'Sjouwen is humor' .Mmm Museum krijgt schilderij Brands 'Er bleef een grote puinhoop achter' 13] ^2 BRIEVEN Vijf softbalsters Schiedam doen mee aan indoortoernooi VERKEERSAKTIE SPORTAGENDA Primaat gemeenteraad mm Krabbendam herkiesbaar Onder invloed Sponsor voor DWS Cees Bonman assisteert Jan Bonman NAPRATEN MET Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 16 oktober 1990 jWateweg_ Jamboree Het scoutingdistrict Rijnmond Maassluis, Vlaar- dingen en Schiedam doet dit jaar met drie groe pen mee aan de Jota, de jamboree on the air. De Jota is een evenement waarbij padvinders over de hele wereld via de ether contact met elkaar leg gen. Honderden zendamateurs stellen er hun appa ratuur voor beschikbaar en helpen de scouts met het bedienen van de knoppen. Dankzij een bijzondere machtiging van de PTT mogen ook scouts die geen zendvergunning hebben achter de microfoon plaatsnemen. De jaarlijkse Jota begint in de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 oktober om 00.01 uur precies en duurt tot zondag de 21e om vier uur 's middags. Belangstellenden kunnen een kijkje komen nemen op de regionale zendstations: de Schiedamseweg 200 in Schiedam (Bijdorp), de Schiedamseweg 115 even eens in Schiedam en het scoutcentrum Vlaardingen aan de Broekpolderweg. SCHIEDAM Talent in Tender Ze komen naar Schiedam, ze kijken ongetwijfeld goed om zich heen maar of zij ook zullen overwin nen? Deze vraag kan op zijn vroegst donderdag avond laat worden beantwoord wanneer het dames- trio Veni Vidi Vici haar Schiedamse debuutoptre den in jazzcafé De Tender heeft afgesloten. Veni Vidi Vicide groep ontleende haar naam aan de onsterfelijke uitspraak van de Romeinse keizer Julius Ceasar: Ik kwam, ik zag, Ik overwon be staat uit drie getalenteerde Rotterdamse zangeres sen. Zij beloven een spetterend optreden, waarin ruimte is ingeruimd voor bekende soulnummers van onder andere de Pointer Sisters, The Weather Girls en Patti Labelie. De zangeressen laten zich uitsluitend begeleiden door pianist Chris Smalt. Naast Veni Vidi Vici verzorgt donderdagavond de Amerikaanse zangeres Faith Pillow ook een optre den in de Tender. Het dubbelconcert in het theater café van het Passage Theater begint donderdag avond om half tien. (VLAARDINGEN Vervuiling Milieuvervuiling Vlaardingen kan er over mee praten. Mogelijk was die slechte reputatie op het ge bied van vuile lucht reden voor de Vrije universiteit en samenleving om juist in Vlaardingen een lezing te geven over de oorzaken en effecten van milieu vervuiling. Prof. dr. TJ.A.Th. Brinkman, hoogleraar in de ana- lystiscbe chemie aan de Vrije Universiteit, gaat in. een lezing in op vragen over gezondheid en mileiu vanuit de scheikunde. Hij stelt vragen aan de orde als: hoe stellen we vast wat vervuiling is; welke hulpmiddelen reikt de scheikunde daarbij aan en hoe bepaal je welke milieu-verontreinigende stof fen in het voedsel of in de bodem voorkomen. Professor Brinkman houdt zijn voordracht in een zaal van de Oosterkerk aan de Schiedamseweg op donderdag 25 oktober. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Erasmusschool Het openbaar onderwijs in de binnenstad van Vlaar dingen is vanaf volgende week weer beter bereik baar. Dan komt er een einde aan de 'versnipperde' situatie die ontstond toen de Erasmusschool in 1988 fuseerde met de Juliana van Stolbergschool. Twee jaar hebben de kinderen nog les gekregen in het oude schoolgebouw aan de Groen van Prinste- rerstraat; sinds augustus dit jaar is de hele organisa tie gevestigd aan het Westnieuwland. Dat beteken de dat er in de omgeving van de Van der Driftstraat en de Groen van Prinstererstraat een groot aantal maanden geen school was gevestigd. Volgende week dinsdag is het leed geleden. Dan opent de Erasmusschool, zoals de fusieschooi heet, zijn deuren in een nieuwbouwpand aan de Huy- gensstraat De kinderen vieren de opening met een klein feestje. In november doen de volwassenen dat nog eens dunnetjes over met een officiële opening. „In RN Waterweg van 11 oktober staat een kritisch stukje over het artikel in ons partijblad Voorwaarts, waarin ik pleit voor versterking van het primaat van de gemeenteraad. Kennelijk heeft de journalist be grepen dat ik het raadplegen van de bevolking niet op prijs stel en dat ik zou vinden dat de gemeenteraad voortaan maar uit een ivoren toren zou moeten rege ren. Het tegendeel is waar! De PvdA pleit juist voor beter overleg met burgers en maatschappelijke orga nisaties. In ons verkiezingsprogramma en in de sa menwerkingsovereenkomst met D66 en Groen Links zijn hiervoor allerlei wegen uitgestippeld. In mijn vaste Voorwaarts-artikel Berichten van het front (de ütel verwijst naar de positie van onze frac tie als vooruitgeschoven post van onze partij, niet naar concrete conflictsituaties) ben ik ingegaan op onze wens de positie van degemeenteraad te verster ken. Niet ten opzichte van de bevolking, maar ten opzichte van B en W! Te vaak komt het voor dat B en W belangrijke zaken bekokstooft zonder eerst met de raad overleg te plegen. De bevolking moet zeker beter en intensiever wor den geraadpleegd over plannen van het gemeentebe stuur, maar dan wél pas als vaststaat dat net gemeen tebestuur die plannen heeft. De gemeenteraad heeft als hoofd van de gemeente de verantwoordelijkheid voor wat er wel en wat er niet in de stad wordt klaar gestoomd en moet die positie ook v/aar maken. Het is toch merkwaardig als je als raadslid door terecht verontruste bewoners wordt aangesproken op plannen die je als raad helemaal niet hebt en ook niet steunt. Dat geldt niet voor routinezaken als de in richting van straten, maar des te sterker bij ingrij pende beslissingen, zoals de bouw van een hotel inde Raemaekersstxaat en de sloop van woningen in Meuwland. Sinds de rampzalig lage opkomst bij de raadsverkie zingen dit voorjaar is het iedereen duidelijk dat het belang van democratisch gekozen bestuur beter voor het voetlicht moet komen. Hoe kun je verwachten dat mensen de democratie serieus nemen en deelne men aan verkiezingen, als de gekozen gemeenteraad bij belangrijke beslissingen en discussies in de stad kennelijk geen rol speelt? Dat moet in de toekomst anders, en dat is ook een zaak waar B en W aan moe ten werken. Hans Bakker, fractievoorzitter PvdA Schiedam. SCHIEDAM ^VLAARDINGENI woensdag 17 oktober •theatergroep pruim speelt het sprookje De koning en de zwerfkat, Passsg©thea ter. 14.00 uur. bijeenkomst psychome trie, helderziende waarne mingen, wijkcentrum Nleuwland, 20.00 uur. optreden zangkoor OASE. dienstencentrum Woud- hoek. 14.00 uur. donderdag 18 oktober dubbetconcert van Veni Vïdl Viel en Faith Pillow, the atercafé De Tender, 21.30 uur. donderdag 18 oktober bingo, dienstencentrum West, 19.3d uur. film Gejaagd door de Wind, Harmonie Filmzaal, 20.00 uur (ook vrijdag en zaterdag). I MAASSLUIS woermtag 17 oktober kinderfilm Platvoet en z'n vriendjes, Schuurkerkthea- ter, 13.30 en 16.00 uur. donderdag 18 oktober film Theo en, Thea, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. Sint Anthonisgilde viert eerste lustrum