35% College Maassluis loopt klappen op HVO moet nog wennen aan Ton van der Lei je WATERWEG 15 SPORT Rowi Parket ACHTERGROND IP Speldjes KORTING OP ROWI PARKETVLOEREN EN -ARTIKELEN UUR LANG IN ROWI PARKET- SHOVVROOMS Frustraties groot bij PvdA överschrij vingen hoofdklasse softbal Veel spelers gaan en komen bij Holy Beslissing HBSS in 's-Gravenzande Vlaardingen heeft geen kampioenen Rotterdams Nieuwsblad donderdag 1 november 1990 SCHIEDAM .'Spieringshoek Het 35-jarig bestaan van Spieringshoek dat deze 'maand wordt gevierd, staat in het teken van de aktie 'Hou de Noordzee schoon' en 'De Zonnebloem'. Ondanks dat de scholengemeenschap officieel in september jubileerde, gingen de lustrumaktiviteiten pas afgelopen week van start. Eergisteren was er voor het personeel een studiedag waarop medewer kers van Vroege Vogels, Rijkswaterstaat, Greenpea ce en Nogepa (het overkoepelend orgaan van de oliemaatschappijen) lezingen hielden die betrek king hadden op deNoordzee. Tevens stonden er een strandwandeling en een onderzoek naar water- en voedselketens op het programma. Gisteren bezoch ten de leerlingen van de tweede en derde klassen tij dens een excursiedag het Haagse educatief museum, terwijl vierde jaars leerlingen van het VWO zich in een aantal lessen bezighielden met het projekt rond 'De Zonnebloem'. Op 9 november organiseert de school een besloten Fancy-Fair voor leerlingen, ouders en personeel, maar een dag later kan iedereen voor de bazaar aan de Van der Brugghenlaan terecht. Bovendien is er dan ook een grote rommelmarkt en een curiosavei- hng. Als voorlopige afsluiting van. de feestelijkheden or ganiseert de leerlingenvereniging op maandag 12 november sportwedstrijden en een gezamenlijke lunch voor scholieren en docenten. De volgende dag wordt er weer gewoon 'gewerkt'. De directie van Spieringshoek werkt nog aan de organisatie van een. reünie voor oud-leerlingen, die over énkele maan den plaats moet vinden. Lunchconcert Het slagwerkduo Mallet Unit geeft woensdag om 12.30 uur een lunchconcert in de aula van het Stede lijk Museum. Leon de Maat bespeelt de marimba en Roland Stolk de vibrafoon. Zij spelen hoofdzakelijk eigen composities waarmee zij recht proberen te doen aan de oorsprong van de instrumenten. Expositie Liesbeth de Krui! exposeert vanaf zaterdag schilde rijen en tekeningen in muziekcentrum Ton Stolk aan de Westhavenkade. Haar kunstwerken zijn uit gevoerd in acrylverf op papier en. doek, soms samen met inkt en bewerkt 2ijdevloei. Wat meteen opvalt aan de tentoonstelling, die tot 25 november is te zien, is de merkwaardige titel. 'Hark! Now all things with one sound rejoice' is een titel die Is ontleend aan de opera The fairy queen' van Hen ry Purcell. De schilderijen zijn dan ook geïnspireerd door het werk van deze musicus, die leefde van 1658 tot 1695. De Kruif heeft zich tijdens haar schilder- werkzaamheden laten leiden door de gevoelens die zijn muziek opriep. Dm die reden is ook bij Ton Stolk muziek te beluis teren. In plaats van klanken van Puteell is gekozen voor muziek van de aan hem verwante, maar meer eigentijdse musicus Michael Nyman. De expositie wordt zaterdagmiddag om vier uur of ficieel geopend. Tien kinderen van tien jaar en jonger hebben gister avond de Zilveren Jantje Beton Speld gekregen. Dat gebeurde in het Hopman Smelikhuis, het