Rodeo: spel-der-grote-lij nen 'Pollux groeit uit zijn jasje' WATERWEG SPORT Regio-vraagstukken te lijf met geld, takelwagens en rails Ilandbalsters Oranje geven les aan jeugd SPORTAGENDA Voorzitter Roel van Neerbos luidt jubileum van 50-jarige hockeyclub in Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 12 oktober 1990 WATERWEG COS-kalender Het onlangs opgerichte COS Waterweg-Noord (de afkorting betekent Centrum Voor Ontwikkelings samenwerking) heeft een eerste levensteken de we reld ingestuurd: een kalender met activiteiten voor de maand oktober. De kalender lijkt op de wekelijkse filmladder en maakt melding van evenementen en evenementjes op het gebied van ontwikkelingswerk in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Er is precies op na te slaan wanneer ten behoeve van Roemenie oud pa pier wordt opgehaald in Holy en wanneer op insti gatie van Amnesty International in de Remon strantse kerk wordt gebeden voor De arme kant van Vlaardingen. Op de achterzijde van de kalender staat de visie van econoom en statisticus Roefie Hue- ting op de invloed die milieu en welvaart op elkaar uitoefenen. Het COS heeft een ondersteunende functie voor in stellingen die zich bezighouden met hulp aan ont wikkelingslanden. Gezondheidszorg Jongeren die willen solliciteren naar een baan in de gezondheidszorg, als leerling-ziekenverzorgende of als A-verpleegkundige, kunnen zich dinsdag 30 ok tober eerst uitvoerig laten voorlichten over hun be roepskeuze. Op die dag houdt de COG, de centrale school voor opleidingen in de gezondheidszorg, een informatiemarkt. Tijdens de open dag worden demonstratielessen ge geven. Vertegenwoordigers van instellingen uit de gezondheidszorg staan klaar voor een mondelinge toelichting. De school is gevestigd aar» de Juliana van Stolberg- Straat, in een pand van het voormalige Noletzïeken- huis. Ér wordt personeel opgeleid voor de zieken- en verpleeghuizen in Schiedam. Vlaardingen en Maas sluis. De informatiemarkt duurt van twaalf tot vijf uur. SCHIEDAM Anthonisgilde Het Anthonisgilde, dat de ceremoniale opvolger is van het aloude Dragers- en Anthonisgilde, bestond de afgelopen maand vijfjaar. Toch komt het bestuur er nu pas toe een eerste lustrumfeestje op poten te zetten. Het jubileum wordt morgenmiddag gevierd op het toepasselijkste plaatsje van de Brandersstad: het zakkendragershuisje aan de Schïe 15. De recep tie duurt van twee tot vijf uur. Spreekuur De Schiedamse afdeling van het CNV, het Christe lijk Nationaal Vakverbond, houdt woensdag 17 ok tober een spreekuur in het CSB-zalencentrum aan de Lange Haven 73. Iedereen, ook mensen die geen lid van de bond zijn, kunnen daar vanaf twee uur met hun problemen en vragen terecht. Het spreekuur neemt één uur in beslag. Aan de orde kunnen onder meer zaken komen als ontslag, stu diefinanciering, huisvesting of subsidies. Op het zelfde moment zijn de plaatselijke CNV-verfegen- woordigers ook telefonisch (4267486) te benaderen. Halve pijp De halve pijp voor de jeugd van West is al voor de helft in kannen en kruiken. Maar voordat hetskaie- board-gevaarte daadwerkelijk in de wijk staat, zul len er hier en daar toch eerst nog enige goedgevige buurtbedrïjven moeten worden gevonden die be reid zijn in de buidel te tasten. Want aan de verweze- lijking van het initiatief ontbreekt nog één ding: geld. Enige maanden geleden klaagden een groepje jon geren dat ze helemaal naar Rotterdam moesten, als zij met hun skateboards aan de slag