IE 'We zijn de melk gewoon blijven drinken MANTELS dp 'Bestuur heeft de nieuwe trainer vals voorgelicht' WATERWEG SPORT Afgesloten Geen dioxine-probleem meer voor ïmke en Piet Sonneveld 4 '4 Schiedam-dopïman Richard de Bruin ergert zich aan mentaliteit spelersgroep new fashion De Gooijer beëindigt loopbaan VLAARDINGEN De George Stephen son weg en het gedeelte van de Maassluïssedijk tussen die weg en de Vlaardinger- dijk in Maassluis is zondag tussen negen en één uur afgesloten voor het doorgaande verkeer. Dat is no dig omdat in die uren een door wielervereniging De Coureur georganiseerde koppeltijdrit wordt afge werkt De Westhavenkade, tussen de spoorwegovergang en de Galgkade, is dinsdag voor alle verkeer afge sloten. Dan wordt aan het wegdek gewerkt. Inloopmiddag Vrouwenontmoetingscentrum Coerke in de P.K, Drossaartstraat start in het nieuwe seizoen met we kelijkse inloopmiddagen. Elke donderdag tussen twee en vier uur kunnen vrouwen er terecht Ge heel vrijblijvend hoeven die bezoekjes met te zijn, want er wordt ook telkens een bepaald thema be handeld. Deze maand komen onder andere volks schilderen, de bijenwereld en de ontbossing in Ne pal aan bod. Rotterdams Nieuwsblad" donderdag 4 oktober 1990 I SCHIEDAM zaterdag 6 oktober 'Ik ben één, jij bent twee', voorstelling van poppen theater Enca Burgerjon, theater De Teerstoof, 14.00 uur. 'Er staat een gek om de hoek', cabaret Dubbel en Dwars, Passage theater, 20.15 uur. optreden Solid Soul, caJé Podium. 22.30 uur. zondag 7 oktober koffieconcert Wilton-Fije- noord, Passagetheater, 11,30 uur. landendag over Suriname met een optreden van een kinderdansgroep en Suri naamse muziek. Wijkcen trum De Erker, 18.00 uur. monie. 20.30 uur. film Indiana Jonas en the Last Crusade in filmzaal Harmonie. 21.30 uur. zaterdag 6 oktober beurs postzegelvereni ging Vijfsluizen op het ge lijknamige sportpark, 13.00 uur, orgelconcert Bert Lassing in de Grote Kerk. 15 00 uur. Hco vertoont in zaal Trian gel de films Cat City (13,30 uur) en Ghostbusters II (18.30 en 21.00 uur), film Indiana Jones en the Last Crusade in filmzaal Harmonie, 20.30 uur. De Nieuwe Salon, praat programma in De Harmonie onder de titel Retour Vlaar- dingen, 20.30 uur. MAASSLUIS «VLAARDINGEN^ ffr.hiprtem 71 3nri donderdag 4 oktober film Indiana Jones en the Last Crusade in filmzaal Harmonie, 20.30 uur. vrijdag 5 oktober Harold en Maude, voor premier e van toneelstuk met Mary Dresselhuys, 20.15 uur. cabaretgroep Nuhr met 'Wonderkinderen, de ge nieën van alledag', zaal Har- film Tucker in Filmhuis Schiedam. 21.30 uur. zaterdag 6 oktober concert Wybe Kooijmans op het orger van de Grote Kerk, 20.15 uur. film Starwars in Filmhuis Schiedam. 21.30 ulir. zondag 7 oktober lunchconcert met Bert van de Brink (piano) en Bon Vrauwóeunt (klarinet), Schuurkerktheater. 13.00 uur. Maasland/MaassluisDe brief met de bevestiging dat hij naar Maasland zou komen om hun zui velwin- kel te bekijken, hadden Ïmke en Piet Sonneveld al in huls. Minister Braks had zich voor de openings handeling dan wel niet vrij kunnen maken, maar in november zou-hij zeker een keer langskomen in de heropende winkel. Door de politieke ontwikkelingen van de laatste weken loopt het ech ter anders. De landbouwminister werd naar huis gestuurd en zijn op volger Bukman mist ongetwijfeld de affiniteit met de door de dioxi ne-affaire getroffen boeren om naar het Liekebaertgebied af te reizen. Hij loopt wel een feestje mis, want de beslissing van het ministerie om delandbouwprodukten in een deel van de polder tussen Vlaardingen, Maasland en Schipluiden weer vrij te geven voor verkoop heeft tot grote opluchting geleid bij de be trokken boeren. Getroffen Met name bij Piet en ïmke Sonne veld, want die werden verleden jaar dubbel getroffen door de dioxine-affaire. Hoewel er nooit metingen op het bedrijf waren ver- richt, werd het verkoopverbod i_ van de melk ook van toepassing fl verklaard op de zuivelprodukten van de Sonneveld*. De winkel aan huis konden zij wel sluiten, want zonder eigen produk- -i ten verloor het verkooppunt zijn J7cvv>'f/"j" vJ" bestaansrecht „We zijn heel blij 2.' v dat deze beslissing is terugge- draaid", zegt ïmke Sonneveld. „Direct na de vondst van dioxinen aan de Zuidbuurt werd er een ver koopverbod afgekondigd voor de gehele omgeving. Reeds uit de eer ste monsters op ons bedrijf werd duidelijk, dat,het dioxine-gehalte 1 Imkeen Piet Solleveld sjouwen met een melkbus. Voor hun is de dioxine-ellende achter de rug. ZEER GROTE KEUZE Klassiek, sportief, modieus... Kort, lang, halflang... Extra kleine, extra grote maten... Altijd hoge kwaliteit, altijd perfecte pasvorm. Aan u de keuze... Bij Al ja! IODEHU1S - Broers vest 109 - 113, Schiedam Iel Oil) - I26CB99 in onze produkten ruim binnen de gestelde normen bleef". Het verkoopverbod voor de zuivel- produkten werd op 15 juli 1989 van kracht. De maatregel vloeide voort uit het onderzoek, dat het Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Milieu op initiatief van de Maas- sluisse boer Siem van derKooij in stelden. Dioxine Van der Kooij had het idee, dat de rookgassen van de Afvalverwer king Rijnmond een negatieve in vloed uitoefenden op zijn zuivel- produkten. Zijn vrees werd beves tigd, want utt metingen aan de Zuidbuurt werd duidelijk dat het dioxine-gehalte in de melk ruim boven de van rijkswege gestelde normen lag. Het ministerie besloot, dat het ver giftigde melkvet van Van der Kooij en van zijn collega's uit de Zuidbuurt en de Foppenpolder ter vernietiging zou worden aangebo den aan de AVR. Uitgerekend het bedrijf dat als één van de belang rijkste veroorzakers van het dioxi ne-probleem wordt gezien. Ook ïmke en Piet Sonneveld kwa men in aanmerking voor de finan ciële regeling, die het rijk trof om de gedupeerde boeren schadeloos te stellen. Deze 'tijdelijke tege- moetkomingsregeling dioxine Lic- kebaert' kon het Inkomensverlies echter niet compenseren. Na de sluiting van het bedrijf, duurde het maar liefst vijf weken voordat de keuringsdienst van wa ren en het ministerie zich bij Son neveld meldden voor het nemen van monsters." ïmke Sonneveld: „Dat het zo lang duurde bleek op een misverstand te berusten. De ene keuringsdienst dacht dat Maasland bij het district Rotter dam hoorde, de ander dacht bij Den Haag. Uiteindelijk kwam Rot terdam,, en dat eerste monster bij ons was direct al onder de norm". Zoals ook de volgende monsters bij Sonneveld steeds onder het toe laatbare zouden blijven. Wat niet wegnam dat er voor Sonneveld in het afzetten van de produkten geen uitzondering werd gemaakt. Aanvankelijk leek het bedrijf van Sonneveld al in januari van dit jaar weer te worden vrijgegeven. Dat ging echter niet door, want door de vondst van dioxinen in de omge ving van Zaanstad trokken de be trokken autoriteiten ijlings hun vrijgevingsverklaring voor het be treffende gedeelte van het Licke- baertgebied in. Braks Kort na het van kracht worden van die regeling bezocht minister Braks verleden jaar het getroffen gebied, waarbij hij, onder belang stelling van kranten, radio en tv, ook het bedrijf van de Sonnevelds aan deed. „Daarom leek het ons leuk als hij bij de heropening van de winkel zou komen", aldus ïmke Sonne veld. De bevestigende brief kan zij nu als curiositeit opbergen in het al tamelijk omvangrijke dioxine-ar chief. Per 1 juli kwam die toestemming er toch, en werd ook voor Irrike en Piet Sonneveld de tijdelijke tege- J moetkomingsregeling ingetrok ken. Het verkoopverbod heeft nu nog slechts betrekking op de bin- nenblokkers. De financiële com pensatie werd enkele maanden ge leden tot het einde van het jaar verlengd. Gezin Voor een hosanna-stemming is het nog te vroeg, want de zuivelpro- dukten van de boeren aan de Zuid buurt worden nog immer niet