centrale gebouw op het scoutcentrum Vlaardingen aan de Broekpolderweg. De jongeren ontvingen die onderscheiding voor hun. inzet tijdens de jaarlijkse Jeugdkollekte. De speldjes werden uitgereikt door Wil van Heugten, stafmede werker van het Nationaal Jeugdfonds in Utrecht. De eerstkomende collecte wordt in de week van 12 toten met 18 november gehouden. popgroep Drukwerk, Pas- sagettieater, 20.15 uur. a capetfa-concert Anima- to. Remonstrantse Kerk aandeHoplaan, 20,15 uur. j SCHIEDAM vrijdag 2 november liederen van wanhoop en ongeloof II gespeeld en ge zongen door Hans Dorres- tijn, Passagetheater, 20.15 ca ba retpro gramma Ezels en kwasten van Job Schu ring, theater De Teerstoof, 20.30 uur. film Sweetie, filmhuis Schiedam, 21.30 uur. zaterdag 3 november poppentheater Opgepast speelt De Zeespiegel, thea ter De Teerstoof, 14.00 uur. jubileumconcert Laus Deo, St. Jansparochie, 17.00 uur. theatertoernee van de zondag 4 november koffieconcert Harrqonle Ambrosius, Passagethea- ter, 11.30 uur. themamiddag KNNV over tropische regenwouden, Bcshoek, 13.00 uur. MAASSLUIS l zondag 4 november lunchconcert van Muriél van Dlnteren (zang) en Sav- ka Kunslkuslc (plano), Schuurkerktheater, 13.00 uur. ...35 korting op 35 artikelen uit het.Rowi assortiment, van parketvloeren -tot vocht- scherm, plinten etc. Profiteer nu en kom dezé week naar eéh van de 35 Parketshowrooms van Rowi Parket. v (geldig t/m 10 november 1990) Westhavenplaats 2 - 3131 BT Vlaardingen -010-4602298 Bggssna dOorCAREL VAN DER VELDEN Maassluis De nieuwe ploeg is pas een halfjaar in de weer, maar het brede college van B en W in Maassluis heeft reeds bij de presentatie van zijn eerste begroting een stuurloze en machteloze indruk achter gelaten. Burgemeester en wethouders, die in theorie op de steun van PvdA, CDA, D66 en WD mogen rekenen, slaagden er dins dagavond niet in hun be-' langrijkste beleidsvoorne mens door de raad te lood sen. Dat is een ongekende situatie voor een stad, die sinds jaar en dag wordt gekenmerkt door een. vreedzaam politiek klimaat. Uiteraard gaan de politieke kemphanen ook in Maas sluis regelmatig met elkaar in de slag. In het verleden hebben de po litici echter een feilloos gevoel ont wikkeld om een voor iedereen aan vaardbaarcompromis uit de hoed te toveren op het moment dat er echt zaken gedaan moesten worden. Tijdens de vorming van het college was het dit voorjaar niet anders. Voordat direct na de verkiezingen het programma op hoofdzaken zou worden besproken, wilden VVD en PvdA met het CDA en D66 eerst za ken doen. over de verdeling van de wethoudersportefeuilles. Met steun van D66 bepaalde het CDA anders: men zou zich eerst buigen over het te voeren beleid. PvdA en WD lie pen boos weg uit de besprekingen, maar de overige partijen durfden het toch niet aan om met een kleine meerderheid een college te begin nen. Dus werden PvdA en de VVD op het beslissende moment weer verlokt ook in het dagelijks stads bestuur zitting te nemen. Met een ongekend brede steun van 22 van de 23 raadzetels leken bur gemeester en wethouders een zor geloze toekomst tegemoet te gaan. Deze veronderstelling werd deze week gelogenstraft. Reeds met haar eerste begroting leed het college schipbreuk op een onverzettelijke gemeen teraaa. Prooi Waar komen de problemen tussen de raad en het college