wilden. De knapste trucs worden letterlijk op hellend vlak uit gevoerd en daar komt de halve pijp om de hoek kij ken. Deze holle baan komt in het parkje aan ae Vlaardingerdijk te staan. Om hun wens in vervulling te zien gaan, leek het de gemeente gesteund door de Bewonersverening Schiedam-West (BVSW) een aardig idee als de jeugd zelf zou proberen een startkapitaaltje bijeen te vergaren. De achterliggende gedachte daarvan is dat vandalisme wel eens achterwege zou kunnen blijven, wanneer de tieners zelf veel moeite hebben gedaan om de komst van zo'n object te bewerkstelli gen. De eerste 250 gulden is al binnen. De jeugd heeft ter aanmoediging dit geld van de BVSW gekregen. Het zoeken is nu naar andere sponsors. Daarnaast zoekt de bewonersorganisatie iemand die een oogje in het zeil wil houden en als het even kan de skateboarders stimuleert en aanzet tot leuke activiteiten. FORT-vrouwen Niet veel vaker zal een kleinschaliger cursus zijn aangeboden: de FORT-groep zoekt ten hoogste twee deelneemsters. Met enige trots maakt de stichting Vrouwen Vormingswerk Schiedam bekend dat nu ook in de Brandersstad een dergelijke groep van start zal gaan. De letters FORT staan voor Feminis tische Oefening Radikale Therapie. Waar het om gaat is het helpen en ondersteunen van elkaar om aangeleerd gedrag te veranderen, Belangstellende vrouwen kunnen bij Annie Torenvliet (telefoon 4705651) en Mies Derks (4749907) blijk geven van hun interesse. VLAARDINGEN Expositie De politie is er gistermiddag aan te pas gekomen cm een opening in een bank ïn goede banen te leiden. Er was ook wel wat aan de hand, maar niet datgene waarvoor de politie normaal ter plaatse is. Het was commissaris Spel die rond half zes in de Bondsspaar bank aan de Schiedamseweg een expositie opende van de Vlaardinger Peter Dumas. In de bank toont de 46-jarïge schild er aquarellen. Hij exposeert zijn werk al enige jaren in de regio en was vorig jaar bii voorbêeld nog in het Cultureel Cen trum Holandia te zien tijdens het 'Zomermuseum'. Met name in t woonplaats heeft hij nogal wat mo numentale opai.-chten gehad, waarbij het meesten tijds om wand- en paneelschilderingen is j De dood Geen betere omgeving om over de dood te praten dan een begraafplaats, dachten Kees Lesuïs en Hans Rikken. Daarom stelden de twee kunstenaars hun atelier Villa Palagonia op de voormalige rooms-ka- thoüeke begraafplaats aan het Emaus open voor drie lezingen, alle met als thema Dood, waar is uw prikkeL Kunstdocent Kees Vollemans begint de reeks vol gende week zondag 21 oktober. De titel van zijn cau serie is Lucifer nadert. Voilemans centreert zijn verhaal rond een anekdote uit de Tweede Wereld oorlog, toen op Duitse propaganda-affiches te lezen stond: Hitier vecht ook voor u op alle fronten. In Amsterdam had iemand daaronder geschreven: Doe ^K>r mijgeen moeite. Tweede ïn de rij is de kunsthistoricus Frank Reijn- ders, die op 18 november een referaat houdt getiteld Trionfo della mortë. De menselijke schedel, zoals bij voorbeeld afgebeeld op stillevens, herinnert de mens aan zijn sterfelijkheid. „Het leven is kort, maar krachtig is de dood". De derde spreker is de hoogleraar filosofie Samuel IJsseling. Op 16 december haalt hij de geschiedenis °P van Sherazade, die elke nacht een verhaal vertel de om aan de dood te ontkomen. Zou de dood mis schien de prikkel zijn die mensen er toe aanzet, ver- 'ai> noptetefcenen? Alle lezingen beginnen om drie uur. Kaaltjes kosten Waterweg Het spel