ook al had ge daan. De heer achter het loket ver wijst pertinent naar de officiële woordvoerders en laat liever in het midden wat hij er zelf van vindt. De klant- van dat moment neemt het verdwijnen lakoniek op: „Ach, dan kopen we voortaan maar wat In het Waterweggebied blijven na de reorganisatie bij PTT Post nog acht postkantoren en vijf postagentschappen 'over. Door het verlies van vijf vestigingen waarvoor in de plaats één agentschap terugkeert, komt Vlaardingen op hetzelfde ni veau als Schiedam: drie kanto ren en twee postagentschappen. Als de rekening is opgemaakt, zal Maassluis het in totaal met één agentschap minder moeten Stellen. Het betekent dat post- en geld handelingen in de toekomst op de volgende plaatsen kan wor den uitgevoerd. Schiedam: hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat (er bestaan plan nen voor een verhuizing naar het centrum). postkantoren aan het Baeh- plein en de Nolenslaan. postagentschappen aan de Groenelaan en het Rietveldpad. Vlaardingen: Hoofdkantoor aan de Waal straat postkantoren aan de Floris de Vijfdelaan en in winkelcen trum De Loper. postagentschappen aan de Van Hogendorplaan (nieuw, is nu nog een volwaardig kantoor) en de Reigerlaan. De Taanderij- straat blijft beperkt open voor uitsluitend partijenpost. Maassluis: hoofdkantoor aan de Ko ningshoek. postkantoor aan de Zuidvliet. postagentschap in de West- wijk (locatie nog onbekend). in voorraad. Zo'n ramp vind ik het niet". In het centrum van de haring- en bïerstad zag men de bui al aanko men. „Toen het nieuwe kantoor aan de Waalstraat werd geopend, hadden we hier al haast niets meer te doen. Dit kantoor was sowieso gesloten", weet de PTT-er van het 'V en D-loket'. En bij het postloket in de Taande- rijstraat, waar naast het sorteer- centrum in de toekomst alleen de 'grote partijenpost' blijft bestaan voor de bedrijven, weet de man met tassen vol pakjes en brieven wel wat te doen. „Ja, wel jammer, maar in feite is dit natuurlijk ge woon een centraal depot Het zat er dus wel een beetje in. Ach, In zo'n bedrijfsauto rijd je toch gewoon twee straten verder". door DONALD BAX Vlaardingen Hij 2egt het met een kwinkslag. „Ach, het is gewoon het vertrou wen dat de groep in de trai ner heeft. Dan komt alles op z'n pookjes terecht", Danny Molendijk glimt als de suc cessen van Zwaluwen VI in deze nog prille jaargang on der de noemer 'prettige ver rassingen' worden gerang schikt. „Maar", wil de trai ner alle benen heel stevig op aarde planten, „het krijgt pas meer waarde, als we ook na de winterstop bovenin meedraaien". Met acht punten uit vijf wedstrijden deelt de voormalige zaterdagtrots van Vlaardingen in de derde klasse A de eerste plaats met RCL, ook al zo'n vergeelde topper, dat zaterdag in Holy te bezichtigen is. „Het gaat tot op heden boven verwachting", aldus Molendijk. „En dat is zowel voor mij als voor iedereen die Zwaluwen een goed hart toedraagt, hoewel dat er he laas niet 20 veel zijn, een heel prettig gevoel". Volgens Molendijk is de wederop standing, na de degradatie van vorig seizoen, grotendeels terug te voeren op de gewijzigde samenstelling van de ploeg. „Met de komst van Apo Kulup, Harold Pinas en Martin Krommert zijn we in de diepte en in de breedte sterker geworden. Er is nu dus con currentiestrijd. Ze houden elkaar nu in de gaten, omdat ze weten dat er an- deren klaarstaan als de instelling niet goed is. Zo wordt opnieuw bewezen dat de sterkte van de bank de sterkte van het elftal bepaalt". Speelwijze De oud-prof denkt ook dat beide par tijen, trainer en spelers, het gewen ningsproces hebben afgerond. -Toen Molendijk vorig jaar het stokie over nam van Jan van der Hoek introdu ceerde hij een totaal andere speelwij ze. „Ik geef", weet Molendijk, „de spe lers meer vrijheden. Het probleem toen was dat deze te pas, maar vooral te onpas werden gebruikt. We hebben nu meer dreiging en we maken het beter af. Het is in de voetballerij een ongeschreven wet datje het achterin erg zwaar krijgt als je je voorin on machtig bent". Een opmerkelijke rol in het verfris sende Zwaluwen wordt vertolkt door Harry Boekholt. De aanvaller stond vorig seizoen regelmatig bloot aan kritiek en vooral Molendijk zelf nam op den duur geen blad meer voor de mond.Harry", herinnert de