vandaan? Alle grote partijen hebben nu ten slotte volop invloed op het vaststel len van het beleid. De vraag die nu opdoemt is, of het college met zo veel verschillende meningen in haar gelederen wel aan nieuwe ini tiatieven toekomt De eerste aanwijzingen dat dit mo gelijk niet bet geval is waren er bij de presentatie van de begroting. Toen werden slechts enkele aanzet ten voor nieuw beleid gegeven. De koek was op met een reservering van bijna een half miljoen gulden voor het milieu en een bedrag van 191.DOD gulden voor nieuwe initia tieven. Hoewei Ben W zijn inge huurd om de grote beleidslijnen uit te zetten legde het college de bal bij degemeenteraad. De fractievoorzitters hadden hier mee geen enkele moeite. De vijf fracties stortten zich dinsdagavópd met graagte op de prooi. Met wisse lende meerderheden verdeelden zij een geldbedrag, dat van de voorge stelde 191.000 gulden opliep tot bij na één miljoen gulden. Bezuinigen Maar op een ander punt leidt het gebrek aan ambities in het college wel tot grote problemen met de CDA-woord voerder Harm Wóud- stra ontpopte zich de laatste dagen als een belangrijk pleitbezorger voor qemeentelijke bezuinigingen. raad. Het uitdenken van nieuw be leid willen de fracties best van het college overnemen, maar CDA, D56 en de WD zijn eigenhandig niet in staat een andere wens te rea liseren. Van het college verwach ten zij, dat er duidelijke voorstellen komen om te snijden in hetlopende beleid; bezuinigen dus. „Tijdens de begrotingsbehandeling hebben we verleden jaar een duide lijke motie ingediend", verklaart VVD-fractie voorzitter John Scheerstra. „Destijds stelden wij, dat het college elk jaar vijf procent van de gemeentelijke uitgaven zou moeten schrappen. Dit bestaande beleid zou dan tijdens de begro tingsbehandeling kunnen worden afgewogen tegen nieuwe initiatie ven. De motie werd destijds aange nomen, maar het college is de ge volgen opnieuw uit de weg ge gaan". Het negeren van de roep om bezui nigingen vormde volgens CDA- fraetievoorzitter Harm Woudstra de belangrijkste reden voor de pat stelling, die woensdagmorgen vroeg rond de meerjarenbegroting ontstond. Omdraaien „Met behulp van de kaasschaafme thode ("overal een klein beetje afha len red.) voorkomt de gemeente dat de gemeentelijke uitgaven in 1991 niet stijgen. Maar dat is niet genoeg om de noodzakelijke structurele ruimte op de meerjarenbegrotingte vinden", aldus Woudstra. Deze visie van CDA en ook WD en D66 wordt allerminst gedeeld door PvdA-fractïevoorzitter Ro bert Punt Hij is van mening dat de critici de taken omdraaien. „Alleen in het college-voorstel worden de nieuwe investeringen structureel gedekt. In het alternatief van CDA, D66 en VVD is daar geen sprake van. Dat deze partijen niet met de begroting akkoord zijn gegaan, vind ik één van de slechtste beslui ten die er ooit in het stadhuis zijn genomen". Punt heeft formeel het gelijk aan zijn zijde, want CDA, VVD en D66 hebben tot dusver geen oplossing aangedragen om de dreigende ga ten na 1992 te stoppen. Zij willen slechts enkele vrijstaande kredie ten beschikbaar stellen om het gat in 1991 te dichten. De PvdA-fractie onder leiding van Robert Punt steunde dinsdag als enige de begroting voor 1991 Dat is een duidelijke politieke keu ze, want de gemeenteraad heeft wel degelijk de mogelijkheid om de to tale