heet Rodeo; in dit geval een af korting van Rotterdams Deskundigen Overleg. Het doel: de deelnemers laten, zien hoe verschillende grote problemen in Rotter dam en regio met elkaar samenhangen, zodat ze over de grenzen van hun eigen gemeenten of bedrij ven heen kijken. Niet .dat dat nog niet gebeurt, ten slotte is er het Overlegorgaan Rijn mondgemeenten (OOR). Maar het gaat niet alleen om de praktische haalbaarheid van ideeën. Het gaat ook om hetsümuleren van creativi teit, en dat blijkt het best te kunnen in spelverband. „De simulatietechniek is niet nieuw", zegt organisatie-adviseur Marc Petit, één der deelnemers. Zelf heeft hij een ruime ervaring met zulke spelconstructies en hij steekt de loftrompet over Rodeo, dat is ontwikkeld door de Ontwik- kelingsraad voor de regio Rotter dam (Rotor) en Hanneke Mastik en Peter van der Knaap van de Eras- mus-unïversiteit. Petit: „De Romeinen deden het al. En Napoleon. Hij had die enorme maquettes van delen van Europa niet omdat hij het zo mooi vond, maar omdat hij er zijn strategieën op losliet En hij had daar groot voordeel van". Imago Niettemin merken Rotor-secretaris Nico van Mourik en spelontwerp- ster Hanneke Mastik, dat menig be stuurder of ondernemer die Rodeo komt meespelen aanvankelijk nog al sceptisch is. Toch zeggen veel deelnemers achteraf, dat zij het spel nuttig hebben gevonden. Hoe verhoudt zich de grote werk loosheid in Rotterdam tot de bouw van koopwoningen in bij voorbeeld Schiedam? Hebben die twee dingen niets met elkaar te maken? Tijdens Rodeo blijkt dat ze alles met elkaar te maken hebben. De bodemsane ring in Maassluis kan van invloed zijn op het imago van Rotterdam als wereldhaven. Het is fascinerend hoe bestuurders, die doorgaans al leen denken over problemen bin nen hun eigen grenzen, zulke dwarsverbanden aan het verken nen zijn. Naast wethouders uit Hellevoet- sluis en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven waren de Vlaar- dingse wethouders Aart Kool en Ton van der Steen de spelers. CDA'er Kool heeft het Rodeo-spel zeer instructief gevonden. Al is hij geen onbekende met althans één aspect van de regionale problemen de wethouder is lid van de werk groep werkgelegenheid/werkloos heid van het overlegorgaan Rijn mond het ontwikkelen van een totaalvisie op het gebied was wel nieuw voor hem. Confrontatie „Je wordt door zo'n spel met allerlei problemen tegelijk geconfronteerd, je gaat de verbanden zien", zegt Kool. „En dan is het heel verhelde rend om ook eens met andere men sen, van werkgeverszijde en van de vakbond, daarover te brainstor men. Heelhuttig". De grote waarde van het spel is volgens de wethou der dat net zo realistisch is. „Ik werd geconfronteerd met dingen waar ik ook in de praktijk tegenaan loop". De twee teams wedijverden met el kaar wie het mooiste plan voor de Rijnmond zou maken. Ook nu weer bleek, dat men het over het alge meen wel eens is over wat de be langrijkste vraagstukken zijn, maar dat over de oplossingen heel ver schillend wordt gedacht. Tegelijk doet zich het effect voor dat het Rodeo-spel leidt tot een be ter begrip lussen bij voorbeeld werkgevers en vakbondsmensen. Ze merken dat hun belangen een hele tijd gelijk opgaan* meer bedrij vigheid, betere scholing, een betere infrastructuur, daar vaart iedereen wel bij. Hanneke Mastik test na elke ronde of de deelnemers de problemen evenwichtig benaderen of ze de grootste problemen ook het eerst oplossen of juist tot het eind toe be waren en of