ge schikt geacht voor verkoop. Het dioxinegehalte in de melk ligt hier nog steeds boven de geldende norm, waardoor het melkvet nog immer wordt geofferd aan de ovens van de afvalreiniging. Pas wanneer de rookgasreinigers bij de AVR zijn aangebrachteen ingreep waarmee een bedrag van rond ae 400 miljoen gulden is ge moeid kan de dioxine-uitstoot naar verwachting belangrijk wor den teruggebrach.t.Het streven is dat de filters in 1993 zijn aange bracht De boeren in de Zuidbuurt moeten dus nog een paar jaar wachten, maar voor de Sonnevelds lijken de ■problemen definitief tot het verle den te behoren. Over de kwaliteit van hun melkprodukten hebben de Sonnevelds zelf overigens nooit getwijfeld. „Natuurlijk schrokken we in eer ste instantie", blikt ïmke Sonne veld terug. „Maar direct na het be kend worden van de eerste uitslag is ons gezin de melk gewoon weer gaan drinken. „Waarom niet? De monsters waren toch steeds onder de norm. Dus waren we niet ver ontrust Alleen het kamen hebben we niet gedaan". Buitenwacht Nu is het dan zover, dat ook de bui tenwacht weer van de zuivelpro- dukten kan profiteren. Na een welverdiende vakantie en een op knapbeurt van de winkel gaat de melk, de kaas, de yoghurt en de karnemelk vanaf maandag 8 okto ber weerde verkoop in. „Ik hoop dat onze klanten", kijkt ïmke Solleveld op de periode van vijftien maanden sluiting terug, „de weg naar de winkel opnieuw zullen vinden". Ter verhoging van de feestvreugde heeft zij de eerste week een liter heerlijke zelfge maakte karnemelk in de aanbie- dine. If door SANDER SONNEMANS duels liefst veertien keer de Schiedam „Onze ploeg zit in trieste gang naar het net moest een diep dal. Het voordeel daar- maken, van is, dat je op een bepaald mo- «Dat de trainer voor een meer ment niet dieper meer kunt zak- aanvallend eoneept koos, kan ik ken en alleen nog maar kunt begrijpen. Maar zeker omdat we klimmen". Ondanks de alles be- de laatste wedstrijd achterin de ROTTERDAM IS EEN PRACHTIGE ZAAK RIJKER Aan de Ie Middelland straat heropende New Bassy's Fashion. Dal „New" voor Bassy's Fashion is geplaatst, is zeer terecht, de zaak onderging een metamorfose. „4 jaar geleden werd onze zaak ook verbouwd", zegt Bas Koster (eigenaar), „maar door de enorme groei van dt laatste jaren was de zaak aan uitbrei ding loc." Het resultaat is een eigen tijdse, maar vooral sfeer volle „ambiance". Gevraagd naar de succes formule die cliénten* van ver buiten Rotterdam naar Bass>'s Fashion brengt, zegt Bas. „Service, aan dacht en persoonlijk advies staan bij ons hoog in bet vaandel, waardoor we een fijn contact met onze dién- ten leggen Daarnaast een uitgebreid pakket prettig gepnjsde jonge mode, iedere week aangevuld mei „hot items". New Bassy's fashion is gevestigd in Rotterdam aan de le Middellandstraat 7a nul hadden gehouden, had hij niet aan de verdediging moeten sleutelen", steekt De Bruin die zijn voetbalcarrière in de E-tjes van Martinit begon, zijn. ziens wijze niet onder stoelen of ban ken. „Zondag, tegen DRZ, legde hij gewoon niet geluisterd. Van Os kreeg alle ruimte en schoot er halve florissante situatie ziet Ri chard de Bruin ergens in de ver te toch een lichtpuntje. De ro buuste doelman van Schiedam, baalt, afgezien van zijn zonnige kijk op hét nabije competitiever- loop, als een stekker. Nooit, had de 24-jarige Schie dammer zich voorgenomen, wil- ue hij bij een RVB-club onder de logischerwijs de nadruk weer op lat verschijnen Toch Het hij zich, de defensie, maar ook dat pakte na het desastreuze voorgaande niet goed uit. Hij had nog zó ge- seizoen, waarin zijn club onder zegd dat DRZ het moet nebben leiding van trainer Hans Ruy- van lange ballen vanaf de flan- tenberg uit het KNVB-cireuit ken, richting het hoofd van die verdween, toch voor een ver- lange Cees van Os, maar er werd* lengd dienstverband bij de RVB- hoofdklasser verschalken. Maar nu zich