door NATHALIE LANS Schiedam Een zakkendragers- gilde—je zou zeggen dat daar anno 1990 niet veel belangstelling voor is. Wie gaat er nu in zijn vrije tijd voor de lol met zakken van vijftig kilo op z'n nek heen en weer rennen? Toch blijkt het een leuke vorm van vrije tijdsbesteding. Het Sint Anthonis gilde, genoemd naar het vroegere Schiedamse zakkendragersgüde dat van 1465 tot en met 1943 werk zaam was, bestaat alweer vijf jaar. De aanleiding van de wederoprich ting van het St. Anthonisgilde in 1985 was het 2€0-jarig bestaan van molen de Vrijheid. Het leek een aantal enthousiastelingen leuk om tijdens de festiviteiten te laten zien hoe het graan vroeger naar de mo len werd gebracht en vervolgens als meel weer naar de branderij vervoerd. De oprichting van het zakkendra gersgüde kreeg een staartje, want vijf jaar na dato kunnen de leden de verzoeken voor optredens nauwe lijks nog bolwerken. „Alleen dit jaar al waren er acht optredens bui ten de stadswallen van Schiedam", zegt Paul Collignon, hoofdman van het gilde. „We hebben bijvoorbeeld meegedaan aan de Hanzedagen in Deventer en de 1 april-viering in Brielle. Vorige maand waren we in Rotterdam waar we hebben meege werkt aan een film in het kader van Rotterdam 650 jaar", vult zakken drager Guus Hagendoorn aan. Ook in de Jeneverstad zijn de zak kendragers vaak aan het werk. Naast de jaarlijks terugkerende bij dragen aan festiviteiten als de mo lendagen en brandersfeesten, krij gen de dragers steeds meer verzoe ken voor een nostalgisch optreden. Zo kwamen zij dit jaar in actie als fi guranten tijdens net toneelspekta kel 'Een brandende kwestie' dat in mei in en rondom de Lange Haven werd opgevoerd. Serieus De optredens in en buiten Schie dam eisen nogal wat vrije tijd op van de gildeleden. Om aan de toe nemende vraag te kunnen voldoen, zijn er volgens Paul Collignon meer leden nodig: „Het gilde bestaat op het moment uit een vaste kern. van zo'n vijftien mensen. We kunnen de vele aanvragen voor optredens eigenlijk niet meer aan. Niet ieder een is elk weekeinde beschikbaar. Wanneer we meer mankracht heb ben, kunnen we circuleren. Als gil- delid hoef je dan niet met iedere festiviteit te komen opdraven". De zakkendragers vatten hun taak serieus op. Hoewel zij er geen cent mee verdienen, nemen de leden zonder aarzelen balen van vijftig a zestig kilo op hun schouders. Waar om maken de dragers de vracht zo zwaar? Voor de show zou je toch ook zakken met een gewicht van tien kilo kunnen dragen? De zak kendragers willen daar niets van weten. „Het gilde wil een stukje van de oudheid weergeven. Daar hoort ook het gouwen bij. Stouwen is humor. We willen het spel spelen zoals het was en dat doen we dus", zegt Paul Collignon. Volkstoneel De zakkendragers nemen hun taak serieus. Naast het dragen van de voorgeschreven gewichten probe ren. zij dan ook zo authentiek moge lijk het 'onderhandelen tussen de zakkendragers en de handelaren weer te geven. In de beginperiode traden de gilde- leden puur als werkmensen op; ze renden met zakken van de ene naar de andere kam. De laatste tijd maakt het Athonisgilde er steeds meer volkstoneel van: „Er gebeur de vroeger natuurlijk meer aan het dragen van zakken graan, we wil len het publiek laten zien hoe het gilde daadwerkelijk te werk ging", legt Guus Hagendoorn uit, .Vooral de koren weger van het gil de maakt er een show van. Hij prikt in een zak graan om te kijken of het graan goed is en controleert het ge wicht van de handel. Soms zegt hij dat het graan van een slechte kwa liteit is en