begroting structureel te laten sluiten. Dat kan via het zogenaam de fonds bijzondere doeleinden. „Maar als we dat fonds beschikbaar stellen heeft de gemeente geen re den meer om de tekorten binnen de bestaande uitgaven te compense ren. En dat laatste hebben we wil len voorkomen", zegt Scheerstra. Door de financiële perikelen kan het college de begroting niet voor de streefdatum van 1 november ter goedkeuring aan de provincie Zuid-Holland aanbieden. Dat kan ernstige gevolgen hebben, meent Robert Punt. „De kans is groot dat de provincie veel strenger naar ons uitgavenpatroon gaat kijken. Ik denk dat de drie partijen met deze manoeuvre niet bepaald de belan gen van de gemeente dienen". Aftreden In andere steden hebben bestuurs colleges om heel wat futieler zaken het bijltje erbij neer gelegd, maar aan het slot van de tumultueuze vergadering deze week durfde het college de zaak toch niet te force ren. De wethouders hadden de onwilli ge drie fracties eenvoudig het mes op de keel kunnen zetten door de vertrouwenskwestie te stellen. On der het motto 'of de raad steunt ons voorstel, of wij treden af hadden de dwarsliggers zich vermoedelijk als nog aan het financïeringsvoorstel van wethouder Anton Wustrow ge conformeerd. Zo ver ging het college niet, en daaruit sprak opnieuw weinig zelf bewustzijn. Burgemeester Hans van Es verschoof de verdere be handeling van de begroting naar de nabije toekomst, ondanks de nade lige consequenties voor Maassluis. B en W bleven wel als êén man ach ter hun voorstel staan, maar tevens werd de indruk gewekt van weifel moedigheid en een verdeeld colle ge. Neem WD-wethouder Lies beth Snoeck. Het torpederen van de begroting vond zij vermoedelijk oprecht ongepast. Met het motief van haar fractie de gemeente tot be zuinigingen te dwingen zal zij als li beraal evenwel geen moeite heb ben gehad. Rommelen Voor met name de PvdA ligt dit heel anders. „Wij verzetten ons met hand en tand tegen nieuwe bezuini gingen op het ambtelijk apparaat", vertelde Robert Punt „Het is niet te verkopen om kort na een ingrij pende reorganisatie weer met het personeel te rommelen". Tijdens de begrotingsbehandeling zette hij zijn mening Kracht bij door extra gela te vragen voor twee ambtenaren om de problemen bin nen de sectoren emancipatie en mi lieu op te lossen. Met drie coalitie partners die bezuinigingen op de ambtelijke diensten nastreven kreeg hij geen poot aan de grond. „Ik ben danig teleurgesteld over de politieke ontwikkelingen", uitte Punt zijn frustraties over het toene mende isolement van zijn partij. „D66 en RPF steunen altijd het ver grote CDA. Daardoor wordt het voeren van een progressief beleid steeds moeilijker". Ondanks de tegenslagen vormt het brede college vermoedelijk op dit moment nog altijd de belangrijkste bondgenoot van Punt. De ijzeren bestuurlijke wet dat de ambtelijke vierde macht haar positie het best verdedigt onder een verdeeld be stuur lijkt in Maassluis nu weer op geld te doen. De frustraties van CDA, D66 en de VVD wijzen in ie der geval in die richting. Schiedam Bij softbal-hoofdklasser Wilton Fijenoord/Schiedam, dat nog naarstig op zoek is naar een assistent-coach, blijven de verande ringen traditiegetrouw tot een minimum be perkt. Tegenover het vertrek van Gyselle Kor- pel (Twins),Linda Bol en Brigitte Zagwijn (bei den