ze de financiële midde- Bestuurders, onder wie de Viaar- dingse wethouder Ton van der Steen, buigen zich over het Rodeo spel len zo gebruiken dat ze een opti maal nut hebben. Samenhang Die middelen bestaan in het Rodeo spel uit drie geldbuidels, vier takel wagens en wat speelgoedrailtjes. Hft komt voor dat de teams deze i. (delen op de plattegrond van Rotterdam en omgeving zo inzet ten, dat niet alleen de werkgelegen- Veel interesse voor Rodeo-spel Gemeentebesturen en bedrijven hebben zich geïnteresseerd ge toond om het Rodeo-spel ook in ei gen kring te spelen. Een. aantal wethouders en ondernemers heeft al kennis gemaakt met het regionale spel. Dat leidde tot het voornemen om het spel ook bij ge meenteraden en ondernemings raden te introduceren. Nico van Mourik, secretaris van Rotor, is zeer tevreden dat het Ro deo-spel zo aanslaat. „De deelne mers aan het spel, afkomstig uit de verschillende gemeenten ïn dit gebied, hebben hun tijd aan ons gegeven. Het is nu onze beurt om er wat voor terug te doen". Van Mourik doelt dan niet alleen op een introductie van het spel in bredere kring, maar ook op het aansturen op een vervolg. In no vember laat Rotor hierover een rapport verschijnen, vooral ge richt op de samenhang van de problemen m de regio Rotterdam. heid wordt bevorderd, maar tege lijk het milieu betere kansen krijgt. Maar tegelijk komt het voor dat een team wel de -werkgelegenheid wil stimuleren, terwijl het milieu op een geheel andere manier, met in zet van extra financiën, overeind moet blijven. En zo zijn er veel voorbeelden te bedenken, waarbij men de problemen te weinig in sa menhang ziet. Na afloop van Rodeo geven ont werpster Hanneke Mastik en hoog leraar Roel in *t Veld als bestuurslid van Rotor hun commentaar op het spel verloop Belangrijke bood schap: de problemen, hoe groot ook, worden kleiner of althans beter op te lossen, als je ze m samenhang leert zien. Tweede belangrijke con clusie: het regionale denken is noodzakelijker dan ooit, en, on danks OOR, ondanks Rotor, mis schien nog altijd het grootste knel punt bij de oplossing van regionale problemen. Maar Rotor wil er alles aan doen om de eendracht in de Rijnmond te bevorderen. Dogmatisch Professor In 't Veld wees daarbij op het al snil insluipen van dogma tisch denken, ook bij bestuurders. Na enkele uurtjes Rodeo bleek al een paar keer, dat de deelnemende teams geneigd zijn hun eigen spel als het beste te verdedigen. „Als dat na een paar uur het geval is, hoe moet het dan wel niet zijn als gemeentebestuurders enkele jaren met hun plannen bezig zijn", vraagt In 't Veld zich af. „Talloze groepen in deze regio zitten natuurlijk met ingebakken ideeën over hoe het in de toekomst moet. Het gaat erom, dat ze in hun denken dat klikje ma ken,- dat ze ook in de oplossingen van een ander de nuttige elemen ten zien". Schiedam Onder leiding van oud-international Bert Bouwer verzorgt het Nederlands dames team dinsdag in de Margriethal een handbalclinic. Voor deze trainingsdemonstratie, die in samenwerking met de ge meentelijke dienst voor sport en recreatie is georganiseerd, hebben de verenigingen DWS, UVG, HVC (alle Schiedam), WIK, De Hollan- diaan (beide Vlaardingen) en Uni- tas (Maassluis) een uitnodiging ontvangen. Ook alle basisscholen in Schiedam zijn aangeschreven. Jongens en meisjes van 6 toten met 12 jaar die niet zijn uitgenodigd, kunnen zich voor 16 oktober aanmelden bij de dienst voor sport en recreatie (010- 4260500, toestel 