dan weigeren wij, zak kendragers, te dragen". „Ook zetten we het onderhandelen in scène. Wanneer een handelaar ons twee en een halve cent per baal wil geven, vragen wij bijvoorbeeld vier of vijf cent Deken Jan Hagen doorn neemt uiteindelijk een beslis sing. Hij heeft altijd het laatste woord". Sleeën De gildeleden krijgen ook steeds meer traditionele attributen tot hun beschikking. Zij maken deze na van de oorspronkelijke voorwerpen die in het Nationaal Gedistilleerd Mu seum in Schiedam te bezichtigen zijn. Zo is het gilde in het bezit van Het jubilerende zakkendragersgü de. een vaandel, traditionele zakken en kleding. Ook staat er in het Zakkendragers huisje aan de Schie, dat het Antho nisgilde voor gelegenheden mag gebruiken, een smakbak. Die bak werd gebruikt voor het gooien van dobbelstenen. De zakkendragers 'smakten' met dobbelstenen om het werk eerlijk te kunnen verdelen. Het gegooide aantal ogen bepaalde watje die dag voor werk had. Op aanraden van Jan Schaper, ei genaar van het Zakkendragers huisje en mede-oprichter van het gilde, maakten de dragers ook twee sleeën. Schaper zag op schilderijen opvallend vaak sleeën afgebeeld. „Ik adviseerde degildeleden om die na te maken. De mensen willen spektakel en dat zien ze wanneer die sleeën met een rotgang van het Zakkendragershuisje de Dam wor den opgetrokken". De gegevens over het reilen en zei len bij het Schiedamse zakkendra gersgüde hebben hun hedendaagse opvolgers voornamelijk van mon delinge overlevering. Er is bijna niets geschreven over het ambt. Hoewel de laatste zakkendragers, die in 1943 nog bij het gilde werk zaam waren, inmiddels zijn overle den, zijn er toch nog enkelen die iets over het oorspronkelijke gezel schap kunnen vertellen. Zo weet de 79-jarige G. Collignon, vader van gildelid Paul Collignon, te vertellen dat de zakkendragers vroeger allemaal een bijnaam had den. „Ik werkte bij distilleerderij Piet van Gent en daar kwamen de zakkendragers natuurlijk ook met handel. Ik kan me nog goed herin neren dat ze allemaal een bijnaam hadden. Je had Engeltje en Melle- kie. Er was er ook eentje die geen bijnaam wilde? maar dat werd dan vanzelf De ongedoopte". In het huidige gilde hebben ook nog enkele dragers een bijnaam, „We hebben Cor met de pijp de eeu wige pijproker en Cor met de bulk, die een zogenaamde hang over heeft. Maar we hebben niet net als vroeger alleméél een bij naam. Alleen de opvallende figu ren", aldus Guus Hagendoorn. G»rniera»*»«»rdan kunnen Informatie over het St. Athonliglld* krljgan bi) dakan Jan Hagendoorn, Lange Haven 133. Schiedam, telaloonmimmer 010-4288611 of bi) hoofd man Paul Collignon, Dam 3S, Sehiadam, te la foonnummer 010-4265310. Schiedam Het Stedelijk Museum Schiedam kan deze week een schil derij aan de collectie toevoegen. Donderdagavond neemt wethou der Chris Zijdeveld (cultuur) een doek van Eugène Brands in ont vangst. Het schilderij is een schenking van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. De vereniging heeft het werk van Brands deels uit eigen middelen aangekocht. De rest werd betaald door sponsors. Het doek past goed in de museumcollec tie. Het Stedelijk verzamelt werken van actuele Nederlandse kunste- Over het schilderij, dat al te zien was op de recent gehouden jubi leumtentoonstelling 90 jaar Stede lijk Museum, ontstond dit voorjaar een rel. Volgens verwachting zou het kunstwerk officieel worden aange boden bij het 90-jarig bestaan van het museum. De vereniging besloot daarmee echter te wachten tot na bet vertrek van toenmalig mu