hande laar in ijzer en metalen zich, „bee* vorig jaar heel veel krediet gekra Op een gegeven moment hield dat ge woon op. Hij zat met z'n werk, kon maar twee keer per maand trainen, met als logisch gevolg dat hij z'n scherpte verloor". Waarheid „Na het seizoen hebben Harry en ik elkaar de waarheid verteld. Hij is een avondje bij mij op bezoek geweest. Ik denk dat we zo'n zes, zeven uur alleen maar over voetballen hebben zitten bomen. We kwamen gezamenlijk tot de conclusie dat hij niet goed had ge functioneerd, zeker niet gezien zijn kwaliteiten. Zijn situatie is nu veran derd. Hij heeft een vaste vriend'n, is wat huiselijker geworden en ik heb het gevoel dat hij veel blijer is. Harry is nu zo goed bezig, dat hij het voor beeld voor de hele groep is He deert Molendijk nauwelijks dat Boekholt ondanks die lofzang pas een keer heeft gescoord. „Maar", vult hij aan, „hij laat anderen beter spelen en scoren. Bovendien doet hij zijn verde digende werk nu voor de volle hon derd procent Met Krommert achter zich en Pinas naast zich, moet de te genstander de aandacht ook meer verdelen. We hebben ook meer voet balverstand in de ploeg, iets dat vorig seizoen nadrukkelijk ontbrak. Kort om, het gaat heel lekker, maar ik loop pas een beetje met m'n borst vooruit als we het ïaterdag ook tegen RCL goed hebben gedaan,..". Tip* voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de aportredaktie van deze krant, poet- bus 4008, 3130 KC Vlaardingen. De aportre daktie ie overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 an in do avond uren onder nummer 010-4056509. WOENSDAG 3 OKTOBER Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21,00 HVO—Karwei Hoogvliet, 21-40 DVO'32— GSS; Biljarten: 19.30 Voorwedstnjden libra klein vierde klasse poule 2 in café Rotterdam te Vlaardingen, 19.30 Voorwedstrilden Ifbre klein vierde klasse poule 3 in caté De Oude Markt te Vlaardingen. DONDERDAG 4 OKTOBER Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 1: 21.00 Olympus S-SIOD, 21.45 SPSV—BKS; Volleybal: 21.15 ShellHoly 2 (d); Biljarten: 19.30 Voorwedslrijden llbre klein vierde klasse poule4 in cafe De Kroon te Vlaardingen. VRUDAGS OKTOBER Volleybal: 19.45 Holy—MVC (h), 21.00 Ho ly—MVC 2 (d): Biljarten: 19.30 Districtsfinaie tweede klasse driebanden in De Kleine Confi- arvoe te Schiedam. door DONALD BAX Schiedam Haar ooste lijke tongval wordt per omgaande in verband gebracht met cabaretier Herman Finkers. „Een gave gast", zegt Désirée Lichtenberg met de ontwapende spontaniteit die je normaliter eerder bij een Randstedelinge aan treft dan bij een geboren en getogen Achterhoekse. „Het is jammer dat ik voor zijn eerstvol gende optreden in Rotterdam nog geen kaartjes heb", plaatst de ambivalente volleybalster van Rijnmond zonder dralen een kleine advertentie. De link met Finkers, die ooit op treffende wijze de dynamiek van het plaatsje Almelo ver- woordde ('In Almelo is altijd wat te doen. Dan springt het ver- a keerslicht op rood, dan weer op groen'), is momenteel de enige herinnering aan haar 'roots'- De 22-jarige studente Spaans (eerste jaars), afkomstig uit Dinxperloo, woont al weer vier jaar op ka- meia in Schiedam, speelt al een zelfde tijdsspanne bij Rijnmond en lijkt er vooralsnog niet over te peinzen terug te keren naar de typische kern van een streekro man van bij voorbeeldA. den Doolaard. „Ik", lacht Désirée, „speel nu op een leuk niveau met een leuke groep. Er is voor mij geen enkele reden om naar een hoger spelen de vereniging te gaan. Ik vind het veel leuker om met m'n ei gen team een. prestatie neer te zetten, om te proberen daarmee kampioen te worden. Dan kun je veel meer persoonlijke eer beha len dan plompverloren voor een andere club te kiezen. Ik geloof meer in een onderlinge goede sa menwerking, waarin de sfeer goed moet zijn. Als je er veel tijd m stopt en het klikt niet, dan gaan de prestaties beslist achter uit". Dèslrée Lfchlenberg...'Verdedigend kan er in elk geval het een en an der worden bijgeschaafd'.,. VVV Eigenlijk dwarrelde Désirée Lichtenberg, die zo'n vier jaar geleden nog had gekozen voor een heao-opleiding, zo maar bin nen in sportzaal Oost Zij had bij de plaatselijke VW geïnfor meerd naar een volleybalvere niging en kwam dus automatisch bj Rijnmond terecht, omdat