wederom donkere wol ken boven het Schiedam-com- plex samenpakken, vraagt hij zich af waar hij in hemelsnaam aan ts begonnen. wel even vijf binnen. Het is te leurstellend om dan te zien dat er geen enkele lijn meer in ons spel valt waar te nemen". Het mag dus duidelijk zijn dat Met drie gelijke spelen ging het Richard de Bruin, dte nog nooit gedegradeerde Schiedam de eerder zeven treffers in één competitie niet al te slecht van wedstrijd achter zijn kiezen start, maar sinds de ploeg van kreeg, bij zijn terugkeer een an- trainerKeesFreekenhorstopei- der beeld voor ogen had. De g| gen terrein met 7-0 van SIOD Bruin, op vijftienjarige leeftijd verloor en een week later in de overgestapt naar SVV, schopte Is] derby tegen DRZ meedogenloos het bij de toenmalige eerste divi- door de stadgenoot met dezelfde stomst tot het tweede elftal, maar cijfers om de oren werd gesla- verhuisde naar Schiedam toen gen, rommelt het weer in het hij als gevolg van de verloren Schiedam-kamp. concurrentiestrijd met de huidi- „Aan de trainer ligt het niet", ge reservedóelman Erie Tams, neemt de besnorde sluitpost zijn niet ïn aanmerking kwam voor lendig jaar, met wanorde op alle oefenmeester in bescherming, een contract Echter, toen Schie- fronten" „Ik noem het een collectief fa- dam vorig seizoen degradeerde len. Verliezen kan natuurlijk al- stond zijn besluital vasten meid- tijd, maar niet met zo'n monster- de hij zich aan bij VFC. score. Tegen SIOD stonden we «r bij de rust met 1-0 achter. Toen wanorae we in de tweede helft nog een „Zo'n slecht seizoen als het laat- Richard de kruin...'Ik voel me net een schietschijf... het leek wel of je op 'Milanello' liep te pillen. Ongekende weel de". Kattebak „Omdat het steeds vroeger don ker- werd", vervolgt hij zijn klachtenregen, „waren we aan gewezen op een van die nieuwe gebako-velden. Man, dat is één grote ramp! Het is net een katte bak. Je staat tot je enkels in het zand, en hier en daar kom je zo'n korrel tegen. De simpelste oefe ning kan je niet normaal uitvoe ren, want de bal springt alle kan ten op. Het lijkt wel of je op het strand loopt te voetballen. Je gaat daardoor op een bepaald moment met weinig plezier naar de training toe, Anderen laten het gewoon afweten. De trainer kan dat soort gasten er niet uit- 'zwiepen, want hij heeft nu een maal niemand achter de hand". „Er zijn wat jonge gasten die uit de A-afdeling zijn gekomen, maar die willen liever in een vriendenelftal voetballen, om dat ze geen zin hebben om te trainen. Een dergelijke instel ling valt mij zwaar tegen. Om dat veld te ontlopen, wordt er gepro beerd om elke dinsdagavond een oefenwedstrijd te spelen. Maar wees nou eerlijk, onder zulke omstandigheden kunnen tegen slagen toch niet uitblijven?" Over de tegenvallende resulta ten maakt Richard de Bruin zich niet zo'n zorgen, want de compe titie is nog jong. En of het nu cli chématig klinkt, of niet, ook de doelman beseft dat er nog van al- groot deel van de voorbereiding, waardoor Jan Struis terecht de les mogelijk is. „Toen Kees Freekenhorst aan voorkeur kreeg van trainer „Het ergste vind ik het", treurt de spelersgroep werd voorge-- WimTijl. De Bruin thuis op de bank naast steld, vroeg ik hem of hij dacht De Bruin: „Ik had weinig zin om zijn lieftallige partner Ineke, spelers mee te nemen, of dacht in het tweede te gaan ballen, dus „voor de harde werkers van de selectie op een andere manier hoefde ik niet lang na te denken Schiedam die alles voor hun dub te kunnen verbreden. Hij tren ik van mijn broertje Michel, over hebben. Ik ben ervan over- treffer tegen kregen, gingen de ste jaar onder Ruytenberg wilde schrok, want er was hem verteld die ook bij Schiedam in het eer- tuigd dat als we eindelijk weer koppies omlaag en was het ge- ik niet nog eens meemaken, dus dat'er aardig wat jeugdspelers sbe staat, hoorde dat het er alle- eens een lekkere