seumdirecteur Hans Paalman. Hiermee gaf de vereniging aan, dat zij weinig gecharmeerd was van de handel en wandel van de museum directeur. Inmiddels is Paalman, die ver vroegd met pensioen is gestuurd, tijdelijk opgevolgd door interim-di recteur Arie Metaal. De benoeming van een definitieve opvolger van Paalman laat, naar het zich Iaat aanzien, nog enkele maanden op zich wachten. door DONALD BAX Schiedam Vijf speelsters van hoofdklasser Wilton Fije- noord/Schiedam (Mereille Hammink, Jolanda Droog, Gysel- le Korpel, Sanne 't Hart en Mireille Gill'ard) nemen in de maanden november en december deel aan een voor Neder land uniek indoor-softbaltoemooi. In de Amsterdamse sport hallen Zuid zullen de zestig beste vaderlandse softbalsters, die zijn geselecteerd en in teams zijn ondergebracht door het tech nisch bondskader van de KNBSB, een hele competitie afwer ken, waarna het toernooi wordt besloten met een playoff-sy steem. In de personen van Craig Mont- vidas (coach Twins), Ton Schou ten (manager Jong Oranje), Fred Remmers (coach Jong Oranje) en Truus Ruiter (bondsbestuurs- lid) heeft de KNBSB een inge nieus plan ontwikkeld. Zij heb ben eerst een aantal spelregels bedacht, die zijn uitgeprobeerd in een tweetal wedstrijden van Jong Oranje. In tegenstelling tot de gewone veldcampetitie is dit maal het accent op de aanval ge legd, waardoor het spel voor 20- wel speelsters als publiek stuk ken interessanter wordt. Het aantal speelsters is op die denkwijze afgestemd. Naast de gebruikelijke zes binnenveld- sters zal met slechts één buiten- veldster in plaats van de gebrui kelijke drie worden gespeeld, waardoor de kans op een honk- slag aanzienlijk groter wordt. Elke wedstrijd zal niet langer duren dan 45 minuten, met aan sluitend een tie-break voor elk team. Een ploeg bestaat uit tien Schiedam Gerrit Krabben dam stelt zich herkiesbaar als voorzitter van de Schiedamse af delingsclub DRZ. Ook penning meester mevrouw A. Warnawa heeft zich bereid verklaard er een nieuwe termijn aan vast te knopen. De ledenvergadering, die dins dag 23 oktober vanaf 20.00 uur in het clubgebouw wordt gehou den, moet deze kandidatuur be krachtigen. Dat geldt ook voor de toetreding tot het bestuur van M. Krabben dam, K. van Os, J, Keimpema en C. Spruit Bleeker. Wedstrijd-se cretaris R. Windhorst daarente gen keert niet terug als bestuurs lid. Vlaardingen Een 36-jarige Zwijndrechtenaar heeft vrijdag avond twee uur de auto moeten laten staan, nadat hij onder in vloed een aanrijding had veror- zaakt op de Productiestraat in Vlaardingen. De man zag een naderende auto over het hoofd, toen hij vanaf een uitrit de weg op reed. De auto's botsten. De schade was beperkt. Schiedam De komst van een shirtsponsor voor het eerste da mesteam sluit feilloos aan op de ambities die DWS nog steeds koestert. De Schiedamse hand bal vereniging sloot met Prénatal Moeder en Kind b.v. te Almere een driejarig contract af, Met de steun van deze firma, die het da meshandbal als een vrouw vriendelijke sport ziet, hoopt het in de eerste divisie spelende DWS binnen afzienbare tijd te kunnen doorstoten naar de na tionale top. speelsters. Andere regels zijn aangepast of heeft men laten vervallen, zodat de snelheid van het spel wordt bevorderd. Demonstratie Voorafgaande aan de start van deze indoor-eompetitie wordt zondag in de sporthallen Zuid een demonstratie gegeven. Fred Remmers zal dan onder meer uitleggen wat de filosofie is ach ter dit toernooi. Na een toelich ting op de veranderde spelregels zullen teams van Forelle en SSK vanaf 20.00 uur een. demonstra tiewedstrijd spelen. De zes teams (Forelle, SSK, Staller, Covee, Markworten Jan de Wit) komen in aktie op 3, 4,10. 