158). De clinic, waarbij ook UVG's international Ingrid Dulfer aanwezig.zijn, duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Tips voor deze rubriek kunt u doorge ven aan de aportredaktio van deze krant, postbus 4008,3130 KC Vlaardin gen. De aportredaktie ia overdag tele fonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en inde avonduren onder nummer 010-4056509. D ON D ERD AG110KTOBER Biljarten: 19.30 Voorwedstrijdan iiörs klein derde Klasse In De Kleine Corn an ce te Schie dam, 19.30 voorwedstrijden libra Wem vierde klasse poule 4 In café De Kroon te Vlaardin gen; Zaalvoetbal: 19.00 Bllldorp-VFC (dj. VRIJDAG 12OKTO0ER Voetbal: 20.00 Algemene ledenvergadering HBSS in clubgebouw. sportpark Harga, Schiedam; Hockey: 19.00-21.00 Jublleumre- cepi Ie vijftigjarig Pollux in clubgebouw aan dB Koolkersweg te Vlaardingen. ZATERDAG 13 OKTOBER KNVB-voetbal: competitie: 14 30 SW— PSV 2 (landelijke jeugd). 14 30Amemuiden— HVO; beker: 14.30 LugdunumExcelsior M; RVS-voetbol: 14.30 CION—OOTO. 14.00 HSC'89- GSS. 14.30 Unicum—GTB. 14.30 TSBSVDPW, 14.30 Goudswaard se Boys— WK. 14,30 VDL—Score High; Damesvoet bal: 11.00 DSVPHBSS. 12.30 Berkel—Del- laspcrt, 10.30 Capelle—MW'27; Basketbal: 20.00 Waddlnxveen FlyersThomson/Ju- venlus (h). 20.15 B NU—DEC A/Green Eagles (h), t9 30 Thomson/Juventus—Red Stars(dk Korfbal: 15.30 SIOS-ODO, 16.00 Oranje Nassau—BWR, 15.30 CKC Maassluis—De Kapellen; Volleybal: 17.00 Leylhon—Rijn mond (h). 15 30 RVC/Ubano n—Rij n mond (d), 16.00 intermenb—Holy(h), 15 00 MVCEk- spalvo 3 (tl). 17.30 Shell—Varel/CW 5 (h). 13.30 MVC—Baikal (d), 15.30 Patrocon/TOP 2—Holy (d), 13 30 Ekspalvo 6Shelt (d) ZONDAG 14 OKTOBER KNVB-voet bat: 14.30 Concordia SVD—SW, 14.30 RKWIK—Delft; RVB-vootbal: 14.30 SVDPW—Krallngen. 14.30 MSV71—DRZ. 14.30 St. Lodewijk—Schiedam. 14.00 Belve dèreOlympus S. 12.00 WOHUrsus, 14.00 Schiedamse Boys—Bolnes. 14.30 RET—Demos; Damaivoalbal; 12.00 Hermes DVSM5V71.12.00 VFC—BelvedèreZaal handbal 13.00 LuK/UVG—ADB/V&L, 13.15 Cepes/HerntesDWS (dj, Veldhondbel: 14.30 Snetwlek—Wl K (d). 11.10 Mörcasol/SA- tumus—WIK (h), 14.10 O DIS—De Hollandl aan (d). 13 30 HVCOtympia'72 (d), 1420 HW'70—UVG (h). 12.00 HVC—Snetwlek 2 (h). 13.15 Unltss-Meeuwen (h>. 14.30 Uni- tas—Atomlum (d); Korfbal: 14.00 Groen Geel—Vlaardingen. 14,00 Acl ielSucces. door SANDER §ONNEM ANS Vlaarditigen Waar me nig clubvoorzitter bij een jubileum in de historie van zijn vereniging duikt om tijdens 2ijn toespraak enkele memorabele ge beurtenissen op te diepen, zal Roel van Neerbos het slechts moeten doen met een toekomstvisie- De 43-jarige praeses maakt er geen geheim van weinig hoogtepunten te kunnen opdissen in vijftig jaar Pollux. De toehoorders zullen hem dat vanavond tijdens de officiële receptie niet kwalijk nemen, want de geboren en getogen Vlaardin ger nam pas drie maanden geleden de hamer over van Rick Smid. „Veel weet ik me niet voor de geest te halen", verontschuldigt Van Neerbos zich, „maar ik denk dat de verhuizing van de Claudius Civi- luslaan naar de Broekpolder als een hoogtepunt mag worden be schouwd. Daar was het maar be helpen, want we beschikten over een klein clubhuis en twee knol lentuintjes. De in gebruikname van het kunstgrasveld op ons hui dige complex kan ook een heuge lijk feit worden genoemd, al kleef de daar wel een minder feestelijk tintje aan. Ten eerste koste het ons nogal wat moeite de gemeente van die noodzaak te overtuigen, en om dat de finaciering niet een, twee, drie