Zwijndrecht) staat de komst van interna tional Henriëtte van de Heïjkant (Twins) en de terugkeer van Sandra Bol. Onderstaand volgt een volledig overzicht van alle mutaties in de hoofdklasse siftbal SCHIEDAM Komen: Gilbert Ostl ana (nieuws coach), Henrietta van de Heli kant (Twins), Sandra Bol {vorig seteoen gestopt). Gaan: Gysel le Korpel (Twins), Linda Bol, Brlgitle Zegwijn (belden Zwijn drecht). BLOEMENDAAL Komen: Debbie Emanual3 (Klnheim). Gaan: Carollen Smit, Chandra Rampersad (beiden gestopt). DSC74 Komen: Mike Drullman (Kennemerfand), Alette Depping (Hoofddorp). Gaan: LlndaSchipper. Cindy pias, Natasha Wll- lorris. Petra Bleeker, Bianca Hoedeman (allen gestopt) Kamen: Mieke Ameltnk (Kennemarland), Alke Nijdam (terug uit Frankrijk), Z. Stroop (Pirates). Bovendien zal coach Randy Taylor een werpster laten overkomen uit Canada. Gaan: Ma- rlska de Jong (Terraavosela), Chantat Geels (Onze Gezelten). Inez Boekhout (gestopt), ONZE GEZELLEN Komen: Charta!.Geels {HHC), Monique Otto (AIcmarla Vie- trix). Nol Houtkamp (nieuwe coach). Gaan: Dantélle Oena, llja Keeman, coach Don Wadman (allen gestopt). TERRASVOGELS Komen: Marlska de Jong(HHC), Blrglt Ferdlnandus(Kinhelm), Sandra Nieuwveen. Bianca ven Houten (balden Alcmaria Vlc- W*). Gaan: Diana Verhoef (Twins), Charles Urbanus (honkbal- coach Neptunus), Llnda Landwehr, Marjan de Vries (beiden gestapt) KCAW Komen: Ingrid KroonfPlratesJ.GMiuMargot Mels (Twins). PIRATES Komen: Niemand. Gaan: IrgrW Kroon (HCAW), Z. Siroop (HHC). TWINS Komen: Margot Mets (HCAW), Olana Verhoef (Terrasvogats). Gyselle Korpek (Schiedam), Nelleke den Boef (Zwtjrtdrecht). Geen: Henriëtte van de Haijkant (Schiedam), Dré Hoogeveen (onbekend), Helma van de Heïjkant, Jacqueline Sven (beiden gestopt). WASSENAAR Komen: M oniq ue van der Steen (Sparta). Plet Pan nen (nieuwe coach). Gaan:coach Fred Pasman. Vlaardingen De vorige week op gang gekomen leegloop heeft vlaardingen Holy toch niet onthoofd. De plaatsen van de tien spelers, inclusief coach Frits Mens, die naarSt. Lodewijk zijn vertrokken, worden ingenomen door acnt nieuwe spelers. Mar tin van Veen, Erik Tarmond en Danny Rossoni keren na een avontuur bij Euro Stars terug naar Holy en nemen Frans van Son in hun kielzog mee. Voorts kwamen van GKB/Feyenoord over Piet Dobbelaar, Pedro Hazel en Peter den Hartog, terwijl Rob Rijndorp het Haagse ADO verruilde voor de Vlaardingse tweede klasser. Komen: Wlm van den Heuvel (nteuwe coach). Martin van Veen, Frans van Son, Erik Tarmond, Danrty Rossoni (al ien Euro Stars), Piet Dobbelaar. Pedro Hazel, Petarden Hartog (alten Feyenoord), Rob Rijndorp (ADO). Gaan: Gosse Swagerman, Jose Guerrero. Artdré van Spaandonck, EdselSteba. Edward Henrique. Farley Ed wards, Ctay Wem et, Emdrich Jak. Frits Mars en Ramses Sprock(alten St Lodewijk), Gershwin Hernandez(Spar- door DONALD BAX Vlaardingen Het is, naar alle waarschijnlijkheid, nog steeds een beetje wennen. Na twee serene sei zoenen Teun Kornaat, waarvan het eerste al meteen resulteerde in promotie naar de tweede klasse, schuifelt Ton van der Leije allerminst op kousevoe ten door de porseleinkast. ren vooral de technische vaar digheden als uitgangspunt heeft genomen. „Onder Teun Kor naat", meent Van der Leije, „is er altijd van balbezit uitgegaan en is er weinig aandacht besteed aan de omschakeling van