18, 24, 25 no vember, 2,8,15,16,19, en 23 de- Jolanda Droog Is een van de vijf Schiedam-speelsters die deelne men aan de indoor-eompetitie. cember. Per dag worden drie duels gespeeld, die beginnen om 10.00,12.30en 15.00 uur. Mireille Gill'ard speelt met on der andere Jacqueline de Heer (Sparta) in het team van Jan de Wit. Jolanda Droog verdedigt met een aantal andere interna tionals de kleuren van Covee, Mereille Hammink komt uit in het Staller-team, terwijl de Jong Oranje-speelsters Gyselle Kor pel en Sanne 't Hart voor SSK spelen. Deze zes bedrijven, die hun naam aan een team hebben gekoppeld, treden tevens als sponsors op. Vlaardingen Cees Bouman wordt toen de tijdelijke assistent trainer van Fortuna VI. Hoewel het bestuur van de Vlaardingse tweede klasser haar zinnen had gezet op Wim Muider, was het de oud-contractspeler van Fortuna VI en SVV niet mogelijk op dat verzoek in te gaan. Cees Bouman zal zich uitsluitend over de trai ning en coaching van het tweede elftal ontfermen, zodat Jan Bou man zich helemaal op de A-se lectie kan storten. Op de door het vertrek van hoofdtrainer Koos de Gooijer ontstane vacature heeft Fortuna VI al één reactie ontvangen. De momenteel bij het Dordtse Emma werkzame Hans Buiten dijk heeft via Jan Bouman een visje uitgegooid met het oog op volgend sei2oen. Het nieuwe be stuur van Fortuna zal met het aanstellen van een nieuwe hoofdtrainer niet over één nacht ijs gaan. Schiedam Direct na de herfstvakantie begint de gemeentepolitie met een jeugd ver keersactie. Tijdens deze actie zal de politie vanaf volgende week maandag extra aandacht besteden aan het wegge drag van fietsers en bromfietsers. Jongeren krijgen tot 5 november de tijd om hun brommer of fiets aan de wettelijke eisen aan te passen. Met vragen kunnen zij terecht bij het politiebureau. In de maand november gaat de politie scherp con troleren 00 het rikrerfraa de staat van het voertuig. Jeugdige wets- ;te van tien gulden. 1 poatbut 4008. 3130 KC Vlurdlngan. Do sporfrodaklia ovardng telefonisch be reikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer OIO- WOENSDAG 17 OKTOBER Handbal: Holland-toernool (demes) In Margrleiha! te ScMedarn: 18.30 Roeme nieBelglé, 20.00 NederlandIJsland, 21 30 Noorwegen—Polen. Biljarten: 19.30 Voarwedsirljden iltore klein derde klasse In De Kleine Conflance ie Schiedam; 19 30 Voorwedstrijden Hbre klein vierde klasse poule 2 tn café Rotterdam te Vlaardingen 19.30 Voorwedsfrljden libre klein vierde klasse poule 3 In café De Oude Markt te Vlaardingen. DONDERDAG 18 OKTOBER Handbal: Holland-toernooi (dames) In Margriethal te Schiedam: 18 30 Noorwe gen—IJsland. 20 00 België—Nederland, 21.30 Roemenië—Polen. Volleybal: 20.15 Ervea 4—Shell (h); Biljarten: 19.30 Voor- wedslrlldsn libre klein derde klasse tn Qe Kleine Conflance te Schiedam, 19.30 Vocr- wedstrtjdeo llbre klein vierde klasse poule 4 In café De Kroon ta Vlaardingen: Zaalvoet bal: Terbregge Rotterdam: 20.00 3VDP— HBSS (d): Voetbal: 19.30 DZBSW 2. HENK SALARI (30) «peelde vanaf rijn vijfde jaar bij SVV, waar hij twaalf seizoenen ala con- tractepeler acteerde in het betaalde voetbal. Vanwege een chronieche Knieblessure werd de bikkelharde verdediger afgekeurd en begaf hij zich op het fraineravlak. Dit seizoen maakt Safari zijn debuut ala zelfstandig oefenmeeater bij de za te rda gaf deling van SVDPW, waarvan hij ongetwijfeld een andere voorstelling