pot spelen, en woon prijsschieten. Ik voelde me besloot ik ergens anders te gaan zouden doorbreken. Die man maal weer vrij aardig aan toe een gelijkspel of de voile winst echt een schietschijf'. voetballen", beschrijft De Bruin was vals voorgelicht en daar ging. Ik trok mijn overschrijving pakken, de rest vanzelf wel weer zijn beweegredenen voordever- hebben we nu de ellende van. in en trof bij Schiedam een en- komt. Maar daar moeten we wel hu mg. „Ruytehl Mi" Sties hu mg. „Ruytenberg maakte al Trainen met een selectie die be- thousiaste groep met nieuw metdehelegroep aan werken". Nai_ Schiedam de eerste drie vroeg in het seizoen bekend een staat uit vijftienman is toch zelfs elan". „Aan de trainer zal het niet lig- wedstrijden in delingen had om- andere club te hebben, en was, op amateumiveau niet aan- „Helaas is daar nu nog maar wei- gen. Die is fanatiek genoeg, Nee, gezex, achtte de uit Dordrecht af- hoev,eI hij dat zelf tegensprak, vaardbaar?" nig van overgebleven. De oor- het komt aan op de instelling komstïge Kees Freekenhorst het niet altijd even gemotiveerd. Om De Brum hield het voor gezien zaak ligt met alleen bij die twee van de jongens. Als ik besluit de hoogste tijd voor een over- degn latie af fe wenden, is er in en zette zijn zinnen op VFC. flinke nederlagen. Nee, je moet hij zijn weinig opbeurende be- winning en bracht in zijn équipe de wit '~rstop aangedrongen op Door een spierblessure miste de voor de gein eens bij ons op het toog, „met zeven nui op mijn gie- de nodige mutaties aan. Het re- zijn ont*. g, maar omdat het be- sluitpost, in het dagelijks leven trainingsveld komen kijken, chel krijg, durf ik van schaamte sultaat viel averechts uit, met stuur desnjds aan alle kanten werkzaam als magazïjnmede- Aanvankelijk trainden we op de kantine niet meer in. Helaas, onder meer als gevolg dat Ri- rammelde, bleek dat geen haal- werker bij de Schiedamse het grasveld van scholenge- is dat niet bij alle spelers het ge- chard de Bruin in de laatste twee bare kaart. Het was echt een el- warmtemeterfabriek, echter een meensehap 's Graveland." Joh, val". Vlaardingen Koos de Gooijer heeft met onmid dellijke ingang zijn werk zaamheden als trainer van Fortune VI beëin digd, De Gooijer, die deze zomer aan zijn derde sei- ser, heeft zijn 1 dinsdagavond voor de training aan bet bestuur en de spelersgroep mee gedeeld. De 46-jarige trai ner die eerder al bij He kelingen, Strijen en Vlaardingen op tech nisch vlak de touwtjes in handen had, benadrukte dat de tegenvallende competitiestart niets te maken heeft met zijn on verwachte besluit Het is de dagelijkse werkkring van De Gooijer die de Oudbeijeriander niet lan ger in staat stelt zijn ver plichtingen jegens de voetbalvereniging naar behoren na te komen. „Als ik iets doe, wil ik het goed doen en dat was ïn dit geval niet meer moge lijk", lichtte De Gooijer zijn besluit toe. „Ik ren werkzaam als rayon-di recteur van een bank die nogal wat positieve ont wikkelingen doormaakt Daardoor moet ik 's avonds nogal eens op pad en kan mijn werk derhal ve niet langer combine ren met de voetballerij", „Ik besef dat het bij het nieuwe bestuur is inge slagen als een bom, want men had een geheel nieuw toekomstbeleid op poten gezet waarin ik als trainer de belangrijkste schakel zou zijn. Ik vond het niet eerlijk om, met de gedachte dat ik me niet voor de volle hon derd procent in kon zet ten, daar langer deel van uit te maken. Ik ben een voetbaldier, maar deze keer heeft mijn verstand het gewonnen", aldus de trainer die achttien jaar 'in het vak' zat Het pas benoemde Fortu- na-bestuur kan door deze onverwachte ontwikke ling direct aan de slag, want op korte termijn zal er uitgekeken moeten worden naar iemand die deze vacature kan ver vullen. Assistent-trainer Jan Bouman neemt voor lopig de honneurs waar..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2