balbe zit naar balverlies. Een speler als Mare Maatsen bij voorbeeld heeft aanvallend heel veel in huis, maar hij zal meer naar ach teren moeten leren denken. Dan zal hij een nog completere voet baller worden. In de opzet die ik voor ogen heb, moet iedereen nu veel meer verantwoording ne men. Dat is niet gemakkelijk, omdat men al die jaren iets an ders gewend is geweest. We moeten op de training een aantal principes en standaard-situaties inbouwen. Langzaam maar ze ker begint dat succes op te leve ren". „Ed van Zelm is uiteraard een heel belangrijke schakel. Dat was-ie en dat blijft-ie. Hij oogt misschien watlui, maar is dat ze ker niet Hij speelt het liefst te gen de verdediging aan en profi teert bijna maximaal van zijn spelinzicht en zijn traptecbniek. Hij krijgt de steun van mij en van de spelers. Renold Maatsen zou die rol ook kunnen vertol ken, maar hij is aanvallend veel sterker dan Van Zelm. Het komt er eigenlijk op neer dat we een goede balans op het middenveld moeten krijgen die er nu nog niet is. In ae ideëen die ik heb moeten Najim Nasri en Ed van Zelm de spelers op hun plaats zetten en dan kom ik automa tisch terug op de omschakeling balbezït-balverlies en anders- De opvolger van de thans weke lijks in het derde elftal van HVO excellerende Kornaat schaamt zich niet voor kernachtige tek sten, maar realiseert zich uiter aard dat dergelijke betogen al leen dan aanvaardbaar zijn als de prestaties gelijke tred houden. Wat dat betreft, vertoeven Van der Leije (31) en HVO nog altijd op een tweesprong, waarvan ae ene richting eindigt op een dood spoor en de andere de poort naar nieuwe successen moet openen. De alles overheersende vraag is echter welke de juiste route is... Aan ambities en enthousiasme heeft Ton van der Leije geen ge brek. De voormalig assistent trainer van Zwaluwen VI (1980- 1983) is na een langdurig verblijf in het Westland (driejaar Hoek se Boys en driejaar KMD) niet zo zeer blij met zijn terugkeer in het Waterweg-gebied als wel met de plotseling geboden mogelijkheid op een wat meer tot de verbeel dingsprekend niveau te kunnen werken. „Het is", beaamt de ten- nisleraar, „natuurlijk een we reld van verschil, of je nu een vierde klasser traint of een twee de klasser. Bij HVO ligt het tech nisch vermogen veel hoger en tactisch was dat bij KMD ook niet zo gek grooL Ik moest me daar eigenlijk meer met de be ginselen bezig houden. Ik moet wel zeggen dat HVO me tactisch een beetje is tegengevallen. Ze moeten nog veel leren, maar ik vind het juist geinig om daarmee te werken". Vaardigheden Van der Leiie weet dat iedere oe- fenmeester bij HVO de laatste ja- Ton van der Lelje...'IK moet zeggen dat HVO me tactisch een beetje Is tegengevallen'... De ranglijst, waarop HVO na acht wedstrijden wordt bedeeld met een anoniem plaatsje aan de onderkant van de middenmoot, vormt allerminst een bevesti ging van Van der Leije's woorden. Het lijkt er op neer te komen dat de Vlaardingse zater- dagtrots eerst een pas op de plaats moet maken, alvorens kan worden geoogst. „We gaan", zegt de gedreven Van der Leije, „eerst kijken of we ons in deze tweede klasse kunnen nestelen en onderwijl proberen we wat aardige dingen bij te leren. De volgende stap is proberen bo venin mee te draaien. Het is moeilijk orr je aan de top te handhaven, omdat je ook niet - weet je of je team bij elkaar blijft. Niemand kan mij zeggen .of de tweede klasse de top is voor HVO. Ik trap een open deur in als ik zeg dat HVO in elk geval in aanvallend opzicht heel veel te bieden heeft'. Van der Leije bemoeit zich niet uitsluitend met het eerste en tweede elftal. Bestuurslid Ron Verweel heeft een beleidsplan geschreven, waarin de kwalita tieve opbouw van de hele vere- mging uitgebreid wordt belicht. Een en ander moet er trapsge wijs toe leiden dat aan de Zwa- nensingel een stevige fundering voor de toekomst wordt gelegd. Dit seizoen ts het de bedoeling dat het nu nog in de reserve der de klasse uitkomende tweede elftal een trede klimt op de lad der, waarna gewerkt moet wor den aan het derde en het vierde en daarna aan de A-, B- en C- ieugd. „Ik heb getracht dat be leidsplan met een aantal dingen in en aan te vullen", aldus Van der Letje. „Een voorbeeld. Teun Kornaat en Kees Schilder spelen in het derde en moeten de jon gens opvangen die uit de A- jeugd komen en net de selectie niet halen. Ook daarom hebben we in de kantlijn min of meer af gesproken dat ik langer blijf dan een jaar". Bedoeling „Het is de bedoeling", vervolgt Van der Leije, „dat een aantal vaste patronen en principes in alle geledingen wordt inge bouwd. Nu doen we dat met een en twee, straks volgen drie en vieren dan de A-tjes, de B-tjes en de C-tjes. Of het ook zo ver komt met de pupillen, is op z'n minst het overwegen waard. HVO is een club die nog nooit spelers heeft gehaald. Er wordt dank zij de sponsor genoeg dingen ge daan voor de A-selectie die het aantrekkelijk maken om bij HVO te komen spelen. De eigen opleiding is dus heel erg belangT rijk en op deze manier hopen we die organisatie keurig netjes ge stalte te geven...". SchiedamOp het schitterende complex van 's-Gravenzande en VGravenzandse SV wordt woensdagde winnaar van de pe- riodetitel in de derde klasse A aangewezen. In een beslissings wedstrijd moeten het Schiedam- se HBSS en Lyra uitmaken wie zich het eerste succesje in het sei zoen 1990-1991 toeeigent. Er wordt om 20.00 uur afgetrapt. De voorkeur van HBSS ging uit naar het terrein van stadgenoot SVV, waarmee al overeenstem ming was bereikt, maar omdat Lyra hier niet veel voor voelde, werd voor 's-Gravenzande ge kozen. „Het maakt mij niet uit", aldus HBSS-trainer Jan van der Hoek, „als het maar een groot veld is, want daarop komt Tom Gunter het best tot ra reht". Vlaardingen De in Vlaardin gen voor vrijdag 23 november vastgestelde huldiging van sportkampioenen wordt van de agenda geschrapt. Het jaarlijkse onderonsje van sportminnend Vlaardingen, dat meer bij de or ganisatoren leefde dan bij de sporters zelf, is afgelast, omdat het aantal aanmeldingen veel te gering is. Ook de jaarlijkse uit reiking van de sportprijs van de gemeente Vlaardingen. die vorig jaar ten deel viel aan de atlete Gabie Heijster, gaat niet door. Volgens Gerard van Leeuwen, werkzaam op de afdeling sport en recreatie van de gemeente Vlaardingen, zijn hiervoor geen concrete oorzaken aan te wijzen. Wel is het zo dat het aantal teams dat kampioen is geworden nog minder is dan in ae voorgaande jaren. De afdeling sportzaken gaat nu onderzoeken op welke wijze alsnog een vervolg kan worden gegeven aan de huldi ging-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1990 | | pagina 2