moet hebben gehad. Na zes wedstrijden staat zijn club er met slechts twee punten alles behalve florissant voor. Na de degradatie uil de KNVB ziet de toekomat er dua opnieuw weinig floris sant uit. door SANDER SONNEMANS Bevalt het trainersehap een beetje? „Uitstekend zelfs, al zou je dat gezien de resultaten niet verwachten. Na de zes wedstrijden die we hebben ge speeld, hebben we drie doelpunten voor en er eenentwintig tegen. Dat is natuurlijk niet al te best, maar daar aan liggen allerlei oorzaken ten grondslag". Zoals? „Na het vertrek van Jan Rotgers bleef er een grote puinhoop achter bij SVDPW. Het gebeurde vorig seizoen regelmatig dat de training werd afge last, omdat er maar twee of drie spe lers waren. Je kunt je dus wel voor stellen dat ik op een nulpunt moest beginnen. Ik ben nog druk bezig om van het elftal een hecht team te ma ken. Dal gaat niet zo maar". S VDP W begon met een overwinning. De spelers Kunnen dus we! voetbal len? „Wel degelijk. Ondanks enkele grote nederlagen moet ik stellen dat we nooit helemaal kansloos zijn geweest. Je maakt voor de wedstrijd goede af spraken, maar als we dan een snelUe tegentreffer krijgen te verwerken, zakt de moed de jongens kennelijk meteen in de schoenen Was dat tegen TSBook het geval? „Het was een verschikking. Doordat de drie spelers die het team moeten dragen waren geschorst en de te laat gearriveerde Tan Kul up om discipli naire redenen op de bank moest be ginnen, waren we natuurlijk niet op z'n sterkst Het was dan ook niet zo gek dat na de eerste treffer de koppies al omlaag gingen. Het is duidelijk een mentaliteitkwestie". Hoe werken die nederlagen door op de spelersgroep? „Het is natuurlijk eiker keer weer zaak om de spelers te motiveren. Aan de sfeer zal het niet liggen, want die is perfect Zo staat er, om maar even een voorbeeldje te geven, elke donder dagavond een maaltijd klaar. De or ganisatie is opnieuw op poten gezet en gelukkig werkt dat door op de groep. Dat merk ik op de trainingen. De op komst is normaal en de jongens wer ken keihard. De bezieling j$ er wel. Na het verlies tegen TSB hadden de jongens er zwaar desmoor in. Ze gin gen niet eens terug naar het eigen ter rein. 2e balen er dus net zo hard van". Er is nog zat werk aan de winkel? „Zeker weten. Niet alleen ik, maar ook de spelers zijn daar van door drongen. Elke week spreken we alles met de groep door en dan belooft ie dereen wat voor elkaar over te heb ben. Helaas komt dat niet altijd lot ui ting, maar ook dat is een kwestie van naar elkaar toe groeien". Al met al blijf ie optimistisch „Uiteraard. We zitten nog niet eens op de helft van de competitie. Zaterdag spelen we tegen Rockanje, Die pot moet gewonnen worden om niet nog verder in de problemen te komen. Ik ben ervan overtuigd dat we niet de graderen. De jongens worden steeds meer gediscipuneerder en ik weet ze ker dat een succesje stevig zal door werken op de positieve ontwikkeling- Ik wanhoop nog lang niet". Er zal dus keihard getraind moeten worden? „Man hou op. De gemeente heeft 580.000 gulden uitgegeven aan de ge- bako-veïden, maar dat geld hadden ze beter in het water kunnen gooien, want dan hadden ze tenminste nog kringetjes kunnen zien. Op die vel den valt geen normale oefening af te werken en dat komt de beleving niet bepaald ten goede. Je staat tot je en kels in het zand en de bal springt aUe kanten op. Daarom proberen we voor de dinsdagavonden zoveel mogelijk oefenwedstrijden te regelen, want je moet toch wat".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2