er in Schiedam simpelweg geen ande re keuze was. „Winnie Dijksman was toen nog secretaris", haalt Désirée aan. „Ik vond het er ei genlijk meteen gezellig, en het was lekker dichtbij. Jeanette Roest, die dit seizoen is overge komen van Tonegido, heeft eerst bij andere clubs getraind en koos toen voor Rijnmond. Dat zegt ge noeg". Inmiddels mag Désirée Lichten berg een Rijnmond-lid van de oudere garde worden genoemd. Eentje die tevens de opgang van de laatste jaren van zeer nabij heeft meegemaakt De toenmali ge trainer-coach Jaap van Spijk 2ette de successen in de steigers en leidde Rijnmond uit de muis- grauwe anonimiteit van de pro motieklasse naar de iets volwas- sener ogende derde divisie. Zijn opvolger Gerard Westerveld trok die stijgende lijn door, liet Rijnmond in het eerste landelij ke seizoen op de vijfde plaats fi nishen en moet nu dus het vol gende succes penselen. Dé* vervolg wordt ingezet met een op drie plaatsen gewijzigde formatie. Winnie Dijksman en Linda Schafer (de laatste tijde lijk) zijn gestopt en Annemarie- ke Aarnoutse komt nu in het tweede uit De negen speelsters tellende selectie werd aangevuld met Man on Wormgoor (Kalinko Scheveningen), Jolanda Becker (Spivo) en de al genoemde Jea nette Roest, die op een gedegen achtergrond als eerste divisie- speelster steunt. „We hebben", meent flapuit Désirée, „kansen om hoog te eindigen, misschien wel om kampioen te worden. We spelen wel in een totaal andere poule, waarvan we de sterkste nu nog niet goed kunnen in schatten". Libero In dat team is Désirée Lichten berg een speelster op wie iedere coach kan rekenen. Haar kwali teiten zijn op meer posities bruikbaar en noe de coach dat invult, is haar om het even. „De ene keer ben ik midden-aanval- ster, de andere keer libero. Dat ligt voornamelijk aan de ploeg waar we tegen spelen, of aan de afwezigheid van andere speel sters. We hebben volop moge lijkheden om te schuiven". En een meelijwekkend gezicht trekkend: „Je kunt dus wel zeg gen dat ik als volleybalster een ïdentiteïts-crisis doormaak. Maar, alle gekheid op een stokje, Ik heb daar totaal geen moeite mee. Ik heb op bijna elke positie gespeeld. Ik ben alleen nog geen spelverdeelster geweest". Désirée verwacht dat het 'nieu we' Rijnmond vooral in aanval lend opzicht de opponenten een trauma zal aansmeren. „We heb ben veel kracht en er is meer snelheid in ons spel gekomen. Daar is hard op getramd en ik heb het gevoel dat dat een heel belangrijk wapen kan worden. Ik vind het zelf ook heerlijk om lekker aan te vallen. Misschien is dat m'n sterkste punt. Verde digend kan er in elk geval wel het een en ander worden bijge schaafd, hetzelfde gddt voor de passing. Die nieuw.? duiktech- niek, hè, datje de bal op je hand laat vallen, dat lukt me nog steeds niet. De timing klopt niet En, oh ja, ik ben achterin een beetje traag". De brunette, die zich omschrijft als een rustig type dat toch flink uit haar dak kan gaan, gevoel voor humor heeft en dol is op spelletjes, is bijzonder content over de aanpak van trainer- coach Westerveld. „Hij voelt de groep goed aan. Ik geef toe dat het niet gemakkelijk is om een damesteam te trainen. Wij heb ben negen speelsters 'die stuk voor stuk een eigen willetje heb ben. Als het ons niet bevalt, zeg gen we dat en zijn we beslist Rjge meiden. MaarGe- daar goed tegen. Hij geen gezellige meiden. Maar Ge rard kan daa: w staat open voor kritiek. Hij heeft kennelijk geaccepteerd dat da mes veel mondiger zijn". Leuker Zij is het niet eens met destelling dat damesvolleybal minder aan trekkelijk is dan het mannelijke equivalent. „De heren kunnen natuurlijk veel harder slaan, maar bij de dames gebeurt ge woon veel meer. De rally's zijn langer en volgens mij is dat veel leuker om naar te kijken. Ik ben ook niet het type dat al zwijme lend naar een idool als Ron Zwerver zit te kijken. Ik ga so wieso niet vaak naar andere wedstrijden kijken. Wat ik voor m'n sport over heb, vind ik al voldoende. Ik train vier uur in de week en speel m'n wedstrijd je, dus steek ik er al aardig wat tijd in. In deze ompetitie gaan we naar Hulst en Goes. Dat gaat nog meer tijd kosten. Dat is hele maal niet erg, zo lang er veel ple zier tegenover staat..".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2