rondkwam, duurde het ivel eventjes voordat het veld ook echt werd aangelegd. Met enige trots kan Roel van Neer bos, directeur beheer van het Hoiy-ziekenhuis, vaststellen dat het zijn club, die het ontstaan heeft te danken aan het initiatief van een groepje Vlaardingse huisboud- schoolmeisjes, aardig voor de wind gaat. De oorsprong van de hockey club ligt in 't Hof. waar het gezel schap een veldje kreeg toegewezen om zich met stick en bal te amuse ren. Niet veel later verhuisde de inmiddels opgerichte vereniging naar het terrein waar momenteel de voetbalclub VFC haar domicile heeft. Na een onderkomen op sportpark Vijfsluizen vond het een nieuw domein aan de Claudius Ci- viluslaan, In die halve eeuw maak te bet vandaag precies vijftig jaar geleden opgerichte Pollux een aanzienlijke groei door. Uitgere kend in. het jubileumjaar meldde zich het vierhonderdste lid zich aan in de Broekpolder. Ledenaanwas „Het gaat goed met Pollux", eva lueert de in het eerste veteranen- team acterende voorzitter. „We hebben een fraai complex en de le denaanwas maakt een positieve ontwikkeling door. Wat dat betreft hebben we niets te klagen. Verlan gens hebben we natuurlijk wel, want nu Pollux uit zijn jasje dreigt te groeien is de aanleg van een tweede kunstgrasveld onontbeer lijk. Dat zal voor zowel de gemeen te als onze vereniging wederom een fikse investering betekenen. Voor de aanleg van het huidige veld hebben we 80.000 gulden op tafel moeten leggen en dat bedrag is nog n et eens afgelost' „Je begrijpt dat we een tweede veld niet zomaar eventjes kunnen aanleggen. Door de groei van het ledenaantal zal Pollux zich meer en meer kunnen profileren, waar door we wellicht aantrekkelijker worden voor bepaalde sponsors. De geldelijke steun zal toch weer voor een groot deel van de ge meente moeten komen. Mocht dat tweede veld er inderdaad komen, dan kunnen we heel wat jaartjes vooruit, want het is niet aan inten sief gebruik onderhevig". Met de komst van de aan de andere kant van de rijksweg gelegen surf- plas is de verkeersstroom in de Broekpolder aanzienlijk toegeno men, waarbij het kunstgrasveld door talloze bezoekers regelmatig werd gebruikt als voetbalveld en zelfs, hoe gek het ook klinkt, als crossterrein. Een door de gemeen te aangebrachte omheining heeft inmiddels een einde gemaakt aan die ongewenste intimiteiten. Het is de bedoeling het hele complex van een deugdelijke omheining te g| voorzien, maar niet alleen mate- riële eisen staan bovenaan het prioriteitenlijstje van Van Neer bos. Resultaten „We moeten", openbaart hij zijn gedachte die een prestatiegerichte doelstelling niet verheult, „de re sultaten van het het eerste dames- en herenteam zien te verbeteren. Welbeschouwd hebben we veel veteranenteams en een aanzienlijk aantal jeugdelftallen. Daartussen ligt een gat en dat vormt nu iuist het probleem. De jeugd beschikt over heel wat getalenteerde spe lers van wie we straks met onze eerste teams veel profijt kunnen hebben. Om de zogenaamde uit stroom tegen te gaan en de jonge ren te motiveren bij de doorstro ming naar de senioren,, moet je toch iets aardigs te bieden hebben". „Ik doel daarmee", drukt hij zich zorgvuldig uit, „op het niveau waarop wordt gespeeld. Hoe hoger de club speelt, des te aantrekkelij ker is het voor zo'n vereniging om in aktïe te komen. Om ons dames- ÊL*5v./ Roel van Neerbos...'Ik vind het ui termate arrogant om een groep mensen uit te laten maken wie wel en wie g een lid mag zijn'... en herenteam op een hoger plan te brengen hebben we echt geen an dere trainers nodig. In de personen van Wouter Sehutte (heren) en Feike Cats (dames) hebben we twee enthousiaste en deskundige oefenmeesters, met wie we nog heel ver kunnen komen". Het kan een buitenstaander die het sportcomplex in de Broekpolder bezoekt niet ontgaan dat het er bij Pollux uiterst familiair aan toe gaat. Een gezelligheidsclub wil Van Neerbos het niet direct noe men. Want, zo beweert hij „met name bij onze eerste teams staan de prestaties voorop en komt de gezel- ligheid later. Als je de gezelligheid boven alles laat prevaleren, lopen de betere spelers weg". Zelfs het sterkste van de vier vete ranenteams werd in vijf opeenvol gende seizoenen kampioen en is slechts één klasse van het hoogst haalbare niveau verwijderd. De voorzitter kan echter niet ontken nen dat sfeergevoeligheid bij velen bepalend is voor het bedrijven van de hoekeysport. Gezicht Van Neerbos ween „Zoals mijn ge zinmijn vrouw en vier kinderen zijn ook helemaal gek van het spel letjezijn er meer en dat bepaalt natuurlijk wel het, gezicht van de vereniging. Op zaterdagmiddag bedrijven on2e trim-hockeyers het spel op geheel eigen wijze en diver se recreanten hebben zich. een maal gepassioneerd van de sport, tenslotte als lid aangemeld. En waar vind je nog een vereniging waar tijdens het weekend hele ge zinnen aktief zijn"? Dat naast de tennissport ook het hockey nog altijd het predikaat 'elitesport' knjgt opgespeld, beseft de welbespraakte voorzitter terde ge. Maar waarom hockey nu juist de geliefde sport is van politici, doktoren en andere hoogwaardig heidsbekleders is ook hem een raadsel. „Soms vind ik het wel eens een zot idee om met een stok achter zo'n klein ballege aan te rennen, maar waarom zo'n club dat soort mensen aantrekt is mij niet duidelijk. Bal loteren doen we absoluut niet", be nadrukt Van Neerbos die beslist geen 'hockeybal' genoemd wil worden. „Ik vind het zelfs uiter mate arrogant om een groep men sen uit te laten maken wie wel en wie geen lid mag zijn. De mensen komen toch naar jouw club toe om dat het sfeertje hen aanspreekt, en 2ij menen daarin te passen. Die be trokkenheid uit zich vooral op de manier waarop diverse leden zich inzetten bij tal van aktivïteïten. Van de vrijwillige inbreng der le den moet toch iedere sportvereni ging het hebben? Pollux Es een en thousiaste club. Dal merk ik aan die dingen die voor de viering van het jubileum zijn geregeld". Festiviteiten Het 50-jarig bestaan wordt niet al léén dit weekend op feestelijke wijze herdacht Het spits van. net feestprogramma wordt vanavond afgebeten met een receptie, waar na morgen de festiviteiten in een speciaal daarvoor opgezette feest tent worden vervolgd. In mei vol gend jaar wordt het jubileumjaar via een aantal toernooien en een cabaret-avondafgesloten. „Ik ben niet het type voorzitter dat zuigend aan een dikke sigaar van achter de bestuurstafel de zaken delegeert", profileert de ora zijn «i- fen uitspraak lachende Van Neer- os zichzelf. „We mogen ons ge lukkig prijzen dat de commissies uitstekend zijn bezet, we beschik ken overeen gemotiveerd bestuur en tal van leden die de zaak draai ende houden. Neem bijvoorbeeld het regelen van bardiensten. Het klinkt heel onbelangrijk, maar het moet wel worden geregeld. Als je voor dat soort zaken geen vrijwïll- gers hebt, die dat op zich nemen, krijg je onherroepelijk gelazer..."*.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2